Nieuwe eigenaar restaurant Azië 2 Reddingboot brengt vrouwen in veiligheid Hervormde kerk Den Burg weer fris en sfeervol Scholieren na 20 jaar bijeen .TEXELSE COURANT Subsidie voor afdeling drama muziekschool Dagtocht NCRV Dorpscommissie Den Hoorn bijeen Radio Texel Omringd door water in Tusse de Banke Resultaat langdurige restauratie mag er zijn Zeldzame vlinder bezoekt 't Horntje Club van 50 SV De Koog VJedische zorg oud Papier [Wat ik zeggen wou. Havenenquête Lopen langs vrijwilligers Kgritóiensten Bijeenkomst van plattelandsvrouwe Kerkdienst RK vrouwen De reddingboot Beursplein 5 kwam zondagmiddag in actie om de vrouwelijke passagiers van 'De Vriendschap' in veiligheid te brengen Dat gebeurde met de nodige hilariteit want er was met echt sprake van een noodsituatie maar van een ludieke oefe ning. De actie was onderdeel van het lustrumweekend dat het advocatenkantoor Petten, Tideman en Sassen uit Den Haag op Texel hield. Volgens het oorspronkelijke scena rio zouden de opvarenden in de waan worden gebracht dat er een echte noodsituatie was. Tijdens een robbentocht zou zich in de machi nekamer van De Vriendschap een ontploffing voordoen en zou de red dingboot worden gealarmeerd om de vrouwelijke opvarenden in veilig heid te brengen terwijl de mannen aan boord zouden blijven om te trachten het schip te behouden. Om het realistisch te maken zou de ont ploffing worden gevolgd door onheil spellende rook- en vuur- verschijnselen. waarvoor de hulp was ingeroepen van een Texelaar met de nodige pyrotechmsche ken nis. Maar nadat de ramp in de Vere nigde Staten zich had voltrokken za gen de organisatoren in dat dit geen pas zou hebben en werd iets anders bedacht. Tijdens de tocht liep De Vriendschap zogenaamd uit het roer en strandde op de Vliehors. Schip per Sil Boon ('Dat krijg je met zo'n schip uit de jaren twintig') oordeelde dat de boot alleen vlot zou kunnen komen als minstens de helft van de passagiers eraf zou gaan en daar voor werd de reddingboot gealar meerd. Die kwam spoedig langszij (foto), nam de vrouwen aan boord en maakt een tochtje door het Eierlandse Gat. Zoals mocht worden verwacht kwam De Vriendschap in tussen vlot en voer terug naar de stei ger bij de vuurtoren waar de mannen weer met de vrouwen werden vere nigd. Voor Beursplein-schipper Charles Douma en zijn mannen was het een nuttige oefening, want het in veiligheid brengen van passagiers van de Vlielandboot of een ander passagiersschip zou best eens harde noodzaak kunnen zijn. Na afloop in het boothuis waren alle betrokkenen het erover eens dat het een geslaagde stunt was geweest. Als dank voor de medewerking over handigde maatschapssecretaris Jacqueline Sorel ƒ1.100,85 (500 euro) aan secretaris Willem Grisnigt van de plaatselijke reddings commissie: Voor zijn medewerking kreeg Harry de Graaf uit handen van organisator Wiet van Utenhove het zelfde bedrag voor zijn Papoea-acti viteiten, hoewel geen gebruik was gemaakt van het door hem aangebo den buskruit. Muziek- en Dansschool Texel krijgt een eenmalige subsidie van ƒ10.000,- ter ondersteuning van de afdeling drama. De gemeenteraad moet nog akkoord gaan, maar de le den van de commissie Welzijn en Onderwijs waren woensdag unaniem enthousiast over het initiatief van de school Vorig jaar werden er de eer ste lessen gegeven, dit jaar is het cursusaanbod flink uitgebreid. Enige twijfel leetde er onder de commissie leden of de nieuwe afdeling ook fi nancieel een succes wordt, maar ze vonden het niet nodig op eventuele problemen vooruit te lopen. De school zelf verwacht dat de afdeling op termijn meer opbrengt dan kost. Texelse leden van de NCRV maken woensdag 10 oktober een dagtocht naar het Reestdal in Dedemsvaart. Ze brengen er onder meer een bezoek aan de kalkovens, een oudheidkamer en een turfschuur. Inlichtingen en opgave bij C. Broekman-Kuiper, tel. 316362. In dorpshuis De Waldhoorn begint donderdag om 20.00 uur de jaarver gadering van de dorpscommissie van Den Hoorn. Belangstellenden zijn welkom. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit NH-kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. NH-kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19 00u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland In de gemeentelijke expositieruimte op de Groeneplaats is van 28 septem ber tot en met 16 oktober werk te zien van de in Amsterdam woonachtige kunstenares Wanda Grendèl. Onder de titel 'Omringd door water' toont zij pastels, 'onstaan vanuit de veiligheid, de natuur, de prachtige luchten en de zee, zo karakteristiek voor het eiland'. Grendèl (een nazaat van de familie Duinker uit Den Hoorn) gaf enkele |a- ren geleden een carrière als danser, choreograaf en regisseur op om zich aan het schilderen te wijden. Zij werkt graag met pastel, omdat dit direct contact met het materiaal met zich meebrengt. De expositie is dageli|ks (behalve maandag) geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Bij het schilderen van zijn huis, De Roef op 't Horntje, vond Bert de Waal een doodskopvlinder, ook wel doodshoofdvlinder genoemd. Deze zeldzame nachtvlinder dankt zijn naam aan het gele patroon op het voorlijf, dat precies op een doodshoofd lijkt. De vondst werd gedaan op 3 september, maar pas deze week door EcoMare bekend gemaakt. Met een vleugelspanwijdte van zo'n acht centimeter is de doodskop- vlinderde grootste nachtvlinder die in Nederland kan worden aangetroffen. Hij is familie van de pijlstaarten, een naam die te danken is aan de punt aan het achterlijf die de rupsen heb ben. Ook als rups is het dier overi gens opvallend. Het is geel met een blauwstreeppatroon en leeft onder meer van aardappelloof en liguster blaadjes. Doodskopvlinders komen veel voor in Afrika. Maar het zijn goede vliegers, waarvan er elk jaar exemplaren naar het noorden trekken. Soms komen ze op Texel terecht. Een paar jaar gele den vond een inwoner van Den Hoorn een dode doodskopvlinder in een nestkastje. Ook werd eens een vlin der aangetroffen op de TX 4 van de gebroeders Van der Vis. Dat ge beurde midden op de Noordzee. De laatste waarneming dateert van twee jaar geleden, toen op een akker aan de Schorrenweg de rups van een doodskopvlmder werd gevonden. De vlinder die op 't Horntje werd aan getroffen, is door de vinder naar EcoMare gebracht, waar hij is gede termineerd en gefotografeerd. Vervol gens is het dier weer vrijgelaten aan het rand van het duinpark bij EcoMare, waar het enkele dagen lang doodstil op warmer weer heeft zitten wachten. Hoewel dat niet kwam, is de vlinder toch vertrokken, mogelijk naar Afrika. Het financieren van activiteiten voor de jeugdafdeling die met uit de con tributie kunnen worden voldaan, om op deze manier de belangstelling voor de sport te bevorderen. Dat is de doelstelling van de Club van 50 van SV De Koog, waarvan de oprichtings akte onlangs de notaris passeerde en die ook is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. De '50' in de naam van de club staat niet voor het aantal leden, maar voor de bijdrage van ƒ50,- die ze per jaar storten. Het ge zelschap is een initiatief van Andrë Schoo en Jan van Beek, die beiden bestuurslid zijn van SV De Koog. Andere voetbalverenigingen op het eiland tellen al soortgelijke clubs. Het voorlopige bestuur bestaat uit Albert Middelbos, André Verseput, Veronica van Beek en René Kossen. Tijdens de eerste ledenvergadering, die in november wordt gehouden, zal het definitieve bestuur worden geko zen door de leden. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij secretaris André Verseput, Strijbosstraat 28, De Koog, of door storting van 50,- op rekening 33.25.11.375. Nadat de toren en de buitenzijde van het schip van de hervormde kerk in Den Burg enkele jaren ge leden ingrijpend waren gerestau reerd, heeft nu ook de binnenkant van de kerk een fikse onderhouds beurt ondergaan. Dat was drin gend nodig. De bonte knaagkever had zich ge nesteld in het eikenhout in het gewelf van de kerk. Rienk Gaasbeek van de hervormde kerk: 'Gelukkig viel de schade mee. Afgezien van het ver vangen van twee verrotte steunen volstond het om het hout te injecteren met een bestrijdingsmiddel.' Veel slechter was het gesteld met de uit gestrekte pleisterlaag aan de binnen kant van de kerk. Gaasbeek: 'Het stucwerk dat in 1972 was aange bracht, was zo rot als een mispel.' Wellicht was dat te wijten aan de werkwijze van de stukadoors van toen, die naar verluidt meer oog had den voor het bier van de Smulpot en hun pruimtabak, dan voor hun werk. Maar waarschijnlijker is dat de slijtage vooral is veroorzaakt door de inwer king van het zout uit de Texelse lucht, waardoor het pleisterwerk diep werd aangetast. Gaasbeek: 'Vooral de westgevel was helemaal met meer om aan te zien.' Het budget dat de hervormde ge meente ter beschikking had, was onvoldoende om het oude stucwerk helemaal af te bikken Er werd voor gekozen om alleen de aangetaste delen te vernieuwen. Toen de schade was geïnventariseerd en het werk begin dit jaar kon beginnen, bleek dat stucadoors aanvankelijk moeilijk te krijgen waren. Bovendien zat aanne mer Daalder uit De Cocksdorp ook bepaald met zonder werk, zodat de restauratie veel langer duurder dan Gaasbeek lief was. 'Ik kan je best vertellen dat ik er wel eens een nachtje wakker van heb gelegen Daarbij kwam nog eens dat de ver lichting die al vijftig jaar aan de pila ren was gemonteerd aan vervanging toe was, een klus die uiteindelijk in eigen beheer is uitgevoerd. Het uit eindelijke resultaat mag worden ge zien. Zelfs de kritische Gaasbeek is dik tevreden met de kwaliteit die de aannemer en de stucadoors van de firma Reekers uit Friesland hebben geleverd 'Het is perfect gedaan.' Het stucwerk is behandeld met een zoutbinder, om te voorkomen dat het zilte Texelse klimaat er opnieuw een vernietigende uitwerking op heeft. Nadat medewerkers van Cleaning Texel het met stof overdekte interieur van de kerk vervolgens van onder tot boven een schoonmaakbeurt hadden gegeven, zetten zo'n twintig vrijwilli gers de afgelopen week de puntjes op de i. Met als resultaat een fris ogende kerk, die er weer jaren tegen aan kan. Ook het orgel heeft de res tauratie ongeschonden doorstaan, zo bleek uit een test door organist Dyo Wassink. Het instrument was volledig ingepakt in een speciale overdrukzak, die door buitenlucht werd gevuld, De restauratie werd begeleid door Lex Annema en Gerard Huisman van architectenbureau Visser. Ane de Ligt droeg als deskundige ook een be langrijk steentje bij. De kerkgangers die gedurende de restauratie hun diensten in De Waal hielden, kunnen dus weer terecht in hun vertrouwde kerk. Aan de nieuwe predikant Peter den Braanker zondag de eer om er vanaf 9.30 uur de eer ste dienst te houden. Afgezien van enkele woorden die aan de restaura tie zullen worden gewijd, zijn er geen bijzondere plechtigheden aan de ingebruikname verbonden. Chinees restaurant Azië in Den Burg heeft een nieuwe eigenaar. De 31 -jarige Chang Koon Woo is de nieuwe eigenaar van Chinees restau rant Azie aan de Groeneplaats in Den Burg. Woo heeft het bedrijf overgeno men van C.K. Choo, die er 23 jaar lang de scepter zwaaide. Het restau rant was geen onbekende plaats voor Woo. 'Ik kende de vorige eigenaar en ik had hier ook al wel eens meegehol pen.' Voorheen werkte Woo in Bever wijk, waar hij ondermeer interieurs maakte. Het interieur van het restau rant is ook van zijn hand. Volgens Woo blijft in het restaurant alles bij het oude. 'Mensen kunnen hier terecht voor Kantonees, Indisch en Chinees eten.' Choo is momenteel met vakan tie in Singapore. Als hij terugkeert, zal hij volgens Woo zo nu en dan nog meehelpen in het restaurant. Schoolreünies voorzien blijkbaar in een behoefte. Bijna altijd wordt massaal gehoor gegeven aan de oproep om elkaar na zoveel jaar weer eens te ontmoeten. Dat bleek ook bij de reünie van de voorma lige landbouwhuishoudschool die zaterdag werd gehouden in Den Burg. Het betrof de dames die in het schooljaar 1979-1980 in de tweede klas zaten. Ferry Trap, Tina Smit, Magan Boersen en Liesbeth Eelman waren erin geslaagd de verblijfplaats van hun vroegere medescholieren snel op te sporen onder andere met behulp van internet en familieconnecties. Op de uitnodiging reageerden er 53 positief, waarvan ongeveer twintig van het vasteland. Slechts acht bleven er weg omdat ze om een of andere reden verhinderd waren. Ook leerkrachten uit de genoemde periode waren erbij. Van de leerlin gen zijn inmiddels Kitty Schraag en Annie de Weerd overleden en van de leerkrachten de heren Kassenaar en Huizinga. Het reünieprogramma was simpel: eten, drinken en kletsen. Dat ge beurde in de LTS-kantine aan de Emmalaan omdat de oorspronke lijke huishoudschool inmiddels heeft plaatsgemaakt voor een woonwijkje. Sommige leerlingen hadden elkaar na hun schooltijd niet meer gezien zodat er veel was bij te praten. Op de foto de reünisten. tFoto Harry da Graan Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234. Aanvragen visites tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste- voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuisi en voor opname in verpleeg, verzorgingshuis Stichting RIOTi Wieringen. Opvragen via tel. (Oj 671552. Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist, Buddyproject: Voor mensen- HIV of AIDS; Voor aanmelding, in matie of voorlichting HumanitasC Helder; Binnenhaven 76-77; 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulance» voer bellen: 1-1-2. Of bel de Mc kamer Noordholland-noord: 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Bi Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u Telefoon: 0! 8844 In spoedeisende gevallen 1-2. Gevonden munitie: Bel de poli tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesj laan 11Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voorh bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdenslg tooruren 319413 (De Nieuwe Sku 4 Toeristenpastoraat: Guiljam, tel. 318581, 327970, 4 Stichting Welzijn Ouderen Tei Warme maaitijdvoorziening, mering, klusjesdienst, huishouden dienst, versteldienst. Spreekuur* 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u De Buureton, Molensin 2, Den Burg. Tel. 312696. 4 Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: 316270. 4 Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. 4 Kunstgebitreparatie: Tandpro& tische praktijk Van Kralingen menwerkend met het tandh* kundig centrum; voor ziekenfon en particulier-verzekerden), 312069. 4 Apotheek: Weverstraat 95, C* Burg; tel 312112. Maandag t/mv dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10. 13.00 en 15.00-17.00 u.; zond 11 00-12.00 en 16.00-17.00 ui ten die tijden alleen voor spoed sende gevallen Bi a Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in n'et te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Bij hevige regenval het papier niet uren tevoren aan de straat zetten. De papier wagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen be drijven), Warmoesstraat, Schilde rend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. In de Texelse Courant van 14 sep tember lazen wij dat het college van b en w nog géén standpunt heeft in genomen over de enquête van Oude schild. Begrijpelijk, daar het aanbie den van de uitslag nog maar zo kort geleden is en de inhoud genoeg stof tot nadenken geeft. Minder begrijpe lijk voor ons is de uitleg van wethou der Peter Bakker, die nu wél van plan is om de bewoners beter te gaan betrekken bij de (mogelijke) verdere plannen van de beoogde fase twee. Volgens het krantenartikel is het, al dus Bakker, nu de bedoeling dat Oudeschild een comité vormt en zelf aanwijst wie het dorp hierin vertegen woordigt! Daarom bieden wij spontaan en ge héél kosteloos aan om de heer Bak ker via het cultuurhistorische Skillepaadje persoonlijk te begelei den naar de hem bekende PTT-post- codeadressen van de leden van de dorpscommissie. Die vertegenwoor digt alle gelederen van ons vissers dorp (inclusief de haven) sinds de vijf tiger jaren van de vorige eeuw. Redactie dorpskrant 'Tusse Óóst en West': Martha Witte en Bert Koning, Oudeschild. Met een wandeling door Den Burg en het Hogeberggebied kunnen mensen zaterdag 29 september kennismaken met diverse Texelse vrijwilligersorganisaties. Die staan opgesteld langs de route. De wandeling, ongeveer vijf kilome ter, begint bij d'Ouwe Ulo aan de Wilhelminalaan. Mensen kunnen daar vanaf 14.00 uur starten. Ze krijgen een routebeschrijving mee. Lopend richting de Hogeberg komen de deel nemers langs stands van onder meer het Rode Kruis, Radio Texel en Tafel tje Dekje. Bij het sportveldencomplex zijn diverse sportverenigingen pre sent. De brandweer geeft demonstraties bij haar kazerne aan de Reijer Keijserstraat, de Oudheidkamer aan de Kogerstraat is geopend en ook Zorgcentrum Texel en Scouting Texel presenteren zich. De wandelaars kunnen kennismaken met het vrijwilligerswerk dat de di verse organisaties verrichten. De zo geheten vrijwilligers-wandeltocht is Zondag 23 september 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. dienst in dei restaureerde kerk, ds. P. Braanker De Waal: dienst in Den Burg De Koog: 11.00 u. dhr. H.J I uitZelhem. Den Hoorn: 9 30 u. dhr. H.J S uit Zelhem. Oosterend: zie: GereformesS kerken. Oudeschild: dienst in Oostereik De Cocksdorp: dienst in Ooss end. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds, MG Roepers. Oosterend: 9.30 u. startzondagi het schoollandje, ds. E.J. Vleds en ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolst® Oosterend: 10.00 en 16.00 u. Is dienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Burg: tot nader order geen op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg: 10.00u de Jong BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Den Burg: zat. 19.30 u. dam» koor, uitz. via De Lichtboei; a 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: vrij. 19.30 rozenkransgebed; zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Opt" bare lezing, 10.30 u.: Jonge» vanuit Jehovah's standpunt beatf Wachttorenstudie, 11.20 u Afc ham - Een voorbeeld van georganiseerd door Lokaal Coiri ment in het kader van het Jaarv® Vrijwilligers. Lokaal Complimentl staat uit de Stichting Welzijn 0* ren Texel, de Welzijnstichting. Sportraad en de Rabobank. De Nederlandse Bond Plattelandsvrouwen afdeling J* houdt maandag weer een bjf komst in de Buureton in Den Bui? avond begint om 20.00 uur. spreker is Diet Verschoor. Het Katholiek Vrouwen Gilde k' woensdag 26 september vo® eerst sinds de zomer weer b# Traditiegetrouw wordt het nieuwe zoen geopend met een dienst i» RK kerk van Den Burg. as™1 19.30 uur. De avond wordt daaT< de Witte Burcht voortgezet met" fie, koek en een lezing van Josém man over voeding en eetgewoo1»' >1 i» VRIJDAG 21 SEPTEMBER 2001

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2