Jn? 50 Texelaars naar koninklijk huwelijk Corrie Heijne lijsttrekker en kandidaat wethouder Beursplein 5 voor eerst gelanceerd in Noordzee met vakantieschema I I IK SPEEL GRPflG iTONEELlj OR HOOR RUES IN EEN SLRKKENGONG M'JN ENERGIE IS D0UR-7RAM LIEVE LUISTERAAR. 1 ...eh ....geochte r <5rR RADSLEDEN NOU "SOS OULLIE HEB.BEN JEEN MOOIE LOOM OP GEZET. I MRRR WRRR ZON DE KRRRSOES? 01E ZON WET ZAAKOE RRN HET OPWARMEN j77^ Af te halen bij: mKtmf/uiTGmu GS keurt plan Buitengebied op deel na goed Veel nieuwe namen op lijst Texels Belang Foutje... Bibliotheek wordt stembureau 11 Ransuilen strijken neer in Den Hoorn g Nieuwe boottrailer voor reddingboot De reddingboot staat even kaal op het direct antwoord bleef meestal achter wege. Standaart werkte tot voorkort in de offshore, verhuurt bungalows en baarde opzien door een aanvraag voor een slakkenkwekeri). Joop Groeskamp uit Den Hoorn is werk zaam bij de belastingdienst. Roelie Bakker staat bekend als het gezicht van Radio Texel. Timmer: 'Stuk voor stuk verschillende persoonlijkheden met verschillende kwaliteiten die el kaar goed aanvullen. Het is een strijd vaardig team en dat past goed in het duale politieke stelsel.' Voor het eerst in de geschiedenis van de partij is de lijst met meer in alfabetische volgorde vastgesteld. Als Texels Belang in aan merking komt voor het wethouder schap, dan zal Corrie Heijne die func tie gaan bekleden. Texels Belang presenteerde woensdagavond ook een imposante rij lijstduwers. Het zijn: Paul Kikkert, Arco de Graaf, Corrie Stiehl-van der Vis, Hans Zijm (slager uit Den Hoorn), Erna Tromp-Tuinema, Alfons Kuip, Willem Brons, Cees Hooyschuur en Piet van der Star. Tijdens de bijeenkomst stelden de partijleden ook het verkiezings programma vast. Dat is binnenkort te lezen op de website www.texelsbelang.nl. Hierop worden ook de kandidaten geïntroduceerd. De kandidaten voor Texels Belang presenteerden zich woensdagavond in hotel De Linde boom. (Foto GararO Timmerman) L&R KANTOORVAKHANDEL Parkstraat 10 BRUNA TEXEL Weverstraat 17a drukkerij/uitgeverij LANGEVELD DE ROOY BV Spinbaan 6 REDACTIE TEXELSE COURANT Warmoesstraat 45 De gemeente heeft van de provincie anderhalf jaar de tijd gekregen om het gedeelte van het bestemmingsplan Buitengebied dat betrekking heeft op de zuidpunt van Texel te herschrijven. In de eerder ingediende versie was niet getoetst aan de Habitat- en Vogelrichtlijn een nalatigheid die vol gens de Raad van State niet achter wege had mogen blijven. Gedepu teerde Staten volgt deze uitspraak, waardoor de gemeente het huiswerk over moet doen. Wel goedgekeurd is het gedeelte van het plan dat betrek king heeft op de campings Loods mansduin en Kogerstrand. Ten aan zien van deze twee onderdelen in het oorspronkelijke plan had de RST be zwaar ingediend, maar deze zijn door GS niet gegrond verklaard. Vijftig inwoners gaan op kosten van de gemeente naar de Natio nale Feestavond ter gelegenheid van het huwelijk van prins Willem- Alexander en Maxima Zorreguieta op 2 februari. Het college heeft in stemmend gereageerd op een der gelijk voorstel van het Nationaal Oranje Comité, dat in de Amster damse ArenA voor elke gemeente plaatsen heeft gereserveerd naar rato van het aantal inwoners. Op grond daarvan heeft Texel 'recht' op vijftig stoelen. De aanwezigen moeten een gemêleerd gezelschap vormen, ook wat leeftijden betreft. Ze zullen onder andere worden gezocht in kringen van vrijwilligers en degenen die altijd al actief waren bij festivitei ten rond koninklijke gebeurtenissen. Uitnodigingen gaan naar scouting, brandweer, jeugdbrandweer, Radio Texel, Koninginnemarktcomité, Tesselhuus, Verpleeghuis, Gollards, Zonnebloem, Paardrijden voor Ge handicapten, Rode Kruis, Welzijns- stichting, Stichting Welzijn Ouderen, Scholengemeenschap, gehandicap ten Budoveremging, stichting Pop muziek, Comité 4/5 mei. Wagen museum, Luchtvaartmuseum en de dorpscommissies. Wie op de uitnodiging ingaat krijgt in de ArenA een avondvullend pro gramma van muziek, theater, acts en dans, verzorgd door bekende arties ten. Het prinselijk bruidspaar is er zelf ook bij en zal het Nationaal Geschenk in ontvangst nemen. De kosten bedragen 99,- per per soon (dus totaal ƒ4.950,-) en worden gedragen door de gemeente. Daarin is ook een bedrag van ƒ6,- begrepen, als bijdrage voor het Nationaal Ge schenk. Het vervoer heen en terug wordt verzorgd door het bedrijf Eve nementen Vervoer Nederland, dat ook de extra boot na afloop betaalt. Het gemeentebestuur rekent erop dat op de huwelijksdag ook op Texel zelf festiviteiten worden gehouden, zoals optochten en oranjebals. Elke dorps commissie krijgt daarvoor ƒ1000,-. Omdat Den Burg geen dorps commissie heeft zal het daar anders worden geregeld. Verder is het de bedoeling dat de bewoners van de Gollards en het ver pleeghuis worden getrakteerd op een oranjegebakje en een oranjebitter, waarmee totaal ƒ1000,- is gemoeid. Totaal zal de gemeente dus ƒ12.950,- uitgeven aan de huwelijksdag. In de gemeentebegroting is daar overigens geen rekening mee gehouden, zodat de financiering zal worden geregeld in de voorjaarsnota. In de krant van 14 december stond op pagina 5 het artikel 'Deur disco moet in veilige richting draaien'. Daarin werd een opsomming gege ven van horecabedrijven waar vol gens de brandweer nog iets mis was met de draairichting van de deuren. Onder andere werd De Groote Slock genoemd, maar dat was het gevol g van miscommunicatie bij de gemeen telijke rapporteurs. Feit is dat in de Slock al in een vroeg stadium de draairichting in orde is gemaakt. De brandweer betreurt het verkeerde beeld dat aldus is ontstaan. Starkenburg wordt opgeheven als stembureau. Ingaand de eerstvol gende verkiezing (6 maart) zal men zijn stem kunnen uitbrengen in de naburige openbare bibliotheek. Re den voor de verandering is dat het zaaltje van Starkenburg nogal klein is in verhouding tot het grote aantal kie zers (1500) dat hier komt. Bovendien ontbreekt een telefoonaansluiting. test was, nam de bemanning de trailer plus boot mee naar het strand van de Noordzee. Nabij de strekdam werd de Beursplein twee keer met de neus naar voren gelanceerd. Schip per Charles Douma en reserveschip- per Peter den Braven voeren het schip vervolgens beiden een keer achteruit terug in de trailer. Volgens woordvoerder Jaap Groen ging dat goed Uit de proef bleek wel dat er nog een paar aanpassingen moeten worden doorgevoerd. 'Er komt waar schijnlijk nog een ander net op dat fijnmaziger is. Dat is makkelijker bij het binnenvaren.' Sinds vrijdag heeft de KNRM een nieuwe trailer voor de Beursplein 5. Met het voertuig, dat planken aan beide zijkanten heeft, kan de reddingboot voortaan zowel in de Waddenzee als de Noordzee gelanceerd worden. iFoto Jeroen van Hottum) Corrie Heijne wordt de nieuwe lijst trekker van Texels Belang. Haar naam staat bovenaan de kieslijst die woensdagavond is vastgesteld door de leden van de kies vereniging. Tweede op de lijst staat Piet Standaart, gevolgd door Joop Groeskamp op nummer drie. Nieuwkomer is ook Willem Vlas, die als vierde staat genoteerd. Omdat ze vijfde op de lijst staat maakt ook Roelie Bakker-de Boer kans om raadslid te worden. Veel nieuwe namen dus op de kies lijst van de grootste fractie van Texel. 'Maar ze zijn stuk voor stuk goed in gevoerd in de politiek', benadrukt voorzitter Jos Timmer, die zelf als zesde op de lijst staat genoteerd. 'Corrie draait al een paar periodes mee in de raad en Piet, Joop Roelie zijn al langere tijd actief in de steun- fractie. Willem kijkt er wat frisser te genaan, maar dat hoeft geen nadeel te zijn. Tot voor kort was hij nog ad ministrateur van NUON, hij weet dus met cijfers om te gaan. Dat heeft hij ook wel bewezen bij de totstandko ming van de hal van de Boogschut ters.' Standaart is één van de weinige Texelaars die gebruik maakte van de publieke rondvraag. Hij stelde niet altijd de meest eenvoudige vragen, Het komt niet vaak voor. Ransuilen die een dorp verkiezen boven de rustiekere omgeving van een bos. In Den Hoorn is dat momenteel wel het geval. Twee ransuilen streken deze week neer in een boom in de tuin van de familie De Ruyter. Vogelkenner Adriaan Dijksen noemt het opmerkelijk. 'Ik vermoed dat er wat trek uit het noorden is. Bij een huis nabij de Hogeberg zijn ook rans uilen neergestreken. Het zijn dus ver moedelijk doortrekkers en geen Texelse uilen.' Volgens Dijksen is het belangrijk dat mensen de twee uilen met rust laten om te voorkomen dat ze vertrekken naar rustigere oorden. 'Je moet bij voorbeeld niet aan de boom gaan schudden. Als ze beginnen op te vlie gen, moet je uitkijken. Maar laat je ze met rust, dan is er niks aan de hand.' De aanwezigheid van de uilen kan er ook op wijzen dat er veel voedsel, zoals veldmuizen, in de omgeving is. 'Ze zoeken vaak een plek op waar ze zich goed in leven kunnen houden Op Texel broeden jaarlijks zo'n tien tot twintig ransuilen. Dijksen ver wacht met dat de twee bezoekers in de Hoornder boom aan nageslacht gaan werken. 'Die kans is nihil. Als ze uit het noorden komen, gaan ze ook terug om daar te broeden. Dat zit ze in de genen.' Een van de twee ransuilen die deze week hun intrek namen In een boom In de tuin van de familie De Ruyter in Den Hoorn. (Foto Joop Rommots) De KNRM werkte de afgelopen ne gen jaar nog met de boottrailer van de Sigfrid Egmundis, tot 1992 de voorganger van de Beursplein. Na deel van die trailer was dat de Beurs plein er alleen achterwaarts mee ge- bnceerd kon worden op de Waddenzee. Tewaterlating op de Noordzee viel af vanwege de bran ding. Het schip zou vol water kunnen slaan. Op de Waddenzee leverde de ach terwaartse lancering geen proble- nen op, tenzij zich in de winter ijs op zee vormde. Dan kon een lancering Dok daar moeilijk worden. Met de nieuwe trailer hoopt de KNRM van dergelijke mogelijke risico's geen hin der meer te ondervinden. De nieuwe heeft planken aan beide zijkanten, waardoor de golven gebroken kun nen worden. Roestvrijstaal Vrijdag werd hij in delen aangeleverd bij het boothuis. Vrijdagavond en zaterdagochtend werd hij in elkaar gezet door medewerkers van het bedrijf Roodberg uit het Friese Ter band en vrijwilligers van de KNRM. De trailer, net zo geel als zijn voor ganger, is zo'n 4,5 meter breed, zo'n 11 meter lang en weegt 5,5 ton. De De reddingboot Beursplein 5 is za terdag voor het eerst gelanceerd in de Noordzee. Dat was mogelijk dankzij een nieuwe boottrailer, die sinds vrijdag in het boothuis van De Cocksdorp staat. De nieuwe trailer, geschonken door de Am sterdamse beurs, vervangt de oude, die nog van de Sigfrid Egmundis was. vorige woog 4 ton. Hij is speciaal op maat gemaakt voor het boothuis. 'Hij is smaller dan andere trailers voor hetzelfde type schip', vertelt Bas Hof van Roodberg. 'Deze zou dus wel in andere stations van de KNRM kun nen staan, maar andere passen hier met in.' droge als de oude en nieuwe trailer gewisseld worden. De nieuwe trailer is ook beter voor het gewicht van de reddingboot. 'De Sigfrid Egmundis woog zes ton, de Beursplein weegt negen ton.' De wagen is gemaakt van verzinkt staal met roestvrijstalen draaipunten. Bij zonder zijn de vijf hydraulische cilin ders met slangen, die voorzien zijn van kunststofbewapening. Volgens Hof kunnen ze daardoor langer mee. Hij verwacht dat de trailer zo'n twin tig jaar gebruikt kan worden. De oude wordt verkocht. Proef Nadat de nieuwe in het boothuis ge- De nieuwe trailer heeft de naam Euronext gekregen. Volgens woord voerder Kees Brinkman van de KNRM werd via de 'tam tam' op de beurs in Amsterdam bekend dat De Cocksdorp een nieuwe trailer nodig had. Het leidde tot een schenking van ƒ125.000,-, waarmee de trailer be taald kon worden. Zaterdag 5 januari wordt hij officieel ia gebruik geno men.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5