Doodstil zitten tijdens de preek... Kinderen exposeren eigen schilderijen [W* ik zeggen Schijnbrand n Slik vanger teso m Agenda TEXELSE 2 COURANT wou. Welzijnsinstellingen Paragnoste Geslaagd TEXELSE^COURANT oud Papier Geslaagd Durper kerken houden veiling Hommage aan Louis Couperus van Josée Ruiter Van panter tot fantoom in playbackshoïï DINSDAG 26 FEBRUARI 2002 lifl lluilMI MHlMWI CCÏ V' Rudy-Ann Vledder (11) bij haar schilderijen die afgelopen weekeinden In het atelier van Mien van As in Oudeschild werden tentoon' gesteld. Het ging er de zes leerlingen van kunstenares Mien van As uit Oudeschild allemaal echt aan toe afgelopen weekeinde. Hun schil derijen hingen netjes aan de muur, er waren veel bezoekers en na tuurlijk ook veel lovende reacties. Ellie Duinker, Sarah van der Vis, Simon van der Zee. Marina Brouwer, Rudy-Ann Vledder en Micheai Broekmans (alle zes tussen de 11 en 13 jaar oud) beleefden hun eerste expositie in het atelier van Van As aan de De Ruyterstraat. Schilderijen die ze gemaakt hadden tijdens de les hingen aan de muur. Door eens een expositie te houden, wilde de kunste nares haar leerlingen een extra pluim geven. 'Dit is een grote stimulans voor ze. Ze krijgen waardering voor wat ze gemaakt hebben.' De leerlin gen hadden zelf ook al eens ge vraagd om een tentoonstelling. Zo'n 140 belangstellenden bezoch ten in twee dagen tijd het atelier. Van As: 'De reacties waren positief. Men sen waren heel verbaasd dat de kin- (Foto J&vn van Hattum) deren dit gemaakt hadden. Persoon lijk was zelfs een beetje verbaasd over het enthousiasme Ze geeft de kinderen les in onder meer het schil deren van landschappen en stille vens, leert ze rekening houden met perspectief en ze besteedt aandacht aan portretschilderen. Het was de eerste keer dat ze een tentoonstel ling hield. Mogelijk volgt er volgend jaar weer één. 'Maar dan moeten de schilderijen ook wel goed genoeg zijn om geëxposeerd te worden.' Texel is klein. Beduidend kleiner dan Parijs, stukken kleiner dan Amsterdam, en zelfs kleiner dan Den Helder. Het aanbod is hier dan ook wat kleiner. Er is bijvoorbeeld maar één bibliotheek, één dans- en muziekschool en één middelbare school. Voor een klein eiland is het aanbod echter best groot. Maar ook kwetsbaar. Je moet er niet aan denken dat die instellingen zouden afbrokkelen of zelfs verdwijnen. Gezamenlijke huisvesting van welzijnsinstellingen is geen luxe, maar van levensbelang. Samenwer king en kruisbestuiving bieden daar naast voordelen voor alle gebruikers van jong tot oud. Maar helaas, sinds vorige week staat het 'multifunctio neel gebouw' weer op de helling. En daarmee de kwaliteit van de welzijn sinstellingen. Dus kijk er niet raar van op als er straks voor u geen plaats is op muziekles. Of dat uw zoon ge dwongen wordt te studeren in de kantine. Of dat het enige exemplaar van 'Een roos van vlees' al weken is uitgeleend En dat uw dochter doel loos in een parkje hangt. Maar denk er wel even over na hoe dat zo is gekomen. Want waarom staat die huisvesting op de helling? Niet omdat de biblio theek zich momenteel terugtrekt uit de plannen. De eigenlijke reden ligt dieper. Het gemeentebestuur is er vier jaar lang niet in geslaagd een goed plan neer te zetten. Een plan dat de instellingen niet alleen ontleedt in vierkante meters, maar ook inhoude lijke pluspunten iaat zien. Een plan Wethouder Peter Bakker heeft zijn eigen speciale herinneringen aan de Oosterender gereformeerde kerk, die zondag definitief dicht ging. Hij schrijft: 'Oosterend neemt afscheid van gere formeerde kerk' stond in nuchtere woorden in de Texelaar van afgelopen vrijdag. Dat uitgerekend Oosterend zoiets moet overkomen! Hoe dan ook, bij het lezen van het bericht kwamen bij mij bijzondere herinneringen bo vendrijven. Mijn opa, mijn vader, mijn broer en zussen zijn allen in Oosterend gebo ren en mi/n broer en zussen zijn in deze gereformeerde kerk gedoopt. Voor mij geldt dat niet, want vóór mijn geboorte verhuisde ons gezin naar Den Burg en ik ken Oosterend a/leen van logeerpartijen bij opa en oma. Die woonden net buiten Oosterend, op de hoek van de oude Oosterender- weg en de Koningsweg, 'op 't Bossie'. Slapen op de grote zolder onder een gestikte deken was reuze spannend voor mij als ventje van een aar of ze ven, vooral als je de wind 's nachts door de bomen hoorde gieren. Zon dags moest je vroeg opstaan want we moesten ons klaarmaken voor de kerk. Dat was voor mijn oma een heel werk. Ze had in haar leven nooit een kapper bezocht en dus had ze ontzet tend lang haar, dat 's nachts in een lange vlecht werd gedragen. Met kin derlijke verwondering keek ik hoe ze met handige gebaren van deze vlecht een keurig opgestoken kapsel maakte Het was sowieso boeiend om te zien hoe mijn oma in nachtpon zonder gebit en bril zich wist op te bouwen tot een statige, robuuste vrouw in keurig mantelpak met hoed. Alles met elkaar was ze daar zo 'n an derhalf uur mee bezig. Maar er was nóg een reden om vroeg te beginnen. Eerder dan de andere gemeenteleden moesten we in de kerk zijn, want mijn opa was organist en de kerkgangers moesten met mu ziek worden onthaald. Ik vond de sa menzang met orgel altijd heerlijk om naar te luisteren, want zingen kunnen ze in Oosterend. Vaak werd de laat ste regel van een psalm door mensen als Biem (van Lies) Vlaming tweede stem gezongen. Prachtig! Ik heb nog steeds het plaatje (single) dat opa heeft ingespeeld met Piet Bakker op trompet en zang van Biem Vlaming. Op de hoes een foto van de haven van Oudeschild. Van gezangen hield mijn opa niet. Dat was geen kerkmuziek, vond hij. Als een gastpredikant toch meende een gezang te moeten opgeven, riep opa vanaf het orgel dat hij de muziek met had. Dominee Middelkoop liet zich hierdoor met uit het veld slaan en riep terug dat hij wel even boven kwam om zélf het orgel te bespelen. Daar had opa niet van terug. Ik zat met in de kerkbanken bij oma, maar ging met opa 'op het orgel'. Daar gebeurde van alles, want het orgel moest 'opgepompt' worden. Er zat een grote blaasbalg in, die met een handbediende hevel werd ge vuld. Deze klus werd meestal ge klaard door opgeschoten gerefor meerde jongemannen, zoals de gebroeders Tatenhove, Piet Bakker of Jan Brouwer. Het zullen er ongetwij feld nog meer zijn geweest. Oom Pieter, de broer van mi/n opa, be diende de registers. Maar als hij pro beerde een handje mee te spelen op de klavieren, kreeg hij van opa, onder het spelen door, een tik op de vingers. Als de preek begon, schoof opa voor zichtig het gordijntje met koperen rin gen rond het eveneens koperen gordijnroet/e open, zodat hij de domi nee op de kansel kon zien staan. Voor mij brak dan de saaiste tijd aan, want ik moest gedurende de preek dood stil zitten. Ik probeerde het dragelijk te maken door zo lang mogelijk op de van opa gekregen King-pepermunt te zuigen, totdat de dominee 'Amen'zei. Dat duurde soms knap lang. Het kon gebeuren dat de preek bij opa niet in goede smaak viel. Hij placht dit ongenoegen kracht bij te zetten door met een enorme ruk het gordijntje weer dicht te trekken. Het geluid van koperen ringetjes overeen koperen roetje in een muisstille kerk heeft dezelfde impact als een straal jager die laag over het dorp scheert. Zo 'n geluid ontgaat niemand en zo wist iedereen, in het bijzonder de dominee, hoe opa er over dacht. Na de kerk werd steevast koffie ge dronken bij oom Pieter aan de Verlorenkost. Hier werden dominee en preek nog eens uitgebreid gefileerd. Vaak werd er weinig van heel gelaten. Dan was de preek vol gens opa te kort geweest of had de dominee er zich met een Jantje van Leiden van afgemaakt. Als het zó moest, hoefde het voor hem niet meer. 'Dan blijf ik wel thuis'. Inderdaad is hij ooit een korte periode niet naar de kerk geweest. Wegens onenigheid. Dat Jan Bakker toen niet aan zijn geliefde orgel zat, maakte diepe indruk in het dorp. Geen won der, als je weet dat hij van zijn twaalfde jaar tot een week voor zijn dood in 1967 twee keer per zondag het orgel van de gereformeerde kerk bespeelde. Dat is zestig jaar lang, veel meer dan de helft van de tijd dat de kerk heeft bestaan. Nu, na ruim 100 jaar valt het doek voor dit gebouw, wat ongetwijfeld ook bij veel andere mensen herinneringen oproept. Peter Bakker. Paragnoste Lia Schippers is zondag 3 maart aanwezig in het gebouw van The White Eagle aan het Schilderend. Schippers werkt met door het publiek meegebrachte foto's en voorwerpen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Karin van Arkel uit Oosterend slaagde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag voor het eindexamen tweede fase solozang. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-njail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 22 87 42 25 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al onze advertentiecontraclen en aanbiedingen daartoe zi|n van toepas»ng de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, gevesttgd te Amsterdam zoals gedeponeerd tH| de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198693 Een exemplaar van de Regelen voor hot Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80.- Perjaar €59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode De hervormde kerk in Oosterend stond niet in brand. Dank u Heer! De brandweer rukte voor niets uit en wij wisten weer dat ze bestonden en het systeem dus werkte. Er waren wel grote wolken damp gekleurd door het rode licht van de onder gaande zon. Dat leken dus net echte vlammen. Wat een prachtig samen gaan van de mysterieuze krachten! De verbeelding, de natuur, de tech niek en God zelf. Een vlammende kerk die niet in brand staat. Is dat niet precies waar Oosterend over droomt? Een Oosterend zonder de hervormde kerk zou overigens Oosterend met meer zijn. Waar moet je dan in vredesnaam om heen lo pen? Op wat voor manier kom je snel te weten hoe laat het is? Eigen lijk is de kerk het enige werkelijke houvast in zo'n dorp, met als tweede houvast de supermarkt en als derde de praktijk van de huisarts. Een schijnbrand maakt alles weer eens haarfijn duidelijk. Want natuur lijk zijn er nog een heleboel andere kerken, maar als dorpssteunpilaar is er toch maar één echte kerk. Schijnbrand geeft de gelegenheid de visies van sommige zaken te her zien. Op Texel vond namelijk nóg een schijnbrand plaats, waarvoorde plaatselijke brandweer nog net met uitrukte. Er ontstond wel consterna tie, licht tumult, verbazing en uitein delijk een daverend lachsalvo. Maar, achteraf bezien, stelt zo'n brand die geen brand werd wel weer even dui delijk vast wie te vertrouwen is in nood en wie direct bezig is het ei gen vege lijf te redden. Het stemt tot nadenken. Het was één van die avonden met druilende regen, een goed vuur, heerlijk eten en sterke verhalen, die, zoals vaak in bepaalde families, de oorlog en wat daar zoals bij hoort tot onderwerp hadden. Mijn vader was op bezoek, samen met vrien den van hem, een ouder echtpaar waarvan de man met veel huivering wekkende opsmuk zijn oorlogsver leden glans gaf in bonte verhalen. Zoiets als onze collectieve Ameri kaanse cowboy Bush. Het drong tot mij door dat ik eigenlijk een held in mijn huis had. Ik keek zo nu en dan eens naar mijn vader, die in één van de eerste verzetsgroepen had geze ten en zeer veel had uitgevoerd waar ik bijzonder trots op ben. Hij was zeer zwijgzaam en genoot zichtbaar van zijn wijn. Mijn broer speculeerde over de eventuele hel denrollen van de naoorlogse kinde ren. Mijn vader had een verse sigaar met veel elan aangestoken, het micaomhulseltje in de asbak gefrommeld en daar met een licht geniepig genoegen een smeulende lucifer onder gelegd. Een enorme steekvlam wrong zich in het avonturengesprek. De oude vriend van mijn vader, slecht ter been, was desondanks als eerste bij de voor deur, rende de tuin in en riep zeer luid: 'Heip, help, help!' Zelf onder nam hij niets en verwijderde zich steeds verder van de onheilsplek, zelfs tot in de garage, waar hij ang stig bleef wachten totdat iemand hem kwam halen. Zijn vrouw ging niet verder dan de deur, verviel in een ongekend dialect en schreeuwde: 'Een natte dwail, een natte dwail, kom an, kom an!' Zelf boog ik mij in een onelegante hou ding en begon in het vuur te slaan, waarop mijn broer kronkelend van de lach met een krant op mijn uit nodigende achterwerk sloeg. Mijn vader deed mets. Onze kleine pyro maan keek toe hoe het tumult zich voltrok en zei glimlachend: 'Het is een vlam van een paar seconden.' Alledrie vervielen we in een dave rend lachsalvo. Maar de verbleekte 'natte dwail' roepende echtgenoot verdween geagiteerd op zoek naar de held op sokken, die als een bib berend riet na ruim een kwartier weer in de kamer verscheen. Mijn vader wikkelde een nieuwe sigaar uit zijn omhulsel en bood hem glim lachend zijn vriend aan. 'Nog een keer?', vroeg hij fijntjes en streek een lucifer af. De helden verhalen waren opeens voorbij en onze held op sokken keek drie maten bedeesder. Later onder de afwas fluisterde mijn vader in mijn oor: 'Echte getuigen getuigen met. Ik hou zo van schijn- vlammen, ze ontwarren de waar heid.' Dana Rover waarbij is nagedacht over de beteke nis en toekomst van welzijn, cultuur en onderwijs. En niet het minst be langrijk: een plan dat de mensen van alle afzonderlijke instellingen enthou siast maakt. Waar belangen van be woners zo duidelijk worden geraakt, mag je van college en gemeentebe stuur verwachten dat ze die huisves ting voor elkaar boksen. Helaas wordt er vaak te klein ge dacht. Aan het graven van parkeer garages, opknappen van boeten, plaatsen van regentonnen en adop teren van schapen. Allemaal mooi Texels behang. Maar aan behang heb je weinig als je duurzaam aan het bouwen bent'. Dan werk je met gede gen materiaal. De gemeenschappe lijke huisvesting van de welzijnsin stellingen is zo'n duurzame bouwsteen. Ook al is Texel kleiner dan Parijs, Amsterdam of Den Helder. Dat betekent niet dat je klein moet denken. Het besturen van een eiland vereist evenveel gezond verstand en visie op de toekomst. En de toekomst duurt langer dan tot de volgende raadsvergadering, langer dan de ko mende vier jaar. Hopelijk ziet het vol gende gemeentebestuur dat in. Wie er na de verkiezingen dan ook mag zitten. Eric Hercules, Den Burg. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelder- weg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. De 23-jarige Martijn Witte uit Den Burg is aan de Hogeschool Amster dam afgestudeerd als bouwkundig ingenieur in de richting Bouw techniek. Hij vervolgt zijn studie aan de Technische Universiteit in Delft. De hervormde en de katholieke kerk van De Cocksdorp houden zaterdag 9 maart een gezamenlijke veiling in het Eierlandsche Huis. Om de veilingmeester een hoop drukte te bezorgen, roept de veilingcommissie iedereen op om spullen en diensten beschikbaar te stellen. De aard van de kavels doet er weinig toe en kan wat de organisatie betreft uiteenlopen van een kaas tot een autoped, een computer tot een an tieke kast, schapenscheren tot een avondje oppassen, bollen pellen tot fruitmanden en van taarten tot strippenkaarten. Om de kwaliteit te verhogen, is het mogelijk dat de veilingcommissie bepaalde goederen niet onder de hamer laat komen. Bedden matrassen worden bijvoor beeld niet geaccepteerd. De op brengst komt ten goede van beide kerken. Het geld van de laatste vei ling is door de katholieke kerk be steed om een nieuwe cv-kachel van aan te schaffen. De hervormde kerk heeft opdracht gegeven om het orgel te restaureren. De veiling begint om 19.30 uur en staat onder toezicht van notarissen Dogger en Kooi. Vanaf 16.00 uur is op de veilingdag een catalogus verkrijg baar in het Eierlandsche Huis. Bewo ners van De Cocksdorp en Eierland die iets willen inbrengen, kunnen dit zaterdag 2 maart klaar zetten. De spullen worden opgehaald door me dewerkers van de veiling. Heel grote spullen worden in overleg op vrijdag avond 8 maart of zaterdagochtend 9 maart afgehaald. Spullen kunnen op zaterdag 9 maart tot 10.00 uur ook worden afgegeven bij de familie Garritsen-Berkelaar ('Martha Hoeve', Hoofdweg 50). Verse waar of levende have dient op de veilingdag zo veel mogelijk na 13.30 uur te worden af gegeven in het Eierlandsche Huis. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Marijke Stolk (tel. 316443), Fien Schouten (tel. 211220), Rie Witte (tel. 311252), Jan Keyser (tel. 316218) en Bert Dros (tel. 311251). Dinsdag 26 februari: Om 9.00, 10 00 en 11.00 uur be gint in de Openbare Bibliotheek de peutervoorstelling 'Alleen op stap' Entree €3,40. De afdeling dialect van de Histori sche Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. In Cinema Texel draaien Lord of the rings (aanvang 19.30 uur) en Ocean's eleven (20.00 uur). Woensdag 27 februari: In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 14.30 uur), Monsters co. (15.00 uur), Lord of the rings (19.30 uur) en Ocean's eleven (20.00 uur). Donderdag 28 februari: In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 18.30 en 21.30 uur). Ocean's eleven (19.00 uur) en Kate Leopold (21.45 uur). Vrijdag 1 maart: In beide gebouwen van OSG De Hogeberg begint om 9.00 uur een uitmarkt. Leerlingen laten zien wat ze in de afgelopen dagen tijdens de tweejaarlijkse Theaterweek hebben opgestoken van de di verse workshops. 'Verzoening, een uitdaging' is het thema van de jaarlijkse Wereld gebedsdag. Deze wordt op Texel gevierd in de doopsgezinde kerk in Den Burg, de hervormde kerk in Oosterend en 'Ons Huis' (Heren straat 35) in Den Hoorn. Alle vie ringen beginnen om 19.30 uur. De close-harmonygroep Port Be taald uit Den Haag verzorgt op uit nodiging van de Texelse Bahé'i- gemeenschap een concert in het Eierlandsche Huis in Cocksdorp. Aanvang 20.00 De toegang Is gratis. Muziekvereniging DEK verzorgt! dorpshuis De Waldhoorn in I Hoorn haar eerste van twi winteruitvoeringen. De toegang! gratis. Kaarten kunnen wordl besteld bij Ina Bakker, tel. 31961| In Klif 12 in Den hoorn spej®' Josée Ruiter 'Louis Couperus, i grote ziel' Aanvang 20.30 uur, toj gang 11,35 euro, In discotheek Question Plaza Den Burg begint om 20.30 uur nacht van.een avond vol entel tainment, georganiseerd door d WD. ledereen is welkom, de ta gang is gratis. In Cinema Texel draaien Blacf hawk down (aanvang 18.30 i 21.30 uur), Ocean's eleven (19,o| uur) en Kate Leopold (21.45 uV TESO zet vrijdag van 9.35 tl 16.05 uur twee boten in en vej" zorgt dan ieder half uur een i vaart, zowel vanuit Den Helder af vanaf Texel. Er worden gee4 wachttijden verwacht. Nadere inV' formatie kan worden ingewonne® via tel. 0222-369600 of e-m# info@teso.nl. De veerdienst heé^e' ook een eigen websiti www.teso.nl. Bi Hoogwater te OudeschilfH' Di. 26 7.46 en 19.55 u Wo. 27 8.34 en 20.56 u Do. 28 9.46 en 21.46u Vr. 1 10.30 en 22.30 u Za. 2 11.15 en 23.10u. Zo. 3 11.27 en 23.50 u Ma. 4 11.44 en - u Di. 5 0.15 en 12.00 u Aan het strand is het ongeveer een uur ei der hoogwater De zon komt 2 maart opo 7.22 uur en gaat onder om 18.20 uur, 271 bruari volle maan; 1 maart springtij In 'Louis Couperus, een grote ziel' kruipt actrice Josée Ruiter ander half uur lang in de huid van de grote schrijver om hem een hommage te brengen. Vijfjaar geleden deed ze iets soortgelijks met koningin Wil- helmina. Omdat Couperus' leven nogal veelomvattend is, beperkt ze zich daarbij tot één thema: zijn ver borgen homoseksualiteit en de voortdurende worsteling daarmee. De voorstelling is vrijdag te zien in theater Klif 12. In haar solo neemt Ruiter alle rollen voor haar rekening. Niet alleen die van Louis Couperus (1863-1923) zelf, maar ook van de mensen die hem omringden: zijn vader, zijn nichtjes, zijn vrouw en zijn jeugdvriend Ram. 'Het biedt Ruiter alle gelegenheid haar acteertalent ten toon te sprei den. Met een kleine stembuiging schakelt ze heen en weer tussen de personages. Een tegenspeler wordt geenszins gemist', constateerde de recensent van het Leids Dagblad toen hij vorige maand een voorstel ling bijwoonde. 'Het zal veel mensen afschrikken. Zo'n literair toneelstuk over een stoffige schrijver uit een ver verleden. Toch weet Josée Ruiter de zaal muisstil te houden. Het heen en weer schakelen tussen de persona- fFoto Marfy K Josée Ruiter als de schrijver Louis Coi ges maakt de voorstelling levendijl er is ook ruimte voor humor, zo nt d dan. Het is absoluut een intesït hommage aan de schrijver die zeij zijn boeken ook niet terugschrok H lichtvoetigheid die in die tijd somsl onaangepast werd ervaren.' d De voorstelling in het Hoornder th J ter begint vrijdag om 20.30 uur. C entree bedraagt 11,35 euro; 'Vüffi den van Klif 12' betalen 9 euro. 6"'r< diner vooraf is mogelijk vanaf 16s uur. Reserveren via tel. 319633. E Van de Vliegende Panters tot aan The Phantom of the Opera, de keuze voor de artiesten liep nogal uiteen bij de mini-playbackshow, die zaterdag in dorpshuis De Hof in De Koog werd gehouden. De organisatie noemde het 'zeer geslaagd' en is van plan er - net als in De Cocksdorp - een jaar lijks terugkerend evenement van te maken, waarbij dan ook volwassenen mogen deelnemen. Een achttal voor stellingen passeerde in een vlot tempo de revue, het niveau was hoog en de publieke belangstelling v groot. Na rijp beraad wees dejj Shirin Schahidi en Melissa Praat' tra als winnaars aan. Zij verte?:-(J woordigen met hun 'Phantom'*] De Koog tijdens de Texelse finale,®, in mei op het Broadwayfestival in D 'j. Hoorn wordt gehouden. Lucie Bev a man, die in de huid van zangeres S -j kroop, kreeg de tweede prijs. derde prijs was voor Nicole van Be j, alias Britney Spears. c Lucie Bergman (rechts) en Nicole van Beek werden door de jury uitgeroepen tot de*< I naars van de tweede en derde prijs. (Foto Garni vv*** I

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2