f) 6 Officiële I berichten Pruimen 8 oktober .dering Jaap Hoogland Visservice Wie een stem heeft, houdt vrij voor de van Rabobank Texel. .TEXELSE 3 kilo de zonnebloem DE WEEK VAN HET PLATTELAND o-fi. de nuzn&t DANSLESSEN Texel .»i'> Jantje^Beton COURANT resultaten vant bank. Maar ook invloed uitoefent: Onze leden hei immers een belangt stem in hoe wij d samenleving Horen wc v Raboba VRIJDAG 21 SEPTEMBER 2001 Scheepsreparatie boven- en onder de waterlijn, vele onderdelen voorradig. Constructiewerkgroot en klein, in staal, rvs en aluminium. Ook voor particulieren. Hydraullekslangen en andere hogedrukslangen. gemaakt terwijl u wacht. Technische gassen van Hoek Loosook helium voor ballonnen en alle iasgassen. Heemskerckstraat 36A 1792 AC Oudeschild Tel. (0222) 312 661 Fax (0222) 310 249 www.texdok.nl - info@texdok.nl voor 12,50 (Reine Victoria) Ook hand-en moesappels. L. Huisman Fruitkweken! De Veen 06-22030389 Postbus 2100, 4800 CC Breda Fax (076) 564 63 00 Giro 145 Internet httpV/www.zonnebloem.nl E mail info0zonnebloem.nl Morgen, zaterdag 22 september, openen het moderne Akkerbouw en Bloembollenbedrijf Texel Sun en het eveneens moderne Bloembollenbedrijf Firma Timmer-Prins de deuren voor eenieder die wel eens echt wil weten hoe de landbouw van morgen er van binnen en buiten uitziet! Dus ook u bent welkom van 10.00 t/m 17.00 uur aan de Schorrenweg in polder Het Noorden. Volg de borden en doe aan de prijsvragen, ook voor kinderen de moeite waard. AG Rl Fl RM staat a.s. maandagmorgen weer met z'n antieke haringkar voor het postkantoor met een prachtige reclame: Hollandse nieuwe haring Grote gestoomde makrelen van superkwaliteit slechts Per stuk Hogereind 13 in De Waal: een vrijstaand woonhuis met aanbouw, schuurtje en 334 m2 eigen grond, erf en tuin. Indeling: entree in gang met trapopgang, woonkamer, achterkamer (slaapkamer), keu- ken, bijkeuken met toilet, toegang tot steeg en achteruitgang. Op de verdieping zijn een overloop, twee slaapkamers en een badkamer met douche en wastafel. Royale achtertuin met schuurtje. Het geheel heeft enig onderhoud nodig. Oplevering in overleg. GEVRAAGD VOOR VERKOOP: Woningen voor permanente bewoning. Overweegt u uw huis te ver kopen? Misschien heeft de koper zich al hij ons gemeld! Wilt u een vrij blijvend gesprek of een waarde-indicatie van uw woning? Bel ons gerust voor een afspraak! www.detexelsemakelaars.nl L i.\ :uA A U L'i I :U 1 J Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax 313 946 telefoon weekend: 0653 167 156 e-mail: info@detexelsemakelaars.nl o.l.v. Dansschool Corma Aanvang lessen a.s. vrijdag 21 september in schietcentrum Odysseus, Emmalaan 65, Den Burg (t.o. VW-kantoor) Wij hebben nog plaats bij de volgende lessen: Aanvang Country line dansen 18.00 uur Streetdance 19.00 uur Beginners Ballroom en Latin 20.00 uur Salsa 21.00 uur Ballroom en Latin 2/3-jaars 22.00 uur Opgave bij aanvang van deze lessen of telefonisch. Inschrijven kunt u ook dagelijks doen!! Onder a 0223-630303 of 06-51987804 Texelstroomlaan 5, 1784 EA Den Helder www.dansschool-corma.nl Word donateur: giro 1247 4. Rabobank Texel houdt op maandag 8 oktober aanstaande haar jaarlijkse algemene vergader ing. De bijeenkomst vindt plaats op het bedrijf van Bert en Meina Keijser, Ongeren 5, Den Burg en begint om 20 00 uur. Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2000 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Na afloop van de vergadering wordt afscheid genomen van de huidige voorzitter van het bestuur, de heer Jan van Heerwaarden. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de jaarrekening 2000 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kantoor aan de Groeneplaats 11 te Den Burg Het bestuur Coöperatieve Rabobank Texel U.A. gevestigd te Texel Hik jaar worden fofc van de Rilbobaf uitgenodigd voor algemene veifgadtn- Zij kunnen dan kem nemen van de het beleid dat wij voeren. dienst kunnen zij? fin die StCITl wordt name hoorbaar opi algemene vergader, Ruimtelijke ordening Aangevraagde bouwvergunningen Pizzeria Venezia voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v e restaurant met dienstwoning a/d Kogerstraat 7 te Oen Burg (ont vangen 10 september 2001); J C-A. Vermuê voor het veranderen/ vergroten v.e. woonhuis a/d Hollewal 57 te Oen 8urg (ontvangen 10 september 2001), Fam. Coevert voor het plaatsen v e. kap op ga rage/berging a/d Commandeurssingel 7 te Oudeschild (ontvangen 11 september 2001); Th J Leegwater voor het vergroten v e hotel a/d Hoofdweg 80 te Oe Cocksdorp (ontvangen 11 september 2001), A. van Rossum voor het plaatsen v.e garage/berging a/d Zeekraal 16 te De Koog (ontvangen 12 september2001), J.WG Pels-Rijcken voor het plaatsen v.e tumschuur/garage/bergmg a/d Herenstraat 29 te Den Hoorn (ontvangen 12 september 2001); Fam Buisman voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Trompstraat 68 te Oudeschild (ont vangen 12 september 2001) De Wit Dranken BV voor het plaatsen v.e bednjfsruimte a/d Maricoweg 10 te Den Burg (ontvangen 14 sep tember 2001) A.B. Kok voor het veranderen v.e. garage in hobby- ruimte/bergmg/speelruimte a/h Verlaet 12 te Den Burg (ontvangen 17 september 2001); C W Niekus voor het vergroten ve zomerhuis a/d Grensweg 342 te Den Burg (ontvangen 17 september 2001J C Hartmann voor het plaatsen v.e. dakkapel a/h Mienterglop 9 te De Koog (ontvangen 17 september 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen J Kolk voor het plaatsen van twee schuren a/h Mieland 2 te Oude schild (verzonden 17 september 2001); J H Vet en P Valk voor het veranderen/vergroten v e woonhuis met bijgebouw a/d Pontweg 19 te Den Hoorn (verzonden 17 september 2001), J.J.M. van Beurden voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Duinreep 5 te Den Burg (ver zonden 17 september 2001). Th Hin voor het gedeeltelijk vernieu wen/vergroten v.e. woning a/h Schilderend 20 te Den Burg (verzon den 17 september 2001); ST. Lups voor het plaatsen v.e. garage en bijkeuken a/d Ruigendijk 20a t© De Koog (verzonden 17 septem ber 2001), K Mouczok voor het vergroten v.e. zomerhuis a/h Gemtslanderdi|k|e 124 te Den Burg (verzonden 17 september 2001 K.J Pol voor het plaatsen v e woonhuis a/d Zeekraal 21 te De Koog (verzonden 17 seplember 2001); C J A Witte voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v e woonhuis/boerdenj a/d Zuidhaffel 10 te Den Burg (verzonden 17 september 2001), E M. Rijk en FM Haas- dijk voor het vergroten v.e. woonhuis a/d 8eatnxlaan 41 te Den Burg (verzonden 18 september 2001). Goedgekeurde melding bouwvoornemen D. Buitenhuis voor het vergroten v e. woonhuis a/d Burgerhoutstraat 16 te Den Burg (verzonden 17 september 2001) Verleende sloopvergunningen Familie Dompselaar voor het slopen v e woonhuis a/d Kikkertstraat 36 te De Cocksdorp (verzonden 17 september 2001).: T Molenaar voor het slopen v e recreatief opstal en een schuur gedeeltelijk a/d Marsweg 15a te Den Burg (verzonden 18 september 2001). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo moge/ijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: De Muy Supermarkt BV voor het vergroten van een entree/portaal aan de Kikkertstraat 11-13 te De Cocksdorp D A Oudendag/ J Oudendag-Kaczor voor het plaatsen van een tuinhuisje aan de Kogerstraat 122 te Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan De bouw- en situatie tekeningen liggen vanaf 24 september 2001 gedu rende vier weken ter inzage op kamer 0 12 van de sector Ruimte en Wonen van het gemeentehuis Ge durende de termijn van terinzageleggmg kan een ie der schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Aanlegvergunning Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op 4 september 2001 aanlegvergunning verleend aan: Stichting Sint Donatus. voor het graven van een sloot en het dem pen van een sloot op een perceel aan de Hoornderweg 46 te Den Hoorn. en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaar schrift schorst niet de werking van het besluit waar tegen het is gericht. De vergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is verleend. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sec tor Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het bovenstaande besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte Wonen, kamer 0.12 van het ge meentehuis. Goedkeuringsbesluit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 4 september 2001, nr. 01-28861, goed keuring verleend aan: vU L het besluit van 1 augustus 2001 van Burgemeester en Wethouders van Texel tot wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van de bestemming van een perceel aan de Marsweg, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie N, nummer 170 te Den Burg ten behoeve van het opnemen van een nieuw bebouwmgsvlak met agransche bestemming, klasse a. Het besluit ligt vanaf 24 september 2001 zes weken ter visie bij de sector Ruimte en Wonen van het ge meentehuis Texel, Groeneplaats 1 te Den Burg. Be langhebbenden kunnen binnen deze periode tegen dit besluit schriftelijk beroep instellen. Voor het instellen van beroep is een griffierecht verschuldigd van f225,- (€102,10) voor natuurlijke personen en f 450.- 204,20) voor rechtspersonen Het beroepsschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepsschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam, het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk ge val het besluit met in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het beroepsschnft worden overlegd. Voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening is een griffierecht verschuldigd van f 225, -(€102,10) voor natuurlijke personen en f 450, - 204,20) voor rechtspersonen. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam -./pi Verkeersbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen Het instellen van 30 km-zones in de volgende gebie den: - Den Burg alle straten binnen de ring Bernhardlaart/ Beatrixlaan/Emmalaan; alle straten in Noordwest: alle straten in de Mars, inclusief Tjakkerstraat. Lieuwstraat en Hallerweg, vanaf de bebouwde kom- grens tot de Sluyscoog, Molenstraat en Hollewal in Den Burg-west; - Oudeschild De Ruyterstraat; 't Buurtje; Trompstraat: Kerke- steeg; De Houtmanstraat: Wijde Steeg; Loodssmgel; Barentszstraat; De Wittstraat; Commandeursingel, Mieland; Heemskerckstraat; - De Koog Dorpsstraat, vanaf de Epelaan tot de Nikadel, Bos- randweg, vanaf de bebouwde komgrens tot de Epelaan, Orchismient; Epelaan, Ruyslaan, binnen de bebouwde kom; Plevierstraat; Kamerstraat; Kamperfoelieweg, binnen de bebouwde kom; Brink; Parnassiastraat; Kaapstraat; Badweg; Boodtlaan. binnen de bebouwde kom; Strijbosstraat, Duinroos straat; Zeekraal, Nikadel; Stappeland; - Oosterend Achtertune; Oesterstraat; Kerkstraat; Blazerstraat; Schoolstraat; Kerkplein, Koetebuurt; Wulkpad; Ankerstraat; Oranjestraat, Peperstraat, Robbepad, Botterstraat; Vliestraat; Mulderstraat; Cor Bremerstraat; Bijenkorfweg; Kot- terstraat, Slotskolk; - De Cocksdorp Molenlaan, Joan Hodsonstraat; Schipper Boon straat; Ploosterstraat. Klimpstraat; Buysstraat; Kei- delplein, Langeveldstraat; Stengweg, binnen de be bouwde kom; - 't Horntje Dageraad. Noorderhaaks, de Rede, binnen de be bouwde kom; Landsdiep, binnen de bebouwde kom; - Zuid-Eierland Muyweg, binnen de bebouwde kom, - Oost Oost, Loswal, binnen de bebouwde kom; Vier huizen; wegens de organisatie van een samengestelde men wedstrijd. het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Akenbuurt, tussen de Pontweg en de Westerweg, op 28, 29 en 30 september 2001. Tevens het instellen van eenrichtingsverkeer op de Akenbuurt in de richting van de Westerweg, vanaf de afslag naar de kartingbaan. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen deze besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaar schrift dient tenminste te bevatten, de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. gjgjl Wijziging belasting verordening De gemeenteraad heeft op 11 september 2001 een besluit fot wijziging van de bij de Legesverordening 2001 behorende tarieventabel vastgesteld. Het besluit treedt in werking met ingang van de achtste dag na die van de bekendmaking en de datum van ingang van de heffing is 1 oktober 2002. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van het besluit in de verzameling besluiten/verordeningen op 21 sep tember 2001 onder nummer 121 Het besluit ligt kosteloos ter inzage op het gemeen tehuis. bureau belastingen en vastgoed, kamer 0.09. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift verkrijgen van ge noemd besluit. lap) Nieuwe reisdocumenten De invoering van het nieuwe paspoort en de nieuwe Nederlandse identiteitskaart gaat in op 1 oktober 2001Vanaf deze datum gelden er nieuwe regels voor het aanvragen van een nieuw reisdocument en het bijschrijven van kinderen. Het is daarom belangrijk om op tijd naar de gemeente te gaan. Paspoorten en identiteitskaarten worden vanaf 1 ok tober op een centrale plaats in Nederland van persoonsgegevens voorzien. Daardoor krijgt u het nieuwe reisdocument niet meer meteen mee, maar kunt u het in de gemeente Texel na ongeveer een week ophalen. Als u een reisdocument aanvraagt, moet u het huidige reisdocument meebrengen, als ook één recente, professionele pasfoto, die recht van voren is genomen. Ook het bijschrijven van kinderen verandert per 1 oktober. De bijschrijving wordt voorzien van een foto. Om de identiteit van het kind vast te stellen, moet bij het aanvragen van een bijschrijving het kind aanwe zig zijn en een pasfoto van het kind worden meege nomen. Ook in dit geval geldt een wachttijd van on geveer een week De pasfoto van het kind moet eveneens recht van voren zijn genomen. Het kind hoeft met mee om het paspoort met bijschrijving op te halen Gedurende de eerste week van oktober geldt een aangepaste procedure: u kunt wel reisdocumenten aanvragen, maar u krijgt ze in die week nog niet uit gereikt Ook kunt u in deze week nog geen gebruik maken van de (spoedprocedure! voor noodgevallen. Voor vragen kunt u terecht op HYPERLINK http:// www.paspoortinformatie.nl www.paspoortinformatie.nl of bij bureau Burger zaken van de gemeente Texel, telefoonnummer (0222) 36 21 20. Lp) Bouwwerkzaamheden Op 24 september wordt gestart met de bouw van nieuwe appartementen op de plek van de voormalige nachtbar Casino aan de Zwaanstraat in Den Burg. De aan- en afvoer van de bouwmaterialen gaat via de Groeneplaats en Zwaanstraat. Dit kan soms enige overlast veroorzaken. Getracht wordt deze overlast tot een minimum te beperken. Collecte De Nationale Kollekte Verstandelijk Gehandicapten wordt ook op Texel gehouden in de week van 23 tot en met 29 september aanstaande.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 6