Agenda ai teso Eens iets anders dan een lachstuk Excursies goe en Du,n 1000 m2 TEXELSE y COURANT Zondag 20 januari: Woensdag 23 januari: Helderhorende in yogacentrum Darttoernooien Natuurgebieden in Eierland in herziene folder Oudeschilders houden reünie Bioloog in dienst van de VOC Vrijdag 18 januari: Zaterdag 19 januari: Oecumenische gebedsdiensten Vrouwen van Nu Zondag 20 januari: Maandag 21 januari: Dinsdag 22 januari: Optredens in Time Out «cU|TA<, KAR11NG TEXEL Hoogwater te Oudeschild Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes ZEEHONDEN ZIEN 1 WÊr-- Keijser Kampeercentrum Kaartwinst voor Dini van de Molen en Jan Middag Heijenk werd 'ondernemer van het jaar' Vraaggesprek met drummer Harm Gort wint kampioenschap In de Slufter gaat om 11 00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' I van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer Het dragen van laarzen is noodzakelijk. Volwassenen betalen €5,-, kinderen tot en met 12 jaar €3,-. In de Geul gaat om 14.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer. Volwassenen beta- len €5,-, kinderen tot en met 12 jaar 3 €3,-. Marieke de Vrij is niet alleen helderziend, maar daarnaast ook heldervoelend, helderwetend en vooral helderhorend. Dankzij die gave heeft ze woordelijk contact met de 'onstoffelijke begeleiders' die haar omringen, ongeveer dertig in getal, en is ze in staat 'middels heldere bewoordingen licht te wer pen op levensvragen van grote indi viduele en maatschappelijke betekenis'. Dat stellen eigenaren Arien en Mirjam van Erkelens van meditatie- en yogacentrum De Aleph (Weverstraat 54, Den Burg), waar De Vrij zaterdag 26 januari 'haar inspiratie en inzicht deelt' met belangstellenden. Bezoekers worden uitgenodigd van te voren vragen te bedenken die aan haar kunnen worden voorgelegd. De bij eenkomst duurt van 14.00 tot 16.30 uur De toegang bedraagt 12 euro. Voor informatie en opgave kan con tact worden opgenomen met Arien van Erkelens, tel. 319449. Darters die in aanmerking willen komen om de laatste vrije plaatsen van de Texel Masters 2002 op te vul len, dienen hun kans te grijpen in het kwalificatietoernooi, dat zondag wordt gehouden in café De Zwaan. Aan deze strijd kunnen alleen Texelse darters meedoen die zich nog niet hebben gekwalificeerd voor de 'Masters'. Deze zijn op 27 januari in café-restaurant De Koorn aar. Opgave is nog tot morgen (zaterdag) mogelijk bij Jelle Visser (Weverstraat 35 te Den Burg), tel. 321268. Het inschrijfgeld bedraagt 2 euro, te voldoen op het toernooi, dat om 13 00 uur begint. Een ander toernooi, dat gezien de te verwachten toeloop niet in 't Cafeetje of Strendsend maar in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden, is het Texels Open 501 Dartkampioenschap. Net als in voor gaande jaren wordt er in de eerste ronde gespeeld in poules van vier. Daarna gaat het verder met het knock-outsysteem. Op het spel staan de titels bij de heren en de dames. Inschrijven is tot zaterdag 16 febru ari mogelijk bij Switzer Texel Kites in de Weverstraat. Het inschrijfgeld, 5 euro, dient bij inschrijving te worden voldaan. Aanmelden is ook mogelijk via e-mail: janduinker@duinker3.myweb.nl. Het inschrijfgeld moet in dat geval wor den overgemaakt op bankrekening 33.25.00.489, ten name van de Texelse Dart Organisatie, onder ver melding van de naam van de inschrijver(s). Pas als het geld op de rekening staat, wordt de inschrijving geaccepteerd. Om toneel moetje kunnen lachen, tot de tranen over je wangen lopen en je stoel het onder je dreigt te begeven. Dat althans vinden veel inwoners van Oudeschild, die aan serieuze stukken geen boodschap hebben. Ze werden altijd op hun wenken bediend door Nieuw Leven, de toneelvereniging uit hun dorp, want voor de jaarlijkse uitvoering werd steevast gekozen voor een klucht of een blijspel. Dit jaar zullen de toeschouwers opkijken, want wat het gezelschap zaterdag 19 en 26 januari op de planken van dorps huis 't Skiltje brengt, is een stuk serieuzer. 'We wilden eens wat Staatsbosbeheer heeft de folder met de beschrijving van z'n natuur gebieden in Eierland herzien. De brochure biedt informatie over het ontstaan, de natuurwaarden, het beheer en de recreatiemogelijkhe den in de Eierlandse Duinen, het Krimbos, de Rogsloot, het gebied rond hoeve Dorpzicht en de andere terreintjes rond De Cocksdorp. Tevens is informatie opgenomen over de opvang van rotganzen op hoeve Zeeburg, De aparte folder over de rotganzen wordt niet her drukt. Nieuw is een kaartje waarmee wandelaars zelf kunnen vaststellen of een bepaald wandel pad geschikt voor hen is. Het geeft bijvoorbeeld aan of het pad verhard is of ruig en of het periodiek nat is Daarnaast wordt informatie gegeven over de hellin gen in wandel- en fietspaden en hoe steil deze zijn (bijvoorbeeld 1:20). Van trappen - bekende obsta kels voor rolstoelen - wordt aange geven hoeveel treden ze bevatten. Het is de bedoeling van Staatsbosbeheer ook andere folders van deze informatie te voorzien, zodat iedereen kan kiezen of de betreffende route bij de mogelijkheden of behoeften van dat moment passen. Folders zijn verkrijgbaar bij EcoMare en in de folderbakjes, die bij het begin van de routes staan. Verhuurders kunnen voor hun klan ten folders afhalen op het kantoor van Staatsbosbeheer aan de Abbewaal. De folder 'Welkom bij Staatsbosbeheer in 2002' met het excursieprogramma voor dit jaar is nu ook verkrijgbaar anders dan een lachstuk. Je moet ook eens iets nieuws durven probe ren', vertelt secretaris Emmy Zijerveld, die zelf ook meespeelt. Hoe ze het stuk precies moet type ren, kan ze niet zeggen. 'Het is tijd loos. Een volksstuk, zou je misschien kunnen zeggen, maar dat is het ook niet helemaal Wij vinden het in ieder geval een erg mooi stuk en écht een uitdaging. De spelers heb ben er hun handen aan vol. Dat is niet erg, want het zijn allemaal ervaren rotten, ledereen staat al jaren op de planken.' 'Aan het eind van de snelweg', geschreven door Gerrit Voskes, gaat over het boerengezin Geerdink, dat bestaat uit moeder, drie volwassen kinderen en hun 'aanhang'. Ze heb ben vader Geerdink net begraven en zijn voor het eerst sinds lange tijd weer eens bij elkaar op de boer derij, die op de nominatie staat om verkocht te worden en plaats te maken voor een snelweg. Dat levert geld op en daar wordt op geaasd door Sander Geerdink, de jongste van de twee broers, die de playboy van de familie is en best iets extra's In dorpshuis 't Skiltje wordt donder dag 27 juni een reünie gehouden, waarbij iedereen welkom is die in Oudeschild woont of heeft gewoond. De bedoeling is uiteraard iedereen ruimschoots de gelegenheid te bieden met elkaar bij te praten Daarnaast worden (oude) foto's ten toon gesteld en is er een doorlopende voorstelling van de VOC-film die onlangs werd gemaakt. Cateraar Ruud Boom en de beheerders van het dorpshuis zorgen ervoor dat de reünisten niet op een houtje hoeven te bijten. De organisatie wil graag tijdig weten wie er allemaal van plan zijn te komen en hoopt dat Oudeschilders hun oud-dorpsgenoten die nu aan de overkant wonen op de festivitei ten attent willen maken. De toegang tot de reünie bedraagt 10 euro. Wie van deelname verzekerd wil zijn, kan dit bedrag nu al over maken op het rekeningnummer 33.25.14.420, ten name van S. Dros, Heemskerckstraat 80, 1792 AC Oudeschild, onder vermelding van 'Inzake reünie Oudeschild'. Ook oude schoolfoto's zijn welkom op genoemd adres. Wie zijn naam en adres achterop zet, krijgt de foto per kerende post retour. kan gebruiken. Niet iedereen is het zomaar met hem eens en al gauw komt het publiek erachter dat de Geerdinks allemaal zeer verschillen de persoonlijkheden zijn. Het plot blijft hier uiteraard geheim, maar dat zich tal van verwikkelingen voordoen, moge wel duidelijk zijn. De acteurs in het stuk zijn Ria Buisman (moeder Geerdink), Martien de Vries (Harm Geerdink, de oudste), José Pool (Margriet, zijn vrouw), Dick Witte (Sander Geerdink, zijn broer), Emmy Zijerveld (Ina, zijn vrouw), Yvonne Smit (Brigitte, hun dochter), Piet Smits (Marco, hun zoon) en Tma Smit (Ans Geerdink, de jongste zus ter). De regie is in handen van Jaap Zuidewind. Dirk Roeper is souffleur en Karin Somers en Ria Buisman verzorgen de grime. Het geluid en de belichting zijn een zaak van Henk Barhorst. De opvoering begint om 20.00 uur, op beide avonden is er een verloting en bal na. Kaarten kosten 5 euro en zijn te bestellen bij mevrouw T. van Beek, tel. 313008 Drs. Charles Fransen, verbonden aan nationaal natuurmuseum Naturalis in Leiden, houdt donder dag een lezing in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. Dat gebeurt op initiatief van EcoMare, dat een drietal winterlezingen organiseert. Fransen nam in 1990 deel aan een expositie rond Ambon, waarbij biologen de plaatsen bekeken die G.E. Rumphius in de achttiende eeuw beschreef. Rumphius was een koop man, in dienst van de VOC. Hij beschreef als eerste het rijke tropi sche zeeleven rond Ambon. Zijn werk 'De Amboinsche rariteitkamer' bevat gedegen beschrijvingen en prachtige illustraties. Het boek is te zien in de tentoonstelling 'Met zevenmijlslaarzen door het Onderzoek der Zee', die tot eind mei in EcoMare is ingericht. De lezing begint donderdag om 20 00 uur De entree bedraagt 2,50 euro. Bezoekers krijgen voor dat bedrag tevens een kopje koffie of thee. De volgende 'winterlezingen' wor den gehouden op 4 februari en 7 maart en gaan respectievelijk over de veranderingen in de vogelbevol king en de veranderingen in het Nederlands cultuurlandschap. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur het toneelstuk 'De huisbewaarder' Na afloop vaart een extra boot terug. Punkrockformatie Flux en 'herrieco- reband' PITT treden op in jongeren centrum Time Out in Den Burg. Aanvang 21.30 uur. De toegang is gratis. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Leden van de ANBO die van 11 tot 17 mei mee willen naar De Moezel in Duitsland, kunnen zich vandaag vanaf 14.00 uur opgeven bij de fam. P. Tromp, 'Meester Laan Hoek', Beatrixlaan 33d, Den Burg. Tel. 314789. Wethouder Nel Eelman opent om 14.00 uur het gerenoveerde Eierlandsche Huis. De officiële cere monie is alleen bedoeld voor geno digden, maar om 15.00 uur begint een openingsmanifestatie waaraan tal van instanties uit De Cocksdorp en Eierland hun medewerking ver lenen en waar iedereen welkom is. Toegang gratis. Zo'n negentig leden van de Texelse fanfareorkesten geven een concert onder leiding van de bekende diri gent Jacob de Haan, onder wiens leiding ze anderhalve dag lang enkele stukken hebben mogen instuderen. Locatie is de Burgemeester de Koninghal, aanvang 15 00 uur. Toneelvereniging Nieuw Leven brengt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild het stuk 'Aan het eind van de snelweg' van Gerrit Voskes op de planken Aanvang 20 00 uur. Verspreid over het eiland en onder verantwoordelijkheid van de Texelse Raad van Kerken wordt zondag drie (oecumenische) Gebedsdiensten voor de Eenheid gehouden. In de hervormde kerk in Den Burg gaat ds. Vledder voor en verleent het koor The Gospeltrain muzikale medewerking. Ds. Van Zessen leidt een dienst in de RK kerk in De Koog. Hier worden liede ren gezongen door het Herenkoor In de hervormde kerk van Oosterend is pastor Moltzer de voorganger en wordt opgetreden door The Singers of the Lord. De diensten beginnen om 10.00 uur en in alle gevallen wordt gecollecteerd voor de hulporganisatie 'Texel helpt Roemenië'. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvPA/rouwen van Nu komt woensdag 23 januari in het Eierlandsche Huis bijeen voor de jaarvergadering. Deze begint om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke punten staat een lezing van Henk Snijders op het programma over de activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Met bal na. Kaarten kosten 5 euro en zijn te bestellen via tel. 313008. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11 00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost €11,50. In café De Zwaan in Den Burg begint om 13.00 uur een kwalifica tietoernooi voor darters die zich willen plaatsen voor de Texel Masters 2002. Opgave bij Jelle Visser, tel. 321268. In de serie Muziek Complet treedt vocaal ensemble Quink op in theater De Kiekendief op vakantie centrum De Krim. Op het program ma staan werken van Benjamin Britten, Seiber'en William Byrd. Aanvang 14.00 uur, toegang €17,50 (t/m twaalf jaar €7,50), inclusief the mabuffet. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de vergadering van de raadscommissie Bestuur en Organisatie Deze vergadering wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel (106 1 FM). Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Prof. Dr. Lucas Reijnders van de Stichting Natuur en Milieu geeft in het auditorium van het NIOZ een lezing over duurzame energie. Na de lunchpauze gelegenheid tot het stellen van vragen eh discussie. Aanvang 18.00 uur; toegang vrij voor ieder. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de vergadering van de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 20 00 uur. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. In jongerencentrum Time Out in Den Burg treden vrijdag twee bands op Het zijn punkrockforma tie Flux, die naast covers ook eigen nummers ten gehore zal brengen, en 'herriecoreband' PITT. Voor de leden van dit laatste gezelschap is het een debuut en tevens hun laat ste optreden, aangezien ze besloten hebben er alweer mee te stoppen. Het festijn begint rond 21.30 uur, de zaal gaat open om 20.00 uur. De toegang is gratis. VRIJDAG 18 JANUARI 2002 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Omdat ms. Schulpengat voor onder houd uit de vaart is, vaart ms. Molengat voorlopig als dienstboot. Daardoor kan TESO tot vrijdag 8 februari geen extra afvaarten verzorgen. Overigens worden er deze week geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden ingewonnen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website- www.teso.nl. Vr. 18 10.20 en 23.36 u. Za. 19 10.40 en 23.45 u. Zo. 20 10.57 en - u. Ma. 21 6.35 en 11.40 u. Di. 22 0.45 en 12.17 u. Wo. 23 1.27 en 13.24 u. Do. 24 2.30 en 14.30 u. Vr. 25 4.00 en 16.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 21 januari op om 8.34 uur en gaat onder om 17.06 uur. 21 januari eerste kwartier. Appartementenhotel - Restaurant - Brassene Bakken weg 16 - Den Hoo/n teL 315541 (bij de Fonteinsnol) OP 0E WADDENZEE Zeehondenrondvaart met DE WITTE 2EEH0ND Afvaart op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Bij voldoende deelname B3 Kaartverkoop- Souvenirwinkel 't Haventje. Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775. Fax 315097 tenten, (stal caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation. kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spmbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163 Dini van der Molen en Jan Middag hebben de veertiende kaartronde van Klaverjasclub Den Burg ge wonnen. Een mooie prestatie van dit debuterende koppel. In de top van het algemeen klassement ver anderde er bijna niets. Dini van der Molen en Jan Middag spelen voor het eerst samen in deze competitie. Dat het duo steeds beter op elkaar ingespeeld raakt, bewezen ze deze week door 7280 punten bij elkaar te spelen. Deze score was genoeg voor de rondewinst en een stijging van twee plaatsen in het al gemeen klassement, waarin ze nu zestiende staan. Frans Witte en Theo Stoelinga leken op weg naar een tweede achtereen volgende rondewinst, maar door één wat slechter spelletje in de derde ronde kwamen ze net 72 punten te kort. Hun score van 7202 punten was wel goed voor de tweede plaats De twee achtereenvolgende goede re sultaten leverde in totaal zes plaatsen winst op. Zij staan nu twaalfde in het algemeen klassement en lijken, als zij deze vorm weten te handhaven, de top tien binnen handbereik te heb ben. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp blijven gewoon doorgaan met hoge scores boeken. Deze week werden zij derde met 7168 punten. Het duo ligt nog steeds een straat lengte voor en weet tot nu toe een gemiddelde per ronde te bereiken dat nét boven de 7.000 punten ligt. In dit stadium van de competitie is dat een unicum. Ook Cees Vinke en Gerrit Smit zijn het nieuwe jaar ijzersterk begonnen. Deze keer behaalden zij 7141 punten en stijgen ze van de zesde naar de vijfde positie in het algemeen klasse ment. Fenny en Rob Caspers deden goede zaken in de strijd om 'beste van de rest' (achter Van dor Veen en Westdorp) door 7139 cunten te be halen Zij verstevigden daarmee hun tweede plaats in het klassement. Het rondegemiddelde was ondanks het lage aantal marsen (35) met 6269 punten goed te noemen. In het alge meen klassement veranderde er niet veel. De derde periode is (gelukkig) een stuk spannender. Hier leiden Frans Witte en Theo Stoelinga, met een kleine voorsprong op Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. Fenny en Rob Caspers bezetten de derde plaats en rondewinnaars Dini van der Molen en Jan Middag staan nu vierde. Truus Witte en Janny Wonder maken de top vijf compleet Eric Heijenk, algemeen manager van het Kustpark Texel van Euroase, is zaterdag uitgeroepen tot 'ondernemer van het jaar'. De titel werd hem toegekend door de directie van het bedrijf CFD Facilitaire Dienstverlening BV uit Den Helder, dat zich al jaren bezig houdt met het schoonmaakwerk op het Kustpark. Reden voor de uitverkiezing was dat het Kustpark niet alleen een goede klant is van CFD, maar dat in de praktijk sprake is van uitzonderlijke goede samen werking en coördinatie. Aan de ti tel is een bedrag verbonden van 1250 euro, dat besteed moet wor den aan een goed doel naar keuze. CFD is een bedrijf met ongeveer 250 medewerkers, dat zich niet alleen met schoonmaakwerk bezighoudt, maar bijvoorbeeld ook met bewa king. Naast Den Helderen omgeving worden ook opdrachten in andere delen van het land uitgevoerd. Op Texel heeft CFD een achttal mede werkers. Uit de opdrachtgevers wordt er jaarlijks één gezocht die op bijzondere wijze in de bloemetjes verdient te worden gezet. Dat Heijenk deze keer de titel heeft gekregen werd zaterdagavond be kend gemaakt tijdens de nieuwjaars party die CFD hield in het strand paviljoen 'Juliana Beach' in Julianadorp. De Texelaar kreeg de cheque uit handen van de directie leden Gerard van Schie en Hans Walkier. Heijenk maakte bekend dat hij het bedrag had bestemd voor het Papoeastudiefonds van de Stichting Nieuw-Guinea en gaf hem daarom direct door aan stichtingsvoorzitter Harry de Graaf. Die vertelde dat het bedrag toereikend is voor de volle dige middelbaar-technische oplei ding van vier studenten. Radio Texel zendt donderdag een vraaggesprek uit met de bekende oud-Texelaar Louis de Lussanet, die eind vorig jaar enige tijd op het eiland was. Het gesprek gaat over zijn ver leden, zijn emigreren en natuurlijk over zijn werk als slagwerker. Het programma wordt uitgezonden van 19.00 tot 21.00 uur via 106.1 FM. Tijdens de jaarvergadering van jeu de boulesclub Oosterend, die dinsdag in De Bijenkorf werd gehouden, werd Harm Gort uitgeroepen tot allround kampioen. De verschillen waren mi nimaal. maar Gort scoorde het hoog ste gemiddelde (11.72). De vereniging hoopt dit jaar het tienjarig bestaan te vieren. Uitslagen: Woensdagcompetitie. 1 Harm Gort 11,72; 2. Cor Timmer 11,33; 3 Wecky Sijtsma 10,90 Zaterdagcompetitie 1 Wecky Sijtsma 11,18; 2 Lauw Boonman 11 03; 3 Henny Koning 10,92. Heijenk krijgt de cheque van CFD-directeur Van Schie. (foto Harry o* Graaft

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7