Sneeuwuil 'Ik houd niet van het jitstellen van plannen' .TEXELSE j COURANT' Mareis boeken eenvoudige zege j^at ik zeggen wouZ Mast Voetbaluitslagen Ruilbeurs Bromfietser botst tegen auto in de De Houtmanstraat Programma zaalvoetbal ^ieuw bloed Blik vanger Voetbalprogramma Hunte al eerder in de problemen Libertel plaatst antennes bij Krim Oorlogsmonumenten van Texel geboekstaafd Gerard Weijers DINSDAG 15 JANUARI 2002 VERVOLG VAN PAGINA 1 Ondanks de afwezigheid van ster speler Eric Heijenk en publieks lieveling Serge Blom heeft het eer ste team van basketbalvereniging De Mareis de openingswedstrijd van het nieuwe jaar vrij gemakke lijk gewonnen. Tegenstander HBC werd met 48-37 verslagen. De Mareis speelden vanaf het begin met een man-fo-man-verdediging. De spelers van HBC hadden moeite met de druk die de Texelse verdedi ging daardoor uitoefenden op hun aanval. Door enige malen zeer snel over te schakelen van verdediging naar aanval wisten De Mareis de ver- Buitco kcruVwrxdclijlTicri van de rc Beste Texelaars, willen jullie het vol gende horen/ Rond vrijdag 11 januari '2002 is op Vakantiecentrum De Krim een Libertel GSM-mast geboren/ Lieve gemeente Texel, blijf dan alsje blieft nu ook maar moe/ En hou we derom de oogjes toe/ Ga dus ook bij Vakantiecentrum De Krim geen ver baal halen/ Laat Vakantiecentrum De Krim voor een paar euro's die mast maar stralen/ Op dit moment heeft De Cocksdorp en vooral Vakantie- 'centrum De Krim nog geen pech/ Maar na alle slecht oublicaties die .komen, blijven de toeristen vanzelf wel weg/ Dat is voor heel ons eiland een geweldige strop/ En dan pas roept een ieder: 'GSM-masten, rot toch op'/ Misschien gaat de politiek ons vlak voor de verkiezingen weer ;van alles beloven/ Maar helaas ikzelf, ik zal daar geen moer meer van ge- loven/ We hebben in Nederland een goeie groep, genaamd Blof, maar gut o gut/ Vooralsnog is de groep Texel ;gewoon ronduit kot. dediging van HBC open te splijten. Er viel veel ruimte onder het bord, waar centers Nico Kikkert en Koert Vermeulen goed van profiteerde. De verdediging van HBC liet zich uitlok ken tot het maken van veel persoon lijke fouten, waardoor vooral Kikkert en Chris Schlepers vaak op de vrije worplijn kwamen. Na het tweede kwart verhoogden guards Edo Kooiman en Ruud Vers- traeten het baltempo, waardoor er meer en meer ruimte in de aanval ontstond. Door het strakke verdedi gen van Jeroen Meedendorp en het goede schot van Erik Venneker liepen De Mareis in het derde en vierde kwart weg van HBC. Toen na 48 mi nuten het eindsignaal klonk, bedroeg het verschil elf punten in Texels voor deel. De persoonlijke scores waren als volgt: Nico Kikkert, 20 punten; Chris Schlepers, 11Erik Venneker, 8; Ruud Verstraeten, 4; Koert Vermeulen, 3; Edo Kooiman, 2. Zaterdag 12 januari Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 13 januari Alle wedstrijden werden afgelast. De afdeling verzamelaars van de His torische Vereniging houdt donderdag 17 januari in Tusse de Banke op de Groeneplaats de derde ruilbeurs van dit seizoen. Op deze avond verwis selen allerlei Texelse zaken (waaron der bijgaande foto) van eigenaar, maar ook kijkers zijn welkom. De beurs begint om 20.00 uur. Een 20-jarige bromfietser uit Oude- schild is zondagmiddag op de De Houtmanstraat tegen de auto van een 33-jarige man uit dezelfde plaats gereden. Volgens een politie woordvoerder schrok de bestuurder van de bromfiets van de auto, waar door hij ten val kwam en tegen de wagen botste. Beide bestuurders bleven ongedeerd. Wel hadden beide voertuigen lichte schade. Woensdag 16 januari 18.30 De Krim 5-SVO 5 De Krim 19.20 Klif 5-Jelleboog 3 Klif 20.10 ZDH 3-ZDH 2 ZDH 21.00 Texel 6-Krim 3 Franchimon Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 17 januari 18.30 Klif C1-De Koog C1 Klif 19.20 SVO 4-Texel 5 SVO 20.10 Klif4-De Krim 4 Klif 21.00 SVO 3-Texel 3 Hoogendijk Klif heeft zaaldienst. Vrijdag 18 januari 16.45 De Koog D1 -Klif D1 Koog 17.30 Texel D2-SVO D1 Texel 18.15 Texel 4-Klif 3 Kuipers 19.05 J'boog 2-De Koog 1 Sangers 19.55 Mantje 1-Texel 1 Molanus 20.45 Klif 1-De Krim 1 Meedendorp 21.35 SVO 2-Jelleboog 1 Van Beek 22.25 Klif 2-ZDH 1 Hoogendijk De Krim heeft zaaldienst. ij schrijft verhalen voor onder leer Sesamstraat, Jan, Jans en de inderen, komedies en de Bobo. logelijk buigt hij zich na de verkie- ingen ook over ambtelijke teksten it het gemeentehuis. Erie Hercu- >s (37) uit Den Burg staat tweede p de lijst waar de PvdA de verkie- ingen mee ingaat. Js het hem aan zou liggen, had de ieuwe gezamenlijke huisvesting oor de bibliotheek, het ROC en logelijk ook de muziek- en dans- chool al bij de scholengemeen- ,chap moeten staan. 'Ik vind het be- tngrijk dat je ervoor zorgt dat je hier 'Oldoende aan cultuur kunt doen. Als s bijvoorbeeld ziet hoeveel kinderen letrokken zijn bij de muziekschool. Ik jind het ook belangrijk dat je er con- "acten naast je werk kunt opdoen. En a geeft er ook mee aan dat er méér S dan er alleen ervoor zorgen dat er jrood op de plank komt.' Komt hij in de raad, dan zijn welzijn >n cultuur onderwerpen waar Eric hercules zich op wil richten. Via de tunstenaarsgroep Waantij is hij sinds jen jaar betrokken bij de lokale kunst jn cultuur. Hij maakt onder meer voor jn met kinderen kunstwerken voor de scholen in De Cocksdorp en Midden- Eierland. Bij de lokale politiek was hij minder direct betrokken, totdat hij berichten las over partijen die moeite hadden potentiële nieuwe raadsle den te vinden. 'Dat was het laatste zetje dat ik nodig had om me aan te melden bij een politieke partij. Ik neem zo'n beslissing dan ook snel. Ik houd er niet van om plannen uit te stellen om later op bijvoorbeeld verjaardagsfeestjes te kunnen vertel len wat ik eigenlijk had willen doen.' Hij sloot zich aan bij de PvdA, de partij waarmee hij vroeger in het ouderlijk huis al vertrouwd raakte. 'Er zit een idee achter de PvdA Je komt op voor mensen die het minder heb ben en je zorgt ervoor dat er gelijke kansen ontstaan. Er is aandacht voor dat anderen het beter kunnen krijgen. Je bent verantwoordelijk voor ande ren. Dat gedachtegoed staat mij meer aan dan het opkomen voor telkens wisselende belangen, zoals Texels Belang doet. En ook de manier waarop GroenLinks milieu soms als een belang behandelt, speelt hen in principekwesties parten.' Zeehonden Hij woont sinds een jaar of acht op het eiland. Zijn vrouw, toen nog vnen- din, Sophie Brasseur vond destijds een baan in de verzorging van de zeehonden bij onderzoeksinstituut Alterra (toen nog het IBN). Hercules, geboren in Zwolle, studeerde communicatiewetenschappen in Nijmegen. Daarvoor deed hij één jaar theaterwetenschappen en twee jaar psychologie. De studie communi catiewetenschappen maakte hij af. Sinds de middelbare school houdt Hercules zich bezig met toneel en cabaret. 'Tijdens mijn studententijd deed ik de regie voor studenten toneelgezelschappen in Eindhoven, Leiden en Groningen. Toen kon je in Nijmegen nog bij het Keizer Karelplein gaan staan en dan kreeg je vanzelf wel een lift naar Eindhoven. Dat was voor de invoering van de OV Studentenkaart.' Er is een witte sneeuwuil gesigna leerd in Zuid-Limburg. Uiterst zeld zaam in Nederland. En natuurlijk was het een goede vriend die dit bericht naar Texel doorbelde, met vervolgens de vraag waarom bij ons niets bijzonders werd gesignaleerd. Alsof we niet net een indrukwek kend winters scheepstafereel ach ter de rug hadden. Een echte ge strande kustvaarder, die met veel tam tam werd vlotgetrokken. Ook nog een gebroken sleepkabel en een vonkenregen hoorden daarbij en ook nog een heleboel geld voor het Tesselhuus op de koop toe. Alsof dat geen Texel nieuws van de bovenste plank was. Ik heb het over bijzondere dieren, zei mijn vriend. Zo wit als de sneeuwuil wit is, is er geen ander wit. Ik mompelde wat over ijsberen en sneeuwhoenders, over een sneeuwkonijn En over de sneeuw koningin. Maar het werd niet serieus genomen. Er is toch weinig spectaculairs op zo'n eiland, klonk het gortdroog door de telefoon. Behalve al die dode eidereenden, laten we wel zijn, dat is geen reclame voor een tochtje Wadden. Dat is ronduit het gevolg van die gemechaniseerde schelp diervisserij, heb ik gehoord, daar ben je mooi klaar mee. Maar enfin, jullie hebben er weer een nieuw koor bij heb ik gelezen, een thematisch gericht Muziekschool Kamerkoor, nou dat kan er nog wel bij. Kerken en Koren, dat is geloof ik de hoofd- maat op Texel. En schapengeblaat. Hij lachte licht venijnig, mijn zuide lijke vriend. Zijn Limburgs accent werd mij op eens teveel op de vroege zondag ochtend. En ik vroeg hem op snij dende toon waarom hij eigenlijk belde. Om die sneeuwuil, zei hij weer. Ik dacht dat jij van dat soort nieuwtjes hield. Dat klopt, zei ik. Ik ben een verwoed zoeker naar bij zondere vondsten, maar ik hou er niet van dat iemand de plek waar ik van hou belachelijk maakt, en zeker met op die manier. En als jij nu eens naar die vervelende fruitboompjes op die nep hellinkjes kijkt, waarin jij moet leven. De Mergelroute, bij voorbeeld, als er iets is om zeer depressief van te worden, dan is het wel de Mergelroute. En dan dat ver schrikkelijke dialect, die niet te vre ten vlaaien, die allemaal naar het zelfde smaken, welke naam je er ook aan geeft. En dan al die vrese lijke katholieke kerken en die taaie kloosters waar heel Limburg heeft geleden en waar de gluipenge men taliteit nu nog steeds van afdruipt. Wat denk jij daar eens van? Geef mij die Westfriese kaaskoppen maar, recht voor zijn raap, geen flauwe kul, je weet precies waar je aan toe bent. Geef mij de eilandsfeer maar, het is te meten, te .snappen, ge woon te verstaan. Het is wijdte, honzon. Volgens mij vergist die sneeuwuil zich en zit hij al lang in Fnesland. Over venijn gesproken, zei mijn vriend. Ik wist niet dat je zulke lange tenen had, ik wist niet dat je zoveel van dat kale streepje land hield. Wat is vriendschap, zei ik met een zeer melancholieke on dertoon en ik dacht aan al onze zwerftochten door Maastricht, ik dacht aan de vaartochten over de Maas en aan de schitterende wandeltochten dwars door de weilanden. Ik bel je terug, zei mijn vriend die ik hoorde twijfelen of hij mijn vriend nog wel was. Ik hou je op de hoogte over bijzondere vond sten. En ik beloof je, binnenkort kook ik weer voor je op zuidelijke wi|ze, een Bourgondische maaltijd en je weet waar dat altijd eindigt. Ik weet het, zuchtte ik. Hij tetterde een overdreven kus door de tele foon en hing op. Ik miste hem ogenblikkelijk. Vervelende sneeuwuil, schold ik hartgrondig. Je verstoort het evenwicht, vlieg maar naar Groningen. Dana Rover (Foto Jeroen van Helium) toch dat het geen oplossing is. Maar het zou zonde zijn als er verder niets gedaan wordt met de kennis die is opgedaan over duurzame energie. Ik zie een getijdencentrale bijvoorbeeld wel zitten. Bij de PvdA is er overigens een denkgroep opgericht, mede om het standpunt over windmolens te bepalen GroenLinks zwijgt er in haar programma over.' Verplaatsing van het gemeentehuis zou volgens hem persoonlijk met moeten gebeuren. 'Ik ben er vóór om een raadhuis in het centrum te heb ben, zodat je het kunt zien. Het is ten slotte van ons allen. Je moet het met ergens naar de rand verhuizen.Over het uiterlijk van het huidige raadhuis is hij heel duidelijk. 'Ik heb het ooit wel eens proberen te schilderen, maar dat lukte gewoon niet. Het inspi reerde me absoluut niet.' Bouw van een nieuw raadhuis op dezelfde locatie zou hem wel aanspreken. 'Dan kan je bijvoorbeeld op de beganegrond winkeltjes maken en daarboven ruimte voor de ambtena ren', filosofeert Hercules hardop. 'Je zou erachter wat ruimte van het plantsoen kunnen opofferen. Je kunt daar best slimme bebouwing neer zetten.' De bouw van de elf recreatie woningen bij Bleekerscoogh kan zijn instemming met vinden. 'In het partij programma hebben we staan dat lan delijk gebied niet aan verstedelijking opgeofferd mag worden.' De woning nood heeft zijn aandacht. Zou een keuze tussen woningbouw en lande lijk gebied aan de orde komen, dan zou hij mogelijk wel voorstander zijn van het opofferen van een stukje groen. 'Maar ik houd ook altijd voor ogen dat je nog iets over het hoofd kan zien', zegt hij, een slag om de arm houdend. Dat hij als nieuwkomer op de tweede plaats staat voor de verkiezingen, komt vermoedelijk door zijn enthou siasme zegt Hercules bescheiden. Bovendien was de commissie die de lijst samenstelde op zoek naar nieuwe gezichten. Lijsttrekker had hij met willen zijn. 'Alfred Schaatsenberg staat nu op de eerste plaats, hij is een echte Texelaar, ik ben dat niet. Maar het is wel mooi dat ik tweede sta, want er is ook veel import op het ei land. Dit is dus wel een goede afspie geling.' Hij hoopt dat de partij drie zetels haalt. 'Dan kriigen we er ook een vrouw bij in de raad.' Op de derde plaats staat Isabel Gonzales. Loopt het allemaal anders, dan is Hercules geen teleurgesteld man. 'Stel dat ik met in de raad kom, dan zal ik me in ieder geval de komende vier jaar met veel enthousiasme inzet ten in de steunfractie.' Zaterdag 19 januari Texel'94 A2-Reiger Boys A1 13.30 Texel'94 B1-ZAP B2 13.30 Den Helder B3-De Koog B1 14.30 Alkm. B. C1-Texel'94 C1 12.00 Den Helder C2-Texel'94 C2 12.00 Texel'94 C3-VIOS C3 13.30 Flevo C1-Oosterend C1 12.00 Texel'94 D4-BKC D3 11.45 G-voetbal Texel'94-Roda'23 13.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F2-Texel'94 F3 9.45 Texel'94 F1-SVC F1 9.45 SVCD1-SVOE1 10,45 Texel'94 E6-Texel'94 E3 10.45 Zondag 20 januari Texel'94-Zouaven 14.00 Oosterend-GSV 14.00 ZDH-Strandvogels 14.00 ALC-DeKoog 14.00 Texel'94 2-SVS Duinrand S 2 12.00 Texel'94 3-Succes 2 12.00 Succes 4-Texel'94 4 11.00 Oosterend 2-CallantSoog 2 12.00 Oosterend 3-ConZelo 5 10.00 DWOW A1-Texel'94 A1 12.00 mige dijk bij Oosterend passeert de revue, evenals het 'in vrede levende en spelende kind' bij de Lubertischool en het betonnen Rus- sisch-orthodoxe kruis op het terrein van de Dourlemkazerne, waar in april 1945 70 Georgiërs werden gefusil leerd. De gemeente zal het boekje gebrui ken voor representatieve doeleinden Een uitvoering in zwart wit (maar wel met omslag in kleur) kan door belang stellenden worden besteld bij Sandra Pluijlaar (telefoon 362148) en te zijner tijd tegen betaling van 5 euro worden afgehaald. De op Texel gestrande kustvaarder Hunte blijkt nog met zo lang geleden ook al in de problemen te zijn ge weest. Dat valt af te leiden uit een be richt op de website van People Newspaper, een krant uit Wexford, aan de Ierse oostkust. Volgens deze krant kwam het Duitse schip, dat vijf opvarenden aan boord had, in het gebied in de Ierse Zee dat bekend staat als de Glasgorman Bank in de problemen. En wel zodanig dat de reddingboot uit Arklow, een haven stad ten zuiden van Dublin, te hulp schoot. Er stond op dat moment windkracht tien en de golven waren negen tot twaalf meter hoog. Net als bij de stranding op Texel werd de 1700 ton zware coaster door de wind in de richting van de kust gedreven. Maar uiteindelijk slaagde de beman ning er toen in het schip in de ge wenste noordelijke richting te ma noeuvreren en de beschutting op te zoeken van het gebied dat bekend staat als Wicklow Head. Al die tijd bleef de reddingboot uit Arklow in de buurt, evenals een helikopter van de kustwacht. De Ierse redders namen het risico voor lief en begeleidden de kustvaarder totdat deze veilig was. Daarna besloot de schipper dat het verstandiger was om koers te zetten naar de haven van Wicklow, in plaats van terug te varen naar het zuidelij ker gelegen Arklow. De bemanning keerde 's nachts per auto terug naar haar woonplaats. De reddingboot werd de volgende dag opgehaald. De exacte datum waarop deze bijna- ramp zich afspeelde, is niet in het bericht terug te vinden, maar vermoe delijk gebeurde het eind oktober, begin november. Telefoonaanbieder Libertel plaatst drie antennes op het dak van thea ter De Kiekendief van vakantie centrum De Krim. De antennes zijn volgens De Krim nodig om het mobiele telefoonverkeer op het vakantiecentrum te verbeteren. Vrijdag werd begonnen met de werkzaamheden. Volgens André van der Vliet van het vakantiecentrum gaat het om aanvul lende voorzieningen. 'De antennes van Libertel en KPN bij de vuurtoren zijn met voldoende voor de toegeno men gesprekken.' Op het dak van de Kièkëndief stónd al een antenne die KPN in 1998 plaatste. De Krim verwacht geen problemen met straling rondom de antennes. 'We hebben ons gebaseerd op rap porten van KPN en Libertel waarin wetenschappelijk is aangetoond dat er geen problemen kunnen ontstaan.' De reikwijdte bedraagt ongeveer de omgeving van De Krim en Landal Greenparks. De antennes op het dak van De Kiekendief staan los van de antenne mast die vong jaar langs de Lange- veldstraat in De Cocksdorp werd geplaatst. Die mast is van Telfort, met antennes van telefoonaanbieders Telfort, Ben en Dutchtone. Voor de plaatsing werd geen vergun ning aangevraagd bij de gemeente Volgens Van der Vliet was dat ook niet nodig, omdat het opstelpunt op het dak met boven de vijf meter komt. 'Het past daardoor binnen de normen in het bestemmingsplan.' Een woord voerder van de gemeente bevestigt die lezing. De gemeente ontving gis teren een klacht over de antenne. Libertel neemt de apparatuur vrijdag in gebruik, aldus Van der Vliet. Het betonnen Russische kruis op het terrein van de Dourleinkazeme, ooit in opdracht van de Binnenlandse Strijdkrachten gemaakt door aannemer Jac. Drijver. Het mar keerde de plaats waar in april 1945 70 Georgiérs werden gefusilleerd. Later is het kruis verplaatst. Een soortgelijk gedenkteken stond bij hoeve 'Buitenzorg' aan de Vuurtoren- weg, waar 65 Georgiérs werden omgebracht, maar dat is verloren gegaan. (Foto arc/vef Texelse Courant). Op Texel staan meer oorlogs monumenten dan velen denken. Dat wordt duidelijk bij het doorbla deren van het boekje 'Oorlogs monumenten op Texel', dat werd geschreven door de 20-jarige Hans van Es junior. Niet minder dan 34 pagina's had hij nodig voor het beschrijven van monumenten en daarmee te vergelijken gedenkte kens zoals herinneringsplaten, naamborden en zelfs een glas in loodraam en een kastanjeboom. Van Es volgt de studie management, economie en recht aan de Hoge school Alkmaar en liep in het kader daarvan een half jaar stage op de af deling bestuursondersteuning van de gemeente Texel. Hij kreeg te maken met strandvonderij, behandeling van bezwaarschriften en andere taken die deze afdeling behartigt. Een speciale klus was het verzamelen van gege vens over oorlogsmonumenten, be stemd voor een internetsite met af beeldingen en allerlei gegevens over alle Nederlandse oorlogs monumenten. Al doende ontstond het idee om de gegevens van de Texelse monumenten ook te verwer ken in een boekje. Dat is dus gebeurd en het resultaat is inmiddels gepre senteerd aan het Comité 4-5 mei, dat onder meer is belast met de organi satie vart de jaarlijkse meiherdenking. Van Es hanteerde een vast systeem, waarbij - met foto's van Daan Koop man - elk moment werd beschreven met de geschiedkundige achter grond, terwijl ook wordt vermeld wie voor de zorg voor het monument ver antwoordelijk is en in hoeverre de betreffende plek toegankelijk is voor publiek. Zo werd een tocht gemaakt langs het monument en de herinneringsplaten op de Georgische begraafplaats, de diverse beelden en het prieel op en bij de algemene be graafplaats in Den Burg, waaronder het 'Cross of Sacrifice' op het ge deelte voor geallieerde gesneuvel den. Maar ook de herdenkingsplaat op de kantine van Texel'94, met de namen van zes in de oorlog omgeko men leden van SV Texel, kreeg de aandacht. Verder de drie glas-in- loodramen die in 1947 in de rooms- katholieke kerk van Den Burg werden aangebracht uit dankbaarheid voor de terugkeer van de mannen en jon gens uit Assen en de kastanjeboom die in 1996 op het vliegveld werd geplant ter herdenking van de de zelfde gebeurtenis. Ook de Lancasterpropeller op de gelijkna- Eric Hercules: 'Ervoor zorgen dat er gelijke kansen ontstaan. Tussen zijn werk voor televisie, strip verhalen en bladen en het mogelijke raadslidmaatschap zijn wel overeen komsten te trekken. Hercules is ge wend te overleggen en om zijn werk te verdedigen. 'Als schrijver ben jij degene die ideeën schept, dus om roepen kunnen met zonder je. Maar aan de andere kant is het script vaak de sluitpost in een begroting. Het is voor een redactie met zo moeilijk om te zeggen dat een scène die zich in een verhaal op een tropisch eiland afspeelt ook op bijvoorbeeld Texel opgenomen zou kunnen worden. Als schrijver moet je dan de mensen er van zien te overtuigen waarom jij het tóch zo hebt geschreven.' Luisteren naar en omgaan met kritie ken van anderen is een eigenschap die hij opbouwde. 'Als je kritieken krijgt bij televisie, weet je dat die er puur op gericht zijn om een beter product te krijgen. Je leert dus luis teren naar de mening van anderen. Maar belangrijk is wel dat je je eigen standpunten ondertussen niet uit het oog verliest. Wat je overigens als raad neerzet, is niet een eenmansproduct. Als iedereen "nee" zegt, blijf ik niet aan een "ja" vasthouden, want dan is er waarschijnlijk gewoon sprake van een slecht idee.' Windmolens Tot een maand geleden vond hij plaatsing van windmolens geen pro bleem. Die mening veranderde na een gesprek met Bernard Spaans, Texels bioloog en strategisch expert bij energieproducent Essent. 'Ik denk verkiezingen, toen we nog een alfa betische lijst hanteerden, is hij als vierde gekozen, maar niet met heel veel stemmen. Hij haalde bijvoor beeld met eens de helft van de kies deler. Hij had stemmen die op andere kandidaten waren uitgebracht nodig om te worden gekozen. Juridisch kunnen we er waarschijnlijk mets te gen inbrengen. Weijers is destijds als persoon in de raad beëdigd en krach tens de kieswet mag hij dus blijven zitten. Maar die zetel komt eigenlijk gewoon toe aan TB.' Weijers vindt op zijn beurt dat de kiesvereniging rijkelijk laat reageert: 'Ik heb al in september laten weten te stoppen. Sinds die tijd maak ik geen deel meer uit van de fractie en heb ik niet meer meegedaan aan ver gaderingen. In de praktijk verandert er dus niks. Dat TB nü pas met zo'n verklaring komt, noem ik gewoon natrappen. Dat moeten ze zelf weten, maar het lijkt me niet verstandig. We moeten naar de toekomst kijken, want je komt elkaar toch weer tegen.' Henny Kok, De Cocksdorp.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5