'Houd rekening met Habitat- en Vogelrichtlijn' Raad uw raad... Gemeentebestuur tot Defensie: Nieuwe tweewielerzaak aan de Bernhardlaan .TEXELSE 2 COURANT Menwedstrijd WD op tournee Heterdaadje in de Hogerstraat Raad uw raad Ouderavond OSG over gebruik van drugs en alcohol TEXELSE^COURANT Programma's politieke partijen {f1 {kerkdiensten oud Papier Vrije School Bedrijvig heid m Medische zorg Website over Texelse bands Cursus djembé en tinwhistle ff/dar gebeurd Radio Texel Onverstoorbaar Wijnproeverij VRIJDAG 1 MAART 2002 Zevenentwintig menners doen zon dag In manege Akenburg mee aan de vijfde wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal. Zij rijden eenmaal een dressuurproef. Groep drie start om 10.30 uur. groep één om 13 00 uur en groep twee om 15.00 uur. De prijs uitreiking wordt rond 17.00 uur ver wacht. Belangstellenden zijn welkom, de toegang is gratis. Met de slogan 'De WD komt naar u toe...' maken de liberalen zaterdag een rondgang over het eiland. Zij doen dat in een open touringcar, die om 10.00 uur van start gaat in Den Hoorn. Vervolgens worden alle dor pen aangedaan De tournee eindigt rond 15.00 uur in het centrum van Den Burg. 'De kiezer kan zo kennis maken met de kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen en met hen van gedachten wis selen over de plaatselijke c.q. dorpse politiek', laat de campagneleiding van de WD weten. Zaterdagochtend kreeg de net 31 jaar geworden Sandor Mantje in De Waal een alarmerend tele foontje van Peter Moerbeek in Den Burg. Of hij direct naar zijn zaak in de Hogerstraat wilde ko men. want daar was ingebroken. De politie was op het automa tisch alarm afgekomen en had iemand op heterdaad betrapt, die bezig was schoenen en kleding naar buiten te slepen. De hevig opgewonden Mantje was nog geen vier minuten later ter plekke, waar hij werd opgevan gen door de politie. In de politie wagen zat een geboeide man met een zak over zijn hoofd, die nog even flink werd aangepakt omdat hij zich bleef verzetten. Toen Mantje de winkel binnen ging, werd hem snel duidelijk wat er echt aan de hand was. Hij werd er juichend verwelkomd door een grote schare vrienden die het gebeuren hadden be dacht bij wijze van vrijgezellen- stunt. Mantje gaat binnenkort trouwen. Hoewel dergelijke gein tjes in dezelfde vnendenkring niet ongebruikelijk zijn als er een in het huwelijk treedt, moest Mantje toegeven dat hij er zonder twijfe len was ingetuind. 'Ik sta te tril len op mijn benen. Dat komt door de adrenaline'. De inbraak, die met medewerking van politie was georganiseerd, werd afgesloten met een gezamenlijk ontbijt in de kantine van de winkel. Foto: in breker Daniël Bonne toonde wei nig spijt toen hij werd opgepakt. Rechts gedupeerde Mantje. (Foto Harry óa Graaf) Texels Belang CDA Groen Links PvdA WD D66 Opkomst I Uitslag 1998 4 3 3 2 2 1 73,30 I Prognose 2002 Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon Leeftijd: Raad hoe de gemeenteraad na de verkiezingen van 6 maart is samen gesteld en win een reischeque ter waarde van €225,-. Meedoen is sim pel: raad hoeveel zetels de verschil lende partijen bij de aanstaande ver kiezingen behalen en geef deze aantallen door aan de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, Den Burg. Dat kan met gebruikma king van bijgaand formulier, maar ook gewoon op een briefkaart of per e- mail. Het adres is dan redactie@texelsecourant. nl. Winnaar is degene die het dichtst bij de wer kelijke uitslag zit. Bij gelijkluidende uitslag telt het opkomstpercentage, ledereen van achttien jaar en ouder kan meedoen, de prijswinnaar wordt bekend gemaakt tijdens de Verkiezingsavond die op woensdag 6 maart in Question Plaza wordt ge houden. De inzendingen moeten ui terlijk dinsdag 5 maart in ons bezit zijn. Deze prijsvraag wordt mede mogelijk gemaakt door Reisburo Texel Holland International. Deze informatie is ook na te lezen op de website www.texelsnieuws.nl. De Brijderstichting geeft woens dag tijdens de ouderavond van de OSG voorlichting over experimen- Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenrnl Op al onze advert entiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor hot Advertentie-wezen van do Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41196699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentievrezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80,- Perjaar €59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Het gemeentebestuur vindt dat het Ministerie van Defensie veel te makkelijk denkt over de mogelijke beperkingen die de zogeheten Habitat- en Vogelrichtlijnen inhou den voor militaire terreinen. Uit het thans in procedure zijnde Structuurschema Militaire Terrei nen blijkt dat men ervan uitgaat dat bestaande activiteiten onder de nieuwe richtlijnen gewoon kunnen doorgaan. De gemeente Texel zegt beter te weten en wil dat in het structuurschema de toetsing aan de Habitat- en Vogelrichtlijnen als nog wordt opgenomen. Aldus blijkt uit de gemeentelijke reac tie op het ontwerp Structuurschema Militaire Gebieden. Dat is een plano logische kernbeslissing waarin staat hoeveel terreinen er nodig zijn en op welke plaatsen. Ook wordt het no dige aangegeven over het beheer. Texel stoelt zijn kritiek op recente er varingen bij het opnemen van een bestemming voor de militaire activi teiten op de zuidpunt van Texel. Tot dusver is dat mislukt. De Raad van State vernietigde het betreffende plandeel, omdat geen rekening was gehouden met de gevolgen van de Habitat- en Vogelrichtlijnen voor het bestaande gebruik. Nu dat in het Structuurschema Militaire Terreinen ook met is gebeurd, kan dat als een gebrek worden aangemerkt dat door de makers van het schema zelf moet worden hersteld. Gemeenten zijn ver plicht het uiteindelijk vastgestelde structuurschema te onderschrijven en dus de consequenties ervan voor het eigen gebied te aanvaarden. Daarheen verwijzend stelt het college dan ook dat de volledige afweging bij het bepalen van de toelaatbaarheid van militaire activiteiten op rijksniveau moet plaatsvinden en niet moet wor den afgewenteld op de lokale over heid. B en w klagen verder over de geluids overlast die in de Noordkop van Texel nog steeds wordt ondervonden van de oefeningen op de Vliehors. Ze menen zelfs dat de hinder is verer gerd. wat te verklaren zou zijn door het feit dat de oefeningen die vroe ger op de Noordvaarder van Ter schelling werden gehouden naar de Vliehors zijn verplaatst. Defensie heeft steeds beweerd dat de hinder hierdoor niet zou toenemen, maar het college wil dat wel eens toegelicht zien.. Tenslotte wijzen burgemeester en wethouders erop dat het militaire terrein aan de zuidpunt van Texel deel uitmaakt van het Nationaal Park 'Dui nen van Texel' (een unieke situatie in Nederland) en dat dit in het structuur schema vermeld zou moeten wor den. Ook het Overleg Orgaan Wadden eilanden heeft kritisch gereageerd op het structuurschema. Deze wat alge mener gestelde reactie lijkt veel op de Texelse en wordt door de gemeente dan ook onderschreven. De gemeente heeft de verkiezings programma's van de Texelse politieke partiien gebundeld. Er is een be perkte oplage voor het publiek be schikbaar. Belangstellenden kunnen bij de receptie van het gemeentehuis kosteloos een exemplaar ophalen, om op die manier per onderwerp een vergelijking te kunnen trekken tussen de zes partijen die op 6 maart mee doen aan de gemeenteraads verkiezingen Een overzicht is ook te downloaden vanaf de website van de Zondag 3 maart 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u. ds. P.A, den Braanker De Waal: 10.00 u. ds. J Vlasblom. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal SOW-WADDENGEMEENTE: Oosterend: 9 30 u. ds. E.J Vledder; 19.00 u ds. C. der Ne derlanden. Oudeschild: 11.00 u. ds. E.J. Vledder. De Cocksdorp: 11.00 u. ds, C. der Nederlanden in 'het Gebouw tje'. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr. D. Muurling uit Barneveld, uitz. via Radio Texel. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. mw. Wouwenaar. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. dames koor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. herenkoor. Oudeschild: zon. 9 30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Respect voor ouderen in een bescher ming voor u; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Blijf goedheid tentoon spreiden. teren met drugs. Medewerkster Lieke van der Star vertelt ouders hoe ze experimenteergedrag bij hun kinderen kunnen herkennen en hoe ze daar het beste op inspe len. Volgens de commissie 'De Gezonde School', die de avond heeft georga niseerd, is 13 jaar de gemiddelde leeftijd waarop jongeren overwegen om genotmiddelen te gebruiken. De commissie wijst erop dat verbieden weinig zin heeft en dat je er beter over kunt praten. Doel van de avond is het voor de ouders makkelijker maken om met hun kinderen over het ge bruik van alcohol en drugs te praten. Van der Star gaat ook in op de vraag wanneer nog sprake is van experi menteren en wanneer van een versla ving. De avond biedt geen handlei ding aan ouders hoe ze met een verslaafd kind moeten omgaan. Er is gelegenheid om vragen te stellen. De ouderavond wordt gehouden in de aula van het gebouw aan de Haffelderweg en duurt van 19.30 tot ongeveer 21.30 uur. Opgeven is op maandag en dinsdag mogelijk bij Dilly Duin, tel. 312121. Tijdens de ouder avond is een alcoholsimulator van 3VO (voorheen Veilig Verkeer Neder land) aanwezig. Ouders kunnen daarin ervaren hoe het is om met een slok op achter het stuur te zitten. Mensen die geïnteresseerd zijn in het onderwijs op de Vrije School in Den Burg (Gasthuisstraat 55) zijn woens dag welkom op de inloopochtend, die wordt gehouden van 8.45 tot 10.30 uur. Otto's tweewielershop is de naam van de rijwielzaak die Otto Goënga en partner José Verkaik zijn ge start aan de Bernhardlaan in Den Burg. Goënga zet als zelfstandig ondernemer het werk voort dat hij sinds 1993 deed in dienst van Dros Tweewielers in Eierland, dat de tweewielerafdeling aan hem heeft overgedaan. Zaterdag houdt het tweetal open huis. De wens om een eigen zaak te begin nen leefde al langer. Als medewerker van Dros genoot Goënga een ruime zelfstandigheid, waarvan hij voor geen prijs afstand wilde doen. Of hij bij de eventuele opvolger van Cees Dros diezelfde vrijheid zou houden, moest Goënga nog maar afwachten. Met in het achterhoofd een eigen werkplaats gaven de techneut en zijn vriendin de ogen alvast goed de kost. Met het idee dat als de tijd rijp zou zijn ze een ruimte hadden om voor zich zelf te kunnen beginnen. Die kans deed zich voor toen het tweetal tij dens een praatje met Nico van Heer waarden, van wie ze een woning hu ren. een balletje opgooide. 'Wat doe je eigenlijk met die showroom?', vroegen ze hem. Onder voorwaarde dat het ondernemende duo bij de gemeente zou navragen of er een tweewielerzaak in het bedrijf zou mo gen worden gevestigd, ging Van Heerwaarden akkoord. Omdat de ruimte die als winkel wordt gebruikt kleiner is dan tien procent van de to tale tweewielerzaak, past het bedrijf in de industrieel-ambachtelijke be stemming die er op de ondergrond rust. Sneller dan ze konden voorzien polste Kees Dros Goënga of hij de tweewielerafdeling van zijn garage wilde overnemen. Dit gebeurde nadat Dros' opvolger Edwin van den Heu vel te kennen had gegeven dat hij zich wilde specialiseren in auto's en Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8.00 u.' Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086;314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M Niehoff en A.H Lammers. De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het week einde: Centraal Meldpunt 0223- 650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 24, Den Burg. tel. 321461. Spreekuur elke werkdag van 9 00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg. Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werk dag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel, 314887. Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken eike werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noord hollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuis zorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen, Opvragen viati (0223) 671552. Opname geschil op advies van huisarts of specia list. Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS; Voor aanmelding, in- formatie of voorlichting: Human) tas Den Helder; Binnenhaven 76- 77; tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand er voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Der Burg. Het bureau is dagelijks opeo van 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisendt gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de poli- tie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (Os Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening alarmering, klusjesdienst, huis houdelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. er van 14.00 tot 16.00 u.. De Buure- ton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen va« schepen en zwemmers in nood; tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u.: zondag 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleerj voor spoedeisende gevallen. Je ma sei hai sei lez dit Ee de Oi he ve ra; de ha he s, m e< w< ke te te W' w h< Pl O di k; b- w O Vt fv tl Z' V k V Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. West straat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molen dwarsstraat. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. gemeente: www.texel.nl. Speciaal voor jongeren is een samenvatting verkrijgbaar bij het jongerenwerk in Time Out. maaimachines. Zo kwam het dat Verkaik en Goënga hun plannen in rap tempo werkelijkheid zagen wor den. 'We zijn dolblij met de locatie aan de Bernhardlaan', geven ze een rondlei ding door het bedrijf. Die omvat een representatieve showroom, met daar achter een ruime en goed geoutil leerde werkplaats, die in verbinding staat met het magazijn op zolder. Klanten van de nieuwe tweewielerzaak kunnen er terecht voor elk merk fiets of scooter. Service is volgens Goënga een vanzelfspre kende zaak, voor reparaties aan fiet sen, scooters en crossmotoren ('een oude liefhebberij van me') is men eveneens Welkom. Dankzij de popu lariteit van tweewielers, de gunstige locatie en het vakmanschap van Goënga vertrouwen ze erop dat hun bedrijf, naast de drie andere rijwiel zaken in Den Burg, een levensvatbaar bestaan zal hebben. Samen met een aantal andere jonge Texelaars heeft Michael Hoijtink een website ontwikkeld over de Texelse bands uit de hardcore-scene. De site, die al zo'n drie maanden actief is, heeft al een behoorlijk aantal bezoe kers getrokken en ook het forum mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. De overzichtelijke pagi na's geven veel (Engelstalige) infor matie over bands als' FFF, Deluge, Refill, FluX en Hobgoblin. Van een aantal bands zijn foto'ë te bewonde ren en de agenda geeft een goed overzicht van wanneer een volgend optreden staat geboekt. De site is te vinden op he.t adres www.txhc.nl, waarbij 'txhc' staat voor 'Texel hardcore'. Na het succes van de eerste cursus verzorgt de Muziek- en Dansschool vanaf woensdag 20 maart een nieuwe cursus tinwhistle spelen. De tinwhistle is een Iers fluitje, dat door de groeiende belangstelling voor tra ditionele Keltische muziek allang niet meer alleen in Ierland zelf bekend is. De cursus is voor beginners en biedt een eerste kennismaking met deze muziek. Er wordt veel aandacht be steed aan uit het hoofd spelen. Ook wordt gewerkt aan frasering, de ty pisch Ierse versieringstechniek, ademhaling, ritmiek en inzicht in de structuur van de muziek. Noten kun nen lezen is met noodzakelijk. De cursus, die wordt verzorgd door fluitdocente Loes Bakker, is voor ie dereen toegankelijk. De kosten be dragen €65. Aanmelden kan bij de administratie van de Muziek- en Dansschool, tel. 313493. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de eerder aangekondigde cursus djembé, die uit tien lessen beslaat en woensdag 6 maart van start gaat. Meer informatie is verkrijgbaar bij de administratie. t t Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Lichtboei: 19 30 u. Wereldgebedsdag Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) rfi 14.00 U- Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek pj 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Pietelepote op bezoek bij da burgemeester 18 00 it Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit hervormde keri[J Den Hoorn 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) V 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandsta M lig) 15 00 u Frans gaat het doen (muziek) 11 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en interwl views) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boek (hef-H haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) I 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u Onder de toren (geestelijk pro- gramma, met vanaf 19 00 uur verzoek I platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.30 u Verkiezingsavond. Recht streekse uitzending van de Verkiezmgs- j avond in Question Plaza, waar burge- meester Geldorp de uitslagen bekent) maakt. Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard er D Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Politiek. Met niet uitsluitend aandacht voor de verkiezingen Gast s Jan Nico van der Ploeg, voorzitter van de MAB-club, dwaalgast Vibeke Roeper vei telt over haar boek 'Zwarte peper en scheurbuik' en de VOC en leest een afle- venng van het feuilleton Verder veel ac tualiteit en veel muziek Uitzending van avond die op vrijdag 22 februari wend gehouden aansluitend. Radio Noordholland José Verkaik en Otto Goënga in de showroom van hun nieuwe tweewielerzaak aan de Bernhardlaan in Den Burg. (Foto Gemrd vmmarman Eerder kwam ik regelmatig op de pastorie in de Molenstraat en had daar dan dikwijls hele gesprekken met zuster Speranda, de toenmalige huishoudster van pastor Kolkman. We spraken over honden en katten, maar in het bijzonder over kippen. We wisselden onze ervaringen op dat gebied uit, want we hadden beiden heel veel verstand van kippen en von den dat er geen betere waren dan de onze. We raakten er nooit over uitge praat, alleen vond zuster haar 'Barnevelders' betere kippen dan mijn 'AssendelverGele Goudpellen'. Toen onze gans Lotta in het voorjaar aan de leg raakte, dacht ik zuster eens te verrassen door stiekem een ganzenei in haar kippenhok te leg gen. Ik lichtte pastor Kolkman daar over in, want als zuster van streek zou raken over dat grote ei uit dat arme kleine kippetje zou hij haar opvangen, geruststellen en zeggen hoe de vork in de steel stak. Aldus geschiedde, de pastor hield de zaak nauwlettend de gaten en toen zuster met K ganzenei de pastorie binnenkwa stond hij haar op te wachten. Mas haar reactie was heel anders dan» hadden verwacht. Zuster Sperand toonde hem het ei en zei onverstoa baar: 'Van Tunen is hier zeker gs weest?' En dat was alles. Jan van Tuns Restaurant Bij Jet in Den Hoe- houdt zondag een wijnproever Gastheer Jet Schuur laat de liefheb bers proeven van tien verschillend Bordeauxwijnen, in jaar van herkomt variërend van 1978 tot 1994. Voord deelnemers staat ook een dne gangenmenu klaar, met bijpassend gerechten. Deelname staat open voo iedereen. Het is wel raadzaam te ra serveren (tel. 319 623). De kosten zt 50 euro per persoon. De proeve! begint om 15.00 uur.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2