Texel'94 doorbreekt reeks van nederlagen 4 1-1-2 .TEXELSE COURANT Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Oosterend wint en klimt naar tweede plaats Sportvissen Texelse kotter op visserijkalender De Koog boekt belangrijke zege G-team brengt koploper eerste nederlaag toe Blaren voor golfers Onverwachte winnaar eerste kaartronde Programma zaalvoetbal Zevenduizendste voor Oudheidkamer Rick van der Vis wint ATB-strijd Chip paard en pony verplicht Activiteiten SWOT Weer hoog spel in dartcompetitie Demonstratie GV( - DINSDAG 30 OKTOBER 2001 Na vier nederlagen op rij is Texel'94 er zondag eindelijk weer eens in geslaagd een wedstrijd winnend af te sluiten. Tegen het nog ongeslagen Foresters werd het op eigen terrein 1 -0, waardoor de thuisploeg in één klap op schoof naar de middenmoot. De overv. .ning werd pas laat een feit. Na een saaie eerste helft en een veel levendigere tweede leek het duel in 0-0 te eindigen. Maar in blessuretijd werd Martin Koorn gehaakt in het strafschopgebied, waarna het slachtoffer zelf de toe gekende penalty benutte. Trainer Gerrie Plaatsman startte deze belangrijke thuiswedstrijd met een complete selectie. Arie van der Vis nam de rechtsback positie m. waardoor de meer aanval lend ingestelde Ralph Koning een li nie opschoof. Edgar Klippel nam zijn oude stek als linksback weer in en Marcel Ris en Nico Schot speelden centraal op het middenveld. Plaats man besloot tot deze omzetting om dat Klippel volgens hem beter tot zijn recht komt op de vleugel. Met Ris wint het middenveld aan benodigde kracht, aldus de trainer. De thuisploeg kwam fel uit de start blokken. De gasten uit Heiloo wacht ten de eerste stormloop rustig af Onder leiding van Tristan Ooms (ex- prof bij AZ en Emmen) is de Forestersverdediging niet voor mets veruit de minst gepasseerde in de 3de klasse A. Pas na een kwartier werd het even gevaarlijk voor het doel van Foresters. Met enig geluk kreeg Ralph Koning de bal mee langs twee tegenstanders, waarna hij vanaf de achterlijn een goede voorzet afleverde. Ooms kon het Zaterdag 27 oktober Texel'94 A2-Wieringermeer A1 3-4 Texel'94 C1-LSWC1 3-0 Texel'94 C2-ZAP C1 1-5 Wieringerw. C1 -Texel'94 C3 15-0 Wienngerm. C2-Oosterend C1 6-1 Texel'94 D1-JVC D2 3-0 JVC D3-Texel'94 D2 0-1 Texel'94 D3-ZAP D2 5-0 Texel'94 D4-VIOS W D3 4-2 Oosterend D1-VZV 5-3 Texel'94 E1 -VIOS W E1 8-4 G-voetbal Texel'94-KGB 5-4 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E7-Texel'94 E8 3-1 SVO E3-ZDH E1 3-3 Texel'94 F3-SVO F2 7-0 De Koog F1-Texel'94 F1 5-0 SVCF1-SVOF1 2-1 Texel'94 E2-SVO E1 7-2 Texel'94 E5-Texel'94 E6 1-2 Texel'94 E4-SVC E1 1-0 De Koog D1 -ZDH D1 8-1 Zondag 28 oktober Texel'94-Foresters 1-0 Oosterend-Petten 2-0 GSV-De Koog 1-3 Texel'94 2-Kolping Boys 4 2-1 Texel'94 3-Kolping Boys 6 2-4 Nieuwe Niedorp 3-Texel'94 4 2-4 Zeemacht 3-Oosterend 2 2-1 Oosterend 3-Flevo 6 1-2 Kaagvogels A1 -Texel'94 A1 3-1 Recreatievoetbal De Cocksdorp-Texelse Boys Zaterdag 3 november Texel'94 A2-Marken A1 Texel'94 B1-Con Zelo B2 SVAP-De Koog B1 Den Helder C1-Texel'94 C1 Schagen C1-Texel'94 C2 Texel'94 C3-Con Zelo C1 Oosterend C1 -VIOS W 03 ZAP D1-Texel'94 D1 Texel'94 D2-W'meer D1 Winkel D2-Texel'94 D3 Succes D3-Texel'94 D4 DWOW E1 -Texel'94 E1 VIOS W D2-Oosterend D1 Texelse pupillencompetitie SVC E1-Texel'94 E3 Texel'94 E8-SVO E3 ZDH E1-Texel'94 E7 De Koog F1-SVC F1 Texel'94 F2-Texel'94 F1 SVO F2-Texel'94 F3 ZDH D1-De Koog E1 SVO E1 -De Koog D1 SVC D1-Texel'94 E2 SVO E2-Texel'94 E5 Texel'94 E6-Texel'94 E4 Zondag 4 november Volendam-Texel'94 ZDH-Oudesluis De Koog-Knollendam ALC-Oosterend Oosterend 2-Watervogels 4 Vesdo 2-Oosterend 3 SVW'27 4-Texel'94 2 Geelzwart 3-Texel'94 3 Texel'94 4-LSW 5 Texel'94 A1-WGWA2 Recreatievoetbal De Cocksdorp-Texel'94 De Waal-Oosterend Texelse Boys-De Koog schot van Emile Keyser half blokke ren, waarna doelman Van Aart geen moeite meer had om de bal klemvast te krijgen. Daarna leken beide ploe gen met-verliezen belangnjker te vin den dan de volle winst, zodat tot de rust niets meer te genieten viel voor de toeschouwers Geen risico's Ook in het begin van de tweede helft wenste niemand risico's te nemen. Foresters liet het 'optische' overwicht graag aan de Texelaars, om met snelle uitbraken zelf misschien een doelpunt mee te pikken. Na een kwartier voerde Texel'94 de felheid in de aanval wat op en trokken de backs geregeld mee ten aanval. Zowel Arie van der Vis als Edgar Klippel stichtte gevaar met strakke voorzetten. Inzet ten van Emile Keyser en Nico Schot werden door Van Aart echter tot cor ner verwerkt. Halverwege de tweede helft was Niels Dubbelt binnen een minuut twee keer dichtbij een doel punt, maar ook hij kon de uitblin kende Forestersgoalie niet verschal ken. In de loop van de tweede helft werd het spel harder, met als gevolg dat beide partijen een gele kaart kregen van de prima leidende scheidsrech ter Moorman. In de 37ste minuut zette Ralph Koning een mooie com binatie op met Niels Dubbelt en Emile Keyser. Koning zag zijn harde schot via een verdediger net naast gaan De corner werd door Keyser ingescho ten na een van zijn fraaie kap- bewegingen, maar wéér bracht een verdediger redding. Bij de volgende corner werd de bal in handen van Van Aart gekopt. Langzaam leken de meeste spelers van de thuisploeg te berusten in een 0-0, maar Martin Koorn dacht daar anders over. Hij sneed van links het strafschopgebied binnen, en liet heel professioneel zijn been staan toen een verdediger zijn sliding inzette. Een botsing kon niet uitblijven, waarna de speler van Texel'94 ten val kwam en Moorman gedecideerd naar de strafschopstip wees. Opvallend genoeg waren de protesten van Foresters zwakjes. Martin Koorn liet zich met van de wijs brengen en re kende terloops af met de 'voetbal wet' dat je nooit zelf de penalty moet nemen als je onderuit gehaald bent. Hoe klein de krachtsverschillen in de 3de klasse zijn, bewijst de stand. Maar liefst zes ploegen, waaronder Texel'94, nemen met tien punten de vierde tot en met de negende plaats 2-6 13.30 13.30 14.30 12.00 14.30 13.30 13.45 13.00 11.45 12.30 12.30 10.00 13.00 Het eerste elftal van Oosterend is uitstekend op dreef. Op eigen veld werd zondag gewonnen van Pet ten, dat vooraf slechts één punt minder bij elkaar had gevoetbald. De thuisploeg boekte daarmee de vierde overwinning op rij en steeg naar de tweede plaats op de rang lijst. Met een fit basiselftal, twee reserve spelers in de dug-out, de steun van 125 supporters en een vriendelijk weertype begon Oosterend vol ver trouwen aan de belangrijke wedstrijd tegen Petten. Al gauw bleek de te genstander niet te willen meewerken aan een feestje van de gastheren. Met verzorgd spel en goed lopende combinaties werd SVO onder zware druk gezet. Meestal stuitten de Pettemers op de goed voetballende verdediging, maar tweemaal waren de spitsen hun tegenstanders toch te snel af. Keeper Diederik Kruithof be hoedde zijn team met goede reddin gen echter voor een achterstand. Na ongeveer twintig minuten hervon den de Oosterenders zich. Dit leverde een goede kans op voor spits Ad Guldemond maar zijn schot ging via de buitenkant van de paal rakelings naast. Daarmee was de ban gebro ken en al snel creëerde Oosterend meer kansen. Tien minuten voor rust was het raak. Ger Vlaming ging goed door aan de rechterkant, speelde twee man uit en gaf een knappe voor zet, die door de zich goed opstel lende Arne-Jan Kruithof beheerst werd verzilverd: 1-0. Dezelfde Kruit hof kreeg even later een gele kaart wegens aanmerkingen op de leiding. Met Bob Witte in de gelederen voor Cor Vlaming domineerde Oosterend in de tweede helft. De spelers van Petten leken er een beetje doorheen te zitten en boden de thuisploeg alle ruimte om het eigen spelletje te spe len. De zi|kanten werden goed benut door Kruithof en Bob Witte, die de bal enkele malen goed aangespeeld kre gen, doorliepen naar de achterlijn en voorzetten. Dat resulteerde in kansen voor Ad Guldemond en Rob de Vries, maar een doelpunt viel vooralsnog met te bejubelen. Met nog twintig minuten te spelen werd de moegestreden Rob de Vries uit het veld gehaald en kwam Sil van Dijk erin. Kort daarna kregen de Oosterenders toch wat ze verdien den. Van Dijk kreeg de bal aan gespeeld op de linkerkant en plaatste deze in één keer voor het doel. Bob Witte dacht uit te halen, maar Arne- Jan Kruithof was hem voor. Hij nam de bal vol op de schoen: 2-0. In de slotfase probeerde Petten nog terug te vechten, maar de verdedi gers en keeper Kruithof lieten zich met van de wijs brengen. De wed strijd leek een vervelend einde te krij gen toen de keeper van Petten bij een snoekduik verkeerd op zijn arm te recht kwam. Hij brulde het uit van de pijn en iedereen dacht dat hij zijn arm had gebroken De grensrechter van de gasten zag echter dat zijn schou der uit de kom was geschoten, pakte deze vast en trok eraan, waarna het ledemaat weer op zijn plaats schoot. Het was kennelijk de juist ingreep, want de keeper kon vervolgens de laatste vijf minuten gewoon uitspelen. Onder luid applaus gingen de spelers van Oosterend na negentig minuten van het veld Even later werd duide lijk dat concurrent Vesdo punten had verloren en de koploper had gewon nen van een andere concurrent, waardoor SVO opklom naar de tweede plaats. Zondag gaan de Oosterenders op bezoek bij ALC, dat op de derde plaats staat. Op de dijk van Wieringen is het team van de Sportvissersclub Texel ze vende geworden in het Nederlands kampioenschap kustvissen. Van de vijf Texelse deelnemers gaan Nico Tessel en Poul Verhagen naar de naselectie, die op 10 en 11 novem ber plaatsvindt in Zeeland Verdeeld over twee wedstrijddagen worden zes wedstrijden gevist, bij Borssele en bij de Dishoek. Verhagen en Tessel eindigden op Wieringen op een 15de en een 20ste plaats, met respectie velijk 356 en 330 cm vis. Nederlands kampioen werd Kees Westdorp met 575 cm. Van de drie andere Texels deelnemers, is nog geen plaatsing bekend. Rein Kuyper ving 234 cm, Arjan Dorst 109 en Ton Dorst 64. De volgende wedstrijd wordt zondag gehouden bij het Ankerpark in Oude- schild. Aanvang 8.15 uur. De TX 36 van de gebroeders Van der Vis uit Oosterend is afgebeeld op de voorkant van de nieuwe visserijkalender voor 2002. De 'Jan van Toon' is te zien tijdens het proefvissen in de buurt van Stellen dam. Volgens Jaap van der Vis werd de foto half oktober vorig jaar ge maakt door het bedrijf Flying Focus. De Jan van Toon kwam een jaar ge leden in de vaart. De kotter, gedoopt op 14 oktober 2001verving de oude Jan van Toon. Dat schip was een paar jaar geleden ook afgebeeld op de kalender. In de uitgave voor 2002 is de TX 36 de enige Texelse kotter die op de foto staat. De kalender is ver krijgbaar bij Nauta Boek en het Open Boek in Den Burg. 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 14.00 12 00 12.00 12.00 10.30 10.30 10.30 De Jan van Toon van de gebroeders Van der Vis uit Oudeschild. (Foto Flying Focus) SV De Koog heeft zondag een be langrijke winst geboekt. De ploeg van trainer Cor Schattevoet won in Grootschermer met 1-3 van GSV. Beide ploegen stonden voor aan vang met vier punten onderaan de ranglijst. De Koog had zes wed strijden nodig gehad om dat aan tal te verzamelen, GSV nog eentje Zoals zo vaak kon De Koog met over het sterkste elftal beschikken. Sher Altroshy was geblesseerd, terwijl oud-professional Jan van de Akker er wegens werkzaamheden niet bij kon zijn. Om toch een team op de been te kunnen brengen, was Jelle de Boer uit het recreatieteam aan de selectie toegevoegd. In de beginfase ging de wedstrijd gelijk op, maar kreeg GSV enkele kleine kansjes. Keeper Dennis Schouwstra hoefde echter weinig moeite te doen om op de been te blij ven. Na een half uur spelen kwam De Koog op 0-1Doelpuntenmaker was Gerrit Vlaming, die de bal uit een voorzet van Maunce de Groot feilloos inkopte. Vijf minuten later was het weer raak voor De Koog, toen Pieter List de snelle Roberto Casciola be diende, die alleen voor de keeper koelbloedig afrondde: 0-2. Even later kreeg Casciola nog een goede kans, maar deze keer schoot hij rakelings naast. In deze fase van de wedstrijd speelde De Koog behoorlijk sterk en kwam GSV er nauwelijks aan te pas. Een hoofdrol was er voor de zeer bewegelijke Pieter List, die zijn team voortdurend opstuwde. Tien minuten voor de rust kwam De Koog op een riante 0-3 voorsprong, toen Andreas Schraag een voorzet van Gerrit Vla ming onhoudbaar inkopte. Roberto Casciola kreeg vervolgens nóg een mooie kans, maar de attente keeper van GSV stond zijn succes in de weg. Enkele minuten voor rust ontsnapte een speler van GSV aan de buitenspelval en kon alleen op keeper Schouwstra afgaan Beheerst bracht hij de achterstand van zijn team te rug tot twee treffers: 1-3. In de tweede helft bleek dat De Koog voor rust conditioneel veel had gege ven. Het tempo zakte wat terug, waardoor GSV het overwicht kreeg en De Koog terug moest in de verde diging. Onder leiding van Dennis Vonk werden de achterste gelederen echter gesloten gehouden. En als er dan toch iemand doorglipte, stond de sterk keepende Dennis Schouwstra op zijn post. Verdediger Jelle de Boer speelde eveneens een uitstekende wedstrijd. Tien minuten voor tijd was invaller John Franken nog dicht bij de verlos sende vierde treffer, maar hij schoot net over. Het bleef 1 -3, een uitslag die De Koog hard nodig had om van de onderste plaats af te komen. De G-voetballers van Texel'94 heb ben op zaterdag op eigen veld in een spectaculair duel koploper KGB de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. De thuis ploeg had het de gehele wedstrijd erg moeilijk, maar profiteerde op timaal toen de tegenstander met een man minder verder moest. In de slotfase zetten de Texelaars een achterstand om in een voorsprong, om ten slotte met 5-4 te winnen. Texel'94 had nog een appeltje te schillen met K(olping) G(lorie) B(lijft), dat eerder dit seizoen op eigen ter rein nogal gelukkig aan de winst was gekomen. Maar dat het geen gemak kelijke revanche zou worden, stond bij voorbaat vast, aangezien de ploeg uit Bovenkarspel ook de andere vier wedstrijden had gewonnen. De als tweede geklasseerde Texelaars leden tot nu toe twee nederlagen. Het begin van de wedstrijd bood weinig hoop op succes, want na fou tief uitverdedigen van de Texelaars kwam KGB op voorsprong. Ook bij het tweede doelpunt, van de boom lange spits Henk, speelde de defen sie een dubieuze rol. Pas daarna be sloot ook Texel'94, dat zonder Kasper Groen en Martiin Verbeeke speelde, de strijdbijl ter hand te nemen. Theo Franchimon gaf zijn ploeg een steun in de rug door vanaf de zijkant een verraderlijk schot te lossen waarop de keeper zich geheel verkeek. De ruststand werd daardoor 1 -2. Ook in de tweede helft kwamen de gasten goed uit de startblokken. Door een verre uittrap van de keeper en een fraaie afronding van één van de veldspelers werd het 1-3. De spanning keerde terug toen ook Frans Bos, de Texelse doelman, be wees hard te kunnen schieten. Zijn trap bereikte Theo Franchimon die enkele verdedigers én de keeper uit kapte en koel afrondde: 2-3. De gelijkmaker was bijna een kopie van het tweede doelpunt, zij het dat Twan van Nuland in dit geval de trap van Op de Texelse golfbaan werd dit weekend de finale gespeeld van de wedstrijden om de mandbeker. De negen golfers die dit seizoen de beste resultaten hadden behaald, moetsen het twee dagen lang in vier rondes van achttien holes te gen elkaar opnemen. Winnaar van deze golfmarathon over 72 holes werd de door niemand verslagen Vernon Hughes. De eerste wedstrijd begon zaterdag morgen met drie flights van drie per sonen, die matchplay met handicap verrekening speelden, 's Middags werden weer achttien holes ge speeld, maar werden de groepjes gewisseld, zodat iedere speler twee andere tegenstanders kreeg. Na acht uur spelen stonden Vernon Hughes en Reynier de Graaff aan de leiding. De volgende morgen werd al om 8.00 uur gestart. In de derde ronde van achttien holes kreeg menig speler last van blaren, die behandeld werden voor de vierde en laatste ronde ge speeld werd. Hughes eindigde ongeslagen als eerste. Wel moest hij een gelijkspel accepteren tegen Reynier de Graaff die op een uitste kende tweede plaats eindigde. De Graaff leidde slechts één nederlaag: tegen Rik van Hattem die als derde uit de bus kwam. De andere finalisten waren Bart Medema, Piet W Schuijl. Rein Zandee, Piet Schuijl uit De Koog, Jan Mevius en Margreet de Graaff. Het koppel Antje Bakker/ Marie Tim merman is onverwacht winnaar ge worden van de eerste ronde om het Texels kampioenschap klaverjassen. Het duo behaalde 7479 punten en vijf marsen. Eindigde de eerste partij nog met een redelijk gemiddelde score van 1434 punten, in de tweede en derde partij werden scores van 2382 en 2066 punten behaald. Het duo Jaap en Theo Witte eindigde op een verdienstelijke tweede plaats. Dit koppel behaalde al in de eerste par tij 2346 punten, een uitstekende ba sis voor een totaal van 7293. Bart Weijdt en Piet Moree werden derde met 7156 punten. Kwamen zij vorig jaar wat laat op gang, nu stellen zij zich ook direct kandidaat voor een hoge klassering. Invallers Piet Keijzer en Sjors Jimmink (zij speelden voor Piet en Martha Bekker) behaalden maar liefst zeven marsen en een to taal van 6324 punten. Uitslagen: 1 Antje Bakker en Marie Timmeman 7479 pun ten; 2. Jaap en Theo Witte 7293 punten, 3 Bart Weijdt en Piet Moree 7156; 4. Willem Wiering en Jan Vonk 7107; 5 Muus Smit en Jos Veeger 6812. Woensdag 31 oktober 18.30 Texel'94 D1-Klif D1 Texel'94 19.20 Klif dames-? Klif 20.10 De Koog 3-SVO 3 Hoogendijk 21.00 De Koog 4-NIOZ Hoogendijk Texel'94 heeft zaaldienst. Donderdag 1 november 18.30 De Krim 3-ZDH 2 De Krim 19.20 Klif 5-Klif 4 Klif 20.10 Mantje 3-Texel'94 3 Molanus 21.00 Klif 2-Klif 3 Klif RAB heeft zaaldienst. Vrijdag 2 november 16.45 De Krim E1-SVO E2 De Krim 17.30 De Koog E1-SVO E1 De Koog 18.15 SVO 5-De Krim 4 SVO 19.05 De Krim 2-Texel'94 2 Houterm. 19.55 Klif 1-Jelleboog 1 Molanus 20.45 Casino 1 -Oosterend 1 V. Beek 21.35 SVO 2-De Koog 2 Meedendorp 22.25 De Krim 1-De Koog 1 Sangers De Koog heeft zaaldienst. Bos op Franchimon koppend ver lengde: 3-3. En of dat nog niet ge noeg was, knalde de keeper van KGB vervolgens de bal het veld in en punterde zijn spits de bal onder Bos het doel in: 3-4, Vanaf het moment dat één van de gasten geblesseerd raakte en de gas ten wegens een gebrek aan wissel spelers met zeven tegen acht spelers verder moesten, voerde Texel'94 de druk snel op. Voor de gelijkmaker had de ploeg echter de hulp van de te genstander nodig. Theo Franchimon passte de bal op Robert Eelman, die hard uithaalde, waarna een speler van KGB de bal in paniek in eigen doel schoot: 4-4. De vijfde en win nende treffer kwam op naam van Eelman zelf, die de bal kreeg toege speeld door Franchimon en verwoes tend uithaalde. Via de lat vloog de bal in het doel: 5-4. Ook daarna week de spanning niet. Texel'94 bleef aanvallen, maar strandde voortdurend op de verdedi ging van KGB. De ploeg uit Boven karspel was zelf ook nog eenmaal dichtbij een doelpunt, ware het niet dat Twan van Nuland met een mooie actie de bal van de eigen doellijn haalde. Aangezien Meteoor uit Oostzaan zich heeft teruggetrokken, speelt Texel'94 zaterdag geen competitiewedstrijd. Wél wordt mogelijk geoefend tegen de leiding van het Maartenhuis (aan vang 13.30 uur). Gien en Alex Houwer uit IJlst waren gisteren de zevenduizendste bezoekers van de Oudheidkamer in Den Burg. Alex en Gien Houwer uit het Friese Ijlst waren gisteren de zeven duizendste bezoeker van de Oudheidkamer in Den Burg. Ze kregen daarvoor een bos bloemen van vrijwilligster Door Boogaard - Witte. De twee Friezen waren de eerste be zoekers die gisterochtend het mu seum binnenstapten. 'We waren al op weg naar de boot, maar we moesten (Foto Jeroen van H&, fg (1 nog even in Den Buig zijn. Toen« ;di gen we dit museum', vertelt Gis nr Houwer. Even zag het er naar uildat de zeverlge duizendste vorig week il de deurza ie passeren. Hoewel het druk was.g» re beurde het toch net niet.De Oudhesj m kamer trekt jaarlijks »'n zeven ik duizend bezoekers. Vorig jas gebeurde dat bij een gnte groep vertelt Boogaard. 'Toen lebbenB die maar allemaal op de feto gezet Het museum is deze weel voor I# [ra laatst geopend. Dat is van 10 00 to 12.30 uur en van 13.30 tot 13.00 un Na een spannende race van vijf korte ronden ging Rick van der Vis zaterdag op het ATB-parcours in de Dennen zegevierend over de finish. Hij schreef daarmee de tweede door Wielervereniging Texel georgani seerde competitiewedstrijd van het seizoen op zijn naam. Van der Vis sloeg zijn slag in het slot van de wed strijd. Charly van Beurden had vier ronden op kop gereden, maar was niet bestand tegen de sterke eind sprint van zijn concurrent. Matthijs Engbrenghof eindigde op de derde plaats. Er verschenen negen jeugdcrossers aan de start. Alle paarden en pony's die op de openbare weg komen, moeten vanaf 1 januari kunnen worden geïdenfifi- ceerd. Dit gebeurt aan de hand van een verplichte identificatiechip in de hals. Op 18 november wordt bij stal Rozenburg tegenover manege Aken- burg een chipdag gehouden. Aan melden hiervoor kan tot uiterlijk 11 november via een lijst in de kantine van de manege. Voor dieren met een stamboekpapier of een andere vorm van registratie zoals een startkaart van een wedstrijdbond bedragen de kosten 65,-. Deze papieren en een kopie ervan moeten worden meege nomen naar de chipdag. Voor paar den en pony's die al een officieel NHS paspoort hebben kost het chippen ƒ50,-. Dit paspoort moet worden meegebracht. Voor ongeregistreerde paarden en pony's wordt 25,- extra in rekening gebracht, omdat daar een eigendomsbewijs voor moet worden opgemaakt. Wie een paard zonder chip heeft, doet er goed aan mee te doen, want het niet de bedoeling het is iets dergelijks op korte termijn op nieuw te organiseren. Meer informa tie over het chippen van paarden is te vinden via www.NHS.nl. De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) biedt wekelijks bewegings- lessen aan voor mensen vanaf 55 jaar, een initiatief dat al dateert al uit de zeventiger jaren. De diverse groe pen nemen ook deel aan vele activi teiten die door de Stichting Meer Bewegen in Noord-Holland worden georganiseerd. Zo kunnen de deelne mers van de diverse dansgroepen op 8 november deelnemen aan een workshop dans in Harenkarspel. Ver der wordt op 17 maart een dag voor country-linedance 55+ voor geheel Noord-Holland gehouden in sporthal Ons Genoegen. Meer informatie: De Buureton, tel. 312696; Baukje Dri|ver, tel. 319411 of Betsie Verhoeven, tel. 317767. Het rooster is als volgt: Maandag: 9.00-10.30 uur dansvariëteiten in de Buureton in Den Burg. 10.30 - 12.00 uur dansvariëteiten in de Buureton in Den Burg 13.30 - 14.15 uur gymnastiek in 't Skiltje in Oudeschild 14.45 - 15.30 uur gymnastiek in De Hof in De Koog (onder voorbehoud) Dinsdag: 14.00 - 14.45 uur gymnastiek in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn Woensdag: 9.00 - 09.45 uur gymnastiek in de aanbouw van de sporthal in Den Burg. 10.00 - 11.30 uur dansvariëteiten in de Buureton in Den Burg 20.00 - 21.30 uur country-linedance in de Buureton in Den Burg. ld 3' ■i Junior Marcus Bakker reed u deB i. poule onbedreigd naar de winst. I- u deed dat op een parcours dit ve te uitgebreid met een heuvelklim tndj twaalf maal moest worden afgelegc ral Ook junior Ruben van Vliet deef va ,c zich spreken en werd tweede. Cod j), derde plaats finishte de verrassen te goed rijdende Gerie Vlas. In des e categorie deden negentien rijder ib mee. In de A-poule streden slechtsaclfm ATB'ers om de prijzen. Zes ander ei trouwe deelnemers legden op hel zelfde tijdstip en op een steenwoip afstand de laatste meters van d n Wampex af. Een goed rijdende Jord jn Vinke was duidelijk een maatje t ei groot. Na negentien ronden finisht e. hij als eerste. Bram Bruin legde Is slag op de tweede plaats. Jesse b ai ven, die dit jaar voor het eerst in I A-poule meerijdt, [eed een knapi race en eindigde als derde. Ook ditmaal werd in dartcompetitie een groot aantal sco res van 100 of meer geteld. In de poule liefst 118. De spannendst partij was de strijd tussen De Koorn aar en de heren van De Zwaan. Nad dubbels was de stand 3-3, maar nfx laatste spel, de tac-tic, namen <i gooiers van De Koorn-aar een ruim voorsprong. Zij wisten echter gea 'buil' te gooien, waardoor de spele van De Zwaan met de schrik vrijkwa menen de wedstrijd in hun voord» beslisten. Simon Koorn van 0 Koorn-aar gooide zijn eerste 180 de competitie. Al eerder hadden de dames van 0 Zwaan voor een verrassing gezorgi door Zeester 1 met maar liefst 6-2I verslaan. Door deze overwint» spelen de dames mee voor de eerst' plaats in de B-poule. De jeugd vz Texelkites versloeg na een span nende strijd het eerste team va J'elleboog. Beste man van deze wed strijd was Sirron Keyzer, die in d dubbels de ere 140 na de anden gooide. Ook in de B-poule werd» regelmatig 100 punten of meer ge gooid. In de wedstrijd Pilaar tege' J'elleboog 2 maa- liefst 22 maal. de c- u Uitslagen: Zwaan dames-Zeester 6-2. Bar Sportief Texel Kites 1 2-6, Pilair-J'elleboog 2 2S J'elleboog 3-'t Voorondtr heren 3-5. Tea Kites 2-J'elleboog 1 5-3, V/ijsneus 1 -Bar Spo'1 tief 1 5-3. Cafeetje 1-Sloa 3 2-6, Koorn-aa Zwaan heren 3-5, Slock 2Wijsneus 2 8-0. Programma: Bar Sportief 1-Slock 3 Bea:hcafé de Buw Slock 2. Wijsneus 2-Cafeetjel, J'elleboog 1 Koorn-aar, Zwaan heren-Wlsneus 1. Te« Kites 1 -'t Vooronder dames, Zeester 1-02 Sportief 2. Zeester 2-J'ellebo03 3. ZwaancÈ mes-Cafeetje 2, 't Vooronder teren-de Cafeetje 3-J'elleboog 2 In de sporthal van dorpshus DeB enkorf in Oosterend gevende ledef van Gymnastiekvereniging Ooste end vrijdagavond een demcnstrati gymnastiek en jazzdance Dit gebeuf onder leiding van docenten Jerod Plag en Klarina Combé. De ctemofl stratie begint om 19.00 uur. DAAR RED JE LEVENS MEE

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 4