Sport brandweer oefent ,n botenloods Mok a 1 TV Noord-Holland filmt jeugdbrandweer TEXELSE y C0URANT- SVO en Vesdo in evenwicht I oge snelheden in motorcross Omgaan met dementie Zwemvierdaagse Strender Koers Eilandcompetitie volleybal De Koog lijdt grootste verlies in tien jaar Opgeven voor De Graafbokaal Fietscursus voor senioren Kledingverkoop Slufterpad Winst Van Hattem op Texelse golfbaan Wandelen van Kaap tot Kaap Damseizoen start Leerbewerken Teleurstellend verlies ZDH Voetbaljeugd opent seizoen bij jubilerend ZDH Volksdansen VRIJDAG 7 SEPTEMBER 2001 3l Veenstra hier nog vooraan rijdend) kende tweemaal een goede start in de 80cc hoge wielen en 125cc junioren, maar werd later in beide manches weer bij gereden. erste motorcross van de MAB Ie zomerstop kenmerkte zich rhoge snelheden. Vooral bij de dklasse tot circa 10 jaar viel op de deelnemers behoorlijk in miek en kracht vooruit waren aan. Graadmeter was het aan- jndes dat per manche (van tien uten plus één ronde) werd ge in. Eerder dit jaar waren dat er ien, nu maar liefst zeventien, lanks deze grote vooruitgang den de vaste deelnemers niet linderen dat nieuwkomer en stormend talent Martijn nan met de hoogste notering de haal ging. in de klasse 60cc en 80cc lage ijBenwas de snelheid hoog. Charlie Beurden bewees de waarde van Iramingsstage van afgelopen zo en schreef beide manches op naam. De klasse 80cc hoge wie- en 125cc junioren kende we- im een flink deelnemersveld. Bij tart moesten de rijders twee rijen ichter het hek plaatsnemen. Pas- Veenstra pakte met zijn brutale ijl twee keer de kop, maar moest het eind van de stri|d met een ede en een derde plaats genoe- nemen. Ook Leo Witte. Maickel yn en Jacco Boersen wisten zich ■d te handhaven tussen het ge it, dat grotendeels van de over- Ikwam. De Texelaars reden zich respectievelijk naar een achtste, een twaalfde en een dertiende plaats. Een uitstekende prestatie, zeker gezien hun jonge leeftijd. De rijders in de Super A en de Liefhebbersklasse werden deze keer bij elkaar in de baan gestopt, zodat het onderlinge verschil goed zicht baar werd. De top van de Super A, bestaand uit Ronald Zijm, Bonne Klein Woolthuis en John Boeijen, demonstreerde z'n klasse door de liefhebbers direct na de start de ach terkant van hun motor te laten zien. Arjan van Maldegem bleef uit be leefdheid nog een paar rondjes ach ter zijn vader Henri rijden, maar liet toen zien dat hij dat niveau inmiddels wel is ontstegen. De volgende cross wordt verreden op zondag 23 september. De eerste clubcross, die eerder dit jaar werd afgelast wegens de mkz-crisis, wordt ingehaald op 28 oktober. Meer de tails, complete uitslagen en informa tie over de overige wedstrijden zijn terug te vinden op de website van de organisatie: www.mabclub-texel.nl. Uitslagen. Jeugd: 1 Martijn Eelman 2 Rick Westerlaken; 3.Jesse Rutten 60cc 80cc L 1 .Charlie van Beurden: 2. José Duin. 3.Frank Zwaan 80CC H 125cc Junioren 1 George Jjmmink, 2.Sven Rozendaal; 3 Pascal Veenstra. Super A 1 Ronald Zi|m; 2. Bonne Klein Woolthuis. 3. John Boeijen Liefhebbers: 1.Henri van Maldegem. 2 Jan Duin; 3 Piet Cevaal brandweerkorpsen van Texel en Helder hebben maandag- itd een regionale oefening ge- .lilden op het terrein van de Joost tirleinkazerne. Daar werd een id nagebootst in de berbotenloods waarbij veel kontwikkeling was. jens commandant Dick geneel van de Texelse brandweer ihet een pittige oefening voor de fidweerlieden. 'Ze konden binnen in hand voor ogen zien en ze eslen alles op de tast doen.' De wd' was uitgebroken tijdens taaamheden en overgeslagen aide kelder en een naastgelegen nte. Behalve rook waren er ook mmen' die met lichtslangen uitge- ■W werden. Tijdens de oefeningen kwamen pun ten naar voren die voor verbetering vatbaar waren. 'We hadden gebruik kunnen maken van de nieuwe blus- voorzienmg die op het terrein is aan gelegd. Onze mensen wisten niet dat die er was. Daar kwamen ze pas la ter achter. Dat hadden we ze ook bewust met verteld vantevoren.' Ook de onderlinge communicatie kon beter. 'Er zaten nu te veel portofoons op één net. Het is toch beter om met twee netwerken te werken.' Bij oefening werden veertig brand weerlieden en vier wagens ingezet. Een van Den Helder en drie van Texel. De wagen van De Cocksdorp bleef op zijn post voor het geval elders brand zou uitbreken. betrokkenen te informeren over verschillen tussen dementie en igeetachtigheid houdt Thuiszorg Dvan Noord-Holland een serie van 'tbijeenkomsten voor mensen die een dementerende betrokken zijn. sprake komen de onzekerheid het verloop van het dementie- >ces, de veranderingen in het estelijk en lichamelijk functioneren 'de patiënt en de praktische pra aien voor de partner. Ook wordt stilgestaan bij de vraag wanneer het accepteren van hulp van anderen aan de orde is en hoe om te gaan met het gevoel van eenzaamheid, ledereen die direct of zijdelings met dementie te maken heeft kan aan de bijeen komsten deelnemen. Deze worden gehouden op acht maandag middagen in oktober en november van 13.30 tot 15.30 uur in het Ver pleeghuis aan de Hollewal. Deelname kost ƒ40,-, inclusief materiaal. Voor meer informatie kan tijdens kantoor uren contact worden opgenomen met de Gezondheidswijzen tel. 0223- 650135. «mbad Molenkoog sluit het sei- «i inde week van 21 september af if de Zwemvierdaagse, die dit jaar i '7 tot en met 21 september ft gehouden. Het thema is 'de «'.inschrijven kan vanaf maandag september. Voor het zover is, *dt nog twee keer afgezwommen. Vlag 7 september zwemmen alle 'deren van de particuliere lessen af. vrijdag 14 september alle kinde- i van het schoolzwemmen. Op de dagen sluit het zwembad al om f5 uur voor alle andere activitei- 'Men van koersbalvereniging "nder Koers komen wekelijks bij- "w hun spel te spelen. Zij doen 'elke maandag van 14.30 tot 16.30 "i het Jeugdgebouw aan de bestraat in Oosterend. Mensen 'iteresse hebben in koersbal, '"en vrijblijvend meedoen met het De vereniging zoekt nog nieuwe Oosterend heeft in de eerste wed strijd van het seizoen op eigen veld gelijkgespeeld tegen Vesdo: 1-1. Geen slecht resultaat, ware het niet dat de thuisploeg gedurende een deel van de wedstrijd één speler meer in de gelederen had dan de tegenstander. Het eerste half uur van de eerste helft kenmerkte zich door nogal rommelig spel Beide ploegen kregen enkele kleine kansen, maar er werd niet ge scoord. Tien minuten voorrust kwam daar verandering in. toen een Oost- erender de bal zomaar in de voeten speelde van Peter Buik, een tegen stander. Deze aarzelde niet en zette zijn ploeg op voorsprong: 0-1 In de rust probeerde coach Richard Daalder orde op zaken te stellen door drie spelers te vervangen. Met suc ces, want al na vijf minuten werd het 1 -1toen Rutger Zoetelief de bal op de rand van het strafschopgebied in bezit kreeg en verwoestend uit haalde. Daarna gebeurde er van al les. Een speler van Vesdo kreeg zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten. Toen Oosterender Cor Vla ming daarna een doorgebroken spe ler neerhaalde, hield iedereen er re kening mee dat ook hij naar de kleedkamer zou moeten. De scheids rechter dacht daar echter anders over. Hij floot voor een vrije trap, maar Vlaming kreeg zelfs geen gele kaart. De beslissing kon op weinig begrip rekenen bij de coach van Vesdo. Deze kreeg een woedeaanval, waar voor hij gestraft werd met een spreekverbod en een gele kaart. Oosterend kon met profiteren van de consternatie. Ondanks enkele opge legde kansen, viel er geen doelpunt meer en bleef het 1-1 op het sport park Sieme Keyzer. De komende twee zondagen reist Oosterend naar de overkant: eerst naar Oudesluis, de week erop naar GSV in Grootschermer. In sporthal Ons Genoegen gaat dins dag de eilandcompetitie volleybal weer van start. Bij de heren zijn de eerste en tweede klasse samenge voegd tot één klasse. Voor de rest is er mets veranderd. Gevolg is dat er met de kerst alleen bij de dames nog wordt gepromoveerd en gedegra deerd Programma dinsdag 11 september Veld A, heren 18.30 Tatenhove 1 -Agnfirm OSG 19.15 Tex.Autoc.-OSG Tatenhove 1 20 00 Kobeko-Gr. Slock Tex. Autoc. 20.45 Teso-Super de Boer Kobeko 21.30 Paal 28/De Krim-DGM Teso 22.15 Sportshop 2-Tw Balcken DGM Veld B. gemengd en heren 18.30 Nioz-SI.Beverdam Rabobank 19.15 Rabobank-De Wit Instal Nioz 20.00 Fitt-Kevermus Bocksberg De Wit Instal. 20.45 Question-TX Kossen Horeca Fitt 21.30 Tatenhove 2-Zandbank Question 22.15 Cocky's K -Maarcob. Tatenhove 2 Veld C. dames 18.30 SI. I. de Boer-Westerl. Natuurw. 19.15 Natuurw.-Wessels Ontw.! SI. de Boer 20 00 Durper D.-Nokanto Wessels Ontw.! 20.45 Timmers Bak.-Klif 12 Durper D. 21.30 B&BVis&Boer-Sportshop T. Timmers Bak. 22.15 S. Martine/Oorzaak-De Rival B&BVis&Boer Wedstrijdleiding: Daan en Dick (tel. 320370 en 315096) SV De Koog heeft in de eerste competitiewedstrijd van het sei zoen de grootste nederlaag van de laatste tien jaar geleden. Op het veld aan de Boodtlaan werd het 1- 8 voor Oudesluis. Verwonderlijk was het verlies niet. Trainer Cor Schattevoet moest aan het einde van het afgelopen seizoen af scheid nemen van maar liefst ne gen spelers die stopten of bij een andere club gingen spelen. Tot af gelopen week was het zelfs onze ker of De Koog wel aan de compe titie zou kunnen deelnemen. De situatie voor aanvang was teke nend voor de situatie bij De Koog. Trainer Schattevoet moest eerst nog kennismaken met maar liefst vijf nieuwe spelers, die hij nooit eerder gezien had. Wegens werkzaamheden in de horeca waren zij nog met in de gelegenheid geweest om aan de trai ning deel te nemen. Omdat een deel van hen van buitenlandse komaf is en de Nederlandse taal niet beheerst, was het voor Schattevoet bovendien moeilijk zijn tactische bedoelingen uiteen te zetten. Slechts vier spelers speelden ook vorig seizoen al in het eerste elftal: Dennis Schouwstra, Pieter List, Maurice de Groot en Vin cent Kaspers. De Koog deed het aanvankelijk met slecht en speelde goed controlerend, alhoewel Oudesluis aanmerkelijk sterker was. Inde defensie waren het vooral Pieter List en Dennis Vonk die de zaak goed dicht hielden en nau welijks kansen weggaven. De eerste goede kans voor Oudesluis deed zich pas na een half uur voor. Uit een scrimmage werd de bal rakelings naast geschoten. Kort erna moest Schattevoet zijn eerste twee reserve spelers al inzetten. Sammer Altawil en Lior Frank waren aan een knie geblesseerd geraakt en moesten het veld verlaten. Tien minuten voor de rust nam Oude sluis toch de verdiende voorsprong. Eén van de gasten liet een schitte rende boogbal van zijn voet vertrek ken. Deze krulde over keeper Schouwstra in de uiterste hoek: 0-1 In de slotfase van de eerste helft kwam De Koog nog verrassend terug via de snelle Maurice de Groot, die uitstekend de diepte ingestuurd werd en alleen op de keeper af kon gaan Vanaf de rand van het strafschop gebied schoof hij de bal langs de keeper In de uiterste hoek: 1 -1 Na rust kreeg De Koog direct een goede mogelijkheid om op voor sprong te komen. Cher Atroshy be diende Maurice de Groot op maat, maar zijn harde inzet kon net geblok keerd worden. Hierna hervond Oude sluis het juiste ritme en werd ook duidelijk merkbaar dat De Koog er conditioneel gezien erg slecht voor stond Oudesluis profiteerde daar erg goed van door het tempo hoog te houden. Na een kwartier werd het 1 - 2 via een afstandsschot in de uiter ste hoek, waarna de gasten in tien minuten uitliepen naar een 1 -4 voor sprong. Toen was het helemaal ge daan met het verzet van De Koog en werden de defensieve taken verwaar loosd Ondanks het goede keepers werk van Dennis Schouwstra kon met voorkomen worden dat Oudesluis nog viermaal het net wist te vinden, waarvan eenmaal uit een penalty. Duidelijk werd dat er nog veel zal moeten gebeuren voor de komende uitwedstrijd tegen Petten, die voor zondag op de agenda staat. In en om het zwembad vinden in de laatste week ook activiteiten plaats in het kader van de sportdag van de basisscholen. Deze sportdagen (voor de groepen 7 en 8) worden gehouden op woensdag 19 en donderdag 20 september. Bij voldoende deelname organiseert menvereniging Tussen Wad en Duin ook het komend winterseizoen het kampioenschap om de Jaap de Graafbokaal. Deze bestaat uit zes menwedstrijden, waarbij steeds dressuur en een vaardigheidsproef (met de bekende kegeltjes) op het programma staan. Wie wil meedoen kan zich tot 7 oktober opgeven bij Gerard Kriek (tel. 327 516) of Johanna van der Zwaag (tel. 313 551), bi] wie ook verdere informatie verkrijgbaar is. Deelnemers hoeven niet per se over een eigen paard te beschikken. In overleg is het meestal wel mogelijk om de aanspanning van een andere deelnemer te gebruiken. Senioren kunnen zaterdag 15 sep tember hun fietsvaardigheid oefenen tijdens een speciale fietscursusdag, die duurt van 9.00 tot 16.15 uur en wordt georganiseerd door de Stich ting Welzijn Ouderen Texel, de ANBO en 3VO, het vroegere Veilig Verkeer Nederland. Er is een theoretisch ge deelte, dat wordt verzorgd in de Buureton, met dia's over verkeerssituaties en een videoband. Later wordt ook daadwerkelijk ge fietst. De deelnemers oefenen noodstops en uitwijkmanoeuvres en rijden een uitgezette route. Een fietsenmaker en een opticien geven adviezen die de veiligheid in het ver keer kunnen vergroten. Tussen de middag wordt gezamenlijk een lunch genuttigd. De cursus werd vorig jaar voor het eerst gehouden en trok toen meer dan zeventig (enthousiaste) deelne mers. Ook de gemeente acht de ac tiviteit van belang, want ze treedt op als subsidiegever, waardoor geen cursusgeld hoeft te worden geheven. Geïnteresseerden kunnen zich mel den via tel. 312 696. In De Witte Burcht in de Molenstraat wordt zaterdag 6 oktober de half jaarlijkse kledingverkoop gehouden. De verkoping duurt van 9.00 tot 16.00 uur. De organisatie zorgt voor verko pers, zodat de aanbieders niet zelf de hele dag hoeven te blijven. Aan bieders betalen hiervoor ƒ0,50 per kledingstuk. Wordt een kledingstuk verkocht, komt daar nog ƒ0,50 bij. Afrekenen gebeurt na de verkoping, tussen 17.30 en 18.00 uur. Kleding die niet wordt verkocht, gaat desge wenst naar een goed doel. De verkoping richt zich ditmaal op winterkleding. Te verkopen kleding kan vrijdag 5 oktober tussen 18.30 en 21.00 uur worden aangeboden. De kledingstukken dienen dan voorzien te zijn van een prijskaartje. Voor meer informatie: tel. 319315 of 314762. Nadat de plannen - ook in verband met de MKZ-perikelen - enige tijd hebben stilgelegen, heeft de ge meente inmiddels een aanleg- vergunning afgegeven voor het mindervalidenpad naar de Slufter. De bedoeling is dat dit pad naast de Sluftertrap komt. Marta Witte en Truus van der Berg-van Oort hebben dit plan nieuw leven ingeblazen, na dat de Stichting Vakantiezorg Texel ervan had afgezien. De dienstkring Texel van Rijkswaterstaat heeft een nieuwe tekening gemaakt en staat de aanvragers met raad en daad bij. Ook zijn onderhandelingen met Staats bosbeheer gaande. De aanvragers hopen op een grote bijdrage uit de Raboton, nadat ook door andere be trokken instanties toezeggingen zijn gedaan. Met het oog op het broed- seizoen hopen de plannenmakers snel van start te kunnen. Rik van Hattem heeft zondag bij wedstrijden op de golfbaan de maandbeker gewonnen. Hij had, met aftrek van handicap, 68 slagen nodig voor de achttien holes. Tweede werd Margreet de Graaft met 72 slagen. De derde plaats was voor Marc Schuijl, die een slag meer had Het spel dat gespeeld werd, was 'strokeplay'. Dat betekent dat alle sla gen over achttien holes geteld wer den. Er werd ook gespeeld om zogeheten stablefordpunten over achttien holes. In deze categorie was de maand beker voor Cees Zwaan die 40 pun ten behaalde. Tweede werd Piet Brouwer met 32 punten. Hij eindigde vlak voor zijn echtgenote Tineke Brouwer die eveneens 32 punten had. De Longest Drives waren voor Jan Winnubst en Maria Buschgens. De Neary's. de benaming voor wie voor het balletje In één slag het dichtst bij de vlag slaat, gingen naar Erna Dam en Menno Schuijl. Wandelvereniging Het Gouden Boltje viert haar veertigjarig jubileum zater dag 15 en zondag 16 september met 'Van Kaap tot Kaap', een wandel tocht die van de Kaapsnol aan de Badweg in De Koog dwars over het eiland naar de IJzeren Kaap aan de Waddendijk bij Oosterend en weer terug loopt. Deze wandeling meet in totaal 50 kilometer. Deelnemers kun nen er ook voor kiezen om de halve afstand te lopen, waarbij ze start- en eindpunt zelf mogen bepalen. Een busje zorgt voor het vervoer terug. Voor wandelaars voor wie ook 25 ki lometer te ver is, worden tevens wan delingen van 5, 10 en 15 kilometer uitgezet, zowel rond De Koog als bij de IJzeren Kaap. De tocht over 50 kilometer gaat in De Koog van start en kan alleen op za terdag worden gelopen. Deelnemers vertrekken tussen 8.30 en 9.00 uur. De andere wandelingen kunnen ook op zondag worden gemaakt. Wie 25 kilometer loopt, wordt tussen 9.00 en 12.00 aan de start verwacht, voor de kortere afstanden kan tot 14.00 uur worden vertrokken. Opgave is mogelijk bij H. van Zeijlpn, Slingerweg 21 in Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3,- voor leden en 4,50 voor anderen. Wie zich pas bij de start aanmeldt, betaalt ƒ4,50 respectievelijk ƒ6,-. Deelnemers krij gen een speciaal ontworpen herinne ring. Het zomerreces loopt ook voor de dammers ten einde. Dinsdag zoeken ze om 19.30 uur voor het eerst weer een plaatsje achter de borden in dorpshuis De Bijenkorf. Overeen komstig de regels van de dambond wordt ook in de partijen in Oosterend een nieuwe puntentelling toegepast. De winnaar verdient drie punten, bij een gelijkspel krijgen beide spelers één punt en de verliezer blijft met lege handen. Voor de jeugd is er veel nieuw les materiaal beschikbaar. Een mooie kans voor beginners om kennis te maken met de damsport, zo vinden ze in Oosterend. Bij voldoende be langstelling worden ook trainingen verzorgd, aangepast aan het niveau van de deelnemers. Informatie is ver krijgbaar bij Piet Bakelaar, tel. 313 843, en Jos de Wolf, tel. 322 246. Onder leiding van Lilian Koorn begint donderdag 20 september een cursus leerbewerken. Eerst wordt een sleutelhanger gemaakt, daarna een briletui of kleine portemonnee. De cursus duurt vier middagen. Voor in lichtingen en aanmeldingen: Lilian Koorn, tel 312245. Met gillende sirenes kwam de Texelse jeugdbrandweer dinsdag middag aanrijden op het haven terrein van het NIOZ. Ze hadden de melding gekregen dat er brand was uitgebroken in een van de loodsen. De brandweer speelde het spel voor TV Noord-Holland dat opnames maakte voor het programma Ma lende Zaken. De brandweer kan be halve volwassen vrijwilligers ook nog wat nieuwe leden gebruiken voor de jeugdbrandweer en daar wilde TV Noord-Holland wel een handje bij meehelpen. Voor de camera rolden de kinderen de slangen uit en gingen ze het pand binnen. Met een rookmachine en opflikkerende vlammen werd de brand daar nagebootst. De regionale televisie had eerder al bij de brandweerkazerne gefilmd dat de kinderen hun pakken aantrokken. Ook werd een brandweerles opgeno men. Komende woensdag gaan de kinde ren en de jeugdleiders naar de opna men van Malende Zaken in Hoorn. Op vrijdag 14 september zijn zij en het filmpje te zien op televisie, aldus verslaggeefster Saskia van Wamel van TV Noord-Holland. De jeugdbrandweer telt momenteel negen leden Als dat er minstens twaalf worden, wil de brandweer de jeugd weer in twee groepen opdelen; een groep junioren en een groep as piranten. De uitzending is volgende week vrijdag te zien om 18.55,21.00 en 22.50 uur. Een slecht eerste half uur heeft ZDH zondag in Grootschermer de kop gekost tegen GSV. Pas nadat ze onnodig een 2-0 achterstand hadden opgelopen, stroopten de Hoornders de mouwen op. Maar ondanks een flink overwicht, lukte het niet om meer dan één doelpunt te maken, zodat de eindstand 2-1 werd. Het verlies was nogal teleurstellend voor de manschappen van trainers Henk de Ruyter en Ronald Biesboer. die een gedegen voorbereiding ach ter de rug hadden en gezien de ma gere prestaties van GSV van vorig jaar vertrouwen hadden in een goed resultaat. Misschien dat onbewust ook sprake was van enige onder schatting. want ZDH had in de begin fase weinig in te brengen tegen de felle thuisploeg, die niet briljant speelde, maar het de gasten met ongebreidelde werklust knap lastig maakte. Dat leverde al snel een doel punt op, toen de bal uit een scrimmage voor de voeten van één van de GSV'ers belandde. Deze aar zelde niet en knalde het leer vanaf twintig meter keihard via de onder kant van de lat in het doel. ZDH reageerde geschrokken, maar slaagde er vooralsnog niet in het tij te keren. Met verre trappen vanuit de verdediging werden de aanvallers aan het werk gezet Toen de verder goed spelende Bernard Ipenburg, bij afwezigheid van Jan Willem Bakker als laatste man opgesteld, op rechts uit balans raakte en de bal in het cen trum bij de door voorstopper Fedor van Elk vrijgelaten spits terecht kwam, was het plotseling 2-0. Een catastrofe leek zich af te tekenen voor de Hoornders, maar na een snel opgezette aanval via Joop Rommets en een voorzet op maat van Mike de Bruijn scoorde Ronald Biesboer te gen (2-1) en was met nog 55 minu ten te spelen alles weer mogelijk. Dat gevoel werd gedeeld door alle Zwa luwen, die plotseling wel vochten voor elke meter. Het vervolg speelde zich voor een groot gedeelte af op de helft van GSV. ZDH kreeg een paar aardige kansen, waarvan de grootste voor Niels Dekker was. Alleen voor de keeper schoot hij te zacht en te on zuiver in. Sjoerd Oosterhof mikte een maal in het zijnet en ook invaller Jacco Kager was dichtbij de gelijk maker, maar hij raakte de bal even min op de juiste manier. Aan de an dere kant behoedde keeper Christiaan Stolk zijn ploeg voor ver der onheil. Eén reflex was zelfs kat achtig te noemen. Zondag krijgt ZDH de kans zich te revancheren, wanneer Knollendam op bezoek komt. ZDH luisterde het 70-jarig bestaan van de vereniging en de opening van het nieuwe voetbalseizoen za terdag op met een jeugdtoernooi. Op het veld aan de Witteweg stre den tien teams van de Texelse ver enigingen in twee verschillende leeftijdsklassen om de prijzen. Het toernooi betekende tevens een test voor de jeugdige voetballer tjes, die elkaar ook in competitie verband tegenkomen. Winnaars werden teams van Oosterend en De Koog. 's Ochtends was het eerst de beurt aan de E/F-pupillen. In dit toernooi was een team van asielzoekertjes onder de naam SVO 2 oppermach tig. Tot ergernis van de eigen coach versloegen zij iedere tegenstander met individuele, maar oogstrelende dribbels. Na vier wedstrijden had het team 23 doelpunten gemaakt. Duide lijk werd dat SVO 2 een maatje te groot is voor de anderen, zodat voor de competitie overplaatsing overwo gen mag worden. 's Middags maakten de spelers van De Koog in de D/E-poule wat minder doelpunten dan hun jongere colle ga's, maar wisten ook zij met vier winstpartijen de eerste plaats in de wacht te slepen. Voor alle teams had ZDH een slagroomtaart en vaantjes. Mede dankzij het weer sprak de or ganisatie van een start van het jeugd- voetbalseizoen die voor herhaling vatbaar is. Uitslagen E/F-poule: 1 SVO 1 2.Texel'94 13 Texel'94 2; 4.ZDH; 5.SVO 1 D/E-poule: 1 De Koog: 2 Texel'94 13 ZDH; 4.SVC; 5.Texel'94 2. Ook voor de Volksdansgroep Texel begint het nieuwe seizoen. Vanaf woensdag 12 september wordt elke woensdag gedanst in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De beginners dansen vanaf 19.45, de gevorderden vanaf 21.00 uur. Er komen dansen vanuit de hele wereld aan de orde, zowel uit Rusland, Griekenland en de Balkanlanden als uit Israël, Frankrijk en Amerika. Voor meer informatie: tel. 313333 of 314583 Leden van de jeugdbrandweer overleggen vooreen 'brandende' loods van het NIOZ terwijl een camerateam van TV Noord-Holland filmt. (Foto Jaroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7