TEXELAARTJE 'Balcken' decor ludieke vrouwenkalender Weverstraat 94 nieuwe locatie Administratiebureau Texel F amilièberichten Jos GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 bedrijvigheid. 'Tips' TexelToerist geactualiseerd I EX ELSE J COURANT Melle Oude e-mail adres TC is vervallen Schouwen- Duiveland bezoekt Texel rJexeïaartjes Grond voor natuur: l landbouwwaarde wordt afgekocht 'Via Cordis' in kerkje De Waal DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten. Brief onder nummer 2,50 (€1,13) extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 9,30/€ 4,22 12,40/€ 5,63 15,50/€ 7,03 18,60/€ 8,44 /21,70/€ 9,85 ƒ24,80/C11,25 /27,90/€12,66 /31,00/€14,07 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief inci. 19% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats Advertentie Handtekening .plaatsen in de krant van Administratiebureau Texel van Piet Reiding heeft een nieuw onderkomen gevonden aan Weverstraat 94 in Den Burg. Reiding verhuisde zo'n ander halve week geleden uit de schuur bij zijn woning aan de Vloedlijn, waar zijn bureau de afgelopen zes jaar geves tigd was. Daar begon de ruimte te Wein te worden. Reiding, dié al enige tijd aan het zoeken was, vond zijn nieuwe bestemming, nadat het Inter netcafé gesloten werd. Dat was eerst gevestigd in het pand Weverstraat 94 In een week tijd werd het kantoor overhuisd. Reiding kreeg daarbi] hulp van een aantal klanten. Hij zegt blij te zijn met de nieuwe ruimte. 'Het is hier groter. Ik werk nog alleen, maar ik verwacht er mogelijk nog iemand bij te kunnen nemen.' Zijn bureau houdt zich bezig met de administratie en belastingen van voornamelijk kleine bedrijfjes. Het is doordeweeks geo pend van half negen tot zes uur. (Foto Jeroen tan Hat turn) De grenzeloze liefde Die hij naar ons heeft uitgestraald Wordt nu in eindeloze Herinnering vertaald. Voor ons heel onwerkelijk en onverwacht is kalm en vredig ingeslapen mijn aller-allerliefste man, onze paps en unieke opa Gerard Bakker Den Burg, t Den Hoorn, 4-10-1928 16-11-2001 R.N. Bakker-de Boer Sietske en Johan, Sean Marike en John, Merel, Sofie, Fleur Karin en Peter, Bram, Sterre tl Bloke Diek 42, 1797 AB Den Hoorn. De begrafenis heeft vandaag plaatsgevonden. Wat we voelen staat niet hier. Lieve (ome) Gerard we zullen Je missen. Gerrit en Greet Klaas en Priscilla Gerard en Marianne Sylvia lepe en Ineke Magda en Leendert llonka en Manoio Kees en Katja Jelle en Hiske Eric en Tessa Svea en Hans Maya en Edgar en kleinkinderen. De voorbereidingen voor de TexelToerist voor het seizoen 2002-2003 zijn van start. Traditio neel wordt ook de rubriek 'Tips', met daarin een volledig overzicht aan toeristische informatie, geac tualiseerd. Entree- en andere prij zen worden bijvoorbeeld niet meer in euro's aangegeven Be drijven en instellingen met toeris tische informatie die moet wor den aangepast, kunnen deze informatie doorgeven aan Marion Duinker in Oudeschild. Haar faxnummer is 320758. Verbaasd en geschrokken zijn wij door het plot seling overlijden van buurman Gerard Wij wensen Roelie en de kinderen heel veel sterkte. Piet Jelle Ireen Hannita Ger Sandor Jan Jacobien Linda Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het onverwachte overlijden van ons koorlid Gerard Bakker Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en familie veel sterkte toe dit grote verlies te dragen. Leden en bestuur Texels Christelijk Mannenkoer De klok bleef stil staan, repareren kon niet meer. De tijd was op. Gerard We zullen je missen op de buurt. Roelie en de kinderen, heel veel sterkte. De bewoners van Diek. Veel te vroeg hebben wij plotseling afscheid moe ten nemen van onze vriend Gerard Bakker Jan en Ineke Winnubst Jan, Thirza Patricia Weinig nemen en veel geven. Altijd hartelijk en warm Lieve Gerard je blijft altijd een stukje van ons leven. Henk en Susanne Een trouwe vriend is heengegaan. Gerard Bakker We zullen zijn hartelijkheid en betrokkenheid mis sen. Roelie, kinderen en kleinkinderen wensen we sterkte bij het dragen van dit verlies. Lions Club Texel „Wij staan geschreven in zijn hand. Hij voert ons naar het beloofde land" God heeft tot zich geroepen, onze ere-presidente Mijs Brasser Geref. Vrouwenver „Eunice" Oosterend - Texel. ..."uie rusten de hele dae. dus bel even wanneer ie komen mae"... Graag even bellen voor be zoek' DINSDAG 20 NOVEMBER 2001 Hoera! 't is een zoon... 3400 eram. 48 cm I8 november 2001 f09.40 uurJ Carst Komdeur Sc Rachel Kruk Kikkertstraat 6B 1795 AD DeCocksdorp Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Ben Op zondag 18 novem ber 2001 is hij geboren en hij weegt 3635 gram. Jan en Bianca van der Star Vliegwiel 8 1792 CS Oudeschild a 310745 Uw medeleven en warme belangstelling na het heen gaan van onze lieve moeder, schoon-, groot- en over grootmoeder KLASKE KRAMER DIJKSTRA is voor ons een troost en steun geweest. Uw vriendschap, de bloemen, kaarten, brieven, tele foontjes en de welgemeende woorden hebben ons erg veel goed gedaan in deze voor ons droeve da gen. Een speciaal woord van dank gaat uit naar de mede werkers van Verpleeghuis Texel voor de liefdevolle verzorging. J. Kramer G. Kramer-Oosterbeek A. Kramer A.A, Kramer-Slegh klein- en achterkleinkinderen Texel, november 2001. Vanaf heden is het oude e-mail adres van de Texelse Courant tcnieuws@tref.nl vervallen. Corres pondentie kan alleen nog worden verzonden naar het nieuwe adres redactie@texelsecourant.nl. Een afvaardiging van de gemeente Schouwen-Duiveland brengt van donderdag 22 tot zaterdag 24 no vember een bezoek aan Texel. Het ongeveer 16 personen tellende ge zelschap onder leiding van burge meester Mr. J. Asselbergs wil met Texelse gemeentebestuurders van gedachten wisselen, vooral over aangelegenheden waarmee beide gemeenten hebben te maken. 0222- 3I6 3I9 HUj zijn wij met ie geboorte van onze zoon en broer je 16 rwvem6er2001 Martin, Carta Erif^en KuiutEetsema Spinóaan 3, 1791 MC Ven Eurg Voor bezoetyraag even betten; Q 313 767 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. Isie's country stuff voor uw country accessoires. Tel. 316026 T.k. Citroen AX '92. apk tot 08/2002, 107000 km met radio/cd-speler ƒ3250.-. Tel. 310395/0653 890000 Zondagmiddag 25 no vember om 14.00 uur in de R.K. kerk te Den Burg: de Messiah van G.F Handel door het Helders Kamerorkest m.m.v. di verse solisten Entree 22,50 of f20,- in de voor verkoop (Nauta Boek en d'Ouwe ULO). Geprikkeld slapen? 1,18 in Tusse de Banke. vanaf 26 november En weer is het Hans van der Klift gelukt een partij mooie oude glazen te ko pen. Van wijn tot borrel glas in kristal en glas. La Tienda is „Tapas-di- ner" beleving. Tel. 327636. Te koop: 2-zits bank, ƒ150.-, z g.a.n Knikladder ƒ50,-. Tel. 315817 Zondagmiddag 25 no vember om 14.00 uur in de R.K. kerk te Den Burg: de Messiah van G.F. Handel door het Helders Kamerorkest m.m.v. di verse solisten. Entree 22,50 of ƒ20,- m de voor verkoop (Nauta Boek en d'Ouwe ULO). Stunt gezien bij Toma hawk? Leren laarzen vanaf 275,-. ook kinder boots ƒ168,- Kwaliteit van Sendra. Waalderstr. 24. Sint tip. Groot voetbalspel nu ƒ14,95 bij Voordeel- land Oudeschild, 322798 Sint-Tip lekkere kraag- sloffen nu ƒ10,-, twee paar ƒ15.-. Mantje schoenen. Kijk snel op www.Van DerVis.nl Heb je een klantenkaart7 Profiteer dan in november van de dubbele stem- pelaktie bij Boetiek 22. Sint-Tip: Spaanse sloffen nu ƒ7,50, twee paar ƒ10,- Mantje schoenen. Sint tip. Divers houten speelgoed bij Voordeel- land Oudeschild, 322798 Effe kijken bij Tomahawk. Voor gave laarzen, mo cassins, riemen, sieraden en nog veel meer. Toppie cadeautjes, Waal-derstr 24, for boots more Krokodilliet nodig? 1,18 in Tusse de Banke, vanaf 26 november La Tienda Tapas is ook „Paella" beleving Tel 327636 De mooie glazen komen van Hans van der Klift. maar drink met mate. Daklekkage? Wegrodak bellen! Voor deskundig aanbrengen en advies van dakkapel tot bednjfshal. Scherpe prijzen en 10 jaar garantie. Tel. 0228-593885 06-53135629. „De Tegelboet" voor al uw tegels en sanitair. Open maandag t/m vrijdag 14.00 -17.30 uur, zaterdag 10.00 - 12.30 uur. Vliegwiel 4, Oudeschild, tel. 310455. Zondagmiddag 25 no vember om 14.00 uur in de R.K kerk te Den Burg de Messiah van G.F. Handel door het Helders Kamerorkest m.m.v. di verse solisten. Entree 22,50 of ƒ20,- in de voor verkoop (Nauta Boek en d'Ouwe ULO). Inter-natio- of lokaal, een complimentje willen we al lemaal' Bezoek Qnipp Kapsalon een keer, dan krijg je er vast en zeker meer' Waalderstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak. Afslanken, R S.I-arm, wachten op een by-pass? ProNatura kan u helpenl Bel Ria Trap, 318219 Losse handjes? 1,18 in Tusse de banke, vanaf 26 november. Kerstworkshop di. 11 dec. Voor meer informatie en inschnjven Audrey Home Garden, Burgwal 45 tel. 0222-321245. Sint tip: tractor met kiepkar nu ƒ129.- bij Voordeelland Oude schild, 322798 Te koop: Suzuki Alto bj. 1986, prijs 200.-. tel 315915 na 19.00 uur. Zijn uw kinderen zaterdag op de Groeneplaats op de foto gegaan met Sin terklaas? Deze zijn vanaf nu te koop bij Combifoto Texel. www.TVLStandpunt.nl TC A is nu ook weer iedere zaterdag geopend van 13.00- 17.00 uur. Geen boot? Geen nood, 's nachts overvaren met Het Sop, tel. 310533. www.ServiceCenterTexel.nl de koopsite. Sint tip! Campingbedje in tas voor maar ƒ159,- Bij Bosma Babyface, Wever straat 3, tel. 315492. Gertha Wessels van grafische «jrmgevmgbureau 'Wessels Ont- werpt' gebruikte Taveerne De Twaalf Balcken vorige week als decor voor ten kalenderfotoreportage. Haar opdrachtgeefster, een advocaten kantoor in Brussel, wil dit jaar een ludieke vrouwenkalender uitgeven als nieuwjaarsgeschenk. Vorig jaar naakte de grafisch vormgeefster voor hetzelde kantoor al een mannenkalender. De ludiek bedoelde foto's moesten bijzonder van aard moeten zijn en de Belgische kuisheid moest worden gerespecteerd. Een en ander zorgde voor hilarische momen ten in 'De balcken'. Zo aanschouw den nietsvermoedende barbezoekers de bruidsjurk-, surfpak- bontjas- en avondjurkacts en mochten ze zelfs meefigureren op de foto. De bedoe ling is dat de gezichten van de dames van het advocatenkantoor op de li chamen van de Texelse modellen worden gezet. Wessels gebruikte haar vrienden en kennissen Frida Witte. Irma de Schutter, Mary Koorn, Joost Albers, Rick Kager en Jacob Blaauwboer als fotomodel. Agrariërs met grond in gebieden die nu als natuurontwikkelings- of leservaatsgebied worden aange merkt, kunnen de landbouw waarde binnenkort laten afkopen en het zelf als natuur gaan behe ren. Deze mogelijkheid is één van de onderdelen van het te maken Gebiedsplan Texel. 5e nieuwe aanpak van natuurbeheer n cultuurgebieden is een uitvloeisel ian een ander subsidiestelsel voor «atuur-, bos- en landschapsbeheer. Texel kende al een begrenzingenplan sp basis van de Relatienota. Het Gebiedsplan is hier een opvolger van. Daarin staat welke gronden wel en 'iet kunnen worden aan- of afge kocht, wie voor beheer in aanmerking tornt, hoeveel nieuwe natuur er mag tomen en op welke locatie. In prin cipe blijven de oude grenzen van natuurontwikkeling-, reservaats- en beheersgebied gehandhaafd. Maar kleine verschuiving, die met instem ming van belangengroepen worden genomen, zijn wel mogelijk. Over de precieze invulling werd deze week een workshop gehouden. Daaraan werd deelgenomen door instanties als Staatsbosbeheer, Vereniging Natuurmonumenten, WLTO, landschapszorg, TVL, de Federatie voor Particulier Grondbezit, de ge meente en waterschap Hollands Kroon. De Dienst Landelijk Gebied trekt het project, de provincie Noord- Holland is opdrachtgever Tijdens de workshops worden oude grenzen te gen het licht gehouden en bespro ken. Er volgen nog drie workshops. In het nieuwe Gebiedsplan draait al- fes om kwaliteit van het natuurbeheer. Om die te halen worden doelen ge steld. De termen natuurontwikkelings- en reservaat- gebied komen te vervallen, alles valt straks onder de noemer 'natuur'. Was tot dusver sprake van contracten van maximaal zes jaar, en konden daarna weer aardappelen op het land wor den geplant, door de afkoopsom krijgt de natuur een permanente sta tus. Voor land dat ligt binnen beheersgebieden of in de 'ruime jas' kunnen nog wel de kortlopende con tracten voor agrarisch natuurbeheer worden afgesloten. In de hervormde kerk van De Waal verzorgt het ensemble 'Via Cordis' zondag een optreden. Centraal staat het thema 'de roos'. Het concert be gint om 12.00 uur. Na afloop wordt koffie en thee in het dorpshuis ge schonken. De toegang bedraagt ƒ10,-.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3