music store VIDEOTHEEK Verbouwingsuitverkoop betalen MAAK BEN KEUZE A^.v° »-\A* /v V VV/ EUREKA ft "tK J% Officiële I berichten WINNUBST OPTIEK WINNUBST OPTIEK o* ff if* 1/ De Lange Muur J? A° GESLOTEN Sfeervol Oriëntaals lopend buffet inAMT< De hele kerstvakantie 3 films 7 dagen voor 15,- 5 films 7 dagen voor 25 (Geldt niet voor dagfilms.) MUSIC STORE Marten Classics Weverstraat 32, Den Burg Bijvoorbeeld: r<y jV O KT v V 0° a v? v> r\V O <JT .At" c,o- Vraag naar de voorwaarden Groeneplaats 6 S 310676 Het kantoor van DOGGËjf -ROOI is op maandag 24 december Vanaf 27 dec. tot 31 dec. op alle kamerplanten 50% korting Tevens wensen wij u prettige feestdagen en een gezond 2002 TUINCENTRUM CHINEES - INDISCH RESTAURANT In ons restaurant presenteren wij elke week op vrijdag, zaterdag en zondag Nu speciale prijs: van f 27,50 voor f 25,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar voor f 16,50. Kapvergunningen 4^ Ruimtelijke ordening Inrijden voetgangerszone Milieuvergunningen Sportverkiezingen Opening rond kerst VRIJDAG 21 DECEMBER 2001 Weverstraat 68, 3 312695 Weverstraat 68, a 312695 Outdoor ao t?y A lT rv* ao Schorrenweg 20, nabij Oosterend, a 318364 NIKADEL 48 DE KOOG 3 317786 Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten lychees, ananas, gebakken banaan, e.a. vruchten, etc. Reserveer tijdig uw couvertstel 317786. Aangevraagde bouwvergunningen Gemeente Texel Zwembad Molenkoog voor het geheel vernieuwen v.e waterglijbaan a/d Slingerweg 40 te Den Burg (ontvangen 12 december 2001), J de Leeuw voor het veranderen/vergroten ve woonhuis a/d Thijsselaan 17 te Den Burg (ontvangen 13 december 2001), H Boom voor het plaatsen ve woonhuis met garages a/h Meyertebos 15 te Den Burg (ontvangen 13 december 2001); Staat der Nederlanden. Minister voor Binnenlandse Zaken en Koninkrijks relaties voor het plaatsen v e. antennemast (C2000) en apparaten- gebouw a/d Vuurtorenweg (parkeerterrein strand) te De Cocksdorp (ontvangen 14 december 2001). G. Hall voor het veranderen/vergro ten v e. zomerhuis a/d Slufterweg 140 te De Cocksdorp (ontvangen 17 december 2001); D C. Boot voor het plaatsen v e. garage a/d Duykerdam 1 te Den Burg (ontvangen 17 december 2001), Th Hin voor het plaatsen v e berging a/h Schilderend 20 te Den Burg (ont vangen 18 december 2001); R de Vries voor het plaatsen v.e. berging a/d Heemskerckstraat 70 te Oudeschild (ontvangen 18 december 2001). R. de Vries voor het gedeeltelijk vernieuwen en veranderen/ vergroten v e woning/garage a/d Heemskerckstraat 70 te Oude schild (ontvangen 18 december 2001); J C Hoogenbosch voor het gedeeltelijk vernieuwen/veranderen v.e. bijgebouw a/h Molwerk 27 te Den Hoorn (ontvangen 18 december 2001); A. Smit voor het ver groten v.e. recreatiewoning a/d Burdetstraat 15 te Den Burg (ont vangen 18 december 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen H.W.G.J. Dolleweerd voor het plaatsen v.e. schutting a/d Beatrixlaan 151 te Den Burg (verzonden 12 december 2001); Stichting Wonen Texel voor het veranderen v.e. winkel met bovenwoning tot woning a/d Peperstraat 1 te Oosterend (verzonden 18 december 2001); M. Spijker voor het veranderen/vergroten v.e. garage tot berging met praktijkruimte en plaatsen serre a/d Ruijslaan 88 te De Koog (ver zonden 18 december 2001); A Lap voor het plaatsen v.e overkap ping a/d Klif 35a te Den Hoorn (verzonden 18 december 2001) Fa. Graaf voor het plaatsen ve dakkapel a/d Postweg 215 te De Cocksdorp (verzonden 20 december 2001). Goedgekeurde melding bouwvoornemen L.C. Boekei voor het plaatsen ve bergmg/tuinschuurtje a/d Thijsselaan 31 te Den Burg (verzonden 17 december 2001). J.C. Brouwer voor het vergroten v.e garage/berging a/d Haffelderweg 18 te Den Burg (verzonden 18 december 2001), J van der Spek voor het gewijzigd uitvoeren v e. melding bouwvoornemen waarvoor reeds bouwtoestemming is verleend a/d Bosrandweg 202 te De Koog (verzonden 18 december 2001). Verleende sloopvergunning R. Hooijberg voor het slopen v.e recreatief opstal a/d Postweg 205 te De Cocksdorp (verzonden 4 december 2001); Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: J Hemelrijk voor de wijziging van gebruik van het pand Haven 12 te Oudeschild Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf donderdag 27 december 2001 gedu rende vier weken ter inzage op kamer 0.12 van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van termzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstelling (1) Burgemeester en Wethouders hebben vrijstelling ver leend aan: Hebrotex VO F. voor het inrichten van een verkooppunt voor detail handel in het pand Schilderweg 253 te Oudeschild. Deze vnjstellmg is mogelijk op basis van artikel 4 lid 4c van het bestemmingsplan "Oudeschild bedrijventerrein" Vrijstelling (2) Burgemeester en Wethouders hebben, met gebruik making van een procedure ex artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling verleend aan: Mw l Verkaik en Dhr. O Goenga, voor een tweewielerbedrijf aan de Bernhardlaan 170 a te Den Burg (datum verzending besluit is 21 december 2001) Gedoogbeschikking Burgemeester en Wethouders hebben besloten het tijdelijk opslaan van grond, afkomstig uit het bouw project "Sint Jan" te Den Burg, te gedogen. De op slag mag plaatsvinden op een perceel aan de Wester- weg te Den Burg (grenzend aan de locatie van de noodcamping). De beschikking is gericht aan de ei genaar van dit perceel, de heer D.J. Roeper (datum verzending is 20 december 2001) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop voornoemde besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. De bovenstaande besluiten liggen ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0 12 van het gemeen tehuis. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, vergunning te verlenen aan: mevrouw W Samama te Soest voor het kappen van een dennen boom in de tuin van het perceel Tempehersweg 3 wegens overlast; s.v Oosterend voor het kappen van een boomsingel van ca 35 meter wegens nieuwbouw van een kantine op het terrein van de voetbal club aan de Vliestraat te Oosterend. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belang hebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdie ping). Nadere informatie: telefoonnummer (0222) 36 22 76. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer H Kuiper, bureau Milieu, telefoonnummer (0222) 36 21 88. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens zijn op grond van artikel 8.4, lid 1 (revisievergunning) van de Wet milieubeheer vergunning te verlenen aan; de Firma Jaap Lap voor de melkrundveehoudenj aan de Kerkstraat 3 te Den Hoorn. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer vergun ning te verlenen aan: de Firma Jaap Lap voor het oprichten en in werking hebben van een schapenhouderij aan de Kleiweg 2 te Den Hoorn: de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel (M A B voor het oprich ten en in werking hebben van een auto- en motorcrossterrein aan de Hoofdweg 35 te De Cocksdorp. De locatie is bij ons kadastraal bekend als gemeente Texel, sectie A. nummers 5689 en 3133 (ge deeltelijk) Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 8.1.b (veranderingsvergunning) van de Wet milieubeheer vergunning verleend aan: de Gemeente TexelGroeneplaats 1 te Den 8urg voor het gemeen telijk opslagterrein aan de Pontweg 14 te Den Burg Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit. In het belang van de bescherming van het milieu wor den voorschriften aan de te verlenen vergunning ver bonden Tijdens de inzagetermijn van 24 december 2001 tot en met 21 januari 2002 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieu beheer de aanvraag om vergunning, het ontwerp-be sluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken ter inzage. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het monde ling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aan vrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachte wisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethouders schrif telijk bedenkingen inbrengen De schriftelijke beden kingen dienen geadresseerd te worden aan het col lege van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. De gemeente constateert dat er nogal wat misver standen bestaan over het inrijden van de voetgangerszone in Den Burg en de gesloten verklaring in De Koog Er wordt buiten de vastge stelde bevoorradingstijden om veelvuldig het cen trum c.q. de Dorpsstraat ingereden zonder dat men in het bezit is van een ontheffing mrijverbod. Ook rijdt men tegen de aanbevolen rijrichting in en worden vaak auto's in de voornoemde gebieden geparkeerd, terwijl dit niet de bedoeling is. Eén en ander veroor zaakt veel overlast en irritatie, zodat wij u willen wij zen op de geldende regels: Tijdens de vastgestelde bevoorradingstijden mag zonder ontheffing de voetgangerszöne c.q. geslotenverklaring uitsluitend worden ingereden om te laden en te lossen. Deze tijden zijn: maan dag tot en met zaterdag van 07.00-10.00 uur en maandag tot en met vrijdag van 13.00-14.30 uur. U wordt aangeraden zoveel mogelijk van deze tij den gebruik te maken. Buiten deze tijden mag alleen de voetgangerszone c.q. geslotenverklaring worden ingereden als u in het bezit bent van een ontheffing inrijverbod, be doeld om te laden en te lossen of voor bewoners om hun eigen parkeerruimte te bereiken. Deze kan worden aangevraagd bij mevrouw M. Witte, kamer 2.03, telefoonnummer 36 22 76 (alleen 's morgens). De aanbevolen rijrichting is als volgt: Den Burg: Weverstraat, Waalderstraat of Burgwal in en via Stenenplaats en Kogerstraat eruit; De Koog: Via de Kaapstraat de Dorpsstraat in en links- of rechtsaf de Dorpsstraat uit. Voorts wijzen wij u erop dat ook een ontheffing inrijverbod alleen bedoeld is om te laden en te los sen. U mag er dus niet mee parkeren in het be doelde gebied. De politie zal strenger toezien op het naleven van de hier genoemde regels. Texelse sportverenigingen en organisaties kunnen weer hun stem uitbrengen voor de verkiezing van Texelse sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar. Nominaties dienen uiterlijk 9 januari 2002 te zijn doorgegeven aan de sector Welzijn t.a.v. Gert Pan sier, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, tel. (0222) 36 21 56. Het gemeentehuis is in de kerstweek op donderdag 27 en vrijdag 28 december normaal geopend. Wel zal deze dagen sprake zijn van een beperkte bezet ting. Maandag 24 december is het gemeentehuis gesloten. Voor verdere informatie over gewijzigde openingstijden en huisvuilroutes zie de Eiland- berichten elders in deze krant.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 20