Zo kom je er nooit en zo leb je er een pad liggen SP°rt Texel'94 binnen vier minuten al kansloos )ppermachtig Oosterend wint derby tegen De Koog 3osterender voer kotters naar Zuid-Amerika .TEXELSE yCOURANT' ZDH verliest van veel sterker ALC Zwemdiploma's Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Plattelands vrouwen Programma zaalvoetbal Wedstrijden GOS DINSDAG 16 OKTOBER 2001 jrmalig Noordzeevisser Bram van Dijk (63) uit Oosterend voer donderdag 17 augustus van dit jaar de haven van IJmuiden als stuurman op een Urker kotter, met bestemming Chili. Een ;van 8600 zeemijl, die hij in 38 dagen overbrugde. Veel wind regen, corrupte ambtenaren, maar ook adembenemend ioie rotskusten kwam hij tegen. Drijvende ijsbergen, overwin- ende walvissen, albatrossen en vliegende vissen. Een reis nooit te vergeten. kotter naar Chili brengen is toch wat anders dan haring vissen op Noordzee? Vraagt het niet veel K navigatietalent? Volgens Van is er weinig verschil. 'Wij vinden een makkie. Ik zal wel commen- krijgen op deze uitspraak en veel lui zullen het wel met me oneens maar echt, wij vinden het een kie. Op de Noordzee tussen al wrakken door laveren is veel ■ilijker De oceaan oversteken is kwestie van één keer een koers- iJzetten en die aanhouden. En je tegenwoordig zulke prachtige gatiesystemen. Neem het GPS, Global Position System. Een kind de was doen. Echt.' hstak de vierkoppige bemanning de Urker 'Orion lil' naar Zuid- jrika zou varen met onvoorbereid wal. Bij een gespecialiseerd be- i.kochten zij kaarten, vaar- wijzmgen en zeemansgidsen aan informatie over de vaarwateren I de betreffende landen. Thuis len op overzichtskaarten, de zo- imde overzeilers, de routes uit- d. Niet één, maar vier verschil- Een snelle rechttoe- ian-route dwars over de oceaan in drietal lijnen die iets dichter de kust liepen, voor moeilijker indigheden als storm en andere te. 'Ik vond het geweldig om iop zee te zijn. Het was voor mij Bram van Dijk. (Foto <irchief Texel so Courant de tweede keer dat ik een schip over voer. De eerste keer was in mei van dit jaar. Een kotter uit Zeebrugge naar Sint Vincent and the Grenadines, één van de Bovenwindse Eilanden. Machtig mooi. Als je me vraagt hoe ik in dit werk verzeild ben geraakt, zou ik dat eigenlijk niet eens weten, wil je dat wel geloven? Ik heb eens een klusje voor het ministerie gedaan en in 1999 ben ik voor een rederij vier weken in Argentinië geweest Als men in de scheepvaartwereld een maal weet dat je geïnteresseerd bent in dit werk, dan weten ze |e via-via altijd wel te vinden. Zo komt het, denk ik. Deze kotter werd vla een Duitse makelaar verkocht aan een voorma lige Duitser, die nu de Chileense na tionaliteit heeft. Hij gaat gebruikt worden voor het vervoer van jonge zalm. Er worden zeven tanks met een inhoud van 100.000 liter stromend water aan dek gezet. De tanks wor den met video gecontroleerd en de vis wordt automatisch geteld bij het overpompen. De verbouwing van het schip gaat bij elkaar zo'n zes miljoen gulden kosten.' Tweebaansweg Met 8600 zeemijl voor de boeg voer de Onon III de zuid-west baan van het verkeersleidingstelsel, zeg maar een tweebaansweg voorde scheepvaart, op. Helder weer en mooi zicht op de Engelse en Franse kust. Van Dijk ver meldt nauwgezet de lengte- en breedtelijnen die gepasseerd werden, de nulmeridiaan, de kreeftskeerkring, de evenaar en de steenbokskeer kring. Is dat belangnjk? Merk je er iets van bij je navigeren? 'Nee, zo'n lijn is natuurlijk niks. Maar ik vind het wel leuk. Het is meer een gevoelskwestie. Normaal kom je met je kotter nooit van noorderbreedte af of over de tijd- zonelijn. Alleen met haringvissen zit je wel eens één graad west over de nulmeridiaan. Overdwars moet je bij iedere vijftien graden de klok een uur verzetten. Ik houd ervan zulke dingen bij te houden.' Hij lacht en haalt ver ontschuldigend zijn schouders op. In scheepvaartjargon gaat hij verder: 'In het Engelse Kanaal was het erg druk met ferryboten en werden we opge lopen door veel grote schepen. Ge lukkig hadden we Arpafunctie op de radar. Dat is een systeem waar je schepen mee kunt plotten. Je ziet op de echo de koers en de snelheid van de andere schepen en daarmee kun je precies berekenen of er gevaar voor aanvaring is of niet. Het systeem was nieuw voor mij, ik had er nog nooit mee gewerkt. Maar het is prachtig!' Corruptie De Golf van Biskaje, berucht om zijn slechte weer, deed zich ook nu gel den en maakte geen uitzondering voor de Urker kotter. Met een zuidwestenwind kracht 7 ging het schip aardig op en neer. Een dag la ter was het plotseling blakstil en kwam een school dolfijnen het schip begeleiden. Ook een grote walvis kwam langszij. En de brug werd plot seling aangedaan door een boeren zwaluw Hoe kwam dat beest daar terecht, honderd mijl uit de kust? Van Dijk: 'Omdat er helemaal geen insecten aan boord waren, vreesden we dat hij het niet zou overleven als hij bleef rondvliegen zonder te kun nen eten. Daarom hebben we de zwaluw gevangen en in een doos gedaan om hem energie te laten spa ren. De volgende dag hebben we hem bij de Kaapverdische Eilanden, waar we olie en drinkwater bunker den, weer laten vliegen. Wat een ge doe daar. Met brandstof laden had den we een liter olie gemorst. Gelijk sprongen er een paar van die lui bo venop en gingen moeilijk doen. Om dat we al gewaarschuwd waren voor die praktijken, boden we direct een briefje van honderd aan, maar de heren prefereerden het in dollars. Die staken ze natuurlijk in hun eigen dievenzak. En met de controle van de papieren kwam er acht man met veel bravoure je schip op, in uniform, ge wapend en wel. Ze vraten in de loop weg je fruitschaal leeg en je kon er niks van zeggen. Met de nodige slof fen sigaretten en diverse flessen whisky duurde het oponthoud maar van negen uur 's morgens tot vijf uur 's middags Zonder steekpenningen hadden ze ons zo twee dagen vast gehouden. De olie die ze ons gaven was van zodanige kwaliteit dat bin nen de kortste keren alle filters in de machinekamer verstopt zaten, waar door de hulpmotoren iedere drie uur stopten en ook de boordspanning uitviel. Hierdoor raakte de brug apparatuur, zoals gyrokompas en de computer van de Satcom - de satelietcommumcatie - blijvend ont regeld. Heel lastig, maar gelukkig niet onoverkomelijk. Zo konden wij wel faxen ontvangen, maar met verstu ren. Ook de weerberichten konden ons niet meer bereiken. Via de plaat selijke walstations kregen we wél de stormwaarschuwingen binnen. Uit eindelijk hebben we met aanwijzin gen van het thuisfront op Urk de zaak kunnen klaren Op een onmogelijke plaats bleken ook nog twee filters te zitten en toen we die hadden gevon den was er een boel opgelost.' Enthousiast Van Dijk is een enthousiast verteller en weet met precisie ook de mooie dingen te registreren. Zoals de aan wezigheid van een masked booby. guren en smerige olie waren ver werkt. Wat overbleef, was de strijd tegen de elementen. Van Dijk voelde zich hierbij in zijn element Regen en storm wisselden elkaar in rap tempo af. Op de dag van de aanslagen in Amerika spookte het ook op de oceaan. 'We voeren ter hoogte van Uruguay en hadden een gigantisch hoge zee met golven van zes tot acht meter. Zeeziek? Nee, heb ik nooit last van.' De eerste pinguïns werden ge signaleerd, een enkele zeeleeuw, grote groepen stormvogels en alba trossen. Ze passeerden de Golf van Valdez, een bekende overwmtenngs- plaats van walvissen. Zoals een boer zijn koeien bij name kent, zo is een schipper altijd gespitst op andere vissersboten. Feilloos herkende de bemanning van de Orion in een Argentijnse hektrawler die onder de naam Mar Esmeralda met zeven an- De Orion III in de haven van Valdivia, in het zuiden van Chili. (Foto coüectre Bram van O»jk) een grote vogel, die in de mast mee liftte en jacht maakte op vliegende vissen die al varend worden opge jaagd. De exemplaren die op het dek belandden, werden weer overboord gezet. 'We hebben ze op een eerdere reis wel gegeten, maar er was nu zat eten aan boord.' We schrijven intussen 8 september. De steenbokskeerkring was gepas seerd en de reis zat er al voor de helft op. De ergernissen over corrupte fi- dere schepen lag te vissen, de vroe gere Scheveningen 118 'Prins Claus der Nederlanden' Begeleid door grote scholen kleine zwart-witte dolfijnen en met twee loodsen aan boord voer de Orion op 18 september de Straat van Magalla- nes in. 'Er stond een stroom van ze ven mijl, die we méé hadden En dan schiet je lekker op. In Punta Arenas. Chili, hebben we weer gebunkerd en douane- en paspoortformaliteiten afgehandeld. Alles correct, helemaal geen gezeur. Met een klem bootje zijn we nog even de wal op geweest om naar huis te bellen en vier uur later voeren we al weer. Prachtig is het op het Patagomsch Kanaal, 't Is een heel nauwe doorgang en aan weerskanten heb je hoge met sneeuw bedekte bergen. Schitterend!' We pakken de kaart er even bij om de verdere route te bekijken. Het aantal eilandjes aan de zuidpunt en vandaar omhoog langs de kust van Zuid- Amerika is indrukwekkend en ziet eruit als een doolhof. Tweemaal werd de beschutting van de kleine kanalen verlaten om buitenom een stukje Stille Oceaan te nemen. De natuur is prachtig, met steile klippen en fanta sie prikkelende rotseilandjes. Veel dolfijnen, zeehonden, zeeleeuwen, pinguïns en pelikanen lieten zich zien. Zondag 23 september was de reis ten einde. Onder een klein bnesje uit het noorden stoomde de Orion III de baai van Valdivia in, waar nog een paar uur gewacht moest worden op hoog water om verder via de rivier de scheepswerf te bereiken. Via de ETA (Estimate Time Arriving) was hun komst reeds gemeld en een taxi stond klaar om de bemanning naar een hotel te brengen. Ze namen nog een paar dagen om de werf en de omgeving van de stad te bekijken, voordat het vliegtuig hen via Buenos Aires en Frankfort naar Nederland terug zou vliegen. Omdat het de tweede keer in korte tijd was dat Van Dijk en zijn collega in Buenos Aires waren, sprak de schipper deze ge denkwaardige woorden: 'Zo kom je er nooit en zo heb je er een pad lig gen.' Op de luchthaven Frankfort heerst een paniekerige toestand, vanwege twee Amerikaanse vliegtuigen die net voor hen waren geland. Deze passa giers moesten gescheiden blijven van andere luchtreizigers. 'We werden van het kastje naar de muur gestuurd, maar uiteindelijk kwamen we toch in Gate B3, waar ons vliegtuig stond.' Op naar Schiphol, op naar de boot van half vijf. Corrie Timmer tweede derby van het seizoen moeilijk een wedstrijd worden oemd. Oosterend was in De igveel beter dan de thuisploeg reeg een enorme aantal kan- De vraag was dan ook niet of jasten zouden winnen, maar reel doelpunten ze zouden ien. Met de eindstand van 1-4 :hten de spelers van De Koog a indelijk hun handen nog dicht- pen. «t in de derby tussen De Koog en P üerend was voor beide ploegen ijs aignjk om aansluiting met de mid- brjraoot in de zevende klasse te krij- De bespiegelingen waren vooraf »an de lucht. Oosterend had in bi jaren een goed resultaat ge- Stop het veld aan de Boodtlaan, »jl De Koog enkele weken gele- itegen ZDH had laten zien waar in ihet ondanks alle verzwakkingen ferby's in staat is. Aan de andere t deed Oosterend vorige week i zelfvertrouwen op dankzij een tctaculaire zege op Zuidermeer, wedstrijd waarin spits Ad S«|t)emond maar liefst vier maal doel Op de ranglijst stond Oosterend itvijf punten uit vijf wedstrijden één hoger dan De Koog, dat één rt minder verzamelde. isen periode waarin beide ploegen elkaar aftastten, was de eerste kans na tien minuten voor Oosterend. Het was meteen raak. Alexander Witte besloot van grote afstand de kwali teiten van Hans Strick te beproeven en zag tot zijn vreugde dat de hoge bal de invaller-keeper volledig ver raste: 0-1 Dat Strick er echt wel wat van kan, bewees hij twintig minuten later, toen hij de snelle Ad Guldemond voor zich zag opdoe men, in de baan van het schot dook en zijn ploeg daarmee voor een gro tere achterstand behoedde. Toch moest die treffer een keer vallen. De Koog moest het stellen zonder Pieter List en diens loopvermogen, waar door Oosterend steeds meer greep op het middenveld kreeg. Conditioneel werd De Koog hier voor bijgelopen en de Oosterenders kre gen steeds meer ruimte om hun spit sen aan te spelen. Het tweede doelpunt kwam op naam van Arne Jan Kruithof, die hard op doel schoot en de bal daarna onderweg van rich ting zag worden veranderd, waardoor deze onhoudbaar in het doel ver dween: 0-2. Buitenspelval Enkele minuten voor rust was het opnieuw de scherp spelende Guldemond die aan de buitenspelval ontsnapte en alleen op Strick kon afgaan. Net als de eerste keer ging de keeper zonder schroom naar de grond en keerde hij de bal met zijn voeten. Hierna kreeg De Koog pas de eerste kans. Vincent Kaspers werd keurig aangespeeld door Sher Atroshy en haalde keihard uit. Helaas voor hem ging de bal enkele centime ters naast het doel. In de tweede helft werd het al snel 0- 3. Doelpuntenmaker was opnieuw Alexander Witte, die een verdediger en de uitkomende keeper slim uit kapte en de bal in het verlaten doel plaatste. Kort erop ontstond wéér een goede kans voor Oosterend. Rutger Zoetelief kon alleen op het doel afgaan, maar moest dat vanuit een lastige hoek doen. Zijn harde schot eindigde in het zijnet. Daarna volgden de kansen elkaar in hoog tempo op. De grootste was voor Ger Vlaming, die de paal trof. Rob de Vries schoot in de rebound ook goed in, maar hij zag Arjan van Benthum op de doellijn redding brengen. Tussen door kreeg De Koog één kleine mo gelijkheid om te scoren, waarbij Vin cent Kaspers uit een halve omhaal net naast schoot. Toch kwam het eerstvolgende doel punt op naam van Maurice de Groot van de thuisploeg, die een voorzet van Jan van de Akker knap verzil- H optimisme dat ZDH vorige «k met een knappe overwinning Petten opdeed, werd zondag in ibekerk door gastheer ALC flink Semperd. De Hoornders kwa- i nog wel op een voorsprong, ze één helft lang hardnekkig ledigden, maar hadden het na Hte moeilijk met zichzelf en met scheidsrechter om langer weer- znd te bieden. De eindstand I'd daardoor 5-1. jd «lend in wat waarschijnlijk de Aste opstelling is, deed ZDH in de ijnfase goede zaken. Vanuit een - 3oten verdediging werd fel op de - gejaagd, iets waar de spelers van ■C aanvankelijk erg aan moesten ï,nen. Binnen zeven minuten stond dan ook 0-1Een verdediger van thuisploeg kreeg de bal ogen- '|nli|k zonder opzet op zijn boven- en hoorde de scheidsrechter holgens tot zijn schrik voor een «"altyfluiten. Bernard Ipenburg aar- 'de niet en schoot de bal net als n9e week koel langs de keeper. mooi begin voor de Hoornders, top dat moment hoop op een goed 'laat en daarmee op aansluiting Ide middenmoot mochten koeste- De ALC'ers waren echter al tedig over de ergste schrik heen r zetten langzaam maar zeker een ïhtig offensief in. Om de beurt 'tersteunden de verdedigers hun Wallers, waardoor ZDH op het ddenveld het onderspit moest del- f Gelukkig voor de gasten liet de verdediging zich niet zomaar het hoofd op hol jagen en speelde keeper Christiaan Stolk een uitstekende wedstrijd. Bij gevaarlijke schoten uit de tweede lijn dook hij enkele malen stijlvol naar de hoek. Op slag van rust was hij echter kansloos, toen de bal uit een vri|e trap hard op de paal werd geschoten en één van de ALC'ers op het randje van buitenspel kon afron den. In de rust moedigde coach Henk de Ruyter zijn mannen aan ALC met wat meer bluf tegemoet te treden en dat had zowaar even effect. Een pro bleem was echter dat de scheids rechter, die vooraf had laten weten geen enkel commentaar op de leiding te dulden, nog meer dan in de eerste helft ook de correcte ingrepen aan ZDH-kant met vrije trappen bestrafte. Aanvankelijk hielden de Hoornders het hoofd koel en werden zelfs de meest merkwaardige beslissingen vrijwel zonder morren geaccepteerd. Dat werd moeilijker toen ALC tien minuten na rust een (terechte) voor sprong nam en deze twee minuten later mocht uitbreiden. Bij de derde treffer had het alle schijn van buiten spel - de schutter lag bijna op de doellijn toen hij de voorzet verlengde -, maar de scheidsrechter toonde zich zeker van zijn beslissing. Kort daarop werd Joop Rommets hard op een enkel getrapt. Toen deze in zijn functie van aanvoerder een voorzich tig protest liet horen - 'we houden het wei normaal, hé' - vermaande de scheidsrechter hem: 'Je moet niet zo zeiken.' Korte tijd later werd voorst opper Fedor van Elk met een gele kaart gestraft voor een niet al te zware overtreding, waarna het de voorstopper van ZDH even te veel werd en hij het bekende gebaar met de opgestoken middelvinger maakte. Dat had hij beter niet kunnen doen, want het kwam hem op een tweede gele kaart te staan, waarna hij het veld werd afgestuurd. Ronald Bies- boer probeerde de moed erin te hou den en spoorde zijn spelers aan 'er nog even lekker in te kleunen'. De scheidsrechter bleek weinig op te hebben met dit voetbaljargon en ver telde de trainer dat hij 'wel rekening moest houden met een aanklacht bij de politie'. Het merkwaardige optreden had de ontsteking van de lont in het kruitvat kunnen zijn, maar de Hoornders ble ven elkaar op het hart drukken rustig te blijven en hielden dat knap vol. De aandacht voor het spel was echter verdwenen en daar profiteerde ALC dankbaar van met nóg twee doelpun ten. In zwemparadijs Calluna werd vrijdag voor de eerste keer dit seizoen afge zwommen voor de verschillende di ploma's. De complete zwem-ABC werd afgerond door Esther Moerbeek en Jorinde Veeger. De andere ge slaagden zijn: Diploma A: Marieke Witte, Marloes van Rongen, Merel van Rongen, Larissa Timmer, Glenn Visser, Silvana Schuurman, Lorens van Maldegem, Wouter Kuip, Bram Sikkeleras, Marvin de Jong, Daniël Eelman. Diploma B: Colinda Barhorst, Wille- mijn Boon, Daniël Groszpietsch, Conny van Dijk, llona Menkveld, Juriaan de Vries, Saar Groot, Dexter Koopman. verde: 1-3. De aangever was even later zelf ook dichtbij een doelpunt, maar zijn vrije trap krulde rakelings naast. Een kwartier voor tijd kwam Ooster end op 1 -4 dankzij Rob de Vries, die attent reageerde toen Eddy Witte uit een vrije trap op de lat schoot en de terugspringende bal netjes inkopte. In de slotfase ontsnapte De Koog aan een nog grotere nederlaag. Eerst stopte Hans Strick een penalty van Eddy Witte en ook daarna trad hij nog enkele malen zeer resoluut op, een maal met hulp van Arjan van Bent hum, die nogmaals een bal van de doellijn haalde. Het kon de Oosterenders met al te veel deren. Met acht punten uit zes wedstnjden vinden ze zichzelf na een matige start terug op een keurige positie in de middenmoot. Zaterdag 13 oktober HCSC A1 -Texel'94 A2 3-1 JVC B2-Texel'94 B1 3-5 ZAP B2-De Koog B1 4-2 Meervogels'31 C1 -Texel'94 C1 9-0 Texel'94 C3-Geel Zwart'30 C2 0-8 Oosterend C1-ZAP C2 6-1 Kreileroord D1 -Oosterend D1 0-20 Den Helder D1 -Texel'94 D1 3-3 Texel'94 D2-Schagen D1 2-1 Succes D2-Texel'94 D3 5-4 Wieringermeer D2-Texel'94 D4 7-3 JVC E2-Texel'94 E1 0-15 Zaterdag 20 oktober ODIN'59A1-Texel'94 A2 14.30 BKC B2-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 C1-SRCC1 13.30 Texel'94 C2-JVC C2 13.30 VIOS C3-Texel'94 C3 13.00 G-voetbal Eendracht'82 2-Texel'94 11.30 G-voetbal WSV'30-Texel'94 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E4-SVO E3 Texel'94 E5-Texel'94 E7 SVC E1-Texel'94 E6 ZDH E1-Texel'94 E8 Texel'94 F1-Texel'94 F3 De Koog F1-Texel'94 F2 SVO E2-SVC F1 Texel'94 E2-De Koog D1 ZDH D1-SVC D1 SVO E1-De Koog E1 SVO E2-Texel'94 E3 Zondag 14 oktober Uitgeest-Texel'94 De Koog-Oosterend ALC-ZDH Grasshoppers 2-Texel'94 2 Watervogels 2-Texel'94 3 Texel'94 4-Winkel 3 Oosterend 2-WGW 6 Dirkshorn 4-Oosterend 3 Texel'94 A1 -Hollandia T. A1 0-4 12-1 7-1 3-1 5-0 2-7 9-1 0-2 4-11 1-4 10-7 4-3 5-0 1-4 5-1 3-1 10-1 2-3 1-9 9-2 1-10 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Cocksdorp 5-1 De Koog-De Waal 0-1 De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvPA/rouwen van Nu komt donderdag om 20.00 uur in het Eierlandsche Huis bijeen. De avond wordt verzorgd door schrijfster Bertien de Moor. Texel'94 kende zondag in de openingsfase tegen Uitgeest zo'n slechte start, dat de ploeg na vier minuten al geen hoop op een goed resultaat meer kon koesteren. Met een achterstand van 2-0 was het slechts zaak de schade zo beperkt mogelijk te houden. Dat lukte maar ten dele, want de gasten zagen keeper Bart Heerschap zwaar geblesseerd uitvallen, Marcel Ris met twee gele kaarten uit het veld worden gestuurd en de tegenstan der nog drie keer scoren, waardoor de eindstand 5-0 werd. De selectie van Texel '94 wordt nog steeds geteisterd door blessures. Barry de Vries (knieblessure) en Nico Schot (rugblessure) moesten daar door afzeggen. Emile Keyser kon met een flink ingetapete enkel wél weer van de partij zijn, zodat wat meer stootkracht in de aanval mocht wor den verwacht. Jaap Duin en Arie van der Vis startten in de basiself, terwijl de 18-jarige Bart de Graaf, de 16-ja- rige Gaime Vlaming en de uit Portu gal afkomstige Jonathan Vasqnelos naast coach Gerne Plaatsman in de dug-out plaats mochten nemen. Dat de Texelaars een moeizame middag tegemoet zouden gaan, stond dus eigenlijk al bij voorbaat vast, ook omdat ze vorig jaar in een bekerduel op eigen veld een genadeloze 0-7 nederlaag kregen te verwerken tegen Uitgeest. Spits Mike Koster, die des tijds vier van de zeven treffers voor zijn rekening nam, was zondag ook van de partij. Hij bleek een beslissend aandeel in de overwinning van de Uitgeesters te verwerven. De beginfase van de wedstrijd gaf nog enige hoop, toen spits Niels Dub belt ten onrechte wegens vermeend buitenspel werd teruggevlagd door de wel erg gretige assistent-scheids rechter van de thuisclub. Uit de hier bij toegekende vrije schop werd de bal met een lange haal naar de linker hoek van het veld gespeeld, nchting spits Michel Dalmolen. Deze sloot een snelle rush vanaf de achterlijn af met een knappe voorzet, waarna de goed meegekomen Mike Koster vrij eenvoudig kon afronden. Er waren op dat moment amper twee minuten gespeeld. In de vierde minuut werd het 2-0, toen de snelle Dalmolen vanaf de linkerzijlijn vrijwel ongehin derd kon doorstoten nchting vijande lijk doel. Met een strak diagonaal schot in de lange hoek verdubbelde hij de voorsprong voor zijn ploeg. Bart Heerschap was kansloos. Paar kansjes De bezoekers kregen hierna wel een paar kansjes, doch het lukte niet hier uit te scoren. De gastheren namen vervolgens het initiatief weer over en speelden snel, fel en agressief. Na twintig minuten in de eerste helft kwam middenvelder Marcel Mole naar van de thuisclub in balbezit. Op vrij simpele wijze slalomde hij door de vijandelijke defensie om zijn actie met een gericht schot te besluiten: 3-0. Uitgeest was in deze fase duidelijk beter en aanvallend zeer gevaarlijk, vooral via de linkerspits. Texel leed te veel en te vaak slordig balverlies. Keeper Heerschap weigerde in de malaise te delen en verrichtte enkele knappe reddingen bij vrije schoppen en corners. Na een half uur was spits Dubbelt na een voorzet van Marcel Ris zowaar dichtbij een tegentreffer, maar de goed keepende John Vonk van Uitgeest greep kordaat in. Negen minuten voor rust raakte Bart Heerschap zwaar geblesseerd bij een actie om een hoge bal voor zijn doel te bemachtigen. De doelverdediger viel - naar zijn zeggen - in het schot van zijn tegenstander en werd op zijn heup geraakt door een schoen. Van enige opzet was geen sprake, maar daar werd de pijn van Heerschap niet door verlicht. De 18-jarige Bart de Graaf nam hierna plaats onder de lat bij Texel '94. Meteen na de rust kopte Martin Koorn rakelings over na een goed genomen hoekschop van rechts. Ver volgens werd Coen Timmer gewis seld voor Jonathan Vasqnelos, die volgens trainer Plaatsman wel aardig kan voetballen en een welkome aan vulling zou kunnen betekenen voor de selectie. De Uitgeesters, die in de winning mood waren, gingen iets minder geconcentreerd voetballen. Texel '94 maakte hier dankbaar ge bruik van en kreeg meer vat op de wedstrijd, maar kon het overwicht met in treffers uitdrukken. Dat was jammer voor het verdere verloop van de wedstrijd, want spannend werd het niet meer. Ruim twintig minuten voor het einde werd de 16-jarige Gaime Vlaming als wisselspeler Inge zet voor de overigens niet onverdien stelijk spelende Ralph Koning. In de drieëntachtigste minuut kende scheidsrechter Drenth uit Amersfoort de gastheren een strafschop toe. De tot nu toe goed keepende Bart de Graaf was totaal kansloos tegen het schot van Robert van Leeuwen (4-0). Twee minuten later werd Marcel Ris na twee gele kaarten naar de kleed kamer gezonden. Reeds in blessure tijd viel de vijfde treffer voor de thuis club. Wederom werd er vanuit een penalty gescoord. Schutter was dit maal Hans Schram. Zondag spelen de Texelaars een bekerwedstrijd in en tegen Callants- oog. Texelse pupillencompetitie (In verband met de herfstvakantie is er deze week een beperkt pro gramma. De Texelse verenigingen vergaderen dinsdag 16 oktober (van daag) bij ZDH, aanvang 20.00 uur.) Texel'94 F2-Texel'94 F3 9.45 Zondag 21 oktober Callantsoog-Texel'94 14.30 (beker) Oosterend-Knollendam 14.00 Strandvogels-ZDH 14.00 De Valken 2-Texel'94 2 11.30 Con Zelo 4-Oosterend 2 11.45 Succes 2-Texel'94 3 11.00 Texel'94 4-Succes 4 12.00 Texel'94 A1 -Succes A1 12.00 Recreatievoetbal Texel'94-De Waal 10.30 De Koog-Oosterend 10.30 Woensdag 17 oktober 18.30 Texel'94 D2-De Krim D1 Texel'94 19.20 Klif dames-? Klif 20.10 RAB 1 -Klif 2 Hoogendijk 21.00 De Koog 4-Texel'94 4 Hoogendijk ZDH heeft zaaldienst. Donderdag 18 oktober 18.30 ZDH 2-ZDH 3 ZDH 19.20 De Koog 3-Texel'94 3 Molanus 20.10 Klif 3-SVO 3 Van Beek 21.00 NIOZ-Mantje 2 Van Beek Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 19 oktober 16.45 Klif D2-KlifD1 Klif 17 30 De Koog D1 -De Krim D2 De Koog 18.15 ZDH 1 -Mantje 3 Meedendorp 19.05 Jelleboog 2-SVO 2 Hoogendijk 19 55 Klif 1 -SVO 1 Van Beek 20.45 Texel'94 2-Jelleboog 1 Houterman 21.35 De Koog 2-De Krim 2 Molanus 22.25 Texel'94 1 -De Koog 1 Sangers Klif heeft zaaldienst. Jonas Leenhouts prolongeerde vo rige week zijn titel van clubkampioen van gymnastiekvereniging GOS. Dit gebeurde vorige week bij de onder linge wedstrijden in dorpshuis 't Skiltje. Naast de wedstrijden konden kinderen tot vijf jaar hun kunsten ver tonen tijdens de open dag. Uislagen: Jongens 6 jaar: 1 Jordy Vermeulen 2.Kevin Jongedtjk 3 Robin Valk. Meisjes 6 jaar. 1. Cheryl Koning. 2. Marloes van Rongen. 3 Me rel van Rongen Jongens 7 jaar 1 Bram Lammers. 2. Jordi Uriot; 3. Myren Helleman. Meisjes 7 jaar. 1 Charity Wetsteen; 2. Oxsana Visser; 3. Carla Kalverboer. Meisjes 8 jaar 1 Marlies Roos; 2 Caroline Wetenkamp; 3 Limanda Vermeulen Jongens 9 jaar 1 Rick Konijn; 2. Berry Barends; 3 Jacco Maas Meis jes 9 jaar: 1 Karlijn Jansse. 2 Melanie Kalver boer; 3 Claudia de Wit. Jongens 10 tot 12 jaar 1Jona Leenhouts. 2. Johan Roos. Meisjes 10 tot 12 jaar 1 Lotte Jansse; 2. Mandy Zandee. 3. Linda Tiepkema

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7