de bolder mJm de bolder Officiële I berichten dopend buföet 8 ur Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Azië rz\ Cantonese specialiteiten diverse banen RVT .TEXELSE COURANT Dakplaten en golfplaten Telefoon 312356 iVlAB AUTOCROSSERS OPGELET i Zondag trajecten u kuilt ons w kleur zien op: oningno- Nieuw te vestigen op Texel C.R. Scheerder Met één jaar garantie trajecten Ruimtelijke ordening I&pl Verkeersbesluiten Kapvergunning Evenementenvergunningen Meierblissen Wegafsluiting VRIJDAG 15 FEBRUARI 2002 TFxn zaterdagavond 16 februari a.s. INSCHRIJVING AUTOCROSSEN 2002 De inschrijving wordt gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in het clubgebouw van de MAB-Club aan de Hoofdweg. Deelnemers wordt verzocht om het volgende mee te brengen; - 2 recente pasfoto's - kopie van een geldig rijbewijs De kosten voor de inschrijving a 90,- dienen contant te worden voldaan MAB-Club Texel jgjfgjfgj[gj[gjfgj [51151151151151151151 L5jl51151151l51l51l51| •s?* O eS\ndisc/, ff( Groeneplaats 12, Den Burg, tel. 313833 presenteren wij in de grote achterzaal Graag vooraf reserveren S 313833 Aanvang tussen 18.00 en 18.30 uur 12,50,- p.p. 6,80 voor kinderen tot 12 jaar •Ct 25 Chinese en Indische specialiteiten/ gerechten en nagerechten Cs Vanaf 25 personen lopend buffet gehele week mogelijk na reservering, prijs op aanvraag. Ook afhalen en a la carte. Ifgjfgj[gj[5jf&ij[5jf5jfgjf5j[gj[5jr5jfgjfgjf5j[gji^jf5jf^jf^jl De Bolder is voor de gemeente Texel uitvoerder van de Wet Inschakeling Werkzoekenden. Het doel van deze wet is het aan werk helpen van langduhg werklozen en andere uitkehngsgerechtigden. Dit doel wordt onder andere bereikt door het bieden van gesubsidieerde werkplekken als opstap naar regulier werk. In het kader van deze wet worden aangeboden: Het betreft banen in tijdelijke dienst van De Bolder voor de duur van twee jaar. U wordt voor langere of kortere periodes geplaatst bij bedrijven en instellingen om werkervaring op te doen. Plaatsing binnen het eigen productiebedrijf van De Bolder behoort ook tot de mogelijkheden wan neer dit noodzakelijk is om u passend werk te bieden. Op basis van uw opleiding, eventuele werkervaring en belangstelling zal worden gezocht naar een u passende plaats. Het betreft banen als administratief medewerker, winkelassistent, onderhoudsmedewerker, productiemedewerker, medewerker groenvoorziening en diverse andere functies. In aanmerking voor een WlW-baan komen personen die minimaal 1 jaar werkzoekend zijn of een arbeidshandicap hebben De arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de CAO WIW. Wilt u (weer) aan de slag of wilt u meer weten over uw mogelijkheden om aan werk te komen? Neem dan contact op met De Bolder trajecten, Reijer Keijserstraat 12 te Den Burg. telefoon 31 31 41 en vraag naar Rei|er Vaarkamp (hoofd trajecten) of Jan Willem Rotscheid (personeelsfunctionaris). ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES - HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN TE KOOP in DEN BURG Bemhardlaan 72 -N- Onze woninggids wordt u op aanvraag toegezonden noordzijde Inlichtingen en verkoop big Makelaardij TEXEL VASTGOED B V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 II 30 25 en 0222 31 34 29 Fax: 0222 31 39 00 email: info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr P Kuip Cm. Tel. 31 ZO 31 dhr. J.P. Coulinho Tel 31 46 65 Anvjjrslotrn bij Mooi gelegen helft van een dubbel woonhuis met garage, voor- en achtertum(tje). Perceelsgrootte 239 m2 eigen grond. Het betreft hier een royaal (uitgebouwd) woonhuis. INDELING, hal/entree met trapopgang en mo dem toilet, ruime eetkeuken, ruime woonka mer. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad/douche, wastafel en 2e toilet. Vaste trap naar 2e verdieping met grote slaapkamer voorzien van keukenblok. Een keurig net onderhouden geheel, voorzien van parketvloer (op de benedenverdieping), nieuwe aardgas cv-ketel, isolatieglas, (sier) gas haard en zonnecollector op het garagedak. Aanvaarding kan ca. september 2002 geschie den. Een fijne woonlocatie op loopafstand van het centrum gelegen. TE KOOP in OOSTEREND Koetebuurt Op een fijne woonlocatie direct bij het centrum van het dorp gelegen, worden 2 half- vnjstaande nieuwbouw woonhuizen gerealiseerd. De huizen hebben een voor het dorp karakte ristieke uitstraling en knjgen beiden een bui tenberging achter in de tuin. Perceelsgrootte elk ca 90 m2. INDELING: hal/entree met toilet, woonkamer aan de voorzijde, keuken met terrasdeuren aan de tumzijde, bijkeuken. Verdieping: over loop. 3 slaapkamers en badkamer met douche- hoek, 2e toilet en wastafel Deze door architekt Jan N. Koorn ontworpen en door TEB0 te bouwen huizen zijn voorzien van aardgas cv en prima isolatie. Nadere in formatie op ons kantoor verkrijgbaar. Koopsom op aanvraag. Voor al uw bestratingen, van klein tot groot, tegen scherpe prijzen. 52 0317-421485 of 06-54927115 Ol De Bolder is voor de gemeente Texel uitvoerder van de Wet Inschakeling Werkzoekenden. He doel van deze wet is het aan werk helpen van langdurig werkzoekenden en andere uitkerings gerechtigden. Dit doel wordt onder andere bereikt door het bieden van de mogelijkheid om me behoud van uitkering uw mogelijkheden tot werk te onderzoeken en vervolgens verder op te boo wen voor diegenen die nog niet in staat zijn tot werk Voor het onderzoeken en opbouwen van uw werkmogeli|kheden wordt vaak gebruik gemaakt var de afdeling werkervaring en arbeidstherapie van De Bolder. Op deze afdeling wordt extra werk begeleiding gegeven en worden lichte werkzaamheden aangeboden. Het betreft divers montage en samenstelwerk, houtbewerking en het maken van kaarsen. Doorstroming naar andere werk zaamheden binnen of buiten De Bolder is mogelijk. Wilt u (weer) aan de slag of wilt u meer weten over uw mogelijkheden om aan werk te komen' Neem dan contact op met De Bolder trajecten, Reijer Keijserstraat 12 te Den Burg, telefoon 31 3' 41 en vraag naar Reijer Vaarkamp (hoofd trajecten) of Jan Willem Rotscheid (personeelsfunctionaris! Aangevraagde bouwvergunningen Hotel Texel bv voor het veranderen v.e. hotel a/d Groeneplaats 14 te Den Burg (ontvangen 6 februari 2002); J.H. Dorrestijn voor het plaatsen v.e. woning kantoor a/d Bosrandweg te De Koog (ontvangen 7 februari 2002); P de Vries voor het veranderen/ver groten v.e. woning a/d De Wittstraat 17 te Oudeschild (ontvangen 8 februari 2002); M. Witte voor het plaat sen v.e. woonhuis met kantoor a/d Marsweg 5 te Den Burg (ontvangen 11 februari 2002); L.J. Gamtsen voor het plaatsen v.e. garage/berging a/d Hoofdweg 67 te De Cocksdorp (ontvangen 11 februari 2002); V.V. Texel'94 voor het plaatsen van 4 lichtmasten a/d Haffelderweg 46 te Den Burg (ontvangen 12 februari 2002). Aangevraagde melding bouwvoornemen J. Post voor het plaatsen v.e. schuurtje a/d De Wittstraat 1 te Oudeschild (ontvangen 13 februari 2002). Aangevraagde monumentenvergunning Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een aanvraag om monumentenvergunning inge diend door: J.M. Bruin voor de verbouw en restauratie van een stolp a/d Nieuwlanderweg 93 te De Waal (ontvangen 13 februari 2002). De aanvraag om monumentenvergunning ligt vanaf 18 februari 2002 gedurende 14 dagen ter inzage op kamer 0.12 van de sector Grond gebied van het gemeentehuis Gedurende de termijn van terinzage- legging kunnen belangstellenden schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Gemeente Texel voor het vergroten v.e. school gebouw a/d Trompstraat 1 te Oudeschild (verzonden 11 februari 2002); A. Smit voor het vergroten v.e. re creatief opstal a/d Burdetstraat 15 te Den Burg (ver zonden 13 februari 2002); S. Smit voor het verande ren v.e. woon-winkelpand a/d Weverstraat 73 te Den Burg (verzonden 14 februari 2002); R. Hooijberg voor het vernieuwen en verplaatsen v.e. recreatief opstal a/d Postweg 205 te De Cocksdorp (verzonden 14 februari 2002). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zi/n bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift woYdt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschriiving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht. Wij wi/zen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuls. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: Th. Hin voor het plaatsen van een berging aan het Schilderend 20 te Den Burg; P Smits voor het plaat sen van een schuur/berging aan de De Wittstraat 5 te Oudeschild; J. v.d. Kamp voor het geheel vernieu wen van een woonhuis aan het Schilderend 144 te Den Burg; J.M. Zijm voor het gedeeltelijk veranderen/ vergroten van een woonhuis aan de Thijsselaan 2b te Den Burg. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 18 februari 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0 12 van de sec tor Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzageligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Rectificatie In de krant van 8 februari 2002 is abusievelijk een verkeerd adres opgenomen in het voornemen tot medewerking middels een artikel 19, lid 3 WRO. Hier onder vindt u de correcte publicatie. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: mevrouw C.M. Smit voor het veranderen/vergroten van een woning/garage/berging aan het Wilhelmina- laan 62 te Den Burg Het bouwplan is In strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 18 februari 2002 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12 van de sector Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzageligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar ma ken Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 12 februari 2002 de vol gende wijziging van bestemmingsplan in voorberei ding verklaard: Keesomlaan/Pontweg/Westerweg, klein gedeelte ten behoeve van de aansluiting van het fietspad langs de Westerweg. Het besluit ligt met bijbehorende kaart, waarop de precieze locatie is aangegeven, voor eenieder ter inzage bi] de sector Grondgebied, kamer 0 12, van het gemeentehuis. Bestemmingswijziging Burgemeester en Wethouders hebben besloten om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruim telijke Ordening het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" te wijzigen ten behoeve van: de realisatie van een opslag tussen de percelen van Hoofdweg 86 en 88. Het besluit en de wijzigingstekenmg liggen vanaf maandag 18 fe bruari 2002 gedurende twee weken ter inzage bij de sector Grond gebied (kamer 0.12) in het gemeentehuis Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijzen kenbaar maken aan het college van Burgemeester en Wethouders. Tijdelijke vrijstelling Burgemeester en Wethouders zijn voornemens tijde lijk vrijstelling te verlenen, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: de Stichting Aerotheater, Postbus 710 te Groningen, voor het plaatsen van tenten voor ongeveer twintig personen, het gebruik van een loods/schuur en het plaatsen van een toilet/douchewagen op het perceel Postweg 177 te De Cocksdorp, voor de periode van 12 juni tot en met 8 juli 2002. Deze aanvraag is strijdig met het bestemmingsplan 'Buitengebied Texel". Het conceptbesluit en de situatieschets liggen vanaf 18 fe bruari 2002 gedurende twee weken ter inzage op kamer 0.12 van het gemeentehuis, bij de sector Grondgebied Eventuele zienswij zen kunnen gedurende de termijn van de ter inzage legging schrif telijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Vrijstelling (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om op basis van vrijstelling artikel 19.1 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening medewerking te verlenen aan: het realiseren van de aansluiting van het fietspad langs de Westerweg op het reeds bestaande fietspad langs de Pontweg. Het betreft het gedeelte ter hoogte van de kruising Westerweg, Pontweg en Keesomlaan. Om de oversteek te kunnen maken van de Pontweg/ Keesomlaan naar de Westerweg komt een klem ge deelte van het fietspad buiten de verkeersbestem- ming te liggen Het plan is daarmee strijdig met het bestemmingsplan "Uitbreidingsplan Den Burg 1965 in onderdelen". De situatietekening ligt vanaf 18 februari 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bi/ de sector Grondgebied, kamer 0 12 van het gemeentehuis. Eventuele zienswijzen kunnen gedu rende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Vrijstelling (2) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens vrij stelling te verlenen met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: gemeente Texel voor het realiseren van een nood- opstelterrein voor personen auto's en auto's met ca ravan nabij de TESO-haven te 't Horntje. Het terrein krijgt een capaciteit van 400 auto's. Met de realisa tie van dit terrein wordt de verkeersdruk langs de Pontweg tijdens opgevangen piekdrukte. Het mede-gebruik van de benodigde gronden voor verkeers- doeleinden is strijdig met het ter plaatse geldende bestemmings plan "bestemmingsplan 't Horntje, gemeente Texel, partiële herzie ning". Het concept besluit met inrichtingstekening ligt vanaf 18 fe bruari 2002 gedurende vier weken ter Inzage bij de sector Grondgebied, kamer 0 12 van het gemeentehuis Eventuele ziens wijzen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schrif telijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar wor den gemaakt Facet-bestemmingsplan prostitutie Met ingang van maandag 18 februari 2002 ligt gedu rende vier weken het ontwerp-bestemmingsplan „facet-bestemmingsplan prostitutie" voor een ieder ter inzage. Op 1 oktober 2000 is het bordeelverbod opgeheven. Dat betekent dat artikel 250B in het wetboek van strafrecht, waarin het exploiteren van prostitutie in algemene zin strafbaar is gesteld, is komen te verval len. Om deze legaal geworden bedrijfstak bestem mingsplan-technisch te reguleren wordt dit facet bestemmingsplan voorbereid voor het gehele grondgebied van Texel. De termzageleggmg vindt plaats in het gemeentehuis, bureau Wo nen, kamer 0.12 Ook buiten kantooruren is het ontwerp- bestemmingsplan in te zien in de openbare bibliotheek, Drijverstraat 7 te Den Burg, op dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 20.30 Gedu rende genoemde termijn van vier weken kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze over het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar maken bij de gemeenteraad van Texel, Postbus 200, 1790 AE te Den Burg De genen die tijdig hun zienswijze hebben ingediend worden in de ge legenheid gesteld tot het geven van een nadere mondelinge toelich ting. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen: het intrekken van het parkeerverbod aan beide zij den van het Achterom, tussen de "Bananensteeg" en de inrit van de Aldi; het instellen van een stopverbod aan beide zijden van het Achterom, tussen de "Bananensteeg" en de inrit van de Aldi, het instellen van een parkeerverbod, aan beide van het Achterom, bij de laad- en loshaven van de voormalige Dagmarkt, van maandag tot en met vrijdag van 07.00-12.30 uur; het wegens rioleringswerkzaamheden in gedeeltes afsluiten voor alle verkeer van de Wilhelminalaan, tussen het Achterom (bij de Aldi) tot en met de krui sing Wilhelminalaan/Waalderstraat/Burgerhoutstraat van 18 februari 2002 tot en met 15 maart 2002 ol zoveel langer de werkzaamheden duren. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze be sluiten bi/ Burgemeester en Wethouders een bezwaarschrift indie nen binnen zes weken na de dag waarop het besluit is gepubliceerd Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten, de naam en hel adres van de indiener, de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogeli/k een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank Is Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten gehe ven Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over- eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht. kapvergunning te verlenen aan: het college van Burgemeester en Wethouders var Texel, voor het kappen van drie Italiaanse populieren in de Oranjestraat, op de grens van een toegangspad naar de achterliggende woningen. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer var, de sector Grondgebied, liggen gedurende vier weken voor belang hebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belangheb benden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping) Nadere informatie telefoonnummer (0222) 36 22 76. Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend aan: 't Stappeland b.v. voor het houden van een horecavakbeurs in Ons Genoegen op 19 maart a.s., verzonden 13-2-'02; Stichting Dorpshuis De Wiele waal voor het organiseren van de Halve Marathon van De Waal op 9 maart a.s., verzonden 13-2-'02; OTMV, afd. Texel voor het houden van een Pinkster evenement op 18,19 en 20 mei a.s. nabij Hoeve Au rora aan de Pontweg, verzonden 13-2-'02; Hand boogvereniging Eilandschutters voor het houden van een handboogweekend op 21 t/m 23 juni op hel Sportpark Den Burg-zuid, verzonden 13-2-'02. Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebben den tegen deze besluiten een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt Hel bezwaarschrift dient ten minste te bevatten, de naam en adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaar schrift is ingediend is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, sec tor Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Nadere informatie is verkrijgbaar bij bureau Bestuursondersteuning, telefoon (0222)36 21 50. Particuliere meierblissen voor dinsdag 30 april a.s. kunnen weer worden aangemeld bij de gemeente Hiervoor zijn meldingsformulieren verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis. In afwijking van voor gaande jaren zal na indiening van de melding geen ontheffing meer worden toegezonden. Bij het afha len van het meldingsformulier worden de bijbeho rende voorschriften verstrekt. Indien de melding niet wordt goedgekeurd, wordt dit schriftelijk aan melder meegedeeld. Particuliere meierblissen kunnen reeds worden opgebouwd. Aanmeldingen dienen op uiterlijk 25 april a.s. te worden ingediend. Informatie over de gemeenschappelijke meierblissen zoals de locaties, zal later bekend worden gemaakt, opbouw hiervan kan pas vanaf 2 april a.s. starten In verband met een rampenoefening is de Stengweg zaterdag 16 februari tussen 14.00 en 16.00 uur afge sloten tussen de Vuurtorenweg en de brug bij de Langeveldstraat. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via de Langeveldstraat en de Vuurtorenweg.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 8