Laatste duinboer Drijver verdwijnt uit Hoornder natuur 1 SS ';tv 'Gebied is bepalend geweest voor mijn gevoelens en ideeën 6 I? "T ..,4 .TEXELSE COURANT i mm - Dames Tevoko verliezen koppositie Club van 50 SV De Koog Eilandcompetitie volleybal Fitter voelen Tevoko Pietje Kager wint kampioenschap Expositie etsen Waar gebeurd Gerrit VRIJDAG 25 JANUARI 2002 ?noLan 1 Na bijna anderhalve eeuw is de laatste duinboer met de naam Drijver uit de duinen bij Den Hoorn verdwenen Dick, een telg van de vierde generatie, bereikte de pensioengerechtigde leef tijd en volgens de regels van de overheid werd de pacht hem daarom opgezegd. Mét Drijver werden ook de schapen de wacht aangezegd. Staatsbosbeheer - dat er samen met de dienst Domeinen de belangen van de staat behartigt - meende dat Schotse Hooglanders betere 'beheerders' zijn. Tot verdriet van de schapenhouder, die als klein jochie al bijna dagelijks met zijn vader de tocht van Den Hoorn naar de duinen maakte en zich als raadslid voorTexels Belang steeds sterk heeft gemaakt voor behoud van de Texelse cultuurhistorie en het kleinschalig historisch medegebruik. Na de nodige gesprekken ging Staats bosbeheer echter alsnog om en worden de schapen van Drijver vervangen door die van collega-agrariër Martin Kikkert. 'Het is een prachtig gebied, dat echt geweest Maar die eerste indrukken tussen m'n oren zit', vertelt Drijver in de huiskamer van zijn woning, die ?an een doodlopende zijweg van de Mokweg staat, aan de rand van het poldertie De Kuil. 'In mijn vroegste herinneringen, ik zal een jaar of vijf zijn geweest, ging ik erheen met mijn vader. Het was toen echt een door God vergeten oord. waar je alleen over een paardenpaadje kon komen Er kwam nooit iemand. En hoewel we het pachtten, beschouwden we het als ons gebied. Het is ongeveer 140 hectare groot, maar ik kende het al vroeg op mijn duimpje. Ik weet nog dat mijn vader er een keer met een fret had gejaagd. Die stuurde hij een konijnenhol in, met de bedoeling het konijn eruit te jagen. Zo ving hij hon derden konijnen per jaar. In een tijd, vlak na de oorlog, dat een konijn dne, vier gulden opbracht. Dat was een hele leuke bijverdienste. Soms ge beurde het dat de fret niet meer te rugkwam. Dan stopte je de toegang van het hol dicht en probeerde je la- tet nog eens of je dat beest te pak ken kon krijgen. Die keer was mijn vader 's ochtends bezig geweest en 's middags kwam er een klusje tus sen. Dus stuurde hij mij ernaar toe. Hij zei zoiets als: je moet die hoge nolle over, dan hei \e deer die binne- duunrand en wat opzee d'r van hei je een kom. En déér een stukkie links van zit dat hol. Moet je nagaan, ik vond het feilloos. Op mijn dertiende ben ik het huis uit gegaan, om naar de middelbare school in Bloemend- aal te kunnen. Later ben ik als onder wijzer ook nog tien jaar van het eiland van toen ben ik nooit meer kwijtge raakt. Ze zijn bepalend geweest voor mijn gevoelens en ideeën die ik later ontwikkelde. Ik heb het altijd als een voorrecht beschouwd dat ik gebruik mocht maken van dat gebied.' Het gebied waar Dick Drijver het over heeft, bestaat uit duinen en kwelders en wordt ruwweg begrensd door de Mokbaai, de Geul en kampeerterrein Loodsmansduin. Sinds 1977 beweidt Drijver het gebied met ongeveer hon derd schapen. Arbeidsintensief werk, waar hij veel tijd insteekt. 'Je moet ze dagelijks één, liever nog twee keer nalopen. Een gewone boer loopt langs zijn land, telt en weet dan dat ze er allemaal zijn. Ik moet de duinen in, anders gaat het met. Nu leer je in de loop der jaren wel waar ze lopen. In de voorzomer is overal veel te vre ten, maar daarna verdrogen de dui nen en zoeken ze de kwelder op, die nog heel lang groen blijft. Wij hebben het thuis altijd over de Karhoek. dan weten we precies waarover we het hebben. Dat is het stuk Mokbaai dat alleen bij hoog water geregeld onder loopt. Meestal blijven die beesten bij elkaar en kun je ze gemakkelijk tellen. Het gebeurt ook wel eens dat je er drie tekort hebt. Dat is nog niet zo erg, want die hebben zich dan altijd wel met z'n drieën afgezonderd. Als je er één mist, is het veel erger, want die ligt misschien wel ergens op z'n rug. En dan moet je dus zoeken, urenlang soms, totdat je 'm gevonden hebt. Gelukkig zijn schapen ontzettend taai. Ik herinner me dat m'n vader er Een beeld dat niet meer terugkomt: Dick Drijver met zijn schapen in de duinen. Helemaal stoppen doet Drijver niet. Rond zijn huis heeft hij nog wat grond, waarop hij een twintigtal schapen houdt. tF°'° Joop Rommvtsi eens één miste, in de periode dat ze drachtig waren. Hij zocht 's ochtends een paar uur en kon hem niet vinden. Hij zocht 's middags een paar uur en kon hem weer niet vinden. Ook de volgende ochtend lukte het met. Uit eindelijk vonden ze hem bijna een week later, op z'n rug. Het gras on der hem was al gelig. Maar hij was nog niet dood M'n vader heeft dat schaap met een karretje uit de duinen gehaald en naar Den Hoorn gebracht om het op te kalefateren Dat lukte wonderwel. En wat denk je? In het voorjaar kreeg-ie gewoon twee lam meren. alsof er niks was gebeurd. Dat beest had er helemaal mets aan over gehouden.' Veel tijd gaat ook zitten in het onder houd van de afrastering, die vele ki lometers lang is. Zaak is het daar naast om de weersvooruitzichten goed in de gaten te houden, omdat bij sommige veranderingen de Mok baai in korte tijd volloopt. 'Dan kan het gebeuren dat een schaap zich laat insluiten. Hij blijft dan staan en doet mets, totdat z'n kop onder wa ter verdwijnt en hij gewoon verzuipt. Ik zie ons nog gaan, broek uit, om het water in te gaan en ze op te jagen. As die beesten schrikken, dan gaan ze wel zwemmen. Lang houden ze dat niet vol, want dan wordt hun vacht te zwaar en zakken ze naar beneden. Maar honderd meter zwemmen lukt wel. Daarmee kunnen ze zich vaak net redden. Maar je kunt ook te laat zijn. Dat is mijn vader wel eens over komen.' Voor de belastingen moest Drijver eens uitrekenen hoeveel tijd hij jaar lijks besteedde aan zijn schapenhouderij in de duinen. Hij kwam tot 1500 uur per jaar, iets meer dan vier uur per dag. 'Dat is een ge middelde, natuurlijk. In de lammerij heb je het veel drukker, in de winter ben je misschien met anderhalf, twee uur klaar. Maar je moet er dagelijks tijd insteken, aitijd. Zuiver econo misch gezien is dat met interessant, je moet er hart voor hebben.' Dat hij zijn schapen nooit heeft ver kocht, heeft vooral te maken met de band die zijn familie van oudsher met het gebied heeft. 'Mijn overgrootva der, Dirk, is er ooit mee begonnen. Hij was zeevaarder en kreeg iets aan zijn ogen, waardoor hij met meer naar zee kon. Sociale voorzieningen waren er niet, dus was hij gedwongen iets an ders te zoeken. Hij is boer geworden, zonder land. De enige mogelijkheid om zijn vak uit te oefenen was land te pachten. Hij deed dat in het Vlak, de duinvallei bij paal 9 en 10. Mijn grootvader, die ook Dirk heette, is tussen 1905 en 1910 deze kant op gekomen. Mijn vader nam het van hem over en ik nam het in 1977 weer over van mijn vader.' Drijver was op dat moment werkzaam als onderwij zer aan de Jan Drijverschool in Den Hoorn. 'Ik ben op school gestopt, ik wilde echt boer worden. Bij mijn af scheid kreeg ik van de ouders twee schapen: een zwarte van Aad Boer- horst en een witte van Axel Lap. Vooral die zwarte bleek heel vrucht baar.' Drijver waagde de stap in een periode waarin de natuurbescherming sterk in opkomst was. Ondanks zijn liefde voor de natuur, stelde hij zich vaak kritisch op tegenover de officiële in stanties. 'In het verleden hadden ze vergaande opvattingen. Er moest bij wijze van spreken een hek om en de mensen moesten buiten de natuur blijven. Maar daarmee verklein je betrokkenheid. Tja, het is mijn stok paardje, ik weet het. Maar mij is door mijn vader altijd veel bijgebracht. Over planten, vogels en andere die ren. Ongemerkt waarschijnlijk, maar het gebeurde toch. Ik heb dat altijd als heel erg verrijkend beschouwd. Voor mezelf, maar ook voor het ge bied. Want daardoor ben ik er een grote verantwoordelijkheid voor gaan Foto Nel Objver-Agter) Twee briefjes van vijf regels. En dat was dat. Ik vond het kil en afstande lijk.' Teleurgesteld over deze gang van zaken, zocht Drijver contact met Staatsbosbeheer, waar hij te horen kreeg dat de schapen in het geheel niet meer zouden terugkeren. Voor een deel zouden ze worden vervan gen door Schotse Hooglanders, een kleiner gebied zou mogen verruigen. Drijver was ontsteld. 'Alleen al om cultuurhistorische redenen zou je dat zoeken.' Dat bleek geen eenvoudige opgavj gezien ook het vele werk en de gr nnge verdiensten. De enige die er wi iets in zag, was Martin Kikkert, 4 een agrarisch bedrijf anne paardenfokkerij heeft op de flanka van de Hogeberg. Een nauwe ban met de Hoornder duinen heeft hij nis maar dat hoeft volgens Driiver gea probleem te vormen. 'Hij heeft ervs ring met boeren in een gebied me historie en beperkingen Ik heb tega Martin gezegd: het moet wel netjt longen, het is een openbaar gebiei waar iedereen komt Kikkert zal er met ingang van tv; vroege voorjaar zo'n tachtig tot hor. derd entelingen weiden, eenjarig schapen, die nog met hebben ge lamd. 'Staatsbosbeheer wil de kwa liteit van het gebied bewaken, zoa! ze dat noemen. Schapen mogen nie meer worden bijgevoerd. Dat bete kent dat het gebied minder geschil wordt voor fokschapen en schape met lammeren. Maar entelingen ge dijen wel goed onder die omstandig heden. Gelukkig blijven het Texels schapen.' Drijvers opvolger mag op een (kleins subsidie rekenen van het Nations 1 Park de Duinen van Texel, waarvs het overlegorgaan heeft bepaald d; het wil bijdragen aan het behoud va de schapen in de duinen. In het noo den van het eiland lopen schapen va Hans Stark en Frans Koorn in de du nen. Beide agranërs ontvangen daa vooreen beheersvergoeding. Drijvs- was de laatste die moest betalen or de duinen te mogen gebruiken eni die zin was hij misschien wel de laa ste 'echte' duinboer, hoewel criti: zullen tegenwerpen dat de Hoornds er lange tijd een baan naast hec gehad (hij werkte op het gemeents huis). 'Mijn vader had weinig land e was grotendeels op de duinen aar gewezen. Dat zou nu niet meer kur nen. Want eigenlijk is er geen droo brood in te verdienen.' Helemaal stoppen doet Drijver ovs rigens niet. Rond zijn huis heeft h, voelen. Ik wist nu eenmaal hoe prach tig het er is. Bewust én onbewust breng je dat ook over op andere men sen, Het is mij trouwens gebleken dat die aandacht voor de natuur steeds groter wordt. En voor authenticiteit. Mensen vinden het leuk om iemand te horen vertellen over iets waar hij zelf erg betrokken bij is.' Hoewel hij van de regels van Staats bosbeheer en Domeinen op de hoogte was, viel het Drijver nogal rauw op zijn dak toen hij twee brie ven kreeg waarin per 1 |anuari 2002 de pacht werd opgezegd. 'Dat ge beurde ruim van te voren, in het jaar dat ik vijfenzestig werd. En omdat een contract steeds voor zes jaar werd aangegaan, had ik nog twee jaar om aan het idee te wennen. Daar was niets op aan te merken. Maar het ging mij vooral om de manier waarop. met mogen doen. In dit gebied lopen al driehonderd jaar schapen. Ik heb ze gezegd: als jullie nog iets voor mij willen doen, dan moet je zorgen dat het blijft zoals het nu is. Na verloop van tijd draaide de leiding van Staatsbosbeheer tot Drijvers vreugde bij. 'Ik ben ze nu toch wel zeer erkentelijk. Er bleek een goed overleg mogelijk. Eerst werd besloten dat er tóch schapen mochten blijven lopen. En uiteindelijk zeiden ze zelfs dat het dan ook wel mijn beesten konden zijn. Maar ondertussen had den we onze eigen plannen gemaakt. Ik ben wat aan het afbouwen en keer ook niet meer terug in de gemeente raad. Met het oog op de gezondheid van Nel (Drijvers echtgenote, red.) willen we op termijn naar Den Burg verhuizen. Daarom zijn we overeen gekomen dat ik zélf een opvolger zou nog wat grond, waarvan hij een de! huurt van Natuurmonumenten. 'Z» kan ik nog een beetje afbouwend, ben ook nog van plan de boet d'. erbij hoort helemaal op te knappe Ik wil het hier knap achterlaten.' Aan het slot van het gesprek vee: Drijver op: 'Ik zou het leuk vinde; wanneer je nog wat schreef overd: enorme conditie die die duinboere. moeten hebben gehad. Duin op, du: af, daar krijg je ontzettend veel lud' van. Als mijn vader en ik eens ee' schaap moesten hebben en het lie- weg, dan liepen we er net zolarn achteraan te jakkeren totdat hr schaap het opgaf en in elkaar ploft: Ik heb altijd veel aan sport gedaa De basis daarvoor heb ik in mi> jeugd gelegd. Hier, in de duinen.' Joop Romme' In een ongemeen spannende wed strijd heeft het eerste damesteam van Tevoko zaterdag de winst aan WSOV moeten laten (2-3). Het Helderse team bleek na de 0-4 ne derlaag eerder dit seizoen danig gebrand op revanche en speelde een zeer geconcentreerde partij volleybal. Tevoko bleek minder bij de les en moest elke set een snel opgelopen achterstand goedma ken. Consequentie van de neder laag is dat de Texelaars hun kop positie zijn kwijtgeraakt aan concurrent Simokos. Tevoko ging slecht van start, liep in de eerste set tegen een achterstand van acht punten op. maar kwam ijzer- sterk terug. Goed gebruikmakend van de sterke linkshandige aanvalster De Vries trok WSOV echter toch aan het langste eind (25-23). In de vol gende sets bleken de ploegen geheel aan elkaar gewaagd. Tevoko speelde sterk aanvallend en uitblinker Marianne Boekei scoorde vanaf links veel punten. WSOV stelde daar een tactisch spelletje tegenover en ver raste de Tevoko-verdediging gere geld met listig geplaatste ballen. De Texelse ploeg won de tweede en derde set, maar kreeg het daarna erg moeilijk. WSOV speelde zeer gemo tiveerd, terwijl bij de Texelaars mis verstanden bleven bestaan. Ook de keihard werkende Connie Joling kon het tij niet keren. Nadat WSOV de vierde set had gewonnen, trok de ploeg ook de vijfde en beslissende set naar zich toe. Met 11-15 werd de eerste thuisnederlaag voor Tevoko een feit. De achterstand op koploper Simokos bedraagt nu twee punten. Op 9 fe bruari speelt Tevoko in sporthal Ons Genoegen de wedstrijd van de waar heid tegen deze ploeg uit Bovenkar- spel. De echt Texelse derby tussen het tweede en het derde damesteam van Tevoko eindigde zoals op grond van de stand op de ranglijst mocht wor den verwacht. Het tweede speelde een degelijke wedstrijd met goed verzorgd spel. Met name de routine gaf de doorslag voor een 3-1 winst. De A-jeugd speelde keurig. Goed samenwerkend wisten de Texelaars het hoger geklasseerde WSOV ruim te verslaan. Het spel schept verwach tingen en een hogere plaats op de ranglijst lijkt tot de mogelijkheden te behoren. De C-jeugd speelde tegen De Boemel 1Het team uit Tuitjenhorn is een stap verder in z'n ontwikkeling en liet met leuk spel en profiterend van het lengteverschil zien waarom het tweede staat in de poule. De Texelaars slaagden er in de derde set in de eer te redden. Het tweede herenteam startte met weinig ver wachting maar pakte toch een punt van het sterke The Serve. Aanvoerder Daan van Sijp heeft voldoende en thousiasme om zich heen verzameld om in het restant van de competitie goed mee te kunnen doen. De leden van de Club van 50 van SV De Koog komen maandag 4 februari om 20.00 uur bijeen in de voetbal kantine aan de Boodtlaan. Belangrijk ste punt op de agenda zijn de bestuursverkiezingen. Daarbij stellen de voorlopige bestuursleden zich kandidaat om het definitieve bestuur te vormen. Tegenkandidaten kunnen zich tot het begin van de vergadering melden bij A. Verseput, tel. 06- 2956075. Programma dinsdag 29 januari Veld A, heren 18.30 Kobeko-OSG Tex.Autocentr. 19.15 Autocentr.-Agrifirm Kobeko 20.00 Tatenh. 1-SuperdeB. Agrifirm 20 .45 Paal 28-Slock Super de Boer 21.30 Sportsh 2-Maarcob. Paal 28 22.15 Balcken-CVI Sportshop 2 Veld B, dames/heren 18.30 Wiersma-De Krim Smash'68 19.15 Salon M -Smash'68 De Krim 20.00 Piranha-NBCEelman Salon M. 20.45 De Rival-Bar Sportief NBC 21.30 Goënga-Milly's Bar Sportief 22.15 Cocky's K -DGM Maarcob. Veld C, dames 18.30 Haarstudio-Wessels Klif 12 19.15 Durper Dr -Klif 12 Haarstudio 20.00 Eierl. H-Dros SI Durper Drup 20.45 lepe de B.-Sportshop Eierl. Huis 21.30 Timmer-Westerlaken lepe de Boer 22.15 Jozefschool-Nokanto Westerlaken Wedstrijdleiding Edith en Kees (tel. 313363/310221) Uitslagen 22 januari Tatenhove 1-Agrifirm 3-0, Tex. Autocentrale- OSG 2-1; Kobeko-Grooten Slock 0-3; Teso- Super de Boer 2-1; Paal 28/De Knm-DGM 1- 2, Sportshop 2-Twaalf Balcken 3-0, Nioz-Slagerij Beverdam 2-1; Rabo-De Wit Installatietechniek 1-2; Fitt-Kevermuseum 3-0; De Lindeboom-L&R 0-3; Tatenhove 2-Zand- bank 1-2, Cocky's Kapsalon-Maarcobouw 2- 1Slagerij lepe de Boer-Westerlaken 3-0: Jozef school -Wessels Ontwerpt! 0-3; Durper Drup-Nokanto 2-1Timmers Bakkerij-Klif 12 3- 0; Slagerij Dros-Sportshop Texel 0-3; Haar- studio-Eierlandsche Huis 1-2 Tussenstanden (bijgewerkt tot en met 15 ja nuari) Heren 1. Sportshop Texel 2 14-39, 2 Maarcobouw 14-31, 3 Paal 28/De Krim 14- 31. 4,Grooten Slock 14-30, 5.Cocky's Kapsa lon 14-29, 6 Twaalf Balcken 14-26, 7.Kobeko 14-26; 8DGM 14-21; 9.Tatenhove 1 14-21, 10 Texelse Autocentrale 14-12; 11 CVI 14-11; 12 Super de Boer 14-9,13.Agrifirm 14- In Oosterend begint op dinsdag 29 januari een cursus gewicht- beheersing. Daarbij gaat het met al leen om afvallen, maar ook om aan komen. Over het algemeen geeft een betere beheersing van het gewicht een fitter gevoel en wordt de totale gezondheid verbeterd. De cursus bestaat uit wekelijke bijeenkomsten, waarop maten en gewichten worden behandeld en ervaringen worden uit gewisseld. Voor opgave en informa tie: Ria Trap, tel. 318219. Vier teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag een (thuis)wedstrijd in de Burgemeester de Koninghal. Het eerste herenteam bijt om 11.30 uur het spits af tegen Dinto 3. Om 13.00 uur treedt het eer ste damesteam aan tegen Zaanstad 5. Het tweede herenteam begint om 14.30 uur z'n wedstrijd tegen De Opslag 2. Om 16.00 uur begint de slotwedstrijd tussen het tweede damesteam en Polisport 2. 9. 14 TESO 14-8. 15 OSG 14-8. Gemengd 1.NIOZ 10-25; 2 Langeveld de Rooy 10-23, 3.Slagerij Beverdam 10-21, 4.De Undeboom 10-18; 5.Rabobank 10-17,6 De Wit Installatietechniek 10-15. 7.Fitt 10-14, 8 Tatenhove 2 10-12; 9.Zandbank 10-10; 10.Kevermuseum De Bocksberg 10-6; 11.TX Kossen Horeca 10-4, Dames eerste klasse 1. Durper Drup 11-24; 2 Eierlandsche Huis 11-24; 3 Slagerij lepe de Boer 11-23, 4.Haarstudio 11-22; 5Timmer's Bakkeri| 11-22; 6 Wessels Ontwerpt! 11-20, 7 Westerlaken 11-15, 8.Klif 11-15, 9,Nokanto 11-12; 10.Sportshop Texel 1 11-10; 11 Natuur- winkel 11 -9; 12 B&B v/d Vis/den Boer 11-6. Dames tweede klasse 1 Jozefschool 11 -28; 2.Keurslageri| Dros 11-26; 3.Wiersma Meube len 11-24, 4 NBC Eelman partners 11-24; 5.Zeilmakeri| 11-16; 6,Spar Goënga 11-15, 7 Bar Sportief 11-15, 8.0e Krim 11-14, 9.Sa lon Martine/de Oorzaak 11-14; 10. Smash'68 11-10; 11 De Rival 11-8; 12.Milly's 11-0. Het Texels kampioenschap bowlen is gewonnen door Pietje Kager en Trijn Stiggelbout. Dit gebeurde na een serie spannende wedstrijden en een finale waarbij hoge scores waren te bewonderen. Gedurende het hele kampioenschap werden in totaal maar liefst 29 games van 200 of meer gegooid en Winnie Schraag gooide al in de voor rondes een game van 233. De hoogste serie van het toernooi (1151) was voor Trijn Stiggelbout. Bij het kampioenschap werd in vier klassen gespeeld: dames en heren A B en C/D. Deelnemers in de eerste klasse hadden bij het vorig kam pioenschap een pinval van 160 of meer, deelnemers in de tweede klasse bleven vorig jaar onder de 160. Na de voorrondes gingen zes heren en drie dames door naar de finales. Dit omdat er minder vrouwelijke deel nemers waren en niet omdat dames minder goed spelen. In tegenstelling tot andere toernooien werd zaterdag gelijk al hoog gegooid Winnie Schraag plaatste zich voor de finale met een game van 233, wat de hoogste game van het toernooi zou blijken. Trijn Stiggelbout gooide ga mes van 223 en 210 en een serie van 1151. Bij de mannen gooide Cees Witte de hoogste game (212). Aan het eind van de eerste speelavond ston den Trijn Stiggelbout, Winnie Schraag, Henk Plaatsman en Marteen Roeper bovenaan in hun klasse. Dit zei echter niets over het verdere verloop van het toernooi, want tijdens de laatste voorrondes bleken de verhoudingen nog dras tisch te kunnen wijzigen. Zo gooiden Hans Coot en Peter Huisman 223. Een score die Pietje Kager wist te evenaren, maar hij wist vervolgens ook nog 213 te scoren. Bij de dames gooide alleen Wil Rovers een 200- game. De finale begon met de C/D heren, waar Kees Grootjen door een 200- game nog een plaatsje wist te stijgen. Hij kwam echter met verder dan een vijfde plaats. Eddy Witte werd onbedreigd kampioen van deze klasse. Omdat er te weinig dames waren om twee finales te gooien, speelden de dames AB en de dames C/D tegelijk. Ook hier veranderden enkele posities, al liepen de kampioe nen geen echt gevaar. Trijn Stiggelbout gaf het veelkoppige pu bliek waar voor zijn geld door 227 te gooien en haar gemiddelde van de voorrondes (186) vast te houden. Wil Rovers wist nog naar een tweede plaats te klimmen, en ook Marijke de Ridder weerde zich goed. Bij de herenfinales werd bijzonder goed gegooid. Er vielen maar liefst zeven 200-games, met als uitschieter de game van 211 van Pietje Kager. Aan de onderlinge posities veranderde niet veel, al steeg Peter Veldman naar een derde plaats ten koste van Robert van Splunter. Naast prijzen in de diverse klassen waren er prijzen voor de beste dubbels. Uitslagen: Dubbels. 1 Wil Rovers en Trijn Stiggelbout 166,75, 2. Dmie Nicolasen en Winny Schraag 159,37; 3. Marcel Witte en Marteen Roeper 158,37. Dames A/B: 1Trijn Stiggelbout 186,56; 2, Wil Rovers 168,62; 3. Corine Plaatsman 166,87. Heren A/B: 1 Pietje Kager 189.75; 2. Peter Huisman 181,06; 3. Peter Veldman 180,43. Dames C/D' 1Winnie Schraag 148,62, 2. Marijke de Ridder 144,06, 3. Anchelique Mets 142,25. Heren C/D: 1 Eddy Witte 164,5; 2. Marteen Roeper 160,62, 3. Chris Dobber 160,31. Hoogste games Pietje Kager, Peter Huisman en Hans Coot 223; Winnie Schraag 233. In de Openbare Bibliotheek zijn mo menteel etsen te zien van de Texelse kunstenares Lenie van 't Noordende. De tentoonstelling duurt tot 1 maart. Als ik vanuit onze woonkamer na' buiten kijk, zie ik hoegenaamd altij vogels in allerlei soorten. Zelf hebbt we twee ganzen die gevoerd worde met oud brood van de bakker. Daa bij komen allerlei gasten zoals mu sen, duiven, kraaien, meeuwen, n* reis, diverse soorten meeuwen e veel klein goed meepikken. Vanu ons achterraam ligt op tweehondei meter afstand bouwland van Piet va Leeuwen, waarop vorig jaar suike bieten stonden en dat vorige wee met een cultivator werd bewerk waarbij de achtergebleven bieter punten naar boven kwamen. Nu pen daar al ruim een week lang ee honderd wilde zwanen en evenve grauwe ganzen te foerageren en mi z'n allen lopen ze daar te gakken e andere geluiden te maken. Elke me gen sta ik bij het opstaan van d beeld en geluid te genieten. Ik wet wel dat dit gevogelte op het land v« een boer geen voordeel biedt, mat een fraai gezicht is het zeker. Enkele jaren geleden werden we oj een zondagmorgen gewekt door he hevige gekras van een kraai en bleek? Gerrit, de tamme kraai van <t buren, had gezien dat or> slaapkamerraam openstond en oir dat hij van gezelschap hield was h onze slaapkamer binnengeslopen. H had ons gewekt en zat midden op he dekbed hevig te krassen. Mijn vroifl reageerde daarop met: 'Zeg Gerri nu ga je toch te ver' en daarom he' ik hem toen tweehoog het raam uil gewerkt. Jan van Tune

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6