Regisseurs met ambitieuze plannen voor kindermusical 2 m li?SP 'Bemanning gevraagd voor nieuw vliegtuig' Ezels thema peutermaand bibliotheek Het moet goed en anders maar helemaal niet' .TEXELSE COURANT' Luchtvaartmuseum heeft grote plannen jat ik zeggen wou... TEXELSE^COURANT Reinigingswagen Hondenpoep (2) 1? Kerkdiensten oud Papier Wat ik zeggen wou.. Paragnoste Medische zol'g Wat ik zeggen wou. Hondenpoep (3) Hondenpoep (4) Kampioenschap badminton Watersnoodramj 1953 op televisie i m tbp Radio Texel VRIJDAG 25 JANUARI 2002 Ruud Nooij en Aris van Zeijlen gaan op herhaling. Het gerenom meerde regisseursduo wil vlak voor de kerstdagen van dit jaar 'Wapperdam' opvoeren, een musi cal waarin de rollen worden ver tolkt door kinderen van tien tot veertien jaar oud. Hetzelfde stuk werd ook in 1989 opgevoerd - vier maal maar liefst - en toen naar schatting door een kleine duizend vaders en moeders, opa's en oma's en andere Texelaars bekeken. Ook nu zijn de verwachtingen hoogge spannen. De Burgemeester de Koninghal is in ieder geval drie maal gereserveerd. Nooij en Van Zeijlen hebben de mu sical in het bloed 'Wapperdam' was een zogenoemde vrije productie, die ze destijds samen met Pip Barnard. Klarina Combé en Toos Maas maak ten. Om geen dure opvoerings rechten te hoeven betalen, hadden ze het stuk zelf geschreven. Hetzelfde deden ze een jaar later nogmaals, ditmaal met wat oudere jeugd en enkele volwassenen, onder wie Lies Pieterse. Ook die musical, 'De Les', werd een groot succes. 'We komen allebei nog steeds mensen tegen die elke keer weer over die musicals be ginnen. Ook jonge volwassenen die toen als kind hebben meegedaan en inmiddels zelf alweer kinderen heb ben. Allemaal vragen ze wanneer we zoiets weer eens gaan doen.' Dat zat er lange tijd niet in. Beiden werkten mee aan verschillende uit voeringen van 'Geen C te hoog'. Bij de laatste productie, 'Madam' van Annie M.G. Schmidt in 1998, was Van Zeijlen regisseur. Toen de vereniging een slapend bestaan begon te leiden, zei hij 'ja' toen hij voor dezelfde func tie werd gevraagd bij een vereniging in Hoorn. 'We spelen daar in de schouwburg, met alle faciliteiten die ze daar hebben. Dat is fantastisch. Wat dat betreft hebben we op Texel echt niks. Ja, Klif 12 en De Kieken dief, maar die zalen zijn erg klein.' Gezien hun toch al vrij drukke levens hielden Nooij en Van Zeijlen conse quent de boot af wanneer een vervolg op Wapperdam en De Les ter sprake kwam 'Het was héél erg leuk om te doen. Maar als je het goed wilt doen, vraagt de voorbereiding van een musical ontzettend veel tijd, maan denlang. Eigenlijk hadden we ge- In aanmerking komen alleen kinderen van tien tot veertien jaar oud en Nooij en Van Zeijlen zijn in principe niet van plan daarvan af te wijken. 'Als iemand negen jaar oud is en zeer talentvol, dan kunnen we een uitzondering maken. Maar eigenlijk vinden we dat iemand van negen nog te jong is voor zo'n productie. We gaan streng rjDK iïi Een scène uit de opvoering van 'Wapperdam' m 1989. De musical gaat dit jaar op herhaling, evenals regisseurs Ruud Nooij en Aris van Zeijlen. (Foto orchiot Tuxolso Courant) hoopt dat iemand anders was opge staan om zoiets te doen.' Dat er voor kinderen best veel wordt georganiseerd, willen ze met ontken nen. De Muziek- en Dansschool heeft op een breed gebied cursussen en ook Wil de Leeuw ging - namens het Jongerenwerk van de Welzijns- stichting - al eens met jeugdige ac teurs aan de slag. 'Maar dat gebeurt allemaal niet op deze schaal en met het oogpunt dat je naar een grote uit voering toewerkt. En waar kun je dan sen, zingen en acteren tegelijk?' De goede herinneringen aan toen én de nog steeds opduikende vraag wanneer ze weer eens een musical produceren, zijn voor Nooij en Van Zeijlen reden om op herhaling te gaan. 'Tja, het bloed kruipt waar het met gaan kan. Het gaat ons heel veel tijd kosten, dat weten we nu al, maar we hebben er ook ontzettend veel zin in', melden de twee. Ze worden ge assisteerd door Toos Maas en Judy Nieuwland, die voornamelijk op orga nisatorisch vlak actief zullen zijn. De regisseurs zelf zijn ervaren op een breed terrein, maar Van Zeijlen zal zich net iets meer bezighouden met het acteren en Nooij met het zingen. Ze zijn nog op zoek naar iemand die de choreografie voor zijn of haar re kening wil nemen. Wapperdam Uit praktische overwegingen hebben ze ervoor gekozen nogmaals Wapperdam op te voeren. Zaterdag 16 februari is er een auditie in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg, waar ook de repetities zullen worden gehouden. Kinderen die in aanmerking willen komen voor een rol moeten goed beseffen dat meedoen met vrijblij vend is. 'Wie eraan begint, kan niet zomaar afhaken omdat-ie het met leuk meer vindt. En we houden een korte zomerstop, zodat iedereen de kans heeft om eventueel op vakantie te gaan, maar voor de rest ben je ver plicht aan alle repetities mee te doen. Dat betekent dat de ouders er hele maal achter moeten staan. We zullen ongetwijfeld ook een beroep op ze doen om te helpen bij het maken van de rekwisieten. Zonder ouders begin je niks.' auditeren Dat is ook in het belang van de kinderen zelf, want we willen teleurstellingen voorkomen. Mochten we er na een paar repetities achter komen dat we ons hebben vergist en iemand tóch niet mee kan komen, dan gaat zo iemand er alsnog uit. Dat klinkt hard en we zullen het natuurlijk met zachte hand doen, maar we doen het wel. Het moet goed en an ders maar helemaal niet. We zijn straks met 24,25 kinderen en die zijn allemaal even belangrijk. Het belang van de groep staat voorop.' Wat de kinderen precies te wachten staat tijdens de auditie, willen de re gisseurs nog niet kwijt. 'Ze moeten in ieder geval een stukje zingen en wat bewegingsoefeningen doen. En waarschijnlijk ook een stukje voorle zen en daar een bepaald gevoel in leggen. Maar als we eerlijk zijn, we ten we in negen van de tien gevallen al wanneer iemand binnenkomt of het wat is. Dat zien we gewoon.' Opgave is tot 9 februari mogelijk bij Toos Maas (Drijverstraat 16,1791 VC Den Burg, tel. 312788) en Judy Nieuwland (Zeebries 6,1791 HL Den Burg, tel. 314405). Bnevrn vin lezen reniKYOonlelijUmd vu dc rcdactx 'We gaan vliegen met een nieuw groot vliegtuig, de PH-LMT. Maar die kist vraagt om bemanning.' Theo Witte, voorzitter van Luchtvaartmuseum Texel, blijft graag in stijl. 'We kunnen wel zeg gen dat we op zoek zijn naar vrij willigers, maar dat staat zo zake lijk. Ik hoop dat mensen zich op deze manier aangesproken voe len.' Onder het motto 'Your captain speaking' vestigt Witte de aandacht op de plannen die hij en zijn collega- vrijwilligers ten uitvoer willen bren gen. Vorige week is op het terrein - dat aan het vliegveld in Eierland grenst - begonnen met de nieuw bouw, een grote hal (17 bij 30 meter) waarin vooral aandacht zal worden besteed aan de geschiedenis van de luchtvaart op het eiland. In het be- Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onzo advortentiscontracten eti aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentie-wezen van de Stichting ROTA, gevestigd ie Amsterdam zoals gedeponeerd t»j de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advertentieweien wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80,- Per jaar 59,60.- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. staande gebouw komt daardoor meer ruimte voor tentoonstellingen over de Opstand der Georgiërs, de deportatie van Texelse mannen naar Assen en andere gebeurtenissen uit de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast bestaan tal van andere ideeën bij Witte en de zijnen. Zo willen ze het eerste zweefvliegtuig van Zweefvlieg Club Texel in oude glorie herstellen en 'vliegbaar' maken, speeltuigen voor jeugdige bezoekers maken, een re plica op ware grootte van de Fokker D16 bouwen, een grote maquette van vliegkamp De Mok anno 1939 plaat sen, alsmede een stand van de KLM. Een omvangrijke klus is ook het over brengen van het (bijzondere) archief naar de nieuwe hal. 'Het opbouwen van het museum gaan we in fasen verwezenlijken. We zijn volop bezig en de laatste week van maart gaan we alweer open. Wij zijn met name op zoek naar mensen die de balie willen bemannen. Leuk, interessant en prettig werk om te doen. Maar mocht iemand op een andere manier willen helpen, aarzel dan ook niet om contact op te ne men. Mensen hoeven echt geen ver stand van vliegtuigen te hebben', roept Witte vrijwilligers op zich bij hem aan te melden. De 'bemanning' van het museum bestaat momenteel uit een gemêleerde groep medewer kers, van wie de jongste 29 jaar oud is en de oudste de pensioen gerechtigde leeftijd alweer enige tijd geleden bereikt heeft. 'Je bent dus nooit te jong of te oud.' Het Luchtvaartmuseum, dat jaarlijks zo'n 15.000 bezoekers trekt, biedt 'veel gezelligheid' en een kilometer vergoeding als tegenprestatie. Vrijwil ligers zijn tijdens hun bezigheden voor het museum verzekerd. Wie in teresse heeft, kan contact opnemen met de 'gezagvoerder' via tel. 318350. Burgemeester en wethouders willen een nieuwe reinigingswagen aan schaffen. Het college stelt daar een bedrag van €226.890,- voor ter be schikking De nieuwe wagen is nodig, omdat de huidige wagen, die dateert uit 1994, toe is aan vervanging. De raad moet nog een beslissing nemen. Graag wil ik hierbij reageren op het ingezonden stuk van Anneke Dijk over honden, poep en honden bezitters in de krant van vrijdag 18 januari. Mevrouw Dijk geeft een paar opties om de hondenpoepoverlast die zij ervaart te beperken of zelfs te doen verdwijnen. Als hondenbezit ster zie ik in twee van die suggesties een mooie oplossing: de honden- poepschep en de honden-uitlaatplek. Zeker binnen de bebouwde kom zou het fijn zijn als wij, de hondenbezitters en hun trouwe maar wel buiten-poe pende viervoeters, een speciaal plekje kregen. Vaak heb ik mij afge vraagd of mijn hond wel in de strui ken van het gemeenteplantsoen mag poepen. Maar net als bijna iedere andere hondenbezitter laat ik die drollen wel liggen waar mijn kame raadje ze deponeert. Ik ben gezegend met een hond die nergens anders wil poepen dan verscholen in de bosjes, wat betekent dat er voor mijn hond toch minimaal éen struik op dit hon- den-uitlaatveldje moet staan waar hij zich achter kan verschuilen. En wat betreft de optie 'poepschepje': oprui men is in ons geval een hachelijk avontuur. Ik, in het donker met mijn hond in het gemeenteplantsoen, op zoek naar de drol die hij net zo keu rig onder en tussen de struiken heeft gedeponeerd. Ik hoop dat niemand mij dan zal zien en van gekte ver denkt. Misschien bestaan er ook poepschepjes met een lange stok eraan en zo'n grijphand? Dus: een honden-uitlaatveldje bij mij in de buurt? Graag! Een poepschep, met grijparm? Prima idee! Maar een speciaal deel van het strand waar al leen mijn hondje en ik en alle andere blaffende viervoeters met hun baas- ies mogen komen? Nee, dank u wel mevrouw Dijk. Ik zou me teveel in een uitzonderingspositie geplaatst voe len. Waarom wij wel een privé-strand en al die andere mensen die van al les op het strand achterlaten niet? (En dan praten we hier over zaken die vaak veel lastiger afbreekbaar zijn dan een hondendrol.) Eén van de aantrekkelijke aspecten van wonen op Texel is voor mij dat ik in mijn vrije tijd lekker naar het bos, de duinen of het strand kan gaan. Wanneer en waar ik maar wil. Er is plek genoeg voor iedereen. En dat bent u met mij eens, als ik uw brief tenminste goed heb gelezen. Meestal zoek ik dan een plekje uit waar we alledrie vrij rond kunnen lopen; mijn hondje, mijn man en ik. Dus bij voorkeur een bospad of strandslag waar met iedereen op zon dag heengaat. En die zijn er genoeg. Tot slot, mevrouw Dijk, vind ik het jammer dat u er vanuit gaat dat de hondenbezitters van Texel niet zou den willen meewerken aan een op lossing voor al die hondenpoep op straat. Misschien kunt u eens in ge sprek gaan met een willekeurige hondenbezitter, het zijn meestal heel aardige mensen. Met (milieu)vriendelijke groeten en een poot Marieke en Monty Mast-Verstraaten, Den Burg. Zondag 27 januari 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds P A. den Braanker. De Koog: 9 30 u. ds J.A. Vlasblom, Heilig Avondmaal Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.A. Vlasblom, Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. dienst in het gebouwtje, ds. EJ. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Oosterend: 9.30 u. ds. F van Hel den, jeugddienst, 19.00 u ds. E.J Vledder. Den Burg: 10.00 u ds. M.G.J. Roepers; 19.00 u. ds. M.G.J. Roe pers, uur voor iedereen, mmv Tex. Chr. Mannenkoor. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10 00 en 16.00u lees- dienst; don. 31/01: bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper, extra collecte voor derde wereld-reisfonds. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. A. van der Hagen uit Den Hel der. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. The Gospeltrain, themaviering, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. heren- koor, startviering eerste communie. Oosterend: zon 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Kring vergadering in Swifterband. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant, Buytengors. In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Inwoners van het dorp ko men tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen Oud papier kan ook worden in geleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. Zaterdag wordt in De Koog oud papier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de contai ner aan de Nikadel te brengen. Brieven vu lezers Paragnoste Lia Schippers houdt zon dag 27 januari een sessie in het ge bouw van The White Eagle aan het Schilderend. Het medium werkt met door het publiek meegebrachte voor werpen of foto's. De bijeenkomst begint om 14.00 uur, de toegang be draagt €5,-. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.: Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 0222-312039 Aan vragen visites s.v.p. vóór 10 30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16 00 tot 16 30 uur, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10 00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel (0223| 671552 Opname geschiedt op aó vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor- matie of voorlichting: Humamtas Der Helder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422. P OVERIGE HULPVERLENING: r< Brand/Ambulance: Bij brand er voor spoedeisend ambulancever- voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld v kamer Noordholland-noord: 072 e 5644444. ir Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg s Het bureau is dagelijks open var g 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900 |i 8844. In spoedeisende gevallen: 1 1"2- c 4 Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. 4 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. 9 4 Verslavingsproblemen: Voor hulp z bij problemen met alcohol, drugs cr 9 andere verslavingen: bel tijdens kan-, tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) s Toeristenpastoraat: Brarr r Guiljam, tel. 318581327970. 4 Stichting Welzijn Ouderen Texel: i Warme maaltijdvoorziening alarmering, klusjesdienst, huishou- j delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u. en varj 14.00 tot 16 00 u., De Buureton Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696 4 Kustwacht: Voor meldingen var schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444. I" Kunstgebitreparatie: Tandpro c thetische praktijk Van Kralingen (sa- s menwerkend met het tandheel-1 kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069 r 4 Apotheek: Weverstraat 95, Der v Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnp j, dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- c 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei- 4 sende gevallen. Tegenover ieder voordeel staat een nadeel. Misschien is de tijd dat ik mijn hond heb (acht jaar) wel de gelukkig ste tijd van mijn leven. Maar hij poept (en plast nog vaker). Dus neem je braaf een schepje mee en rolt de drol letjes in de goot. Als er toevallig één op straat rolt, schep je die weer in de goot. Daar loopt geen mens. Omdat hij ook eens lekker moet rennen, doet hij het per ongeluk wel eens op het speelveld. Dat schep je dan weer op en legt het tegen een boom. Daar loopt ook geen mens. Ook daar is mevrouw Dijk tegen, maar als ieder een daar vast eens mee begint, zijn we al een eind op weg. Dus voortaan allemaal een tuinschepje mee en voor op het strand een kakzakje. T.G. Zadeits-Raven, Den Burg. BrWveo vu lezen Bui tea rcnarwoonklijUKid vu dc redactie Dat Anneke Dijk haar ongetwijfeld charmante neusje in de hondenstront wil steken, vind ik onhygiënisch, doch een goed idee. Alhoewel wel wat naïef. Wat mij bevreemdt, is dat het alleen gaat over hondendrollen en niet over die bruine 'paarden- gebergten' die op de fietspaden lig gen en waar je met de fiets doorheen glibbert. Ik zou mevrouw Dijk vrien delijk willen verzoeken eens langs de maneges in de Koog te fietsen. Wees voorzichtig en glijd niet uit over deze bruine plakkaten, vooral niet als het geregend heef- Wat zou u ervan zeggen als je op het strand deze bruine 'tennisballen' te genkomt. En niet alleen op de vloed lijn, maar ook op het strand. Ja, paar den kan men nu eenmaal niet zindelijk maken, honden wel. Ik heb ze dertig jaar gehad, nu helaas niet meer. Paardendrollen kunnen ook opgeruimd worden, maar dat schijnt nog moeilijker te zijn. G.A. van den Hof, Nijmegen. Badmintonvereniging Texel houdt in februari de clubkampioenschappen. De wedstrijden worden gespeeld op maandagavonden in sporthal Ons Genoegen. Er wordt door dames en heren in twee categorieën enkelspel gespeeld. De toernooiavonden be ginnen tussen 19.30 en 20.00 uur. De finale wordt gespeeld op 25 februari. Opgave tot 2 februari bij Margriet Reij (tel. 31 23 45) of aan de zaal. TV Noord-Holland besteedt dmsi- 29 januari aandacht aan watersnoodramp die zich op 1 - bruari 1953 op Texel voltrok. Aan t; woord komen Jan Rutten, desft woonachtig op hoeve Irene in ondergelopen polder De Eendrac' Jaap Boon en Willem Kikkert. Hooi der Kikkert vertelt over de gebeur- nissen die zich tijdens de stormnan bij gemaal De Schans afspeelde Het programma begint om 18.50.' en wordt om 19.30 en 20.50 uurlffl haald. Ezels zijn het thema van de peuter maand die in februari in de Open bare Bibliotheek wordt gehouden. De hele maand zijn er activiteiten, met als doel het lezen met en door peuters te stimuleren. De peuter maand wordt vrijdag 1 februari geopend in aanwezigheid van twee ezels van Theun de Winter. Voor de taalontwikkeling van het kind Is het van groot belang dat kinderen al zo jong mogelijk in aanraking ko men met lezen, zegt Maaike Vonk, jeugdbibliothecaris en vestigings coördinator van de Texelse biblio theek. Al vijfjaar lang organiseert de 'bieb' daarom peutermaanden, 'Het thema van dit lustrum is gebaseerd op het prentenboek Een grote Ezel van Rindert Kromhout en Annemarie van Haeringen, dat de Kiekeboek- prijs, de prijs voor het beste prenten boek, heeft gekregen. Voor peuters heef de bibliotheek een grote collec tie prentenboeken, CD's, tijdschrifen en speciale koffertjes, waarin onder meer tips zitten voor de ouders. Op de planken staan ook informatieve boeken over peuters. Bij de feeste lijke opening van de peutermaand op 1 februari (aanvang 14.30 uur) staan er bij de ingang twee echte ezels. Onder leiding van Theun de Winter zal het spelletje wortel werpen in ere worden hersteld. Ter vermaak maakte medewerkster Toos Maas een spe ciale hobbelezel, en er staan ook schildersezels, waarmee de jeugd zich kan vermaken. Op woensdag 20 februari begint om 9.30 uur een inloopochtend, waarop peuters en hun ouders, verzorgers of oppassers welkom zijn. Er wordt een collectie boeken gepresenteerd en er staan leesactiviteiten op het programma. De deelnemers worden wegwijs ge maakt in de bibliotheek. Op dinsdag 26 februari verzorgt het poppen theater van Geert van Diepen de voorstelling 'Alleen op stap zonder moeder', die is gebaseerd op het grote ezelboek. Het is een speelse combinatie van toneel en poppen spel. De voorstellingen beginnen om 9.00, 10.00 en 11.00 uur. De entree bedraagt €3,40. De hobbelezel, gemaakt door Toos Maas (links), is één van de speelobjecten tijdens de peutermaand van de Openbare Bibliotheek. Rechts jeugdbibliothecaris en vestigings coördinator Maaike Vonk. (Foto Gorord Timmorman) Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends' 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogrammal! Vandaag: Het huwelijk: (juf) Ria Keysej ambtenaar van de burgelijke stand, dom-, nee Den Braanker en pastor Moltzer 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland 20.00 u. Sportverkiezing. Rechtstreeksè- uitzendmg vanuit Question Plaza, waar de sportman, de sportvrouw en de sportploeg vaft het jaar worden gekozen, aansluitend: Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Baptisten gemeente Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poézie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) J 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boe (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreekJ. vanuit het gemeentehuis) j aansluitend' Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro- v gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janlen de Bruijn bespreken hel lokale nieuws). Vandaag: De euro. nogmaals de jeugd verkiezingen en de VOC. Gast is jutter Jar- Uitgeest, dwaalgast Annemiek Urè (sectorhoofd van de afdeling Grondge-; bied van de gemeente) leest een afleve- ring van het feuilleton Mosselweg 14. Eer speciale aflevering, zonder 'vleugel van* Ed', maar evengoed met veel muziek, op eigen teksten en op tekst van Huib 'd« Rijmelaar' Fenijn. Het folkduo Dirk Eelman en Gemt Terwindt zorgt voor de muziek jes tussendoor. Uitzending van de avond van 25 januari. aansluitend' Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2