teso Agenda Twee kijvende oude boeren San Keijser Excursies gos en Duin KARTING TEXEL Hoogwater te Oudeschild 1000 m2 oCO'TP^ Darts voor koppels Fancyfair op Daalderschool Countryartiest bij open line dance Wouter Dogger wint zwemloop TEXELSE II COURANT Instructeur diploma's Politieke avonden van Cabaret-café Bazaar in De Poort Klaverjassen voor goed doel Veldtoerrit Taxi 312000 Waterschappers op Groeneplaats VRIJDAG 1 FEBRUARI 2002 OEN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) Omdat ms. Schulpengat voor onder houd uit de vaart is, vaart ms. Molengat voorlopig als dienstboot. Daardoor kan TESO tot vrijdag 8 februari geen extra afvaarten verzorgen. Door de kleinere capaci teit van de reserveboot bestaat tij dens drukkere perioden kans op wachttijden. Voor vrachtverkeer is dat het geval bij de eerste afvaarten 's morgens vanuit Den Helder. Voor alle vervoer geldt dat het maandag en vrijdagochtend druk kan zijn op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Nadere informatie kan wor den ingewonnen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 01 11.07 en 23 14 u. Za. 02 11.40 en 23.54 u. Zo. 03 11.47 en - u. Ma. 04 0.44 en 12.10 u. Di. 05 1.24 en 12.50 u. Wo. 06 2.20 en 13.50 u. Do. 07 3.20 en 15.00 u. Vr. 08 4.40 en 16.40 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 10 februari op om 8 03 uur en gaat onder om 17.43 uur, 4 februari laat ste kwartier; 6 februari doodtij. Zaterdag 2 februari: )e Texelse Bierbrouwerij is open fan 14.00 tot 18 00 uur. Rondleidingen gaan van start om I5 00 en 16.00 uur Zondag 3 februari: n de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer. Het dragen van ;"laarzen is noodzakelijk. Volwassenen betalen 5,- euro, kinderen tot en met 12 jaar 3,- euro. Woensdag 6 februari: In de Geul gaat om 14 00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer. Volwassenen beta len 5,- euro, kinderen tot en met 12 jaar 3,- euro. De Texelse Bierbrouwerij is open van 14.00 tot 18.00 uur. Rondleidingen gaan van start om 15.00 en 16.00 uur. De Texel Masters zijn nog maar net achter de rug of een volgend groot darttoernooi staat alweer op het programma. Discotheek de J'elleboog vormt zondag 10 febru ari vanaf 12.30 uur het toneel voor het vierde Koppelkampioenschap Darts 701 De opzet is dezelfde als bij de Masters. Direct vanaf het begin wordt gespeeld volgens het knock-outsysteem. De koppels die in de eerste ronde worden uitgeschakeld, kunnen in een speciale verliezersronde alsnog hun gram halen. Voor de winnaars hier van is een troostprijs beschikbaar van 10 euro. De nummer twee van de verliezersronde mag tien bier tegemoet zien. De hoofdprijs bedraagt 50 euro, terwijl de winnaars van de tweede en derde prijs respectievelijk 25 en 15 euro krijgen. Opgave is mogelijk tot en met 9 februari. Inschrijfformulieren liggen klaar bij Switzer Texel Kites en de J'elleboog. Op één van deze adressen moet vooraf ook het inschrijfgeld van 5 euro worden vol daan. Meer informatie is verkrijgbaar bij Mare Prins van de Texelse Dart Organisatie, tel 310326 of 06-50833870. De Jacob Daalderschool wordt tijdens een fancyfair op vrijdag 8 februari omgetoverd tot kermis. Bezoekers kunnen genieten van 'spookachtige' gerechten in het spookhuisrestaurant en hun geluk beproeven bij het rad van avontuur. Er zijn allerlei spelletjes, kinderen kunnen zich laten schminken en er zijn volop oliebollen verkrijgbaar. De opbrengst is bedoeld voor een podium en een geluidsinstallatie, zodat kinderen bij een optreden goed te zien en te horen zijn. Het feestje in de Oosterender school duurt van 17.30 tot 20.30 uur een workshop. De entree bedraagt 6 euro, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. 'Hoe denkt God over Jeruzalem?' is het thema van de lezing die mevrouw Hennie van Ommeren geeft in De Poort, het gebouw ach ter de gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Maandag 4 februari: Om 20.00 uur begint in de bibliotheek aan de Drijverstraat een lezing van R. Vogel over 'Verande ringen in de vogelbevolking'. Toegang 2,50 euro De Club van 50 van SV De Koog komt om 20.00 uur bijeen in de voetbalkantine aan de Boodtlaan. Belangrijkste punt op de agenda zijn de bestuursverkiezingen. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Dinsdag 5 februari: Dick Haker verzorgt in hotel De Lindeboom in Den Burg een lezing voor de Reumavereniging over zijn reis naar Canada. Aanvang 14.30 uur. In De Witte Burcht in Den Burg wordt een open klaverjasdrive gehouden. Inschrijven tussen 19.30 en 20.00 uur. Deelname kost 3,50 euro per koppel. Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. De regelmatig terugkerende 'open line dance'-countrymiddag van de Hillbilly Dance Club Texel wordt zondag opgeluisterd door Klaas Versteeg. Deze Zaankanter heeft al eerder workshops en optredens ver zorgd en is geen onbekende bij het Texelse countrypubliek. Voorheen maakte Versteeg deel uit van het countryduo 4 Bow McGale en daarvoor van de Dizzy Man's Band, die landelijke bekendheid genoot in de jaren zeventig. Onlangs startte hij een solocarrière onder de nieuwe artiestennaam Nick McAlley, een letterlijke vertaling van zijn eigen naam. Binnenkort komt zijn eerste CD uit. De dansmiddag van zondag wordt gehouden in discotheek Question Plaza en begint om 15.00 uur. Versteeg geeft zowel een optreden als een workshop Verder is Isie de Ridder van Isie's Country Stuff uit De Cocksdorp aanwezig met een kraam, waar de liefhebber allerhan de countrykleding en -snuisterijen kan aanschaffen. De toegang bedraagt 6 euro; kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Leden van de Hillbilly Dance Club worden al om 13.30 uur verwacht voor een besloten les. Wouter Dogger is winnaar gewor den van de zwemloop die zondag in en rond zwemparadijs Calluna werd gehouden. De 500 meter zwemmen legde hij af in 6.27 minu ten en de 3,6 kilometer hardlopen in 14.19, waardoor zijn eindtijd 20.46 bedroeg. Dogger bleef de andere acht deelne mers ruim voor. Piet Kingma werd tweede In 22.32, Rien Brouwer legde in 22.56 beslag op de derde plaats. Snelste vrouw was Natascha van der Vis. Zij raffelde de zwemloop af in 23.06. Anoeska Buijsman (25.13) en Ingrid Uitgeest (28.39) volgden op eerbiedige afstand. Mike Brouwer was de enige jeugdige deelnemer. Hij zwom 250 meter en liep een rondje van 1,8 kilometer en kwam na 17.07 over de finish. Uitslag (resp. zwermtijd, looptijd en eindtijd) 1.Wouter Dogger6,27,14,19,20.46; 2.Piet Kingma 7.10, 15.22, 22.32; 3.Rien Brouwer 8.37, 14,19, 22.56; 4.Natascha van der Vis 7.27, 15.39, 23,06, 5,Anoeska Buijsman 8.36, 16.37,25.13; 6.Guido Betsema 7.41 19.02, 26.43; 7.Menno Goënga 12.12,14.40,26.52; 8,lngrid Uitgeest 10.10, 18.29, 28.39; 9.Judy Witte 11.48, 20.09, 31.57. Jeugd (helft van de afstanden) I.Mike Brouwer 6,56, 10.21, 17.17 Vrijdag 1 februari: In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt een speciaal samengesteld ensemble van hedendaagse cabare tiers het programma 'Voor de eeu wigheid'. Aanvang 20.30 uur, toegang 11,35 euro Cinema Texel is wegens vakantie gesloten. Zaterdag 2 februari: In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een feestelijke bingo met vorstelijke prijzen. Cinema Texel is, wegens vakantie gesloten Zondag 3 februari: Wielrenners kunnen tussen 9.30 en 10.30 uur starten voor een circa 35 kilometer lange veldtoerrit over Texel. De start is bij het gebouw van Rijkswaterstaat op de haven van 't Horntje. Deelname kost 3 euro. Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. In de Nieuwe Aanleg aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 12.00 tot 15.00 uur een rommeltjesmarkt gehouden. Mensen die nog spullen willen inbrengen, kunnen bellen naar 316207 De Roemeen Silviu Ciuciumis leidt een dansmiddag van Volksdansvereniging Texel waarop dansen uit zijn land centraal staan. Deze wordt gehouden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en duurt van 13.00 tot 17 00 uur. De toegang bedraagt 7 euro. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 314583 en 313333 In Question Plaza in Den Burg begint om 15.00 uur een 'open line dance'-countrymiddag Klaas Versteeg verzorgt een optreden en euro. Starten is mogelijk tussen 9.30 en 10.30 uur. Naar verwachting zal ook een groot gezelschap toerrijders van de overkant meedoen. Bedoeling is dat zij mas saal het gereserveerde bovendek van de TESO-boot afrijden die even voor tien uur afmeert. In manege Akenburg werden woens dag examens afgenomen voor de diploma's basis- en kandidaat instructeur. Alle kandidaten legden hun proeven met goed gevolg af. Nanning en Geraldine Kikkert van Manege Elzenhof slaagden voor het diploma basis-instructeur. Het is de bedoeling dat zij het bedrijf mettertijd overnemen van Jenny van Asselt, wat met het behalen van dit diploma een stap dichterbij is gekomen. Door het. behalen van dit diploma is de kwali teit van het lesgeven ook in de toe komst gewaarborgd. Het examen bevatte verschillende onderdelen: zo werd gelet op rij- en springtechnisch inzicht, overdracht en zelfpresentatie. Bij de kandidaten die zelf moesten rijden, werd er vooral ook op gelet dat de wisseling van paarden ontspannen verliep. Drie van de elf kandidaten moesten bo vendien een parcours springen, over zeven hindernissen van een meter hoog. Cursusleider Herman Smidt ver klaarde in zijn jarenlange carrière nog met eerder had meegemaakt dat alle kandidaten met het diploma naar huis gingen. De geslaagden zijn: Bbasisinstructeur: Nanning Kikkert, Geraldine Kikkert, Valentine Schilling, Birgit Sassenburg, Jocelyn Kikkert Kandidaat instructeur: Annemieke Bos, Immetje Duin, Marleen Bakker, Marloes van der Vis, Sanne Lampers, Wendy Lampers. Herexamen rijden dressuur: Irene Plaatsman. Brand, oude vetes die met de wandelstok worden uitgevoch ten en een 'happy end'. Dat zijn de belangrijkste ingrediënten van "t Is maar tijdelijk', het blij spel in drie bedrijven van J. Hennink-Kamp dat de komende twee zaterdagen wordt opgevoerd door de Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool. De eerste opvoering is in dorpshuis De Wielewaal te De Waal en begint om 20.00 uur. Het stuk werd zo'n twintig jaar geleden al eens opgevoerd door zustervereniging 't Amateurtje uit De Waal. Het gezelschap had er destijds veel succes mee. 'Het is een aardig verhaal. Als het vlot wordt gespeeld, valt er veel te genieten. Daar zijn we blij mee, want het valt tegenwoordig lang niet mee om iets geschikts te vinden', vertelt Henk Tjepkema, die de regie voert. Het verhaal gaat over twee oude boeren, die even buiten het dorp twee nog oudere boerderijen bewonen. Wanneer beide in vlam men opgaan, worden de twee ondergebracht bij een oude tante. Alsof er niks is gebeurd, gaan ze door met wat ze hun hele leven al hebben gedaan: ruzie maken. Daarbij gaat het er af en toe hard aan toe en schromen ze niet hun gelijk te halen door er met hun wandelstok op los te slaan. Tijdens een dramatisch hoogtepunt blijkt dat ze het niet zo kwaad menen en dat ze elkaar eigenlijk nooit helemaal hebben begrepen, waarna de vrede wordt getekend Regisseur Tjepkema kan over een overwegend ervaren 'cast' beschik ken. Routiniers Kees Zijm en Teun Huisman spelen de kijvende boeren. De oude tante bij wie ze onderdak vinden is een rol van Nel van Slageren, terwijl de bij haar inwonende zoon wordt vertolkt door Henk Zoetelief. Chiel Sanders, die ook vaak actief is bij 't Amateurtje, neemt de rol van pastoor voor zijn rekening. De andere drie - Danuta Eelman (als de buurvrouw), Willemyn Keijzer (de vriendin van de zoon des huizes) en Rien van de Wilde (dominee) - deden vorig jaar voor het eerst mee en gaan op herhaling, Ariëtte Commijs maakt haar debuut en speelt de rol van verpleegster. Souffleuse is Mariëtte Wonder- Bakker. Ook bij de Oud-leerlingen is een toneelavond niet compleet zonder bal na. Kaarten kosten 5 euro en kunnen worden gereserveerd bij Marc van Heerwaarden, tel. 322602. Een tweede uitvoering wordt zater dag 9 februari verzorgd in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. In samenwerking met de gemeente, Radio Texel en de Texelse Courant organiseren Pip Barnard en Janien de Bruijn van het Cabaret-café twee avonden rond de aanstaande raads verkiezingen. De eerste, op woens dag 27 februari, is getiteld 'De Avond van de Stellingname' Deze is bedoeld om de verschillen tussen de deelnemende partijen te onderstre- In De Poort, het gebouw van de gereformeerde kerk in Den Burg, wordt vrijdag 8 februari een bazaar gehouden, waarbij voor ieder wat wils wordt georganiseerd. Er is een rad van avontuur, een wandelende grabbeljurk, een cadeautafel en volop gebakken vis. Bezoekers kun nen bovendien foto's raden, enve loppen trekken en zien of er wat van hun gading is in 'de tweede winkel', een tweedehands markt. Voor de jeugd is er een grimeur. De opbrengst komt ten goede aan het jeugdwerk van de kerk. De bazaar begint om 19.00 uur. pen, zodat de kiezer een doordach te keuze kan maken. Op de avond wordt ook gesproken met jongeren die voor het eerst ter stembus gaan en zullen jongeren in gesprek gaan met ouderen over (min of meer) politiek getinte stellingen. Op de verkiezingsavond zelf, op woensdag 6 maart, zijn er gesprekken met scheidende raadsleden en lijsttrek kers en wordt de uitslag bekend gemaakt van de 'Raad Uw Raad'- prijsvraag die later deze maand in de Texelse Courant verschijnt En uiteraard presenteert burgemeester Geldorp de uitslagen van de verkie zingen. Beide avonden worden gehouden in Question Plaza en beginnen om 20.30 uur. Klaverjasdub De Witte Burcht kaart dinsdag voor de vijfde keer dit sei zoen voor het goede doel Volgens traditie betreft het een open drive ledereen die zin heeft in een gezel lige avond, zonder competitie- drang, is welkom. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur. Het inleg- geld bedraagt 3,50 euro per koppel. Op de veerhaven op 't Horntje gaat zondag 3 februari de jaarlijkse 'klei ne' veldtoerrit van Toerclub Taxi 312000 van start. De organisatie heeft een ongeveer 35 kilometer lange route uitgezet. Vanaf de startplaats gaan de renners via Den Hoorn richting de Dennen en De Koog Daarna wacht hen een stukje strand. Via het bos gaat het peloton terug naar 't Horntje. Inschrijven kan bij het gebouw van Rijkswaterstaat Deelname kost 3 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163 Keijser (van Sijp), Keijser Hzn. en H. Kikkert. De naam van de onbekende kan worden doorgegeven aan: MaartenStoepker, tel. 31 92 40. De oplossing van de novemberpuzzel is de boerderij 'Welgelegen', Koger- straat 92. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Wie is de persoon in de n. ddelste rij, tweede van rechts? Het gezelschap heren op de foto van Maarten Stoepker bestaat zeer waarschijnlijk uit bestuurders en ieden van water schap De Dertig Polders. Ze poseren voor de pomp op de Groeneplaats, de foto moet vóór 1940 zijn geno men. Hieronder de personen van wie de namen wél bekend zijn(vlnr.) boven ste rij: V/d oord, Eelman, Piet Bakker Arisz en Jan Bakker (Spyk). Tweede rij: Johan Roeper (Oost), Jaap Boog aard, Joh Roeper, Jan Rab, Van der Pijl, Cees Zijm (De Westen), en Sijp Dijksen (Buitenlust). Onder: Piet Drijver, Jaap Hin, Jac Dijt, Cees

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 11