he! kun oe hier ook wrtprut Record opbrengst kleding en schoenen Impulsen nodig voor logies met ontbijt? 'Seen vaste vergoeding 5 meer voor kosten ervoer gehandicapten Bedrijfsov er drachttijdig beginnen met plannen maken aad stemt in met llasterplan Water Trainen voor De Zestig Waar gebeurd Muntjes Woningrapport bXtLbfc J COURANT Voorspeeluur Punkoptredens in Time Out Qjtslaagd Welkomstdienst Kofferbakmarkt De één z'n nood, de ander z'n brood GOOIEN. VJANT WD VPH SCHRDE-BEDROE KREUKEL em co, ?IKKEN 00K GRRRG EEN GRRRNTJE MEE. WWW. TEVELCflRTOON.MYWEB.NL partijen in de gemeenteraad bben dinsdagavond hun fiat ge ien aan het Masterplan Water, partijen keurden het plan op jidlijnen goed. Later wordt nog onderlijk gesproken over de jecten in het Masterplan. Ook rden ze nog ter visie gelegd els Belang (TB) zette wel vraagte- ibij peilverhoging van het water le aanpak van zoet en zout wa- Dorrie Heijne liet weten dat TB die ecten niet meer steunt als ze na- uitpakken voor de landbouw. De D ging daar in mee. Martin Trap - s op de gevolgen die peil- 'oging heeft gehad op bloem envelden in Noord- land Wethouder Peter Bakker zei j de peilverhoging niet meteen op a ie schaal wordt toegepast. Vol- s hem is het de bedoeling dat st een pilot wordt gestart bij een ial bedrijven. Hij opperde dat het id zou zijn als er nog een apart ïrplan voor bedrijven zou komen, wethouder benadrukte dat het de bedoeling is dat de landbouw 'ade lijdt door het Masterplan. 'We ten de polder geschikt houden :r landbouw. De zoute kwel dringt "letterlijk op.'CDA en D66 zeiden zij bij beslissingen over de projec- goed op de hoogte willen blijven de financiële stand van zaken. Sliet Masterplan Water is een be- 't} van dertig miljoen gulden ge- ïid. Wethouder Bakker merkte op die kosten geen financiële gevol- hebben voor de gemeentelijke i week voor de wedstrijd trainen Sen zondag voor de vierde en laat- elappe van De Zestig van Texel, wordt verzameld om 10.15 uur op 'Parkeerterrein bij OSG De Hoge- 9 De training is toegankelijk voor 'neen. begroting, omdat het plan samen met de provincie, hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen en waterschap Hollandse Kroon is opgesteld. RioleringDe kosten die de gemeente maakt, zijn de kosten voor de aanleg van de riolering. Dat is ook een on derdeel van het Masterplan Water. Over de riolering werd dinsdagavond overigens niet gesproken, omdat er nog teveel onduidelijkheden bestaan Ook de baatbelasting voor de riole ring wordt daarom later vastge steld.Corrie Heijne pleitte er voor dat na elk project opnieuw keuzes ge maakt kunnen worden. Bakker wees erop dat dat niet altijd mogelijk is, omdat waterschap, hoogheem raadschap en provincie ook wette lijke verplichtingen hebben. 'De raad heeft niet de zeggenschap over al het waterbeheer. Maar de anderen gaan ook voor verbetering van de water kwaliteit.' Hij merkte op dat projecten met elkaar verbonden zijn, waardoor starten van de éen betekent dat een ander ook gestart moet worden.Er wordt een proces-manager aange trokken die van 2002 tot en met 2004 de uitvoering van de projecten bege leidt. De vier deelnemende overhe den betalen daar jaarlijks elk ƒ45.000,- voor. De gemeenteraad ging daar mee akkoord. VERVOLG VAN PAGINA 1 bmdingseisen voor Texel daarom ongewenst, vanwege de uitzonder lijke positie van de gemeente. Strategiën In het rapport worden drie wegen beschreven die de woningstichting in de toekomst kan bewandelen. De eerste gaat er vanuit dat er voldoende gebouwd mag worden. Bi| de tweede mogen slechts de 110 toegestande woningen gebouwd worden, waar door keuzes gemaakt moeten wor den. De voorkeur gaat dan uit naar ouderen en jongeren die moeilijk een huis vinden. Bij de derde strategie (ook 110 woningen) wordt de woningmarkt opengegooid voor nieuwe groepen werknemers in de toeristenbranche. Deze groepen zou- TpYpi oc r- VRIJDAG 12 OKTOBER 2001 Vrijwilligers bezig met het sorteren en scheiden van de opgehaalde kleding en schoenen. In de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint don derdag om 19.00 uur een voorspeel uur van de muziek- en dansschool. Leerlingen laten hun vorderingen op accordeon, fluit en piano horen. den vooral eensgezinswoningen van rond de 3,5 ton kopen. Van Andel verwacht dat het een mix wordt Hij benadrukt dat de woningstichting zich het meest wil richten op mensen met een laag inkomen, 'Dat zijn de mensen die het niet zelfstandig red den op de woningmarkt.' Het rapport wordt woensdag officieel overhandigd aan gedeputeerde Henny Meijdam van de provincie als hij Texel bezoekt. De gemeenteraad gaat in discussie met de provincie bestuurder over de woon problematiek. Het rapport is opgesteld door bureau Companen. Dat heeft zich ondermeer gebaseerd op de verandering in de bevolkingssamenstelling. Het aantal ouderen neemt toe, het aantal jonge ren neemt af Het rapport kan ook gebruikt worden bij het maken van een volkshuisvestingsplan voor Texel. Meer dan ooit hebben de Texelaars dinsdag gevolg gegeven aan de oproep 'Geef ons de zak'. De leden van de Rotaryclub, medewerkers van De Bolder en de andere vrijwil ligers hadden dan ook meer tijd dan gewoonlijk nodig om alle zak ken op te halen en over te laden.Waren bij de acties van de afgelopen vier jaar steeds twee containers toereikend om alle schoenen en kleren van Texel af te voeren, nu waren er meer dan drie nodig. Dat betekende een totaal opbrengst van bijna twintig ton. Vergelijking met het resultaat van vonge acties: in het voorjaar van 2000 werd 10,5 ton opgehaald, in het na jaar van 2000 15 ton en het afgelo pen voogaar 13 ton. Bij de dinsdag opgehaalde 20 ton is een partij kle ding inbegrepen, die is overgebleven van een actie voor Roemenië, maar ook zonder dat extraatje is sprake van een flinke toename. De kleding zal 75 cent per kilo op brengen. Verwacht wordt dat na af trek van kosten rond ƒ14.000,- be schikbaar zal zijn voor de bekende goede doelen, waaronder het Tesselhuus. In de loods van Rab in Oudeschild werd de aangevoerde kleding overgeladen in containers, nadat de zakken met schoenen eruit waren gehaald Alles werd gecontro leerd op bruikbaarheid, waarbij de schoenen die voor de tropen geschikt zijn, apart werden gehouden voor het sociaal project Ton Oso van Nel Bak ker in Paramaribo. De daarvoor ge sorteerde schoenen zullen samen met die van de voorjaarsactie naar Sunname worden gestuurd. Het zijn totaal 15 dozen van 120 liter. De meer 'winterse' schoenen gaan naar Roe menië. Drie bands treden vrijdag op in jongerencentrum Time Out in Den Burg. Het zijn de Texelse bands FFF! en Flux en Cumshot uit Roosendaal, die alle drie punk of aan deze stijl verwante muziek spelen. De entree is gratis. Het mini-festival begint om 21.00 uur (de deur is open vanaf 20.00 uur). gemeente moet opnieuw snij- n in de vergoedingen voor ge- idicapten. Ingaand volgend jaar jgen zij niet langer maandelijks i vast bedrag om hun ver- jrskosten te dekken. In plaats arvan kunnen zij deze kosten dareren onder voorwaarde dat i inkomen niet hoger is dan •e keer het wettelijk minimum m. De vergoedingen voor rol- ielen en woningaanpassing blij- i ongewijzigd. Op deze manier rdt de doelgroep weinig getrof- len bespaart de gemeente toch igroot bedrag. Halverwege vol- nd jaar wordt bekeken of die sparing voldoende is. ïg |aar moest al worden ingegre- i om wat te doen aan de uit de id lopende kosten die de ge- ente heeft aan gehandicapten- meningen. De maandelijkse bij- gevoor vervoerskosten werd toen minderd, maar het bleef een vast irag (ƒ160,15 per maand of de it daarvan als men over een otmobiel beschikt) voor elke ge- idicapte, die zelf mocht bepalen ihij het geld besteedde. Wie wei- gebruik maakte van de taxi e.d. der een leuke cent aan over. Dat straks dus voorbij. De gehandi- ite brengt bij de gemeente de kelijk gemaakte vervoerskosten in ening. Meer aanvragers de kosten opnieuw uit de hand ai is het gevolg van het sterk toe- oende aantal personen dat een pep doet op de regeling. In 1996 keerde de gemeente nog aan 120 personen een vervoerskostenver goeding uit, waarmee totaal ƒ344.450,- was gemoeid. In 1998 ging het om 202 personen die totaal ƒ764.904,- kregen, wat aanleiding was om de genoemde bezuiniging door te voeren. Dat laatste had effect want hoewel het aantal personen vorig jaar was opgelopen tot 316 was het bedrag dat aan hen werd uitge keerd ƒ749.786,- Alles wijst er ech ter op dat het aantal aanvragers voor lopig blijft groeien. Dit voorjaar was het aantal mensen dat een vervoersvergoeding kreeg verder opgelopen tot 372 zodat het nodig is opnieuw aan de noodrem te trekken Landelijk De groeiende vraag is overigens een landelijk verschijnsel, waaraan het rijk tegemoet komt door een extra uitke ring uit het gemeentefonds die voor Texel volgend jaar ƒ50.000,- be draagt. Dat is echter met genoeg om de zaak bij ongewijzigd beleid gedekt te houden. Door op genoemde wi|ze in te grijpen in het systeem van vervoerskosten vergoeding kan de zaak een stuk gezonder worden. Door het declaratiesysteem wordt oneigenlijk gebruik teruggedrongen. De ge meentelijke afdeling heeft vorig jaar geconstateerd dat ongeveer een derde van de aanvragers gebruik maakt van de eigen auto en de rest (ongeveer 250 personen) van taxi vervoer, vervoer door familie of ken nissen of een combinatie van die mogelijkheden. (IM ADVERTENTIE) André Zijlmans. relatiebeheerder bedrijven Rabobank Texel 'Bedrijfsoverdracht is een complexe aangelegenheid. Niet alleen spelen er tal van emoties, maar ook op juridisch, fis caal en financieel terrein moet er heel wat geregeld worden. U kunt dus niet vroeg genoeg beginnen met het maken van een goed en doordacht plan. Dat we u daarbij graag advise ren en de coördinerende rol op ons nemen, spreekt voor zich. 1 Rabobank Telefoon 0222 36 99 17 Texel Naast hotels, bungalows, apparte menten en kampeerplaatsen zijn de 'logies met ontbijt'-adressen van oudsher een verblijfs- mogelijkheid op Texel. Hoeveel toeristische slaapplaatsen deze sector vertegenwoordigt, is niet bekend. Het getal dat de gemeente hanteert voor het bijhouden van de slaapplaatsengroei is slechts een aanname en vormt dus een factor van onzekerheid. Veelal gaat het om 'kleine' particulieren die met deze bijverdienste bescheiden aan de weg timmeren. Niet allemaal zijn ze aangesloten bij de Texelse Vereniging van Logiesverstrek- kers. De 'ongeorganiseerden' wer ven hun gasten met het bordje 'Ka mer vrij' en/of 'Zimmer mit Frühstuck' of via een netwerkje van andere logiesverstrekkers. De Stichting VW Texelpromotie vroeg zich af of er op het gebied van promotie en service voor deze sec tor iets moet worden gedaan. Om inzicht te krijgen in de wensen en mogelijkheden werd een enquête gehouden onder de aangesloten kamerverhuurders. In de dinsdag in De Lindeboom ge houden vergadering van de 401 le den tellende vereniging van Kleine Logies Verstrekkers (onderdeel van de Texelse Vereniging van Logies verstrekkers - TVL) werd de uitslag van die enquête bekend gemaakt door WV-directeur Veronica Bos. Die vertelde dat van de vragenlijsten die naar de betrokken logiesverstrekkers waren gestuurd een kwart was terug gekomen, oftewel 19 stuks. Niet ie dereen vond dat hieraan behoorlijk representatieve gegevens kunnen worden ontleend, maar Bos was niet ontevreden. Het al bestaande gevoel dat in deze sector nauwelijks van groei en mis schien zelfs van daling sprake is, werd in elk geval bevestigd. In 40% van de gevallen lieten de inzenders weten dat het aantal gasten dat zij hadden gehuisvest gelijk was geble ven maar ook het aantal inzenders dat meldde dat er bij hen daling was. was 40%. Uit de formulieren bleek verder dat logies met ontbijtverstrek- kers in de meeste gevallen twee ka mers aanbieden. Van hen houdt slechts 20% zich het hele jaar bezig met logiesverstrekking. 30% doet dat gedurende 6 tot 13 weken. Bijna allen krijgen hun gasten via de WV. De gasten blijven doorgaans twee tot drie nachten. Als het één nacht is brengt 80% van de logiesverstrek kers een toeslag in rekening. De prij zen per nacht liggen in verreweg de meeste gevallen tussen ƒ30,- en 50,-. In 20% van de gevallen is het 50,- of meer. Classificatie Uit de antwoorden bleek verder dat het overgrote deel van de gasten te vreden is met de geboden kwaliteit. De meeste logiesverstrekkers zijn voorstanders van een classificatie systeem ('sterren') als objectief mid del om de kwaliteit naar buiten aan te geven. Een minderheid (20%) vindt dat de VW de boeking van de ka mers moet verzorgen; het overgrote deel doet dat dus liever zelf. Punt van discussie was dinsdag de wenselijk heid dat in het VW-kantoor een ka mer kan worden geboekt met gelijk tijdige betaling van de eerste nacht. Sinds de opheffing van het zoge noemde LID-systeem is dat met meer mogelijk. Logiesverstrekkers zitten nu soms vergeefs te wachten op een klant die door de WV is aangemeld. De verhouding die de TVL heeft met de kampeerboeren is nog niet genor maliseerd. Er zit althans nog steeds geen kampeerboer in het KLV-be- stuur. zo werd meegedeeld door voorzitter Jo-an van Vijfeijken in zijn openingswoord. Logiesverstrekker Willem Reuvers suggereerde dat het KLV-bestuur het in deze zelf laat af weten. 'U heeft niemand gevraagd. Ik heb zo mijn inlichtingen'. De KLV-vereniging heeft geen finan ciële zorgen Uit het overzicht van penningmeester Siebrand Lups bleek dat er meer inkomsten waren dan uitgaven waardoor het saldo bij de bank steeg met ƒ388,- tot ƒ15.547,61 per eind vorig jaar. De KLV-vergadenng werd door veel meer leden bezocht dan gewoonlijk. Dat had waarschijnlijk te maken met spreekbeurt die na de pauze werd gegeven door Mr Peter Oomes van de Belastingdienst Alkmaar. Hij gaf informatie over de gevolgen van het nieuwe belastingstelsel voor de logiesverstrekkers, wat aanleiding was voor een geanimeerd spel van vraag en antwoord. '«site bij de familie Bakker werd muntenverzameling van zoonlief 'Dorschijn gehaald en bewonderd, ^series waren compleet, maar bij Nederlandse dubbeltjes ontbrak "exemplaar. Daar werd al tijden gezocht, maar het was tot op 9en met gevonden. 'Kijk jij eens in tertemonnee, je weet maar nooit', 'mijn vrouw. En inderdaad, hoe shet mogelijk, ik bleek in het be- <an het ontbrekende dubbeltje, "werd bij de nu complete serie '•oegd. "andere keer vond ik tussen wat 'Hgeld een muntje dat ik voor een wültje had aangezien. Een zilver ig muntje, ter grootte van een ■weitje, maar wat dikker en met de 5 cent. Het is een stuiver die '908 m een kleine oplage werd sagen. Volgens de munten- 'alogus bleek dit muntje een tamelwaarde te hebben van ne- :1,i9 gulden. Ik heb het als curiosi- waard, maar mocht ik het ver- kunnen mijn vrouw en ik voor centen uit eten. WST-directeur Jan van Andel. Arja Boon, vroeger woonachtig in De Cocksdorp, is aan de Vrije Universi teit in Amsterdam afgestudeerd aan de Faculteit der Sociaal Culturele Wetenschappen. Zij voerde haar eindonderzoek uit op Texel, waar ze binnen de visserijvloot onderzoek deed naar de sociale aspecten van het toekomstig Europees visserij beleid. In Eben Haëzer in de Julianastraat houdt de Baptistengemeente zondag om 19.00 uur de eerste welkomst- dienst van het seizoen. Medewerking wordt verleend door gospelkoor The Messengers en dominee Sipkema spreekt over 'Maranatha, Jezus komt terug'. Daarnaast zal er veel samen worden gezongen uit de zangbundels van Opwekking en Johannes de Heer. Op de parkeerplaats bij zwem paradijs Calluna in De Koog wordt zondag van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. De orga nisatie is in handen van de ijsdub van De Koog.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5