Nieuwe vriendjes maken in nieuw kinderdagverblijf li Midwinternachtmaan teso Wassink smeedt mooie klank in nieuw koor E AgendaS TEXELSE 2 COURANT Interkerkelijke dienst in Koninghal Kinderen verhuisd naar Het Zwin (je-slaagd Folkduo geeft concert en workshop TEXELSE^COURANT Blikvanger J Voorstellingen Aerotheater Callanetics Esther Bankï (37) directeur MJM en Oudheidkamer Historisch blad Computercursus moeilijk lerenden Texelaar in 'Get the picture' Drie jeugdige 'koningen' leidden koor en instrumentalisten voor aanvang van het concert naar de plaats van (Foto March Hai/nen) De Burgemeester De Koninghal wordt zondag voor eenmaal ge transformeerd tot kerkgebouw. Om 14.30 uur begint er een inter kerkelijke dienst, met veel muziek en zang. Reinier van den Berg, weerman bij RTL 4, verzorgt een korte overdenking. De zang en muziek worden verzorgd door Shirchadasj en band, die jaar- lijks op vele plaatsen in Nederland een avondvullende muziek theaterproductie verzorgen. Het veel koppige gezelschap, dat een steeds wisselend repertoire heeft en volgens eigen zeggen 'een unieke rol in de Nederlandse gospelwereld' speelt, toert daarnaast geregeld door Mid den- en Oost-Europa. Wie het optre den in De Koninghal moet missen, kan eventueel terecht in het gebouw van de Evangeliegemeente Ambas sade (Weststraat) in Den Helder, waar de groep een dag eerder een optre den verzorgt dat om 20.00 uur begint. (De gratis kaarten voor dat evene ment kunnen worden gereserveerd via»tel. 055-5994422 en 0223- 617992). In de nieuwe productie van Shirchadasj en band, Choices, draait het om keuzes. Een universeel thema, want iedereen heeft immers dagelijks te maken met dilemma's. Aan de orde komen vragen als: waar kies ik voor, hoe bepaalt deze keuze de loop van de gebeurtenissen en welke plaats heeft God in de keuzes die ik maak? De groep verbeeldt dit thema in een wervelende show, waarin de zang en muziek worden ondersteund door dans, mime en licht- en geluidseffecten. Een extraatje ten opzichte van de optredens elders in het land vormt zondag het concert van een Texels kinderkoor. De dertig zangertjes, af komstig uit allerlei geledingen van de kerken op het eiland, zijn geworven door Helene Duinker, de oud-Texelse die zelf deel uitmaakt van de groep rond Shirchadasj. De toegang tot de dienst is gratis. Bij de uitgang wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten en ten bate van Compassion, een Christelijke organisatie voor kinderzorg wereld wijd. Texel heeft er een nieuw koor bij. In september werd op initiatief van Dyo Wassink het Muziekschool Kamerkoor opgericht. Het koor zal projectmatig concerten gaan ver zorgen rond een bepaald thema. Zondag vond het debuut plaats in de hervormde kerk te Den Burg. Wassink had een toepasselijk thema gekozen, 'Driekoningen', waar omheen een gevarieerd pro gramma was samengesteld. Zelfs de wijzen ontbraken niet: drie zeer jeugdige, fraai uitgedoste konin gen leidden koor en instrumentalisten voor aanvang van het concert naar de plaats van het optreden. Het programma werd ingeluid met een Gregoriaanse hymne, afwisse lend door de mannen en de vrouwen gezongen. De tenoren en bassen klonken bescheiden, maar wisten de juiste toon en sfeer van het Grego riaans, dat oorspronkelijk in kloosters werd gezongen, te treffen. Aanslui tend hierop klonken drie koraal bewerkingen van Wie schón leuchtet der Morgenstern van de barok- componisten Schein, D. Sweelinck en Bach: mooi gezongen, doorzich tig, veelal zuiver en met een aange name koorklank. Het is Wassink ge lukt in korte tijd eenheid in de koor klank te smeden en het koor op een goed niveau te brengen. De koor leden leverden daartoe zelf ook hun bijdrage door met duidelijk plezier en in opperste concentratie de aanwij zingen van de dirigent minutieus te volgen. Jammer was dat de koor balans te wensen overliet: de teno ren/bassen konden de ongelijke stnjd met de talrijker sopranen/alten met echt aan en werden ruimschoots door de dames overvleugeld. De ba sis - en daarmee de gehele koorklank - kwam daardoor wat fragiel over. Gelukkig leek dat het enthousiasme van de heren met te ondermijnen en weerden zij zich manmoedig. Het vocale gedeelte werd afgewis seld met het optreden van de fluitisten Loes Bakker en Imme Wassink, begeleid door celliste Maaike Deckers en organist Dyo Wassink. Zij speelden op fraaie wijze enkele delen uit een prachtige trio- sonate van J.S. Bach. De musici werden daarbij enigszins in de weg gezeten door de ruime akoestiek van de kerk. Hun muzikale interpretatie van het stuk versterkte bovendien dit 'zwemeffect'. Wellicht dat ook hier door het tweede deel hier en daar een wat rommelige indruk maakte. Met name in het lied Kings of Orient bleek het koor goed te kunnen om gaan met dynamische verschillen in de uitvoering (afwisseling in 'hard' en 'zacht'). Het is voor veel koren moei lijk heel zacht te zingen, maar dit ge zelschap kan dat uitstekend. Nuan ces binnen de tekst zouden nog wat kunnen worden aangescherpt. Uit smijter was een volkslied, bewerkt door de Nederlandse musicus Ton Koopman. Het werd een vrolijk stuk, waarbij de inzet van twee violen (Gerard Smeenk en Riëtte Olthof), klannet (Georg Fransz), cello (Maaike Deckers), trommel (Imme Wassink) en vooral de tinwhistle (Loes Bakker) een extra dimensie aan het stuk gaf. Voor de vele bezoekers van het aangename Driekoningenconcert vormde dit slot- optreden een smakelijke en meesle pende afsluiting. Lida Wels De kinderen van het kinderdagver blijf hebben voorlopig weer volop de ruimte. Sinds een week is het kinderdagverblijf gehuisvest in de nieuwe semi-permanente ruimte op het voormalige oefenveld van SV Texel aan de Haffelderweg in Den Burg. Het gebouw, Het Zwin gedoopt, vervangt het oude onder komen aan de Burdetstraat. De kinderen kunnen ook meteen nieuwe vriendjes en vriendinnetjes maken, want met de verhuizing zijn de groepen opnieuw ingedeeld. 'Eerst hadden we babygroepen en peutergroepen, nu hebben we groe pen van nul tot vier jaar', vertelt Janneke Nieuwenhuis. Bij de nieuwe indeling is wel zo veel mogelijk reke ning gehouden met de oude groepen en begeleiders die ze hadden. 'Ze zitten dus altijd bij bekenden', aldus Anja Plaatsman. De twee begeleiders van groep het Zeepaardje zijn tevreden met de nieuwe ruimte. Plaatsman: 'Het is een stuk ruimer dan het vorige. Het moet alleen nog verder aangekleed wor den.' Volgens Nieuwenhuis is het wel wennen, omdat alle spullen op nieuwe plaatsen liggen. 'We moeten onze draai nog even vinden.' Gemid deld zo'n dertig jonge kinderen ma ken voorlopig gebruik van de nieuwe ruimte. Ze zijn verdeeld over de groe pen Zeepaardje, Zeester, Alikruuk en Zeehond. De buitenschoolse opvang (BSO) is ook ondergebracht in Het Zwin. De ruimte van de BSO heeft de naam Zandkasteel meegekregen. Het Zwin kan ruimte bieden aan 64 kinderen, maar herbergt er nu minder. Vestigingsmanager Nel Pijlman: 'Er zijn nu geen wachtlijsten meer. Het kan wel tot volgend jaar duren, voor dat er weer een ontstaat.' Het ge bouw is volgens haar nog niet hele maal af. 'Er moet nog een hek voor geplaatst worden, er moet nog iets gedaan worden aan wat kieren onder het plafond en er moet nog een be veiliging op de deuren komen, zodat er geen vingers tussen kunnen ko men.' Eind januari moet alles gereed zijn. Ook zijn nog niet alle spullen aanwezig. De BSO werkt voorlopig nog met de tafels en stoelen uit het vorige onderkomen, totdat de nieuwe er zijn. Ook Pijlman is tevreden met het nieuwe gebouw. 'Het is een stuk ruimer en we hebben nu ook een centrale hal waar de kinderen kunnen spelen als het slecht weer is.' Het onderkomen mag van de ge meente vijf jaar blijven staan. Catalpa, sinds januari de nieuwe eigenaar van het kinderdagverblijf, gaat in die tijd op zoek naar definitieve huisvesting. Het bekende Engelse folkduo Show of Hands geeft donderdag twee concerten op Texel. Naast het al geplande optreden in Question Plaza, dat deel uitmaakt van de winterse folkserie en om 20.30 uur begint, bieden muzikanten Steve Knightley en Phil Beer scholieren van OSG de Hogeberg de gelegen heid met hun muziek kennis te maken tijdens een workshop in de aula van de school. Dit festijn be gint om 11.00 uur. Steve Knightley en Phil Beer groeiden op in het Engelse Devon. De twee maakten in hun tienertijd al samen muziek, maar toen Knightley ging studeren en Beer werd ingelijfd bij de Albion Band kwam daaraan een einde. In 1987 kwamen ze elkaar weer tegen en ontstond 'Show of Hands'. Jarenlang moesten ze tegen de stroom oproeien in rumoerige pubs, waarbij het er vooral op aan kwam het gezellige samenzijn muzi kaal te overstemmen. Maar de aan houders wonnen en toen het tweetal vorig jaar voor de tweede maal aan kondigde een concert te verzorgen in de Londense Royal Albert Hall. lagen de fans uren van te voren in slaapzak ken op de stoep bij de voorverkoop adressen. Ook in Nederland heeft het muzikale duo veel bewonderaars. En tussen de gelukkigen die het concert in de Royal Albert Hall meemaakten, bevonden zich ook Texelaars. Deze zijn inmiddels opnieuw aan het aftel len, voor het concert van komende donderdag. Voorafgaand aan dat concert bezoe ken de twee het duo OSG de Hoge berg, waar ze 'een concert met uit leg' geven. In Engeland zijn Knightley en Beer 's winters vaker op deze manier actief en ze boden aan ook op Texel een workshop te verzorgen. Pro Deo, want alleen de verblijfskosten moeten worden vergoed, een ver plichting die hotel De Lindeboom voor een deel op zich heeft genomen. Voor de OSG is het concert niet wezensvreemd, want de leerlingen bezoeken in het kader van hun cul turele vorming jaarlijks optredens van uiteenlopende aard. Ze zullen ontdekken dat Show of Hands een aparte combinatie is van mooie, goed harmoniërende stem men en een opvallende muzikaliteit. Het eindresultaat is een geheel eigen aanpak van het traditionele, Keltische lied. Eigentijds en doorspekt met in vloeden uit Oost-Europa. Australië, Zuid-Amerika, India en Chili. Opval lend is ook dat Knightley en Beer 'vreemde' snaarinstrumenten als de sitar en de cellomandoline bespelen alsof ze nooit anders hebben gedaan. Het concert in de aula van OSG de Hogeberg is alleen toegankelijk voor OSG-leerlingen. Voor het concert in Question Plaza zijn nog kaartjes ver krijgbaar. Deze kosten €9,- en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en hotel De Lindeboom. Leerlingen van de OSG die na de workshop besluiten ook het concert in Question Plaza te willen bijwonen, krijgen op vertoon van hun CKV-kaart €4,50 korting. De kinderen Joeri, Joris, Britt, Rieks en Sem (gemiddeld 2 jaar oud) krijgen wat te drin ken van begeleiders Anja Plaatsman en Patricia Mosk. Op de achtergrond Janneke Nieuwenhuis. 1^'° Jcroon van Hatlum) De 27-jarige Jeroen van der Vring. die opgroeide in De Koog en nu woonachtig is in Den Burg, is aan de Fontys Sporthogeschool in Tilburg geslaagd voor de opleiding tot golf- professional. Hij werkt sinds 1 januari bij Golfschool Texel. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onzo advertentiecontraclen en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor hel Advertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd to Amsterdam, zoals gedeponeerd txi de Kamer van Koophandel en Fabnokon te Amsterdam onder nummer 41198699 Een oxomplaar van de Regelen voor biet Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80.- Per jaar 59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindigirig abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Alles leek rustig te verlopen. Het nieuwe jaar verving weer soepel het oude jaar en het woord eeuwwisse ling ligt inmiddels ver achter ons. Voor het eerst dit jaar waren er he laas wel vuurwerkverwondingen op Texel, die, naar het schijnt, goed zullen aflopen. Ook was en is er een mooi spektakel op het strand met 'Onze Hunte'. Die ligt daar maar eenzaam te lijden zonder water en is natuurlijk direct bestookt door een vrolijke vorm van sensatie- toerisme De speculaties over berging, hoe en hoelang, door wie en waarom, geven hier en daar een nieuw taalgebruik. Het siddert van herinneringen aan voorgaande ge strande schepen. Stel je voor dat de lading geen lijnzaad was, maar goud of zilver, hoe zouden de strandtaferelen er dan uit zien? We hebben het merkwaardig druk deze dagen, ook dat gedonder met de euro nog en al dat foute wissel geld. De naweeen van te veel olie bollen en te veel vrije dagen en op eikaars lip vertoeven worden zonder pardon schoongewassen door de kraakheldere vorst die Texel in een nieuwe gloed zet. Hier en daar kalf de kust weer flink af en tastte de storm weer vele delen van de dui nen aan. Zo rustig is het eigenlijk niet op dit merkwaardig stukje land. En in de afgelopen nachten al hele maal niet. Het spookte, het toverde en alles ritselde en fluisterde. Want de midwintermaan bereikte de vol ste en de laagste stand. De maan hing als een betoverende bol boven het wad, boven de zee, boven het land en verspreidde een bleek in dringend schijnsel op de kortston dige witte wereld. En de magie was voor een korte wijlen volmaakt. Alle vuurwerk ten spijt, de maan godin was onweerstaanbaar en van slapen kwam niets meer. Een deel van Texel leidde een tweede leven en ontmoette elkaar bij het licht van de maan. ledereen kent het gezegde 'Zaai niet te snel. Vraag de maan, die weet het wel'. Allemaal weten wij dat de maan het tweemaal daags eb en vloed laat zijn op de aarde. Maar bewerkstelligt de maan ook nog andere effecten? De inwerking van de maan op het leven in zee is sinds de oudheid vastgelegd, een bevin ding die door de huidige weten schap wordt gestaafd. Maar wat daar gebeurde aan het nachtelijke strand op dat uiteinde van Texel is niet in woorden vast te leggen. Maanontmoetmgen, maanvriend- schappen, maanliefdes, maan- gekte, het was er allemaal en de vuurtoren was getuige en bewaart het geheim! Geen wonder dat my then en legenden over de maan door de eeuwen heen in alle cultu ren worden aangetroffen. In Zuid- Amerika verhaalt een legende van de Guaram Indianen hoe de gebroe ders Zon en Maan in vissen veran derden om zich meester te kunnen maken van de vishaak en het vis snoer van een boosaardige vraat zuchtige geest Maan werd door de bruut verslonden. De met af schuw vervulde Zon vergaarde de graten die de geest had uitge spuugd en bracht zijn broer weer tot leven. Dit proces van verslin den en opnieuw tot leven wekken zet zich voort in de fasen van de maan. Volgens dezelfde bron leefde Maan ooit met twee doch ters op aarde. Op een dag zag hij een wonderschoon kind en roofde hij diens ziel, die hij opsloot onder een pot. Een sjamaan werd erop uit gestuurd om de ziel te zoeken, waarop Maan zijn dochters ver zocht de verbergplaats met te ver klappen. Maar de sjamaan brak alle potten en vond de ziel. Ontluisterd nam Maan de wijk naar de hemel, in gezelschap van de dochters, aan wie hij de taak toevertrouwde om de weg te ver lichten die zielen moeten gaan - de Melkweg. Er waren nog veel meer verhalen, die wonderlijke nacht van 30 de cember j.l. Er brandde zelfs een verboden vuur en niemand ge loofde dat er een Amerikaanse vlag op Maan wappert. We waren Maankinderen zonder onder scheid. Een nieuwe legende werd geboren, die ooit verhaald zal wor den En dat op Texel! Dana Rover Dinsdag 8 januari: In gebouw De Poort aan de Elemert wordt van 19 30 tot 20.30 uur een introductiebijeenkomst gehouden van 'Slank '82'. In Cinema Texel draaien Lord of the rings (aanvang 20.00 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter (20.30 uur). Woensdag 9 januari: In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur). Mmoes (15.00 uur), Lord of the rings (20.00 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter (20.30 uur). De FNV Vrouwenbond brengt om 19.30 uur een bezoek aan de bi bliotheek in Den Burg In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur), Mmoes (15.00 uur), Lord of the rings (20.00 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter (20.30 uur). Donderdag 10 januari: Tot en met zaterdag vinden in Klif 12 in Den Hoorn de laatste voor rondes plaats van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Aanvang 20.00 uur. Om 20.30 uur begint in Question Plaza een folkconcert van het En gelse duo 'Show of hands'. In Cinema Texel draaien de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 19.00 uur), Lord of the rings (20.00 uur) en Serendipity (21.45 uur). Vrijdag 11 januari: In schouwburg De Kampanje be gint om 20.15 uur een voorstelling van de musical 'Sonneveld'. Na afloop vaart een extra boot terug. In Cinema Texel draaien de ondertitelde versie van Harry Pot ter (aanvang 19.00 uur), Lord of the rings (20.00 uur) en Serendipity (21.45 uur). Omdat ms. Schulpengat voor on- derhoud uit de vaart is, vaart ms. I Molengat voorlopig als dienstboot. i Daardoor kan TESO tot vrijdag 8 februari geen extra afvaarten ver zorgen. Overigens worden er deze week geen wachttijden verwacht, I Nadere informatie kan worden in gewonnen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 8 3.00 en 14.50 u. Wo. 9 4.15 en 15.47 u. Do. 10 5.20 en 17.30 u. Vr. 11 6.35 en 19.00 u. Za. 12 7.25 en 20.05 u. Zo. 13 8.15 en 20.45 u. Ma. 14 9.15 en 21.25 u. Di. 15 9.30 en 21.45 u. Aan het strand der hoogwater om 8.43 uur en januari nieuwe is het ongeveer een uur eer- De zon komt 11 januari op gaat onder om 16.50 uur. 13 maan. De Stichting Aerotheater geeft in de eerste week van juli zes voorstellin gen op het Texelse vliegveld. Eén er van zal speciaal zijn bedoeld voor VIP's, waarbij particulieren en bedrij ven worden uitgenodigd die mogelij kerwijs (financieel) willen participeren in een tournee van de stichting over honderd jaar luchtvaart. Deze tour nee moet in 2003 plaatsvinden. De serie voorstellingen op Texel geldt als voorproefje en wordt dan ook 'The Pilot' genoemd. Deze stonden oor spronkelijk vorig jaar al op de plan ning, een project waarvoor de ge meenteraad zelfs al financiële steun had toegezegd. De stichting, die één van de twee oprichters annex voor zitters zag vertrekken, kreeg de plan nen echter niet op tijd rond. De kans dat dit nu wél lukt, lijkt aanzienlijk gestegen nu de stichting een samen werkingsverband is aangegaan met het theaterbedrijf Ground Control, dat vorig jaar het openluchtspektakel 'Dante, La Divma Commedia' organi seerde. Dit optreden, dat plaatsvond in Almere, trok maar liefst 25.000 toe schouwers. In de aanbouw van sporthal Ons Genoegen geeft fysiotherapeute Manda Bergsma ook dit jaar lessen callanetics. Naast de diverse oefenin gen wordt ook aan een goede hou ding gewerkt. De lessen worden ge geven op dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur en op donderdag van 10.30 tot 11.30 uur. Voor meer informatie: Manda Bergsma, tel. 319708. De 37-jarige Esther Bankï uit Nijmegen wordt met ingang van 1 maart de nieuwe directeur van het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild en de Oudheidkamer in Den Burg. Bankï volgt Benno van Tilburg op, die per 1 januari hoofd van het stafbureau Communicatie van Monumentenzorg in Zeist is geworden. Bankï heeft een historische achter grond. Ze studeerde cultuur, kunst en museologie en heeft in verschillende musea gewerkt. De laatste zeven jaar was ze werkzaam in het gemeente museum in Maassluis, een gemengd historisch en kunstmuseum. Ze hield zich met name bezig met de histori sche kant van het museum. Als gast conservator werkte ze in het Visserij museum in Vlaardingen. 'Er stroomt bij haar dus zoutwater door de ade ren', aldus Jan Kuiper, directeur van de Stichting Texels Museum, die zeer ingenomen is met haar aanstelling. 'Ze heeft een brede museale achter grond.' Volgens Kuiper was er veel animo voor de vacature. Vooruitlopend op haar indienst treding gaan de werkzaamheden in de musea in Oudeschild en Den Burg op volle kracht door, aldus Kuiper. De dagelijkse leiding van het museum wordt tijdelijk waargenomen door Henk Hilstra, bewoner van hoeve 'Vrij en Blij'. Deze Texelaar staat bekend als een ervaren manager, die aan de overkant onder meer werkzaam is geweest op het gebied van volks huisvesting en ruimtelijke ordening. Vibeke Roeper, coördinator van de Stichting VOC Texel 2002, behartigt voorlopig de zaken binnen het mu seum die betrekking hebben op de VOC-activiteiten. Ze is bezig met het inrichten van tentoonstellingen in het Maritiem Museum en in de Oudheid kamer en het verwerven van gelden voor de financiering hiervan. Kuiper: 'Nu de gemeente extra geld heeft beschikbaar gesteld, wordt er hard aan gewerkt om het museum ook daadwerkelijk de gewenste sprong voorwaarts te laten maken. Wat Benno van Tilburg heeft voorbereid, wordt nu op de rails gezet.' De aparte uitgave die deze maand bj de Historische Vereniging verscheen biedt geen overzicht van de artikeler die er het afgelopen jaar zijn gepubli ceerd (zoals in de Texelse Courart van donderdag stond), maar van allf artikelen die sinds het eerste blad zijn verschenen Het periodiek verscheer zestig maal in een periode van vijftien jaar. Het Regionaal Opleidings Centrum (ROC) verzorgt in de komende maan den een computercursus voor moei lijk lerenden. De leerlingen leren om gaan met de computer, diskettes en CD-roms. Eventuele eigen wensen zijn ook bespreekbaar. De cursus bestaat uit zestien lessen, die op donderdag van 18.30 tot 21.00 uui worden gegeven. Dat gebeurt in hel nieuwe gebouw van het ROC, vanal de Haffelderweg gezien links achtei OSG de Hogeberg. Het is de bedoe ling dat de eerste les nog in januar plaatsvindt. Docente is Cob) Kooiker-Bremer. Zij wordt bijgestaan door één of meerdere deskundigs vrijwilligers. De kosten voor de gehele cursu: bedragen €135,68 299,-). Daar bo venop komen nog de kosten van he lesmateriaal. Die bedragen ongevee €22,69 50,-). Opgave is tot 15 ja nuari mogelijk bij March Heijnen (vai de Texelse Reede), tel. 313772. De 27-jarige Robin van Sambeek uit Oudeschild doet mee aan de tv-quiz 'Get the picture'. Bij de op 5 december gemaakte opnamen scoorde hij goed (hij won1448 euro) en is daarom in twee uitzen dingen te zien. Van Sambeek kijkt graag naar de bijna dagelijks uit gezonden spel en vond het leuk om er zelfs eens aan mee te doen. Na een eerste selectie en een testronde werd hij geschikt bevonden. De uitzendingen zijn op 22 en 23 januari, 19.30 uur, Nederland 1De foto toont Robin tijdens de opnamen in de spel- Studio. ffolo MOKO ral SamboeV

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2