SP°rt mms louw Nieuwe Toekomst nabij Plaveisel rond Tesogebouw krijgt opknapbeurt Veel strijd bij windsurfers Grote zege voor G-team Eilandcompetitie volleybal Sportvissen TEXELSE /couRANT J Motorrit voor iedereen Hoge score voor jeugdige bowlers Hoge opkomst bij ATB-strijd Basketballers niet lang genoeg Oud-kampioenen pakken koppositie bij klaverjassen Derde titel op rij voor tennisser Joey van der Vis Gemeente koopt foto's van voeten Dressuurwedstrijd Dames 3 Tevoko blijven winnen u olfdag bedrijven rste concentratie op de golfbaan. Terwijl Monique Timmering uit Den Helder aanlegt, staat Maurice Riemens klaar om de vlag te halen. (Foto Gerard Timmerman) VRIJDAG 12 OKTOBER 2001 Bij een wind die in kracht uiteen liep van 4 tot 6 hebben de leden van Windsurfclub Texel zondag bij Dijk manshuizen voor de laatste keer de strijd met elkaar aangebonden. Het was pas de tweede keer dit seizoen dat er kon worden geva ren. Drie andere wedstrijden wer den afgelast wegens een gebrek aan wind. De surfers maakten er een spannend strijd van, die uitein delijk in het voordeel van Adriaan van Rijsselberghe werd beslist. De negen deelnemers troffen ideale omstandigheden voor hun zes manches. Ze hadden besloten alle maal op zogenoemde Big Techno- planken te varen, zodat ook in dat opzicht de omstandigheden voor ie dereen gelijk waren en niemand kon winnen doordat zijn materiaal beter was. De beslissing betekende een voordeeltje voor Gert Jan de Wit en Jacob Roeper, die altijd met Big Techno-planken varen en zij speelden dan ook een vooraanstaande rol in de eerste manches. Later raakten ook de anderen gewend aan het materi aal en ontspon zich een spannende strijd, waarbij niet te voorspellen was wie zou winnen. De ervaren Klaas Jan van der Vis surfte vooral tactisch erg sterk en legde geen meter meer af dan noodzakelijk. Een verrassing was ook André van de Berg, die nog maar zelden op de plank staat, maar op zeker moment zelfs tweede in een manche lag. Favoriet Adriaan van Rijsselberghe maakte een gemoti veerde indruk, maar voer verre van perfect Eenmaal verdrong hij concur rent Klaas Jan van der Vis na een moeilijke inhaalrace van de eerste plaats, om vervolgens een overmoe dige 'sprong' door de golven te ma ken Hij moest zijn enthousiasme be kopen met een duikeling in het zilte nat, waarna Van der Vis alsnog de eerste plaats veroverde. Uiteindelijk ondervond Van Rijsselberghe er geen schade van, want na zes manches eindigde hij met 4,1 punten op de eerste plaats in het klassement. Klaas Jan van der Vis werd met 5,1 punten tweede. Evert Monsma (11 punten) en Gert Jan de Wit (12 punten) wer den respectievelijk derde en vierde. Het enige jeugdlid Dorian van Rijsselberghe beleefde een zware middag in de harde wind, maar voer keurig alle manches uit en viel mis schien wel het minst van alle deelne mers van zijn plank He» G-team van Texel'94 heeft za terdag op eigen veld hard uitge haald tegen Eendracht'82 2. De te genstander uit Amsterdam-Geuzenveld werd met 7-2 volledig kansloos gelaten. Uit blinker was Theo Franchimon, die zes doelpunten maakte. Met Frans Bos op doel in plaats van de geblesseerde Chris Zijm en zon der de vakantievierende Robert Eelman trad Texel'94 aan tegen een tegenstander die nogal wat goede spelers had zien vertrekken en daar door flink verzwakt was. Al vrij snel werd het 1 -0 voor de thuisploeg, toen Theo Franchimon door de verdedi ging soleerde en de doelman kans loos liet. Eendracht zorgde binnen enkele minuten met een hard schot in de kruising voor de gelijkmaker, maar had daarmee het meeste kruit al verschoten. Dat gold niet voor Franchimon, die vier keer achtereen de verdediging zijn hielen liet zien en even zo vaak koelbloedig afrondde. De ruststand werd daarmee 5-1 voor Texel'94. Dat was nog met eens zo slecht voor Eendracht, dat Martijn Verbeeke en dezelfde Franchimon nóg de nodige kansen zag krijgen. Na rust voerden de Texelaars de score aanvankelijk snel op door treffers van Theo Franchimon en Daan Mosk (7-1), maar daarna sloop de nonchalance en de vermoeidheid in de ploeg. Franchimon schoot nog een keer op de lat, maar alleen Een dracht slaagde er nog eenmaal in te scoren. Door deze overwinning staat Texel'94 na vier wedstrijden nu derde in een poule van vijf tegenstanders, waaruit Meteoor wegens een gebrek aan spelers is verwijderd. Zaterdag gaan de Texelaars op bezoek bij WSV'30, waarvan in de eerste wedstrijd met 2- 4 werd verloren. Wordt er gewonnen, dan stijgt de ploeg naar de tweede plaats. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Programma dinsdag 16 oktober Veld A, heren 18.30 Tex.Autocentrale-Teso Kobeko 19.15 Kobeko-CVI Teso 20.00 Maarcobouw-OSG DGM 20 45 DGM-Grooten Slock OSG 21.30 Sportshop 2-Agrifirm Cocky's 22.15 Cocky's-Super de B. Sportshop 2 Veld B, gemengd/heren 19.15 LenR-Lindeboom Nioz 20.00 Nioz-TX Kossen Lindeboom 20.45 Rabo-Zandbank TX Kossen 21.30 SI. Beverdam-De Wit Install. Rabo 22.15 Balcken-Tatenhove 1 Beverdam Veld C, dames 18 30 Wessels-Nokanto Eierl. Huis 19.15 Eierl. H.-Slagerij lepe Nokanto 20.00 Natuurwinkel-Westerlaken Sportshop 20.45 Durper Drup-Sportshop Westerlaken 21.30 Timmers Bakkerij-B&B Haarstudio 22.15 Haarstudio-Klif 12 Timmers Bak. Wedstrijdleiding Edith en Kees (tel. 313363/310221) Uitslagen 9 oktober DGM-OSG 1-2, Maarcobouw-Agrifirm 3-0; Kobeko-Teso 3-0; Tex.Autocentrale-Tatenhove 1 1-2, Paal 28/De Knm-CVI 3-0; Sportshop 2- Super de Boer 3-0; Wiersma Meubelen-NBC Eelman Partners 1-2; Keurslagen) Dros- Smash'68 2-1, De Krim-Jozefschool 0-3; Zeilmakerij-Milly's 3-0, De Rival-Spar Goënga 0-3; Nokanto-Eierlandsche Huis 2-1; Durper Drup-B&BvdVis&den Boer 3-0; Haarstudio- Westerlaken 3-0; Timmers Bakken)-Slagerij lepe de Boer 1-2; Natuurwinkel-Sportshop Texel 2-1, Wessels Ontwerpt!-Klif 12 0-3. Achter de asfaltmolen in Oudeschild werd zondagochtend de tiende wed strijd om het clubkampioenschap van de Sportvissersclub Texel gehouden. Drie leden vingen gezamenlijk vier vissen. Frans Bos eindigde op een eerste plaats met twee vissen van in totaal 49 cm. Rein Kuyper en Poul Verhagen vingen ieder één vis en werden tweede en derde met respec tievelijk 22 en 19 cm. De volgende wedstrijd vindt plaats op 21 oktober om 8.00 uur bij de IJzeren Kaap (rechts). iip_ st mdwerkers van de firma Bakker iben in samenwerking met kraannemer Nieuwenhuizen uit "pen een begin gemaakt met bouw van De Nieuwe Toekomst IP )e Koog. Volgens ontwikkelaar Blom is het de bedoeling dat 'deel van het project wordt op- werd in mei 2002. Het betreft de |n"l cotheek en twee cafeetjes. disco en de cafeetjes komen in linker gedeelte, tegen de drogis- ivan Mets. Wie de bedrijven gaan «teren is nog niet bekend. Blom: zijn in onderhandeling met be de parti|en Over een paar maan- boop ik meer te weten.' Dat geldt voor de inrichting van de zaken, ach nog in het ontwerpstadium bevindt. Genoemde zaken maken deel uit van een groter complex, dat zich uitstrekt tot de hoek van de Bad- weg. De ruwbouw van het totaal wordt in één werkgang opgetrokken. De geplande restaurants, eetgele- genheden of winkeltjes en het appartementencomplex op de eerste en tweede verdieping worden op een later tijdstip volgend jaar opgeleverd. Hoe één en ander er van binnen pre cies uit komt te zien staat nog niet helemaal vast. Blom had graag met een Texelse onderaannemer gewerkt. 'Maar die hadden geen tijd. Maar gelukkig zijn er wel veel bedrijven van het eiland bij de bouw betrokken', doelt hij on der andere op grondwerkers, installateurs en afwerkbedrijven. 'dagmiddag wordt een rondrit "motorrijders gehouden die ruim ÏJur zal duren. Deelname staat voor elke rijder, waarbij zowel als nieuwe motoren mogen 'den gebruikt. De organisatie is in 'den van een clubje liefhebbers, bonder Harry Bakker Het is dus ^verenigingsactiviteit. Deelname ü'atis. De bedoeling is in rustig li» Po een groot deel van het Texelse Seanet te volgen en daarbij zoveel mogelijk dorpen aan te doen. De rit start om 13.30 uur op het parkeerter rein aan de Emmalaan in D en Burg en eindigt omstreeks 16.00 uur bij De Verrekieker op het jachthaventerrein van Oudeschild. Daar wordt onder het genot van een consumptie (op eigen kosten) nagepraat en wordt ook de uitslag bekend gemaakt van een puzzeltje dat de deelnemers aan de hand van vragen moeten oplos sen. Verwacht wordt dat enkele tien tallen ri|ders zullen meedoen. Bij slecht weer wordt de rit uitgesteld tot een andere datum. De jeugdige Eddy Witte en Ronald van Benthum speelden deze week een uitstekende partij in de dinsdagavondbowlingleague. Met name Witte was zeer op dreef. Hij gooide tegen het team van Verhuur bedrijf H. Bruining vier hoge games, waarvan de hoogste met 225 pinval, resulterende in een serie van 764 pin val. Het leverde hen de overwinning op voor het team van Duinrestaurant Juliana, dat dit jaar voor het eerst meedoet. Ook Hans Coot van Swirl's IJssalon is het seizoen goed begonnen. Vorige week stond hij al goed te gooien, deze week noteerde hij een game van 185 pinval. Samen met Hans Segers behaalde hij drie punten, terwijl te genstander TCA Oosterend met twee punten genoegen moest nemen. Bij de jeugd gooide Marinus Mets zich in de kijker. Door mooi constant te gooien, zette jij games neer van 132, 130 en 135 pms. Samen met teammaatje Mike Hoekstra gingen hij met de volle overwinning naar huis. Uitslagen Loonbedrijf Plaatsman-Vliegveldrestaurant Texel 0-5; Swirl's IJssalon-TCA Oosterend 3- 2; Op de Stenenplaats-Appartementenverhuur Land en Zeezicht 3-2, Architectenbureau Honmgh-Kraanverhuur Kager 1-4; Verhuur bedrijf H.Bruinmg-Duinrestaurant Juliana 0-5; Cinema Texel-Pnmera Mets 2-3. Jeugd: De Ducky's-De Killers 0-4, Het Speel kwartier-Hordifood 4-0; Steakhouse Eiland-Taxi Grootjen 4-0 Op het parcours aan de Biesbosweg is zaterdag de eerste ATB-wedstrijd van het seizoen gehouden. Met in totaal 35 deelnemers was de op komst erg groot. De jeugd beet het spits af. De zeer strijdlustige Ferry van der Vis toonde zich na zeven ron den de beste van de zeven renners. Rick van der Vis en Jelle Schouws- tra veroverden respectievelijk de tweede en derde prijs. Na afloop maakten de deelnemers onder lei ding van hun trainer nog een rondje door het bos om de spieren weer wat los te maken. Door de werkzaamheden in het bos reden de senioren hetzelfde 'korte' parcours als de jeugd. Zij hadden gemiddeld twee minuten per ronde nodig. In de groep senioren B nam Marcus Bakker direct na de start de leiding, om deze niet meer af te staan. Na vijftien ronden kwam hij als eerste over de finish, op ruime afstand ge volgd door de goed ri|dende Ingrid van Lubek en Ruben van Vliet. Knappe prestaties van Bakker en Van Vliet, die vorig jaar nog bij de A-jeugd reden. Bij de senioren A geselde Ivo Witte het peloton met een uiterst hoog tempo. Na 21 ronden ging hij zege vierend over de finish. Alleen Rien Brouwer en Jan Zijm konden hun achterstand beperkt houden tot min der dan een ronde. De rest van het veld finishte op één of meer ronden. Het eerste herenteam van basketbalvereniging De Mareis heeft de goede opening van het seizoen geen vervolg kunnen ge ven. Tegenstander FAC 2 was de Texelaars met 46-51 de baas. De Mareis moesten het stellen zon der Nico Kikkert en Erik Venneker, waardoor er flink moest worden ge schoven in de verdediging. Koert Vermeulen en Chris Schlepers moes ten beurtelings de centerpositie inne men, terwijl Serge Blom rechtsachter speelde, Jeroen Meedendorp, lid van het (nieuwe) tweede team van De Mareis, werd als versterking bij de selectie gehaald en maakte zijn de buut Al snel bleek de Texelse gelegen heidsdefensie niet goed genoeg Vooral het gemis in lengte deed zich voelen, waardoor de rebounds onder de Texelse basket veelal voor de te genstander waren. Ook de aanval verliep in het eerste kwart niet vloeiend. Tekenend was de gemiste lay-up van de anders zo sterke Eric Heiienk. Hij revancheerde zich in het vervolg overigens sterk. Pas in het derde kwart konden de Texelaars meer tegenstand bieden. Boogerd en Heijenk zetten druk op de schutters, waardoor FAC gedwongen was op een andere manier te spelen en hectische taferelen onder het Texelse bord ontstonden. Ondanks het sterke spel van Vermeulen en Schleepers moest de defensie geregeld zwichten voor de overmacht. Voorin ging het wel beter en uit een paar mooie com binaties tussen Blom en Heijenk werd gescoord. Een bijzonder mooie tip-m van Vermeulen en een feilloos blok van Vermeulen konden echter niet verhinderen dat De Mareis vijf punten minder maakten dan de tegenstan der. Schutters bij de Texelaars waren: Eric Heijenk (12 punten), Serge Blom (12), Chris Schlepers (10), Erik Boogerd (8), Koert Vermeulen (2) en Jeroen Meedendorp (2). De laatste twee jaar wilde het niet erg lukken, maar oud-kampioenen Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zijn het nieuwe seizoen bij Klaverjasclub Den Burg uitste kend begonnen. Het duo won de tweede ronde en staat nu boven aan in het algemeen klassement. Van der Veen en Westdorp legden de basis voor hun overwinning in de tweede en derde ronde van zestien beurten. Daarin scoorden zij twee maal ruim boven de 2000 punten. Met hun totaalscore van 7626 punten bleven de twee de concurrentie ver voor en stelden ze zich nadrukkelijk kandidaat voor de titel. Titelverdedigers Theo en Jaap Witte werden op eerbiedige achterstand tweede, al moet gezegd worden dat hun score (7240 punten) er ook mag zijn. Door dit resultaat stijgen de broers van de derde naar de tweede plaats in het klassement. Chris Schraag en Willem Koomen kwamen vorige week een beetje zuinig uit de startblokken, maar herstelden zich uitstekend door ditmaal de derde plaats te pakken met 6879 punten. Zij stijgen van de zeventiende naar de zevende plaats in het klassement. John Vlaming en Ko Koomen. die Erik Jan Geus verving, behaalden de vierde plaats Het was niet te merken dat John Vlaming zijn vaste maat miste. Het gelegenheidsduo sprok kelde 6795 punten bij elkaar. Fenny en Rob Caspers moesten de eerste plaats in het klassement inleveren, maar blijven met een vijfde plaats en een score van 6723 punten goed bij. Zowel het gemiddelde (6154 punten) als het aantal marsen (38) was een stuk lager dan vorige week Zo vlak na het begin zijn de verschil len in het algemeen klassement nog met echt groot. Wél is opvallend dat de nummer vijf in het algemeen klassement al ruim 1300 punten ach ter ligt. Joey van der Vis toonde zich in de afgelopen twee weekeinden voor de derde keer op rij de beste jeugdtennisser van Deuce. In de categorie jongens tot en met 18 jaar versloeg hij in de finale Thijs Bol, waarna hij dus ook de wissel beker voor de derde keer in ont vangst mocht nemen. Als beloning voor deze prestatie mag hij zich nu eigenaar van de trofee noemen. De clubkampioenschappen van Deuce stonden kennelijk onder een gunstig gesternte. Er scheen een stralende zon en de veertig overwe gend mannelijke deelnemers, in leef tijd variërend van 9 tot 16 jaar, speel den menig spannende wedstrijd. Zondag stonden de finales op het programma, nadat op de voorgaande dagen de poulewedstnjden waren afgewerkt. In het enkelspel waren de deelnemers ingedeeld naar leeftijd en geslacht, in het dubbelspel was door de organisatie vooral gekeken naar de kwaliteiten van de dubbels en werd gespeeld in drie poules, op lopend in sterkte. Ook op de finale dag was de opwinding groot. Onder grote belangstelling van ouders, broers en zussen werden veel dne- setters gespeeld, een bewijs dat de finalisten aan elkaar gewaagd waren. Bij de oudste meisjes ging de titel naar Liske Slaats. Eva de Graaf mag zich in deze categorie de vice-kam- pioen noemen. Uitslagen Enkelspel Jongens t/m 11 jaar: 1 .Wessel Schoo, 2.Mels Daalder. Jongens t/m 12 jaar: I.Bernhard van Hattem; 2.Kester Slaats Jongens t/m 14 jaar: 1 .Merijn de Steur, 2.Joram Tromp. Jongens t/m 18 jaar: 1.Joey van derVis;2.ThijsBol. Meis jes t/m 18 jaar: 1 Liske Slaats; 2.Eva de Graaf Dubbelspel. Poule A: 1-Mels Daalder en Lesley Koning; 2-Frederik Standaart en Hendrik Jan Bakker. Poule B. 1.Liske Slaats en Ilse Pastoor; 2.Rick den IJzer man en Wessel Schoo Poule C: 1 .Bern- hard van Hattem en Kester Slaats; 2 Frank Gieze en Hendrik Arendsen De gemeente gaat over tot de aan koop van zes foto's van Pieternel Geurtz. De serie 'Voetjes van de vloer' bestaat uit afbeeldingen van schoenen van leerlingen van OSG De Hogeberg De ouderraad van OSG De Hogeberg wil de serie graag op hangen in de kantine van het praktijk gebouw De aankoop is gedaan op verzoek van de ouderraad en advies van de adviescommissie voor kunst en cultuur. meteen enkele verbeteringen aan te brengen. Het parkeerterrein wordt uitgebreid met ongeveer 45 plaatsen. Die ruimte komt beschikbaar doordat fietsers niet langer achter het restau rant om hoeven te rijden, maar het Tesogebouw via de voorkant passe ren. Ook de fietsenstalling wordt ver plaatst. In afwachting van de komst van het bestratingsbednjf wachten stapels met tegels om op hun plek te worden gelegd. Een fraai beeld dat door onze correspondent Dirk Kuiter op foto werd vastgelegd. Hoofd aannemer is de firma Daalder uit Alkmaar, die onder meer gebruik maakt van de diensten van Werner Dros. Het plaveisel rond het Tesokantoor, het wachtlokaal, het havenrestaurant en de snackbar op 't Horntje onder gaat een ingrijpende opknapbeurt. Geen overbodige handeling want de bestrating vormde in feite één grote lappendeken. Reden voor eigenaar Rijkswaterstaat dit deel van de entree van Texel grondig aan te pakken en Zondag werd voor de tweede keer in manege Akenburg een indoorwedstrijd gehouden. Veel winstpunten werden met behaald. Uitblinker was Petra Dijker met Nikita met maar liefst 171 punten inde L1- dressuur. In de eerstvolgende wed strijd start zij in de L2. Bi| de pony's reed Liselotte Schoo met Roxanne in de L1 een nette proef, waarvoor ze beloond werd met 163 punten. Uitslagen: Blok 1 Z1 pony's cat. E. 1e proef: 1e Marjolijn Smidt 160 pnt; 2e proef: 1 e Marjoli)n Smidt 159 pnt. Z1 paarden. 1e proef- 1e Bea Dekker 175 pnt; 2e proef: 1 e Wendy Lampers 173+ pnt. M2 paarden. 1e proef: 1e Eva v/d Linde 154 pnt. 2e proef 1e Eva v/d Linde 161 pnt M2 pony's cat. C/D: 1e proef: 1e Lonneke Kikkert 148 pnt; 2e proef: 1e Lonneke Kikkert 146 pnt Blok 2 M1 paarden 1e proef 1e Marleen Bak ker 158 pnt; winstpunt voor Hansje v/d Kooi 157 pnt; 2e proef 1e Marloes v/d Vis 156 pnt L2 paarden 1e proef- 1e Andrea Keyser 154+ pnt; 2e proef 1e Nancy Wetsteen 152 pnt L1 paarden 1e proef 1e Dennis Kuiper 165 pnt; 2e Petra Dijker 162 pnt; winstpunt voor Laila Rempt 161 pnt. 2e proef- 1e Petra Dijker 171 pnt; 2e Laila Rempt 162 pnt; winstpunt voor Sabine v/d Star 158 pnt. Blok 3: B paarden. 1e proef. 1e Birgit Sassen- burg 151+ pnt; 2e proef- 1e Birgit Sassenburg 160 pnt; winstpunt voor Joke Dros 157 pnt B Pony's cat. D 1e proef. 1e Sanne Bakker 154 pnt; 2e proef. 1 e Sanne Bakker 161 pnt. L1+L2 Pony's cat C/D/E: 1 e proef: 1 e Liselotte Schoo 163 pnt, 2e Souwtje Witte 154 pnt 2e proef- 1e Souwtje Witte 157 pnt; 2e Liselotte Schoo 155 pnt. Het derde damesteam van Tevoko is momenteel onverslaanbaar. Een week nadat het tweede team van de eigen vereniging met 3-2 werd versla gen, bleef het in de eerste uit wedstrijd tegen WSOV 3 in de overwinningsroes. Het begin was aar zelend. Omdat Yvonne Vlaming geblesseerd en Irma de Schutter ver hinderd was, mocht Sara Visee inval len. Zij deed dat uitstekend. Gea van Gijssel moest daarvoor haar vaste plaats als linksbuiten verlaten en het hoofdblok waarnemen. Na enige ver warring over de opstelling werd deze set gewonnen met 21-25. In de tweede set liepen de Texelaars al gauw tegen een achterstand van 6- 0 aan, maar dankzij het doorzettings vermogen en goede opslagbeurten van Mary Koorn en Sara Visee werd de set toch nog gewonnen met 23- 25. Daarna werd er iets constanter gespeeld. Een voorsprong van vier punten in de derde set werd uitge bouwd tot een eindzege van 17-25. Doordat Sara Visee in één opslag beurt elf punten wist te scoren, werd de laatste set eenvoudig gewonnen (2-25). Met deze overwinning heeft Tevoko zich een mooie uitgang positie ge creëerd in de eerste klasse. De vol gende wedstrijd wordt thuis gespeeld en wel op zaterdag 20 oktober tegen Polisport 2. ek samenwerking met golfbaan hduyne in Julianadorp werd vrij- op de Texelse golfbaan de Re gale Bedrijven Golfdag Noord- id 2001 gespeeld. Dit gebeurde rrAmenwerkmg omdat beide banen ito hts over negen holes beschikken Dr laats van de voor een wedstrijd t! odigde achttien. Voor zover be- J is dit het eerste golftoernooi dat twee verschillende banen werd jeeld. waarvan beide banen ook door een bootverbinding zijn Jcheiden. Een extra wedstrijd- lent werd toegevoegd door in de n van de veerboot een 'green' leggen waar de teamcaptains isten putten )0( de wedstrijd werd deelgenomen negentig deelnemers, allen win- litisjsvan de bedrijfscompetitie die in ember op negen banen werd leeld. hul; iso 'a <ar|luispolder 31,9; 2. Purmerend 3. Texel 31,0. Longest drives ranjtn er voor Lidy Ram van telborgh en Per Westman van De xeie Dijk, neary's voor Patricia de nng ]van Ooghduyne en Alle Tepper Zeegersloot. De Texelboot ng Cup werd gewonnen door ,ai polder toi Te

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7