Texelse sporters van 2001de genomineerden r Volleybalploeg Smash'68 Jeugdturnploeg GVT LR- Ook voor QebOOKtckjftÜktjSS gaat a naar Langeveld De Koog -LR F amilieberichten .TEXELSE J COURANT' Catamaranzeiler Dirk Pool Wielrenner Erwin Goënga Zwemster Simone de Wit Wielrenster Geri Vlas Surfer Adriaan van Rijsselberghe Turnster Esther Albers I Nel Eelman boven aan kieslijst CDA Parkeren voor zes eurocent Familieberichten kiekeboe CARMEN rJexelaartjes DINSDAG 15 JANUARI 2002 »2001 was een jaar waarin Texelse sporters het nodige hebben tr gepresteerd. Maar wie zijn de Texelse sportvrouw, sportman en sportploeg van het jaar? De jury, bestaand uit de winnaars van t, vorig jaar, Sportraad Texel en de Texelse media heeft zich de afgelopen tijd verdiept in hun prestaties. Kranten werden uit geplozen, er werd uitvoerig gediscussieerd en de argumenten vlogen over tafel. Uiteindelijk bleef een selectie over, die vol gens de jury goed genoeg was om te worden genomineerd. Bij de sportvrouwen viel de keus op turnster Esther Albers, zwem- „ster Simone de Wit en wielrenster Geri Vlas, bij de mannen ri werden wielrenner Erwin Goënga, surfer Adriaan van 1 Rijsselberghe en catamaranzeiler Dirk Pool genomineerd en bij ede ploegen kwamen de volleybalsters van Smash'68 en de J jeugdturnploeg van de GVT door de selectie. Wie van hen uit eindelijk met de eer zal strijken en welke Texelaar tot talent van It 2001 wordt uitgeroepen, wordt zaterdagavond 26 januari be kend gemaakt tijdens de verkiezingsavond in Question Plaza, waar iedereen welkom is. Voor wie alle sportprestaties van het afgelopen jaar nog eens wil teruglezen, stelde Simon Appel een dik jaaroverzicht samen. Hij is op de sportavond aanwezig om de bestellingen in ontvangst te nemen. Voor de sportploegen van het jaar werd het damesteam van Smash'68 genomineerd. De vrou wen veroverden vorig jaar het kampioenschap in de tweede klasse van de NeVoBo en promo veerden hierdoor naar de eerste. Het was een spannende strijd, want het Texelse team wist op de laatste speeldag een achterstand van vier punten op concurrent Harpoen 2 om te buigen in een voorsprong van één punt. Smash'68 speelt al een jaar of vijf in de huidige bezetting en heeft veel routiniers in de gelederen. De vrouwen worden geroemd wegens hun inzet en staan bekend als een 'taai' team. De ploeg bestaat uit Annelies Dorst, Angela Daalder, Simone Dros, Jenny Cremer, Margot Wieringa, Miep Speets, Ineke Witte, Jolanda Venneker en Cocky Koning. Ze worden gecoacht door Fia Joustra. De dames zijn veel dank verschuldigd aan 'tante' Annie Vlaming, die bij alle thuiswedstrijden de wedstrijd leiding voor haar rekening neemt en aan vaste scheidsrechter Jan Joustra. Ook Mariska Koenders, tot dit seizoen hun vaste trainster, deed een duit in het zakje. (Foto Ed mts) Catamaranzeiler Dirk Pool is een begrip in de watersportwereld. Als solozeiler schreef hij vele overwinningen op zijn naam. In mei brak haalde hij het nieuws nadat hij had gebroken met zijn sponsor Nacra. De opvolger, fa brikant Hobie, ontwierp voor Pool een eenpersoons catama ran met een groter zeil en spe ciale aanpassingen, waardoor hij ook met 'de grote |ongens' kon concurreren. De successen ble ven met uit. Hij pakte bij de wed strijden om de Voorjaarsbokaal op het Muiderzand de tweede prijs. Tweede werd hij ook bij het Texels kampioenschap. Hij won het Kustzeilevenement in Scheveningen en veroverde in Katwijk aan Zee in een deelne mersveld van 75 zeilers de tweede plaats. In de strijd om de Westlandbeker begin augustus eindigde de Texelaar in zijn klasse als eerste. Winnaar werd hij ook op het Nederlands kam pioenschap catamaranzeilen Hobie in Wassenaar. Hij won alle vijf manches. Enige dissonant was het Rondje Texel, waar Pool ter hoogte van de vuurtoren werd overvallen door pech. De naam van wielrenner Erwin Goënga viel vorig jaar regelmatig in de Texelse Courant te lezen. Op 9 |anuari klopte de junior routinier Jordy Vinke tijdens een ATB-wedstrijd van Wielerver eniging Texel. De jonge Texelaar eindigde in mei als zevende in de Ronde van Yerseke en veroverde de derde prijs in de Stadshart ronde van Amstelveen. In Steensel behaalde hij zijn eerste overwinning van het seizoen. De 18-jarige junior van DTS uit Zaandam zegevierde op 13 au gustus in de Ronde van Steensel, een criterium van zestig kilome ter. Er verschenen nog tachtig deelnemers aan de start, onder wie de Russische junioren selectie. In augustus deed hij mee aan het Nederlands kam pioenschap voor junioren. Een ander wapenfeit voltrok zich in november, toen de vechtlustige Goënga ondanks een valpartij het ATB-kampioenschap in de Dennen op zijn naam schreef. (Foto Edo Kooiman) Zwemster Simone de Wit was het afgelopen |aar goed voor een in drukwekkende succesreeks. Zo won ze het Texels kampioen schap, waar ze in haar klasse (meisjes onder de 15 jaar) de eer ste prijs pakte. Ze schaarde zich in mei bij de top van Noord-Holland. Dat gebeurde tijdens de A-kring- kampioenschappen in Beverwijk, waar de Texelse zich mets aantrok van de beperkingen van een 50- meterbadZe verbeterde tot twee maal toe haar beste seizoentijd en werd onder meer derde op de vlinderslag. In hetzelfde bad won ze tijdens het Voorjaarstoernooi een gouden medaille op de 100 meter vrije slag, een zilveren op de 100 meter rugcrawl en een bron zen op de 200 meter wisselslag. Net buiten de prijzen viel ze in Anna Paulowna, tijdens een zwemwedstrijd over 1500 meter. Indrukwekkend was haar prestatie in Nieuwegein, waar ze in novem ber namens Zwemvereniging Hoorn meedeed aan de Neder landse kampioenschappen voor teams. Ze zwom er naar een derde plaats. (Foto larrutie De Wrt) De jeugdturnploeg van Gymnas tiekvereniging Texel (GVT) liet dit jaar meerdere keren van zich ho ren. In november veroverden Jo nas Leenhouts, Mike Woerlee en Gian Battista en Marlon Marei het kampioenschap van Noord-Hol land. Het kwartet werkte alle oe feningen zonder problemen af. Goed gepresteerd werd ook tij dens de Jokercup in Alpen aan de Rijn, waar Marlon Marei tweede werd in zijn categorie en broer Gian Battista eerste. Marlon vero verde in het landelijk oefenstof systeem (LOS) in zijn klasse (LOS 6) zelfs het kampioenschap van Nederland. {FoioGemiveim^vtn) Jeugdtalent Geri Vlas begon haar wielercarrière als toerfietser. Ze was één van de Texelaars die in de nacht van 4 op 5 mei 2000 het bevrijdingsvuur uit Wageningen ophaalden. Ze reed de Elfmeren- tocht, de Amstel Goldrace, toerde rond het IJsselmeer en draait haar hand met om voor een ritje van Vaals naar Texel. Maar ook als wedstrijdrijder heeft ze haar visitekaartje diverse malen afgegeven. In de uitslagen van de tijdritten staat haar naam stee vast in de bovenste regionen, waar ze kan wedijveren met Natascha van der Vis. Op het Noordhollands kampioenschap tijdrijden voor recreanten ein digde ze als tweede dame ach ter Ingrid van Lubek. Haar ge middelde snelheid overschreed de 35 km/uur en daarmee was ze een stuk sneller dan menig man nelijke concurrent. Ook als mountainbiker trapt ze aardig mee. Op 28 november eindigde ze als eerste in de B-poule. En kele malen pakte ze ook de tweede plaats. Tijdens de tnatlon maakte ze deel uit van het estafetteteam van Colinda Brou wer en Margot van der Ven, dat een zesde plaats behaalde. (Foto tanvbe Was) Surfer Adriaan van Rijsselberghe is in internationale sportkringen een bekende naam aan het wor den. Het afgelopen jaar ging hij de concurrentie aan met deelne mers uit Nederland. Duitsland, Engeland, Franknjk, België, Zwit serland, Israël, Australië, Brazilië en Nieuw-Zeeland. De agenda van het Texels talent zat dan ook boordevol. Vrijwel wekelijks stond hij wel ergens op de surfplank. De talentvolle Texelaar presteerde niet onverdienstelijk. In maart kopte de Texelse Cou rant 'Van Rijsselberghe surft snel ler dan wereldkampioen'. De surfwedstrijd voltrok zich op de ijskoude Langeraardeplassen bij Ter Aar, de eerste klassieker van het seizoen. De Texelaar wist alle toppers voor te blijven, inclusief dus de nummer één van de we reld. In mei weerde hij zich uitste kend tussen Europrese wedstrijd genoten. In het Franse Wimereux liet hij in juni de hele West-Euro- pese surftop achter zich. Tjdens de wereldkampioenschappen, die in september in Italië werden gehouden, eindigde Van Rijsselberghe in zijn klasse op de elfde plaats. In dezelfde maand behaalde hij een triomf tijdens het Nederlands kampioenschap. Genomineerd bij de dames werd ook turnster Esther Albers. Bij de verkiezingen van vong jaar werd ze door de toeschouwers al ver kozen tot publiekswinnares en ook dit jaar mochten haar pres taties er zijn. De 16-jarige Texelse veroverde in de competitie van rayon Schagen de tweede plaats. Hoog eindigde ze ook bij de onderlinge wedstrijden van Gymvereniging Texel. Door een ongelukkige oefening op de balk moest ze Nienke Daalder voor laten gaan, maar Marijke Blok bleef ze de baas. Albers staat bekend als een seneuze turnster, die de trainingen trouw bezoekt en ondanks een redelijk zware studie veel tijd in haar sport steekt en er veel plezier aan ont leent. Een harde werker, die zich zelf niet op de voorgrond plaatst, maar door haar goede prestaties toch de aandacht opeist. Foto Gemt Verhoeven) Leden van het CDA hebben gister avond ingestemd met de kandida tuur van Gerard Weijers. De politi cus die uit Texels Belang is gestapt, staat als vierde op de lijst. Dat betekent dat hij op basis van het huidige aantal zetels terug keert in de raad. Lijsttrekker van de christen-democraten is wethouder Nel Eelman-van 't Veer. I Jan Koolhof, die vorig jaar tijdelijk moest afhaken wegens gezond- heidsproblemen, maar bij zijn terug- J keer liet weten weer over het hart van een jongé knaap te beschikken, staat genoteerd op nummer twee. Daar- mee is de gepensioneerde land- bouwvoorlichter de beoogde fractie- voorzitter. Nieuw gezicht is dat van Marjan Merkelbach, die als derde op de lijst staat. Mocht er bij het lezen van deze naam geen belletje gaan rinkelen: ze woont op hoeve Avanti in polder Het Noor- den. De CDA-lijst wordt aangevuld I met René Boogaard, Simon Vlaming, I Cees Maas, Gerda Hin, Ben Daalder, I Hank Witte, Axel Lap en hekken- sluiter Anja van der Heide-Witte, die I ervoor heeft gekozen te stoppen met I het lidmaatschap van de raad. 'Maar ik blijf het CDA steunen.' Voor zes eurocent parkeren. Dat kan doordat de parkeerautomaten van de gemeente, ondanks een vrij kostbare aanpassing, geen onderscheid ma ken tussen een muntstuk van twee eurocent en een kwartje. Het pro bleem doet zich niet alleen voor op Texel, maar speelt bijvoorbeeld ook in Amsterdam. Met als gevolg dat de parkeeropbrengsten in de hoofdstad aanmerkelijk zijn gedaald. Op Texel is dat volgens een woordvoerder van de gemeente (nog) met het geval. Het probleem schuilt hem in de afstem ming van de apparatuur, die niet fijn genoeg is om de munten uit elkaar te houden. Dat kan wel worden verhol pen, maar de kosten wegen waar schijnlijk met op tegen de extra op brengsten, aldus de zegsman. Bovendien is het 'probleem' volgens de gemeente verholpen na 28 januari, wanneer het Nederlandse muntgeld uit de omloop verdwijnt. Mijn lieve schat, mijn alles wat ik had. Je hebt gestreden maar helaas verloren. Voor jou nooit meer ochtendgloren. Bedankt voor alle liefde die je mij hebt gegeven. Het zal zwaar zijn zonder jou te leven. Krystyna Teresa Bakker-Franzkowiak A Ostrow Wielkopolski, 28-9-1947 t Texel, 14-1-2002 Michiel Bakker Duykerdam 26 1791 TB Den Burg Krystyna is opgebaard in Afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg. Donderdag 17 januari wordt om 19.00 uur de avondwake gehouden in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg, aansluitend is er vanaf 19.30 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren Vrijdag 18 januari nemen we om 9.30 uur afscheid van Krystyna in de Heilige Mis van Requiem in de bovengenoemde kerk, waarna we haar begelei den naar haar laatste rustplaats op de Begraaf plaats van Oudeschild bij „De Hogeberg". Toch nog plotseling moeten we afscheid nemen van onze lieve en zeer gewaardeerde collega Krystyna Zij zal altijd in onze herinnering blijven We wensen Michiel sterkte met het dragen van dit verlies. Directie en collega's Texelse Wol Onderneming Het waarom is niet duidelijk Maar in een ongelijke strijd moest je verliezen Krystyna bedankt voor alles. Wij wensen Michiel veel sterkte in de toekomst. Marja en Dick Je wou dat ze lachten om dat wonderbaarlijke fait, dat ze leven. Dag Krystyna Otsoe Met verdriet vernamen wij het overlijden van onze oom, tevens de laatste van zijn generatie, Oom Jaap van der Kooi Texel, 9 januari 2002. Neven en nichten Van der Kooi en Oele Wij zijn u erg dankbaar voor uw warme belangstel ling na het overlijden van onze lieve vader, groot- en overgrootvader ALBERT ZIELMAN Fam. Blom Fam. Broekman Jenny en Nico Fam. Mets klein- en achterkleinkinderen Texel, januari 2002. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Jan Maarten 11 januari 2002 Broertje van Joost, Marleen Niels Veronne koot Maarten Hoogenbosch Rozendijk 17a 1791 PC Den Burg Voor bezoek even bellen: S 310265. Ik vond het fijn, zolang bij mama te zijn. Maar nu ik ook mijn papa ken, ben ik blij dat ik geboren ben. MARIE tien januari tweeduizendtwee gewicht: 2820 gram Mijn trotse ouders zijn: Kirsten Germs en Erik Witte Wachthoorn 8 78S4TN Aalden Beschuit met muisjes etent Even bellen 0J9I- 37703 3 Voor het oog nu met z'n vieren In ons hart voor altijd met eentje meer. Op 14 januan 2002 is geboren Hester Leonora Anneke Jaap en Anneke Vlasblom Marije Wouter t Herenstraat 37 1797 AG Den Hoorn INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4.50 tot cn met 3 regels. Per regel meer: 1.50 (incl. btw FOTO-TEXEL AARTJE: plaatsing foto 12,00,- excl. tekst, alleen voor particulie ren die iets te koop aanbie den. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Te koop: Nissan Micra, bj. 1988, apk tot nov. 2002, t.e.a.b. Tel. 313984 of 06- 12437870 Oranje stoffen en versie- nngen voor huis, etalage en bedrijf bij De Witte Engel. Hans van der Klift is met het winkeltje op de hoek, maar wel een winkel voor gezellige mensen. Schoonheidssalon Tha- lassa. Bruid- en bruide gomverzorging, ook bij u thuis. Behandeling op af spraak van maandag t/m zaterdag. Tel. 317364. www thalassa.nu DC en Globe schoenen nu met 30% korting bij Boetiek 22. Te koop: witte opoefiets, €25.-. Tel. 313724. 2 halen, 1 betalen. De hele maand januan bij Boe tiek 22. Gester. lapjespoes, zoekt boerderij om muizen te vangen Tel 310082. T.k.a. oven keramische kookpl .t e.a.b. Tel 313629. De Judolessen zijn voortaan op donderdag van 17.25 tot 19.25 uur. Er wordt lesgegeven door de nieuwe leraar Henk Rozen- hart. De lessen zijn in de aanbouw van Ons Genoe gen. Budo ver. Shima. Info J.C Keesom, 315640. Te koop: Bizerba vlees snijmachine, dito rauw- kostmachine. Tevens re paratie. Tel: 06-20626317. Tegen adv. kosten af te halen: studeerpiano. Tel 318312. Heel veel leuke zolder koopjes bij Boetiek 22. Ervaren ziekenverzorg- ster biedt bij u thuis zorg aan. Tijden in overleg. Tel. 06-50548707. Op zoek naar tijdelijk werk!! Bel dan eens met AB Service'! Tel. 319621. T.k: Opel Ascona, 1987, voor weg of cross, apk 12- 06. 150. 06-55387972. Theorieles puppy cursus. Maand. 21-1 om 20 00 uur Opgave of inl. Stella Dekker. Tel: 311411 Vele soorten vogelvoeder- huisjes en voorjaars bolletjes. Audrey Home Garden, Burgwal 45.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3