Biljarten massaal evenement De ontdekking van de hemel Agenda teso Excursies 2 1000 m2 TEXELSE COURANT' Zaterdag 9 februari: Zondag 10 februari: Woensdag 13 februari: Callanetics Voordracht over nieuwe gewassen laar en toerist De oorsprong van Kerstmis Vaardigheidsproef Historische Vereniging Solistenfestival muziekschool Vrijdag 8 februari: Zaterdag 9 februari: Zondag 10 februari: Crossloop Volleybal Maandag 11 februari: Dinsdag 12 februari: voorjaarsvakantie Emmie TX10" Pluzu DEN BURG Super Soulavond KART1NG TEXEL Landal »- Z D Hoogwater te Oudeschild ithori geopend! ^an Keijser Kampeercentrum De Texelse Bierbrouwerij is open yan 14.00 tot 18.00 uur. Rondleidingen gaan van start om 15 00 en 16.00 uur. In de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer. Het dragen van laarzen is noodzakelijk. Volwassenen betalen €5,-, kinderen tot en met 12 jaar €3,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In de Geul gaat om 14.00 uur de Ixcursie 'Sporen van mens en zee' an start, georganiseerd door .taatsbosbeheer. Volwassenen beta len €5,-, kinderen tot en met 12 jaar €3,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 De Texelse Bierbrouwerij is open van 14.00 tot 18.00 uur. Rondleidingen gaan van start om 15.00 en 16.00 uur. In de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg gaan dinsdag 12 en donderdag 14 febru ari nieuwe lessen callanetics van start. Docente is fysiotherapeute Manda Bergsma, die al jaren onder licht geeft in callanetics en ballet. Ze verzorgt oefeningen op muziek voor de buik-, been-, bil- en rugspie ren en 'meridiaanrekkingsoefenin- gen'. Ook wordt gelet op een goede houding, die onder meer rugklachten helpt voorkomen. Er wordt niet gesprongen. Bedoeling is dat de cursist zich na de les 'weer lekker fit' voelt. De les op dinsdag duurt van 19.00 tot 20.00 uur, op donderdag van 10.30 tot 11.30 uur. Voor opgave en inlichtingen: Manda Bergsma, tel. 319708. Kees van Wijk, onderzoeker bij het proefstation Akkerbouw Vollegrondsgroenteteelt te Lelystad, houdt maandag een lezing voor de leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel. Hij zal spreken over de teelt van nieu we gewassen. Het gaat daarbij vooral over gewassen die geschikt zijn voor de Texelse gronden. De bij eenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. VRIJDAG 8 FEBRUARI 2002 Met maar liefst 186 inschrijvingen mag hetTexels kampioenschap bil jarten met recht een massaal evene ment worden genoemd. De titelstrijd, die zoals gebruikelijk wordt gehouden in dorpshuis De Hof in De Koog, strekt zich uit over een volle week. Vanaf maandag wordt iedere avond tussen 19.30 uur en middernacht gespeeld, terwijl de 55-plussers daarnaast op dinsdag- en donderdagmiddag (vanaf 14.00 uur) in actie komen. In het weekend van 16 en 17 februari worden de in totaal zeven tafels nóg intensiever bespeeld. De eerste wedstrijden beginnen op beide dagen om 9.30 uur. De zondagoch tend is gereserveerd voor de finales libre, waarna 's middags de eindstrijd losbarst in het driebanden. Terwijl in voorgaande jaren de prijzen rond 16.00 uur kon den worden uitgereikt, wordt er vanwege het overweldigende aan tal inschrijvingen nu rekening mee gehouden dat het wel eens een paar uurtjes later kan worden. 'In de afgelopen jaren hadden we er steeds 170', vertelt Atie Hoogenboom, die na het overlijden van echtgenoot Cor 'gewoon' is doorgegaan met de organisatie. 'Mijn man vond altijd dat 175 het maximum was. We hebben daarom wel eens mensen moeten weigeren Maar het bestuur vond nu dat we toch maar iedereen moesten toela ten. Daardoor heb je natuurlijk meer poules en meer wedstrijden. We hopen dat de prijsuitreiking rond zes uur 's avonds kan beginnen, maar eerlijk gezegd heb ik er een hard hoofd in.' 'De zonnewende is, aldus de Babylonische Talmoed (Tractaat Aboda Zara), ingesteld door niemand anders dan Adam, de eer ste mens. Toen hij na de zondeval uit de hof van Eden was verdreven, bespeurde hij dat de dagen korter werden. Hij dacht dat door zijn zonde de wereld weer terugkeerde naar de woest- en ledigheid van "in den beginne" en dat de dood zou zijn dat hij en zijn vrouw moesten ondergaan. Hij vastte daarop acht dagen.Toen de dagen weer begon nen te lengen, hielden zij acht feestdagen en het volgende jaar acht vóór en acht né de zonnewen de.' Dit is te lezen in een artikel van ds. J.D. Wuister, emiritus-predikant van de hervormde kerk en een leer ling van Friedrich Weinreb. Wuister houdt maandag 11 februari een lezing voor het Leerhuis met de titel 'De oudtestamentische wortels van het Kerstfeest'. Deze vindt plaats in de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Meer informa tie is verkrijgbaar bij J Vlaming (Burgerhoutstraat 6, Den Burg), tel 313193. Zevenentwintig menners gaan zon dag in manege Akenburg van start in de vierde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Deze staat geheel in het teken van de vaardigheids- proef, met de bekende kegeltjes. Iedere deelnemer rijdt het parcours twee keer. Het totaal aantal behaal de punten telt mee voor de finale. Groep 1 gaat om 11.00 uur vanstart, groep 2 om 13.00 uur en groep 3 om 15.00 uur. De prijsuitreiking begint rond 17.00 uur. Toeschouwers hebben gratis toegang. Filmnieuws Trouwe bezoekers van de bioscoop komen weer aan hun trekken. Nadat Cinema Texel wegens vakantie drie weken gesloten is geweest, kunnen ze sinds gisteren weer dagelijks kie zen uit meerdere films. Een pübliekstrekker is ongetwijfeld 'Discovery of heaven' van regisseur Jeroen Krabbé, naar het boek 'De ontdekking van de hemel' van Harry Mulisch. Het verhaal is intrigerend: God wil dat de originele Tien Geboden terugkeren naar de hemel, maar het is de engelen verboden om zelf naar de aarde af te reizen om de verloren gewaande stenen tafelen op te halen. Zij moeten daarom een mens creëren die slim genoeg is om de stenen taf elen te vinden en bovendien bereid is zijn leven op te offeren om ze naar de hemel te brengen. Om hun doel te bereiken, ontwikkelen de met deze opdracht belaste engelen een even ingenieus als onbarmhartig plan. Dat begint definitieve vor men aan te nemen als twee bijzondere mannen elkaar 'bij toeval' ontmoeten: de excentrie ke linguïst Onno Quist - zoon van een voormalig minister-president - en astronoom Max Delius, zoon van een nazi-vader en een Joodse moeder. De mannen zijn meteen boezemvrienden en laten alleen celliste Ada toe in hun hechte vriendschap. Ada raakt zwanger en weet niet of Max of Onno de vader is. Wanneer Quinten gebo ren wordt, ontwikkelt hij zich al snel tot een bijzonder kind. Is hij de uitverkorene? Zal hij in staat zijn de opdracht van de engelen uit te voeren? Nieuw is ook 'Monsters co.', een Nederlands gesproken animatiefilm van Walt Disney, die gaat over monsters en de vraag waarom die ons aan het schrikken willen maken. Wat blijkt is dat de schreeuw van een kind de belangrijkste energiebron van een monster is, maar óók dat hij eigenlijk banger is voor kinderen dan andersom. Elke aanraking van een kind heeft catastrofale gevolgen, zo geloven ze de engerds zelf. De hoofdpersonen van de film zijn de 'meesterver- schrikker' Sully (met de stem van Jack Wouterse) en zijn hulpje Mikey (Kas van Kooten). Als er per ongeluk een klein meisje in hun wereld belandt, doen zij er alles aan om haar zo snel moge lijk en stiekem weer terug te brengen naar de mensenwereld. Al snel gaat Sully zich echter hechten aan het meisje en leert hij dat er andere manieren zijn om aan energie te komen dan een kind te laten schrikken. Met deze ontdekking zal hij uiteinde lijk de hele monsterwereld op zijn kop zetten. Terug in de bioscoop is 'Lord of the rings', het eerste deel van de beroemde trilogie. Daarin wordt de kijker meegenomen naar 'Middle-Earth' en de tijd dat mensen de wereld deelden met onsterfelijke elfen, machtige tovenaars, nijvere dwergen en hobbits. Het verhaal draait om de 'One Ring', een ring die de macht heeft om heel Middle-Earth te onderwerpen en ooit is gesmeed door Sauron, de Zwarte Heerser. Deze ring komt in handen van Frodo, een hobbit, die de zware taak krijgt de ring terug te gooi en in de vuren van 'Mount Doom'. Om dit te bewerkstelligen moet hij een zware reis aangaan langs duize lingwekkende bergpassen, door alles verblindende sneeuwstormen en ondoordring bare bossen. Bovendien ontmoet hij de meest vreemde wezens. Opgeven kan hij niet, want de tocht is de enige hoop op een einde van de heerschappij van de Zwarte Heerser. Ook geprolongeerd is 'Minoes', naar het beroemde boek van Annie M.G Schmidt, over een dame die de taal der poezen spreekt. Hoewel van een 'familie film' wordt gesproken, raadt de filmkeuring aan om kinderen van 6 jaar en jonger alleen te laten kijken onder begeleiding van een volwassene. Overigens moet de aantallen inschrijvingen en deelnemers niet door elkaar worden gehaald, aangezien de nodige biljarters in beide spelsoorten hun geluk beproeven. 'En je hebt zelfs ouderen die aan het driebanden, libre én het libre bij de 55-plussers meedoen. Dat zijn de echte fanaten', vertelt mevrouw Hoogenboom. Niet iedereen is even goed, maar daar heeft de organisa tie rekening mee gehouden. Iedere deelnemer is op zijn of haar eigen niveau ingedeeld, zodat ook begin ners en andere zwakkere broeders en zusters kans maken op een prijs. Hoewel spreekkoren verboden zijn bij het biljarten, is iedereen die de deelnemers een moreel steuntje in de rug wil geven van harte welkom in De Hof De entree is vrij. p De leden van de Historische Vereniging komen dinsdag 19 februari in de doopsgezinde kerk van Den Burg bijeen voor de algemene ledenvergadering. Het bestuur wordt op enkele plaatsen gewijzigd. Tine Krijnen-Baijs is aftredend en niet herkiesbaar Piet Slot en Wim van der Gracht treden af, maar zijn nog wel in de markt om er een volgende bestuursperio de aan vast te knopen. Drs. Gerard van der Kooi stelt zich beschikbaar voor het bestuur. Andere kandida ten kunnen zich tot de aanvang van de vergadering opgeven bij één van de bestuursleden. Na de pauze houdt Willem Kikkert een voor dracht over de vondsten die hij heeft gedaan op de Vinkenterp. De vergadering begint om 20.00 uur Het ensemblefestival was vorig jaar een succes, vandaar dat de Muziek- en Dansschool nu leerlingen de mogelijkheid wil bieden zich ook solistisch te presenteren voor een groot publiek. De voorronden van dit Solistenfestival worden op don derdag 14 februari gehouden in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. Vanaf 18.45 uur wordt gemusiceerd op De Jacob Daalderschool in Oosterend houdt van 17.30 tot 20.30 uur een fancyfair. Deze staat in het teken van de kermis. In De Poort, het gebouw van de gereformeerde kerk in Den Burg, begint om 19.00 uur een bazaar. De opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk van de kerk. In Cinema Texel draaien Monsters co (aanvang 19.00 uur), Lord of the rings (19.30 uur) en Discovery of Heaven (21.00 uur). In sporthal Ons Genoegen in Den Burg worden de kampioenschappen turnen voor de regio Noord-Holland gehouden. Aanvang 10.00 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro voor volwassenen en 1,25 euro voor kin deren tot en met 14 jaar. Bij de Biesbosweg wordt de (uitge stelde) vijfde competitierit van de ATB-afdeling van de Wielervereniging gereden De jeugd start om 13.45 uur, de senio ren gaan om 14.15 uur op weg. Frans en Lies Pieterse openen om 16.00 uur in Tusse de Banke (aan de Groeneplaats in Den Burg) de tentoonstelling 'Jatwerk' van kunstenaarsgroep Waantij. In Cinema Texel draaien Monsters co. (aanvang 14.00, 16 00 en 19.00 uur), Minoes (14.30 uur). Lord of the rings (19.30 uur) en Discovery of heaven (21.00 uur). In manege Akenburg begint om 11 00 uur de vierde (men)wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. De prijsuitreiking staat rond 17.00 uur gepland. Bij tennisvereniging Deuce aan de Emmalaan in Den Burg beginnen om 11.30 uur clinics voor de jeugd. In discotheek de J'elleboog in Den Burg beginnen om 12 30 uur de Texelse Koppelkampioenschappen Darts 701 In de Dennen wordt zondag de laat ste crossloop van dit seizoen gehou den De jeugd tot en met 12 jaar gaat om 11.00 uur als eerste van start voor een loop over 1300 meter. Een kwartier daarna volgen de oudere jeugd en de senioren. Zij kunnen kiezen uit lopen over 2,9, 5,8 en 8,7 kilometer. Het grootste gedeelte van het rondje voert over onverhard pad. De atleten moeten ook enkele heuvels nemen. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur bij appartementenhotel Bos en Duin. Deelname kost €2,-. Leden van de organiserende Atletiek Vereniging Texel betalen €1,50. Het inleggeld voor de jeugd bedraagt respectieve lijk €1,25 en €1,-. piano, marimba, trombone, cello, viool, dwarsfluit en harp. Belangstellenden hebben gratis toe gang. De grote finale is op vrijdag 31 mei in de Burgemeester de Koninghal. Zes teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag verspreid over twee locaties een thuiswedstrijd In de Burgemeester De Koninghal treedt het eerste damesteam om 12.30 uur aan voor de topper tegen Simokos. Het derde damesteam en het eerste herenteam beginnen om 14.30 en 16.00 uur hun wedstrijd tegen respectievelijk HCSC 2 en Ardea. In de sportzaal van dorpshuis De Bijenkorf in Oosterenders wordt om 13.00 uur begonnen met een heuse derby, tussen het tweede damesteam van Tevoko en Smash'68. De A-jeugd speelt daarna tegen WSOV 7 (aanvang 14.30 uur) en de C-jeugd tegen WSOV 8 (aan vang 15.30 uur). Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost €11,50. Van 13.00 tot 14.00 uur kan bij snackkiosk 't Turfveld aan de Nattevlakweg worden gestart voor de vierde wandeltocht in de winter- serie van WSV Het Gouden Boltje Het blazersensemble van Excelsior verleent medewerking aan de Welkomstdienst van de Texelse bap tistengemeente. Deze wordt gehou den in Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg Aanvang 19.00 uur In Cinema Texel draaien Monsters co. (aanvang 14.00, 16.00 en 19.00 uur), Minoes (14.30 uur), Lord of the rings (19.30 uur) en Discovery of heaven (21.00 uur). In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur de Texelse kampioenschappen biljarten in de spelsoorten libre en driebanden. Er wordt iedere avond én op dinsdag en donderdagmiddag gespeeld. In het weekeinde van 16 en 17 febru ari zijn er de hele dag wedstrijden Publiek is welkom De toegang is gratis. Ds. J.D. Wuister, emeritus-predikant van de hervormde kerk, houdt een lezing voor het Leerhuis met de titel 'De oudtestamentische wortels van het Kerstfeest'. De bijeenkomst wordt gehouden in de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Kees van Wijk van proefstation Akkerbouw Vollegrondsgroenteteelt te Lelystad houdt een lezing over nieuwe gewassen voor de leden van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel. Locatie is hotel De Pelikaan nabij De Koog, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Monsters co (aanvang 19 00 uur), Lord of the rings (19.30 uur) en Discovery of Heaven (21.00 uur). In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de raadsvergadering. Deze wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel (106.1 FM). De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Monsters co (aanvang 19 00 uur), Lord of the rings (19.30 uur) en Discovery of Heaven (21.00 uur). Vr. 08 4.40 en Za. 09 6.07 en Zo. 10 7.25 en Ma. 11 8.15 en Di. 12 9.05 en Wo. 13 9.17 en Do. 14 9.20 en Vr. 15 9.40 en MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD In de voorjaarsvakantie Elke middag 14.00 uur, garnalen sleepnetvissen en... naar de zeehonden. Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 TX 10 Emmie vaart in de 's middags van 14.00 tot 16.00 uur Garnalenvissen en zeehonden zien! ff Haven Oudeschild Telefonisch reserveren: 0222 - 313639 of 06 51498614 Y/y\it<>sium DAAR GEBEURT MET» Zaterdag 9 februari met Gauke, Fred en Paul Aanvang: 22.00 uur Vrij entree □EN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circurtbaan (vanaf 8 jaar) (525 nieter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin 'arks Sluftervallei Krimweg 104. De Cocksdorp, lel 316819 GreenPi KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur €7,95 p/p Ook hét adres voor feesten partijen recepties etc. Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) De gerenoveerde Schulpengat onderhoudt sinds woensdag jl. weer de dienst over het Marsdiep. Er wor den geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden ingewonnen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. 16.40 u. 18.27 u. 19.35 u. 20.25 u. 21.05 u. 21.25 u. 21.55 u. 22.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 10 februari op om 8.03 uur en gaat onder om 17.43 uur; 12 februari nieuwe maan; 14 februari springtij. BOERDERIJ - EETHUIS Vanat a.s. zaterdag zijn we weer Rnzendijk 17 (ziju-cg 11Tel: 0222 31 21 56 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9