J Speciale aandacht voor koffie len kapotte Poolse kanonnen kndré Timmer start onderhoudsbedrijf Informatieavond over oordelige zonnepanelen Om te onthouden brakken op Texelse Rede nader onderzocht Geslaagde dag presentatiebeurs Oudeschild TEXELSE yCOURANT SVO kansloos in Oudesluis Bedrijvig heid Wedstrijden op Nieuw Bornrif Eilandcompetitie volleybal Qjtslaagd. 'Gevaar voor mkz door uitwisseling Engelse rotary' Raad ondersteunt noodkreet over gewasbescherming Muziek in Worsteltent Melodei VRIJDAG 14 SEPTEMBER 2001 dit jaar heeft het archeolo- h duikteam van het Neder- Instituut voor Scheeps- en jrwater Archeologie (NISA) van lot september op de Rede van gewerkt, waarbij twee wrak- m het bijzonder de aandacht ien. Van het watervalenwrak teen grote hoeveelheid koffie- en en muskaatnoten gebor- die de komende winter nader in worden onderzocht. Van het ede wrak, het Poolse onnenwrak, werd onbewerkt I, aardewerk en textiel boven er gehaald. Nu het duikseizoen rbij is maken de duikers zich op het winterwerk - conser- ng, analyse en rapportage - op basis in Lelystad. yen besteden de archeologen groot deel van hun tijd aan het ematisch inventariseren en ver- len van door vissers en sport ers gevonden scheepswrakken mszo'n verkenning wordt gepro- rd vast te stellen welke delen van p en lading bewaard zijn geble- en uit welke tijd ze dateren. In lie instantie wordt geen graaf- sneel ingezet, maaralleen geme- ■n getekend wat uit de zeebodem ikt Dat is trouwens dikwijls vrij I. Dit jaar is op twee reeds ver- je wrakken een aanvullend on- loek uitgevoerd, waarbij op ge- :e plaatsen proefsleuven over het tffl (werden gegraven. Deze moes ten nadere duidelijkheid verschaffen over wat er van constructie en lading bewaard is gebleven. Eén van de wrakken, bekend als watervalenwrak, bleek tijdens de eer ste verkenning het restant van een groot schip, gebouwd omstreeks 1743 en oorspronkelijk geladen met producten als koffie en nootmuskaat. Bi] de proefopgraving werd duidelijk dat van dit schip alleen het onderste deel van de bodem bewaard was Van de lading was alleen de koffie nog in zijn oorspronkelijke verpakking aanwezig, maar wel over de hele lengte van het schip. De muskaatnoten werden uitsluitend los aangetroffen. De (ongebrande) koffie bonen werden vervoerd in grote va ten van een tropische hardhoutsoort met overdrukventielen voor het geval de lading zou gaan gisten. Op de duigen werd het brandmerk SD aan getroffen. In het midden van de 18de eeuw was Santo Domingo op het Caraibische eiland Hispamola de grootste koffie-exporteur ter wereld. Komende winter zal onder andere worden uitgezocht of deze koffie bonen inderdaad daarvandaan kwa men. Hierbij zullen koffie-experts worden ingeschakeld, voor wie dit een bijzondere kans is meer te leren over de geschiedenis van hun product. Het tweede wrak is bekend als Poolse kanonnenwrak. Deze kanons zijn vroeger al geborgen en drie exemplaren uit de collectie van Jacques Betsema, met de naam van de Poolse koning en de jaartallen 1554 en 1560, zijn te bewonderen in het Maritiem en Juttersmuseum Tij dens de verkenningen werd duidelijk dat het wrak bestond uit een omge slagen boord met twee dekmveaus en een klein deel van de scheeps bodem Het hout is in talloze delen gebroken en flink aangetast. On danks deze beschadigingen is veel te leren over de scheepsconstructie, maar vooral over de aangetroffen la ding halfproducten. Halfproducten zijn interessant, omdat die op het land nooit worden aangetroffen. Im mers, bij aankomst werden ze met een verwerkt tot een eindproduct. Een deel van de lading bestond uit hout: lange vurenhouten balken, korte gespleten eikenhouten plank jes, geprefabriceerde tonduigen en (langs de rand van een van de proef sleuven) een kaarsrechte grenen stam, die uitstekend kon dienen als mast Tevens waren diverse partijen textiel aan boord. Aan de hand van de aangetroffen textielloodjes kan veel worden geleerd over de herkomst en de kwaliteit van de stoffen. Eén van de loodjes droeg het jaartal 1651 en verwees naar koning Frederik III van Denemarken. Een vat met textiel werd geborgen voor nader onder zoek Verder werden diverse kleine partijen aardewerk en kelderflessen gevonden, die, hoewel in scherven, toch veel informatie bieden. In één van de scherven stond het jaartal 1662 gekrast. Een voorraad Goudse kleiaarden pijpen met als hielmerk EB wijst op ondergang in het laatste kwart van de eeuw Wat betreft de partij oude en beschadigde Poolse kanonnen moet geconcludeerd wor den, dat ze bedoeld waren om te worden omgesmolten om als grond stof te dienen voor bijvoorbeeld nieuwe kanonnen. Verdere analyse van de aangetroffen vondsten zal nog meer nieuwe zaken aan het licht brengen. Tijdens en na hun bezoek aan de wrakken, doen de archeologen er al les aan om de resten zo goed moge lijk te beschermen tegen verder fysiek verval. Omdat hout dat boven de zee bodem uitsteekt wordt aangetast door paalworm en er ook steeds ge vaar bestaat dat vissers met hun tuig in de obstakels vastlopen, worden de wrakken afgedekt met gaas en zand zakken, waardoor tijd wordt gewon nen voor ander onderzoek. Geborgen voorwerpen worden boven water steeds zo snel mogelijk verpakt, op dat ze met door blootstelling aan de lucht onmiddellijk in kwaliteit achter uit gaan. De voorwerpen worden door gespecialiseerde medewerkers van het NISA zorgvuldig geconser veerd en gerestaureerd. De voorwer pen zijn daarna in het open scheeps archeologisch depot in Lelystad te bezichtigen. Eenmaal geconserveerd zijn de vondsten ook beschikbaar voor tentoonstelling in het Maritiem en Juttersmuseum te Oudeschild. Arent Vos, hoofd archeologisch duikteam NISA/ROB. Ondanks hardnekkig verweer was SV Oosterend zondag in en tegen Oudesluis volslagen kansloos. De thuisclub, die door correspondent Jan Bloem na twee wedstrijden al 'een zekere titelkandidaat' wordt genoemd, liet in de eerste helft prachtig spel zien, scoorde snel vier treffers en geloofde het daarna wel, waardoor de eindstand 4-0 werd. Met het besef dat Oudesluis vorige week nog met 8-1 van De Koog had gewonnen, begon Oosterend zeer gewaarschuwd aan het duel. Dat hielp het team echter weinig, want direct nadat de wedstrijd was begon nen, werd duidelijk wie de baas was op het natte veld. Oudesluis liet de bal lekker rond gaan, terwijl de spe lers van Oosterend het hoge tempo moeilijk konden volgen. SVO speelde in een 4-3-3 opstelling, maar dit pakte verkeerd uit op het midden veld, waar Ger Vlaming hard werkte maar het met kon bolwerken. Na tien minuten kreeg Oudesluis de eerste opgelegde kans en die werd gelijk benut door de razendsnelle spits, die vorig |aar nog bij eredivisievereniging AZ speelde. Drie minuten later was het opnieuw raak, toen dezelfde spits voor 2-0 zorgde. Pas daarna kreeg Oosterend iets meer vat op het spel en begon het ook zelf de bal goed rond te spelen. Dit resulteerde in een opgelegde kans voor Ad Guldemond. De spits speelde twee spelers uit en schoot goed in, maar de goalie van Oude sluis keerde de bal, waarna Guldemond de bal in de rebound via de lat over het doel kopte. Even later isen die zonnepanelen willen schaffen, kunnen dat binnen- via de gemeente extra voorde- doen. De gemeente, Stichting ren Texel, Energierent en Nuon hebben daarvoor de handen ngeslagen. Maandagavond den ze een informatie inkomst in de aula van OSG De leberg. ens Roel Struick van de ge- nte werkt het als volgt. Mensen n naar de gemeente om hun ;en kenbaar te maken. Een me rker van Nuon EPA komt vervol- langs en stelt een zogeheten tjie Prestatie Advies op. In dat es geeft Nuon aan wat voor tregelen in de woning getroffen :en worden om energieverbruik 9 te dringen. De medewerker ut ook meteen een koopcontract «oor de zonnepanelen. Bestel- mensen de panelen, dan komt rgierent in actie. Zij zorgen voor <se subsidies op het aankoop- rag van de panelen en ze instal- 2e. De gemeente zorgt nog eens extra subsidie op de eerste ehonderd panelen die besteld den. Mensen kunnen maximaal tot zes panelen bestellen. gerekend kunnen ze zo duizen- guldens besparen. Normaal be- ie 4800 voor vier panelen. Nu leze voor 990 krijgen. De ge- ente geeft 65 subsidie per pa- I, Energierent zorgt voor de rest de subsidies.' Aankoop van zes leien kost ƒ1312. Volgens Struick is het wel een voorwaarde dat de panelen dit jaar nog geïnstalleerd worden. Woningen die na 1998 ge bouwd zijn, komen met in aanmer king. Mensen met een huurwoning wordt geadviseerd eerst even con tact op te nemen met Wonen Texel. De kosten van het Energie Prestatie Advies bedragen 350. Dat geld krij gen mensen terug van Nuon als ze een van de geadviseerde maatrege len doorvoeren in huis. Ook krijgen ze daar nog eens 25 procent subsidie op. Is vooraf al duidelijk dat het wei nig zin heeft een advies op te stellen, dan wordt dat met gedaan, aldus Struick. Volgens berekeningen leveren vier panelen jaarlijks tussen de 320 en 400 kWh aan energie op. Texel scoort boven het landelijke gemiddelde omdat de zon hier vaker schijnt. De zelf opgewekte energie bespaart jaar lijks tussen 110 en 135 op de energierekening. 'En het werkt heel eenvoudig. Als er zonnepanelen op je dak staan, stop je gewoon de stek ker in het stopcontact. In plaats van dat je stroomt afneemt, lever je dan stroom aan het energienet.' Hoe har der de zon schijnt, hoe minder hard de meter loopt. De informatie-avond begint maandag om 19.30 uur. Mensen die meer infor matie willen hebben of een EPA wil len laten uitvoeren, kunnen contact opnemen met Roel Struick, tel. 362189. Zij kunnen ook kijken op www.energiepremie.nl of www.epadesk.nl. [Foto Bert Konng Tegelzetter Van der Maden liet zich tijdens de Presentatiebeurs inspireren door 400jaar VOC. Zo'n vijftienhonderd mensen heb ben zaterdag de Presentatiebeurs van ondernemers in Oudeschild bezocht. De beurs werd gehouden in de 'botenloods' op het terrein van Rab. Volgens Jan Jacob Rab van Ondernemersvereniging Oudeschild was het vooral 's middags tussen half twee en zes uur lekker druk. 's Mor gens was het iets rustiger. 'Maar mensen moesten ook de bood schappen doen.' De Presentatie beurs werd voor de derde keer gehouden.Volgens Rab was het een geslaagde dag die voor herhaling vatbaar was. Er deden 26 onderne mers mee. Chr. van der Meer uit Oudeschild en D Witte (met broer) uit Den Burg wonnen een houtraad- wedstrijd van Visser's Bouw- en Timmerbedrijf. Zij hadden elk slechts twee fouten bij het raden van twintig verschillende houtsoorten. 33-|arige André Timmer is in Den 9 gestart met onderhoudsbedrijf enhuis. Timmer richt zich met zijn fnjf op groot en klein onderhoud 'woningen. Daarnaast wil hij zich tifiek richten op gevelreimging. ar is hier nog helemaal niks van op Hij is afkomstig uit de hstreek waar hij eveneens in het ierhoud aan woningen zat. Op al is hij als zelfstandig ondernemer de slag gaan. Werken op het ei- dsprak hem al jaren aan. 'Als kind twee kwam ik hier al op vakan- M|ftien jaar geleden heb ik al eens geprobeerd hier aan de slag te gaan, maar toen was er veel te weinig werk.Timmer verwacht dat er nu wel voldoende werk voorhanden is. Daar naast houdt hij ook klanten aan de overkant. Timmer verricht ondermeer werkzaamheden als schilderen, iso latie, beglazing en betonreparatie. Het wonen is hem en zijn gezin tot nu toe goed bevallen op Texel. 'Het is. hier socialer en minder agressief dan in de Zaanstreek.' Tlmmer uit Den Burg is gestart met onderhoudsbedrijf Eigenhuis. (Foto Jeroen van Hattum Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-ver voer, tel. 1-1-2. Ook kan de Meld kamer Noordholland-Noord worden gebeld via 072 - 564 44 44. Voor niet- spoedeisende zaken: 072 - 564 63 64. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon 0900-8844 (24 uur per dag). Voor spoedeisende ge vallen: 1 -1-2. Bij nachtelijke overlast, opstootjes etc. die NIET-spoedeisend zijn: 072-5122222. Spreekuren college van b en w: Burgemeester J. Geldorp (bestuur en organisatie), wethouder N.D.K. Eelman-van 't Veer (welzijn en onder- wils), wethouder D.F.G. Schilling (ruimte, wonen en economie) en wet houder P. Bakker (financiën, werken en milieu): elke dinsdag vanaf 15.00 uur. De spreekuren zijn in het raad huis op de Groeneplaats in Den Burg. Men moet vooraf een (telefonische) afspraak maken via de centrale balie in de hal van het gemeentehuis (tel. 36 21 21). Spreekuren raadsfracties: CDA en Groen Links: iedere donderdag vóór de raadsvergadering (tweede dins dag van de maand); voormalige bodewoning raadhuis aan de Park straat 19.30-ca. 20.15 uur. Texels Belang iedere maandag in de week vóór de raadsvergadering. Groen Links heeft ook spreekuur op de donderdag voorafgaande aan de week waarin de commissie vergaderingen worden gehouden. Voor een afspraak met D66 kan men tevoren bellen met Pieter de Groot (D66), Bernhardlaan 67, Den Burg tel. 313083. PvdA: woensdag vóór de raadsvergadering en de week met de commissievergaderingen vanaf 19.30 uur in de bodewoning achter het raadhuis. WD: op afspraak, tele foon 314039. Daarnaast elke dag van 17.00 tot 19.00 uur telefonisch spreekuur via 313640 of 318673. Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-65 02 22. -Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel.31 32 41Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur. -Uitleenmagazijn/Thuiszorgwinkel: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 48 87. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223- 65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). Hulp bij verslavingen: Inloop spreekuur Triton, elke donderdag van 16.15-17.15 u. in d'Ouwe Ulo, Schil derend 39, Den Burg. Maatschappelijk werk: Frank van Lare, spreekuur in d'Ouwe Ulo, Schil derend 39, Den Burg, tel. 314185. Maandag 8.30-9.30 uur; dinsdag 18.30-19.30 uur; vrijdag 15.30-16.30 uur. Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG), voor infor matie. advies en ondersteuning bij vragen en klachten over de gezond heidszorg. Van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur bereikbaar via tel. 0223-618284. Psychologen: dhr. J. van den Berg en mevr. M. van den Berg-Lenters, in gebouw Keesomlaan 11Den Burg. Tel. 310386. Alcohol en drugs: Consultatiebu reau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak, tel. 319413. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in het Jongeren Informatie Punt, d'Ouwe Ulo. Wilhelminalaan 1, Den Burg. Aanmelden: op donderdag van 13.30 tot 14.30 uur in het JIP of via telefoonnummer 315582, op andere dagen: Bureau Jeugdzorg Den Hel der, 0223-684000. Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 316270. Baha'i: Plevierstraat 16, De Koog, tel. 317896. Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Baha'i-geloof van 19.30-21.30 uur. Anti-discriminatie: Werkgroep Anti-discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discriminatie. Tele foon 317896. 315321 of 312435. Incest-ervaringen: Vertrouwens persoon (zelfhulp) voor mensen met incest-ervaringen: Marijo Bakker, tel. 314174. kreeg Sil van Dijk een goede kans. Uit een voorzet van Rutger Zoetelief kopte hij de bal in het zijnet. Vervol gens nam Oudesluis het heft weer in handen en liet het zien hoe verzorgd voetbal gespeeld moet worden. De bal ging in een hoog tempo van de ene naar de andere kant. waardoor diverse kansen werden gecreëerd. Twee daarvan werden benut. In de rust werden Eddy de Vries en Sil van Dijk gewisseld en kwamen Rob de Vries en Alexander Witte erin. Met de wind tegen speelde Ooster end niet onverdienstelijk. Niet dat de gasten zelf kans maakten op succes, maar Oudesluis werd knap wegge houden uit de buurt van het doel van Oosterend. De thuisploeg kreeg slechts één kans. Uit een goede voor zet werd de bal op de paal gekopt. De tweede helft kende weinig hoog tepunten. Daardoor bleef de stand 4- 0. Zondag speelt SVO in Groot schermer tegen GSV. Wendy van Elk kwam zondag als beste uit de bus tijdens dressuur- wedstrijden bij manege Nieuw Bornrif bij De Koog. Met Nero haalde zij 163 punten, goed voor de hoogste score van de dag. Ze deed dat bij de B-dressuur paarden 2°' proef. Sanne Bakker met Kyra en Frida Tutt- man met Cappuccino waren beiden goed voor 161 punten. Er werd ge reden in diverse categorieën. Tuitman won de B-dressuur pony's. De tweede proef was voor Bakker. Birgit Sassenburg won de B-dressuur paar den met Krisjan (156 punten). De tweede proef werd gewonnen door Van Elk. Dina Shahidi won met Amadeus de L1-dressuur paarden (147 punten). De L1 -dressuur pony's was voor Liselotte Schoo met Roxanne (151 punten). Maartje Meijer won met Baileys de L2-dressuur po ny's (153 punten). Andrea Keijzer won de L2-dressuur paarden. Met Garantija behaalde zij 156 punten. Tijdens de wedstrijd hadden de laat ste deelnemers te kampen met de gevolgen van het weer. Doordat het zo nu en dan regende werd de bak erg zwaar voor de paarden, waardoor het moeilijk was voorwaarts en regel matig te rijden. Volgens de organisa tie werd ondanks het weer toch leuk gereden. Programma dinsdag 18 september Veld A, heren 18 30 Kobeko-OSG Agrifirm 19.15 Tex Autocentr.-Agrif Super de B 20.00 Tatenhove 1-Super de BAutocent. 20.45 Paal 28-Grooten SI. Tatenhove 1 21.30 Sportshop 2- Maarcob Slock 22.15 Twaalf Balcken-CVI Maarcobouw Veld B, dames en heren 18.30 Wiersma-De Krim Salon Martine 19.15 Salon Martine-Smash '68 Wiersma 20 00 Zeilmakenj-NBC Smash '68 20.45 De Rival-Bar Sportief Zeilmakerij 21.30 Spar Goënga-Milly's De Rival 22.15 Cocky's Kaps.-DGM Sportshop 2 Veld C, dames 18.30 Natuurwinkel-Nokanto Haarstudio 19.15 Haarstudio-Wessels Nokanto 20.00 Durper D.-Klif 12 Eierlandsche H 20.45 Eierlandsche Huis- B&B Klif 12 21.30 Slagerij de Boer-Sportshop B&B 22 15 Timmers B.-Westerl. Sportshop Wedstrijdleiding: Edith en Kees (tel. 313363 en 310221) Uitslagen 11 september Tatenhove 1-Agrifirm 2-1 Tex. Autocentrale- OSG 2-1, Kobeko-Grooten Slock 0-3; Teso- Super de Boer 1 -2. Paal 28/De Knm-DGM 2- 1; Sportshop 2-Twaalf Balcken 2-1; Nioz-Sla- gerij Beverdam 3-0, Rabobank-De Wit Installatietechniek 2-1; Fitt-Kevermuseum De Bocksberg 3-0; Undeboom-TX Kossen Horeca 1 -2; Tatenhove 2-Zandbank 1 -2; Cocky's Kap- salon-Maarcobouw 2-1 Slagenj lepe de Boer- Westerlaken 3-0; Natuurwinkel-Wessels Ont werpt] 0-3; Durper Drup-Nokanto 3-0; Timmers Bakkerij-Klif 12 3-0; B&B vd Vis&den Boer- Sportshop Texel 1-2, Salon Martine/De Oor zaak-De Rival 1-2. Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ)- RIAGG (Regionaal Instituut Ambulante Geestelijke Gezondheids zorg). Spreekuur op afspraak in d'Ouwe Ulo: tel. 315813. b.g.g. 0223- 615805. Psychotherapie: drs. Chnstine Ruf, Doolhof 3, Oudeschild, tel. 313085. Jongeren Informatie Punt: voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, sexualiteit, verslavingen en vrije tijd. Openings tijden dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur. d'Ouwe Ulo. Wil helminalaan 1Den Burg, tel. 315582. Voor uitwendige borstprothesen of informatie daarover: Nora Bekking, tel. 315206. Voor ziekenfonds- en particulier verzekerden. De Lichtboei: FM 100.2 op de ka bel. Muziekprogramma's van maan dag tot en met vrijdag, tussen 18.30 en 19.30 uur Verzoekplaten: tel. 313430 of schriftelijk via postbus 89. 1790 AA Den Burg WAO-groep: Dienstencentrum De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg Elke woensdag van 10.00-12.00 uur. Emilyn Laan uit Oosterend is aan de Hogeschool van Amsterdam ge slaagd voor de HBO-opleidmg Pedagogie. Zij specialiseerde zie voeding en voorlichting. Het bezoek dat Engelse leden van de Rotary binnenkort aan Texel brengen, zou best eens een nieuwe versprei ding van mond- en klauwzeer in de hand kunnen werken. Dat stelde Maria van der Spek (WD) dinsdag in de rondvraag van de raads vergadering. Burgemeester Joke Geldorp antwoordde dat het college haar zorgen deelt en er al over ge sproken had, zowel intern als met de Rotary Texel, maar dat het voor;is nog geen reden ziet voor extra veilic heidsmaatregelen. Op Schiphol en t de veerboten naar Engeland zijn in middels weer matten met het ont smettende citroenzuur neergelegd. 'We handelen per dag naar bevind van zaken', aldus Geldorp. die ter geruststelling opmerkte dat de En gelse Rotarians met uit het gebied afkomstig zijn waar op dit moment mkz heerst. B en w sturen namens de gemeen teraad een brief aan het ministerie van Landbouw om hun zorgen te uiten over het verbod van enkele bestrijdingsmiddelen. Daar was door de Texelse agrariërs op aan gedrongen in een petitie, die vrij dag door WLTO-voorzitter Jaap Hin was overhandigd aan burge meester Joke Geldorp. Vooruitlo pend op Europese regelgeving heeft de Nederlandse regering al vast enkele middelen verboden, terwijl er volgens de boeren nog geen goede alternatieven voorhan den zijn. De zorgen over het lot van de Neder landse boeren leven bij alle partijen in de gemeenteraad. Maar de PvdA en GroenLinks besloten toch geen steun te geven aan de brief. 'De discussie over het gebruik van bestrijdingsmid delen is dermate ingewikkeld dat wij daar als betrekkelijke leken niet over kunnen oordelen. Wij moeten ons niet mengen in de discussie tussen de landbouworganisaties en de rege- nng', betoogde Klaas Modder (PvdA). Jaap Vlaming (GroenLinks) stelde dat de schuld ligt bij de chemische indus trie, die heeft verzuimd tijdig goede alternatieve middelen te ontwikkelen om de gewassen te beschermen Dick Drijver (Texels Belang) was het met Vlaming eens, maar verbond daar een heel andere conclusie aan: 'Ondertussen zitten de boeren met de gebakken peren. Dat kunnen we met laten gebeuren Burgemeester Geldorp leek de gemengde gevoe lens bij de diverse raadsleden goed te begrijpen- 'Het college zal het standpunt van de raad genuanceerd verwoorden.' In de Worsteltent aan de Smitsweg treedt zondag het duo Max en Mana op. Zichzelf begeleidend op onder andere gitaar en mondharmonica zin gen en spelen zij troubadourachtige en nieuwe levensliederen. Het optre den begint om 14.00 uur en wordt bij mooi weer buiten gehouden. Seniorenkoor Melodei start woens dag 19 september in de Buureton met de repetities. Die begonnen om 14.00 uur. Senioren zijn van harte welkom. Bloedafnamepost: Patiënten voor bloedafname kunnen terecht bij de Stichting Artsenlaboratorium en Trombosedienst voor de kop van Noord-Holland en Texel. Jonkerstraat 6 in Den Burg 320705), op ma., di en do. van 9.00 tot 11.00 uur Belangenvereniging voor mensen met Aids en seropositieven: Meld punt 0223 - 625400. Informatie contactgroep op Texel: J.A. van Oosterhout. Egmond aan Zee. tel. 072 - 5062862. Secretariaat Buddyproject: mevr. E. Zwagerman. Gouwe 56.1703 HP Heerhugowaard. 072-5721291 Spreekuur Buureton: Op werkda gen van 9.00-10.00 uur en 14.00- 16.00 uur. Praten over allerlei vragen en problemen m.b.t. ouder worden.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7