Kraan maakt ruimte voor museum VW-site wordt nog sneller en uitgebreider Cjrocn rZwarts Jexels in het hartL Boudewijn ontroert zelfs stoerste ezels Niluws van de provincie techter oordeelt in geschil tussen Coltof en Euroase Politieman zelf slachtoffer in ontuchtzaak Sint Maarten blijft op zondag Klif in stijl gerenoveerd? TEXELSE^COURANT ^SOETE SUYCKERBOL SUPER DE BOER Amici Cantus m Rechtszaak Brutale diefstal telefoonwinkel GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11627 DINSDAG 6 NOVEMBER 2001 dvertenties/abonnementen/bezorging: pinbaan 6 791 MC Den Burg Hefoon 0222 - 36 26 00 - telefax 0222 - 31 41 11 •mail info@lenr.nl erschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Redactie: Warmoesstraat 45, Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20, fax 0222 - 32 30 00 e-mail: redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Harry de Graaf. tel. 31 72 66 of 06-53 73 33 82 Losse nummers 1.80 0,82, abonnementsprijs 63,- 28,59 per half jaar. iroject Leisure Projects BV uit llantsoog heeft Euroase voor de ;hter gedaagd. Inzet is een ge- lil over de verkoop van - (antiewoningen op Kustpark iel. Projectontwikkelaar Marcel Itof van Inproject zegt zich in igoede naam aangetast te voe- i, omdat Euroase niet naar zijn liezen wilde luisteren. Er loopt een bodemprocedure bij de :htbank. oase had Inproject ingehuurd om bestaande vakantiewoningen op vakantiepark bi] De Koog te ver- j jen. Inproject zou ook 110 nieuw bouwen bungalows aan de man ■ngen. De verkoopcampagne werd Big |aar oktober, kort na het begin, Beer gestaakt. De 52 huisjes zou- Bi tussen de 249.000 en 289.000 Bden moeten opleveren. Bgens Coltof zette Euroase te hoog Bij de verkoop van de types Muy Hors op het terrein. Hij baseerde - i daarbij onder meer op geluiden hij opving van potientiéle kopers heb toen geadviseerd om de prijs K Men zakken of om die woningen le breken en te vervangen door a ieren. Daar hebben ze met naar o uisterd, waardoor ik schade heb Js jelopen.' Volgens Hans Koets, .ocaat van Coltof, kwam Euroase praken met na doordat de 52 huis- niet opgeknapt waren vóór de h koop, 'Dat zijn de klanten niet ge- nd van Coltof.' Via de rechtbank in echt eist hij van Euroase schade- «stelling voor het geld dat roject had kunnen verdienen met verkoop. Zowel Koets als Coltof niet zeggen om hoeveel het gaat. Heijenk, general-manager van ■oase, houdt het erop dat er 'een schil van inzicht bestaat tussen de koper en de verkopende partij'. Hij |t dat de zaak verder langs hem heen gaat, omdat het buiten zijn ge zichtsveld afspeelt. Volgens advo caat Koets wordt de rechtzaak ge voerd tegen Euroase en niet tegen de Hoge Raad Groep in Baarn, het be drijf waar Euroase onderdeel van is. Tussen beide ondernemingen loopt een zogeheten bodemprocedure bij de rechtbank. Daarbij wordt een ge schil nauwkeurig uitgeplozen. Koets verwacht over een maand of drie een vonnis van de rechter. Coltof zegt dat de verkoop van enkele vakantie huisjes elders op het park al wel rond was, omdat met die huisjes mets aan de hand was. Die verkoop ging even min door. Stil De verkoop van de huisjes ligt nog steeds stil. Volgens Heijenk worden intern eerst beleidsmatige wijzigingen doorgevoerd. Daarbij wordt volgens hem de omgang met de huisies aan de praktijk getoetst. 'Je kunt de huis jes maar één keerverkopen.' Euroase heeft inmiddels de sloopvergunning binnen voor 52 andere vakantie- huisjes die dateren uit de jaren vijftig. Aannemingsbedrijf Bakker uit Den Burg begint binnenkort met de sloop. Deze bungalows maken plaats voor de 110 nieuw te bouwen recreatie woningen. Euroase moet daarvoor nog een bouwvergunning verkrijgen. Heijenk: 'Het volgende feestje vieren we als die binnen is.' Volgens een woordvoerder van de gemeente moet eerst een wijziging in het be stemmingsplan worden doorge voerd, omdat slaapplaatsen voor kampeerders worden ingeruild voor slaapplaatsen in bungalows. Voorde bouw van de 110 zomerhuizen ver dwijnen 177 kampeerplaatsen. Een artikel 11 procedure, nodig om de wijziging mogelijk te maken, moet nog worden gestart. Gerda van Dijk, die gespecialiseerd is in slachtofferhulp. In dat geval zal de rol van de politieman in het verdere rechtsverloop geen factor van belang zijn. Bakker uit Den Burg start binnenkort met de sloop van 52 vakantiehuisjes op Texel bij De Koog. (Fo,° van Ho"ufT1-' m politieman die onderzoek ïeft verricht in de zaak van de 58- nge verdachte van ontucht, heeft ingegeven zelf tot zijn slachtof- rs te behoren. Om de schijn te ïmijden dat het onderzoek daar- >or niet objectief is uitgevoerd, is politieman op gezag van de of- tier van justitie in een zeer vroeg Sdium van de zaak gehaald. de wetenschap dat veel advoca- n tegenwoordig elke misstap van s politie ter verdediging van hun iènten aanvoeren, gaan justitie en tfitie in deze zaak met de grootst ogelijke omzichtigheid te werk. Het niet voor het eerst dat politie- snsen wegens hun directe of indi- de betrokkenheid bij zedenzaken meen onderzoek worden gehaald. Pt justitie dit nu ook op Texel heeft sdaan, gebeurde in overleg met de Sieman zelf. Hij was benaderd toreén van de betrokkenen in deze uk, waarna meer gevallen aan het fit kwamen. Toen de zaak aan de "Scier van justitie werd voorgelegd "de politieman vertelde dat hij in zijn 'igd ook zelf door de verdachte was isbruikt, werd het onderzoek over dragen aan een collega. De agent Tijdelings nog wel bij de zaak be kken. Maar contact tussen de ver achte en de politieman is, ook op :'ns eigen verzoek, steeds zorgvul- s9 vermeden. Mits de politieman bij 4'onderzoek zijn boekje niet te bui- *i is gegaan, zal zijn bemoeienis in sze zaak geen nadelig effect heb- ■d op de verdediging van de ver achte, leert navraag bij advocaat Sint Maarten kan gewoon op zon dag gevierd worden. De gemeente ziet geen aanleiding om een ander advies uit te vaardigen. Over de viering is landelijk wat ver warring ontstaan, omdat ze plaats vindt op zondag. Ook op Texel heb ben enkele mensen aan de gemeente gevraagd of het feest naar zaterdag avond verschoven kan worden. Bur gemeester Geldorp zegt dat geen zaak van de gemeente te vinden. Volgens haar is Sint Maarten een vro lijke kindertraditie waarvoor geen toe stemming van de gemeente nodig is, net zoals bij de viering van Sinter klaas. Er wordt wel om respect ge vraagd voor mensen die de deur met open doen, omdat zij liever niet in hun zondagsrust gestoord willen worden. Als Klif toch open moet om de in slechte staat verkerende riolering te vervangen, dan zou de straat gelijk tijdig in stijl moeten worden gereno veerd, zoals een paar jaar geleden ook met de Herenstraat is gebeurd. Die wens uitte de dorpscommissie van Den Hoorn donderdag in het openbare overleg met b en w. Wet houder Bakker liet weten dat de wen sen van de omwonenden zullen wor den geïnventariseerd. Wanneer de werkzaamheden worden uitgevoerd, kon Bakker met zeggen. CjT9€M "ZitarL jhrli a bd hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ÓuMixdloruiicUe- ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. 'Muziek die al eeuwen oud is, maar nog steeds mooi.' Aldus omschrijven de leden van het koor Amici Cantus composities uit de barok- en de Renaissancetijd. Vrijdagavond geeft het koor een concert in de hervormde kerk van De Waal, dat begint om 20.00 uur. Pagina 2 De zaak in hoger beroep tegen een 21 -jarige man uit Den Burg die wordt verdacht van ontucht en verkrachting van een minderjarig jongetje, is don derdag door het Amsterdamse ge rechtshof voor onbepaalde tijd aan gehouden. De rechter wil eerst dat de reclassenng nader onderzoek ver richt naar de psyche van de man. Pagina 5 Twee onbekende mannen hebben zaterdagmiddag op brutale wijze acht mobiele telefoontoestellen en maar liefst 250 telefoonkaarten ontvreemd uit de winkel van Primafoon aan de Parkstraat in Den Burg. De politie is op zoek naar getuigen. (Advertentie) Verschuiving Directeur Bos signaleerde een ver schuiving wat betreft de nationaliteit van de Texelgangers. Het aantal boekingen van Duitsers iiep met 5% terug, wat door een groeiend aantal boekingen van Nederlanders ruim schoots werd goedgemaakt, maar wat toch aandacht vraagt. Na de terreuraanvallen in Amerika is de toe loop naar Texel (en andere binnen landse vakantiegebieden) toegeno men, maar op Texel is dat ook veroorzaakt door het opvallende suc ces van de najaars- en winter- arrangementen die vla bladen als Margriet en Yes worden aangeboden. Medewerkster Jeannette Vriezema werd officieel aan de TVL-leden voor gesteld. Zij is onlangs benoemd tot Lees verder pagina 5 Zelf de meest stoere Texelaars hepen een flinke dosis jeugdsentiment stige ezels tot half elf op een droogie zaterdagavond tijdens het concert zorgde ervoor dat het publiek tijdens bleven staan. Na afloop van het con- van Boudewijn de Groot de koude ril- het eerste deel van de Nacht van de eert kreeg politieagent Nico Drenth lingen over de rug. Het fluwelen Ezel muisstil was. De Groot en zijn de eretitel 'Ezel van het jaar'. Meer stemgeluid, de fijngevoelige teksten, muzikale vrienden kregen het zelfs over de Nacht van de Ezel verderop een perfect afgestemd optreden en voor elkaar dat de doorgaans dor- in deze krant. poio Ma^i, De dieven sloegen hun slag snel. Nadat ze waren binnengekomen, leidde één van hen de verkoopster af, terwijl de ander naar het magazijn liep, waar hij kennelijk zijn zakken volpropte. De verkoopster betrapte de man even later, maar deze liet zich niet tegenhouden en samen met zijn kompaan verliet hij de winkel. Ren nend via de Parkstraat en de Elemert maakten zij zich uit de voeten. De verkoopster kon een aardige be schrijving van de twee geven. De man die haar afleidde, was een negroïde man van circa twintig jaar oud en circa 1,80 meter lang, hij had kort geknipt zwart kroeshaar en een nng- baardje en praatte met een Antilliaans accent. Hij droeg een zwarte, rechte jas, met daaronder vermoedelijk een oranje wollen vest of shirt en een blauwe broek. Hij was 'net gekleed', aldus het signalement De man die zich In het magazijn begaf, was ver moedelijk iets jonger dan zijn hand langer (circa achttien jaar oud), hij was 1,72 meter en eveneens ne groïde en met kort geknipt zwart kroeshaar. Hij droeg een blauwe jas en een blauwe broek en was even eens netjes gekleed. Wie denkt de politie te kunnen hel pen, wordt verzocht te bellen naar 0900 - 8844. (Advertentie) Monumenten- en gehandicaptenzorg ineen in Hoorn Regionale omroep sterk in nieuws van nabij Scholieren leren spelenderwijs cultuur N oord-t^olland De bouw van het nieuwe luchtvaartmuseum op het Vlieg veld Texel gaat binnenkort van start. Zaterdag werd de bouw plaats naast het bestaande mu seum vrijgemaakt met behulp van de telekraan van René Boon uit De Cocksdorp Die tilde ach tereenvolgens een opslag container, een toiletunit en het bibliotheekgebouw van het mu seum moeiteloos op en liet ze verderop weer zakken. Natuurlijk moesten de nodige voorzorgen worden getroffen om te voorko men dat de opstallen bij de ope ratie zouden worden gekraakt. Vooral het met meer zo hechte houten bibliotheekgebouw, ooit het onderkomen van de Kustzeil- veremging De Cocksdorp, liep gevaar onder zijn eigen gewicht door te zakken als eraan getrok ken zou worden. Daarom werden er eerst twee stalen balken onder gelegd, waaraan de haken van de kraan werden bevestigd. De foto toont hoe het drie ton zware gebouwtje van vijf bij zeven me ter wordt opgetild. Met dezelfde kraan werd het direct naar zijn nieuwe positie bij het naburige paracentrum gereden waar het gaat dienen als opslagruimte. In het nieuwe museumgebouw zal de bestaande luchtvaart collectie worden opgesteld en er is dan nog genoeg ruimte voor een flinke uitbreiding. Het be staande museum zal helemaal beschikbaar komen voor de col lectie die betrekking heeft op de Opstand van de Georgiërs, zodat ook die aanzienlijk kan worden uitgebreid. Beide museumdelen worden dus gescheiden, maar krijgen een gezamenlijke entree en worden als één geheel be heerd. (Foto Harry de Graaf) De vorig jaar ingrijpend ver nieuwde internetsite van de Stich ting VW Texelpromotie zal wat betreft snelheid, kwaliteit en mo gelijkheden verder worden uitge breid. Directeur Veronica Bos ver telde donderdag in de vergadering van de Texelse Vereniging voor Logiesverstrekkers (TVL) dat er nu ook een bezettingslijst komt, zo dat de aspirantgast die via de site wil boeken, direct weet of de be treffende accommodatie nog vrij is. Verder zal bij het kiezen van bij voorbeeld een hotel, in eerste in stantie op een plaatje van het ge bouw kunnen worden geklikt in plaats van een voor buitenstaan ders nietszeggende bedrijfsnaam. Ook een soort last minute aanbiedingsysteem zit in de pen. Dat geeft snel inzicht in wat er voor laat- boekers aan accommodatie nog be schikbaar is, al is het niet de bedoe ling deze laatste 'gaatjes' voor extra lage prijzen aan te bieden. Nog meer perfecties die worden doorgevoerd naar aanleiding van ervaringen en mogelijkheden zijn in petto. Over belangstelling heeft www.texel.net overigens niet te kla gen. Het afgelopen jaar werden meer dan 300.000 bezoekers geregis treerd. Elke bezoeker bekijkt gemid deld 30 pagina's en is daar 10 tot 15 minuten mee bezig. Drukwerk blijft De oude, vertrouwde brochures blij ven intussen ook gretig aftrek vin den, al worden ze steeds meer (nu 50 keer per dag) per e-mail aange vraagd. Een van de meest promi nente is de Vakantiereisgids die met acht pagina's zal worden uitgebreid. Van het efficiënt werkende B- allotmentsys-teem wordt steeds meer gebruik gemaakt. Een efficiencyverbetenng belooft ook het e-mail beant- woordingsysteem te worden. Het ziet er met naar uit dat het druk werk van de VW verdrongen zal worden door internetinformatie. Dit jaar wordt er ƒ445.000,- aan uitge geven. De kosten die gemaakt moe ten worden voor de verspreiding er van zijn niet veel lager: ƒ315.000,-.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 1