Agenda 't Amateurtje speelt klassieker Oorlogsgeweld en romantiek teso Excursies Ver Koorn-tiar gos en Duin 1000 m2 TEXELSE Jj coURANT' ondas 3 maart: /oensdas 6 maart: onderdag 7 maart: :eestmiddag oor ouderen Tropische zaden X Voor Texelaar en toerist Ï,V yj'nipiKIF Oudere vrouwen leren klussen Cursus djembé en tinwhistle Filmnieuws Samen eten in De Buureton Lezing over het cultuurlandschap Vrijdag 1 maart: Zaterdag 2 maart: Zondag 3 maart: Maandag 4 maart: Dinsdag 5 maart: Zomerkampen voor jonge natuurliefhebbers KART1NG TEXEL Café- - restaurant Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes By Jeï Zwemloop Jongeren brengen cabaret en musical Hoogwater te Oudeschild Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 1 MAART 2002 de Slufter gaat bij voldoende langstelling om 11.00 uur de cursie 'Door het zout van de zee' n start, georganiseerd door aatsbosbeheer. Het dragen van srzen is noodzakelijk alwassenen betalen €5,-, kinderen ft en met 12 jaar €3,-. Opgave en [lichtingen bij EcoMare, tel. 17741. I de Geul gaat bij voldoende Langstelling om 14.00 uur de Icursie 'Sporen van mens en zee' In start, georganiseerd door ■aatsbosbeheer. Volwassenen beta- [en €5,-, kinderen tot en met 12 jaar Opgave en inlichtingen bij loMare, tel. 317741. i'Jn de Muy gaat bij voldoende fjelangstelling om 14 00 uur de Éxcursie 'De wereld van de Muy' van start, georganiseerd door I (aatsbosbeheer. Volwassenen beta len EUR5,-, kinderen tot en met 12 jaar €3,- Opgave en inlichtingen bij •EcoMare, tel 317741. ■den van de 'subregio' Texel van Ie ouderenbond ANBO vieren laterdag 16 maart een feestje in orpshuis De Hof in De Koog. •nder de titel 'Beelden uit mijn kin- lerjaren' verzorgt het echtpaar Els jen Theo Spigt uit Wervershoof een [oorstelling met Westfriese (oordrachten en liedjes. Het festijn legintom 14.00 uur. Kaarten [osten €3,50 en zijn op maandag 4 aart tussen 14.00 en 15.30 uur [erkrijgbaar bij dienstencentrum De uureton, Molenstraat 2, Den Burg leserveren kan ook bij mevrouw T. lok, Witteweg 5,'DeTrTTTbdTn/tel. 1319362, mevrouw I. van der Werf, 'Orchismient 12, De Koog, tel 1317895; de heer G. Smeenk, Kikkertstraat 16, De Cocksdorp, tel. 316315; mevrouw Van der Brink- |Van Leeuwen, Oranjestraat 4, )osterend, tel. 318862. Wie geen rervoer heeft, kan contact jpnemen met de contactpersoon jit zijn of haar dorp. Voor Den Burg s dat mevrouw T. Vlas-Van der /lies, tel. 312155. Gerhard Cadée houdt maandag 4 maart een lezing over tropische drijfzaden, zaden die ook wel eens op de Texelse kust aanspoelen. De lezing wordt gehouden in de lozefschool in Den Burg en begint om 20.00 uur. Het is de laatste in een serie die werd georganiseerd door IVN Texel, ledereen is welkom. De toegang is gratis. Meer informa tie is verkrijgbaar via tel. 313582. IT De Waalder toneelvereniging 't Amateurtje brengt zaterdag en zondag een klassieker op de planken. Het is 'De martelgang van kromme Lindert', geschreven door A.M. de Jong, de schrijver die veel bekendheid verwierf met zijn later ook verfilmde serie over de Brabantse boerenjongen Merijntje Gijzen. Het stuk is een klassiek voor beeld van een (Hollands) drama Het verhaal gaat over de lijdensweg van Lindert van der Meulen, door iedereen 'De Kromme' genoemd. Zijn ruggengraat is scheef gegroeid, zijn hoofd zakt schuin weg tussen zijn hoge schouders en als hij zich op zijn krukken voortsleept, bungelt zijn rechterbeen er maar wat bij. Lindert is vervuld van inni ge liefde voor één vrouw: Anneke, de echtgenote van zijn broer. En hoewel hij in zijn hart wel weet, dat die liefde nooit zal worden beant woord, is zij toch, van dag tot dag, zijn enige levensvervulling. Linderts broer, De Breje, is heel anders. Hij is ruw en beledigt en mishandelt zijn vrouw Zij vindt op haar beurt troost, béscherrhing en hóuvast bij Lindert, in wiens hart de liefde en hoop daardoor toch steeds weer groeien. Hij blijft geven en zich Bij voldoende belangstelling orga niseert de Stichting Welzijn Ouderen Texel een cursus waarbij vrouwen van 55 jaar en ouder leren klussen. Het gaat om het uitvoeren van kleine klusjes in en rond het huis. De cursus bestaat uit drie praktijklessen en staat onder leiding van een ervaren klusjesman Deelname kost 14 euro. Om te inventariseren wat de cursisten zoal willen leren, wordt eerst een oriën tatiebijeenkomst gehouden, Deze vindt maandag 11 maart plaats in dienstencentrum De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg) en begint om 14.30 uur. Opgave is mogelijk op genoemd adres of via tel. 312696. opofferen, tot het bittere einde toe. 'Het is een prachtig verhaal, heel anders dan we normaal spelen', ver telt regisseuse Ria Kleinveld 'We houden ons eigenlijk altijd bij blijspelen, stukken waarin wat te lachen valt en met een luchtig ver haal. Die zijn niet zo gemakkelijk voor een acteur als mensen wel eens denken, maar in dit stuk kun je écht iets kwijt. Je speelt op het sen timent, zeg maar. Dat heb ik de spe lers steeds voorgehouden, laat je maar gaan. Zeker de ouderen zal zoiets enorm aanspreken, verwacht ik.' Als extra service voor deze 'doelgroep' verzorgt 't Amateurtje zondagmiddag vanaf 14.30 uur een tweede voorstelling, speciaal voor de Texelse senioren. Net als de voor stelling van zaterdag (aanvang Na het succes van de eerste cursus verzorgt de Muziek- en Dansschool vanaf woensdag 20 maart een nieu we cursus tinwhistle spelen. De tin whistle is een Iers fluitje, dat door de groeiende belangstelling voor traditionele Keltische muziek allang niet meer alleen in Ierland zelf bekend is. De cursus is voor begin ners en biedt een eerste kennisma king met deze muziek. Er wordt veel aandacht besteed aan uit het hoofd spelen. Ook wordt gewerkt aan frasering, de typisch Ierse versieringstechniek, ademhaling, ritmiek en inzicht in de structuur van de muziek. Noten kunnen lezen is niet noodzakelijk. De cursus, die wordt verzorgd door fluitdocente Loes Bakker, is voor iedereen toegankelijk. De kosten bedragen 65 euro. Aanmelden kan bij de administratie van de Muziek- en Dansschool, tel. 313493. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de eerder aangekondigde cursus djembé, die uit tien lessen beslaat en woensdag 6 maart van start gaat. Meer informatie is verkrijgbaar bij de administratie. In Cinema Texel draaien twee nieuwe films. Voor de liefhebbers van actie en drama lijkt 'Black hawk down' een aanrader. De film speelt in 1993 en is het aan grijpende en waar gebeurde ver haal van een missie in Mogadishu, Somalië. Een groep Amerikaanse elitesoldaten krijgt in het kader van een operatie van de Verenigde Naties de opdracht om verschillende topof ficieren van een Somalische krijgsheer te ontvoeren. De bedoeling is een eind te maken aan de burgeroorlog die het land verscheurt. 'Black hawk down' is genomineerd voor vier Oscars, waaronder die voor de beste regie (die is in handen van Ridley Scott). Van heel andere aard is de romantische komedie 'Kate Leopold', met Meg Ryan en Hugh Jackman in de hoofdrollen Centraal staan twee personen. Kate McKay is een moderne manager, echt een vertegenwoordiger van de 21ste eeuw, die er alles aan gelegen is om succes te hebben in de zakenwereld Leopold, de derde graaf van Albany, is een charmante vrijgezel in de 19de eeuw. Beiden zijn het wachten op de ware liefde beu Maar in een dramatische ruzie belandt de graaf in het New York van vandaag en moeten Kate en Leopold een liefdesaffaire waar meer dan honderd jaar tussen zit tot een goed einde brengen. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon en Andy Garcia zijn enkële van de sterren die schitteren in 'Ocean's Eleven', die deze week geprolongeerd is. De film gaat over Danny Ocean. Hij is een man van actie. Minder dan 24 uur nadat hij voorwaardelijk is vrijgelaten uit de gevangenis in New Jersey is de charismatische boef alweer bezig met een nieuw plan. Hij volgt daarbij drie regels: doe nie mand pijn, steel niet van iemand die dat niet verdient en speel het spel alsof je niets te verliezen hebt. Danny's nieuwste plan is om samen met elf door hemzelf gekozen handlangers in één nacht de drie grootste en modernste casino's uit de wijde omgeving te beroven. Deze zijn alle eigendom van Terry Benedict, een meedogenloze man, die het toevallig ook nog eens heeft aangelegd met de ex van Danny. 'Monsters co.' is een Nederlands gesproken animatie film van Walt Disney over monsters en de vraag waarom zij ons aan het schrikken willen maken. Wat blijkt is dat de schreeuw van een kind de belangrijkste energiebron van een monster is, maar óók dat hij eigenlijk banger is voor kinderen dan andersom. 'Minoes' is geba seerd op het beroemde boek van Annie M G. Schmidt, over een dame die de taal der poezen spreekt. Hoewel van een 'familie film' wordt gesproken, raadt de filmkeuring aan om kinderen van 6 jaar en jonger alleen te laten kijken onder begeleiding van een volwassene. Wie zich graag laat verrassen, kan maandag terecht voor een 'sneak preview', van een film die nog niet officieel uit is. 20.00 uur) is deze te zien in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Kaarten kunnen worden besteld bij Jan Eelman (tel. 315277) en Ria Kleinveld (tel. 315248). Op zaterdag is er bal na met levende muziek. De acteurs die de planken betreden zijn Jan Eelman, Christa Wonder, Yolanda Legierse, Ben Roest, Henk Slikker, Jo Zoetelief en Richard Eelman. Janka Daalder is souffleuse. De kleding is verzorgd door Jeannet Groenhof.'t Amateurtje speelt klas sieker De Stichting Welzijn Ouderen Texel organiseert geregeld etentjes voor senioren in De Buureton, haar dien stencentrum aan de Molenstraat in Den Burg. De animo is steeds behoorlijk groot. Samen van een maaltijd genieten blijkt inderdaad gezellig te zijn, ter\vijl het eten beter lijkt te sm'akèn. Dinsdag 5 maart worden de tafels feestelijk gedekt voor een etentje uit de Oosterse keuken. Op het door cate ringservice La Crevette bereide menu staan nasi, een groenteome let, rauwkost, een toetje en koffie. De kosten bedragen 6 euro per per soon. Gasten kunnen om 18.00 uur aanschuiven. Aanmelden kan via tel. 312696. Dick Meiman van de landbouworganisatie In Natura ver zorgt donderdag 7 maart de derde en laatste winterlezing van EcoMare. Hij vertelt over het Nederlandse cultuurlandschap in de toekomst. In de landbouw zijn grote veranderingen gaande, die hun weerslag zullen hebben op het uiterlijk van onze omgeving. De 'Verzoening, een uitdaging' is het thema van de jaarlijkse Wereldgebedsdag. Deze wordt op Texel gevierd in de doopsgezinde kerk in Den Burg, de hervormde kerk in Oosterend en 'Ons Huis' (Herenstraat 35) in Den Hoorn. Alle vieringen beginnen om 19.30 uur. De close-harmonygroep Port Betaald uit Den Haag verzorgt op uitnodiging van de Texelse Baha'i- gemeenschap een concert in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Muziekvereniging DEK verzorgt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn haar eerste van twee wmter- uitvoeringen. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Kaarten kunnen worden besteld bij Ina Bakker, tel. 319618. In theater Klif 12 in Den Hoorn speelt Josée Ruiter 'Louis Couperus, een grote ziel'. Aanvang 20.30 uur, de toegang bedraagt €11,35. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 20.30 uur 'De nacht van.. een avond vol entertainment, georganiseerd door de WD. ledereen is welkom, de toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 18.30 en 21.30 uur), Ocean's eleven (19.00 uur) en Kate Leopold (21.45 uur). In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo, waarbij - volgens de organi satie - mooie prijzen te winnen zijn. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 19.30 uur een playback- show. Muziekvereniging DEK verzorgt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn haar tweede en laatste win- teruitvoering. Aanvang 20.00 uur. Dé toegang is gratis. Kaarten kunnen worden besteld bij Ina Bakker, tel. 319618. Toneelvereniging 't Amateurtje speelt 'De martelgang van kromme Lindert' van A M. de Jong. Locatie is dorpshuis De Wielewaal in De Waal, aanvang 20.00 uur. Er is bal na met live-muziek. Kaarten zijn te bestel len via tel. 315277 en 315248. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 14.30 uur), Monsters co (15 00 uur), Black hawk down (18.30 en 21.30 uur), Ocean's eleven (19.00 uur) en Kate Leopold (21.45 uur) In zwemparadijs Calluna gaat om 9.15 uur een 'zwemloop' van start (500 meter zwemmen en 5,5 kilometer hardlopen). Inschrijven is mogelijk vanaf 9 00 uur; deelname is gratis. In manege Akenburg begint om 10.30 uur de vijfde dressuurwedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11 00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost €11,50. Van 13.00 tot 14.00 uur kan bij 't Cafeetje aan de Kerkstraat in Oosterend worden gestart voor de propaganda-wandeltocht van WSV Het Gouden Boltje. Speciaal voor de Texelse senioren speelt toneelvereniging 't Amateurtje nogmaals 'De martelgang van kromme Lindert' van A.M. de Jong. Locatie is dorps huis De Wielewaal in De Waal, aan vang 14.30 uur. Kaarten zijn te bestellen via tel. 315277 en 315248. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 14.30 uur). Monsters co. (15 00 uur), Black hawk down (18.30 en 21.30 uur), Ocean's eleven (19 00 uur) en Kate Leopold (21.45 uur). Bij Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18, Den Burg) wordt tussen 19.00 en 20.00 uur gebeden voor een goed verloop van de gemeenteraadsverkiezingen Op verzoek van IVN Texel houdt Gerhard Cadée een lezing over tro pische drijfzaden Locatie is de Jozefschool in Den Burg, aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20 30 uur). Senioren gaan om 18.00 uur in De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg) aan tafel voor een gezamenlijke maaltijd, georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Deelname kost €6 Opgeven via tel. 312696. In De Witte Burcht in Den Burg wordt een open klaverjasdrive gehouden. Inschrijven tussen 19.30 en 20 00 uur. Deelname kost €3,35 per koppel. vraag is dan ook: wat staat ons te wachten? De lezing wordt gehouden in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €2,50. Bezoekers krijgen voor dat bedrag tevens een kopje koffie of thee. Vijf dagen lang zwerven door de natuur, kijken naar vogels, zeehon den, koeien en vlinders Onderzoek doen in de bodem en het water. Vissen, kanoën en 's nachts naar de sterren kijken. Een tocht door het bos of lopen over de droogvallende bodem van de Waddenzee en speu ren naar al het leven in en op het slik. Krabben, garnalen en visjes vangen (en terugzetten). Sporten, spelletjes doen en overnachten in een groepsverblijf Dat is wat EcoMare en de Stichting Veldstudie Hei- en Boeicop beloven aan de deelnemers van hun zomerkampen. Deze zijn bestemd voor kinderen van 8 tot 15 jaar oud. In de periode van 15 juli tot 16 augustus worden dit jaar tien van deze kampen gehouden: twee op Texel, twee in Amerongen, twee in Hei- en Boeicop en vier in Haamstede. De kosten voor een volledig verzorgd kamp van vijf dagen liggen - afhan kelijk van de locatie - tussen de 140 en €205. Meer informatie staat in een boekje, dat verkrijgbaar is bij EcoMare (tel. 317741) en Stichting Veldstudie Hei- en Boeicop (tel. 0347-342085). MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week zaterdag-, zondag en woensdagmiddag 14.00 uur garnalen-sleepnetvissen en naar de zeehonden. Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circurtbaan (vanaf 8 jaar) (S25 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Tevens irerzorjeti urij umt: diner, barbecue, bruiloft of koffietafel. tjrtuuj tot ziens bü Korudd ut Joke- Braaksnui Qrenswey 386, tel. 0122-322084, nabij Den Bury. Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Bakkenweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) nfwin Zondag 3 maart Bordeaux Proeverij Bij Jef Aanvang 15.00 uur Incl. 3-gangen diner €50,- U/ijnen vanaf 1978 Herenstraat 34, a 319623 In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 20.00 uur) en Kate Leopold (20.30 uur). (Foto Salko de Wolf/EcoMare) In zwemparadijs Calluna in De Koog gaat zondag om 9.15 uur een zwemloop van start, georganiseerd door de Triatlonvereniging. Deelnemers zwemmen eerst 500 meter en moeten vervolgens 5,5 kilometer hardlopen. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur. Deelname is gratis. Twaalf Texelse jongeren tussen de 12 en 16 jaar oud beklimmen zondag 24 maart het podium van theater Klif 12 in Den Hoorn om te laten zien wat ze de afgelopen maanden hebben opgestoken van het 'Snuffelproject', georganiseerd door het Jeugdwerk van de Welzijnsstichting. Tijdens dit project maakten ze kennis met onder meer cabaret en musical, audiovisuele technieken en de teksten van bekende schrijvers als Willem Wilmink, Johan Hoogeboom, Brigitte Kaandorp en de leden van Lurelei. Onder leiding van Wil de Leeuw, Judy Nieuwland, Frans Pieterse, Margriet de Graaf en Jaap Eelman studeerden ze bovendien een voorstelling in, waarin volgens de makers 'een duidelijke verhaal lijn ontbreekt' maar toch 'heel veel aan bod komt'. Het stuk, getiteld 'Willen alle figur anten nu instappen!', wordt twee maal opgevoerd Het doek gaat open om 15.30 uur én om 19.30 uur Kaarten kosten 4,50 euro en zijn vanaf 11 maart verkrijgbaar bij Nauta Boek, de Welzijnsstichting en Klif 12. TESO verzorgt dit weekeinde geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere infor matie kan worden ingewonnen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website www.teso nl. Vr 1 10.30 en 22 30 u Za. 2 11.15 en 23 10 u. Zo 3 11.27 en 23.50 u. Ma. 4 11.44 en - u. Di 5 0.15 en 12.00 u. Wo 6 1.05 en 12.30 u. Do. 7 1.30 en 13.30 u. Vr. 8 2 20 en 14.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 2 maart op om 7.22 uur eh gaat onder om 18.20 uur; 6 maart laatste kwartier; 1 maart springtij tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 13