Bewonersvereniging: belang leden hoog in het vaandel Gifstoffen en hun invloed op elkaar 4 TEXELSE «"COURANT Nieuw kinderdagverblijf nu al onder de graffiti 5 Sport Huurders niet akkoord met huurverhoging 2,75 procent ■TEXELSE COURANT Promotie Arne van Schanke Waar gebeurd Konijnenfokkers Verkoop voor Zeemanskerkje Ingezonden brief WLTO Ouderen frissen verkeerskennis op Bridge- kampioenschap Wouter Dogger zwemt toptijden Schuijlhuttrofee G-team behaalt ruime winst Wie zijn dit? Plek postkantoo onderwerp gespr BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorgei coÜpjuK DINSDAG 16 OKTOBER 2001 Foto van het betuur, zoals dat poseerde voor het blad Huurwijzer. Vlnn Carta Beijert, Heinz Voigt, Nico Zoetelief, Ruby Bezoet de Bie en Freek Blom. Niet op de foto be stuursleden Nel Appel en Sjoerdje Veeger. Een huurdersvereniging die ruim negentig procent van de 1250 huurders van woningen tot haar leden mag rekenen mag best bij zonder worden genoemd. Want doorgaans houdt het met dertig procent wel op. Als verhuurder kun je dus niet om zo'n vereniging heen. Bewonersvereniging Texel heeft dus wat in de melk te brok kelen bij de Stichting Wonen Texel. 'De samenwerking en communica tie verloopt over het algemeen prima', aldus Nico Zoetelief, voor zitter van de vereniging die in Huurwijzer, het tijdschrift voor de huurders, uitgebreid werd gepor tretteerd. Hij kondigt daarin aan niet akkoord te gaan met de huur verhoging van 2,75 procent. Nog niet zo lang geleden leidde de vereniging een zieltogend bestaan. Veel Texelaars zullen zich de tijd nog herinneren dat, wilden ze in aanmer king komen voor een huurwoning, lid moesten worden van de toenmalige Woningbouwvereniging. Van een functie als belangenbehartiger was geen sprake. Later werd de vereni ging een stichting. Zoetelief in Huur wijzer. 'Een paar jaar geleden waren we bijna ter ziele, maar de laatste ja ren bloeien we als nooit tevoren. Dat is vooral te danken aan Jan van Andel, de nieuwe directeur. Hij staat open voor overleg'en we kunnen zo bij hem binnen lopen.' Een goede communicatie is volgens Zoetelief onontbeerlijk voor een goede samen werking. 'In het verleden liep dat met allemaal vlekkeloos. Er gebeurt erg veel bij de stichting en dat leverde wel eens problemen op. 'Dat is verbeterd sinds we regelmatig de directie- benchten knjgen. Hierdoor blijven we goed op de hoogte van de ontwikke lingen in de woningmarkt.' Het be stuur van de Bewonersvereniging zorgt er weer voor dat de informatie zijn weg vindt naar de leden, 'leder kwartaal krijgen ze, samen met de Huurwijzer, ons informatieblad De Voordeur. En eens per jaar praat het bestuur een avondje bij met de huur ders in de dorpen, al verschilt de belangstelling van plaats tot plaats. 'In De Cocksdorp en Den Hoorn is altijd volop belangstelling, maar in De Koog en Den Burg komt er vrijwel niemand naar de inloopavonden.' De vereniging bemiddelt ook wel in conflicten tussen huurders en stich ting. 'Geen al te dramatische kwes ties, maar we weten het doorgaans wel op te lossen.' Verder kan de ver eniging invloed uitoefenen in de be sluitvorming van de stichting. Bijvoor beeld via oud-wethouder Dirk Terpstra, die op voordracht van de vereniging commissaris is binnen de stichting. 'En we nemen ook zelf wel actie. We richten ons tot de provin cie, om GS ervan te proberen te over tuigen dat Texel op het gebied van huisvesting een bijzondere plek in neemt binnen de provincie. Nu is het zo dat de grootste gemeente de meeste woningen krijgen en grijpt Texel ernaast. De lange lijst van woningzoekenden bewijst dat we op het eiland niet met dat beleid uit de voeten kunnen. Hopelijk komen er na 2005, wanneer er naar verluidt naar behoefte kan worden gebouwd, meer mogelijkheden. Als vereniging den ken we ook mee met de stichting. Het idee voor de vernieuwing van de duplexwoningen aan de Schoon oordsingel kwam bijvoorbeeld bij ons vandaan.' Zoetelief signaleert dat het 'financiële gat' tussen mensen die een woning huren en de eigenaren van een koop woning, steeds groter wordt. 'De prij zen van koopwoningen zijn de pan uitgerezen. Jongeren kunnen geen 3,5 ton ophoesten voor een rijtjes huis.' Hij maakt zich ook zorgen over de hoogte van de huurprijzen die veel particulieren in rekening brengen. Soms verkoopt de stichting huurhui zen aan de bewoners, maar vaak lukt dat niet. 'De stichting wil een mini male aantal huurhuizen (kern- voorraad) houden. En als de koop prijs boven de 289.000,- komt, en daar zit je tegenwoordig al snel aan, dan vervalt de koopsubsidie. En dan is het voor veel huurders niet meer betaalbaar.' Om huurders toch in de gelegenheid te stellen om te kopen, is nagedacht over een koophuur- constructie waarbij de buitenkant van de woning wordt gehuurd van de stichting en de huurder de binnen kant koopt. 'Maar fiscaal is dat met aantrekkelijk, dus die optie verviel.' Blij is Zoetelief wel dat voorzieningen die door huurders zelf in woningen wordt aangebracht, bij hun vertrek met meer automatisch moeten wor den gesloopt. Als het een duurzame voorziening betreft, bijvoorbeeld een nieuwe keuken, en de huurders ver huizen al na korte tijd, dan vergoedt de stichting een deel van de kosten Een heel aantrekkelijke regeling, die ten goede komt aan de woon kwaliteit.' Positief is ook de mogelijk heid voor huurders om afspraken te maken over de huurprijs voor de ko mende tien jaar. 'Daardoor wordt je niet met onverwachte huur verhogingen geconfronteerd en weet je precies waar je aan toe bent. Voor een gezin met schoolgaande kinde ren, dat veel kosten moet maken, een prima uitgangssituatie.' Minder te spreken is Zoetelief over de huurverhoging van 2,75 procent die de stichting dit jaar wil doorvoeren. 'Wij willen 2,6 procent, maar de Woningstichting hield vast aan 2,75. Als daar nu een goede financiële re den voor zou zijn, dan kunnen we daarmee leven. Maar in financiële zin is hiervoor geen aanleiding. Hier ma- In mijn jeugd waren mijn broer en ik verwoede konijnenfokkers. We waren met twee witte Vlaamse reuzen be gonnen en zoals dat bij konijnen gaat, vermeerderde zich dat al snel. Tegen de kerst werd het aantal weer terug gebracht naar twee en onze moeder kocht dan van de opbrengst van de fokkerij bijvoorbeeld voor allebei een nieuwe winterjas. Het fokken zat de familie kennelijk in het bloed, want onze zoon bleek erfelijk belast. Hij werd eveneens een verwoed konijnenfokker en later is het weer op één van onze kleinzoons overgegaan. Ook hij startte als trotse bezitter van twee konijnen en wilde dat aantal graag vermeerderen. Zijn vader was bakker en had wel verstand van brood maar met van konijnen, dus kreeg opa een adviserende rol. Er werd een afspraak gemaakt met rammenhouder Herman Barhorst en opa zou voor het transport zorgen. Het konijn werd in een teiltje achterin de auto gezet, maar na vijftig meter ri|den wipte het dier al in de wagen rond, dus werd er een deksel op de teil gedaan. Bij de ram aangekomen werd het konijn gedekt en ik zei: 'Dat is dan geregeld'. Maar kleinzoon was het er niet mee eens en zei: 'Opa. twee keer vier is acht.' Ik vroeg wat dat betekende. 'Mijn vriendje liet het konijn twee keer dekken en toen kwa men er acht jonkies, dus de ram moet nog een keer.' De ram ging akkoord en voldeed spoedig aan dit verzoek. Op de terugweg voelde kleinzoon aan de buik van het konijn. 'Opa, het werkt. Ik voel het konijn al dikker worden.' De berekening klopte achteraf met helemaal, want het konijn kreeg maar zes jongen. Jan van Tunen Hoe verschillende gifstoffen elkaar beïnvloeden als een bekende plat vis ermee in aanraking komt. Dat was voor bioloog Arne van Schanke (31) uit Nieuwegein on derwerp van een studie die hij gro tendeels uitvoerde bij het NIOZ in 't Horntje. Op het proefschrift over de interactie van twee bekende gifstoffen in de schar promoveerde hij donderdag aan de Universiteit Utrecht. Het onderzoek heeft ook voor leken interessante kanten omdat gifstoffen zijn bestudeerd die regelmatig in het nieuws komen wegens hun grote milieuschade of omdat ze kanker verwekkend zijn. Dat zijn respectie velijk polychloorbyfenilen (PCB's) en polyaromatische koolwaterstoffen (PAK's). De PCB's hebben een cru ciale rol gespeeld bij de achteruit gang van de zeehond in de jaren ze ventig en tachtig en het nu onderzochte soort PAK (benzo- apyreen) is bij de rokers de belang rijkste stof die longkanker veroor zaakt Om deze werking te kunnen veroorzaken dient de oorspronkelijke stof eerst door het lichaam 'geacti veerd' te worden. Dit gebeurt door omzettingen, met name in de lever, door enzymen. Van deze enzymen wordt de concentratie door bloot stelling aan PCB's verhoogd, waar door de PAK's sneller zouden kunnen worden omgezet. Om een aantal re- De Hervormde Vrouwengroep van Oudeschild houdt zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur een verkoop bij het Zeemanskerkje. Er worden schilde rijen, handwerken, vers gerookte vis en koffie en thee aan de man ge bracht. De in de Texelse Courant van dinsdag 9 oktober geplaatste brief 'Fabeltjes krant' van Eric Hercules was door de kunstenaar met als ingezonden brief bedoeld. Hij had met zijn opmerkin gen de redactie slechts van achter grondinformatie willen voorzien. Le zers zouden nu volgens Hercules gemakkelijk de indruk hebben kun nen krijgen dat hij zijn verdiensten 'zo nodig wereldkundig' heeft willen maken. denen die in het proefschrift aan de orde komen, gebeurde dit echter niet, wat verrassend was. De in het geding zijnde gifstoffen zijn weinig afbreekbaar en kunnen in het milieu dus langdurig schade aanrich ten. Om die reden zijn allerlei maat regelen genomen om het gebruik van deze stoffen terug te dringen. On danks dat worden regelmatig gezondheidsafwijkingen geconsta teerd bij dieren die er mee in aanra king zijn gekomen. Zo komen in wa teren die vervuild zijn met PAK's en PCB's vaker vissen met tumoren voor In de Noordzee behoren beide verbindingen tot de meest voorko mende gifstoffen. Het proefschrift gaat in op de effecten die de verschil lende giften op elkaar hebben en welke factoren daarbij een rol spelen. Bepaalde mechanismen werden tot dusver met bestudeerd in levende dieren, wat aanleiding was voor het onderzoek van Van Schanke, die dus als proefdier de schar koos. Bij de promotie dienden een tweetal Utrechtse hoogleraren als promoto ren en NlOZ-medewerker Dr Jan Boon als co-promotor. Van Schanke werkt tegenwoordig in Utrecht en Leiden. Hij houdt zich daar bezig met onderzoek naar de effec ten van ultraviolette straling op de vorming van kanker. ken we dus werk van.' De huur verhoging volgt normaal gesproken gelijke tred met de inflatie. De vraag is of nu het percentage dit jaar op zo'n 4,6 procent uitkomt, de huurders hun borst dus kunnen nat maken? Zoetelief: 'De huurverhoging zal lager uitpakken, want de inflatie wordt ge middeld over vijfjaar.' Wat zorgelijk laat Zoetelief zich uit over de hoge kosten die de stichting in de nabije toekomst staan te wach ten 'Maar daar moet ie niet de hui dige huurders voor laten opdraaien.' Dat de samenwerking met de direc tie van de Woningstichting nu zo goed verloopt, is volgens Zoetelief geen garantie dat dit in de toekomst ook zo zal zijn. 'We hebben gemerkt dat dit erg samenhangt met de per soon.' Voorzitter Boersma van de afdeling schapenhouderij van de Land- en Tuinbouworganisatie (LTO) houdt woensdag in appartementenhotel De Pelikaan een lezing over de regelge ving na de mkz. Ook spreekt hij over diergezondheidsprogramma's. Na de pauze laat Tjerk Doornenbal, secre taris van de afdeling veehouderij van de Westelijke Land- en Tuinbouw organisatie (WLTO), zijn licht schijnen over allerlei milieuaspecten en ruim telijke ordening De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en is toegankelijk voor leden van de (W)LTO. De gemeente organiseert in samen werking met 3VO afdeling Texel een zogenoemde 'Broemcursus', be doeld voor vijftigplussers die hun kennis van de verkeersregels en de rijvaardigheid willen opfrissen. Het belangrijkste onderdeel is een rijles met een instructeur in de auto van de cursist. Na afloop van de cursus ont vangt de deelnemer een certificaat. De lessen staan gepland voor de week van maandag 19 tot en met donderdag 22 november Bij vol doende belangstelling wordt vooraf gaand aan de praktische cursus een gezamenlijke theorieles gegeven op zaterdag 17 november De diploma- uitreiking is op zaterdag 1 december. De cursist dient te beschikken over een geldig rijbewijs en een auto die minimaal WA-verzekerd en APK-ge- keurd is. De kosten bedragen 23,75 per les van 45 minuten voor de deel nemers en dienen voor aanvang bij de gemeente te worden voldaan. De andere helft van de kosten komt voor rekening van de gemeente. Vijftigplussers kunnen zich vóór 2 november opgeven bij Marja Witte, kamer 2 03 van het gemeentehuis, tel. 362 276 (dagelijks tot 12.30 uur). In dorpshuis De Hof in De Koog hield bridgeclub Groot Slem afgelopen weekend voor de negende keer het Open Texels Bndgekampioenschap. Winnaars werden mevrouw Weber en de heer Evers, beiden uit Amsterdam. Op dit toernooi waren naast aantrek kelijke prijzen ook meesterpunten te winnen. Er namen naast veel Texelaars, dan ook veel spelers van de overkant deel. De wedstrijdleiding was in handen van de heer Golverdingen uit Woudrichem. In to taal leverden zestig paren in drie zit tingen van zeven ronden een span nende strijd. Bezette het echtpaar Schuijl na de eerste zitting op vrijdag avond met 66,17% nog de eerste plaats, zaterdagmiddag moesten zij die afstaan aan de dames Van de Kerkhof en Tijdhof, die met 67,65% de zitting wonnen. Zaterdagavond werd de derde zitting gewonnen door de heer Niemeyer en mevrouw Brandes met 68,19%, maar dat kon niet verhinderen dat het duo Weber/ Evers met een eindscore van 62,94% als eerste eindigde. Uitslag: 1Ever/ Weber (63,55; 58,79; 66,50) 62,94%; 2. Brandes/ Niemeyer (51,89; 63,38; 68,19) 61.15%; 3. Elzmga/ Kellner (54,60; 59,77; 65,18) 59,85%. Zwemmer Wouter Dogger was af gelopen weekeind uitstekend op dreef. Tijdens de eerste wedstrijd in de C-competitie van dit jaar vol tooide hij de 100 meter vrije slag in 58.44 seconden. De Texelaar, lid van een vereniging in Hoorn, was Op de Texelse golfbaan werd zondag gespeeld om de Schuijlhuttrofee. Jan Winnubst en Willem Speelman kwa men als winnaars uit de bus. In tegenstelling tot eerdere wedstrij den om deze trofee was het dit jaar prachtig weer en er speelden maar liefst 62 deelnemers mee. De spel vorm was Texels scramble, waarbij twee spelers samen spelen. Beiden slaan af en vervolgen met de beste bal. Met een aangepaste handicap moeten over achttien holes stablefordpunten worden geteld. Jan Winnubst en Willem Speelman ein digden met 39 punten als eerste, gevolgd door het duo Bob Hoogen- raad en Cees de Geus (38). Derde werden Tineke Genema en Reina Speelman met 37 punten. Op ver schillende holes werden neary's en longets drives geslagen: neary's wa ren er voor Elly Boorsma., Manty Wijsman, Willem Eelman en Jan Winnubst; longest drives voor Tineke Oenema, Mechi Gronheid, Cees Duin en Joost Brieko Nearest na de tweede slag waren M. Tuin en Peter Boorsma. De G-voetballers van Texel'94 heb ben zaterdag een ruime overwin ning op het sterke WSV'30 be haald. In Wormer werd het 0-4 voor de gasten, die daardoor de tweede plaats overnemen van de tegen stander. De Texelaars moesten het stellen zonder de zieke Jan Frans Haverman en de geblesseerde keeper Chris Zijm. Hij werd vervangen door Frans Bos, terwijl coach Ruud Heuvmg de kicksen weer eens onderbond en in de voorhoede ging spelen. Na over leg tussen interim-coach George Eelman en zijn collega van WSV speelden beide ploegen met negen man op een veld waarvan de doelen op de rand van het strafschopgebied waren gezet, waardoor veel speel ruimte ontstond. Texel'94 kwam al snel op voorsprong. Uit een corner van Paul Bakker schoot Ruud Heuving de bal be heerst langs de keeper: 1 -0. Korte tijd later werd het 2-0. toen een verre uit trap van Frans Bos Theo Franchimon bereikte. Franchimon speelde de laatste man van WSV uit en ver schalkte de keeper met een lob. Snel tevreden waren de mannen van George Eelman met, want kort daarna zette Daan Mosk met een mooie pass teamgenoot Martijn Verbeeke vrij voor de keeper. Verbeeke aarzelde niet en haalde keihard uit: 3-0. Na rust scoorde Verbeeke opnieuw en wederom stond Frans Bos aan de basis met een verre uittrap. Dat Bos ook kan keepen, bewees hij daarna met een serie fraaie reddingen, die de tegen stander de moed in de schoenen deden zinken. Zaterdag speelt Texel'94 uit tegen Eendracht 2, waarvan thuis met 7-2 werd gewonnen. Bijgaande foto werd gemaakt voor het Polderhuis op de Binnenburg, toen nog Boerenleenbank. Op de vrachtwagen een twaalftal jonge da mes en - heren en een bord met het opschrift: Aangekocht door de Coóp.. Pluimvee- en Tuin... Ver.' Wie weet welke personen dit zijn en bij welke gelegenheid de foto werd ge maakt, wordt verzocht deze informa tie door te geven aan Maarten Stoepker, tel. 312940. daarmee bijna drie volle seconden sneller dan zijn vorige toptijd. Dat zijn prestatie geen toeval was, be wees hij een dag later bij estafettewedstrijden in Purmerend, waar hij op hetzelfde nummer met 58.45 slechts éénhonderdste langzamer zwom. Dogger demonstreerde zijn uitste kende vorm ook op andere momen ten. Op de 200 meter rugslag bleef hij zaterdag met een tijd van 2.31.22 minuten net boven zijn persoonlijk record. Zondag zwom hij de 100 meter schoolslag in 1.27 en de 100 meter rugslag in 1.07.66 minuten. Later op de dag zwom hij nóg een keer de 100 meter rugslag en hoewel hij dat iets langzamer deed dan eer der op de dag, veroverde hij toch de tweede plaats, evenals op de andere drie nummers. Simone de Wit, een clubgenoot van Dogger, was eveneens twee dagen lang actief. Zaterdag zwom ze de 200 meter rugslag in 2.31.22, nét geen persoonlijk record. Op de 100 meter vrije slag was ze met een tijd van 1.06.01 minuten twee seconden langzamer dan toen ze haar beste tijd ooit vestigde. Op de 200 meter wisselslag evenaarde ze haar oude toptijd (2.45.27 minuten). Dj deed een dag later in Amersfoort aan de Fila Swim Sprint Op de meter wisselslag liet ze een elg nische tijd van 1 16.42 minutenl ken. Op de estafette 4 x 50 mete slag bracht ze haar persoonlijk re terug naar 29.73 seconden. Ze ook nog mee aan enkele an estafettewedstrijden, waarbij individuele tijden werden gekloi Postkantoren BV besluit voor hel van het jaar of het postkantooi plaats in het bedri|fsverzamelgeb naast het gemeentehuis kan krj Burgemeester Joke Geldorp gistermiddag een onderhoud g, met vertegenwoordigers van Post. Aanvankelijk was het de be ling dat de activiteiten van hetj kantoor zouden worden overg veld naar een postagentschap in Burg. Maar b en w vinden Texelaars en toeristen beter af zij het postkantoor in het nog te bon bedrijfsverzamelgebouw komt. Onbekenden hebben graffiti gespo- Het nieuwe semi-permanente or ten op het nieuwe kinderdagverblijf komen werd net een maand gele van Catalpa. Dat staat op een voor- geplaatst, malig veld van SV Texel in Den Burg. (Fotojerven» Cjrecn Zwartsjexels in het harL. m mm Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Petra van Es David van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Sacha van der Velden Marian Krotje Rob Kooiman Leo Witte Emmy Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Gijsbert Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur 31 31 31 31 31 31 31 Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. HoutstrHoutwg., Witte Kruisln Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. 31 De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan 31 De Mars v a, Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton 31 i Oudeschild, Schilderweg 249-296 31' Den Hoorn 31! De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 31 De Cocksdorp 31 i Oosterend 311 De Waal 31 Westerw., Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi 31 Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw Driehuizen 31 f Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg 31' Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw Oorspr.w., Stengw., Limietw. 311 Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw.. Hollandsew. 31 Vuurtorenweg/Krimweg 316 Het Noorden 31 Oost 318 Spangerw., Marsw., Kadijksw Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen 32' Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 3U 't Horntje, Pontweg 1-68. 315 Rozendijk, Smitsweg 31 Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 31 i Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41 Bosrandw. v.a. 516 312 Kogerweg 31 De Kaai, Genteweg 1-6 even 311 Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie 321 Slufterweg/Zanddijk 31' Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1 -39 oneven/2-58 even, Binnenburg, P. v. Cuyckstraat. Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstrtf van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molendwars Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat' straat. Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat Den Burg A1: 8eatrixlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester. Schoorwal, Vaargeul, Vloedlijn. Zeebries. Dumreep Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50-. even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, W straat. Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhef laan 37- oneven 50-120 even, Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- ..oneven en 60- even, W van Beierenstraat. Booge^ Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles. 48-76 Jonkerstraat, Kogerst^ oneven en 76- even, Lijnbaan Den Burg D: Wilhelmmalaan 1 -35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr. K" Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderst 48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7, Schilderend 1-143 or^ 20-146 even, Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 4