Heeft u al een idee voor Ouwe Sunderklaas? 2 Phoeniciërs voeren 2600 jaar geleden ook al om Afrika Expositie EcoMare belicht geschiedenis zeeonderzoek .TEXELSE COURANT' (JUCtRntTTRS LIGGER ELKAAR Ouwe Sunderklaas in de dorpen TEXELSE^COURANT oud Papier Medische zorg Radio Texel 1Q6.1 Kerkdiensten Raadsvergadering Lever uw advertentie tijdig in voor de Ouwe Sunderklaas krant Kerstkrant Oud en Nieuw krant VRIJDAG 7 DECEMBER 2001 Ziekte teistert team Jozefschool, sta caravans EurOase moeten veld rui men, Piet Bakelaar sportman van het ]aar. natte herfst nekslag lelieteler, naam Pijpersdijk geeft te denken, schandkettmg terug op Groene- plaats, geen schadevergoeding voor boeren na natte herfst, run op gratis chipkaart Teso, overlast windmolen Oudeschild, havenmeester Willem Welbie neemt afscheid, 250ste afle vering Hoornder, Texels plan voor mobiliteitsketen, Hans Dulfer op Texel, minister wil eind aan sport- vliegen boven Wadden, nieuwe school in De Cocksdorp. overtocht Texelse boot door de week goedko per, Luchtvaartmuseum toeristische attractie of museum?, vier directeu ren voor NBC, Waddeneilanden moe ten intensiever samenwerken. Kees Dros restaureert huis Dames Dijt, nieuwe start dierenclubs na renova tie gebouw Paelwerck. Texelaars denken mee over toekomst gemeen tehuis, Dries Veltkamp bouwt raad huis voor ƒ20 miljoen. Nauta blijft weg bij inspraak raadhuis, oude munt in maag kabeljauw. Milieubarometers voor Texelse bedrijven, gemeente ten strijde tegen illegale verhuur wonin gen, gemeente start centrale publieksbalie, Raboton steunt Texelse projecten, Texelaar onder zocht de Zuidpool, woningen op plek bakkerij 't Gouwe Boltje. nieuwe pre dikanten in Oosterend, Harry Wuis neemt afscheid van Opduin, Hans Kreeft populairste passagier Bus, schermutselingen op Oudeschilder haven, Pelagia maakt rondje Afrika, Texelaar bouwt gitaren. De Linde boom blijft ondanks veranderingen zichzelf, Ézels vieren lustrum, nieuwe TX 43 'Biem van der Vis', nieuwe trouwlocaties. Zilveren Cicerolat voor Texelse Courant, perikelen rond Koger openbaar toilet, Nilsson stopt zonder ruzie, jachtopziener Ed Drijver onder vuur, website voor schapen fokkers, zorgen over exploitatie bezoekerscentrum NR Binnenburg 6 toch op monumentenlijst, scherpere regels brandpreventie, Trap 'Texelse cafés niet brandveilig', kampeer- boeren willen 15 tenten, NIOZ be staat 125 jaar, toeristen geven eiland hoog rapportcijfer, celstraf voor han delaar in illegale CD's, aannemer Vis ser grijpt naast nieuwbouw NIOZ, Helderse haven naar Balgzand?, pe rikelen rond centrale hulppost Den Burg west, viering 400 jaar VOC in 2002, politiek worstelt met paarden- schuurtjes, weinig animo politieke enquête, brand legt fruitbedrijf in as, natuurgebieden dicht wegens mond en klauwzeer, kwekerij watervlooien bij waterzuivering, vervoersverbod drachtige ooien, vissers blokkeren haven Delfzijl, tijdelijke aanbouw aan raadhuis. Gerrie Plaatsman nieuwe coach Texel'94, scheepsdok Boom in andere handen, 'nieuwe regels Wad denzee betekenen einde watersport', verbod kievitseieren zoeken, onder nemers Stenenplaats vernieuwen, landbouwers willen winterpeil niet verhogen, sponsoracties voor nieuwe atletiekbaan, jutters mogen op Flora blijven, nieuw rouwcentrum, huishou dens over op natuurstroom, kinder dagverblijf in semi-permanent ge bouw, 'Bulderbos' in Cocksdorp, VW en TVL werken meer samen, Ploegelanden, stankoverlast door la ding kippenmest, post agentschappen weg uit De Koog, kabinet staakt financiering agrarisch natuurbeheer, konijn hoeve Avanti eet beschuit, Noortje Roll trouw ambtenaar, tatoeëerder op Texel, Nienke Daalder beste turnster, melkveehouders stoppen met mel ken. Maritiem en Juttersmuseum wil naar 100.000 bezoekers, b en w ver gaderen op Razende Bol, parkeer overlast fietsen Den Burg, Sieme Keyser 80 jaar, Klimop-prijs Rein schapenfokkers houden alternatieve fokdag, monumentale beuk Kees Dros moet om, vogelkijkhut aan de Ottersaat, vermomde inspecteur keurt zwembad Molenkoog, raads commissie: alleen windmolens in Eierlan^l/Het Noorden, Primafoon gaat dicht, Durper slager De Boer stopt, filmopnames op Texel, kampe ren bij de boer voortaan 'object gebonden', Euro op Texel, onduidelijkheid over vergoeding maaien sloten. Burgemeester Gel dorp: 'Raad stelt college te weinig hardlopen op Texelse boot, botten- koning en archiefplüuzer gek van walvissen, hardloopwedstrijd politie, schapen larnmen in tenten, Texels dictee: misverstand over woorden boeken van Jansen en Keyser, plezierjachten in nieuwe haven, gluur ders op kunstroute Waantij, toeristen belasting omhoog voor musea, Martin Warnaar ridder, maquette Texelse Rede, kunstenaars schilde ren Texelse seizoen, rotonde Aken- buurt geopend, meierblis mag milieu niet belasten, aankoopbeleid kunst en cultuur op de schop: 'Alleen Texelse kunst aankopen', vrijgezel slaat balletje op Razende Bol, 'Parels' Striking niet gewild in Oudeschild, pierenvissers boos over beperkingen, wolharige neushoorn in EcoMare, gebroeders Lap gaan 'rondje om de kerk'. Poolse werkers door personeelsschaarste, dames van Oranje gast bij ZDH, Het Noorden 150 jaar, flaneerkade Oudeschild, brand verwoest atelier kunstschilder, kottervisser wordt pedicure, lang zaamste Rondje Texel ooit, strand- exploitanten boos over stremmingen Stam en Joan de Groot, wonen in schuur Zevenhuizen mag, nieuw Luchtvaartmuseum wordt Siamese tweeling, TX 10 vangt oude kapmes sen, Loodsmansduin in vuur en vlam, medewerkers horeca mogen 's win ters met meer in WW, strijd over nieuwe schuur Waalder museum, wachttijden in Koger horeca, dit jaar geen Schapenfokdag, nieuwe agra risch bedrijf langs Marsweg, Irene Maas graaft naar verleden Bleekerij. drinkgedrag vakantievierende jonge ren, ijsbreker ramt kade Oudeschild, driejarige Demie jongste springer ooit, raadsleden fotograferen vrijko mende Texelse boerderijen, bar De Rog in andere handen, schending middeleeuws grafveld bij aanleg fietspad Westerweg, strijd over uit breiding Durper bedrijventerrein, laat ste bewoner Bleekerscoogh blok keert oplevering, vaarverbod Texelse kapitein, klimpartij in zendmast klachten na feest Dourleinkazerne, aanleg riolering duurt zeven jaar. Joke Geldorp hamert raadsvergadering af na half uurtje, postkantoor Den Burg sluit, recordpompoen Harry Bakker, lastige vragen', Erik van der Spek 25 jaar bij SBB. Natuurmonumenten woedend over 'plunderende' kokkelvissers, 'Woonpand in De Nog een paar dagen en dan stort een groot deel van de Texelaars zich - als speuler of als toeschou wer - vol overgave in het Ouwe Sunderklaasfeest. Om hen de hand te reiken, publiceert de Texelse Courant in de editie van dinsdag aanstaande een over zicht, met de programma's in alle dorpen. Feestcommissies kun nen hun gegevens tot maandag 11.00 uur aanleveren op de re dactie. Dat kan telefonisch (tel. 362 620), per fax (323 000) of als e-mail (redactie ©texelse courant.nl). Gebeurt dit niet, dan gaat de redactie ervan uit dat de programma's dezelfde zijn als vorig jaar. Koog verkeert in slechte staat', Texels Belang tegen zonering holle wegge tjes, belastingschuld nekt bakkerij, 30 kilometer in alle dorpen, nieuwe veer boot wordt riant schip, fanfare of museum in kerk Den Hoorn?, voge laars overspoelen eiland, voortbe staan schapenstamboek aan zijden draadie. laatste Texelse blazer van het eiland, Benno van Tilburg stapt op als directeur Maritiem en Juttersmuseum, artsen willen lagere werkdruk, schuurfeest Rabobank in aspergekwekerij, logies met ontbijt heeft impulsen nodig, ecotax zet streep door waterkrachtcentrale, ge meente: 'Ramen en deuren horeca na elf uur dicht', nieuwe commandant De Mok, De Winters 'Texelstroom' voor tweede keer op CD gezet, stolp boerderij in Eikenbossie?, fout in be stemmingsplan: woning nabij Westerkolk, kinderen Strijbosschool beedigd kunstenaar, ABN AMRO sluit één filiaal, Texelaars lopen 120 km. hard, onderwijsinspectie: OSG Hoge- berg warm, goed en leuk, Dros en Daalder 'tunen" volgens oud sys teem, Henk 'van de Baron' Witte bouw tuinwal met kraan, Natuur monumenten sluit groter deel Schor ren af, Wampexers wekken duur zame energie op, Japanse oesters smaken naar meer, KTF overstemd tijdens intocht Sinterklaas, nieuw soort plant in duinen, 95-jarige slaagt met glans voor rijtest, vijf ton extra voor peuterspeelzaal en kinderop vang, Cor Dros komt met alternatief voor gebouw buitendienst, ludieke vrouwenkalender, ook Welborens bouwen duurzaam, paracommercie bij Sportschutters?, nieuwbouw NIOZ, motie voor behoud VOC-wrak- ken, Tien voor Texel tegen bouw vakantiehuizen Bleekerscoogh, Adriaan Dijksen uit overlegorgaan Nationaal Park, generaal schouder klopje ambtenaren, kapitein Sietse Broersma neemt afscheid, diefstal wegmeubilair Kabeltex, toch steile geleiders kruispunt, Texelwind BV: 'lusten voor lasten', Boudewijn de Groot op Nacht van de Ezel, Nico Drenth 'Ézel van het jaar', strandvon der bevrijdt zeehond, herrie over an tenne op bedrijventerrein, Alterra be staat 25 jaar, koninklijk predikaat voor NIOZ, bestuur Sportschutters genomineerd voor prijs, Klaas Mod der (PvdA) keert niet terug in raad, bus eerste boot vervalt, verontrusting over straling zendmasten, Pelagiasong Ewout Adriaans, schip Navigator aan de ketting, jongeren werk sluit skatepark tijdelijk, burge meester wil verbod op blowen op straat. Met zevenmijlslaarzen door het Onderzoek der Zee is de titel van een nieuwe expositie in EcoMare over zeeonderzoek. De makers noemen het zelf een beknopte ex positie, want het onderwerp is te groot en veelomvattend om volle dig weer te geven. Het 125-jarig bestaan van het Nederlands Insti tuut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) vormde voor EcoMare de aanleiding om de expositie te ont wikkelen. Beide instellingen werken in toene mende mate samen, zo verklaarde zowel directeur Jan Kuiper van EcoMare als zijn NlOZ-collega Jan de Leeuw. Die samenwerking bestaat er hoofdzakelijk uit dat EcoMare de re sultaten van onderzoek dat op het Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vnjdag Redactie: Postbus 11 17S0 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 0222 - 31 72 66 Mobiel 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al orao advertentiecontracten en aantreding en daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentie-wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd txi de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hel Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2001: Per half Jaar 63,- Perjaar 126,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. NIOZ wordt verricht op een begrijpe lijke manier aanschouwelijk maakt voor het publiek. Kuiper noemde EcoMare daarom 'de etalage van het NIOZ'. Om de band te onderstrepen was De Leeuw de eer gegund de openingshandeling te verrichten. Hij kreeg de kans als vanouds weer eens veldwerk te verrichten, want hij werd door collega Kuiper een met schel pen, wier en water gevulde bak in gedirigeerd, waarin hij met behulp van een schepnet moest vissen naar de sleutel die toegang gaf tot de tentoonstellingsruimte. Vóór De Leeuw dat deed, gaf hij een soort minicollege over de geschiede nis van het zeeonderzoek. Die begon mogeli|k 600 jaar voor Christus al, toen de Phoeniciërs volgens een vroege geschiedschrijver rond Afrika zeilden. Een enorme prestatie, vol gens De Leeuw, want gezien de stro mingen en hun afhankelijkheid van de wind, moeten deze historische zee lieden wel gedwongen zijn geweest ver de zee op te gaan. Volgens De Leeuw moet dan ook met worden uit gesloten dat de Phoeniciërs Amerika hebben ontdekt. Een ander die veel kennis moet hebben opgedaan van wind en stromingen en die dus in ze kere zin onderzoeker mag worden genoemd, was de Noorman Leiv Erikson, die duizend jaar na Christus via Groenland naar Canada voer. De Portugees Hendrik de Zeevaarder huurde in de vijftiende eeuw cartografen en astronomen in en liet hen samenwerken om maar zo goed mogelijk geprepareerd de zee op te kunnen gaan. Een andere beroemde naam die De Leeuw noemde was die van Aristoteles, die in de vierde eeuw voor Christus al een soort zee onderzoek verrichtte door een groot aantal zeedieren te beschrijven en te catalogiseren. EcoMare laat het zeeonderzoek be ginnen in de zeventiende en acht tiende eeuw, toen 'amateurs' (liefheb bers) zoals burgemeester Slabber uit Zeeland op reizen planten en dieren verzamelden en de natuur beschre ven. Enkele fraai uitgevoerde boeken uit die tijd zijn op de tentoonstelling te bewonderen, waaronder het be roemde boek van Rumphius, De Amboinsche Ranteitenkamer, een standaardwerk rond 1700. Uiteraard is er ook aandacht voor de voorloper van het NIOZ, het Zoölogisch Station in Den Helder, dat op zeer lokale schaal onderzoek ver richtte. De onderzoekers gingen vaak met roeibootjes het water op. Aan de wal werd onderzoek gedaan naar de planten en dieren die ze op hun 'toch ten' verzamelden. In de 21ste eeuw wordt nog steeds gevaren. Het werk gebied is inmiddels uitgebreid tot de wereldzeeën. Behalve naar de flora en fauna, wordt nu ook gekeken naar andere aspecten, zoals zee stromingen en de vervuiling. De in strumenten die de wetenschappers gebruikten zijn in de loop der jaren eveneens aan verandering onderhe vig geweest. Zowel van oud als van nieuw materiaal zijn in de tentoon stelling voorbeelden te zien. Aandacht is er ook voor enkele re cent zeeonderzoek. Dicht bij huis, zoals het onderzoek naar zee stromingen in het Marsdiep, dat wordt uitgevoerd met behulp van de veerboot naar Den Helder, en het fuikenonderzoek naar de visstand in de Mokbaai. De kleur en helderheid van zeewater en het trekgedrag van kanoetstrandlopers wordt zowel dicht bij huis (in het Waddengebied) bestudeerd als in verre landen, zo- als Siberie. Antarctica en de waddenkusten van Afrika. Als voor beeld van de grote internationale ex peditie 'Een rondje om Afrika' is iets te zien over het onderzoek naar de Agulhas-ringen bij Kaap de Goede Hoop. Aandacht is er met alleen voor het werk van het NIOZ. In opdracht van de Landbouw Universiteit Wageningen en in samenwerking met Alterra vond onderzoek plaats naar het verdwijnen van het zeegras uit de Waddenzee. Nog tot in het begin van de twintigste eeuw kwam deze plant er in grote hoeveelheden voor. Allerlei dieren leefden in de dichte zeegrasvelden, veel kust bewoners hadden er inkomsten aan en ooit werden er dijken mee ge bouwd. De vraag is of nu, na jaren onderzoek, de oorzaak van de verdwijning is gevonden. De oceanografie is volgens De Leeuw 'een heel jonge wetenschap', die pas serieus ter hand is genomen in 1872, toen een Engelse expeditie werd op gezet en een schip met de naam Challenger de wereld rondzeilde en onderweg onderzoek verrichtte naar organismen in de diepzee. De Challenger keerde in 1876 terug in de thuishaven, enkele maanden voordat in Den Helder de voorloper van het NIOZ werd gesticht. Dat de studie naar de oceanen dus pas 125 oud is, dwingt tot beschei denheid, betoogde De Leeuw. 'We denken heel veel te weten en in ze kere zin is dat ook zo. Maar aan de andere kant weten we nog niks. Het onderzoek naar de invloed van de zeestromen op ons klimaat is bijvoor beeld nog maar net begonnen.' De expositie in EcoMare is te bezich tigen tot en met 31 mei volgend jaar. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234. Aanvragen visites tussen 9 00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17 30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zon der afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op za terdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. -Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg. tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noor den Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS; Voor aanmelding, informatie of voorlichting: Humanitas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel. 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen. 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon- 0900-8844 In spoedeisende gevallen 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of an dere verslavingen: bel tijdens kantoor uren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel 318581,327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralmgen (sa menwerkend met het tandheelkundig centrum; voor ziekenfonds- en particu lier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-18 30 u.. zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00- 12 00 en 16.00-17 00 u. Buiten die tij den alleen voor spoedeisende geval len. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Het bos Erik van der Spek van Staatsbosbeheer over kerstbomen en het bos 18.00 u. Muziek met Marco 19 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit rooms-katho- lieke kerk Den burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poézie) 12 00u Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18 00 u Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Skaters. Over de komst van de euro, veilig verkeer en het bednjventerrein. Over de structuurvisie van de gemeente, aanvaringen in de haven en Sinterklaas Gasten zijn Julie ruf en Danique Jongejan, dwaalgast Jeroen van Hattum leest een aflevering van het feuilleton en Dirk Eelman zorgt voor de muziek tussendoor Verder veel muziek, op eigen teksten en op teksten van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn. aansluitend: Radio Noordholland Zondag 9 december 2001 Tweede advent HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. L. Giethoorn uit Groningen. De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 11.00 u ds J. Vlasblom Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, 19 00 u ds P. den Braanker. Oudeschild: 11.00 u. ds. F. van Hel den, Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. L. Giet hoorn uit Groningen, Heilig Avond maal. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roe pers, mmv. The Singers of the Lord ,e' GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M van Dijk; don. 13/12: 19.30 u. bijbel lezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L. Hoekstra. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dameskoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u herenkoor, woord-communiedienst parochianen. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10 30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. BI (Advertentie) Jan de Leeuw (links) en Jan Kuiper, respectievelijk directeur van net NIOZ en EcoMare, staan stil bij een vroege episode uit het zee onderzoek. (Foto Joop Rommets) Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. In het gemeentehuis komt dinsdag om 19.30 uur de gemeenteraad bij een. De vergadering is openbaar, de agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst 13 no vember 4. Vergoedingsregeling 2002 vrijwil lige brandweer 5. Salarissen en vergoedingen van gulden naar euro 6. Besteding extra gelden BWS- budget2001 sociale woningbouw 7. Kinderopvang- en peuter- speelzaalwerk op Texel in 2002 8. Vervanging chemische wasma chine DSW De Bolder 9. Beleidsplan ABW c.a. 2002 en Beleidsverslag 2000 10. Investeringssubsidie 11 .Milieu-uitvoeringsprogramma 2002 12.Woonrijp maken Slotskolk Oosterend 13. Aangaan vaste geldlening 14. Parkeren Albert Heijn 15. Rapport Ecofys 16. Post onvoorziene uitgaven 17. Ingekomen stukken 18. Rondvraag 19. Sluiting 14 december 21 december 28 december Nu inleveren betekent dat u ons de tijd geeft alle aandacht te besteden aan uw adverten tie Mocht u onverhoopt toch nog op het laatste moment willen plaatsen: wij hebben altijd ruimte! Longeveld t de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Te>«t Telefoon 0222 362600 Fax 0222 - 3UT11 «tniviiii I

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2