3 Oouche van koud zout water op de voorplecht Jonge Texelaar spreker bij opening Waddenconferentie F amilieberichten We 1U Hout- en Bouwcentrum Van der Vis .TEXELSE COURANT' Vervanging brug i/ordt verschoven Schouwmeesters controleren op nieuwe manier Vijf winstpunten dames Tevoko W Mariska en André Suze Texelaartjes Dakplaten en golfplaten Telefoon 312356 VRIJDAG 26 OKTOBER 2001 .ars den Braven uit Den Burg ijl rerbleef afgelopen week aan Ie joord van de Stortemelk, het schip van de Expeditie Esb|erg. x )ie expeditie vertrok drie weken w geleden uit Den Helder voor een ocht naar het Deense Esbjerg Djvaar volgende week de interna- ionale Waddenconferentie ge- aifiouden. Een verslag vanaf het vad. ndag 21 oktober 2001 nochtend om 09.30 uur gingen we g station Leeuwarden naar «haven. We reden met een bus\e it de boot. Het was ongeveer 3,5 t rilden. In het bus/e heb ik zitten ren in Mariël, een boek over een usie dat overboord gegooid is. en ik De Stortemelk zag. dacht ik: 3teen grote boot!' Hij lijkt erg op i visserschip. We gingen met z'n )e in aan boord. Ik slaap met Luuk in yfrhut. h a ndag 22 oktober 2001 ndaag voeren we uit de haven van thaven. Op een gegeven moment igen we de zeilen uitpakken en hij- i. Toen we 2,5 uur gezeild hadden, iben we de zeilen laten zakken en er ingepakt. We waren om 13:51 de haven van Büsum. Daar zijn we stad ingegaan en hebben we een seum bekeken. En daarna zijn we ka der gegaan en toen weer terug ;g irhetschip. We hopen dat het eten 11 snel is. n ih sdag 23 oktober 2001 zijn met veertien mensen aan boord fotografe Afra en schrijfster Saskia uit Amsterdam, Leo en Hilts/e uit Friesland, Merel uit Amsterdam, Luuk uit Zwolle, Hans uit Almere, Wobine en Albert uit Groningen en Menno uit Den Haag. De crew be staat uit Mike, de schipper en Marly, zijn vriendin en maat en mijn naam genoot Lars, die ook maat is. Van daag voeren we van Büsum naar Amrum. Ik schrok ervan dat toen er een gatin het zeil kwam, toen we met het schip aan het gijpen waren! We zijn toch goed aangekomen in Amrum Daar zijn we gaan jutten. Ik vond veel fles/es en een verpakking met worst. Van alles dat we verza meld hebben, hebben we een juttersmonument gemaakt. De slaapkamer De slaapkamer is veel kleiner als mip eigen slaapkamer. Hi/ heet hut en een bed is een kooi. In de meeste hutten is plaats voor drie personen, maar er zijn ook hutten voor twee personen. Er zijn 9 hutten en 1 voor grote Lars. Ik slaap met Luuk. Af en toe is dat wel vervelend. Want hij wil de hele tijd lezen en ik niet. Ik kan het verder wet goed met hem vinden. Het matras in deze kooi lijkt harder dan thuis. Ik slaap nu ook wat hoger dan normaal. Maar verder voel ik geen verschil. Het eten Het eten aan boord is hetzelfde als thuis: hartstikke lekker! We aten tot nu toe: pasta met groentensaus, pizza 's, linzensoep en rijst met rozijnen en Indiase groenten. De wc De wc is net als thuis. Maar er is een verschil: hij wordt doorgespoeld met zeewater. En hier moet ik 'm ook schoonmaken. Maar dat vind ik niet erg hoor. Wildernis Ik heb al heel veel vogels gezien. We dachten vandaag ook dat we bruin vissen zagen, maar dat was een eend. En alikruiken die rock 'n rollen. Dan schud je ze heen en weer en dan ko men de slakken er uit. woensdag 24 oktober 2001 Eerst zijn we uit Amrum vertrokken. We zijn daar omheen gezeild richting Sylt. Ik zat in de stuurhut en ik zag gnjze zeehonden op een zandplaat. Welke zandplaat het was, weef ik met. Dan zou ik het op de kaart moeten opzoeken. Ik ben ook op de voorkant brug aan het eind van de ngeveldstraat wordt dit jaar niet «r vervangen. Volgens de ge- etpente gebeurt dat volgend jaar. rpscommissie Eierland had If: lag gezien dat vervanging dit ti ir had plaatsgevonden. brug is niet meer in al te beste De 11-jarige Lars den Braven uit Den Burg is volgende week don derdag spreker op de internatio nale Waddenconferentie in het Deense Esbjerg. Lars mag daar verslag doen van de Esbjerg Expe ditie die de afgelopen drie weken over de Waddenzee richting Esbjerg koerste. Aan de expeditie hebben twaalf jeug dige deelnemers meegedaan. Drie van hen, onder wie Lars, zijn uitgeko zen om een presentatie van hun reis te verzorgen tijdens de opening van de Waddenconferentie. De drie laten zien wat zij aan wildernis hebben ontdekt. Ze doen dat aan de hand van een videoclip. De drie teams die de afgelopen drie weken aan boord zijn geweest, hebben elk een bood schap opgesteld en er wordt een gezamenlijke boodschap uitgedra gen. De presentatie heeft plaats voor de volle zaal, in bijzijn van bewinds lieden uit Nederland, Duitsland en Denemarken, vertelt Andy Liebrand, projectleider van de Esbjerg Expedi tie. Voor Nederland is staatssecreta ris Geke Faber aanwezig. De jonge ren krijgen zes minuten de tijd voor hun presentatie. Liebrand: 'We pro beren later ook de staatssecretaris nog even apart te spreken.' De Esbjerg Expeditie biedt de deelne mers aan de conferentie ook een CD- Rom aan met de videoclip en de website van de expeditie. Die is da gelijks bijgehouden. Lars en zijn mededeelnemers Reinier van de Land en Kim Holla blijven volgens Liebrand verder aanwezig op de con ferentie om vragen van anderen te beantwoorden. staat, waardoor vrachtwagens er niet meer overheen mogen rijden. Met borden buiten het dorp wordt chauf feurs geadviseerd niet via de Hoofd weg naar het bedrijventerrein te rij den. Volgens Sikke ten Brug, voorzitter van de dorpscommissie, is het gevolg dat het erg druk is met vrachtverkeer op de Langeveldstraat. Gevaarlijke situaties ontstaan als de bus, komend vanuit de Langeveld straat, de Stengweg op moet lijn De Cocks dorp - Veerhaven is een van tert. de verbindingen die volgende week ver- Foto Jeroen van Hattum) draaien. De bus moet daarvoor uitwij ken naar de duiker aan het eind van de Kikkertstraat. 'Daarbij gaat hij ra kelings langs de ijzeren hekken. Je moet er niet aan denken dat een kind op de fiets klem komt te zitten tus sen de bus en die hekken.' Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt de brug volgend jaar jaar ver vangen door een duiker, een soort buis waar het water doorheen stroomt. Daaroverheen komt de weg. Tijdens de vergadering van de dorps commissie afgelopen woensdag ad viseerden de leden het bestuur om op 7 november de brug nog eens aan te kaarten bij burgemeester en wethou ders. Hetzelfde gold voor de bouw van nieuwe woningen in De Cocksdorp. Inwoners vinden dat er te traag gebouwd wordt, terwijl er een tekort aan woonruimte is. Er liggen plannen voor de vervanging van vier huizen aan het eind van de Kikkertstraat door zes nieuwe. De gemeente heeft de bouwaanvraag onlangs gepubliceerd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben vorig jaar mei ingestemd met de bouw van 11 nieuwe woningen aan de Schipper Boonstraat. Eén woning is tot nu toe gerealiseerd. van het schip gaan staan. Ik wachtte daar tot er eindeli/k water over me heen zou komen. Dat gebeurde ook. Het was koud en zout water. Ik had mijn zeilkleding aan een zeilbroek en een expeditiejack. Ik had het meestal niet koud, alleen als ik even stilzat. Ik was met zeeziek en ook niet moe. (Anderen waren wel zeeziek of moe!) Alleen op het einde van de dag was ik wet moe We hebben aardig goed weer, met windkracht vi/f a zes Het strand hier is iets grover dan op Texel, er zijn meer stenen en schelpen en rotzooi! Morgen krijgen we Herr Muller op bezoek. Hij is minister van Umwelt (Milieu) van provincie Schleswig Holstein in Duitsland. En dan gaan we morgen bruinvissen zoeken! Vandaag heb ik na het avond eten met grote Lars zitten knopen. Samen werkten we aan een pannen- lap. Esbjerg Ik mag ook naar de conferentie in Esbjerg, dat vind ik leuk. Ik heb nog met bedacht wat ik de ministers ga vertellen. Schouwmeesters van waterschap Hollands Kroon starten op maan dag 5 november hun controlerende werkzaamheden volgens de nieuwe keuren leggers. Zij gaan na of de sloten vrij zijn van planten resten, riet, biezen en kroos en of de eigenaren van de aangrenzende grond of beheerders van aangren zende wegen en dijken dus hun plicht hebben gedaan. De her- schouw is op dinsdag 27 novem ber. Ook voorwerpen die niet in het wa ter thuis horen, moeten worden ver wijderd. Watergangen die niet op diepte zijn, dienen te worden uit gebaggerd. Al deze maatregelen moeten ervoor zorgen dat het water indien nodig snel kan worden afge voerd naar de gemalen. De schouw wordt voor het eerst uit gevoerd volgens de nieuwe keur en leggers. In de keur staan de regels waaraan iedereen zich moet houden om de bescherming te kunnen garan deren van het slotenstelsel en de boezemkaden in de polders. De leggers geven aan wie verantwoorde lijk is voor welk onderhoud en welke afmetingen sloten en boezemkaden moeten hebben. De nieuwe keur en leggers sluiten volgens het bestuur Hollands Kroon aan bij die van an dere waterschappen en zijn geént op een model van de Unie van Water schappen. De grootste verandering betreft vooral de leggers. Het meest opvallend is dat het onderhoud op zuiverheid en afmetingen voor de wegsloten voor de helft naar de weg- beheerder gaat en voor de helft naar de eigenaar van de aanliggende grond. Om de betrokkenen te infor meren, zijn er in september informatieavonden gehouden. Bij geconstateerde gebreken krijgen de boosdoeners een waarschuwing, waarna drie weken later een her- schouw volgt. Is het gebrek dan niet verholpen, dan volgt een aangete kende brief, in een later stadium eventueel gevolgd cjoor een dwang som. Het waterschap voert in dat geval het onderhoud uit, waarbij de kosten van de werkzaamheden én de bestuursdwang voor rekening komen van de nalatige grondeigenaar of beheerder van weg of dijk. eerste damesteam van lleybalvereniging Tevoko heeft tellerdag dankzij een 4-0 zege op li ilisport vijf winstpunten aan het Xf laai toegevoegd. De tegenstan- t uit Schagen bleek veel taaier itu a verwacht en maakte het de er xelaars met name in de tweede ■\i tzeer lastig. Het talrijke publiek r loonde Tevoko met een applaus er enbij de stand 25-12 in de vierde jit I een einde kwam aan de wed- iir rijd. li in i zaterdagmiddag in Ons Genoe- it< ntverd een soort sportuitwisseling i» >sen Texel en Schagen. Vrijwel alle pi voko-teams hadden een Schager am als tegenstander. Met drie maal ai nst en één maal verlies werd de ei itmoeting in Texels voordeel afge- m Men. er resultaten van het damesteam is n Polisport deden met vermoeden ui 'dit gepromoveerde team veel in melk te brokkelen zou hebben te lt "Tevoko. Deze veronderstelling en (i n bij vlagen ongeconcentreerde en 9 tonieke spel van hun tegenstan- t,1 irs boden de gasten echter volop si- spiratie om te knokken voor elk affint. Maar de Texelse meiden wisten rust te bewaren en vertrouwden eigen kracht, zelfs in de tweede toen bij 17-11 zes punten achter- and moesten worden goedge- I' aakt. Monique van den Broek teorde met haar opslag, zoals bijna ebruikelijk, weer een flink aantal belangrijke punten. Het overwicht in lengte aan het net zorgde er daarna voor dat ook de tweede set met winst (25-23) werd afgerond. De volgende tegenstander, Simokos, zal meer inzet en concentratie van de Texelaars vragen. De motivatie om de koppositie in de regioklasse te be houden, is een goede basis voor deze lastige uitwedstrijd op 3 novem ber. Het eerste herenteam moest alle zei len bijzetten om in de vijfde set te la ten zien dat het de meerdere was van Polisport. Joost Albers bleek op de aanvalspositie een goede vervanger van de afwezige Ben Kenter, terwijl Andrew Albers als vanouds het spel stond te verdelen. Het spel van het jeugdteam C is nog met stabiel, maar het eindresultaat (3- 1) mocht er wezen. Het spel van de Tevoko-jonkies was een lust voor het oog en ze combineerden aanzienlijk beter dan tegenstander De Boemel. De dames van het tweede team had den weinig moeite met het tweede team van Vodi uit Dirkshorn. Alleen in de vierde set wisten spelverdeelsters Desiré van Faassen en Saskia Fleer de aanvallers even niet te vinden, maar toen het er om ging spannen, hervonden de dames zich en wisten ze ook deze set binnen te halen (25- 18). Het derde damesteam verloor. Alleen de derde set werd een zege voor de Texelaars, die in de drie andere sets niet balvast genoeg bleken. De heren van het tweede team raakten het spoor snel bijster. Na de eerste set nog te hebben gewonnen, ging de winst in de andere sets naar VCJ'94. Als omkijken je pip doet en de toekomst je angstig maakt, kijk dan naast je. Daar ben Ik. Heel onverwacht is door de Here thuisgehaald mijn innig geliefde vrouw, onze lieve en zorg zame moeder en oma Cornelia Catharina Ellen-Brouwer (Kea) <r 23 november 1933 t 23 oktober 2001 Harry Ellen Kees en Cocky Peter, Jan, Jasper Jan en Anneke Mirjam en Arjan Nick, Michael Rietha en Jacob Anneke en Patrick Klaas, Marieke, Christa, Kees Harry en Betty Cecile, Fabienne, Eugenie Ernst en Samantha Texel, 23 oktober 2001 Lieuwstraat 20 1791 XP Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 26 oktober van 19.30 - 20.30 uur in Eben Haëzer, Juliana- straat 11 te Den Burg. De dienst ter nagedachtenis zal worden gehou den op zaterdag 27 oktober om 10.30 uur in Eben Haézer, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Hoger dan de blauwe luchten en de sterretjes van goud woont de Vader in de hemel die van alle kinderen houdt. Dag lieve oma Peter, Jan, Jasper Mirjam en Arjan Nick, Michaël Anneke en Patrick Klaas, Marieke, Christa, Kees Cecile, Fabienne, Eugenie „O, daar te zijn waar nimmer tranen vloeien. Van ons is heengegaan onze lieve zus, schoon zus en tante Cornelia Catharina Ellen-Brouwer Wij wensen Harry, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe! Jan en Annie Brouwer neven en nichten „Safe in the arms ofjesus." Onverwachts is van ons heengegaan onze lieve schoonzuster en tante Kea Ellen-Brouwer in de leeftijd van 67 jaar. Den Burg Sonja en Reijer van Lenten USA: Astnd en Bobby Norton Canada: Gerry en Carol Ellen Bolivia: Hans en Graciela Ellen Canada: Bernhard en Barbara Ellen Canada: Erwin en Maureen Ellen Canada: John en Heidi Ellen Neven en nichten Met grote droefheid vernamen wij dat de Heer onze geliefde zuster Kea tot zich genomen heeft. Wij hadden ook het voorrecht haar gekend te hebben als een vol geling van haar Heiland, die zij diende in ge meenschap met andere Christenen. Te weten dat wij haar weer zullen zien is ons een troost en deze zekerheid zal ook haar man en kinderen bemoedigen. „Zalig zijn de doden die in de Here sterven." Sterkte toegebeden aan onze Broeder Harry, kinderen en kleinkinderen. Piet en Toos Terpstra Geelong-Australia Voor uw warme belangstelling en medeleven tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma DIEUWERTJE DE BLOOIS-PLAATSMAN zeggen wij u hartelijk dank. Een bijzonder woord van dank aan de thuiszorg, dr. Haasdijk en dr. V.d. Bent voor de goede zorg en aandacht aan haar gegeven. Familie de Bloois Texel, oktober 2001 ledereen die ons heeft verrast met een per soonlijke felicitatie, een kaart of bloemen heel hartelijk bedankt. Het is een geweldig gouden feest geworden. Tinus en Mart Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van onze medewerker in de smederij Dirk Nicolaas Koorn De Waal, 21 oktober 2001 Bestuur en vrijwilligers Agrarisch- en Wagenmuseum Het is onmogelijk eenieder persoonlijk te bedanken, zo'n overweldigende belangstelling was er na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, opa en overgrootvader ADRIAAN SCHOO Het was hartverwarmend. Zo hebben wij gemerkt hoe zijn leven met ons en u verweven was. Het doet ons goed te weten dat Adriaan voor zoveel mensen zoveel betekend heeft. Al uw aandacht en zorg in de vorm van kaarten, bloe men, een handdruk en lieve woorden troosten ons en geven ons kracht om verder te gaan Lieve mensen, bedankt. Wies kinderen klein- en achterkleinkinderen Texel, oktober 2001 Op de laatste dag van de zomer werd alles anders. Wij bedanken u hartelijk voor uw medeleven tijdens haar ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze geweldige moeder ADRIE VAN DER STAR-JANSEN Belangrijk is met alleen de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat. Het gemis blijft. Wij hebben verdriet, maar door het voorbeeld dat zij heeft gegeven en uw steun, zullen wij het plezier weer terugvinden. Met liefde en res pect zullen wij aan haar blijven denken. Rinus Krista, Arjen Zwaag, oktober 2001 bedanken organisa tie, vrijwilligers en supporters voor de geweldige steun tij dens onze onverge telijke 120 km. Hij is weer thuis. Na bijna een maand in het zieken huis ben ik weer thuis en wil ik iedereen bedanken die aan mij gedacht heeft in de vorm van een kaartje, bloemetje en de 2 biljartclubs voor de fruit manden. Kees Kooiman, De Koog Hoera! Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Suze is geboren op 23 oktober 2001 Martin, Greta en Iris Witvliet-Zoetelief De Ruyterstraat 71, 1792 AK Oudeschild Tel. 0222-310929 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur open dag bij De Tegelboet. Winterschotels... La Crevette catering, tel 314155 De nieuwe collectie ski brillen is binnen Mantje Sport. T k a.: Café-wedstrijd biljart 1,30 x 2,30 m. Pr n.o.t.k., 06-22600567. Aiwa autoradio/cd-speler met blacklight ƒ469,-. Kom eens langs voor een de monstratie bij Voordeel- land Oudeschild. 322398. Rabbit Habit. Stretch: div modellen, ook wijde pijp. Denim, zwart, paars, enz 59,95. Denkt u om de gratis Opel testdag op zaterdag 3 november? Garage Rentenaar, Oosterend. Voor een leuke winterjas, loop eens binnen! O.a. Esprit, Lutha, Samas Mantje Sport. Dominicaanse republiek Casa Marina Reef. All Inclusive, 9 dgn. 795,-; 16 dgn. ƒ1095,-. Kom langs voor info Reisburo Texel Holland International. Kein Bild? Kein Ton7 - Wir kommen schon! Stiehl Ra dio/tv, 311777. Kook ook, bij La Crevette catenng Een leuke bele venis... 314155. T.k.: partij rotan terras stoelen. Moeten opge knapt, ƒ10,- p.st. 06- 22600567. Proef de sfeer van gezel ligheid bij Hans van der Klift Het mooiste knstal aardewerk en porselein vindt u in de winkel van Hans van der Klift. Island Outlet Store (Weverstr. 39) Jeans black en stone. 2 lengtematen, 1 voor ƒ39,95, 2 voor 75,-. Texeler dekbed staat ga rant voor kwaliteit, maar soms hebben wij een dek bed of onderdeken met een naaifoutje of vlekje. Doe uw voordeel met 30% korting. De Vang 35, Oudeschild, tel. (0222) 363000. Schoorsteenvegen!?! Brouwer Tel. 318535. Wilco accu's voor auto's, trekkers en motoren Ga rage Kievit, Jonkerstraat Haardhout, gemengd: eik, iep, beuk. es. etc. Handels onderneming. Eelke Kloos terman, tel. 0517-579592. Honda generatoren Duinker Motorservice Oudeschild. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn., zeer gunstig geprijsd. Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19. De Koog, telefoon 0222 - 317215. Schoorsteenvegen!?! Brouwer Tel. 318535. Voor uitlaten, accu's, ban den en APK Garage Kie vit, Jonkerstraat 4, tel. 312525. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Schoorsteenvegen!?! Brouwer. Tel. 318535. PBG het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk. tel. 314928. Te koop: haagconifeer Leylandi (groene) vanaf ƒ7,-, 1.50 mtr. tot 1.80 mtr. ƒ11,-; haagconifeer Gold Ryder (groen/geel), 1.60 mtrƒ15,-. 1 jaar garantie, zelf uitspitten ƒ1,- korting. Kom vrijblijvend langs, neem laarzen mee. Theo en Nico Boersen, Schor- renweg 32, tel 318238. Liesbeth Roeper uitvaart verzorging. Tel.: 310952. Dag en nacht bereikbaar. Kapsalon Salique: geo pend van woensd. t/m zat. Tel. 316711. Schoorsteenvegen!?! Brouwer Tel. 318535. Houtbouw „It Paradyske" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen, enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711 De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken 39,95, 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk Rabbit Habit. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. baconnugget, kipstick, bamibal, kip- nugget, partybal. nasibal, kaas- soufflé, hai fongbal ƒ7,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3