Hoe 'aars' kan Texel worden? Eerste optreden SIGMA-team bij rampenoefening op strand 2 Oosterend neemt afscheid van gereformeerde kerk Geanimeerde discussie ondernemers Gezamenlijke oefening hulpverleningsdiensten .TEXELSE i COURANT' Radio Texel TEXELS E^COU RANT 1? Kerkdiensten Medische zorg oud Papier Dartkampioenschap Eilandcompetitie volleybal Bijeenkomst over PKB Foutje. Raad uw raad Geslaagd VRIJDAG 22 FEBRUARI 2002 SIGMA-vnjwilligster Gertie Stark helpt één van de slachtoffers, terwijl een waarnemer toekijkt. (Foto Joro«n vao Hortum) Een groep vogelaars vindt aan het strand een paar aangespoelde va ten met chemicaliën. Ze lopen ern stige brandwonden op als ze die aanraken. De inhoud slaat ook op de luchtwegen. Tot overmaat van ramp ontploft een vat als één van de vogelaars met een sigaret in de buurt komt. Dat was het scenario van rampen oefening Watersnip, die zaterdag nabij De Cocksdorp werd gehouden. Aan de verzamelde hulpverlenings diensten de taak om de ramp geza menlijk zo goed mogelijk aan te pak ken en de slachtoffers te helpen. Communicatie was daarbij een be- langnjk punt. Bij de oefening was een rol weggelegd voor het SIGMA-team Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) 14 00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Verkiezingen. GroenLinks. 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlands talig) 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 20 00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Hervormde kerk Deh Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Zendtijd voor politieke partijen. Vandaag: Texels Belang. 20.00 u. Radio Noordholland Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertontiocontraclen en annbred'ngen doartoo ziin van tospassing do Rog «ion voor hot Advertontiewozen van de Stichting ROTA. gevestigd t« Amsterdam, zoals gedeponeerd br| de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Rogeton voor het Advertentiewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80,- Per jaar 59,60.- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. (Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie). Het was de eerste keer dat het team betrokken was bij een grote rampenoefening Recent kreeg de eerste groep opgeleide vrijwilli gers de diploma's uitgereikt. Redden De oefening begint rond het middag uur. Nadat brandweer en ambulance zijn gearriveerd, lijkt het redden van de slachtoffers aanvankelijk lang op zich te laten wachten. Staand tussen de Lotus-slachtoffers laat waarnemer Marijn Smit van de regionale brand weer weten dat er eerst goed over legd moet worden met elkaar. 'Ze hebben bovendien met de rook te maken. Die is aanlandig. Ze weten nog niet wat daar allemaal inzit.Eén van de negen slachtoffers op het strand meldt ook dat overleg al het halve werk is. Wat later komen de eerste brandweermensen voorzichtig poolshoogte nemen. Op de Vlieland-boulevard zijn inmid dels de SIGMA-vrijwilligers gearri veerd. Het wachten is op de tent waarin de gewonden verzorgd kun nen worden. Het duurt een tijdje voor dat die op de bedoelde plek is. Van wege de rook moet de wagen omrijden via het boothuis van de KNRM. Dat duurt lang Achteraf, bij de korte gezamenlijke evaluatie, laat OVDG (Officier van Dienst Genees kunde) Liesbeth Miras weten dat on bekendheid van haar met het begrip 'boothuis' tot vertraging bij het aan rijden leidde. Eenmaal op de plaats van bestem ming staat de tent in een mum van tijd overeind. Met behulp van een eigen generator wordt hij opgeblazen. Bin nen worden de slachtoffers geholpen door vier verpleegkundigen en tien SIGMA-vrijwilligers. Zij maken onder meer spullen klaar voor de verpleeg kundigen, letten op de toestand van de slachtoffers en houden gegevens bij op kaarten die om de armen van de slachtoffers hangen. 'Dat zijn me dische gegevens', vertelt Henny Festen die de werkzaamheden in de tent bekijkt. Zij leidde de vrijwilligers op voor het SIGMA. 'Op de kaart staat wat de aard van de verwondin gen is en we proberen er ook naam en adres op te zetten. Het ene deel van de kaart gaat mee met de ambu lance als het slachtoffer wordt ver voerd. het andere deel blijft in de tent.' Bij elke gewonde staat een zo geheten ALS-koffer met daarin aller lei medisch gerei om hulp te verlenen. Festen: 'Elk slachtoffer heeft zijn ei gen koffer. Daardoor weet je als hulp verlener dat alles wat je nodig hebt erin zit.' Infusen 'Er moesten infusen worden aange legd'. vertelt vrijwilliger Jan Wiermg als hij één van de koffers weer in ruimt. 'Wij moesten ervoor zorgen dat ze klaar-tegen. Het mprikken is een handeling die alleen de verpleegkun dige mag uitvoeren Op het moment dat de eerste slachtoffers binnen kwamen, ging zijn volle aandacht daar naar uit. 'Dan fixeer je je op de persoon die je onder je hoede hebt Vrijwilliger Erik van der Spek twijfelde even of hij zomaar het verband tegen verbrandingen kon opentrekken voor de oefening. 'Die burnshields zijn nogal prijzig. Ik heb ze toch maar opengetrokken.' Het ging volgens hem allemaal wel lekker. Ook Festen laat weten dat ze het goed is verlo pen. De brandweer hield zich onder tussen bezig met de vaten gif. Over de dijk werden slangen uitgerold om de brand te blussen. Tegelijkertijd werd geoefend met de nieuwe piketregeling. waarbij een comman dant van de overkant de bevelvoering krijgt als de Texelse commandant Jongeneel niet aanwezig is. Een van de conclusies is dat de on derlinge communicatie niet altijd per fect was. De portofoons werkte met goed achter de dijk en onbekendheid met de plaatselijke situatie werkte soms misverstanden in de hand. De deelnemende hulpdiensten gaan de oefening nog voor zichzelf evalueren. Zondag 24 februari 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. dhr M D. Kuiper De Koog: 9 30 u. ds J Vlasblom Den Hoorn: 11.00 u. ds J Vlasblom Oosterend: zie gereformeerde kerken. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds H.D. van Zessen Oosterend: 9 30 u. ds. EJ Vledder, Waddendienst, afscheid van de gereformeerde kerkgebou wen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend 10.00 en 16.00 u. ds. T M van Dijk. don. 28/02: bijbel lezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. R. Kuitse uit Amsterdam, extra col lecte voor het doopsgezind vor mingswerk. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10 00 u. ev. Jan Groenveld uit Andijk. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19 30 u. The Gospeltrain, themaviering, uitz via De Lichtboei; zon. 10.45 u. heren koor. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 9.30 u Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u: Met Jehovah's verenigde organisatie dienst verrichten; Wachttoren studie, 11.20 u Jehovah - Het subliemste voorbeeld van goed heid. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8 00 u.: Dokter K. Eissen, Maricoweg 5a, tel 0222-320005 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461 Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24. Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voorafspraken elke werk dag van 8 30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wienngen. Opvragen via tel. (0223) I 671552 Opname geschiedt op ad-1 vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met I HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor-1 matie of voorlichting: Humanitas Den I Helder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-.noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van I 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-1 8844. In spoedeisende gevallen: 1-1 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom- laan 11, Den Burg, tel 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp |j bij problemen met alcohol, drugs ol I andere verslavingen: bel tijdens kan-1 tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). I Toeristenpastoraat: Bram Guil-1 jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, I alarmering, klusjesdienst, huishou-1 delijke dienst, versteldienst. Spreek-1 uur van 9.00 tot 10.00 u. en van I 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, I Molenstraat 2, Den Burg. Tel I 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13 00 en 15.00-17.00 u; zondag] 11 00-12.00 en 16 00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen De Samen Op Weg Wadden gemeente Texel in Oosterend neemt zondag afscheid van het ge reformeerde kerkgebouw aan de Peperstraat. Alle diensten van deze gemeente worden in het ver volg in de Maartenskerk (her vormde kerk) aan de Kerkstraat gehouden. Het afscheid van het gereformeerde kerkgebouw is het zichtbare gevolg van het samen gaan van de gereformeerde kerk van Oosterend en de hervormde Waddengemeente tot de Samen Op Weg Waddengemeente Texel, waartoe ook Oudeschild en De Cocksdorp behoren. Ook in laatst genoemde dorpen bezit de ge meente kerkgebouwen. De afscheidsdienst begint om 9.30 uur in het gebouw aan de Peper straat. Voorgangers zijn dominee Vledder en dominee Der Nederlan den. Medewerking wordt verleend door de cantorij en de blazersgroep van Excelsior. In de loop van de dienst verplaatst de gemeente zich naar de Maartenskerk. Na afloop wordt koffie geschonken in het ker kelijk centrum, waar foto's en ander materiaal uit de geschiedenis van de gereformeerde kerk te zien zijn. Het gebouw heeft een rijke historie, waaraan veel mensen verbonden zijn. De kerk werd in 1897 in gebruik ge nomen ter vervanging van een hou ten kerk. Het geld voor de bouw kwam onder meer van een rijke we duwe uit Wirdum, de vorige stand plaats van de toenmalige dominee Rooseboom. Het kerkelijk centrum blijft voorlopig bestaan. De kerkelijke gemeente on derzoekt de mogelijkheid voor de bouw van een kerkelijk centrum aan de Oesterstraat. Als dit kan worden gerealiseerd, zullen het jeugdgebouw aan de Oranjestraat, het kerkelijk centrum en het kerkgebouw aan de Peperstraat worden verkocht. Voor het open Texels dartkampioen schap, dat zaterdag vanaf 18.30 uur wordt gehouden in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen, hebben zich maar liefst 146 deelnemers aange meld, waaronder vijftien vrouwen. Er wordt op twintig banen gespeeld, eerst in poules van vier, vervolgens volgens het knock-outsysteem. Programma donderdag 26 februari Veld A, heren 18.30 Autocentrale-Teso Kobeko 19.15 Kobeko-CVI Teso 20.00 Maarcobouw-OSG DGM 20.45 DGM-Grooten Slock OSG 21.30 Sportshop 2-Agrifirm Cocky 22.15 Cocky-Super Sportshop 2 Veld B, gemengd/heren 19.15 Wiersma-NBC Kevermuseum 20.00 Nioz-Kevermuseum Zandbank 20.45 Rabo-Zandbank Nioz 21.30 Beverdam-De Wit Inst. Rabo 22.15 Balcken-Tatenh. 1 Beverdam In verband met de voorjaarsvakantie haalt Scouting zaterdag geen oud pa pier op Oud papier kan wel worden in geleverd in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Inwoners van het dorp ko men tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden in geleverd bij de schapenboet in De Mars. naast het gebouw van Kotex. Zaterdag wordt in De Koog oud papier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de contai ner aan de Nikadel te brengen Veld C, dames 18.30 Dros-Westerlaken Eierl. H. 19.15 Eierl H.-Slagerij lepe Nokanto 20.00 Wessels-Nokanto Sportshop 20.45 Durper D -Sportsh. Jozefsch. 21.30 Timmer-Jozefschool Haarst. 22.15 Haarstudio-Klif 12 Timmer Wedstrijdleiding Edith en Kees (tel. 313363/310221) Uitslagen 19 februari Maarcobouw-Agrifirm 3-0; Kobeko-Teso 3-0; Texelse Autocentrale-Tatenhove 1 0-3; Paal 28/ De Krim-CVI 2-1; Sportshop 2-Super de Boer 3-0; Natuurwmkel-Smash'68 3-0; De Krim- B&Bv/dVis&Den Boer 2-1Piranha-Milly's 3-0; De Rival-SparGoënga 1-2; Durper Drup-Jozef school 1-2; Haarstudio-Westerlaken 3-0; Timmers Bakkerij-Slagerij lepe de Boer 1-2; Keurslager Dros-Sportshop Texel 0-3; Wessels Ontwerptl-Klif 12 3-0; Nokanto-Eierlandsche Huis verzet naar 5 maart, aanvang 18 30 uur. Kamerlid Luchtenveld (VROM en BiZa) spreekt maandag tijdens een bijeenkomst in de kleine zaal van schouwburg De Kampanje in Den Helder over de Planologische Kern beslissing Waddenzee (PKB). Ook Rob Wortel (directeur van TESO) en H. Cornelje (secretaris van de Regio nale commissie Noordelijke Zeeha vens), zullen hun mening over dit onderwerp geven. Omdat de haven in 2005 moet zijn aangepast aan de nieuwe schepen, staat TESO niet onwelwillend tegenover verplaatsing ervan. Plannen om de veerhaven te verplaatsen, waardoor het verkeer vlotter kan worden afgewikkeld, kun nen echter door de PKB naar de prul lenmand worden verwezen. De bij eenkomst, georganiseerd door de WD Den Helder, begint om 20.00 uur. Nu bijna heel Texel is voorzien vaj komborden, kan er geen misverstai meer verstaan over de grens waart automobilisten de bebouwde kor binnenrijden. Behalve aan de Bos] randweg in De Koog. Hier is hl nieuwe kombord namelijk in omgi keerde richting geplaatst.. Redi voor deze twee passanten het boi met enige verbazing te aanschoi Wen(Foto Gemrd Th Opknappen van de veerhaven, her stel van het landschap, totale sloop van het raadhuis, het ontwikkelen van meer Texelse spijzen en dran ken, invoering van de vakken lo kale aardrijkskunde en geschiede nis op de scholen, strijd tegen verloedering en vervuiling, herstel van de differentiatie in verblijfs- accommodaties, het ontwikkelen van een 'Texelse' architectuur en het aantrekkelijk maken van Texel voor jonge toeristen. Aldus een greep uit de onderwerpen die woensdagavond in hotel Den Burg geanimeerd werden besproken door Texelaars die zich in bijzon dere mate betrokken voelen bij de toeristische toekomst van het ei land. Rode draad was de wense lijkheid dat Texel zich in allerlei opzichten nog sterker dan tot dus ver onderscheidt van andere toe ristische gebieden en daardoor een nog grotere belevingswaarde krijgt. Texel moet vooral anders ('aars') zijn. De drukbezochte avond, die recht streeks door radio Texel werd uitge zonden, was georganiseerd door de sectie toerisme van het Texels Ver bond van Ondernemers. Als discussieleider was Harry de Graaf ingehuurd. Die wilde meewerken on der voorwaarde dat het iets anders mocht worden dan een gebruikelijke, meestal saaie forumavond. Nadat bij de voorbereiding was geïnventari seerd waarover gepraat zou worden, schreef De Graaf over zeven onder werpen een column, die moest uitda gen tot reactie. Woensdag presen teerde hij deze verhaaltjes, die volgens hemzelf allemaal met één korrel zout genomen moesten wor den, maar die wel degelijk een se rieuze kern hadden. Elk verhaaltje werd afgesloten met een samenvat tende stelling, waarop druk werd ge reageerd. Voordeur De Texelse veerhaven is de lelijkste haven van het waddengebied. Veel beton en staal, onvriendelijke gebou wen en onnodig veel lichtmasten waardoor het terrein 's avonds een in dustriegebied in de randstad lijkt. De eerste en de laatste indrukken die bezoekers opdoen, zijn dus weinig idyllisch De stelling was: geef Texel een mooie voordeur. Dat zou te be reiken zijn door diverse maatregelen zoals het beplanten van de duinen, het slopen van overbodige objecten en het toestaan van een 'rand' woningen in traditionele stijl. Er kwamen ongeveer evenveel positieve als negatieve reacties op deze stel ling. In een andere column werd gecon stateerd dat het groene cultuur landschap van Texel danig in kwali teit is achteruit gegaan, gevolgd door een pleidooi voor landschapsherstel. Het echte tuinwallenlandschap dat momenteel slechts een klein deel van Texel beslaat, zou uitgebreid moeten worden. Gebouwen zoals de voor malige zuivelfabriek zouden alsnog moeten verdwijnen. Moderne agrari sche loodsen zouden gesloopt moe ten worden als ze hun functie verlie zen en de schapenhouderij moet voor boeren weer aantrekkelijk worden gemaakt. Ten aanzien van dat laatste had TVL-voorzitter Harry Wuis vanuit Amsterdam per e-mail het idee geop perd om lammetjes door het publiek financieel te laten adopteren. Een cynische reactie kwam daarop woensdag van kampeerboer Piet Blom. Hij vond het een idee van niks en zag liever dat de boeren meer mogelijkheden krijgen om een graan tje mee te pikken van het toerisme. 'Als op deze manier ons inkomen op peil wordt gehouden zijn we ook in staat om voor een mooi landschap met lammetjes te zorgen'. Reclame Een andere stelling die de tongen in beweging bracht was een pleidooi om reclameboodschappen in het Texelse buitengebied totaal te verbie den en de reclame in de dorpen te rug te brengen tot kleine proporties. Met name reclame voor wereldwijd bekende producten die je elders in het land overal tegenkomt, zou op Texel moeten ontbreken. Dat gaf in stemming maar ook protest. Kees van der Kooi vond dat Texel ook wat betreft zijn reclame-uitingen een af spiegeling mag zijn van Nederland. In andere stellingen werd een lans gebroken voor het ontwikkelen van nieuwe. echt-Texelse producten zo als hoogalcoholische drankjes (met het keurmerk 'Tesselisaars') waarmee De Graaf zelf had geexperimenteerd en voor het bestrijden van graffiti, kauwgum, zwerfrommel en andere vormen van vervuiling, met name in De Koog. Argument was dat een schone, smaakvolle en goed onder houden omgeving bijdraagt aan een sfeer waartoe positief ingestelde recreanten zich aangetrokken voelen. In een andere stelling werd een lans gebroken voor het bereikbaar hou den van Texel voor een zo 'breed' mogelijk publiek. Mensen van uiteen lopende culturen, leeftijden en inkomensklassen moet hier iets van hun gading kunnen vinden. Dan is Texel minder kwetsbaar in tijden van economische recessie en voor het vakantiepubliek zelf is het ook leuker. Het was De Graaf meer dan eens opgevallen dat in 'goedkope' accom modaties vaak mensen zitten die best meer kunnen betalen, maar hun vakantiebudget gewoon anders ver delen. Ze gaan bijvoorbeeld vaker uit eten. Hij presenteerde als betreurens waardig feit dat Texel de afgelopen jaren steeds minder jongeren trekt. Groepsverblijfexploitant Gerard Bak ker zette daar echter een vraagteken bij. Hij had een andere indruk, wat de vraag opriep hoe nu eigenlijk de leef tijdsopbouw is van het toeristische publiek op Texel. Een 'ouwe lullen- eiland' moet het niet te worden, maar ook geen jongerencentrum. Raadhuis Opmerkelijk veel instemming kreeg de stelling dat alleen door het totaal verdwijnen van het raadhuis de mo gelijkheid wordt geschapen om van Groeneplaats en omgeving weer een levendig centrum te maken. Want dan ontstaat samen met het park een ruim terrein waar een gevarieerde 'dorpse' bebouwing tot stand kon worden gebracht rond een nieuwe, wat kleinere Groeneplaats. Deze wijk zou de vorm van een ring kunnen hebben en mogelijkheden bieden voor publiek trekkende woningen, winkels, horeca en maatschappelijke bestemmingen. Volgens Jook Nauta, die in het verleden veel onderzoek heeft laten doen naar herstel van het hart van Den Burg, zou zo'n project financieel haalbaar zijn. Een nieuw raadhuis zou kunnen verrijzen op of in de buurt van de huidige ijsbaan. Alleen raadslid Arthur Oosterbaan van Groenlinks zag problemen. Hij dacht dat er vanuit de burgerij verzet zou komen tegen het raadhuis op de nieuwe plek. Raad hoe de gemeenteraad na d verkiezingen van 6 maart is samen gesteld en win een reischeque te waarde van €225,-. Meedoen is sim pel: raad hoeveel zetels de verschi lende partijen bij de aanstaande ve' kiezingen behalen en geef det aantallen door aan de redactie vané Texelse Courant, Warmoesstraat 4! Den Burg. Dat kan ondermeer doo een briefkaart of e-mail naar de re dactie te sturen. Het e-mailadres redactie@texelsecourant.nl. Winna; is degene die het dichtst bij de we, kelijke uitslag zit. ledereen van ach! tien |aar of ouder kan meedoen, prijswinnaar wordt bekend gema; tijdens de Verkiezingsavond die woensdag 6 maart in Question Plazi wordt gehouden. De inzending» moeten uiterlijk maandag 4 maarlf ons bezit zijn. Let erop dat het totaal aantal zetel- vijftien bedraagt. Bij gelijkluidend: voorspellingen is degene die he' opkomstpercentage het dichtst be nadert de winnaar van de reischeqw' ter waarde van €225,-. Meer informatie op websili www.texelsmeuws.nl. De 23-jarige Lisette Moerbeek ui Den Burg slaagde aan de Reta Bussiness School in Leeuwarder voor de opleiding Retail Manage ment. Haar eindscriptie handeld: over 'het winkelcentrum als mert' waarin mogelijkheden om een plan- matig ontwikkeld winkelcentrum at merk 'in de markt' te zetten word» aangedragen. Per maart treedt zij at' receptioniste in dienst van Landa' Greenparks Sluftervallei.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2