Lijst 1 -k Officiële I berichten 6 Calluna iir Hout- en Bouwcentrum Van der Vis 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE Texels Belang De Lange Muur verkoopmedewerk(st)er carina De Wit Ir 7 ffrouinrmt Sfeervol Oriëntaals lopend buffet TEXELSE COURANT" twee vriendinnen of een echtpaar schoonmaken. Raam- en deurkozijnen incl. iso-glas Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar Willem Brons „een ander gezicht op de toekomst" Z wemparadij s Cursus Hydroslank weer van start Wilt u 5 tot 15 kilo gewicht verliezen? Zaterdag 19 en zondag 20 januari Nu speciale prijs: van 12,50 voor 11,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar voor 7,50. €10,95 €9?5 €7?8 €10,95 Carab*^ BOTTELIER Ruimtelijke ordening Kapvergunning Verkeersbesluiten Verkiezingen Buitendienst dicht Oorlogsmonumenten VRIJDAG 18 JANUARI 2002 Hotel - Bar Restaurant De Ruyterstraat 60. Oudeschild Wij zoeken voor de periode van Pasen tot eind september: die zelfstandig, samen of in deeltijd voor ons de kamers willen Werktijden: ongeveer 2 tot 3 uur per dag van 10.00 tot 12.30 uur. Goed salaris. Tel. 312652, 320228 of 313698. www.texelsbelang.nl Dit kan door actief afslanken. Afvallen en bewegen gaan nu eenmaal samen. De 9-weekse cursus is er speciaal op gericht om niet alleen tijdelijk resultaat te boeken, maar juist om het resultaat vast te houden door uw oude gewoontes te veranderen. Startdatum: donderdag 31 januari Kosten cursus: 71,50 U kunt zich t/m 27 januari opgeven! Opgave: tel. 317888. Bereikbaar tussen 14.00 en 21.00 uur, zo. tussen 10.00 en 17.00 uur. CHINEES - INDISCH RESTAURANT NIKADEL 48 DE KOOG S 317786 presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18 00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten: 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten, lychees, ananas, gebakken banaan, e.a. vruchten, etc. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317786. Bij ons kun je een leuke stap in je carrière maken Hoe groot die stap is, hangt voor een groot deel van jezelf af. Van je service gerichtheid bijvoorbeeld, maar vooral ook van je enthousiasme. Als dat jou wel aanspreekt, dan is dit wellicht wat voor jou "iPEN BURGf Wat ga je doen? Samen met collega's ben je verantwoordelijk voor een deel van het assortiment en zorg je voor verkoop en advies aan klanten Je bewaakt de voorraad, bestelt bij waar nodig en zorgt voor een perfecte presentatie moet in staat zijn om deskundig advies te geven, je bent een verkooptalent en je hebt affiniteit met ons assortiment. Je bent energiek en je werkt graag met mensen. Een middelbare commerciële of technische opleiding geeft je een voorsprong Voor meer informatie over het werk, of voor het maken van een afspraak, kun je contact opnemen met bouwmarktmanager dhr Witkamp op telefoon 314567. Liever direct solliciteren? Stuur dan een briefje met c v aan RAB Beheer P&O tav dhr G van Lingen, Postbus 7, 1790 AA Den Burg. GAMMA is met 137 bouwmarkten marktleider m de doe-het-zelf branche. Die positie maken we dagelijks waar met ons uitgekiende assortiment, het optimale logistieke proces en natuurlijk deskundigheid van onze medewerkers f 19,28 f 24.13 21.93 Stoocker Jonge Jenever ioo cl Passoa Passion Liqueur 70 cl 3 flessen voor Kalmoes Beerenburg 100 cl Parade Vieux Q \R.\I}AN M M I U M Gorter Rum Bruin 70c I Gorter Rum Wit 70CI Smirnoff Vodka 70cl ƒ17.59 24,13 prettig Slijterij-Wijnhandel Weverstraat 18, Den Burg.T (0222) 31 21 34 KIJK OOK OP WWW.BOTTELIER.NL De slijter die verrast I Aangevraagde bouwvergunningen G Smit voor het vergroten v e. woonhuis a/d Orchismient 8 te De Koog (ontvangen 10 januari 2002); Stichting St. Donatus voor het herplaatsen v.e. veldloods a/d Hoornderweg 46 te Den Hoorn (ont vangen 10 januan 2002), De Muy Vastgoed BV voor het plaatsen van 2 dakkapellen a/d Slufterweg 2 te De Cocksdorp (ontvangen 14 ja nuari 2002), A. Bruijn voor het plaatsen v e afdak a/d Witteweg 17 te Den Hoorn (ontvangen 15 januari 2002). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positiefis terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen N. Assmuth voor het gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e zomer huis a/d Slufterweg 134 te De Cocksdorp (verzonden 10 januari 2002). J Schuinnga en J T Bas voor het veranderen v e bedrijven complex a/h Wezenland 5. 7. 7a en 7b te Den Burg (verzonden 11 januari 2002), M. Vermeulen voor het plaatsen v.e. berging met ter ras a/d Herenstraat 65 te Den Hoorn (verzonden 14 januari 2002). Verleende sloopvergunningen JAM. van de Kamp voor het slopen v.e woning a/h Schilderend 144 te Den Burg (verzonden 10 januari 2002); Gemeente Texel voor het slopen v.e. kantoorgebouw, garages en werkplaatsen a/d Reijer Keijserstraat 7 te Den Burg (verzonden 14 januari 2002) Rectificatie In de krant van 11 januari 2002 is onder het kopje aangevraagde bouwvergunningen gemeld dat de heer A. Brouwer een bouwvergunning heeft ingediend voor het vergroten van een woonhuis aan de Rozendijk 35 te Den Burg, hier dient gelezen te worden Rozendijk 25 te Den Burg Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: S. Romijn voor het plaatsen van een serre aan de Verlaet 20 te Den Burg. Schuijl Onroerend goed BV voor het plaatsen van een opslag loods aan de Abbewaal 4 te Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. De bouw- en situatie tekeningen liggen vanaf 21 januari 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12 van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzageliggmg kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Goedkeuring GS ter inzage Burgemeester en Wethouders maken, ingevolge arti kel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (hierna WRO), bekend dat met ingang van 21 januari 2002 het besluit van Gedeputeerde Staten (hierna GS) van 18 december, nr 2001-40893, voor de duur van zes weken ter inzage ligt. De ter inzage legging van het besluit en het bijbehorende bestemmingsplan vindt plaats in het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg, kamer 0.12 en in de openbare bibliotheek, Drijverstraat 7 te Den Burg. Het besluit van GS is genomen naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State van 11 juli 2001 onder nummer E01.99.0250/1 en 200005560/1 met betrekking tot respectievelijk het "Bestemmingsplan Buitengebied Texel" en het "Bestemmingsplan Buitengebied Texel, herziening ex artikel 30 WRO". Het besluit van GS gaat over twee onderwerpen uit deze plannen: het plandeel met de bestemming "militair terrein" en het plandeel met de aanduiding "zone militair medegebruik" Beide plandelen bevinden zich op de zuidpunt van Texel Deze plandelen zijn niet goedgekeurd De provincie legt aan de gemeente de plicht op de plannen op deze punten te herzien op grond van artikel 30 van de WRO, de plandelen met de bestemming "recreatieterrein" op de kampeerterreinen Kogerstrand en Loodsmansduin. alsmede artikel 29 lid 6 van de planvoorschriften Deze plandelen zijn goedgekeurd Tegen dit besluit van GS kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Beroep kan, gedurende de termijn van ter in zage legging, worden ingesteld door degene die tij dig op grond van artikel 27 eerste of tweede lid WRO bedenkingen bij GS heeft ingediend, een belangheb bende die aantoont dat hij redelijkenwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 eerste of tweede lid van de WRO tot GS te wenden; een ieder voorzover het besluit strekt tot onthouding van goed keuring. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Artikel 28 lid 7 van de WRO bepaalt, dat het besluit van GS de dag na afloop van de beroepstermijn in werking treedt. Totdat op het beroep is beslist kan door de indiener van het beroep een verzoek om voor lopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden gedaan. Wordt dat verzoek gedaan binnen de beroepstermijn dan treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. De indiener van een beroepschrift of een verzoek om voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. Tijdelijke vrijstelling Burgemeester en Wethouders willen tijdelijk vrijstel ling verlenen op basis van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: de plaatsing van een bedrijfsverzamelgebouw, waarin is gevestigd een Centrale Publiek Balie, een Centrum voor Werk en Inkomen Start met de daarbij behorende kantoorruimten alsmede fietsenstal lingen en een smpperhok in het parkgebied achter het gemeente huis. omgeven door de Parkstraat. Burgwal. Binnenburg en de Groeneplaats te Den Burg De tijdelijke vrijstelling betreft een duur van maximaal 5 |aar Het besluit is verzonden op 18 januari 2002 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaar schrift wordt ondertekend en dient ten minste te be vatten de naam en het adres van de indiener, de dag tekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemd besluit kunt u inzien bij de sector Grondgebied, kamer 0.12 van het gemeente huis. Wijziging bestemming Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 juncto artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van: de realisatie van een opslag tussen de percelen van Hoofdweg en 88. Het ontwerpbesluit en de wijzigingstekening liggen vanaf maandag 21 januari 2002 gedurende twee we ken ter inzage in het kader van de inspraakprocedure ex artikel 6a WRO bij de sector Grondgebied (kamer 0.12) in het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijzen kenbaar maken aan het college van Burgemeester en Wethouders. Goedkeuring wijziging bestemming Het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland heeft bij besluit van 21 december 2001, nr.2001 -42871goedkeuring verleend aan ons besluit d.d. 31 oktober 2001 tot wijziging van het bestem mingsplan "Buitengebied Texel", ingevolge artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De wijziging betreft uitbreiding van het bestemmingvlak 'wonen' van het perceel IJsdijk 25 tot 5.000 m2. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit vanaf 21 januari 2002 gedurende 6 weken beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Hier voor is een griffierecht verschuldigd van €102, lOyoor natuurlijke personen en €204,20 voor rechtsperso nen. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en be vat tenminste de naam, het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het gericht is en de gronden van het beroep. Ons besluit treedt in werking op de dag van bekend making. Totdat op het beroep is beslist kan door de indiener van een beroep een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden gedaan. Wordt dat verzoek gedaan binnen de beroepstermijn dan treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van €102,10 voor natuurlijke personen en €204,20 voor rechtspersonen. Vrijstelling (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens vrij stelling te verlenen met toepassing van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan- De Stichting Wonen Texel voor het plaatsen van zes woningen aan de Kikkertstraat Langeveldstraat te De Cocksdorp, Telford Mobiel voor het vervangen van vier lichtmasten rond het voetbalveld gele gen aan de Vliestraat 22 te Oosterend door vier lichtmasten, mede te gebruiken voor mobiele telefonie Deze voornemens liggen vanaf maandag 21 januari 2002 gedurende vier weken ter inzage in het kader van de procedure ex artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het ontwerpbesluit ligt ter inzage bij de sector Grondge bied, (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Vrijstelling (2) Burgemeester en Wethouders willen op basis van ar tikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling verlenen aan de inrichtingsplannen van: Ahold Vastgoed b.v voor herinrichting en uitbreiding van het par keerterrein bij Albert Heijn en een laad- en losruimte aan de Wilhel- minalaan, Gemeente Texel, voor aanpassing van de splitsing Wil- helminalaan-Drijverstraat te Den Burg. Deze besluiten zijn verzonden op 18 januari 2002. In gevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het be zwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde besluiten kunt u in zien bij de sector Grondgebied, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Vrijstelling (3) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19. lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" ten behoeve van: het realiseren van een dagrecreatief steunpunt op de Volharding te De Cocksdorp Ons besluit om medewerking te verlenen ligt vanaf maandag 21 januari 2002 gedurende vier weken, in het kader van de procedure ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter inzage bij de sector Grondgebied (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken bij het college van Burge meester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen het instellen van een 60 km-maatregel in het vol gende (aansluitende) gebied: - de Postweg vanaf 45 meter ten zuiden van huis nummer 189 tot de Vuurtorenweg; - de Hollandseweg vanaf 70 meter voor de Post weg tot de Postweg; - de Vuurtorenweg vanaf de Postweg tot 80 meter ten noorden van de as van de Langeveldstraat; - de Langeveldstraat vanaf 53 meter voor de as van de Vuurtorenweg (bebouwde komgrens) tot de Vuurtorenweg; - de Krimweg vanaf de Vuurtorenweg tot de erf- grens van Staatsbosbeheer. wegens de herinrichting van de Wilhelminalaan nabij Albert Heijn het nemen van de volgende verkeersmaatregelen: - het uitbreiden van het parkeerterrein voor perso nenauto's tussen de Wilhelminalaan, Waalder- straat en Sonnevanck; - het instellen van een voetgangersgebied, uitge zonderd fietsers, waarbij snorfietsers niet zijn toe gestaan, op het gedeelte van de Wilhelminalaan, tussen de ingang van het parkeerterrein en de Waal- derstraat; - het instellen van éénrichtingsverkeer op het ge deelte van de Waalderstraat, tussen de Witte Kruis- laan (ingang parkeerterrein) en de Burgerhoutstraat, met als rijrichting Burgerhoutstraat richting Witte Kruislaan; - wegens het wijzigen van de verkeersstroom in ver band met bovengenoemde maatregelen, het instel len van een parkeerverbod aan beide zijden van de Drijverstraat, tussen de Wilhelminalaan en de Burdetstraat. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen deze besluiten bij Burgemeester en Wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaar schrift dient tenminste te bevatten: de naam en het adres van de indiener: de dagtekening; een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een be zwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende ge vallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. In onze publicatie over de aanstaande gemeente raadsverkiezingen (Texelse Courant 11 januari 2002) zijn onder het kopje "Nummering en ter inzage leg ging" per abuis de laatste regels weggevallen. De juiste tekst is als volgt: Het centraal stembureau heeft op donderdag 24 ja nuari 2002 om 16.00 uur een openbare zitting in het gemeentehuis te Den Burg. Dan zal de nummering van de ingeleverde lijsten van kandidaten voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing plaats hebben. De lijsten van kandidaten met vermelding van de daar aan toegekende nummers worden voor een ieder ter inzage gelegd bij het bureau Burgerzaken, Groene plaats 1 te Den Burg, vanaf vrijdag 25 januari 2002. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, vergunning te verlenen aan: het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, voor het kappen van 16 wilgen aan de Schoon oordsingel, wegens herinrichting gedeelte straat, tak- breuk en wortelopdruk, waarbij een herplantplicht wordt opgelegd met een andere soort bomen. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van de sector Grondgebied, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belang hebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdie ping). Nadere informatie: telefoonnummer (0222) 36 22 76. Wegens een bijeenkomst is de gemeentewerf aan de R. Keijserstraat in Den Burg woensdag 23 januari vanaf 12.00 uur gesloten. U kunt dan geen magazijn- artikelen afhalen of klein chemisch afval bezorgen. Via de servicebalie (36 21 11) is de buitendienst wel be reikbaar voor calamiteiten. De huisvuilroutes van woensdagmiddag worden op dezelfde dag gereden, maar dan 's morgens. Zet uw container daarom tijdig aan de weg. Vanaf heden is het boekje "Oorlogsmonumenten op Texel", samengesteld door Hans van Es junior, voor belangstellenden verkrijgbaar. U kunt een of meerdere exemplaren bestellen bij mevrouw S. Pluijlaar van het bureau Bestuursondersteuning, telefoon 36 22 48. De boekjes kosten 5 per stuk.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6