u krijgt meer rendement bij uw bank ook- timmer diabetes Officiële I berichten '"'Azië Slopend bu^et BouwCenters Cantonese specialiteiten Van 8 tot en met 26 oktober biedt Rabobank weer Ledencertificaten aan. Daarmee krijgt u in principe een hoger rendement dan op een staatslening. En bent u verzekerd van een solide investering. Voor meer informatie kunt u terecht op rabobank.nl of bij uw lokale bank. Heeft u uw geld al veilig geïnvesteerd? .TEXELSE JQ C0URANT' Ook,oo..«^uilin9e" Gezocht VERPLEEGKUNDIGE VRIJWILLIGERS voor de vakantieweken van het Nederlandse Rode Kruis 070-44 55 863 Schoudieck 16 te Den Burg, vervalt. Kookdemonstratie door Sjef Boom enthousiaste verkoper/verkoopster n 7T7T® Zaterdag en zondag C Speciaal voor afhalen BjBiiaiiaifaiBirBiiaiBifBJiBiiBiiBifBiigiiaiBifaiaraialB Baden in luxe voor een héél zacht prijsje Kapvergunning Ruimtelijke ordening Hamster zaterdag open Milieuvergunning Broemcursus Evaluatie winkeltijden Toelage uitwonende studerenden studiejaar 200I/2002 VRIJDAG 12 OKTOBER 2001 ^7 (7 -2 Vprpninrlp Texelse Beurtdiensten Inboedelopslag Distributie Verhuisdozen Verhuizen? Bel voor informatie: Tel. (0223) 637747 of (0224) 541541 Van der Eyk Den Helder - Beers Winkel B.V. BEL VOOR MEER INFO: www.rabobank.nl Rabobank Midden in de samenleving Rabobank Ledencertificaten N.V.is een Beleggingsinstelling die beschikt overeen vergunning van De Nederlandse Bank N.V op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Iedere loule Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecleninstelllng aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stlchllng Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Raadpleeg het prospectus voor u Inschrijft, deze Is kosteloos verkrijgbaar bi) uw lokale bank. De waarde van uw belegging kan fluctueren en in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst Dogger Kooi Notarissen, BeatrLxlaan 1 te Den Burg (telefoon 0222-315291) maken bekend dat de openbare verkoop van het perceel welke was vastgesteld op 31 oktober 2001 om 19.00 uur in „Hotel de Lindeboom Texel" te Den Burg Dorpsstraat 109 - De Koog Zaterdag 13 oktober van 14.00 tot 19.00 uur. Voor onze winkel en tearoom in De Koog zijn wij op zoek naar een voor ca. 38 uur per week op jaarbasis. Interesse? Neem even contact op met Cor Kossen, telefoon 0222- 313202 of 317563. ECHTE Den Burg, Hogerstraat 4 Den Burg, Weverstraat 90 De Koog, Dorpsstraat 90 www.echtebakker.nl/timmer Wdisc/, Groeneplaats 12, Den Burg, tel. 313833 presenteren wij in de grote achterzaal Graag vooraf reserveren a 313833 Aanvang tussen 18.00 en 18.30 uur van 32,- voor 27,- p.p. ƒ15,- voor kinderen tot 12 jaar 25 Chinese en Indische specialiteiten/ gerechten en nagerechten ïr Vanaf 25 personen lopend buffet gehele week mogelijk na reservering, prijs op aanvraag. 4-keuze menu voor 2 personen 29,- Menu oriëntaal voor 2 personen 38,- iS Rijsttafelmenu Azië voor 2 personen 68,- Ook afhaalmaaltijden en a la carte. Collecteweek 28 oktober t/m 3 november 2001 Nederland telt nu al meer dan een half miljoen diabeten Medicijnen en/of een voedingsadvies maken een goed leven mogelijk. Desondanks kunnen na verloop van tijd problemen ontstaan met hart- en bloedvaten, met de ogen of nieren Problemen die soms ingrijpend zijn voor diabeten en de naaste omgeving Verder onder zoek moet oplossingen brengen Help het onderzoek. Geef aan de collectant! Een actie vjn het Diabetes Foods - mlo&diabeiasfonds nl - vwivdiaboteslondsnl2 Het is bijna niet te geloven. Alles wat u ziet is wat u krijgt. Een super complete badkamer voor een hele scherpe prijs. We nemen het even met u door: prachtige badcombinatie (180 x 90 cm), Sphinx toiletcombinatie, rvs designradiator, 5-hoekige douchecabine (100 x 100 cm), douchekop met glijstang, thermostaatkranen, robuuste wastafel- combinatie, spiegel, zeepdispenser, glazen tanden borstelhouder, handdoekhouder en alsof dat nog niet genoeg is kunt u voor maar liefst 750,- 340,-) aan tegels uitzoeken! Let op: de actie is geldig t/m 30 november 2001 (zolang de voorraad strekt). Heemskerckslroot SO, I792 AC Oudeschild, lel.: 0222-362400, fox. 0222 314771 Aangevraagde bouwvergunningen IJsbeertje BV voor het vergroten van een café-bar-restaurant "Talk of the Town" aan de Dorpsstraat 74 te De Koog (ontvangen 3 okto ber 2001); L. Meedendorp voor het plaatsen van een serre aan de Schoorwal 47 te Den Burg (ontvangen 4 oktober 2001). N Verhey voor het veranderen van een woonhuis aan de Klif 18 te Den Hoorn (ontvangen 5 oktober 2001) Telfort Mobiel BV voor het plaatsen van vier lichtmasten (Telfort Mobiel BV, KPN-Mobile Dutchtone en BEN Nederland) van 18 meter met GSM-zendapparatuur aan de Vliestraat 22 te Oosterend (ontvangen 5 oktober 2001), B van Wijngaarden voor het vernieuwen van een vakantiewoning aan de Californiëweg 97a te De Koog (ontvangen 8 oktober 2001). Aangevraagde melding bouwvoornemen C C H. Barhorst voor het vernieuwen van een schuur aan de Holle- wal 49 te Den Burg (ontvangen 3 oktober 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen Gebroeders Schoorl BV voor het veranderen/vergroten van een win kel met opslag/kantoor voor een penode van maximaal 5 jaar aan de Waalderstraat 33-35 te Den Burg (verzonden 8 oktober 2001); G. Witte en J. Rommets voor het gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis aan de Diek 12 te Den Hoorn (verzonden 8 okto ber 2001), D J den Boer-Boon voor het veranderen van een zomer huis/berging tot zomerhuis aan de Rozendijk 33 te Den Burg (ver zonden 8 oktober 2001) Goedgekeurde melding bouwvoornemen J. Smit voor het plaatsen van een dakkapel aan de Haffelderweg 1b te Den Burg (verzonden 4 oktober 2001); A.M. Drost voor het plaat sen van een berging/tuinschuurtje aan Oost 34 te Oosterend (ver zonden 4 oktober 2001). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2 12 van het gemeentehuis. Wijziging bestemming Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruim telijke Ordening: het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van uitbreiding van de bestemming van camping "De Bremakker" tot een oppervlakte van 2 hectare en uitbreiding naar verblijfs- capaciteit met 100 slaapplaatsen op het perceel Tempelierweg 40 te Den Burg, het bestemmingsplan "Oudeschild bedrijventerrein" te wijzigen ten behoeve van wijziging van de bestemming van het perceel Heemskerckstraat 8 te Oudeschild van de "bedrijfsdoeleinden" in "detailhandel en dienstverlening" Deze besluiten hggen vanaf 15 oktober 2001 gedu rende twee weken ter inzage, in het kader van de pro cedure ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. De besluiten liggen ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op grond van artikel 11 en 14 van de Monumentenwet 1988 vergunning is aangevraagd voor. het verrichten van grondwerkzaamheden voor het aanleggen van een fietspad op volgens de indicatieve Kaart Archeologische Waar den van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) aangeduide grond met een middelhoge archeologische waarde. De grondwerkzaamheden zijn nodig voor de aanlèg van (een ge deelte van) een fietspad op de kruising Westerweg/Pontweg/ Keesomlaan te Den Burg De werkzaamheden betreffen het ophogen van de grond en het graven van een greppel. Voor het verrichten van het benodigde grondwerk zal ten hoogste 15 cm diep worden ge graven. De tekeningen en een volledige beschrijving voor voor noemd werk liggen vanaf maandag 15 oktober 2001 gedurende 14 dagen ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Gedu rende deze termijn hebben belanghebbenden de ge legenheid schriftelijk zienswijzen tegen de aanvraag bij hen in te dienen. Een zienswijze dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dag tekening een omschrijving van het voornemen waar tegen de zienswijze wordt ingediend en de gronden van de zienswijze. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, vergunning te verlenen aan: de heer Th J Leegwater. Hoofdweg 80 te De Cocksdorp, voor het kappen van een boomsingel wegens uitbreiding hotel en aanleg par keerplaatsen op voornoemd perceel. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzageBinnen deze termijn kunnen deze belang hebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdie ping). Nadere informatie: telefoonnummer (0222) 36 22 76. paalde delen van de gemeente aan te wijzen waarop de regeling van toepassing is. 2. In artikel 10 van de verordening worden de cate gorieën genoemd. Echter de meeste winkels kun nen binnen één van de categorieën geplaatst wor den. Handhaving aan de hand van de categorisering is niet of nauwelijks mogelijk Voor een goede evaluatie is het van belang dat naast de ondernemers ook de mening van de burgers mee genomen wordt. Wij doen een vriendelijk beroep op de burgers om hun mening over de winkeltijden verordening aan het bureau Bestuursondersteuning in het gemeentehuis door te geven. Ondernemers verenigingen en dorpscommissies ontvangen afzon derlijk schriftelijk bericht. Schriftelijke reacties graag voor 1 december a.s. stu ren naar: College van B W t.a.v. Bestuurs ondersteuning, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Informatie: bureau Bestuursondersteuning tel. (0222) 36 22 47 of email@texel.nl t.a.v. de heer M. Oosterdijk Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer vergun ning te verlenen aan: de heer H Bruining voor een het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de opslag van butaan/propaan gasflessen aan de Veenselangweg te Den Burg. De locatie is bij ons kadastraal bekend als gemeente Texel, sectie N, nummer 1911 (gedeeltelijk). In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschrif ten aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 15 oktober tot en met 12 november 2001 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubeheer de aan vraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle ver der op de zaak betrekking hebbende openbare stuk ken ter inzage. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat des gevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daar tegen. De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtewisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethouders schrif telijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke beden kingen dienen geadresseerd te worden aan het col lege van Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke ge gevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het de finitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer H. Kuiper, bureau Milieu, telefoonnummer (0222) 36 2188 In samenwerking met 3VO, afdeling Texel, organi seert de gemeente een zogenaamde "broem cursus". Deze is bedoeld voor 50-plussers om tij dens een rijles met instructeur de kennis van de ver keersregels en de rijvaardigheid op te frissen. Deze rijles vindt plaats met de eigen auto van de cursist. Bij voldoende belangstelling zal voorafgaand aan de praktische cursus een gezamenlijke theorieles wor den gegeven op zaterdag 17 november 2001De rij lessen zijn in week 47 (van maandag 19 t/m donder dag 22 november 2001). De cursist dient te beschikken over een geldig rij bewijs en een auto die minimaal WA-verzekerd en APK-gekeurd is. De kosten voor de cursist bedragen 23,75 per les van 45 minuten en dienen bij de gemeente te worden voldaan voor aanvang van de cursus. De gemeente neemt de andere helft van de kosten voor haar rekening. Na afloop van de cursus ontvangt de deelnemer een certificaat, dat zal worden uitgereikt in een gezamen lijke bijeenkomst op zaterdag 1 dacember. Kandidaten kunnen zich vóór 31 oktober 2001 op geven in het gemeentehuis bij Marja Witte, kamer 2.03, telefoon (0222) 36 22 76 (tot 12.30 uur). Vuiloverslagstation De Hamster is zaterdag 13 ok tober weer van 9.00 tot 12 00 uur geopend voor het inleveren van grofvuil. De regeling geldt uitsluitend voor particulieren, dus met voor bedrijven. Het inle veren van grofvuil is gratis tot een gewicht van 250 kg. Onder grofvuil wordt verstaan: verhuisbaar afval uit de woning, dat niet in de minicontainer past. Overi gens kunt u uw grofvuil ook op werkdagen gratis in leveren. De openingstijden hiervoor zijn: van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. In 1997 is de huidige Winkeltijdenverordening Texel vastgesteld. Afgesproken is dat dit najaar een evalua tie plaats zal vinden. Naar aanleiding van de evalua tie wordt gekeken in hoeverre de winkeltijden verordening dient te worden gewijzigd. De volgende onderdelen van de verordening zijn in het bijzonder van belang: Op grond van de winkeltijdenwet mogen winkeliers op maandag t/m zaterdag van 06.00 uur tot 22.00 uur geopend zijn. Winkels dienen op grond van de Winkeltijdenwet in principe gesloten te zijn op zon- en feestdagen. Op deze regeling zijn twee uitzonderingen van toe passing: 1Burgemeester en Wethouders kunnen maximaal twaalf zon- en feestdagen aanwijzen waarop win kels geopend mogen zijn. 2. De verordening voorziet in een zogenaamde toe ristische regeling. Deze houdt in dat tussen 15 maart en 1 november winkels op zon- en feestdagen ge opend mogen zijn tussen 9.00 en 17 00 uur Twee onderdelen uit artikel 10 van de verordening worden nader onder de aandacht gebracht: 1. Artikel 10 is nu van toepassing op de gehele ge meente. De wet maakt het mogelijk om alleen be- Voor het studiejaar 2001/2002 kunnen uitwonende studerenden in aanmerking komen voor een aanvul lende gemeentelijke toelage volgens de 'Verordening toelage uitwonende studerende gemeente Texel 1997' (in vervolg "de verordening"). De toelage is een aanvulling op een tegemoetkoming studiekosten van de Informatie Beheer Groep (IBG) en bedoeld als bijdrage in de kosten van het wonen op kamers van kinderen en jong volwassenen die voor het volgen van onderwijs aan de "overkant" wonen. Ouder(s)/verzorger(s), dan wel uitwonende studeren den kunnen hierop aanspraak maken voor maximaal 3.000,- 1.361,34) per studiejaar. De bijdrage \i bedoeld ter compensatie van de extra kosten van de uitwonende studerende. De bijdrage wordt verstrekt onder de volgende voor waarden: u ontvangt een tegemoetkoming in de studiekosten voor het schooljaar 2001/2002 van de Wet Tege moetkoming Onderwijsbijdrage en Schoolkosten (WETOS); u ontvangt geen basisbeurs; studerende tot en met 17 jaar volgt voortgezet onderwijs, (voortgezet)speciaal onderwijs of mid delbaar beroepsonderwijs aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; studerende met een leeftijd van 18 tot 27 jaar volgt voortgezet onderwijs aan de vaste wal, en is 2 gevolg hiervan uitwonend; de ouder(s)/verzorger(s) van de uitwonende stude rende woont (wonen) op Texel. Vanaf maandag 15 oktober aanstaande liggen bi| de balie van het gemeentehuis aanvraagformulieren klaar voor een toelage voor uitwonende studerenden. Om aanspraak te kunnen maken op een toelage va" de verordening met betrekking tot het studiejaar 2001/2002 dienen de aanvragen voor 16 november 2001 via een standaard aanvraagformulier, inclusief de vereiste bijlagen, bij de gemeente ingediend të worden.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 10