Crossloop met rijke historie Agenda Een intrigerend verhaal s 'Excursies |s •I Jiddische muziek en verhalen in Waalder kerk S teso TEXEL V& Koornz-CLOY 1000 m2 TEXELSE y COURANT1 'Zaterdag 23 februari: Zondag 24 februari: Woensdag 27 februari: Indisch eten bij Hetty en Jaap Hose harmony bij Texelse baha'is Voor Texelaar en toerist Krokusrit MAB Playbackshow in De Koog Vrijdag 22 februari: Zaterdag 23 februari: Zondag 24 februari: Maandag 25 februari: Talentjes voor musical gezocht Kromme Lindert bij 't Amateurtje Café- restaMYajvk Landal t- Z D tn CC Helderziende in De Lindeboom DEK verzorgt winteruitvoering Dinsdag 26 februari: Hoogwater te Oudeschild Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 22 FEBRUARI 2002 De Texelse Bierbrouwerij is open van 14.00 tot 18.00 uur. Rondleidingen gaan van start om |is.00 en 16.00 uur. r In de Slufter gaat bij voldoende tj belangstelling om 11.00 uur de talxcursie 'Door het zout van de zee' evan start, georganiseerd door staatsbosbeheer. Het dragen van laarzen is noodzakelijk. «Volwassenen betalen €5,-, kinderen inl 1 en met 12 jaar €3,-. Opgave en lichtingen bij EcoMare, tel. 17741 de Geul gaat bij voldoende jelangstelling om 14 00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' an start, georganiseerd door itaatsbosbeheer. Volwassenen beta- en €5,-, kinderen tot en met 12 jaar 3,-. Opgave en inlichtingen bij IcoMare, tel. 317741. )e Texelse Bierbrouwerij is open van 14.00 tot 18.00 uur. Rondleidingen gaan van start om 15.00 en 16.00 uur. Hetty en Jaap Halsema nodigen de liefhebbers van oosters eten uit Yoor de traditionele Indische maal tijd. Deze wordt zaterdag 2 maart /anaf 18.00 uur gehouden in De Schakel, het gebouwtje naast de lervormde kerk in Den Burg. De tosten bedragen ongeveer 10 euro per persoon. Drankjes moeten apart yorden afgerekend. De opbrengst is bestemd voor de hervormde kerk. Opgave is tot woensdag 27 februari mogelijk bij de families Halsema (tel. 314063) en Wieten (tel. [$12411). fschoon geluiden slechts trillingen zijn die de gehoorzenuw raken en deze trillingen slechts toevallige verschijnselen zijn die worden mee- jevoerd door de lucht, zie hoe ze liettemin het hart beroeren. Een wondermooie melodie is als deugels voor de geest en doet de iel trillen van blijdschap.' Deze zin- neden zijn te lezen in geschriften van baha'i. Op uitnodiging van de 'exelse bahé'i-gemeenschap verzorgt de close-harmonygroep 'ort Betaald vrijdag 1 maart een :oncert in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Dit uit Den Haag afkomstige gezelschap brengt enaissanceliederen ten gehore. Jovendien wordt gesproken over nuziek en de uitwerking op de menselijke geest. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toeganke- ijk voor een ieder. Voor meer infor matie kan contact worden opgeno men via tel. 317896 of tel. 316361. Atleten strijden zondag om de prij zen in het Open Texel Crosskampioenschap, dat voor de achttiende keer wordt georganiseerd door Atletiekvereniging Texel (AVT). Het is de traditionele afsluiting van het seizoen van winterloopjes in de Dennen Dankzij de voorjaarsvakan tie doen vaak nogal wat lopers van de overkant mee. Voor velen is het crosskampioenschap ook een vertrouwde test om te zien hoe het zit met de vorm voor de halve marathon van De Waal, die voor zaterdag 9 maart op het program ma staat. In de rijke historie van de cross haalden Ingrid van Lubek en Lutz Lohse allebei acht titels. Ook Natascha van der Vis (drie keer) en Minne Goënga (vijf keer) waren erg succesvol. Vorig jaar werd een nieuw parcours in gebruik genomen en gingen de titels naar Lutz Lohse (37.44 minuten over 10,2 kilometer) en Margot van der Ven (34.05 over 6,8 kilometer). De atle ten werden toen gehinderd door verse sneeuw, die ook voor proble men zorgde bij het aangeven van de route De finishlocatie werd evenmin als ideaal beschouwd. Deze wordt dit jaar verplaatst, waardoor het parcours honderd meter korter is. Heren en heren-veteranen (van 40 jaar en ouder) lopen drie ronden van in totaal 9,9 kilometer. Dames en dames-veteranen (35 jaar en ouder) krijgen twee ronden van in totaal 6,6 kilometer voor de kiezen. Jongens en meisjes van 13 tot en met 16 jaar wagen zich aan één ronde van 3,3 kilometer. Al deze lopers starten om 11.20 uur. Vóór die tijd, om 11.00 uur, is de jeugd tot en met 9 jaar en van 10 tot en De MAB-dub houdt zaterdag de jaarlijkse Krokusrit. Deze puzzelrit is de tweede die meetelt in de strijd om het kampioenschap van 2002. De inschrijving (ook voor niet-leden) geschiedt vanaf 19.30 uur bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. De start is om 20.00 uur. De prijsuitreiking wordt gehouden in restaurant Strends End in Oosterend. Dorpshuis De Hof in De Koog vormt zaterdag vanaf 19.00 uur het decor van een mini-playbackshow. Er staat heel wat op het spel, want de win naar mag naar de Texelse finale, die in mei wordt gehouden op het huis kamerfestival Broadway Den Hoorn. Tussen de optredens door is er ook een moppentrommel, waarbij kinderen moppen kunnen vertellen. In de pauze is er een verloting. De opbrengst is bestemd voor de jeugdclub. De toegang is gratis. De reeks Waalder koffieconcerten wordt zondag afgesloten met een 'vertelconcert' van het trio Vilde Katshke, wat Jiddisch is voor 'wilde eend'. Dit gezelschap brengt klezmermuziek ten gehore en bestaat uit klarinettist en verhalen- met 12 jaar al op pad gegaan voor een eigen rondje van bijna anderhalve kilometer. Volwassenen die het niet om de titel te doen is, maar wel van trimmen houden, zijn eveneens welkom. Zij kunnen zich inschrijven voor een loop over één of twee ronden. Het parkoers voert alleen door het bos, is goed beschut en heeft een mooie, droge ondergrond. Inschrijven kan vanaf 10.00 in appartementenhotel Bos en Duin (hoek Bakkenweg en Rozendijk). Deelname kost 2 euro voor de jeugd en 3 euro voor senioren. Jeugdleden van AVT betalen 1 euro, oudere leden 2 euro. Voor de win nende jeugd zijn er bekers, de win naars bij de senioren en veteranen krijgen een prijs in natura. Bij de prijsuitreiking worden ook de win naars van het jeugdklassement van de zeven wintercrossen geëerd. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur de vijfde en laatste avond van het Texels kampioenschap klaverjassen. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 20.15 uur Cabaret café, waarin Pip Barnard en Janien de Bruijn op geheel eigen wijze het actuele nieuws bespreken. Gasten zijn Jan Nico van der Ploeg (voorzit ter van de MAB-dub) en Vibeke Roeper, schrijfster van een jeugd boek over de VOC. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 13.30 en 15.45 uur), Monsters co (13.45 en 16.00 uur), Discovery of heaven (18.45 uur), Ocean's eleven (19.00 en 21 45 uur) en Lord of the rings (21.30 uur). Vandaag en morgen zijn in het ate lier van Mies van As, De Ruyter- straat 24 in Oudeschild, schilderijen te zien van jeugdige leerlingen van de kunstenares. De expositie is geo pend van 10.30 tot 16.30 uur. Bij de Biesboschweg in de Dennen wordt de zesde en laatste competi- tierit van de ATB-afdeling van de Wielervereniging gereden De jeugd start om 13.45 uur, de senio ren om 14 15 uur. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt haar jaarvergadering in De Schakel, het gebouwtje naast de hervormde kerk in Den Burg. Afscheid wordt genomen van voor zitter Ben Roest Aanvang 14 00 uur. In de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg gaat om 18.30 uur het Texels kampioenschap darten 501 van start. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.00 uur een mini-play backshow. De winnaar plaatst zich voor de Texelse finale, die later dit jaar wordt gehouden op het huiska merfestival Broadway Den Hoorn. De toegang is gratis. Filmnieuws In Cinema Texel zijn alle films geprolongeerd. Ten dele van Nederlandse makelij is 'Discovery of heaven' van regisseur Jeroen Krabbé, naar het boek 'De ontdekking van de hemel' van Harry Mulisch. Het verhaal is intrigerend: God wil dat de origi nele Tien Geboden terugkeren naar de hemel, maar het is de engelen verboden om zelf naar de aarde af te reizen. Zij moeten daarom een mens creëren die slim genoeg is om deze stenen tafelen te vinden en bovendien bereid is zijn leven op te offeren om ze naar de hemel te brengen. Om hun doel te bereiken, ontwikkelen de engelen een even ingenieus als onbarmhartig plan. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon en Andy Garcia zijn enkele van de sterren die schitteren in 'Ocean's Eleven'. In deze film staat Danny Ocean centraal. Hij is een man van actie. Minder dan 24 uur nadat hij voorwaardelijk is vrijgelaten uit de gevangenis in New Jersey is de charismatische boef alweer bezig met een nieuw plan. Hij volgt daarbij drie regels: doe nie mand pijn, steel niet van iemand die dat niet verdient en speel het spel alsof je niets te verliezen hebt. Danny's nieuwste plan is om samen met elf door hemzelf uitgekozen handlangers in één nacht de drie grootste en modernste casino's uit de wijde omgeving te beroven. Deze zijn alle eigendom van Terry Benedict, een meedogenloze man, die het toevallig ook nog eens heeft aangelegd met de ex van Danny. In het kassucces 'Lord of the rings' wordt de kijker meegeno men naar 'Middle-Earth' en de tijd dat mensen de wereld deel den met onsterfelijke elfen, machtige tovenaars, nijvere dwergen en hobbits. Het verhaal draait om de 'One Ring', een ring die de macht heeft om heel Middle-Earth te onderwerpen en ooit is gesmeed door Sauron, de Zwarte Heerser. Deze ring komt in handen van Frodo, een hobbit, die de zware taak krijgt de ring terug te gooien in de vuren van 'Mount Doom'. Om dit te bewerkstelligen moet hij een zware reis aangaan langs duize lingwekkende bergpassen, door alles verblindende sneeuwstormen en ondoordring bare bossen. Opgeven kan niet, want de tocht is de enige hoop op een einde van de heerschappij van de Zwarte Heerser. 'Monsters co.' is een Nederlands gesproken animatie film van Walt Disney, die gaat over monsters en de vraag waar om die ons aan het schrikken wil len maken. Wat blijkt is dat de schreeuw van een kind de belangrijkste energiebron van een monster is, maar óók dat hij eigenlijk banger is voor kinderen dan andersom. 'Minoes' is geba seerd op het beroemde boek van Annie M.G. Schmidt, over een dame die de taal der poezen spreekt. Hoewel van een 'familie film' wordt gesproken, raadt de filmkeuring aan om kinderen van 6 jaar en jonger alleen te laten kijken onder begeleiding van een volwassene. verteller Gottfrid van Eek (hij is medeoprichter van de befaamde klezmerband Mazzeltov), accordeo nist Geleijn van der Ham en violist Liesbeth Klein Haneveld. 'De Bedelbruiloft' - zoals de titel van het programma luidt - is het verhaal van rabbi Nachman van Bratzlav over de bruiloft van twee zwerfkin deren, waarbij oude zwerfvrienden op bezoek komen en, als geschenk, hun verhaal vertellen. Vilde Katshke is een gerenommeer de groep. Gottfrid van Eek studeer- Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de jaarlijkse Krokus(puzzel)rit van de MAB van start, In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 13 30 en 15.45 uur), Monsters co. (13.45 en 16 00 uur). Discovery of heaven (18.45 uur), Ocean's eleven (19.00 en 21.45 uur) en Lord of the rings (21.30 uur). Leden van de Samen Op Weg Waddengemeente Texel nemen in een speciale dienst afscheid van het kerkgebouw van de gereformeer den aan de Peperstraat in Oosterend. De dienst begint om 9.30 uur. In de Dennen wordt voor de acht tiende keer het Open Texels Crosskampioenschap gehouden. Er wordt gelopen in diverse catego rieën. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg Er zijn starts om 11.00 uur (jeugd) en 11.20 uur (volwassenen). In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.0 uur een concert van het trio Vilde Katshke. Op het pro gramma staan klezmermuziek en verhalen. Kaarten kosten €5 (€2,50 voor kinderen) en zijn verkrijgbaar bij de VW, Galerie Langewaal en voor aanvang in de kerk. Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost €11,50 In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 13.30 en 15.45 uur), Monsters co. (13.45 en 16.00 uur), Discovery of heaven (18.45 uur), Ocean's eleven (19.00 en 21 45 uur) en Lord of the rings (21.30 uur) In Cinema Texel draaien Ocean's ele ven (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). De aanmeldingstermijn voor 'De machtige eik van Wapperdam' is verlengd. De auditie voor deze Texelse musical, die afgelopen week zou worden gehouden, vindt in ver band met de voorjaarsvakantie nu op 3 maart plaats Gegadigden moeten tussen tien en dertien jaar oud zijn. Zo'n negen maanden lang zal wekelijks worden gerepeteerd onder leiding van regisseur Aris van Zeijlen, muzikaal leider Ruud Nooij en een nog aan te trekken choreografe. De artistieke inspanningen moeten uiteindelijk uitmonden in enkele avondvullende voorstellingen volgens de beste musicaltraditie, met veel show, prachtige decors, spel, dans en muziek en begeleid door een live orkest Wie zich aangetrokken voelt tot het - tijdelijke - 'stardom' en boven alles enthousiast is, kan zich opgeven bij Toos Maas, tel. 312788, of Judy Nieuwland, tel. 314405. de theologie en lichte muziek en publiceerde ook verhalen. Hij kruipt vol enthousiasme in de huid van de verteller om Jiddische verhalen, vol wijsheid en humor, tot leven te wekken. 'De verhalen hebben zowel een vrolijk als melancholisch karak ter. Ze zijn humoristisch en diepgaand tegelijk. Dat spreekt tot mijn verbeelding. Ze vormen ook een overlevingsmechanisme', zegt hij er zelf over. De bijpassende klez mermuziek is vol stemmings wisselingen. Hoogtepunten voor het trio waren onder meer de optredens tijdens het festival De Verteltheaterdagen in Utrecht en het Internationaal Joods Festival in Den Haag. Vorig jaar deed Vilde Katshke mee aan enkele tv-uitzendingen ('Ook dat nog!' en 'Copyright Mens'). Ook kwam een CD ('A Klezmer Celebration - Dos lidele fun vilder kahtske') uit, die door pers en publiek bijzonder goed werd ontvangen Het concert vindt plaats in de hervormde kerk van De Waal en begint om 12 00 uur. Na afloop wordt koffie en thee geschonken in het dorpshuis. Toegangskaarten kosten 5 euro (2,50 euro voor kinde ren) en zijn verkrijgbaar bij de VW, Galerie Langewaal en voor aanvang in de kerk. Toneelvereniging 't Amateurtje brengt zaterdag 2 maart 'De martel gang van Kromme Lindert' op de planken. Het stuk is van de hand van A.M. de Jong, die ook de beroemde serie over Merijntje Gijzen schreef. De uitvoering begint om 20.00 uur. Na afloop is er bal met live-muziek. Een dag later speelt de vereniging het stuk nogmaals, maar dan voor de senio ren van het eiland. Deze uitvoering, die net als de eerste wordt gegeven in dorpshuis De Wielewaal in De Waal, begint om 14.30 uur. Vooraf reserveren wordt aanbevolen. Kaarten zijn te bestellen bij Jan Eelman, tel. 315277, en Ria Kleinveld, tel. 315248. Deze week zaterdag-, zondag en woensdagmiddag 14.00 uur garnalen-sleepnetvissen en., naar de zeehonden. Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 OEN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin TeatKS wzorgeJi, wij uw: diner, bae'becue, bruiloft of koffietafel. Qraaj tot ziens bu Botudd utJoke. BraAKsma Qremivtj 386, tel. 0222-322084, nabj Veto Burj. 'arks Sluftervallei Knmweg 104, De Codcsdorp, tel 316819 C»reenP; LU KINDERFEESTJE?! bowlen - speurtocht - midgetgolf - snoeken 12.00- 18.00 uw €7,95 p^j. Ook hét adres voor: feesten partijen recepties etc Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) Helderziende Paula Schirmer verzorgt zaterdag 16 maart een bij eenkomst in hotel De Lindeboom in Den Burg. Schirmer, die een 'teken medium' wordt genoemd, is in paranormale kringen een beroemd heid Ze trad op voor radio en tele visie en is vaste columniste van het tijdschrift ParaVisie. Afgelopen voorjaar etaleerde zij haar gaven tweemaal in een afgeladen zaal in De Jaarbeurs in Utrecht. Tijdens haar bijeenkomsten loopt Schirmer tussen de aanwezigen door en doet ze specifieke uitspraken, die op maar één persoon betrekking kun nen hebben. Als hij of zijn zich ken baar maakt, begint Schirmer met het tekenen van een dierbare van deze persoon en geeft ze boodschappen door. Daarbij wordt de privacy van de betrokkene in acht genomen Voorzien van enkele wijze levenslessen krijgen de toeschouwers na afloop het voor hen getekende portret mee naar huis. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Kaarten kosten 7 euro en zijn vanaf één uur voor aanvang verkrijgbaar aan de zaal. Reserveren kan bij C M Media, tel. 0299-674742. Muziekvereniging DEK verzorgt vrij dag 1 en zaterdag 2 maart haar jaarlijkse winteruitvoeringen. Majorettes, tamboers en het fanfa rekorps stellen voor beide avonden een gevarieerd programma in het vooruitzicht. Aan de uitvoering doen in principe alle 98 leden - jong en oud - mee. De concertzaal is zoals te doen gebruikelijk dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn, aanvang 20.00 uur. De (gratis) kaar ten kunnen worden besteld bij Ina Bakker, tel. 319618 Om 9.00, 10.00 en 11.00 uur begint in de Openbare Bibliotheek in Den Burg de peutervoorstelling 'Alleen op stap'. Entree €3,40. De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. In Cinema Texel draaien Lord of the rings (aanvang 19.30 uur) en Ocean's eleven (20.00 uur). TESO verzorgt dit weekeinde geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere infor matie kan worden ingewonnen via tel 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr 22 1.37 en 13.55 u. Za. 23 2 50 en 15.10 u. Zo. 24 5.00 en 17.34 u. Ma. 25 6.36 en 18.45 u. Di. 26 7.46 en 19.55 u. Wo. 27 8.34 en 20.56 u. Do. 28 9.46 en 21.26 u. Vr. 01 10.30 en 22.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 2 maart op om 7.22 uur en gaat onder om 18 20 uur; 27 februari volle maan; 1 maart springtij. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7