Scouts leerden houthakken [Wat ik zeggen wou... 5 Afscheid eigenzinnig hotelier 1-1-2 .TEXELSE 2 COURANT Radio Texel JU TEXELSE«"COURANT Communicanten voor Mozambique Poppenkast in EcoMare Bazaar De Poort Theaterweek op De Hogeberg Kinderleed {f3 Kerkdiensten Wat ik zeggen wou. Medische zorg Griffier Kledingactie 'Functie griffier en gemeentesecretaris niet te combineren' IBS oud Papie Gelaagd VRIJDAG 15 FEBRUARI 2002 Scouts luisterend naar de hak-instructie van Erik van der Spek. 'Bij het hakken moet je niet je rug maar je knieën buigen. De bijl soe pel omhoogzwaaien en zonder kracht te zetten laten neerdalen, alleen maar richten. Het eigen ge wicht geeft effect genoeg'. Een fragment uit de les die men bos wachter Erik van der Spek zaterdagochtend kon horen geven in de Dennen bij De Bremakker. De leergierige cursisten waren gidsen en verkenners van Scouting Texel die hun jaarlijkse houthakkers weekend beleefden, gericht op het doelmatig en vooral veilig omgaan met zakmes, bijlen en spanzaag De scouts die zich de houthakkers kunst op deze wijze eigen maakten, kregen daarvoor een zichtbare herin nering: het insigne houtvester. Er waren totaal 24 deelnemers, waaron der een zestal dat het insigne in het verleden al had behaald. Deze oude ren kregen een aanvullende oplei ding: ze leerden hoe je het beste een kookvuur aanlegt en daarop een een voudige doch voedzame maaltijd bereidt. Het weekend begon vrijdagavond in het hoofdkwartier, waarbij de alge mene theorie op het gebied van hak ken en zagen en het maken van een kookvuur werd doorgenomen. In het bos werd daarop een avondspel ge- (Foto Harry da Graaf) speeld. Zaterdagochtend tussen tien en twaalf uur werd het geleerde on der leiding van Erik van der Spek in praktijk gebracht. Staatsbosbeheer had een aantal dennen bij de Tempeliersweg gemerkt, als teken dat ze in het kader van de les gekapt mochten worden Dat zou overigens evengoed zijn gebeurd, want Staats bosbeheer voert in het bos regelma tig dunningswerk uit: bomen worden gekapt om de overige voldoende ruimte te geven. Het weekend werd zaterdagmiddag afgesloten met workshops, houtbranden en het be reiden van een maaltijd op een hout vuur. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Politiek. De PvdA en de WD 18 00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Rooms- Katholieke kerk Den Burg (herhaling) 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19 30 u. Raadscommissie Bestuur en Organisatie Rechtstreekse uit zending vanuit het gemeentehuis. 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 18 00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Politieke uitzending. Thema avond van de sectie toerisme van het TVO. Rechtstreekse uit zending vanuit Hotel Den Burg. Discussieleider is Harry de Graaf, aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19 00 u Zendtijd voor politieke partijen (CDA) 20.00 u. Radio Noordholland Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl Op al onze advert «oliecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80,- Perjaar 59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Een aantal kinderen dat morgen mee doet aan de markt van Kotex, zal een deel van de opbrengst afstaan aan zuster Mary-Anne en haar ontwikke lingswerk in Mozambique. Het betreft hier een groep kinderen die op 21 april eerste communie doen en in het kader daarvan zijn onderricht in het delen van rijkdom en het helpen van hen die in nood verkeren. Bij een ver gelijkbare actie werd vorig |aar ƒ6000,- opgehaald, wat nog door de gemeente werd vermeerderd. De aan de actie deelnemende communicanten verkopen loten en zijn tijdens de markt herkenbaar aan een poster. Naast hun eigen spullen verkopen zij kaarten voor een speur tocht door Den Burg, waarmee een aardige prijs valt te winnen. Ook de collecte die tijdens de feestelijke eer ste communie wordt gehouden, komt in zijn geheel ten goede aan het ont wikkelingswerk van zuster Mary- Anne, die gedurende vijf jaar werk zaam was in Mozambique, maar om gezondheidsredenen terugkeerde. Wie niet in de gelegenheid is de stand bij Kotex of de eerste communie te bezoeken, maar de actie toch wil ondersteunen, kan een bedrag over maken naar het kinderpastoraat via rekeningnummer 3325.04.301, tnv H.M.J. Hin-Witte, onder vermelding van 'actie zr. Mary-Anne'. In de voorjaarsvakantie worden in EcoMare weer voorstellingen van het poppenspel Jonas Jan gegeven. De voorstelling heet 'Eet smakelijk Jonas Jan' en is gratis toegankelijk voor bezoekers van EcoMare. Gespeeld wordt van dinsdag 19 tot en met don derdag 21 februari, steeds om 12.00 en 14 00 uur. De bazaar van de gereformeerde kerk van Den Burg, die vorige week werd gehouden in De Poort, heeft onge veer 1500 euro opgebracht. Dit be drag komt geheel ten bate van het jeugdwerk van de kerk. Bij de ver loting zijn pri|zen gevallen op gele loten met de nummers 391396,399, 401507 en 569 en op het blauwe lot 77. De prijzen kunnen worden afge haald bij Marga Drijver, Bernhardlaan 160, tel. 312300. Alle 840 leerlingen van OSG De Hogeberg doen van maandag 25 februari tot en met vrijdag 1 maart mee aan de tweejaarlijkse theater- week. Zij worden verdeeld over in totaal 60 workshops, waarbij ze zich kunnen verdiepen in muziek, dans, drama, video, fotografie en beeldende kunst. In een andere workshop wordt elke dag gezorgd dat er voor een kleine 70 medewer kers een maaltijd kan worden ge serveerd. De theaterweek wordt georganiseerd in samenwerking met studenten van de hogescholen voor de kunst uit Utrecht, Leeuwarden. Amsterdam, Rotterdam en Maastricht. Het thema is dit keer Water. De studenten zijn maanden aan het 'stoeien' geweest met dit onderwerp. Welke ideeën ze hebben uitgewerkt, staat in een o .mru»,«vJcli|klv-i.J uiilrn O, wat was mijn nichtje Samantha verdrietig toen vorige week haar cavia Harry van ouderdom (zes jaar) was overleden, ledereen was in tra nen. Harry kreeg een mooi plekje in de tuin met een zelfgemaakt graf steentje en zelfgezochte plantjes erop. Op 10 februari kwam Sam(antha) samen met broer Marcel en familie naar Texel. 'Mogen we naar de kinderboerderij van kotex?' 'Ja hoor. jullie gaan je gang maar.' Bin nen vijf minuten waren ze terug met een kleine cavia. Gevonden. De cavia werd 'Texel' gedoopt en kreeg een doos toegewezen met wat gras en een zachte handdoek. Hij floot en bibberde flink. 'Hoe komen jullie aan Texel?' 'Gevonden.' En weg waren ze. Kijken of er nog meer liepen. Dit resulteerde in Wessel Texel en Wessel kropen dicht opeen en had den het samen dik naar hun zin. Het werd ons toch te gortig. 'Wijs ons eeiss waar ze vandaan komen.' On geveer honderd meter verderop, op de kruising Schoudieck/ Buytengors is een veldje waar de beestjes los rondliepen. Waarschijnlijk had ie mand met zo'n zin in jonge cavia's en dan dump je ze maar in de struiken. Wie doet nu zoiets? Ik heb altijd ge leerd (en Marcel en Sam gelukkig ook) dat je als je dieren hebt, er ook goed voor moet zorgen. Wessel en Texel hebben de reis naar de over kant goed doorstaan. Triest was wel dat bij thuiskomst bleek dat ook Snoepie (de broer van Harry) inmid dels was overleden. Ook hij heeft een mooi plekje in de tuin gekregen. Na een bezoek aan de dierenarts blij ken Wessel en Texel slechts tien of twaalf dagen oud te zijn. Ze krijgen nu drie maal daags de fles en vitamine rijk voer. Eén ding is zeker: een liefdevoller thuis hadden ze met kunnen vinden. Hopelijk heeft de oude eigenaar nu een schuldcomplex en bedenkt hij zich wel tien maal voor hij weer aan dieren begint. Irma van den Berg, Den Burg. informatieboekje, dat afgelopen week is uitgereikt aan de leerlingen van de OSG. De schoolleiding laat weten veel waarde te hechten aan de theater week. 'Hierdoor krijgen de leerlingen de gelegenheid om (verder) kennis te maken met allerlei kunstvormen en kunnen ze ook zelf podiumervaring opdoen.' De resultaten van alle in spanningen zijn vrijdag 1 maart te bezichtigen tijdens een 'uitmarkt', die in beide schoolgebouwen wordt ge houden en begint om 9.00 uur. Zondag 17 februari 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds. P A den Braanker. De Waal: 10 00 u ds. J. Vlasblom Oosterend: 9 30 u ds F van Hel den; 19.00 u. ds J. Vlasblom Oudeschild: 11.00 u ds F van Helden De Cocksdorp: 11 00 u. ds. P A den Braanker GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u ds M.G.J Roepers, viering Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 u. lees- dienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg; 10 00 u. ds. P. Lindeboom uit Assen. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10.00 u ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. dames koor, Woord- Communieviering pa rochianen, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: zon 9.30 u. De Cocksdorp: vrij 19.30 u rozenkransgebed Gollards: zat 16 00 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u Volg de weg ten leven; Wachttorenstudie, 11.20 u De zegeningen van het goede nieuws. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086,314727;314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde; Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241, Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt; Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diétiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- erl verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223^ 671552. Opname geschiedt op at vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS, Voor aanmelding, infor matie of voorlichting Humanitas Der Helder; Binnenhaven 76-77; tel] 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand er f voor spoedeisend ambulancever-kfc voer bellen; 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open var 9 00 tot 17.00 u Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen; 1 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs ofj andere verslavingen; bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bramj Guiljam, tel. 318581327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u en van| 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bei de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, Der Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u., zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11 00-12 00 en 16.00-17.00 u Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Bnrvcn «an lezer» Buiico vcr3Mwcvrdeli)khci<J «in de redecoe Spectaculair is de slome reactie van de raadsleden op het voorstel van burgemeester en wetouders om de machtigste ambtenaar van de ge meente ook de functie van griffier van de gemeenteraad te laten vervullen. Alleen Groenünks is wakkeren vindt deze dubbele pettencultuur niet po sitief voor de zelfstandigheid van de gemeenteraad. Helaas voor de de mocratie is GroenLinks de enige partij op Texel die zich hierover duidelijk uitspreekt. Met het argument van kosten besparing wordt de daadkracht van de toekomstige gemeenteraad door de overige partijen eenvoudig ver kocht. Voor de kiezer belangrijk om te weten voor hij in maart naar de stembus gaat. Hij heeft er recht op te weten welke (toekomstige) raadsle den zichzelf serieus nemen en welke niet. Jos Bakker, De Koog. De Rotaryclub Texel organiseert ook dit jaar twee inzamelingen van kle ding en schoenen onder het motto 'Geef ons de zak'. De eerste wordt gehouden op dinsdag 9 april; de tweede in oktober. De ingezamelde kleding wordt verkocht ten bate van goede doelen, zoals het Tesselhuus. De schoenen gaan voor een groot deel naar het sociaal project van Nel Bakker in Suriname. In een duaal stelsel, waarbij college en raad gescheiden zijn, zijn de func ties van gemeentesecretaris en raadsgriffier niet te combineren. Dat vindt 66 procent van de bezoekers van de website van de Texelse Cou rant (www.texelsecourant.nl) die heb ben meegedaan aan de poll. 28 pro cent van de deelnemers vindt dat Piet Zoon het werk van raadsgriffier en Iedere zaterdag haalt Scouting Tefc oud papier op in Den Burg Men wo verzocht dit vóór 10.00 uur aan de stn te zetten, in niet te grote bundels of e jj< kartonnen doos (geen plastic z&'i Gelieve er op toe te zien dat het pap!4 met gedurende lange tijd in de reojl staat. De papierwagen komt in de y< gende straten 1. Noordwester, Duw reep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslj»», Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstr;.- - aanleunwoningen, Gasthuisstrj van Beatrixlaan tot Pontweg. e' Pu gemeentesecretaris wél kan corr; neren. Deze week is de vraag: m] de noodcamping gebruikt worden: jongerenterrein? Aanleiding zijn zorgen die het CDA heeft uitgesp'u ken over het terughoudende bei V€ op campings ten aanzien van grcdj pen jonge toeristen. DAAR RED JE LEVENS MEE Hij geeft het zelf volmondig toe: 'Ik ben een gifkikker, altijd in de oppositie. Als ik zie dat er iets onrechtvaardigs gebeurt of ze belazeren de kluit, dan trek ik mijn mond open' Mogelijk wordt het dus stiller in De Koog nu Theo van Hoorn (61) zijn hotel De Zwaluw heeft verkocht en rustig aan de Beatrixlaan in Den Burg gaat wonen. De 24-jarige Matthijs Albers (uit de Hemmer) is aan de Hogeschool Hol land in Diemen afgestudeerd als 'communicatief tekstschrijver'. Hij werkt drie dagen per week bij het blad Story en is daarnaast werkzaam als freelancer. De in Zuilen (Utrecht) geboren Van Hoorn stamt uit een rood, activistisch nest. Zijn vader was machinezetter en alleen al daardoor automatisch betrokken bij het vakbondswerk. Theo, die sterk verzwakt de honger winter was doorgekomen, werd na de lagere school kelner in Limburg, ver vulde zijn militaire dienstplicht en zat vervolgens op de wilde vaart. Omdat hij in zijn diensttijd een 'onmilitaire houding' had ingenomen had hij ech ter met het bewijs van goed gedrag dat nodig was voor de nautische baan. Zijn vader eiste dat alsnog op met als argument dat Theo nooit straf had gehad, zelfs geen berisping. Het begeerde bewijs kwam toen alsnog per kerende post. Zeeziek Die vijf jaar op zee waren verre van aangenaam, want hij was voortdu rend zeeziek. Mede daarom had hij interesse voor de advertentie waarin Evert Hamerslag van pension De Zwaluw in De Koog op Texel een zelf standig werkende kok vroeg. Vier jaar lang (1965-1969) vervulde hij deze seizoenbaan in het bedrijf waarvan het personeelsbestand verder be stond uit twee werksters, drie serveersters uit Friesland en leden van de familie Hamerslag. Het hotel, dat in 1960 fors was verbouwd en uit gebreid, telde toen al 50 bedden. Ook 's winters was Van Hoorn kok, maar dan in de Utrechtse jaarbeurs. Donderslag Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de dochter van Hamerslag het bedrijf zou overnemen. Van Hoorn: 'Maar dat ging niet door. Volkomen onver wacht kregen mijn vrouw en ik in 1970 te horen dat ik de zaak kon ko pen. Een donderslag bij heldere he mel. Ik heb toch maar toegehapt'. Een hoge hypotheek en het feit dat de zaak enigszins was verlopen, maakte het begin heel moeilijk. Van Hoorn kan het afschrift tonen waar uit blijkt dat hij op de Middenstands- bank niet meer dan een tientje had. 'En de auto waarin ik reed was een oude Ford Taunus die ik van een vriend had geleend'. Verbouwingen in 1977 en 1980 maakten het bedrijf bijdetijds. Bij laatstgenoemde uitbrei ding kwamen er appartementen bij, waarvan een aantal geschikt was voor gehandicapten. De jongste ver bouwing is van 1996. Toen werden de hotelkamers tot 'studio's' gemaakt. Hotel De Zwaluw wist in al die jaren een gemêleerde klantenkring op te bouwen en te behouden. Zoals ge meld wordt de scepter overgenomen door Fred Bakker, die voorlopig op de bestaande voet verder gaat maar in tussen broedt op een andere aanpak in dombinatie met verbouwing. Hij verwacht dat de huidige 64 bedden dan met 25% mogen worden uitge breid. Pomotion Theo van Hoorn kijkt met genoegen op zijn 32 hoteliersjaren terug. Vooral van de contacten met zijn gasten heeft hij genoten. Dat was meestal wederzijds, maar het kwam ook voor dat gasten moesten wennen aan de goedgebekte Van Hoorn, die het hart altijd op de tong had. Ook anderen zaten wel eens met de tenen krom als ze met Van Hoorn te maken kregen. Met mensen als Jack W. Lut en Willem Mets was Theo van Hoorn oprichter van De Koog Promotion, bedoeld om door het organiseren van evenementen de badplaats nog aan trekkelijker te maken. Van Hoorn had zo zijn eigen opvattingen over concurrentieverhoudingen, openbare crde en aanverwante onderwerpen die in De Koog meer gespreks onderwerp zijn dan elders cp Texel. Eind jaren tachtig waarschuwde hij op 'ongenuanceerde' wijze tegen het bedrijf Jarino, waarmee het volgens hem net zo zou aflopen als met de legendarische zakenman Zwolsman En toen het zwemparadijs Calluna werd gesticht, voorspelden Van Hoorn en zijn collega Dick van de Werken van het Alfa-hotel dat dit sub tropische zwembad in financiële pro blemen zou raken en dan goedkoop in handen zou vallen van Euroase.... Van Hoorn heeft ook nog in de poli tiek gezeten. Toen J.C. (Cor) Dros het aan de stok kreeg met de door hem zelf opgerichte partij Texels Belang en met een eigen lijst de verkiezing in ging. meldde ook Van Hoorn zich als kandidaat. Hij was overgehaald door Jan Zwan, met wie hij in de strijd te gen onrecht goed door één deur kon. Verloedering Van Hoorn zegt grote zorgen te heb ben over de ontwikkelingen van de horeca in De Koog, waarbij hij vooral doelt op de restaurants. 'Toen ik des tijds begon, had je Het Witte Huis, Veronica, Selecta, De Buteriggel en Noordzee. Moet je eens kijken wat erbij gekomen is, terwijl het aantal gasten ongeveer hetzelfde is geble ven Ze maken elkaar straks af. Je krijgt er ook nog verloedering door. De ene gelukszoeker volgt de ander op en geld voor onderhoud en een knappe uitstraling is er niet. Kijk eens naar al die rotzooi en die gore bor den... Ik heb eens voorgesteld om op V gezamenlijke kosten het hele dei ook 's winters af en toe schoon|| maken. Ze voelden er niks voor'. Gastvrouwt t Van Hoorn kon zich ook erg dr v< maken over nachtelijk lawaai en e dere verstoringen van de openbz'.f orde in de badplaats. Hij vond datz f zaak er onder leed. Op een gegei g moment was hij het zó zat, dat hiji D gemeente schriftelijk verzocht om i g bedrijf een andere bestemming n geven. Het moest een huis van p zier worden met diverse gastvroff wen.... Een provocerend geint|: j Burgemeester Schipper moest ine v geval praten als Brugman om s drieste hotelier op andere gedacht - te brengen. Theo van Hoorn laat een keurig tij' drijf achter. Theo van Hoorn (links) met opvolger Fred Bakker. (Foto Hany de

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2