Hotel Beatrix levert kamers in voor extra comfort Toost op nieuwe eigenaars eethuis Klif 23 F amilieberichten Wat ik zeggen wou... Bezwaarschriften Excelsior treedt op in Eben Haezer Medische zorg Tannahill Weavers in Question Plaza Info-avond over plannen Defensie. 1 {j3 Kerkdiensten Radio Texel lil TEXELSE^COURANT TEXELSE 2 COURANT Vergadering over vliegveld Texel Sloop woning oud Papier' Brieves «in trien Bieten venervrocnleUjUiod vu de mijrut Toen burgemeester Geldorp drie |aar geleden aantrad, stelde ze tijdens een bijeenkomst van TVO vast dat er op Texel meer bezwaarmakers waren dan in de gemeente waar ze vandaan kwam. Nu, drie |aar later, is onder het bewind van het huidige college het aantal bezwaarschriften op het eiland bijna verdrievoudigd. Als we deze stijgende lijn doortrekken heeft Texel over een aantal jaren vier beroep- en bezwaarschriftencommissies nodig. Uniek in Nederland voor een ge meente van deze omvang. In plaats van te onderzoeken en te analyseren waarom het aantal be zwaarschriften zo sterk is gestegen, wil men op Texel de symptomen gaan bestrijden door een tweede commis sie te installeren omdat anders de afhandeling te lang duurt. Deze vorm van symptoombestrijding lost het probleem echter niet op. Dat blijkt ook duidelijk uit de vernietigende uit spraken van rechtbank en Raad van State. Voorkomen is beter dan genezen. Bekend is dat hoe opeper en eerlij ker het bestuur van een gemeente handelt, hoe kleiner het aantal be zwaarschriften is. Als besluitvorming na een open dialoog geschiedt (waar bij ook naar de burger wordt geluis terd) begrijpt de burger het besluit ook beter. De burger dient het gevoel te krijgen rechtvaardig en eerlijk be handeld te worden. Want wat men zich terdege moet realiseren, is dat de burger niet zomaar bezwaar maakt. De drempel ligt hoog, want bezwaar maken kost veel tijd en vaak geld. Bezwaar maken gaat daarnaast veelal vergezeld van emoties van de burgers die het betreft, met alle risi co's van dien. En daar zit de burger absoluut niet op te wachten. Ik stel voor dat het gemeentebestuur eerst zichzelf een spiegel voorhoudt en de kwaliteit van voorbereiding en besluitvorming analyseert, want dat is wat vooraf gaat aan de bezwaar procedure, daar start elke procedure. Mij lijkt dat hiermee het meeste valt te winnen, zowel voor het gemeente bestuur als voor de burgers en het bedrijfsleven. Dit lijkt mij bovendien een mooi onderwerp voor de ko mende verkiezingen. Jos Bakker, De Koog. De Texelse baptistengemeente houdt zondag een zogenoemde Welkomst- dienst in Eben Haezer, het eigen ge bouw aan de Julianastraat in Den Burg. Medewerking wordt daarin ver leend door het blazersensemble van het Christelijk muziekkorps Excelsior uit Oosterend. Het gezelschap, dat onder leiding staat van J. Brouwer, begeleidt de samenzang uit de Joh. de Heer-bundel en brengt enkele instrumentale nummers ten gehore. Spreker is evangelist A. van der Haagen uit Den Helder. Hij houdt een preek met de titel 'Jezus Christus, licht tot openbaring voor de heidenen en heerlijkheid voor het volk Israel De dienst begint om 19.00 uur. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8 00 u Dokter H. van Dijk, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086;314727;314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 321461 Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8 30-9 30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humanitas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel. 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen. 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844 In spoedeisende gevallen: 1- 1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12 00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Na het afscheidsconcert van The John Wright Band, twee weken ge leden, is het donderdag 14 februari alweer tijd voor een volgend folkconcert in Question Plaza. Het wordt iets heel anders dit keer. Net als Wright komen The Tannahill Weavers weliswaar uit Schotland, de muzikanten van deze band staan voor een veel traditionelere benadering van de folk uit hun land. Bodhran, viool, fluit en doe delzak zijn enkele van de instru menten waarvan ze zich bedienen. CD's uit en laten daar donderdag een - ongetwijfeld wervelende - com pilatie van horen. Het concert begint om 20.30 uur. Kaartjes kosten 9 euro en zijn te koop bij hotel De Lindeboom en Nauta Boek. Defensie houdt woensdag 13 februai in Den Helder een informatieavorS over het nieuwe Structuurschema Mg litaire Terreinen (SMT-2). In het pla dat staatssecretaris Van Hoof vi Defensie vorig jaar november b> kendmaakte, staat onder meer d; het kabinet de Joost Dourleinkazem wil handhaven op de huidige besterv ming aan de Mok. Uit onderzon bleek dat verplaatsing binnen hT Waddengebied, naar Zeeland of nat Zuid-Holland, teveel problemen zo opleveren. De informatieavond won gehouden in Eny's House aan h. Nieuwe Diep 4 en duurt van 20.001' 22.00 uur. Inspraak op het structui schema, dat nog in de Tweede Kaï besproken moet worden, is allee schriftelijk mogelijk bij het Minister van Defensie in Den Haag. Jt ulie rr Zondag 10 februari 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds. P A den Braanker. De Koog: 9.30 u. mw C Vlaming uit Diemen, Den Hoorn: 11.00 u. mw C. Vla ming uit Diemen. Oosterend: zie Gereformeerde kerken De Cocksdorp: 11.00 u ds. E.J. Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.D van Zessen; ZWO-themadienst. Oosterend: 9.30 u. ds E J Vledder; 19 00 u. dhr. M D. Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw NH-kerk, Oosterend: 1115 en 16 30 u. ds. T.M. van Dijk; don. 14/02: bijbellezing in gebouw Schoolstraat GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 u. mw. J de Jong uit Aalsmeer; extra collecte voor het jubileum van de LFDZ BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema, 19.00 u. ev. E. van der Haagen uit Den Helder, mmv. blazersgroep Excelsior olv J. Brou wer. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dames koor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10 45 u de Dominootjes, familie viering; woe. 13/02: aswoensdag, 19 30 u. dameskoor. Oudeschild: zon. 9 30 u. De Cocksdorp: vrij. 19 30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10 30 u.: Hoe reëel is God voor u? Wachttorenstudie, 11.20 u. Alle ware christenen zijn evangeliepredikers Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Verkiezingen. Corry Heijnen vertelt over Texels Belang 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gerefor meerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Gojd van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u Time travelling (muziek) 20 00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00u Doorpsgezinde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadenng (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Zendtijd voor politieke partijen 20 00 u Radio Noordholland Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze advertentiecontracten an aanbiedingen daartoe zl|n van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advertentiewezen wordt op tr verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80,- Per jaar 59,60.- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. VRIJDAG 8 FEBRUARI 2002 In eethuis Klif 23 in Den Hoom vloeide I T\ i j TT donderdagmiddag de champagne. JjedriJVlgWefa Aanleiding voor het feestje was de overname van het restaurant van Cor door Sieme Jan en Annemiek Zijm. van Heerwaarden en Bas ten Have Maar waren zij al niet de gezichten Sieme Jan en Annemiek Zijm, Bas ten Have en Cor van Heerwaarden heffen het glas op de eigendomsoverdracht van eethuis Klif 23. (Foto Gerond Timmerman) van deze zaak? Inderdaad. Het stel zwaait al een jaar of vijf de scepter in het bedrijf, waar Sieme Jan al meer dan twintig jaar in de keuken staat. Hij kent Klif 23 dus als geen ander. 'Voor de buitenwereld verandert er eigen lijk niks', vertelt de gastheer, die de laatste jaren steeds nadrukkelijker zijn stempel op de zaak drukte. Dat resulteerde vorig jaar onder meer in de bouw van een luxueuze serre aan de achterzijde van de zaak, een in drukwekkende modernisering en het starten van een eigen website. Ook de samenstelling van de menukaart mag op het conto van deze ervaren horecaman worden geschreven. Ook die blijft ongewijzigd. Van Heer waarden kent zijn pappenheimers en begreep dat het zijn rechterhanden menens was toen een eventuele overname van het bedrijf ter sprake kwam. 'Het was nu of nooit. Bij Sieme Jan en Annemiek is het bedrijf in goede handen.' Wat meespeelde bij het besluit was dat hun kinderen Wouter en Judith ook belangstelling hebben voor het horecavak. Van Heerwaarden, die afstand doet van een zaak die hij in 1978 overnam, blijft zijn aandacht richten op theater/res taurant Klif 12. Er zijn vele vormen van folkmuziek. Eigenlijk is alle traditionele muziek, uit welk land dan ook, volks- of folkmuziek. De meeste mensen ver wachten op een folkfestival echter vooral Keltische muziek te horen - Engels, Iers of Schots -, die door de instrumenten en de muziekkeus di rect als zodanig herkenbaar is. The Tannahill Weavers voldoen geheel aan die verwachtingen. De groep ontstond in de zeventiger jaren en veroverde door kwalitatief goede optredens een prominente plek op festivals in Europa en Amerika. De vijfmansformatie is gegroepeerd rond de in Nederland wonende zanger Roy Gullane en fluitist Phil Smillie. Viool- en cellospeler John Martin speelde eerder in andere formaties, maar zit inmiddels ook alweer tien jaar bij de Weavers, evenals bouzoukispeler Leslie Wilson. De verleden jaar toe getreden doedelzakspeler Duncan J. Nicholson is met zijn 23 jaar het jong ste lid van de band. De 'Tanmes' brachten niet minder dan veertien Samen plezier, samen op reis Samen een eenheid, samen eigenwijs Samen kwaad en samen goed Samen verdriet en samen weer moed Nu verder zonder hem, dat doet pijn Te weten nooit meer samen te zijn Nadat we afscheid hebben genomen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader, broer, zwa ger en oom, is hij rustig ingeslapen Adriaan Banda Utrecht, 1-10-1940 t Den Burg, 7-2-2002 Ellie Banda-Ligterink Guido Banda Ans Timmer Marcel Banda Leonie Daman Utrecht' Herman Banda Martha Banda-van Beek Den Burg: Marius Banda Betty Banda-Witte Utrecht: Ton Ligterink Nel Ligterink-Haars Utrecht: Adrie Ligterink t Hennie Ligterink-Bredewoud Neven en nichten Lieuwstraat 18 1791 XP Den Burg De commissie Geluidhinder Vliegveld Texel komt donderdag 14 februari in het gemeentehuis bijeen voor een openbare vergadenng. Op de agenda staat onder meer het gebruiksplan 2002-2003. Het publiek heeft het recht om in te spreken. De vergade ring begint om 14.15 uur Ad is opgebaard in afscheidshuis „de Vlinder". Hollewal 42 te Den Burg. De afscheidsplechtigheid wordt gehouden op maandag 11 februari in aanwezigheid van de fa milie, waarna de begrafenis om 12.30 uur plaats vindt op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Na afloop van de begrafenis is er van 13.00 tot 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in restaurant Theodorahoeve, Kogerstraat 26 tel Den Burg. Minder kamers, maar meer com fort. Na drie ingrijpende verbou wingen in even zoveel winters mag Hotel Beatrix in De Koog er binnen kort een ster bij verwachten. Eige naren Gerko ('Gijs') en Nancy Praamstra trakteerden aannemers en andere genodigden gisteravond op een feestje, vandaag ontvangt het gerenoveerde bedrijf z'n eerste gasten. De gemeentelijke woning Kees omlaan 47 (vroeger hondenpension Ellen) wordt door Westerlaken BV gesloopt voor 9.475 euro, exclusief BTW. Het bedrijf was de laagste van de drie inschrijvers. iA In Oudeschild wordt dinsdag 12 I? bruari vanaf 15.00 uur door 'De Brut vis' oud papier opgehaald, leder woc verzocht het tijdig gebundeld aan c straat te zetten. In verband met een scoutingweekeü haalt Scouting Texel zaterdag geen on t papier op. Papier kan worden inge® verd in de containers naast het clu;| gebouw aan de Bernhardlaan. Het in 1937 gebouwde Hotel Beatrix kwam in november 1999 in bezit van het echtpaar Praamstra. Dat was een verrassing, want eigenlijk waren ze op zoek naar een huis met een paar appartementen om te verhuren. De exploitatie zou in handen komen van Nancy, die op dat moment twaalfen- eenhalf jaar werkzaam was bij Blok ker. Gerko zou 'gewoon' cv- installateur blijven, het beroep dat hij net een paar jaar uitoefende, nadat hij twaalf jaar lang kok was geweest. Maar toen bleek dat het hotel van Theo Roest in de Kamerstraat te koop stond, veranderden ze van ge dachte, zodat beiden nu een 'fulltime job' aan bun eigendom hebben. De eerste winter werd gebruikt om het achterste gedeelte te verbouwen en te voorzien van een privé-gedeelte en een kantoor. Op het platdak wer den twee nieuwe kamers gebouwd. In de tweede winter was de ontbijt zaal aan de beurt voor een grote re novatie. De zaal kreeg onder meer nieuw meubilair, tapijt en een afzuig installatie. 'Toen hebben we ook de knoop doorgehakt om de hele bo venverdieping aan te pakken. Dat moest gewoon, het was echt met meer van deze tijd. Sommige kamers hadden geen eigen toilet, de leidin gen waren niet weggewerkt, maar lie pen over de muren heen en het weer zat in de voegen van de badkamer.' Toen een deel van het plafond vlak na het begin van de werkzaamheden begon te verzakken, werd de renova tie nog grondiger uitgevoerd dan ei genlijk de bedoeling was. 'We heb ben alles weggesloopt. Alleen de dragende muren stonden nog over- Gerko en Nancy Praamstra: 'Het is ook goed voor jezelf, als je weef dat je je zaakjes op orde hebt.' eind. Het mstallatiewerk is vernieuwd. In de loep van de jaren waren heel wat leidingen aan elkaar gebreid. Ook de brandveiligheid is vergroot. Elke kamer heeft nu twee uitgangen: naar de gang én naar het balkon. Die biedt via de brandtrap een vluchtweg naar de begane grond.' Door het hotel grondig op te knap pen, hopen de Praamstra's straks drie sterren te mogen voeren. Ze de den echter méér dan aan alle eisen daarvoor voldoen. 'We hebben nu allerlei extra comfort: een water- kokertje - zodat mensen zelf thee en koffie kunnen zetten -, een föhn, een kluis, spullen om hun schoenen te poetsen. Dat is allemaal met verplicht als je er een ster bij wilt, maar de gasten vragen er gewoon om. Hoe vaak gebeurde het niet dat mensen vroegen of wij op iets waardevols wilden passen. Nu kunnen ze het zelf veilig opslaan. Dat waarderen ze. En het is ook goed voor jezelf, als je weet dat je je zaakjes op orde hebt. Moch ten gasten dan nóg niet tevreden zijn, dan heb je er tenminste alles aan gedaan om het ze naar hun zin te maken.' Het hotel telt nu elf in plaats van vijf tien kamers, met in totaal vieren twintig bedden. 'Daarvan is er niet één dezelfde. De kleinste kamer is ongeveer tweeëntwintig vierkante meter Een hele verbetering, want dat was vijftien. De grootste is wel vijfen dertig. De vorm is ook steeds anders. Dat heb je met een oud gebouw. Maar dat vinden we ook wel leuk.' Tijdens de verbouwing werd het echtpaar vrijwel dagelijks bijgestaan door de vader van Gerko (Ger Praamstra) en de moeder van Nancy (Margriet Westerlaken-Kikkert). Ook een vaste gast uit Holten bood zich spontaan telefonisch aan. Gerko. 'Hij was loodgieter en vroeg of hij ergens mee kon helpen. Nou graag. We heb ben samen een paar dagen lang op dak gestaan.' Vanaf vandaag moet de Praamstra's zich weer samen zien te redden. Dat is af en toe flink aan poten, ook omdat de twee kinderen (van negen en zeven jaar oud) de nodige aandacht vragen. 'Een extra kracht kunnen we ons niet permitte ren. Wat denk je dat de bank dén had gezegd wanneer we om een lening waren gekomen? Je moet nog terug betalen ook. Maar we redden het wel. De één is vaak boven aan de slag, de ander beneden. En we hebben als voordeel dat gasten alleen half- pension kunnen boeken. We koken wel zelf. maar alleen bij bruiloften en partijen. En als het hotel is geboekt door eén groep, met mensen van wie je weet dat ze 's avonds allemaal blij ven eten. Anders kan het gewoon niet uit. Als mensen het dorp inlopen, kunnen ze voor ƒ19.95 onbeperkt mosselen of slippies eten. Hoe je ook wendt of keert, dat redden wij niet.' Een uitsmijter, sate of tosti behoort wel tot de mogelijkheden, 's Avonds althans. 'Ik heb eens een vertegen woordiger gehad die 's ochtends een uitsmijter wilde. Op zich beginnen we daar met aan. Ons ontbijt is al best (Foto Joop Rommets) uitgebreid, met luxe broodjes, vers geperste sinaasappelsap, een ge kookt ei. Maar hij wilde heel graag een uitsmijter. Ik heb er één voor hem gemaakt en gezegd dat hij 'm maar in de keuken moest komen opeten. Nee, ik serveer het niet in de ontbijt zaal. Straks vraagt iedereen erom.' Een samenwerkingsverband heeft Hotel Beatrix met Hotel Boschrand van de familie Boks-Wassenaar. Wanneer dat zo uitkomt, worden gas ten naar elkaar doorverwezen. 'En voor we gingen verbouwen, hebben we ons uitgebreid laten informeren door hen. Van Wil Wassenaar hebben we bijvoorbeeld het idee overgeno men van schuine deuren in de ka mers. Daardoor creëer je meer ruimte. Zij hebben dat werk allemaal al achter de rug. Het is toch fijn als je je dan een beetje kunt laten advise ren. Het Is gelukkig met alleen maar haat en nijd in De Koog.' Als cv-installateur kon Praamstra de nodige werkzaamheden zelf uitvoe ren en hielpen ook familieleden en vrienden geregeld een handje. Aan nemers van wie ze de hulp inriepen zijn: Klusbedrijf Jaap Kooger, Marco Zijm (mstallatiewerk), CVI (installatie- werk), Jan Agter (mstallatiewerk), Jeffrey Kooger (tegelzetten), Woestenburg (plafonds), Oosterhof (stoffering) en Assink (sanitair). Op de website (www.hotelbeatrix.nl) staan enkele foto's van het resultaat van de verbouwingen.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2