SUS teso Agenda 2 Excursies Publiek heeft stem bij sportgala 1000 m2 Plaza DEN BURG Cabaret-Café Sportverkiezing van het jaar Landal z Programma Rock 'n' Roll dansen Zondag 27 januari: /oensdag 30 januari: 53.-. Jongerenviering in RK kerk Zwemloop bij triatlonclub Voorspeeluur muziekschool Roemeense dansen Jeugddienst bij gereformeerden Mannenkoor in Uur voor iedereen Maandas 28 januari: Dinsdag 29 januari: Burgemeester bij FNV Vrouwen oCUITP^, KARTING TEXEL Hoogwater te Oudeschild TEXELSE p COURANT Vrijdag 25 januari: Zaterdas 26 januari: Cabaret-café zonder vleugel Klaverjasnacht in Eierlandsche Huis Zondag 27 januari: Eeuw cabaret in theater Klif 12 Texel Master Dressuur in Akenburg Prinselijk paar stoort ATB'ers ^|an Keijser Kampeercentrum DISCO yuskon Vrijdag 25 januari van Pip en Janine Zaterdag 26 januari Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. nParks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp, te) 316819 Creenl h- KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00-18.00 uur 17,50 p/p Ook hé» odres voor I1" feesten porti jen recepties etc AJIe dogen geopend van 10 - 22 uur (reserveren gewenst) In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer Het dragen van Jaarzen is noodzakelijk, k/olwassenen betalen €5,-, kinderen |ot en met 12 jaar €3,- In de Geul gaat om 14.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer. Volwassenen beta- 1 jen €5,-, kinderen tot en met 12 jaar Diverse jongeren verlenen zaterdag hun medewerking aan een speciale viering in de RK kerk van Den Burg, die om 19.30 uur begint. Het thema is 'Opzij, opzij!'. Het koor The Gospeltrain zingt bijpassende liede- ren. Voorganger is pastor Ed I Moltzer - Triatlonvereniging Texel houdt zon- s dag een zogenoemde zwemloop. De deelnemers zwemmen eerst 500 meter en lopen dan een parcours van ongeveer 4 kilometer. De wed- strijd wordt in en rond J zwemparadijs Calluna in De Koog gehouden en begint om 9.15 uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 9.00 uur. Deelname is gratis. Leerlingen die viool-, blokfluit- en j pianoles volgen bij de Muziek- en Dansschool Texel laten maandag in ••J een voorspeeluur hun vorderingen horen. Het voorspeeluur wordt gehouden in de speciale ruimte in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg en begint al om 18 30 uur (en dus niet, zoals gewoonlijk, om 19.00 uur). Belangstellenden zijn welkom. - Silviu Ciuciumis leidt zondag 3 februari een dansmiddag van Volksdansvereniging Texel waarop - de Roemeense dansen centraal staan. De docent, zelf Roemeen, heeft zich erg verdiept in de achter gronden van de volksgebruiken in zijn land die zijn terug te vinden in de dansen. Het belooft een boeien de middag te worden, aangezien Ciuciumis een rijke verzameling aan dansen kent en er veel over zal ver tellen en laten zien. De bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en duurt van 13.00 tot 17 00 uur. De toegang bedraagt 7 euro. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 314583 en 313333. 'Het moet ook anders kunnen' is het thema van de jeugddienst die zondag 27 januari in de gereformeerde kerk van Oosterend wordt gehouden. Tijdens de dienst, die om 9.30 uur begint, wordt pop muziek ten gehore gebracht en ver- tellen jongeren over hun dromen van een andere wereld. In een dia- voorstelling wordt het verhaal van de profeet Amos verteld. Hij leefde in een tijd die vergelijkbaar is met de onze. De meeste mensen hadden het goed, maar hij zag ook dat I anderen vergeten werden. 'Als dit zo doorgaat, gaat het mis', 1 schreeuwde Amos. 'Het moet toch ook anders kunnen.' Het Texels Christelijk Mannenkoor verleent medewerking aan het 'Uur voor iedereen', dat zondag om 19.00 uur begint in de gereformeer- de kerk van Den Burg. Het koor staat onder leiding van dirigent Piet Bakker. Dominee M.GJ. Roepers preekt over het thema 'waar heb ik recht op' Jan Kruithof speelt op het orgel. om 9.30 uur begint in de gereformeerde kerk van Oosterend- Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. Van 13 00 tot 14 00 uur kan bij snackkiosk 't Turfveld aan de Nattevlakweg worden gestart voor de derde wandeltocht in de winter- serie van W5V Het Gouden Boltje In Question Plaza heeft de tweede dag van het rock 'n' roll-festival plaats. Van 11.00 tot 13.00 uur wordt opnieuw een workshop gegeven. Van 13.30 tot 14.30 uur is er een workshop American Swing Line Dance. De 32 beste darters van het eiland strijden in restaurant De Koorn-aar aan de Grensweg om de titel 'Texel Master'. Het toernooi begint om 14.00 uur. De finales worden rond 17.30 uur gespeeld. Paragnoste Lia Schipper houdt vanaf 14.00 uur een séance in het gebouw van The White Eagle aan het Schilderend. De toegang bedraagt 5 euro In de gereformeerde kerk in Den Burg begint om 19.00 uur een 'Uur voor iedereen'. Met medewerking van het Texels Christelijk Mannenkoor, dominee M.G J. Roepers en organist Jan Kruithof. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. In het verpleeghuis aan de Hollewal wordt van 13.30 tot 15.30 uur de eerste bijeenkomst gehouden van de cursus 'Een beroerte, en dan...?' In deze cursus wordt aandacht besteed aan de geestelijke, lichame lijke en vooral ook sociale verande ringen die een beroerte met zich kan meebrengen Deelname kost 20 euro. Opgave is op werkdagen mogelijk via tel 0223 - 650135. •OUCWU i» - - In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 18.30 uur een voor- speeluur van leerlingen van Muziek- en Dansschool Texel. Belangstellenden zijn welkom. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur de jaarvergadering. Afdeling Texel van Vrouwen van nu heeft jaarvergadering in De Buureton, aanvang 20.00 uur. Na de pauze spreekt kinderpsychiater M.C.H. Pam. Leden van het IVN en de Vogelwerkgroep Texel bezoeken vanaf 20 00 uur het NIOZ, waar Theunis Piersma zal spreken over zijn onderzoek naar kanoetstrand- lopers. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Om 14 00 uur begint in Oosterend een cursus gewichtbeheersing Opgave bij Ria Trap, tel. 318219. TV Noord-Holland besteedt om 18.50, 19.30 en 20 50 uur aandacht aan de gebeurtenissen tijdens de Watersnoodramp op 1 februari 1953. De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Burgemeester Joke Geldorp is gast bij de FNV Vrouwenbond, die om 20.00 uur bijeen komt in de Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Burgemeester Joke Geldorp is dins dag gast bij de FNV Vrouwenbond, die om 20.00 uur bijeen komt in de Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. Zij zal er spreken over vrouwen in de politiek Zaterdag, Lindeboom 11.00-13.00 uur 15.00-17.00 uur Zondag, Question 11.00-13.00 uur American Swing Une Dance Zondag, Question 13.30-14.30 uur The Cat Yanks treden op: Zaterdag, Lindeboom vanaf 22.00 uur Zondag, Question vanaf 15.00 uur VRIJDAG 25 JANUARI 2002 OEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Omdat ms. Schulpengat voor onder houd uit de vaart is, vaart ms. Molengat voorlopig als dienstboot Daardoor kan TESO tot vrijdag 8 februari geen extra afvaarten verzorgen. Overigens worden er deze week geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden ingewonnen via tel 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 25 4.00 en 16.30 u. Za. 26 5.30 en 18.05 u. Zo. 27 6.35 en 19.25 u. Ma. 28 7.44 en 20.26 u. Di. 29 8.50 en 21.16 u. Wo. 30 9.35 en 22 00 u. Do. 31 10.25 en 22.34 u. Vr 01 11.07 en 23.14 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 31 januari op om 8.20 uur en gaat onder om 17.24 uur. 28 januari volle maan. Discotheek Question Plaza in Den Burg biedt zaterdag onderdak aan de verkiezingen voor de sportman, - vrouw, -ploeg en het -talent van 2001. De bezoekers mogen ook meestemmen. Het gala begint om 20.00 uur De opzet van de avond is in grote lijnen gelijk aan die van voorgaan de jaren. Dat houdt onder meer in dat ook de aanwezigen hun stem kunnen uitbrengen op één van de genomineerden Zij krijgen die kans bij binnenkomst, waar de stemcom puter van de gemeente staat opge steld. Aan het eind van de avond worden de stemmen opgeteld en de uitslag bekendgemaakt. De man, vrouw of ploeg die het meest is genoemd, ontvangt de publieksprijs. Wie de andere prijzen winnen, is aan de jury, die bestaat uit vertegenwoordigers van de Texelse media, de Sportraad en de Texelse sportwereld. Kandidaat bij de mannen staan wielrenner Erwin Goënga, surfer Adriaan van Rijsselberghe en catamaranzeiler Dirk Pool. Genomineerd bij de vrou wen zijn turnster Esther Albers, zwemster Simone de Wit en wielrenster Geri Vlas. Bij de ploegen kan worden gestemd op de volley- balsters van Smash'68 en de jeugd- turnploeg van GVT. Het bestuur van de Sportraad kiest daarnaast het sporttalent van 2001. Naast de verkiezingen zelf zal een bekende Texelaar worden geïnter viewd, die ook buiten het eiland geen onbekende is. Wie dat is, blijft nog even geheim. Hij of zij zal in ieder geval zijn of haar visie geven op de sport in zijn verschillende facetten. Ook is er een eregast, die aan het bégin van de avond bekend wordt gemaakt. De feestelijkheden worden muzikaal omlijst door de Texelse band Intrude Marieke de Vrij houdt van 14.00 tot 16.30 uur een lezing over 'de ontwikkelingspoorten in de mense lijke evolutie'. Locatie is De Aleph (Weverstraat 54 te Den Burg). Voor meer informatie: tel. 319449 of www.mariekedevrij.org. In Question Plaza wordt een rock 'n' roll-festival gehouden. Overdag er zijn workshops, die worden gehou den van 11.00 tot 13.00 en van 15.00 tot 17.00 uur. 's Avonds is er een rock 'n' roll-feest in De Lindeboom. Meer informatie Het Cabaret-café van vanavond (vrijdag) belooft anders dan anders te worden. Omdat afgelopen week een ongelukje is gebeurd met de 'vleugel van Ed' zullen Pip Barnard en Janien de Bruijn het zonder dit instrument moeten stellen. 'Maar wat voor oplossing zich ook aandient, wij hebben in ieder geval meer ruimte op het toneel, en zo heeft ook deze gebeurtenis een positieve zijde', zien de makers de zonnige kant. Gast is jutter Jan Uitgeest, die ongetwijfeld veel te vertellen zal hebben over de stran ding van de Hunte. 'Dwaalgast' is Annemiek Unk, hoofd van de nieu we sector Grondgebied van de gemeente Texel. Folkmuzikanten Dirk Eelman en Gerrit Terwindt ver zorgen de 'muziekjes tussendoor'. Het Cabaret-café wordt zoals gebruikelijk gehouden in discotheek Question Plaza in Den Burg en begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Het Cabaret-café van volgende maand wordt op vrijdag 22 februari gehouden. In verband met de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart wordt op woensdag 27 februari een politieke avond belegd. Over de invulling is nog niet alles bekend, maar waarschijnlijk debatteren de lijsttrekkers met elkaar, terwijl ook een discussie tus sen ouderen en jongeren op het programma staat. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt in de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart de jaarlijkse klaverjasnacht gehouden Er staan vijftien partijen op het pro gramma. Na elke vijf partijen is een Marleen Terwindt, tel. 329010. In de RK kerk van Den Burg begint om 19 30 uur een speciale jongeren viering, met medewerking van onder meer het koor The Gospeltrain. Toneelvereniging Nieuw Leven brengt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voor de tweede en laat ste maal het stuk 'Aan het eind van de snelweg' van Gerrit Voskes op de planken. Aanvang 20.00 uur. Met bal na. Kaarten kosten 5 euro en zijn te bestellen via tel 313008. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur een feestavond, waarbij bekend wordt gemaakt wie de Texelse sportmen sen van het jaar 2001 zijn. Met medewerking van onder meer de band Intrude. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. In manege Akenburg wordt van 9.00 tot circa 18 00 uur een dressuurwedstrijd gehouden met circa tachtig deelnemers. In zwemparadijs Calluna in De Koog gaat om 9.15 uur een 'zwemloop' (met 500 meter zwemmen en 4 kilo meter lopen) van start. Inschrijven vanaf 9.00 uur, deelname is gratis. 'Het moet ook anders kunnen' is het thema van de jeugddienst die pauze. Het festijn begint om 19.30 uur. Deelname kost 6 euro per per soon. Voor dat bedrag krijgen de deelnemers tevens een kop koffie, een broodje en soep. De keuken is de hele nacht geopend. Opgave (per koppel) is tot en met donderdag 14 maart mogelijk bij Nico Ooyevaar, tel. 316507. Professor Kees de Jager geeft een lezing met als titel 'Water en oceanen op Mars'. De bijeenkomst wordt gehouden in de Slinger bij EcoMare en begint om 20 00 uur Om 20 00 uur begint in de Witte Burcht de vierde ronde van het Texelse kampioenschap klaverjassen. Scheepsbouwkundige Jan Lagas uit Lemmer houdt een lezing in dorps huis De Hof in De Koog met als titel 'Water en de spirituele kant daarvan'. Aanvang 20.00 uur. De avond wordt georganiseerd door de Texelse Bahai'i-gemeenschap Om 20.15 uur begint in Question Plaza het maandelijks Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Van Speenhof tot Youp van 't Hek. Een speciaal samengesteld ensemble van 'hedendaagse' caba retiers - bestaand uit Sylvia Alberts, Geert Bremer, Sarah van Dijk, Stan Limburg en Evert de Vries - speelt vrijdag 1 februari in theater Klif 12 het programma 'Voor de eeuwigheid'. Daarin wordt een selectie liedjes uit een eeuw cabaret ten gehore gebracht. Schrijvers als J.H. (Koos) Speenhof, Wim Kan, Willem Wilmink, Guus Vleugel en Jan Boerstoel hebben teksten geschreven die zich laten lezen als 'historische miniatuurtjes'. In 'Voor de eeuwigheid' wordt met behulp daarvan een theatraal com mentaar gegeven op de twintigste eeuw. Ruim honderd jaar cabaret leverde teksten op die volgens de samenstellers inderdaad 'voor de eeuwigheid' zijn. 'Zij doorstaan de tand des tijds, behouden hun zeggingskracht en verdienen het weer eens van de plank te worden gehaald.' Het programma begint om 20.30 uur. De entree bedraagt 11,35 euro, 'Vrienden van Klif 12' betalen 9,05 euro. Dineren is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren via tel. 319633. Tweeëndertig darters strijden zon dag in restaurant De Koorn-aar aan de Grensweg om de titel 'Texel Master'. Aan het toernooi doen alleen de beste darters van het eiland mee Om daar zeker van te zijn, heeft de organiserende Texelse Dart Organisatie bepaald dat de deelnemers ingezetene van Texel moeten zijn én dat zij zich via ande re toernooien moesten plaatsen. De opzet van het toernooi is hetzelfde als bij de Embassy, het officieuze wereldkampioenschap, dat ieder jaar in Engeland wordt gehouden. Er wordt volgens een knock-outsysteem gespeeld: alleen de winnaars van iedere wedstrijd gaan door naar de volgende ronde, de verliezers vallen af Titelverdediger is Bas van Elk. Hij kan zijn borst nat maken, want vol- Zo'n tachtig deelnemers - in alle categorieën en van jong tot oud - doen zondag in manege Akenburg mee aan dressuurwedstrijden De eerste ruiter betreedt om 9.00 uur de ring, de laatste rond 18 00 uur. Toeschouwers zijn welkom. De entree is gratis. gens insiders zijn er dit jaar heel wat andere kanshebbers. Jelle Visser is volgens hen de meest voor de hand liggende kandidaat, maar ook Gerrit Jan Booy, Mare Oosterhuis, Marcel Verhagen, Simon Keizer en Ronald Braaksma (vorig jaar de ver liezend finalist) staan klaar 'om iedereen van het bord te gooien'. De Texel Master belooft ook voor toeschouwers een boeiend spekta kel te worden. Het toernooi begint om 14.00 uur. De finales worden rond 17.30 uur gespeeld. Prins Willem Alexander en Maxima zijn er persoonlijk verantwoordelijk voor dat de vijfde ATB-wedstrijd die meetelt voor het Texels winterklas- sement niet op de geplande datum (2 februari) kan worden verreden. Bij het samenstellen van de wedstrijdkalender had de organise rende Wielervereniging Texel niet voorzien dat het prinselijk paar juist deze dag zou uitkiezen om op te trouwen. De cross wordt om die reden verschoven naar zaterdag 9 februari. De start is, zoals gebruike lijk, aan de Biesbosweg. De junioren gaan om 13.45 uur op weg, de seni oren een half uur later. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9