Autocrosser als vedette terug uit Nieuw Zeeland 'Niet-monumentale boeten behouden' E Bijzondere potten of niet? Pascal Spigt op één pagina met Tiger Woods Klaverjassers Veeger in de lift Van der Kooi opent winkel in Den Helder uit het Cabaret-café Echt TEXELSE COURANT' - Kritiek koppeling gemeentesecretaris en raadsgriffier ÉXNvL'V""' Brede sympathie voor reddingsplan Kamercommissie naar Texel VRIJDAG 22 FEBRUARI 2002 geland is het al gekte, maar die Nieuw Zeelanders kunnen er helemaal wat van. We werden 's morgens om acht uur opgehaald en naar een radio studio gebracht, voor een interview. Een Nederlander die aan zo'n toer nooi meedoet, is natuurlijk best bij zonder Je weet echt niet wat je over komt. Ik deed mijn verhaal en heb iedereen nog maar eens uitgebreid bedankt.' Dat de Texelse coureur als topsporter werd behandeld, blijkt ook uit de vele publicaties die hij heeft overgehou den aan zijn reis. Zijn sterrenstatus wordt bevestigd door een sportieve foto en een artikel in een sportkrant. Op dezelfde pagina staat de golfster Tiger Woods afgebeeld. 'Op één pa gina met zo'n beroemdheid, dat is toch fantastisch.' Woods zat tijdens het WK ook op de tribune. 'Hij werd met een helikopter ingevlogen. Zijn caddie was eén van de coureurs op het toernooi. In totaal streden 90 Nieuw Zeelanders voor een kwalificatie. 'Er werd in de voorrondes op het scherp van de snede gereden, want er mochten er uiteindelijk maar twintig door. Als buitenlanders waren wij al geplaatst. Maar om het gevoel met de baan te krijgen, trainden we wel. Ik reed twee keer de tweede tijd, één keer de derde en één keer de vierde. Onze prestaties waren vergelijkbaar met die van de Nieuw-Zeelanders.' De loting viel voor Spigt niet positief uit. 'Ik stond helemaal achterin. Toch reed ik van de 26ste plaats naar de 17de, De tweede heat maakte ik vanaf de elfde plaats een wereldstart. Ik reed in vierde positie en was bijna over de finish, toen mijn Engelse vrienden de boel zo nodig moesten verstieren. Ze lagen over elkaar en de rode vlag ging omhoog. Opnieuw starten dus en ook toen reed ik een prima positie. Ik haalde twee achter blijvers in en reed binnendoor en lag op de zesde plaats Maar toen werd ik van achteren geramd door een Nieuw Zeelander. Als Europeaan ben je daar toch vogelvrij. Ik ging met 100 kilometer per uur de baan af en ramde achterwaarts tegen een be tonnen muur. Er reed daarna nog ie mand boven op me, maar daar heb ik al niets meer van gemerkt. Ik ben 15 seconden buiten westen geweest. Toen ik bijkwam, stond er al een dok ter bij de wagen. Dat is daar allemaal perfect geregeld. Pas in de pits mocht ik uit de auto. Afgezien van wat blauwe plekken mankeerde ik niks. Maar de auto lag in puin, dus de derde manche kon ik wel vergeten. Ach, éen keer finishen en toch nog een 17de plaats kun je niet echt slecht noemen. Na afloop ben ik nog geïnterviewd voor de televisie, ik heb shirtjes geruild, een ereronde ge maakt door het stadion en heel veel foto's met handtekeningen uitge deeld. Op een gegeven moment stapte er een vader op me af. Zijn zoontje had een tekening voor me gemaakt. Dat doet je toch wel wat.' Met het startbewijs alweer op zak is Spigt vastberaden volgend jaar op nieuw naar Nieuw Zeeland af te rei zen. Tenminste, als zijn chef bij de marine hem verlof verleent. Daar ziet het wel naar uit. 'Judoka Mark Huizinga krijgt ook extra verlofdagen, dus waarom ik niet. Een WK is im mers een WK.' Terug in Nederland stond een glimmende prijs voor hem klaar. De crosswagen die hij speciaal in Engeland liet maken, is verkozen tot de mooiste stockcar van 2001 'i ,T '„Igfw Gerda en Freek Veeger hebben de stijgende lijn bij Klaverjasclub Den Burg deze week weten vast te hou den. Door de negentiende ronde op hun naam te schrijven, stijgen zij flink in het algemeen klasse ment en pakken zij de leiding in de vierde periode. In het algemeen klassement houden Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp on danks de laagste score van dit sei zoen de leiding stevig in handen. Voor Gerda en Freek Veeger duurt de competitie te kort. Het duo heeft de laatste weken de smaak flink te pak ken, maar zette de eindsprint te laat in om in de strijd om het club kampioenschap nog potten te kun nen breken. Ook in de negentiende ronde ging alles naar wens. Zij tikten deze week 7420 punten af. een score die goed was voor de rondewinst. Zij stijgen met stip naar de zevende plaats. Ook Guusta Lmneman en Jitze de Vries waren zeer tevreden met hun avondscore. Zij pakten 7273 punten mee en dat was goed voor de tweede plaats in de ronde. In de vierde pe riode nemen ze nu de tweede plaats in. In het algemeen klassement stij gen ze van de achttiende naar de veertiende plaats. Cees Vinke en Gerrit Smit pakten de derde plaats en wisten met de score van 7223 punten het vorige week verloren terrein weer te herwinnen. Zij staan nu weer in de top vijf. Fenny en Rob Caspers behaalden de vierde plaats met 6983 punten. Zij profiteer den van de 'misstap' van koplopers Lieuwe van der Veen en Hans West dorp, die voor het eerst dit seizoen minder dan 6000 punten behaalden. De achterstand van het echtpaar Caspers is echter nog steeds ruim 4000 punten en dat is te veel om in de komende maand nog te overbrug gen. Femmy Schuring en Frans Bos herstelden zich van een kleine inzin king en pakten met 6901 punten de vijfde plaats. Dit duo is dit jaar uitste kend op dreef, waarbij Schuring goed heeft geprofiteerd van de grote erva ring van haar maat. Zij staan na deze week weer op een tiende plaats. Het gemiddelde was ondanks het lage aantal marsen (33: de op één na de laagste score van dit seizoen) met 6257 punten nog redelijk goed. In het algemeen klassement bezetten Theo Witte en Rosa Harbers achter de koppels Van der Veen en West dorp en Fenny en Rob Caspers de derde plats. John Vlaming en Erik Jan Geus staan vierde, Cees Vinke en Gerrit Smit vijfde. GroenLinks, Texels Belang en de PvdA hebben moeite met de com binatie van raadsgriffier en ge meentesecretaris in één persoon. Dat bleek tijdens de raads commissie bestuur en organisatie. 'Het is omstreden binnen de fractie', zei Arthur Oosterbaan (GroenLinks). 'We zijn ermee akkoord gegaan, maar we zijn voor een splitsing van beide functies als het toch problemen op levert.' Texels Belang zet vraagtekens bij de kosten van de raadsgriffier en de dubbelfunctie, liet Corrie Heijne weten. Met de duale veranderingen in het lokaal bestuur krijgt de gemeente raad na de verkiezingen een eigen griffier. Texel heeft en/oor gekozen die functie door gemeentesecretaris Piet Zoon te laten invullen, omdat het behoorlijk prijzig zou zijn om een aparte raadsgriffier aan te stellen. De partijen bespraken voornemens die burgemeester en wethouders hebben opgesteld met het oog op de dualisering. Een daarvan is het instel len van nieuwe commissies die zich slechts met één onderwerp bezig houden. Dan gaat het om aparte commissies voor de haven van Oudeschild, huisvesting hulpver leningsorganisaties, welzijnsacco- modaties, verbouw/nieuwbouw ge meentehuis of alleen het Masterplan Water/riolering buitengebied bespre ken Volgens Arthur Oosterbaan zou den die onderwerpen goed in de be staande commissies kunnen worden ondergebracht. Corrie Heijne pleitte Zijn ze bijzonder of niet? Dat is de vraag die een vrouw uit Den Hoorn al een tijdje bezighoudt over twee bloempotten die ze in huis heeft staan. Op de ene kant van de potten staat volgens haar VOC, op de an dere kant staat 1852. 'Het is dus mogelijk dat ze gemaakt zijn voor een viering.' De bloempotten zouden vol gens haar aanvankelijk tentoonge steld worden op een expositie over de VOC. Dat ging echter met door, omdat er te weinig bekend was over de herkomst. Opvallend is dat de 'C' van VOC geschreven is als een '5'. Volgens de vrouw is echter wel een C. 'Iemand moet die letters destijds uit de losse pols hebben geschil derd.' Ze wil graag van andere men sen weten of zij meer kunnen vertel len over de potten. Zij kunnen contact opnemen met de redactie van de Texelse Courant, tel. 362620. Kees-Jaap en Aaf van der Kooi van K&A Stores (de opvolger van Dros' Magazijnen BV) openen binnenkort een meubelzaak in Den Helder. Deze winkel, met de naam K&A Wonen, richt zich op 'de laatste trends voor een brede doelgroep' en verkoopt 'zeer voordelig ge prijsde (slaapkamer)meubelen, kleinmeubelen en woonacces soires'. Concurrentieoverwegingen vormden de reden voor het echtpaar Van der Kooi een nieuw bedrijf te openen. 'We zitten altijd op het vinkentouwtje. De markt verhardt ieder jaar meer en je moet in onze visie dus niet al je spaar centjes inzetten op één paard', laat Kees-Jaap van der Kooi weten. 'Daarbij vinden we het ook leuk om grootschaliger te ondernemen. Op deze manier blijf je jezelf ontwikkelen. Onderuitzakken is niks voor ons.' De bal kwam aan het rollen nadat Van der Kooi in contact was gekomen met Intres, eigenaar van bekende winkelformules als Intersport, Libris en First Lady. Het bedrijf stelde het echtpaar voor om Runner te exploi teren, 'een vrije jonge, doch reeds succesvolle franchiseformule'. Sa menwerken in franchiseverband - waarbij de ondernemer zijn zelfstan digheid bewaart maar ondersteuning op een breed gebied krijgt van een centrale onderneming - stond de Van der Koois wel aan. Kees-Jaap is al zeventien jaar bekend met deze wijze van ondernemen en zit bovendien in het landelijke bestuur van Intertoys en Etos, waarvan hij zelf twee winkels op Texel exploiteert. 'Franchise is voor ons de enige manier om je acti viteiten op gestructureerde wijze uit te breiden.' De meubelbranche is betrekkelijk nieuw terrein voor ze, maar de Van der Koois zien goede mogelijkheden er een florerend bedrijf van te maken. 'Door de komst van veel televisiepro gramma's worden mensen op ideeën gebracht en willen ze hun interieur wat vaker vernieuwen of aanpassen. De consument gaat dan automatisch op zoek naar aantrekkelijk geprijsde meubelen. Ook in de verhuursector - van appartementen en bungalows - merk je dit verschijnsel. Met minder hoge investeringen word je in staat gesteld de inrichting actueel te hou den.' Sinds 1 februari huren de Van der Koois een nieuw bedrijfspand van circa 1500 vierkante meter in het Ravelijncenter in Den Helder. 'Dé woonboulevard voor de Kop van Noord-Holland. Texel heeft te weinig achterland om een dergelijke formule te exploiteren, maar in Den Helder ziet het er veelbelovend uit.' Het pand is 'kaal' opgeleverd en zal dus eerst enige aanpassingen nodig hebben. Als alles volgens plan verloopt, gaat de winkel half april open. De dage lijkse leiding komt in eerste instantie in handen van Kees-Jaap van der Kooi zelf. Hij wordt daarbij geassis teerd door vaste medewerkers en enkele hulpen, die op koopavonden, zaterdagen en in de vakanties actief zijn. Ondertussen wordt gezocht naar een assistent-bedrijfsleider. In totaal zullen in de bedrijven op Texel en in Den Helder straks zo'n 25 mensen werkzaam zijn. viCSïWjöS'Sv. -OM V. - Een meerderheid in de raad wil dat de gemeente haar uiterste best doet om ook schapenboeten die niet op één van de monumenten lijsten staan in stand te houden. Over de manier waarop verschil den de leden van mening. Het on derwerp werd dinsdag besproken in de commissie Ruimte, Wonen en Economie. Dat gebeurde op ver zoek van het Burgerinitiatief, Texelaars die door de raad zijn ge vraagd om met voorstellen te ko men. Het Burgerinitiatief vindt dat de ge meenteraad maatregelen moet ne men om de dreigende teloorgang van schapenboeten een halt toe te roe pen. Dat heeft nogal wat voeten in de aarde, zo constateerden de leden zelf. Eigenaren van een boet die op de gemeentelijke monumentenlijst staan, kunnen voor de restauratie maximaal 60 procent van de kosten terugkrijgen. Maar voor de dertien boeten die met aan de bouwkundige criteria voldoen en niet als monument worden aangemerkt, is geen cent overheidsgeld beschikbaar, terwijl ze wél 'waardevolle elementen in het cultuurlandschap vormen'. Het op richten van een subsidiefonds waar mee deze niet-monumentale boeten kunnen worden gerestaureerd, is vol gens het Burgerinitiatief één van de mogelijkheden om de problemen aan te pakken. De andere is deze boeten alsnog op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen, al dan niet via minnelijk overleg met de ei genaar. 'Hierbij dient in overweging te worden genomen dat Texelaars die een boet bezitten verantwoordelijk zijn voor een waardevol stukje cultuurhistorie. Toch ontbreekt in een aantal gevallen de bereidheid om mee te werken aan restauratie', aldus het Burgerinitiatief. Niet dwingen De leden van de commissie Ruimte, Wonen en Economie toonden zich zonder uitzondering bezorgd over het lot van sommige boeten. Maar over de aanpak om deze gebouwen te behouden, liepen de meningen uit een. Wél was iedereen het er over eens dat de eigenaar niet mag wor den gedwongen zijn boet te restaj Rc reren of op de monumentenlijst ijL plaatsen. 'Minnelijk overleg is primjj Maar we blijven afhankelijk van oji eigenaar', betoogde Maria van d*( Spek namens de WD. Arthur Oost{$» baan vond plaatsing op dl monumentenlijst de beste oplossin In Gezien het grote maatschappelif be belang van de boeten mag daart ex best wat druk op de eigenaar worde va uitgeoefend, vond ook Ger®»t Weijers, die momenteel als onafharijL kelijk raadslid optreedt. Wél zou taT plaatsing op de monumentenlijst vm| gens Oosterbaan moeten wordr™0 voldaan aan de voorwaarde dat boet middenin grasland staat, zo«p ze van oorsprong zijn gebouwd. 'Nei alleen de boet zelf is monumentaaBv Een verplaatsing van de boet, zod.™ de eigenaar deze handiger zou ku i nen gebruiken, wees Oosterbaan n, op voorhand af, mits dat naar gr® land gebeurt. 'En bij voorkeur nar een plaats waar er vroeger al és heeft gestaan.' Frans Visman (D66) sprak van er 'goed initiatief', maar zei dat niet k dere boet voor restauratie in aanme king komt. 'Sommige zijn al ee ruïne. Als je die nog eens zou ve plaatsen en van de oorspronkeli|l materialen bijna niets overblijft, da heeft het weinig zin meer.' Jan Kou hof (CDA) vroeg zich af hoe de fin® ciering zou moeten worden geregel terwijl Dick Drijver (Texels Belanc Hans Roeper (PvdA) en Ger® Weijers er bij voorbaat al van ove tuigd waren dat de reddingsactie ee hoop geld gaat kosten. Driiver voeld er wel voor de subsidie te verhoge naar negentig procent van restauratiekosten, zodat de bereid heid groeit bij de eigenaren. 'We zu v' len de middelen er dan natuurlijk na ti bij moeten zoeken, maar desnoott v ga je opknappen in fasen. Ze hoe; s niet per se allemaal tegelijk.' Roep h zei dat moet worden gezocht na. een manier om de boeten weer ra - dabei te maken. 'Eventueel stal jes|r paarden in.'Voorwaarde voor Roep was dat de boeten, zoals vroeger, een soort ruime cirkel rond de dorpe r staan. 'Maar of er nou paardenn schapen staan, zo kan de geschied; nis zich herhalen.' H Pascal Spigt (rechts), in gezelschap van drie andere Europese deelnemers aan het WK stockcar racen in Nleuw-Zeeland. voor terughoudendheid bij het instel- len van nieuwe commissies. 'Het le vert veel extra werk op.' Jan Koolhof (CDA) zei er ook weinig in te zien. Hans Roeper (PvdA) pleitte ervoor om van tijd tot tijd te bekijken of een commissie voor een bijzonder project nodig is. Frans Visman (D66) zag er wel de voordelen van in. 'Het is goed voor de communicatie.' Het college stelt ook voor niet-raads- leden voortaan zitting te laten nemen in commissies. Mensen die op de lijst van een partij staan bij de verkiezin gen, maar nier gekozen worden, moeten daarvoor in aanmerking ko men. Texels Belang toonde zich te gen dat voorstel. Burgemeester Joke Geldorp zei daarop dat met een wei gering vooral de kleine fracties bena deeld worden. 'Op deze manier kun nen zij ook een voorzitter leveren voor een commissie.' 'Pip Bamard en Janien dc Bruijn bespreken het lokale nieuws' Ik ben weliswaar geen weerman bij RTL4, maar waag me toch ook wel eens aan een korte overdenking. Doorgaans niet bij een interkerkelijke evangelische bijeenkomst, maar ge woon thuis. Bijvoorbeeld met Oud en Nieuw. Vroeger ging ik dan altijd met mijn dagboek aan de grote, ronde tafel in de voorkamer zitten en telde ik - op papier - mee af: tien, negen, acht, zeven, zes... en tadaa, voor je het wist was het zomaar een ander jaar. Een heel nieuw jaar. Goh, wat vond ik dat altijd een belangrijk mo ment. Op het dramatische af. Met dikke tranen op de wangen dacht ik dan aan het afgelopen jaar, aan al die dingen die voorbij waren en die ik nooit meer zou beleven en die nu toch echt tot het verleden behoorden. Ik wist toen nog niet dat ieder einde een begin is. Dat iedere dag een nieuwe dag is, en met alleen een dag in een nieuw jaar. Ik wist toen nog niet dat alles gewoon doorgaat, ook je gevoel. Dat zelfs de dood dat niet kan stoppen. Maar er is tegenwoordig zoveel vals sentiment, dat het steeds moeilijker lijkt te worden om te weten wat je écht voelt. Echt, diep van binnen. Dat stond ook in het juryrapport van het Amsterdams Kleinkunstfestival. Dat je als cabaretier met moet doen alsof, maar dat je je eigen gevoel moet aan spreken, dat je moet nadenken over de boodschap die je hebt uit te dra gen. Dat je met bang bent een me ning te geven. De mensen hebben er geen boodschap aan als ie je ver schuilt achter typetjes en mooie woorden. Net als met de verkiezin gen. We geloven niet meer in mooie beloftes van een land van melk en honing. We geloven niet meer dat het allemaal wel goed komt als we maar op de juiste partij stemmen. We zijn mondiger geworden en denken zelf meer na. En ondertussen maken we ons druk om van alles en nog wat Over hondenpoep en over windmolens, over echte euro's en valse facturen, over hondenpoep en over kunst, over het raadhuis en de Groeneplaats, over kunst en over hondenpoep. En over valse voorwendselen. Alsof er geen andere dingen zijn om ons druk over te maken. In een klein hoekje in de krant kunnen we lezen dat het college besluit geen adhesie te betui gen aan de actie voor asielzoekers uit moeilijke landen, omdat de gemeente geen mogelijkheden heeft om de ge volgen van een eventueel succesi dragen. Dus we stemmen niet ovej windmolens omdat de democrats sche meerderheid te klein is, en m doen met mee aan acties omdat dr wel eens succes zouden kunnj hebben. En inmiddels spenderen wel meer dan een miljoen extra a< een semi-permanente aanbouw dij bij de oplevering al niet aan de ei: voldoet. En wat is dat eigenlijk: at hesie betuigen? Ik ben dan weliswaar geen weerma; bij RTL4, maar waag me toch wa eens aan een korte analyse. Het s gewoon een raar winterverschijnse een kleine winterdepressie. Een lag; drukgebied in mijn gevoelsleven. I ben gewoon even uit mijn ritme. E dat terwijl ik normaal gesproken ee groot gevoel heb voor maat en rltnu ik sla elke week drie kleine mense in elkaar. Maar ik ben het gewoo; even kwijt. Ik voel me moe en sloor en heb gebrek aan energie. Niet z gek, in de winter. Maar is dat wel ech mijn ritme? Of doe ik gewoon wat va me wordt verwacht? Net als die ml joenen mensen die om zeven uur avonds plotseling moe worden e niets anders meer kunnen dan op d- bank hangen en naar de weerberich ten op RTL4 kijken. Kun je niet wee in je ritme komen juist door het ee' paar keer flink te doorbreken? Ik be' onder de zonnebank geweest en de leek even te helpen. Maar uiteinde; lijk bleek het toch maar nepzon H zijn. Ik ben dan weliswaar geen weerma1 bij RTL4, maar volgens mij moet gevoelstemperatuur omhoog. Ik wj weer echte warmte voelen, en nif: alleen van de zon. Dat zal me doen. En mij niet alleen. De Vaste Kamercommissie van v® keer en Waterstaat komt 12 april rat Texel in combinatie met een bezoe aan de Noordkop. Onder leiding va' voorzitter J.D. Blaauw zullen de mo gelijk 25 leden zich verdiepen in za ken als de bereikbaarheid van d; Noordkop en de aanpassing van d; veerhavens van Texel en Den Helde in verband met de bredere boot di Teso in gebruik neemt. Na het nodigt te hebben besproken en bezichtigt in Den Helder arriveert het geze' schap rond 16.00 uur op Texel. NaaSi besprekingen vermeldt het pro gramma ook een fietstochtje. Pascal Spigt buigt zich in het ouderlijk huis 'Ongelofelijk en onwijs.' Enthou siaste woorden van autocrosser Pascal Spigt over zijn deelname aan het wereldkampioenschap stockcar racen in Nieuw Zeeland. 'Ik scheurde daar door een stadion met 20.000 razend enthousiaste toeschouwers. Coureurs zijn daar echte helden. Ik heb in drie weken meer handtekeningen uitgedeeld dan anders in een heel jaar.' De Texelaar ging voor een twaalfde plaats op het WK, maar moest door een crash genoegen nemen met een zeventiende. Desondanks heeft hij zijn startbewijs voor vol gend jaar alweer op zak. De 27-jange Texelaar had de uitnodi ging te danken aan zijn vriendschap met de Engelse coureurs Murray Harrison (wereldkampioen 1999) en Frankie Wayman (wereldkampioen 1998). Tijdens het WK in 2000 in En geland was de Nieuw Zeelander Neil 'Kiwi' McCoard één van de deelne mers, Hij nodigde het drietal uit voor het open WK in zijn thuisland. )e Grie over krantenknipsels en andere souv In Nieuw Zeeland werden de Europe anen ontvangen als echte super sterren. 'Zoveel gastvrijheid Toen we op oudejaarsdag arriveerden, werd er ter ere van ons een barbecue met zestig man georganiseerd. Ik had er toen net 32 uur vliegen opzetten en had wat last van het tijdverschil. Daardoor viel ik halverwege de avond in slaap. Toen het twaalf uur was, kre gen ze me met geen mogelijkheid meer wakker.' Misschien maar goed ook. want de volgden dag konden de racers in Oakland de baan op om hun eerste trainingsrondjes te rijden. Dat viel aanvankelijk met mee. 'Ik reed in de auto van Ricky Mitchell. Het zit alle maal wat anders en stuurt wat korter dan ik gewend was. Ik dacht: als het zo moet, dan wordt het niets. Maar in de tweede sessie ging het al een stuk beter. De eerste teamrace - we reden met twee Engelsen en een Hongaar - wonnen we zelfs. De eer ste heat bij de individuele ritten werd ik ook eerste. Ik was meteen m een hoerastemmmg.' In een veld van 24 ïirs die hij heeft overgehouden aan zijn reis. (Foto Gerard Timmerman) rijders eindigde hij vervolgens op de zesde plaats en in de finale op de achtste. 'In de stad was het trouwens een drukte van belang. Het Heineken Open tennistoernooi werd gespeeld, er was een golfkampioenschap en de Volvo Ocean race werd er gehouden.' De volgende dag reed Spigt een splinternieuw stadion binnen, met 20.000 zitplaatsen en zelfs skyboxen. Om in topvorm te komen, volgde de ene na de andere wedstrijd. Op za terdag 5 januari sloeg het pech- duiveltje toe. 'Ik draaide een versnellingsbak stuk en had olie- lekkage. Einde verhaal Twee dagen later was de bolide weer gerepareerd en pakte Spigt een negende en een elfde plaats. Maar alles draaide om het grote toer nooi, het WK dat op 11 en 12 januari werd gehouden. 'Nieuw Zeeland is prachtig land, maar ook groot. We moesten eerst zes uur rijden voor we op de plaats van bestemming waren.' Daar merkte hij dat stockcar racen een onwijs populaire sport is. 'In En-

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6