umcsim Kies voor een belegging met toekomst De Texelse makelaars bieden aan: Klitsie Parket ZEGEL Officiële I berichten 8 Eelman Van Heerwaarden ZATERDAG LAATSTE DAG Een leven lang woonplezier! 50% korting op DE HALVE PRIJZEN HX Hout- en Bouwcentrum Van der Vis .TEXELSE COURANT' Nieuw bij de Rabobank Robeco MilieuTechnologie Ruim gelegen stolp Halfvrijstaand woonhuis Schilderend 74 in Den Burg: de helft van een dubbel woonhuis met aanbouw, vrijstaande garage en 254 m2 onder- en bijgelegen eigen grond. Raam- en deurkozijnen incl. iso-glas Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar Zaterdag 9 februari gesloten i.v.m. personeelsreis BpJ Ruimtelijke ordening Kapvergunningen Milieuvergunningen Commissie geluidhinder Verkeersbesluit Gratis grofvuil VRIJDAG 8 FEBRUARI 2002 va. '94 Soo sleutelklaar v.a. 250.000 sleutelklaar Voor de volledig nieuwe GRATIS HUIZOTHEEK0900 8996 050 Niels staat uw droomhuis in de weg! Bouwen zonderzorgen Optimale vrijheid In vormgeving en indeling Circa 50 basismodellen Vele, volledig nieuwe modellen Vanaf 113.500 Bouwbedrijf Elko Vermeulen, Oosterend Her huiskerk vam oe imnc aammeuem Wereldwijde milieuproblemen roepen om een oplossing. Steeds meer overheden reageren hierop met stringente milieumaatregelen. Dit opent uitstekende kansen voor bedrijven die investeren in producten en technieken om onze natuurlijke omgeving te behouden of te verbeteren. Zoals duurzame energie, watermanage ment en afvalrecycling. Via het nieuwe fonds Robeco MilieuTechnologie kunt u beleggen in deze groeisector Toten met 1 maart 2002 kunt u kosteloos inschrijven in Robeco MilieuTechnologie. Voor meer informatie kijk op www.rabobank.nl of ga naar de adviseur van uw Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank. Onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Rabobank rabobank.nl Rabobank Texel, Financieel Advies, tel. 36 99 22. TE KOOP TE KOOP De vrijstaande stolp Oost 68 nabij Oos terend, met recreatiebestemming en 2505 m2 onder- en bijgelegen grond. De bestemming van het geheel is RA3, d.w.z. "recreatieappartementen met daarbij beho rende dienstwoningen, bijgebouwen en ande re bouwwerken en parkeerplaatsen". Ter voorbereiding van een grondige her indeling heeft de huidige eigenaar de binnen muren en -wanden verwijderd. Het gebouw kan dus geheel naar eigen inzicht ingedeeld worden. De stolp ligt aan de rand van het buurtschap Oost nabij de Waddenzee. Vraagprijs 395.000 kosten koper Indeling: entree in hal met trapopgang waar onder kelder, woonkamer, eetkeuken, bad kamer met douche, bijkeuken met achter ingang, toilet, hobbyruimte met c.v.-instal- latie, wasmachine-aansluiting en trap naar zoldertje. Op de verdieping een overloop met berg- kasten, een royale slaapkamer met wastafel en een slaapkamer met wastafel en toegang tot dakterrasje. Vaste trap naar zolderverdieping met overloop en slaapkamer met wastafel. Vrijstaande garage (9 x 3 meter). Voorzien van een aardgasgestookte HR cv- installatie. Bouwjaar omstreeks 1930, nadien verbouwd. Oplevering in overleg. www.dctexelsemakelaars.nl l A :u A 1U'i n :U •u.'X'i 1 '.j Vismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax 313 946 telefoon weekend: 0653 167 156 e-mail: info@detexelsemakelaars.nl parket laminaat planken onderhoud Witte Paal 227 1742 LA Schagen S3 0224- 212827 odes Weverstraat 55. a 312692 j Aangevraagde bouwvergunningen Gemeente Texel voor het plaatsen v e garage/berging a/d Reijer Keijserstraat 5 te Den Burg (ontvangen 31 januari 2002); M de Vries voor het vergroten v.e woning a/d Trompstraat 56 te Oudeschild (ontvangen 31 januari 2002); R van den BrmV voor het vergroten v.e woning en berging a/d Mulderstraat 16 te Oosterend (ontvan gen 1 februari 2002); J A.M. van de Kamp voor het tijdelijk plaatsen ve noodwoning a/h Schilderend 144 te Den Burg (ontvangen 1 februan 2002); Installatiebedrijf Duinker voor het veranderen v.e winkel/magazijn a/d Peperstraat 23 te Oosterend (ontvangen 1 fe bruari 2002), M Kleinveld voor het vergroten v.e woonhuis a/d Mulderstraat 24 te Oosterend (ontvangen 4 februari 2002), W.A. Huysman voor het geheel vernieuwen/vergroten v e. garage a/d Hoofdweg 60 te De Cocksdorp (ontvangen 4 februari 2002), VOF De Spaanse Mexicaan voor het wijzigen van 2 gevels a/d Dorps straat 49/51 te De Koog (ontvangen 5 februari 2002); B Uitgeest voor het plaatsen v.e garage/berging a/d Schorrenweg 7 te Ooster end (ontvangen 5 februan 2002), F Broekstra B. Zuidema voor het plaatsen v e. schuurtje a/d Klimpstraat 8 te De Cocksdorp (ont vangen 5 februari 2002), F van der Gracht voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Rozendijk 14 te Den Burg (ontvangen 6 februari 2002), J.W G Pels Rijcken voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor de dato 14 januari 2002 reeds vergunning is verleend voor het plaatsen v.e. schuurtje a/d Herenstraat 29 te Den Hoorn (ont vangen 6 februari 2002). Aangevraagde melding bouwvoornemen Fam Barhorst voor het plaatsen v e berging a/d De Wittstraat 7 te Oudeschild (ontvangen 31 januari 2002); F.B S. Witte voor het plaat sen v e schuurtje a/d De Wittstraat 3 te Oudeschild (ontvangen 4 februari 2002). J Kuiper voor het plaatsen v e. serre aan Vierhuizen 5 te Oosterend (ontvangen 4 februari 2002). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen E.J. Eelman voor het plaatsen van een blokhut aan de Vloedlijn 7 te Den Burg (verzonden 30 januari 2002); J de Leeuw voor het veran deren/vergroten v.e. woonhuis a/d Thijsselaan 17 te Den Burg (ver zonden 1 februari 2002), J. Hemelrijk voor het gedeeltelijk vernieu wen/veranderen v e gevel en wijzigen van het gebruik van scheepstimmerwerkplaats in detailhandel a/d Haven 12 te Oude schild (verzonden 5 februari 2002); VOF Veebedrijf Brakestein voor het plaatsen v.e. loods a/h Skillepaadje 22 te Oudeschild (verzon den 6 februari 2002). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: mevrouw C M. Smit voor het veranderen/vergroten van een woning/ garage/berging aan het Schilderend 144 te Den Burg Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 11 februari 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0 12 van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van tennzageligging kan een ieder schriftelijk zijn ziens wijze kenbaar maken. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3, lid 6, sub a van het be stemmingsplan "Den Burg - zuid" medewerking te verlenen aan het bouwplan van: J v/d Kamp voor het geheel vernieuwen van een woonhuis aan het Schilderend 144 te Den Burg Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 11 februari 2002 gedurende 14 dagen ter inzage op kamer 0.12 van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van tennzageligging kunnen omwonenden schriftelijk hun zienswijze kenbaar maken. Tijdelijke vrijstelling (1) Burgemeester en Wethouders verlenen tijdelijk vrij stelling op basis van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: de tijdelijke vestiging van een huisartsenpraktijk op het perceel Maricoweg 5a te Den Burg. De tijdelijke vrijstelling betreft een duur van maximaal 5 jaar. Het besluit is verzonden op 8 februari 2002 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaar schrift wordt ondertekend en dient ten minste te be vatten de naam en het adres van de indiener, de dag tekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemd besluit kunt u inzien bij de sector Grondgebied, kamer 0.12 van het gemeente huis. Tijdelijke vrijstelling (2) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens tijde lijk vrijstelling te verlenen, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: BEN Nederland B V., Rijswijkseweg 60 te Den Haag voor het plaat sen van een antenne-installatie ten behoeve van mobiele telefonie op het perceel Langeveldstraat 8a te De Cocksdorp, voor de pe riode tot januari 2003 Deze aanvraag is strijdig met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het concept besluit en de bouw tekeningen liggen vanaf 11 februari 2002 gedurende twee weken ter inzage op kamer 0.12 van het gemeen tehuis, bij de sector Grondgebied. Eventuele ziens wijzen kunnen gedurende de termijn van de ter inzage legging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Wijziging bestemming Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruim telijke Ordening het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van: wijziging van de recreatieve bestemming, klasse k in de recreatieve bestemming, klasse z van een deel van het perceel Bosrandweg 395 te De Koog. Het besluit ligt vanaf 11 februari 2002 gedurende twee weken ter inzage in het kader van de inspraak. Gedu rende deze termijn kan eenieder schriftelijk reacties indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Het besluit ligt ter inzage bij de sector Grond gebied (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, vergunning te verlenen aan: de heer J.W van Duijn, Molwerk 7 te Den Hoorn, voor het kappen van een boomsingel bestaande uit een 15-tal zwarte elzen aan de oostzijde van het voornoemde perceel wegens de bouw van een garage. Hierbij wordt een herplantplicht opgelegd, het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, voor het kappen van twee berken, vijf populieren en een wilg op het perceel Keesomlaan 47 wegens het bouwrijp maken van het perceel. De aanvraag om kapvergunnmg en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van de sector Grondgebied, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belang hebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdie ping). Nadere informatie: telefoon (0222) 36 22 76. Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 8.4, lid 1 van de Wet milieubeheer een revisie vergunning verleend aan: de Firma Jaap Lap voor een melkrundveehouderij aan de Kerkstraat 3 te Den Hoorn In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit. Vanaf maandag 11 februan 2002 liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur de vergunning en alle daaraan voorafgegane open bare stukken ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05). Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend: wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp besluit; wie bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzage- legging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuurs rechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist. Nadere informatie verkrij gen bij de heer H. Kuiper, bureau Milieu, telefoon (0222) 36 21 88. De commissie Geluidhinder Vliegveld Texel, art. 28 Luchtvaartwet, heeft tot doel het gevraagd en onge vraagd advies uitbrengen over de geluidsaspecten met betrekking tot het vliegveld Texel. Tevens kunnen bij de commissie over deze geluidsaspecten klach ten worden ingediend en/of inlichtingen worden in gewonnen. Op donderdag 14 februari 2002 om 14.15 uur zal de commissie een openbare vergadering houden in het gemeentehuis van Texel. De agenda luidt als volgt: 1. opening; 2. verslag vorige vergadering; 3. ingekomen stukken; 4. gebruiksplan vliegveld Texel 2002-2003; 5. rondvraag en sluiting. Tijdens de vergadering krijgt u de gelegenheid om in te spreken. Indien u informatie wenst over de verga dering of over de commissie Geluidhinder Vliegveld Texel kunt u contact opnemen met de secretaris van de commissie, de heer H. Kuiper, bureau Milieu, te lefoon (0222) 36 21 88. Burgemeester en Wethouders hebben het volgende verkeersbesluit genomen: het wegens een regionale brandweeroefening, af sluiten van de Stengweg vanaf de Langeveldstraat tot de Vuurtorenweg, aan beide zijden van de dijk, voor alle verkeer, uitgezonderd hulpverleningsvoertuigen en Connexxionbussen, op 16 februari 2002 van 12.00 tot 17.00 uur. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen dit besluit bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gron den van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is inge diend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer een oprichtings vergunning verleend aan: de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel voor het oprichten en in werking hebben van een motor- en autosportterrein aan de Hoofd weg 35 te De Cocksdorp In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden Het be sluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit Burgemeester en Wethouders hebben op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer een oprichtings vergunning verleend aan: de Firma Jaap Lap voor het oprichten en in werking hebben van een schapenhouderij aan de Kleiweg 2 te Den Hoorn In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbon den Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit. De tweede zaterdag van de maand, 9 februari, is vuil- overslagstation De Hamster weer van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor het inleveren van grofvuil. De re geling geldt uitsluitend voor particulieren. Het inleve ren van grofvuil is gratis tot een gewicht van 250 kg. Onder grofvuil wordt verstaan: verhuisbaar afval uit de woning, dat niet in de minicontainer past. Overi gens kunt u uw grofvuil ook op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.00 uur gratis inleveren.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8