Betaald parkeren op nieuw parkeerterrein Albert Heijn Zes natuurorganisaties op de bres voor zee en kust .TEXELSE COURANT \\/at ik zeggen wou... GSM-antennes Het schaap en ik L Blikvanger J Wat ik zeggen wou... Vogels of olie? Natuur monumenten en EcoMare halen banden flink aan IW^at ik zeggen wou.. Sinterklaas Kaartenactie IMV Windenergie Ruilbeurs Samenwerking bezegeld bij EcoMare 'ÖEN BUR6 OUKSCHi'lD ■■cmf Sonnevanck DINSDAG 20 NOVEMBER 2001 Gratis parkeren bij Albert Heijn in pen Burg verdwijnt als het nieuwe parkeerterrein tussen de super markt en huize Sonnevanck in Den Burg is aangelegd. Van de huidige Iwee parkeerplaatsen is er één Betaald, de andere is gratis. Een uur parkeren kost straks één euro. Het nieuwe parkeerterrein krijgt luimte voor negentig auto's, een jerdubbeling van het huidige aantal. Pe kosten van de aanleg zijn begroot op/ 1 457.000,- Ahold, het moeder concern van Albert Heiin, wil die kos- waarborgd zou blijven. Bij de kruising Drijverstraat/Berhardlaan is onlangs al een zogeheten inritconstructie aan gelegd waarmee aangegeven wordt dat automobilisten een dertig kilometerzone binnenrijden. De gemeente wil ook een parkeer verbod aan beide zijden van de Dri|verstraat instellen. Nu mag aan één kant nog geparkeerd worden. De bewoners krijgen dan e.en vergunning om hun auto op parkeerterrein de Boxberg te zetten. Dat is nog een openbare parkeerplaats, maar de gemeente wil dat veranderen Vol- valt. Op het plein komen verzinkbare palen te staan om de doorgang af te sluiten. Brandweer, ambulance en politie kunnen er niet noodgevallen nog wel door, door de palen in de grond te laten zakken. Het plein wordt voor een deel omge ven door hagen. Ook komen er de nodige platanen te staan. Het par keerterrein pal voor de Albert Heijn vervalt. Op die plaats komt een fiet senstalling met rekjes voor zo'n hon derd fietsen. Het deel van het terrein waar geen auto's komen te staan, wordt bestraat met een rode sier bestrating. In het parkeergedeelte komen straatstenen. Het deel van het plein dat over de huidige Waalder- straat komt, wordt aangepast aan de Waalderstraat tussen de Albert Heijn r5 Waalderstraat gens een woordvoerder van de ge meente is het de bedoeling om het hoofdzakelijk voor vergunning houders wordt. Het definitieve plan voor het nieuwe parkeerterrein tussen Albert Heijn en huize Sonnevanck. ten verspreid over een aantal jaren terugverdienen uit de opbrengst van het parkeren. Het terrein is eigendom van Ahold. Door de aanleg van het parkeerterrein wordt het moeilijker om vanuit de Waalderweg de Wilhelminaweg op te rijden. Daardoor wordt het naar ver wachting drukker in de Drijverstraat. Burgemeester en wethouders heb ben voorgesteld in die straat een pla teau aan te leggen, zodat verkeer niet hard kan rijden. Ti|dens een van de twee informatie-avonden had basis school De Fontijn aangedrongen op maatregelen zodat de verkeersveiligheid in de straat ge- Definitief Voor het nieuwe parkeerterrein is in middels een definitief plan opgesteld. Het wordt ongeveer vijftig bij vijftig meter groot. Het wordt zo aangelegd dat de Waalderstraat, Burgerhout straat en Wilhelmmalaan erop uitko men. Doorgaand verkeer tussen de Waalderstraat en Wilhelmmalaan blijft mogelijk, zij het via het parkeerterrein. Doorgaand verkeer tussen de Burger houtstraat en de Wilhelminalaan ver- In Nederlands zijn zes miljoen GSM- telefoons in gebruik. Deze 'mobiel- les' zijn afhankelijk van een goed netwerk van antennes: de basis stations. Bij het complex van SVO komen GSM-antennes in alle vier de Ichtmasten, op een hoogte van acht tien meter. Nu heeft de Gezondheidsraad een onderzoek gedaan naar de eventuele gevolgen van deze antennes voor de volksgezondheid, en onderzoeks resultaten verzameld uit binnen- en buitenland. Op grond van tientallen onderzoeken is de volgende conclu sie getrokken: de elektromagnetische straling die vrijkomt bij GSM-anten nes, kan zich omzetten in warmte en kan bij mensen de lichaams temperatuur met één graad Celsius doen stijgen. Deze stijging doet zich voor bij vier Watt per kilo elektromagnetische straling. Deze temperatuurstijging is onge vaarlijk, maar voor de zekerheid heeft de Gezondheidsraad een limiet vast gesteld van 4:5 0,08 W/kg. In de praktijk betekent dit voor het veld van SVO dat er rond de antennes een veiligheidszone is van drie meter in het horizontale vlak. In het verticale vlak is er een veiligheidszone van een halve meter Dus op 17,5 meter bo ven het veld bevinden zich straks vier 'pannenkoeken' met een straal van drie meter waarin men zich beter met kan begeven. Daarbuiten is er geen enkel gevaar. Gemeten straling aan die voet van de masten, dus waar de voetballers trainen en spelen, is min der dan één procent van de 0,08 W/ kg die als limiet was vastgesteld. Een TV of magnetron geven vast meer straling af. Uit al het onderzoek is verder geen negatief gevolg van de antennes vastgesteld. Dat er desondanks men sen klagen over hoofdpijn of slape- Het is inmiddels een jaar geleden. Druil. Grijze mist. Kaal. Afzien. Texel in grijstinten. De vrienden blijven weg. Maar één vriend komt. Hij is jong, overmoedig, een blije vrije vo gel die tegen de lamp vloog en nu komt bijtanken op Texel. Hij stoort zich niet aan mist en druil. Hij heeft heel wat achter zijn kiezen waarvan ik het fijne met weet. Dat doet er niet toe. Soms heb ik een ruim hart en denk ik alles te verstaan. Niets doet er toe op bepaalde momen ten. De jonge vriend loopt voortdu rend naar de dijk en staart over het wad. Hij leunt tegen het hek en houdt gesprekken met een ram die staat te verkleumen in de regen en zich met een gigantisch geslacht wel erg van zijn rammerige kant laat zien. Maar het dier heeft schitte rende ogen, heel licht grijs met een veegje blauw. Mijn vriend vertelt. De ram luistert, geeft eigenaardige kotsgeluiden weg, slaat zo nu en dan met een poot. Zijn vacht is vuil, zijn achterwerk niet om aan te zien. Iedere keer wanneer wij bij de dijk aankomen, verdwijnt mijn |onge vriend naar het ram. Ik vertel hem alles, zegt hij. Ik knik. Hij begrijpt mij, zegt hij Ik knik weer. Hij veroor deelt mij met. Ik ook met, zeg ik. Mijn vriend glimlacht. Zijn handen strelen het dier. Ik zie vanaf een kleine afstand hoe twee lichte ogen met een veegje blauw de jongen aankijken. Begrijpend, afwachtend, berustend. Iedere dag lijken de gesprekken lan ger te duren. Na drie dagen ga ik met meer mee naar de dijk. Mijn jonge vriend gaat alleen en komt met blozende wangen en vuurwerk- spattende ogen terug. De ram herkent mij, zegt hij. Ik knik. Hij komt me tegemoet lopen, vanaf wel tweehonderd meter. Hij weet zeker dat je voert, mompel ik. Een beetje realiteitszin moet er blijven, ook al ben je dingen aan het verwer ken. Ik voer niets, zegt mijn vriend. Hij komt om mij. Hij herkent mij. Hij gaat steeds in dezelfde houding staan. Hij antwoordt echt. Ik zwijg gepast. Ik zie zijn jonge benen weer gaan, op weg naar de dijk. Ik zie de zware ram aan komen rennen. Ik zie de sa menspraak. Het duurt wel heel erg eindeloos. Eén keer gaat hij niet. Hij slaapt na zeer veel onrustige nach ten opeens door. Ik ga. Ik zeg: Mijn heer Ram, ik wil ook wel eens met |ou spreken. Maar het dier rent ver twijfeld een andere kant op wanneer ik in de buurt kom. Zeer ver weg blijft hij stokstijf staan. Twee stap pen in zijn richting en hij gaat nog verder weg. Sloof je met uit, schijt- laars, zeg ik enigszins gekwetst. Wanneer in de middag mijn jonge vriend richting dijk gaat loop ik iets achter hem aan mep De ontmoe ting is warm. De ram schuurt tegen het prikkeldraad om nog dichterbij te zijn. Mijn vriend spreekt. Het dier kijkt bewogen naar hem op. Het is zo heerlijk om alles, maar dan ook alles te kunnen zeggen, zegt mijn vriend aan tafel. Ik voel mij bijna overbodig. Hij vertrekt, om na twee maanden op Texel terug te komen. Heer Ram heeft mij geen blik waardig geacht, maar wanneer mijn jonge vriend naar hem toesnelt, weet hij niet hoe snel hij dichterbij moet komen. Psy chiater van de koude grond, mom pel ik. En dan lees ik nu in de krant dat schapen gezichten kunnen ont houden, zij bezitten 'gezichts- herkenningscellen'. Bij herkenning schijnen die cellen extra activiteit te vertonen. Na twee jaar herkennen ze de gezichten nog. Britse onder zoekers hebben dit ontdekt na proeven met twintig schapen. Zo wel en face als en profil. Er kwam wel voedselbeloning bij te pas. Bij het tonen van onbekende indivi duen werden de 'gezichts- herkenningscellen', niet actief. Bij mij dus. Irrationele woede op een schaap. Wie woont er nu eigenlijk op Texel en dient als her kenbaarheid? Ik dus. Moet je lezen, zeg ik. Wist ik toch, zegt mijn jonge vriend, en ik voerde mets. Dana Rover en de Stenenplaats. 'Dat wordt een zelfde oud uitziende steensoort.' Het is de bedoeling dat de aanleg eind dit jaar begint. In april moeten de werk zaamheden voltooid zijn. Volgens de woordvoerder van de gemeente wordt tegelijkertijd de riolering ver vangen. Er wordt ook meteen verontreinigde grond opgeruimd. Het gaat om licht verontreinigde grond die elders hergebruikt kan worden. De commissie financign, werken en milieu buigt zich donderdag over het definitief plan. Voor belangstellenden ligt het ter inzage op het gemeente huis. loosheid als gevolg van de masten moet volgens de Gezondheidsraad aan stress of angst voor het onbe kende worden toegeschreven. Som mige mensen krijgen immers al klachten als de antennes nog niet eens zijn geplaatst. Betere voorlich ting is dus nodig. Daarom heeft het Ministerie van Verkeer en Waterstaat in Groningen het Nationaal Antenne bureau geopend. Daar kan iedereen terecht met vragen over alles wat met antennes te maken heeft. Er is ook een internetsite: www.antennebureau.nl, en een informatienummer: 0900-2683663. En tenslotte laat het bestuur van SVO alleen antennes plaatsen als die vol strekt ongevaarlijk zijn. Wij voetbal len immers zelf ook, of hebben zelf kinderen die bij SVO voetballen. Of allebei. Wij vinden dat er geen enkel reden is om bezorgd te zijn. Lia Duinker, bestuurslid SVO, Nieuweschild. De elf organisaties die zich tegen de komst van windenergie afzetten, doen dat helaas met argumenten die met deugen en op een manier die een aantal organisaties onwaardig zou moeten zijn. Windturbines wekken grote hoeveel heden schone energie op. De types waar het op Texel om gaat genereren per stuk jaarlijks enkele miljoenen kWh's. Eén windturbine levert naar mijn schatting genoeg stroom voor alle grote gebouwen rond de Groene- plaats Die hoeveelheden stroom zijn met gering en uit ervaring kan ik zeg gen dat dit met besparingen zeer moeilijk te realiseren is. Als dat dwei len met de kraan open is, ligt dat aan de kraan, en niet aan de dweil. Het ontbreekt blijkbaar aan de wil om wat aan de kraan te doen. Dan moet je ook niet zeuren dat je zoveel dweilen nodig hebt. Dat het landschap van Texel juist gekenmerkt wordt door het ontbre ken van hoge verticale bouwwerken is de tweede leugen. De vuurtoren en de kerktoren van Den Hoorn zijn maar twee van de beeldbepalende oriën terende hoge elementen in het Texelse landschap. Jarenlang heeft de windturbine bij de veerhaven als eerste het beeld van Texel bepaald voor honderdduizenden toeristen. Die windturbine stond voor frisse lucht en een schoon klimaat. Kwali teiten waar mensen in groten getale op af komen. Dat het streven om Texel geheel van duurzame energie te voorzien onrealistisch is, is de derde leugen. Het rapport van Ecofys geeft daar uitsluitsel over. Als het om het energieverbruik van bepaalde bedrij ven gaat, moeten we misschien eens een afweging gaan maken of dat die energie wel waard is. In elk geval is compensatie met duurzame energie niet verkeerd! Niemand heeft ooit beweerd dat windenergie alléén voor de totale energievoorziening zou kunnen zor gen. Twintig procent windenergie is technisch echter geen probleem, zo bleek mij de afgelopen week tijdens een voordracht door mensen van de TU-Delft. Er staat geen centrale (meer) op Texel, maar de nog wer kende centrales in de rest van Europa zijn heel goed in staat de fluctuaties in de opwekking op te vangen. Het is ook de taak van die centrales om aanvullend vermogen te leveren. Maar liefst zo weinig mogelijk, want allereerst is" schbne "opwekking van belang. Zeker voor het Wadden gebied. Als de gemeenteraad voor de keus wordt gezet, zou het goed zijn te be denken wat men zou kiezen als deze Vereniging Natuurmonumenten en EcoMare hebben de banden flink aangehaald. De samenwerking tussen de twee dateert al van de oprichting van het natuureducatie- centrum in de zeventiger jaren en is gaandeweg gegroeid. Inmiddels zodanig, dat de twee partners be sloten dit met een contract te be zegelen. Voor het verlenen van diensten ontvangt EcoMare de komende vijfjaar ƒ250.000,-. Symbolisch voorde samenwerking is de vlag van Natuurmonumenten die wappert bij de entree van EcoMare. Ook de logo's die binnen worden af gebeeld maken duidelijk dat Natuur monumenten participeert in EcoMare. De dienstverlening omvat het aanbieden van informatie over Natuurmonumenten en de gebieden daarvan, het aanbieden van excur sies, boeken en brochures, het in schrijven van leden, die korting ge nieten op de entree. Als tegenprestatie is EcoMare opgeno men in het handboek van Natuur monumenten en het blad Natuurbe houd, dat bij bijna een miljoen leden in de bus glijdt. Met jaarlijks 300.000 bezoekers is EcoMare een uithang bord voor de vereniging. 'Wie tegen woordig natuur wil beschermen, moet het zichtbaar maken. Daarvoor is EcoMare dé plek', vertelt Jan Willem van Rijn van Alkemade. in specteurvan Natuurmonumenten. Hij omschreef de natuur als het 'werk kapitaal' van de vereniging. 'Daar moet goed op worden gepast en in geïnvesteerd. Dat doen we onder andere door samen te werken met andere instanties. Onze gebiedjes aan de oostkant zijn klein. Als voor behoud of versterken van de natuur waarden het grondwater omhoog moet. dan moet dan in overleg met de grondbezitters om ons heen. Daarom werken we mee aan het Masterplan Water.' Zichtbaar maken van de natuur doet de vereniging ook door het houden van excursies. Door de stijgende belangstelling hebben de medewerkers van Natuur monumenten daar niet altijd genoeg tijd voor. Daarom vraagt de vereni ging binnenkort ook leden om rond leidingen te houden. week een in moeilijkheden verke rende tanker zijn lading op het Texelse strand had geloosd (zoals enkele keren achtereen aan de kust van Bretagne gebeurde). Texel ver keert in de luxe positie dat dit soort rampen al enige tijd met voor haar kust hebben plaats gevonden. Zoals een persbericht van Vogel bescherming Nederland op 2 april 2001 laat zien kan dat elk moment veranderen. Toen dreigde een oliet anker in de Baltische Zee op de klip pen te lopen, terwijl de 2.000 ton olie die hij al had verloren tienduizenden vogels bedreigde. Onze manier van energieopwekking houdt dergelijke risico's bij voortduring in. (zie voor het persbericht www.kennemerwind.nl/ olievogels.htm) Ik hoop niet dat het ooit nodig zal zijn om de namen te publiceren van de genen die door een verkeerd stand punt in te nemen openlijk om een dergelijke ramp hebben gevraagd. De elf organisaties staan dan uiteraard boven aan de lijst. (voor meer informatie over wind energie: www.kennemerwind.nl of www.cees-bakker.nl/wind). C. Bakker, Heerhugowaard. Bnr.cn m knn Bunco vntnraoordclijUKU) via de redacuc Zie, ginds komt de stoomboot Uit Spanje weer aan Maar de fanfare was Er al lang vandoor gegaan De kinderen zongen wel mee Helaas met een CD Hier een hint voor volgend jaar Beste fanfare, sta dan wat langer Voor ons klaar De kinderen van Oudeschild Met het aanbieden van de eerste prentbriefkaarten aan Nel Eelman, wethouder van welzijn, gaat woens dag de kaartenactie van het IMV-pro- ject van de muziekschool van start. Doel van de actie is het aanvullen van heg instrumentenfonds, waardoor het IMV-project voor langere tijd ge waarborgd blijft. Sinds enkele jaren worden leerlingen van groep 5 van de verschillende basisscholen geconfronteerd met instrumentaal vormend onderwijs (IMV). Dit als aanvulling op het me thodisch muziekonderwijs zoals dat op de scholen wordt gegeven. Voor dit project zijn inmiddels zo'n 170 in- "strufnenten aangeschaft, betaald uit een speciaal instrumentenfonds. Om dit fonds in stand te houden, worden acties als deze kaartenactie gehou den. De door de kinderen ter verkoop aangeboden kaarten laten de Texelse natuur in de verschillende seizoenen zien Het ccllege van b en w heeft een standpunt ever windenergie ingeno men Afgaande op de reacties in de krant, wordt daarbij vooral uiting ge geven aan emoties. Van raadsleden mag worden verwacht dat ze op ba sis van argumenten tot afweging van belangen komen. Hieraan willen wij graag een bijdrage leveren. Blijkens de rapportage van Ecofys over de energiesituatie op Texel wordt door de diverse sectoren op 157.000 ton C02 in het milieu ge dumpt. We praten dan uitsluitend over C02 uit energie (elektriciteit, gas en brandstof). Door de turbines in Oudeschild wordt 1325 ton be spaard, nog geen procent van het totaal. Tijd om verder te zoeken. In de principe-aanvraag van ons project is uitgegaan van tien turbines van elk 1,3 megawatt, wat en besparing op levert van 19.250 ton. Bij toepassing van turbines van 1,8 MW wordt dit 24.250 ton. De uitstoot van C02 is op ons eiland voor ongeveer 30% af komstig van huishoudens, voor 25% van transport en voor ruim 30% van toerisme. Aan elektriciteit is in 2000 63 miljoen kWh verbruikt. De turbines van 1,3 MW leveren per jaar 34 mil joen kWh, 50% van de behoefte. Turbines van 1,8 MW leveren 45 mil joen kWh, ongeveer 75% van de vraag, Dit zijn gewoon kille cijfers waaruit blijkt dat de milieuwinst en de elektriciteitsopbrengst van ons pro ject niet alles oplost, maar wel dege lijk zoden aan de dijk zet. Het broeikaseffect houdt niet op bij de verdwijning van het Wadden gebied als natuurgebied, maar heeft wereldwijd grote gevolgen. Het kabi net heeft jaren geleden al met steun van het parlement de afweging ge maakt tussen milieuwinst van windturbines en het ruimtelijk beslag ervan. Volgend punt is waar ze ge plaatst worden. De provincie regelt De afdeling verzamelaars van de His torische Vereniging houdt donderdag de tweede ruilbeurs van dit seizoen. Allerlei Texelse zaken verwisselen op deze avond van eigenaar, maar ook kijkers zijn welkom. De ruilbeurs be gint om 20.00 uur. dat met een streekplan. De aanwij zing hiervan voor grote delen van Texel heeft geen grote politieke en maatschappelijke reacties teweeg gebracht. De reacties zijn pas geko men bij een concreet plan op een locatie die voor iedereen acceptabel was. Net als bij een financiële begro ting geldt ook hier: bij afwijzing zou moeten worden aangegeven, waar ze dan wél geplaatst moeten worden. Nog met zo lang geleden stelde de gemeenteraad met overgrote meer derheid onze locatie vast als windturbinebestemming in het nieuwe bestemmingsplan buiten gebied. Nabij onze locatie liggen geen waarden verankerd die onze plannen in de weg staan. Wij hebben een onderzoeksbureau opdracht ge geven onze locatie te onderzoeken op vogelveiligheid, te toetsen aan habitat- en vogelrichtlijn en met een deugdelijke ruimtelijke onderbouwing te komen. Wij doen dat in het vertrou wen dat wij met iets goeds op de goede plaats bezig zijn. Overlast door omwonenden wordt door een milieu vergunning gewaarborgd. Daaraan moet ons project gewoon voldoen. Uit de cijfers van Ecofys blijkt dat de uitstoot van C02 op ons-eiland best de moeite is. Als dit eiland zo kwets baar is dat er geen windturbines mogen staan, zou er toch ook met zo vervuild mogen worden. De bewenng dat door windturbines de kip met de gouden eieren wordt geslacht, wordt met verder onderbouwd. Met een natte vinger in de lucht is het wel makkelijk iets te beweren. Bij het-col- lege ligt de taak met voldoende infor matie te komen, maar verantwoorde lijkheid hebben we allemaal. Waar kiezen we voor? Frits Bakker. Nico Boersen, Arco Eelman, Simon Vlaming. Zes natuurorganisaties, waaron der EcoMare, hebben de handen ineen geslagen. Gezamenlijk willen ze zich verder inzetten voor het behoud van de Noordzee, de Wad denzee en de kust. Het gaat om EcoMare, stichtingen De Noord zee, Duinbehoud, In Natura en In ternationaal Fonds voor de Euro pese Natuur en EUCC De Kustunie. Vertegenwoordigers van de zes orga nisaties tekenden woensdag in EcoMare de samenwerkings- overkomst tijdens een symposium over kansen voor de kust. Onder de naam KustNet gaan ze gezamenlijk projecten oppakken voor behoud en bescherming van zee. kust en achter liggend laagland. Directeur Jan Kuiper van EcoMare liet weten dat de organisaties gezamen lijk sterker kunnen staan in het lobbyen bij de overheid. 'We worden met vrolijk van de Vijfde Nota Ruim telijke Ordening en ook andere plan nen stemmen ons niet gerust. Op papier is de Waddenzee het best beschermde natuurgebied, maar er wordt even gemakkelijk een besluit genomen over plaatsing van wind molens bij de Afsluitdijk. Een paar jaar geleden was nog afgesproken dat dat niet zou gebeuren Het gemak waarmee dat nu gebeurt spreekt boekdelen Hij noemde het veront rustend dat Deense en Duitse politici staatssecretans Faber (natuurbeheer) tijdens de Waddenconferentie in Esbjerg niet tot de orde riepen. Het samenwerkingsverband wil men sen ook meer bewust maken van de waarden van de zee en de kust. 'Onbekend maakt onbemind. Voor veel mensen is de Noordzee niet meer dan een plas water en voor politici is het helemaal een ver-van- mijn-bed-show.' Andere aandachts punten van KustNet zijn het vergro ten van het draagvlak voor, het 'verankeren' van natuur- en landschapsbeheer in maatschappe lijke processen en het leveren van een bijdrage aan de Ecologische Hoofd structuur langs de kust. Kuiper wees erop dat achter de zes organisaties nog vele anderen staan. 'Bij de Kust unie zijn bijvoorbeeld honderd orga nisaties aangesloten, bij Duinbehoud twintig, achter In Natura staan tien organisaties voor agrarisch natuur beheer en achter EcoMare zitten ook tachtig organisaties. Het is beter om met elkaar samen te werken in plaats van te concurreren.' Voor KustNet worden geen mensen in dienst genomen. De groep wordt gevormd door directeuren van de zes samenwerkende organisaties. Kui per: 'We werken op projectbasis. Een medewerker van ons kan een project begeleiden, maar het kan ook iemand van een andere organisatie zijn.' De afstemming vindt plaats tijdens het gezamenlijk overleg. Het afgelopen jaar kwamen de mensen volgens Kuiper al maandelijks bij elkaar om de samenwerking voor te bereiden. De inbreng van EcoMare bestaat onder meer uit aanleveren van voorlichting en educatie. Volgens Kuiper bestaan er ook plannen om websites aan el kaar te koppelen, zodat mensen op internet gemakkelijker informatie van de een bij de ander kunnen vinden. /ertegenwoordigers van zes natuurorganisaties tekenen voor de oprichting van KustNet. Namens EcoMare tekende Rob Wortel, voorzitter van het Texels Museum waar EcoMare onderdeel van uitmaakt. <Fotoj«roon van Hatium)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9