timmer EEN KERST VOL SFEER EN SMAAK. timmer Officiële I berichten 10 ...JE PROEFT T! in De Ouwe Sunderklaaswinkel Kerstbomen groot of klein 'La Crevette' December-actie odoFalioeOF TE HUUR OP TEXEL IU Hout- en Bouwcentrum Van der Vis .TEXELSE COURANT Vanavond koopavond Dan moet je gewoon bij Eureka zijn. Tuincentrum CATERING Feestdagen 2001 p.p. 2 5,00 777T® leerling bakker IteaOdkoB0 Paelwerck 10 te Den Burg Dakplaten en golfplaten Telefoon 312356 leder 2e artikel nu HALVE PRIJS! •.-4I' Ruimtelijke ordening Verkeersbesluit Tusse de Banke fipl Laatste keer grofvuil! gjïi Bijdrage voor minima Een vrystaand woonhuis VRIJDAG 7 DECEMBER 2001 Kees de Waal - Binnenburg Schorrenweg, nabij Oosterend, telefoon 318364 Huzaren-rundvleessalade meloen met rauwe ham beenham salami ar- denner-patc gevulde eieren div. rauwkost en fruit inclusief stokbrood en kruidenboter Visschotel zalmsalade en aardappelsalade gerookte zalm gerookte paling tonijn garnalen krabchunks met fruitcocktail gevulde eieren met zalmcrème inclusief stokbrood en kruidenboter p.p. 30,00 Kreeft-garnalensoep heerlijke vissoep met room en cognac leveren wij per liter per liter 15j Chipolatabavarois Luchtige pudding met verse kiwi en daarbij een saus van room en cassis-likeur P P- 7 y Bezorgen tussen 17.00 en 19 00 uur Bezorgkosten 5.00 Afhalen mogelijk Warme gerechten in overleg Bestellingen voor kerst- en oud en nieuw graag vroegtijdig doorgeven. Fijne dagen R W Steenhuizen Stoompoort 7 - Oudcschild Tel. 314155 06- 10120100 enze Tóotat is uit eten met kerstmis eeht een feest Onze menukaart staat vol met -fl specialiteiten en op beide kerst dagen is de kerstman bij ons aan wezig. Voor onze allerjongste gasten neemt bij zelfs een cadeautje mee. Wij zijn beide kerstdagen geopend vanaf 12.00 uur. Bel voor info en/of reservering: Kogerstraat 26 - Den Burg - tel 31 23 28 - fax 32 20 68 ®©0=D'ië© Ga)®[!dk®tp is een dynamische onderneming, welke zich bezig houdt met de verkoop en productie van brood - banket en croissanterie producten. Daarnaast is er ook nog een flinke horeca-atdeling. Om ons team te versterken zijn wij op zoek naar een Geboden wordt een zeer afwisselende baan. Voor inlichtingen kunt u contact opne men met Dhr. Timmer of schriftelijk aan: Echte Bakker Timmer Hogerstraat 4 1791 CH Den Burg Tel: 0222-312420 www.echtebakker.nl/timmer Verwen vrienden, familie en/of relaties met een smaakvol kerstpakket van uw echte bakker Maandag 24 december bezorgen wij gratis Den Burg. Hogerstraat 4 Den Burg, Weverstraat 90 De Koog, Dorpsstraat 90 Inschrijfformulieren met inschrijfvoorwaarden zijn verkrijgbaar bij de gemeente en de Stichting Wonen Texel Dit formulier moet op de uiterste inleverdatum binnen zijn. De woningzoekende moet voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning De woningen worden toegewezen op registratiedatum. WONEN TEXEL STICHTING Woningtype tweekamerwoning Beschikbaar per 01-01-2002 Uiterste inleverdatum 12-12-2001 Basiscriteria: 1 maximaal belastbaar inkomen 16.635,- 2. maximaal 2 personen Inschrijvers tot en met 22 jaar krijgen voorrang! Kenmerken: Aantal kamers woonkamer, 1 slaapkamer Kale huurprijs 276,82 Totale huurprijs 284,06 Stichting Wonen Texel Wilhelminalaan 74, Telefoon 314193 Postbus 100, 1790 AC Den Burg. Kijkt u ook op onze internetsite www.wonentexel.nl voor informatie èn online inschrijven. Dit geldt voor de hele collectie bij Aangevraagde bouwvergunningen R. Helleman voor het plaatsen v e. tuinkamer a/d Hoofdweg 104 te De Cocksdorp (ontvangen 29 november 2001); Kantoorpand Emmalaan BV voor het vergroten v.e. kantoor a/d Emmalaan 66 te Den Burg (ontvangen 3 december 2001). mevrouw S Romijn voor het plaatsen v e serre a/h Verlaet 20 te Den Burg (ontvangen 3 de cember 2001). P Thijssen voor het plaatsen v.e. serre en een dak kapel a/d Epelaan 39 te De Koog (ontvangen 3 december 2001); J F van Tongelen voor het geheel vernieuwen/vergroten v e. garage/ opslag a/d Krimweg 10 te De Cocksdorp (ontvangen 4 december 2001), Familie Eelman voor het plaatsen v.e. berging a/d Bosrand- weg 197 te De Koog (ontvangen 5 december 2001). Aangevraagde melding bouwvoornemen J van der Spek voor het gewijzigd uitvoeren van een melding bouw voornemen waarvoor reeds bouwtoestemming voor is gegeven at d Bosrandweg 202 te De Koog (ontvangen 27 november 2001) Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaar maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen P van Groningen voor het plaatsen v e landbouwschuur a/d Amaliaweg 11 te Den Hoorn (verzonden 29 november 2001) T Molenaar voor het plaatsen v e berging a/d Marsweg 15 te Den Burg (verzonden 29 november 2001); GAK Nederland BV voor het ver groten v.e kantoor a/d Pelikaanweg 2-16 te De Koog (verzonden 29 november 2001); A. van Rossum voor het plaatsen v e garage/ berging a/d Zeekraal 16 te De Koog (verzonden 29 november 2001) Verleende sloopvergunningen R. Hooijberg voor het slopen v.e. recreatief opstal a/d Postweg 205 te De Cocksdorp (verzonden 4 december 2001Kustpark Texel voor het slopen v.e. toiletgebouw a/d Bosrandweg 395 te De Koog (ver zonden 4 december 200). Inpandige appartementen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 30 oktober 2001 hebben besloten om af te zien van handhaving tegen de in strijd met artikel 40 van de Woningwet gerealiseerde inpandige appartemen ten in een bedrijfsgebouw op het perceel Witteweg 23 te Den Hoorn en in een bedrijfsgebouw op het perceel Hoonderweg 36 te Den Hoorn (besluiten ver zonden op 4 december 2001). Gedoogbeschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 30 oktober 2001 hebben besloten om het zonder vergunning bouwen van een afdak nabij het pand op het perceel Rozendijk 17 te Den Burg te gedogen. Dit in afwachting van een nadere planologische regeling met betrekking tot gescheiden afvalverwijdering (be sluit verzonden op 4 december 2001). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" ten behoeve van: het aanleggen van een wandelpad en het bouwen van een vogel- kijkhut en een brug in het natuurreservaat Waalenburg en het reali seren van parkeergelegenheid op een perceel tegenover de Zaandammerdijk Dit voornemen ligt vanaf maandag 10 december2001 gedurende vier weken ter inzage in het kader van de procedure ex artikel 19. lid 1 van de Wet op de Ruim telijke Ordening. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het Burgemeester en wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen: het instellen van een voorrangskruising op de krui sing Bolwerk/Barentszstraat, voor het Maritiem Mu seum, zodat het verkeer komende vanaf het Bolwerk voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de Barentszstraat. het afsluiten voor alle verkeer, uitgezonderd bestemmingsverkeer, van de Oostkaap, tussen Zevenhuizen en Lancasterdijk, van 5 tot 14 decem ber 2001 of zoveel langer de werkzaamheden duren. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. ontwerp-besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte Wonen (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij voornemens zijn vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: De heer P de Horde voor het verplaatsen en vernieuwen van een recreatief opstal aan de Boodtlaan 70 te De Koog Dit plan is in strijd met het ter plaatse geldende be stemmingsplan "De Koog". Het plan ligt vanafmaan- dag 10 december 2001 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12 van het gemeentehuis, bij de sector Ruimte en Wonen. Eventuele zienswijzen kun nen gedurende de termijn van de ter inzage legging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wet houders kenbaar worden gemaakt Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: J W.G. Pels-Rijcken voor het plaatsen van een tuinschuur/berging aan de Herenstraat 29 te Den Hoorn De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. De bouw- en situatie tekeningen liggen vanaf 10 december 2001 gedu rende vier weken ter inzage op kamer 0.12 van de sector Ruimte en Wonen van het gemeentehuis. Ge durende de termijn van terinzageleggmg kan een ie der schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Voornemen tot medewerking (2) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn vrijstelling te verlenen ex artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het ter plaatse geldende bestemmingsplan voor de tijdelijke plaatsing van een bedrijfsverzamelgebouw, waarin is gevestigd een centrale publiekbalie, een Centrum voor Werk en Inkomen/Start met de daarbij beho rende kantoorruimten alsmede fietsenstallingen en een snipperhok in het parkgebied achter het gemeen- tehuis, omgeven door de Parkstraat, Burgwal, Binnenburg en de Groeneplaats te Den Burg. De tijdelijke vrijstelling betreft een duur van maximaal 5 jaar. Het concept-besluit ligt vanaf 10 december 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, kamer 012. Gedurende de termijn van terinzageligging kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de aanvraag kenbaar maken aan het college van Burgemeester en Wethouders. Voornemen tot medewerking (3) Burgemeester en wethouders voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van het uitbreiden van de oppervlakte van het zomerhuizenterrein Eldorado en uitbreiding van het aantal zomerhuizen van 11 naar 13 op dit terrein, gelegen aan de Bosrandweg te De Koog. Het ontwerpbesluit ligt vanaf maandag 10 december 2001 gedurende twee weken ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijzen kenbaar maken bij het college van Burgemeester en Wethouders. De gemeentelijke expositieruimte Tusse de Banke wordt ook in het jaar 2002 weer beschikbaar gesteld aan belangstellenden. De Texelse professionele kun stenaars hebben hun voorkeur al aangegeven De resterende periodes zijn beschikbaar voor andere exposanten. Het gebruik van de expositieruimte wordt, over het jaar, verdeeld in blokken van 3 weken waarin er 2 weken zijn om te exposeren en 1 week wordt gere serveerd om de expositieruimte in uit te ruimen. De volgende blokken zijn nog vrij: Blok 3 28 februari tot en met 19 maart Blok 4 21 maart tot en met 9 april Blok 9 4 juli tot en met 23 juli Blok 10 25 juli tot en met 13 augustus Blok 11 15 augustus tot en met 3 september Blok 15 7 november tot en met 26 november Als u gebruik wil maken van de gemeentelijke expositieruimte dan kunt u zich schriftelijk aanmel den vóór 25 december 2001 bij de sector Welzijn. In januari 2002 zullen de overeenkomsten voor 2002 worden verstuurd. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij mevrouw L. Witte medewerkster sector Welzijn telefoonnummer 0222-36 22 18. In verband met de kerstdagen wordt volgende week dinsdag 11 december voor de laatste keer in dit jaar grofvuil opgehaald. Uw grofvuil kunt u uiterlijk maandag a.s. tot 16.00 uur aanmelden bij de servicebalie: 362111 De eerstvolgende ophaalroute voor grofvuil is op dins dag 8 januari. Per keer mag u maximaal 1 kuub grofvuil of 2 kuub groenafval en takken aanbieden. Morgen, zaterdag 8 december, is het vuiloverslag- station De Hamster van 09.00 tot 12 00 uur speciaal geopend voor het inleveren van grofvuil door parti culieren. Verder kunt u uw grofvuil iedere werkdag aanleveren op De Hamster, maximaal 1 kuub (2 kuub groenafval) of 250 kg. Texelaars die minimaal twee jaar afhankelijk zijn van een inkomen rond het minimum niveau, kunnen een bijdrage aanvragen op grond van de regeling "meer jarige minima". Als u op 1 januari 2000 een inkomen had dat lag rond het voor u geldende minimum niveau, dan kunt u een beroep op de regeling doen De bijdrage is bedoeld als tegemoetkoming in de kos ten van deelname aan recreatieve en/of culturele ac tiviteiten, bijvoorbeeld het lidmaatschap van een ver eniging. Voorwaarden: U moet op Texel woonachtig zijn en ingeschreven staan in de Gemeentelijke bevolkingsadministratie; Uw totale bruto jaarinkomen mag vanaf 1 januari 2000 op jaarbasis niet meer bedragen hebben dan: 37.500,- voor gehuwden en ongehuwde samen wonenden; 35.000,- voor alleenstaande ouders en 30.500,- voor een alleenstaande U woont niet in bij uw ouder(s), pleeg- of stiefouders; U woont niet in een verpleeginstelling; Als u in een verzorgingstehuis woont en aan de voor waarden van de regeling voldoet kunt u eveneens voor een bijdrage in aanmerking komen. De eenmalige bijdrage 2001 bedraagt voor volwas senen 400,- per persoon en voor inwonende kin deren beneden de 18 jaar 300,- per kind. Belang hebbenden moeten vóór 31 december 2001 een aanvraag indienen bij het bureau sociale zaken Aanvraagformulieren zijn aldaar of bij de balie van het gemeentehuis verkrijgbaar. Formulieren kunnen ook telefonisch worden besteld via telefoonnummer (0222) 36 21 00. RESTAURANT www.detexelsemakelaars.nl Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax 313 946 telefoon weekend: 0653 167 156 e-mail: info@detexelsemakelaars.nl (Peperstraat 41 in Oo9terend) met aan bouw en circa 240 m2 onder- en bijge legen eigen grond en tuin. Indeling: entree in hal, met trapopgang naar verdieping, toilet, ruime woonkamer met houtkachel en schuifpui naar tuin, open keuken, bijkeuken met achteruitgang. De woonkamer is voorzien van een houten vloer. Aardgasgestookte cv-installatie. Opleve ring zal in overleg geschieden. Op de verdieping zijn vier slaapkamers (één met balkon), een badkamer met ligbad, douche, wastafel en toilet, en bergruimte. Vlizotrap naar beloopbare zolder.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 10