itslag Texel Race laat zich niet voorspellen Sp°rt [engere surfers krijgen het moeilijk Persoonlijk én tweetalig../ Kade naar gedeputeerde vernoemd ■•«F i .TEXELSE y couRANT De Koog herstelt zich met remise Recorddeelname dartcompetitie Pupillentoernooi Jorieke Meijer clubkampioen Grensrechter benadeelt SVO G-team onderuit tegen sterk KGB Zwemdiploma's Eilandcompetitie volleybal Ruim tien meter vis voor winnaars Jan Snelbokaal Rock Snol Collecte Rabobank VRIJDAG 21 SEPTEMBER 2001 il spanning volgen de deelne- iers en de organisatie van de ,aalfde Texel Race de weerbe- chten. De wind blies de afgelopen agen onstuimig uit noordweste- jke richting en stuwde de golven p de Noordzee tot flinke hoogte p. Hoewel de meeste surfers wel au een beetje ruige omstandighe- in houden, zijn er ook grenzen, fot windkracht 6 - eventueel 7, Itiankelijk in welke hoek de wind t-gaat de wedstrijd door, zonder ibleem. Alleen de volgboten abben het dan lastig. Maar waait nóg harder, dan houdt het op, an wordt het gewoon te gevaar- ik', laat André van de Berg, oud- eelnemer en bestuurslid van de rganiserende stichting weten, boralsnog gaat hij ervan uit dat o n vijftig surfers zaterdag zullen roberen zo snel mogelijk het ei- and te ronden. Het startschot linkt om 10.30 uur bij paal 9. lat de Texel Race een zware wed- Injd is, blijkt uit alles. Het aantal van deelnemers, of eventueel een aar meer, is een absoluut maximum, inde Berg: 'Anders kunnen we de eiligheid met waarborgen. Bij de zlamaranronde om Texel zijn er veel leer deelnemers, maar het eiland ndvaren met een surfplank is dan tk vele malen moeilijker. In een atamaran trek je de touwen aan en gaat Als je niet zo goed bent, dan te ie er wat langzamer over, maar komt er wél. Surfen gaat met hand- pacht, je kunt onderweg niet eten en anken, en is daardoor veel zwaar- ér. En met die wind van de afgelo- en dagen, kan het behoorlijk spo- ai,zeker in het Eierlandse Gat en op d Marsdiep. We zijn daarom altijd pzoek naar de beste surfers van tderland. in zich te kwalificeren, moeten po litiële deelnemers van de Texel ace eerst hun kunnen tonen in an- k zware wedstrijden. Probleem se zomer was dat er over het alge- sen weinig wind stond en veel ra- werden gestaakt of niet eens argingen. Noodgedwongen zijn de énemers daarom vooral beoor- sdd op hun resultaten in het verle- i. 'Ons voordeel is dat de aanwas gering is. De jeugd is wel in opkomst, ook op Texel, maar de top bestaat vooral uit gevestigde namen. Daarom kun je er wel van uitgaan dat de surfers die een paar jaar geleden goed presteerden, nu ook nog de top vormen.' Reden dat de jeugd zo traag door stroomt, is dat marathonsurfen een duursport is. 'Net als in andere duur- sporten ben je al wat ouder wanneer je de top bereikt. Dat heeft met aller lei factoren te maken. In ieder geval met je instelling. Je moet het ook geestelijk kunnen, zo'n groot stuk surfen. Ik zie dat aan mezelf met skeeleren. Nu ga ik regelmatig een uur of twee rijden, vroeger zou ik daar niet aan hebben moeten denken. Verder is het natuurlijk vooral een kwestie van conditie en kracht. Je spieren gaan zich pas op latere leef tijd naar zulke inspanningen zetten. De Texel Race meet ongeveer hon derd kilometer. Netto is de afstand misschien maar tachtig kilometer, maar er zijn altijd langere trajecten waarop je tegen de wind in moet krui sen. Op zulke stukken vaar je wel de dubbele afstand.' Wie de Texel Race dit jaar gaat win nen, is niet of nauwelijks te voorspel len, meent Van de Berg. Eén van de favorieten is Stephan van den Berg, die in 1984 de gouden medaille won toen surfen voor het eerst onderdeel was van de Olympische Spelen. Hij won de Texel Race in 19911999 en 2000. 'Op het kortere werk is hij heer en meester. Maar hij is nogal tenger en als het zwaar weer is, dan krijgt hij het moeilijk. Ik denk dat Ron Ruiter een goede kans maakt. Hij is beter onder moeilijke omstandigheden. Maar over het algemeen geldt dat de concurrentie veel groter is dan een paar jaar geleden en dat heel wat deelnemers kunnen winnen.' Bijzondere deelnemers zijn Alexander Hoekstra en Dorien de Vries, die in het dagelijks leven een stel vormen. Beiden wonnen de Texel Race in 1993 en 1994 (De Vries inde catego rie voor vrouwen) en behoren al jaren tot de nationale top, terwijl De Vries zelfs al eens op de Olympische Spe len uitkwam. 'Ze hebben bijna iedere keer meegedaan op Texel. Vooral Alexander is altijd een grote promo tor van de Texel Race geweest. Om dat ze nu kinderen hebben, willen ze het wat rustiger aandoen en stoppen met de wedstrijdsport. Ze hebben Texel uitgekozen om afscheid te ne men. Daar besteden we zeker aan dacht aan. Alexander houdt zelf een praatje voor de start.' De Texelse deelnemers zijn Ron Broersma, Gert Jan de Wit, Klaas Jan van der Vis, Jacob Roeper, Adriaan van Rijsselberghe en debutanten Evert en Douwe Monsma. Hoewel Van Rijsselberghe de successen dit jaar aaneenrijgt, durft Van de Berg met te zeggen of hij 'dus' ook als snelste Texelaar over de finish komt. 'Hij is erg bedreven op de slalom, waarbij je om twee boeien heen vaart Maar dat doe je in manches, die niet langer duren dan vijftien of twintig minuten. Klaas Jan van der Vis heeft meer ervaring op de langere afstan den en met moeilijke omstandighe den. Aan de andere kant heeft Adriaan zijn uren ook wel gemaakt. Het zal spannend worden.' Het startschot klinkt zaterdag om 10.30 uur. Wanneer de snelste deel nemer zal finishen is moeilijk te voor spellen. Het ronderecord staat op iets minder dan twee uur, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat die tijd gehaald wordt. Doordat de surfers vrij dicht onder de kust varen, is de wedstrijd voor toeschouwers aardig te volgen. Wie geen zin heeft om ook zelf een rondje om het eiland te maken, kan afstemmen op Radio Texel, dat via FM 106.1 een live-verslag verzorgt. Daarnaast is er op het strand bij paal 9 van alles te doen. Publiek en deel nemers worden getrakteerd op vers gebakken vis, kinderen kunnen mee doen aan een kleurwedstrijd en in de tent op het strand zijn surfartikelen te koop. Een attractie op zich is de de monstratie kite-surfen die Wouter Nicolaas (acteur uit de televisiesoap Westenwind) en Evert Pronk verzor gen. Kite-surfen is een snel opko mende sport, die bestaat uit een combinatie van vliegeren en surfen en waarbij de deelnemers spectacu laire sprongen maken in de golven. De demonstraties zijn gedurende de hele wedstrijd te zien De Koog heeft zich zondag met sen gelijkspel tegen ALC enigszins ersteld van de kansloze nederla- |en in de eerste twee wedstrijden, regen de ploeg uit Abbekerk werd et 3-3. Het resultaat betekende kn opluchting voor spelers én echnische staf, die toch wel weer ierspectief zag. 'Als iedereen zijn test blijft doen en ook de training «al meer bezoekt, kan dit team «eer bereiken dat het tot nu toe leeft laten zien', verwachtte bege- sider Jan List. leKoog ging fel van start en onder sóing van Dennis Vonk werd de ver- Jediging goed gesloten gehouden, fit uitvallen van Somar Althawil, die •erd vervangen door junior Arjan van feithum, betekende een tegenvaller, 'aar de thuisploeg liet zich er niet foor ontmoedigen. Het werd 1-0 Dankzij spits Roberto Casciola, die scfi attent toonde toen de bal uit een 'fi trap voor zijn voeten viel. tok ALC liet zich niet onbetuigd. De ploeg verwierf zich een klein veld- iverwicht, wat resulteerde in de jskjkmaker van Johan ter Band. Niet later maakte Gerard van Lijnen den 1-2 voor de bezoekers. Dit •astevens de ruststand, k' snel inde tweede helft kwam De 'fog uit een counter op gelijke 'nogte. Een lange pass van Dennis fonk bereikte Roberto Casciola, die tyi bewaker omspeelde en de 'üper verschalkte met een mooie toogbal. De thuisploeg probeerde fffna meer druk te zetten om de Ogende week begint de vijftiende tótie van de Texelse dartcompetitie, ki twee poules spelen dit jaar 23 '«ms mee, zeven meer dan het af- Slopen seizoen. Er wordt iedere •eek gespeeld, op maandag, •eensdag, donderdag en vrijdag, afhankelijk van de dag waarop het 'visspelende team zijn vaste speel- «<«10 heeft. Het programma voor ^komende week luidt als volgt: 'eule A: Texel Kites 2 J'elleboog - fechcafé de Buren; Wijsneus 1 - %neus 2; Cafeetje 1 - Koorn-aar; ®°ek 3 - J'elleboog 1Zwaan heren Stock 2 Poule B: Texel Kites 1 elleboog - J'elleboog 3; Zwaan da- J'elleboog Zeester 2; Vooron- '4'dames - Vooronder heren; Pilaar ®ar Sportief 2; J'elleboog 2 - «elleboog Zeester 1; Cafeetje 3 - Cafeetje2. overwinning binnen te halen. Dat leek resultaat te hebben, want uit een corner van Jan van den Akker, vroe ger profvoetballer bij FC Utrecht, zorgde Roberto Casciola voor zijn derde treffer: 3-2. ALC weigerde zich echter bij de fei ten neer te leggen en vocht zich te rug. Tien minuten voor tijd werd het 3-3, toen Jamy Schouten een vrije trap mocht nemen en het schot van richting werd veranderd, waardoor de goed keepende Dennis Schouwstra kansloos werd. Om jonge kinderen op speelse wijze met voetballen kennis te laten maken, houdt Texel'94 iedere zaterdag een 4- tegen-4-toernooi voor de jeugd van vijf en zes jaar. Naast teams van de organiserende club, zijn ook De Koog en SV De Cocksdorp wekelijks met een team present. Nieuwe spelers zijn nog steeds welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij één van de deel nemende clubs. ZDH en SV Ooster end doen wegens een gebrek aan genoeg spelertjes nog niet mee, maar mochten zich ook daar voldoende kinderen aanmelden, dan treden beide clubs alsnog toe. De wedstrijd jes beginnen altijd om 9.45 uur en worden gespeeld op speciaal uitge zette veldjes. Bijpassende doeltjes zijn inmiddels besteld. Jorieke Meijer is met haar pony NHD Candy zaterdag clubkampioen ge worden van De Kleppertjes. Daarmee prolongeerde zij haar titel van vorig jaar. Bij de paarden ging Gerda Kui per met Colorada met de hoogste eer strijken. Nona van der Vis haalde met haar jonge paard Part-2 maar liefst drie winstpunten in de klasse L1De jury was goed te spreken over ruiters en pony's in de klasse B cat. D/E, waar met name Maren Kuyper en Leonie van Schaik hoge punten be haalden. Een aantal van deze ruiters start volgende keer in de klasse L1 Uitslagen: Blok 1Z1+Z2,1 e prijs- Ria Bakker 180; Z1 cat. E, 1eprijs:Marjoli|nSmidt 160; M1+M2, leprijs: Marleen Bakker 149; 2e prijs. Sanne Lampers 143; 2e proef: Z1+Z2,1 e prijs: Ria Bakker 183, Z1 cat. E, leprijs: MarjolijnSmidt 166; M1+M2, 1e prijs. Hansje van der Kooi 152, 2e prijs Sanne Lampers 149. Blok 2. L1, 1e prijs: llona van der Vis 161; 2e prijs: Petra Dijker 157; L2,1e prijs. Nancy Wet steen 158; L1 cat.C/D/E, 1e prijs: Liselotte Schoo 160, L2 cat C. 1e prijs. Robbert van Bergeijk 148; B cat. D/E, 1e prijs: Leonie van Schaik 167; 2e prijs: Maren Kuyper 165 On deze categorie behaalden alle deelnemers een Ondanks goed spel is SVO er zon dag in Grootschermer niet in ge slaagd het zwakker geachte GSV te kloppen (1-1). Grootste boos doener in Oosterender ogen was de assistent-scheidsrechter van de thuisploeg, op wiens advies de scheidsrechter tweemaal een schijnbaar loepzuiver doelpunt af keurde. Vanaf de eerste minuut was duidelijk dat Oosterend de betere voetbal lende ploeg was. De bal ging goed rond op het drassige veld, dat vlak voor de aftrap nog was geteisterd dooreen wolkbreuk. Het goede spel leverde al snel een kans op voor Rob de Vries. Hij kreeg de bal door neef Chris in de voeten geplaatst, maar mikte verkeerd. Ook in het vervolg liet SVO goed voetbal zien. De ploeg kreeg een reeks kansen, maar ver zuimde die verzilveren. Toen tien mi nuten voor rust één van de GSV'ers zich voor het eerst in de buurt van het doel van Oosterend waagde, was het direct raak. Met een arm nam hij de stuiterende bal mee, waarna keeper Diederik Kruithof kansloos was op zijn schuiver Vijf minuten later brak Oosterend dan toch de ban. Nadat Arnejan Kruithof net buiten het strafschopgebied was neergelegd, plaatste Bob Witte de bal uit de toegekende vrije trap voor het doel van GSV, waar Rutger Zoetelief knap voor zijn man opdook en even fraai raak kopte: 1-1. Met nog een paar seconden te gaan gebeurde er daarna van alles. Aan de basis stond Ger Vlaming, die knap op doel schoot. De keeper redde, maar liet de bal los, waarna Vlaming er als de kippen bij was om deze samen met de toegesnelde Rutger Zoetelief alsnog in het doel te 'frommelen'. De bal was de lijn volgens de juichende Oosterenders zeker een meter ge passeerd, maar terwijl de scheids rechter alweer richting de middenlijn liep om GSV te zien aftrappen, haalde de doelman de bal uit het doel en legde deze op de lijn, alsof deze de palen niet was gepasseerd. Daarop begon de assistent-scheidsrechter met wilde gebaren met zijn vlag te zwaaien. Op de vraag van de scheidsrechter waarom hij dat deed, antwoordde de assistent- 'De bal is niet over de lijn geweest. Kijk maar naar de keeper en de bal.' Tot onge loof van de Oosterenders besloot de scheidsrechter het doelpunt daarop alsnog af te keuren. In de rust besloot coach Richard Daalder invallers Ad Guldemond en Frank Versluis een kans te gunnen Een gelukkige beslissing, want nadat Oosterend opnieuw de nodige kan sen had gehad (en gemist), kopte Guldemond de bal een kwartier voor tijd uit een vrije trap van Jan Bloem in het doel van de tegenstander Op nieuw gooide de assistent-scheids rechter roet in het eten, ditmaal door zijn vlag omhoog te steken wegens buitenspel. Een paar minuten later deed een wisselspeler van GSV van zich spre ken door vanuit de dug-out de langs lopende Frank Versluis pootje te ha ken. Het kwam hem op een gele kaart te staan. Met een minuut te gaan, leek SVO alsnog de winst te pakken, toen Alexander Witte een vrije trap fraai nam, maar de goed keepende doelman van GSV weigerde te capi tuleren. Het eindsignaal kwam voor de Oosterenders daarna als een te leurstelling. Zondag speelt de ploeg een thuis wedstrijd tegen Knollendam. Het G-team van Texel'94 heeft za terdag ook in de tweede wedstrijd van het seizoen een nederlaag ge leden. In Bovenkarspel was het vorig jaar nog in de A-klasse uitko mende KGB (Kolping Glorie Blijft) net even sterker: 3-2. De Texelaars speelden op het zware maar goed bespeelbare veld een merkwaardige eerste helft. Na vijf minuten was het al 0-1 voor de gas ten. Twan van Nuland bezorgde de bal bij Martijn Verbeeke, die hard in de linkerhoek schoot. Daarna was het echter alles KGB dat de klok sloeg. Eerst liet doelman Chris Zijm zich verrassen door een schot in de rechterhoek (1 -1), daarna werd slecht uitverdedigd en schoot één van de KGB'ers de bal hard in de kruising (2- 1en vervolgens werd het ook nog 3- 1 toen doelman Zijm de bal slecht verwerkte en een tegenstander mak kelijk raak kon schieten. Op slag van rust ondernam de licht geblesseerde Theo Franchimon eindelijk eens een tegenactie, maar zijn schot werd ge pareerd door de keeper. Na een donderspeech van coach Ruud Heuving in de rust pakte Texel'94 de zaken in de tweede helft een stuk voortvarender aan. De ploeg kreeg vele kansen, maar Theo Franchimon, Martijn Verbeeke en Ronald Eelman hadden het geluk niet aan hun zijde. Slechts eenmaal was het raak, toen Eelman een voorzet van Franchimon verzilverde: 3-2. Ondanks het verlies toonde coach Heuving zich tevreden over het her stel in de tweede helft. Zaterdag krij gen de Texelaars een nieuwe kans op succes, wanneer ze in Oostzaan aan treden tegen Meteoor. winstpunt) Laila Kuip, Pnscilla Nooriander. Sifra van der Vis, Mariska Witte. Blok 3- 2e proef L11e prijs llona van der Vis 174,2e prijs Petra Dijker 159. L2.1 e prijs: Irene Plaatsman 158; winstpunt: Andrea Keyser 156. L2 cat. C, 1e prijs: Souwtje Witte 159, winst punt: Robbert van Bergeijk 158 L1 cat.C/D/E. 1e prijs. Liselotte Schoo 160. winstpunt: Kim van der Vliet 157. B cat. D/E, 1e prijs Maren Kuyper 171. 2e prijs: Leonie van Schaik 168; winstpunt. Priscilla Nooriander 161, Sifra van der Vis 161 Niet federatie Pony's 2e pri|S- Shirm Sihahidi 156, 1e prijs: Leonie Moor 166 Paarden: 1e prijs: Gerda Kuiper 166 federatie zonder coup ons: Pony's: 1e prijs. Jorieke Meijer 168. Club kampioenschap paarden 1e prijs. Gerda Kui per 406 Clubkampioenschap pony's leprijs Jorieke Meijer 4012e prijs Leonie van Schaik 396,5 Onder toeziend oog van examina toren Piet Scheider en Carolien Sprenkeling werden vrijdag in zwem bad Molenkoog de laatste zwem diploma's van dit seizoen uitgereikt. Meer dan honderd deelnemers slaag den voor het diploma, waarvan acht via het volwassenenzwemmen waren opgekomen en 98 via het school zwemmen. De zwemlessen zijn voor dit seizoen afgelopen, alleen het schoolzwemmen gaat nog even door. Deze week wordt de zwemvier- daagse gehouden en zondag sluit het zwembad het seizoen af met het hondenzwemmen. De geslaagden zijn: Diploma A: Yasmin Sto de Regger, Dexter Koopman. Tessa Cofino, Kees Veeger, Mick van der Mey, Bart van der Geest, Rick Guldemond, Serai van der Plaats, Tom Hendriks, Chris Boersen, Amba van Erkelens, Amber Swanink, Nimh Oudhof, Pim Smit, Mara Huizinga, Marieke Wetsteen. Doran Pauka. Diploma B: J. de Weerd. Wendy Brands, Linda Vla ming, Jelle Dames, Suzanne van Heerwaarden, Eléni Hoogenbosch, Tom Bouthoorn, Iris de Wolf, Joris Groot, Charu Gieles, Jolein Witte, Tessa van der Gun, Danny Spoelstra, Kimberley Evers, Christa Lap, Anton van der Meer, Sophie Witte, Jeroen Bakker, Daan Hopman, Merijn Velt- kamp, Alwin Zwaan, Bianka Zandee, Meryem Mets. Emiel de Vreugt, Jurgen Ploeger, Julien den IJzerman, Amber Swanink, Robin de Ridder. Maudy Keyser, Marise Barhorst, Michiel Wieringa, Rinus van Es, Aron Beyert, Luc Kedde, Rico Tol. Diploma C: Charles van der Slikke. Liza Coster, Hanneke Lemstra, llona Eelman, Monique Leystra, Arnold Leystra, Magda Eelman, Christiaan Simons, Manna Brouwer, Melle van Wijk, Marit Arkenbout, Simon Eveleens, Robbin de Geest, Vivian Stark, Vincent ten Brink, Esmée de Wolf-Lahnstein, Vera Kooger, Eva Groot, Danica Trap, Jeffrey Schouten, May-Britt Barends, Suzette Ver hagen, Kristiaan Kuip, Hendrik Groot- jen, Denny Vlaming, Marissa Zegel, Wouter Kuipers, Emma Veeger, Sijbrand Vlaming, Lara Hoogenbosch, Manon Boogaard, Niels Burgman, Mickey Wiggers, Mike Hoekstra, Frederik Standaart. Kaïya Wattimena. Bart Boogaard. Damél Bakker, Maik Huisman, Bas Bakker, Marlon Marei, Marleen Tromp, Wesley Barhorst, Tom de Lugt, Johan Roos. Rick den IJzer man, Sigrid Ploeger, Shagajeg Ghazweny, Mick van der Steeg. Barbara Damstra. Julie Wijnand, Jonathan den Brok, Ricardo de Wit, Johanna Wouda. Programma dinsdag 25 september Veld A, heren 18.30 Teso-CVI Agrifirm 19.15 Kobeko-Agrifirm CVI 20.00 Tex.Autocent.-Super Kobeko 20.45 Paal 28/De Krim-OSG SuperdeB. 21.30 Sportshop 2-DGM Paal 28 22.15 Cocky's Kaps.-Slock Sportshop 2 Veld B, gemengd/heren 19 15 Lindeboom-Zandbank LenR 20.00 LenR-Tatenhove 2 Zandbank 20.45 Fitt-TX Kossen Tatenhove 2 21.30 Rabo-De Bocksberg TX Kossen 22.15 Maarcob.-Balcken De Boksberg Veld C, dames 18.30 Keurslager Dros-Milly's NBC 19.15 Smash'68-NBC Keurslager Dros 20.00 De Krim-Bar Sportief Jozefschool 20 45 Jozefschool-Zeilmakenj De Krim 21.30 Wiersma-Goënga Zeilmakerij 22.15 Haarstudio-Eierl. H. Goënga Wedstrijdleiding: let en Willem (tel. 319436 en 315194) Uitslagen 18 september Kobeko-OSG3-0; Tex Autocentrale-Agnfirm 2- 1Tatenhove 1 -Super de Boer 3-0; Paal 28/De Krim-Grooten Slock 0-3; Sjx>rtshop 2- Maarcobouw 3-0, Twaalf Balcken-CVI 3-0; Wiersma Meubelen-De Krim 3-0; Salon Martine/De Oorzaak-Smash'68 3-0, Zeilmakerij-NBC Eelman&Partners 1-2; De Rival-Bar Sportief 1 -2, Spar Goënga-Milly's 3- 0; Cocky's Kapsalon-DGM 2-1Natuurwinkel- Nokanto 3-0, Haarstudio-Wessels Ontwerpt! 2- 1, Durper Drup-Klif 12 2-1: Eierlandsche Huis-B&BvdVis&denBoer 3-0; Slagerij lepe de Boer-Sportshop Texel 3-0, Timmers Bakkerij- Westerlaken 1-2. Slechts vijf bootjes van de watersportvereniging, met elk twee sportvissers aan boord, voeren zater dag om 14.00 uur uit voor de vierde en laatste wedstrijd om de Jan Snel bokaal. De stevige noordwestenwind was ongetwijfeld debet aan de ma gere opkomst. Door de luwte die de dijk de deelnemers bood, waren de omstandigheden toch zeer dragelijk. Drie uur lang werd op het wad gevist. De vangsten vielen tegen, een gevolg van de snel opkomende vloed in het tweede deel van de wedstrijd. Er werden botjes, steenbuikjes, schar en één paling gevangen, in totaal 43 stuks, met een lengte van 9,81 me ter. Nico Tessel ving de meeste. Hij haalde 16 vissen met een lengte van 3,11 meter boven water. Arnold Wesselman (6 vissen van 1,07 meter) en de Belg Jos Thilemans (4 vissen van 91 centimeter) legden beslag op de tweede en derde plaats. Gerekend over vier wedstrijden wer den 167 vissen langs de meetlat ge legd. Ze hadden een totale lengte van 31,40 meter, wat veel minder was dan vorig jaar, toen er 590 met een lengte van 124,00 meter werden verschalkt. Meest succesvol waren Ruud de Grauw en Map van der Zwaag, op varenden van de Pascal. Zij vingen 38 vissen met een lengte van 10,40 meter en mochten na afloop tijdens een gezellige bijeenkomst in het club huis Jan Snel de Jan Snelbokaal in ontvangst nemen. Nico Tessel, Jos Thilemans en Joep Tessel - die met z'n drieën steeds een ander duo vormden - haalden 34 vissen van 7,43 meter boven water en werden daardoor tweede in de totaalstand. Wim de Kort, Arnold Wesselman en de Belgische Chris Verlinden verover den met 24 vissen va 5,10 meter de derde prijs. De kade van de jachthaven van Oudeschild heeft sinds dinsdag een naam: Bob Verburgkade. Het is een aardigheidje, bedoeld om dank te brengen aan het geli/kna- mige lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland die onder an dere 'economiein zijn portefeuille heeft. Verburg heeft zich bijzonder uitgesloofd om de recentelijk ge reed gekomen havenaanpassing tot stand te brengen in het bijzon der wat betreft het loskrijgen van de benodigde gelden. Zowel bij de start als de afsluiting van de werk zaamheden was hij aanwezig. Het fraaie hardhouten bordje met ingegraveerde gouden letters werd dinsdagochtend onthuld door burgemeester Joke Geldorp, uitvoerder Jan de Groote van aannemingsbednjf Daalder en Koos Zegers namens de dorps gemeenschap van Oudeschild. Het is overigens geen officiële straatnaam, want die kan alleen door de gemeenteraad worden toekend na de nodige ingewonnen adviezen en inspraak. Het adres blijft dus gewoon 'Haven (foto Harry de Graaf) 'Het zal in het voorjaar van 1995 zijn geweest dat ik als 17-jarige jongen kennis maakte met Geraldine'. Zo begint Matthijs Albers een in memoriam over Gerard Schrama in het maandblad Gay Night. Albers schetst een beeld van een kleurrijk en indrukwekkend persoon, een 'onbe kende legende'. Volgende week gaan ruim tachtig collectanten de deuren langs voor de Nationale Collecte Verstandelijk Ge handicapten. Met de opbrengst van deze collecte wordt het verstandelijk gehandicapten mogelijk gemaakt zelfstandiger te zijn. Van het geld dat op Texel wordt opgehaald, komt tien procent ten goede aan de zorg van gehandicapten op het eiland. Én eig«nl»jk wilde ze mets meer dan gewoon een ster zijn. Als de moge lijkheid daartoe ilch cv«n met aan diende. organiseerde ze 2elf wel letswaorbij ze het middelpunt was £rn jaar latei wbi ze voor de laalete keer het middelpunt. Om precies te zijn op 16 augustus jongstleden, toen een stoet van tweehonderd vrienden en bekenden Geraldine naar Haar graf droegen. 'The parry •s over' stond op een van de blo*' menk-ramen op de witte kist. 6n daarom zal Ik er wc' nooit achter komen waar dat liedje over Beatrix nu precies over ging— (IM ADVERTENTIE) r 'i Gabriele Wickbold, hypotheekadviseur Rabobank Texel 'Een persoonlijk contact met de cliënt vormt de basis van mijn werk. Daardoor ben ik in staat maatwerk te leveren en kiijgt u uiteindelijk de hypotheekvorm die het beste bij u past. Daarbij komt het mooi uit dat ik oorspronkelijk uit Duitsland kom en dus tweetalig ben. Zo kan ik ook Duitse klanten in hun eigen taal adviseren als het om bijvoorbeeld de financiering van hun recreatiebungalow gaat.' Texel Telefoon 0222 36 99 22

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7