Gemeenteraadsverkiezingen: heeft u al een keus gemaakt? 9 TEXELSE COURANT Beleidsveld Texels Belang CDA Groen Links PvdA WD D66 VRIJDAG 1 MAART 2002 Algemeen bestuur Gemeentehuis verplaatsen Burger moet verhaal kwijt kunnen Geen referendum, maar debatten Misschien parkeergarage Groene- plaats Geen inmenging hogere overheden Samenwerking eilanden stimuleren Overbodige regelgeving schrappen Streven naar meer erkenning OOW Openbare orde en veiligheid Verkeer en vervoer Economie Hulpdiensten met in woonwijk Terugdringen zwerfafval en honden poep Rampenplannen actueel houden Zo nodig dorpswachten inzetten Sluitingstijd 3.00 in de zomer Optreden tegen klandestiene slapers Goed openbaar vervoer Voldoende parkeerplaatsen invaliden Fietspad langs Bernhardlaan Haven karakteristiek houden Beperken verkeersremmers Wegen en bermen goed onderhou den Uitbreiding fietspaden Evaluatie verkeersveiligheidsplan Versterking van vliegveld (binnen norm) Parkeergelden tot minimum beper ken Werkgelegenheid stimuleren Bedrijven toestaan koffie te schenken Geen kampeerplaatsen meer verhar den Verplaatsen slaapplaatsen binnen sector Kamperen bij de boer naar tien een heden KLV kunnen met mate uitbreiden (25%) Agrarisch natuurbeheer ondersteu nen Steun geven aan vissers Waddenzee Voorlopig plafond 45.000 slaapplaatsen Alternatieve energie voorkeur geven Snel afhandelen van zaken Beroepscommissie openbaar Aantal ambtenaren terugdringen Evalueren van plannen en regels Raadlidmaatschap aantrekkelijk ma ken Voortzetten jeugdraad Bevoegdheden evt. naar burgers OOW met zelfstandig laten worden Publiek betrekken bij politiek Publiek betrekken bij grote plannen Dorpscommissie moet afspiegeling zijn Wijkcommissies instellen in Den Burg Nauwer samenwerken met gewest NHN Raadsstukken toetsen op leesbaar heid Handhaving in portefeuille bgm. Geen raadsleden in beroepscom missie Hulpdiensten niet gezamenlijk huis vesten Terugdringen lichtreclames Overlast beperken (dorpswachten) Goed onderhouden fiets- en voetpa den Liever controles dan drempels Publiek betrekken bij hermrichten haven Zorgvuldig omgaan met gratis OV Buitendorpen goed bereikbaar hou den Aandacht voor invalidenparkeer plaatsen Fietspad van Ayeslag naar Paal 9 Fietspad van Aurora naar Waalen burg Fietspaden ook voor aanspannin gen? Steun voor landbouw en visserij Steun voor Duurzaam Texel Steun initiatieven werkgelegenheid Maatschappelijk ondernemen Kamperen bij de boer naar tien een heden Vasthouden aan 47000 slaapplaat sen Gemeentehuis goed bereikbaar Gemeente moet openstaan voor ideeën Regels streng handhaven Overleg Wadden en gewest blijft Sociaal en democr. bestuur Heldere politiek en gedurfd bestuur Koopwaar' gemeente aan één balie Bestuur luistert naar burger Overkoepelende aandacht toerisme Scheiding griffier en gemeentesecre taris Moderne gemeentehuis Zorgen voor goede rampenplannen Niet meer regels, regels beter naleven Streng zijn op gebruiksvergunningen Werven leden (jeugd)brandweer Hulpdiensten gezamenlijk huisvesten Eventueel uitbreiden met (tand)artsen Hulpdiensten onder één dak Met medische post voor noodhulp In overleg met Wadden en gewest Straat moet veilig zijn Nauwe samenwerking hulpdiensten Parkeerverbod bij scholen Verkeer veiliger maken Jeugd betrekken bij plannen Trottoirs goed onderhouden Eerder onderhoud dan nieuwe fiets paden Autoverkeer binnenwegen terugdrin gen Inperken aantal verkeersborden Goed mobiliteitsplan, stimuleren OV Terugdringen overlast vliegveld Latere boot Parkeerplan Den Burg Geen nieuwe bedrijventerreinen Stimuleren Texels product Ondersteunen kleinschalige land bouw Stimuleren schapenhouderij Zoeken naar nieuwe werkgelegen heid Aandacht uiterlijk verblijfsrecreatie Kamperen bij de boer: maximaal 1600 Verplaatsen bedden bespreekbaar Natuur en economie in balans hou den Afhandeling zaken binnen drie maan den Texel en Wad met op Werelderfgoed Binnen vijf jaar oplossing gemeente huis Handhaven van regels en orde Regelmatig overleg met belangen organisaties Handhaven dorpswachten in seizoen Geen discussie meer over sluitings tijd Alert blijven op reclame in buiten gebied AZC in Den Burg-Oost met nodig Geen vergunning nodig voor kleine zalen Lagere maximumsnelheden Openbaar vervoer stimuleren Blijvende aandacht verkeersveilig heid Gescheiden fietspaden Samenwerking fietsverhuurders Diversiteit bedrijfsleven stimuleren Maximaal 45.000 slaapplaatsen Bedden niet verhuizen of verkopen Toeristenbelasting eventueel verho gen Spreiding dagtoerisme Stimulering Texelse producten Kennisinstituten krenten in de pap Kwaliteit toerisme moet groeien Nieuwe economie stimuleren Landelijk gesubsidieerde banen Inbreng burgers belangrijk Besluiten nemen op argumenten Ook burgers in raadscommissie Samenwerken met gewest Zelfstandige gemeente blijven Volksraadpleging over Groenplaats Steun aan OOW Woningbouw in eigen beheer houden Texel bij Noord-Holland houden Graskeien in bermen Verfraaien wegen (uit cultuurfonds) Zeggenschap houden over vliegveld Geen wegen afsluiten Fietspad Heemskerckstraat Fietspad Grensweg en Paal 17 Brede parkeerplaatsen voor invaliden Parkeerplan Den Burg Meer parkeerruimte bij nieuwbouw Letten op aantal en formaat borden Parkeerplaats IJsdijk/Laagwaalder- weg Geen verdere beperking visserij Wad Stimuleren Texelse producten Slaapplaatsen in reserve houden Tien eenheden per kampeerboerderij Streng zijn op vergunningen kbdb Initiatief duurzaam toensme bij bednj- ven Steun betuigen een landbouw Windmolens alleen in Oudeschild Onderzoek alternatieve energiebron nen Detailhandel in de dorpen houden Dorpswachten in Den Burg Rampenplannen oefenen Sluitingstijden horeca: 2-4 Uitbreiden fietspadennet Wilde bloemen in wegbermen Toeristen wijzen op busvervoer Goed openbaar vervoer Vliegveld in stand houden... maar geluidhinder tegengaan Parkeerkaart voor Texelaars Consensus over haven bereiken Maximaal 45.000 slaapplaatsen Slaapplaatsen verspreiden Niet-gebruikte slaapplaatsen inleve ren Geluidhinder vliegveld terugbrengen Actief agrarisch natuurbeheer Behoud van 4000 ha grasland Kleinschalige visserij Waddenzee leder dorp bedrijventerrein Maandagmarkt tot 15.00 uur 12 eenheden kampeerboerderij Onderwijs Scholen behouden Kompasschool behouden Bedrijvenpresentatie op scholen Ook opleidingen toerisme en bouw Consumptieve opleiding wordt HBO Scholen spelen rol in drugspreventie Blijvende aandacht volwassenen onderwijs Volwassenonderwijs behouden... en richten op arbeidsmarkt Besparen op ambtelijke inzet onder wijs OSG behouden als brede school Welzijnsinstellingen samen als goed beleidsplan wordt opgezet In stand houden basisscholen Behoud van scholen Behoud Kompasschool Zorgen voor breed onderwijsaanbod Goede volwasseneneducatie Behoud van scholen Meer aandacht voor speciaal onder wijs Breder volwassenonderwijs OSG: voldoende studierichtingen ...die op werk op eiland aansluiten Behoud van basis scholen Behouden OSG met breed onderwijs Nieuwe school in De Mars Instandhouden scholen Ook Kompasschool behouden Nascholing onderwijzers OSG be houden Goede volwasseneneducatie Educatie bij musea Cultuur en sport Voortzetten subsidiebeleid Voldoende (betaalbare) sportaccom Voortzetten kunstaankoopbeleid Jongeren betrekken bij kunstbeleid Musea steunen, niet meer van het zelfde Actief monumentenbeleid (o.a boe ten) Strand schoonhouden Openbaar groen goed onderhouden Sportvoorzieningen in het bos Kritisch zijn op subsidies Er is voldoende aandacht voor sport Tusse de Banke particulier exploite ren Monumenten behouden (part. initia tief) Tuin Brakenstein eventueel opknap pen Natuurontwikkeling is belangrijk Gemeente uit St. Passantenhaven Voldoende (jong.)kampeerplaatsen Ondernemers betrekken bij Duur zaam Tx Opstellen Cultuurbeleidsplan Actief sportbeleid Expositieruimte in centrum Den Burg Hist. Ver. betrekken bij beleid Steun geven aan maritieme historie Scheepsarcheologisch depot Inventarisatie monumentale panden Oostzijde eiland gaaf houden Steun aan verenigingsleven Cultuurcentrum bij OSG Duidelijke richtlijnen voor subsidies Musea koesteren Eiland broedplaats kunstenaars Vaste plek actuele kunst Vrijwilligerscentrale in publieksbalie Actualiseren monumentenlijst Muurplaatjes op monumentale pan den Herstellen notaristuin (cultuurfonds) Onderwaterarcheologie op haven Afbouwen bijdrage grote musea Instandhouden sportvoorzieningen Strand schoon en bereikbaar houden Instandhouden Molenkoog Steun Molenkoog en sportvoorzie ningen Sport activeren en stimuleren Regelmatige controle speeltuigen Kermis weer naar Den Burg Financiële bijdragen voor musea Tegengaan dichtslibben landschap Eén appartement in stolp Behouden schapenboeten Goede regelingen op haven Verbeteren huisvesting welzijn Structurele subsidie Radio Texel Behouden bibliobus Sociale voorzieningen Toetsen minimabeleid op doelmatig heid De Bolder dient zelfstandig te blijven Uitkeringen WVG in de gaten houden Actief ouderenbeleid voeren Dorpshuizen in stand houden Instandhouden kinderdagverblijf Instandhouden buitenschoolse op vang Jongerenwerk stimuleren Zorgen voor preventief jongeren beleid Opletten voor armoedeval (minima beleid) Actief werk zoeken voor werklozen CWI is belangrijke opgave Kosten gehandicapten beheersen., maar voorzieningen redelijk houden Steun aan part. kinderopvang Actief minimabeleid Alert blijven op vereenzaming oude ren Eénloketsysteem bij wijksteunpunt Geen extra lasten door handicap Instellen jeugdraad Instellen jongeren-kortingskaart Tot 16 jaar gratis boeken lenen Goede kinderopvang Woningen bouwen voor 55+-ers Goede voorzieningen voor oud en jong Klein permanent asielzoekerscentrum Actief jongerenbeleid Steun aan lage inkomens Vrijwilligerswerk voor asielzoeker Zorg voor gehandicapten Vrijwilligers cement samenleving Steun aan lagere inkomens Kinderopvang betaalbaar houden Continueren beleid De Bolder Instandhouden dorpshuizen Wonen en zorg combineren Goed gehandicaptenbeleid voeren Samenvoegen welzijnsinstellingen Geen asielzoek.centr. Den Burg Oost Statushouders regulier huisvesten Goede jeugdopvang Goede kinderopvang Continueren beleid De Bolder Goede begeleiding verslaafden Ouderen lang zelfstandig Goed gehandicaptenbeleid Woonruimte asielzoekers Volksgezondheid en milieu SWOT en WST eventueel samenvoe gen Actief drugsbeleid Terugdringen zwerfvuil Riolering buitengebied voor 2008 Begraafplaatsen opnieuw inrichten Realistische handhaving milieuregels Integraal milieubeleidsplan Goede informatie over riolering bui tengeb. Onderzoek naar mogelijkheden., dependance gezondheidszorg Actief drugsbeleid Goede drugspreventie Onderzoek doen naar biovergisting Instandhouden meierblis Stimuleren grijs-watersystemen Creëren waterberging voor droogte Uitstoot C02 verminderen Handhaven milieueisen in 1 porte feuille Goede zorg ouderen en jongeren Belonen energiebesparing Stimulering beperking C02-uitstoot Milieueducatie op scholen Zuinig zijn op natuur Geen windmolens zonder inspraak C02-uitstoot verminderen Stimuleren zonne-energie Terugdringen milieuvervuiling Voorlichting geven over drugs Schoonhouden openbare ruimte Beheersbaar houden kosten notering Roggesloot met verzilten Hulpdiensten op één punt Behoud schooltandarts Opvang verslaafden Windmolens op veerhaven Onderzoek naar energiebronnen Onderzoek riolering buitengebied Gescheiden afvoer regenwater Ruimtelijke ordening Sociale woningbouw, ook in dorpen 't Horntje eventueel uitbreiden tot dorp Vliegveld behouden Saneren overtollige bedrijfsgebou wen Onderhoudsplicht voor stolpen Kleinschalig medegebruik duinen Geen windmolens Recreatieve opstallen iets groter Opstellen welstandsnota Discussie over kerntaken gemeente Woningen voor jongeren en bejaar den Lokale bindingseisen woningzoeken den Oneigenlijk gebruik tegengaan Ontsierende opslag aanpakken Welstandsnota heeft prioriteit Grootwinkelbedrijven op bedrijven terrein Onderzoek gebruik altern. energie en besluit daarna over windmolens Verkoop van openbaar groen is goed Bestemmingsplannen actueel hou den Saneren overtollige bedrijfspanden Geen uitbreiding bedrijventerreinen Stimuleren streekproducten Stolpen vrijgeven voor perm, bewo ning Plan van aanpak voor parken Sociale woningbouw, duurzaam bou wen Kleine kavels, goedkope woningen Woningbouw in de dorpen Stimuleren agrarisch natuurbeheer Agrarisch gebied behouden Acht kampeereenheden is genoeg Texels schaap behouden Inpandige app. alleen voor perma nent Alleen kleinschalige activiteiten op Wad Betaalbare woning voor jongeren Toekomstbeleid landbouw Geen grootschalige activiteiten op wad Texelse woningzoekenden voorrang Ruimere kavels vrije sectorbouw Inpandige app. moeten inpandig blij ven Goed beeld/kwaliteitsplan nieuwe wijken Financieel overzicht bij bestem mingsplan Max twee appartementen in stolp Bedrijventerrein DC noord-zuid ma ken Wandelpadenplan realiseren Geen windmolens in de polders Woningbouw in alle dorpen Geen uitbreiding wonen in buiten gebied Slopen overtollige bedrijfsgebouwen Behoud karakteristieke panden Tegengaan leegstand Tegengaan recreatief gebruik Geen windmolens in open landschap Financiering Terughoudend beleid mbt belastin gen Terughoudend mbt deelname in be drijven Instellen van bestemmingsreserve Kanjerprojecten met aan tijd binden Beperken van externe onderzoeken Gemeentelijke woningen verder af stoten De vervuiler betaalt Zo min mogelijk lastenstijging Bewaken prijs/ kwaliteitverhouding Grote projecten met betalen uit OZB Gemeente trainen in financieel be heer Burgers aanspreken op eigen., ver antwoordelijkheid Aanbestedingen doorzichtig houden Permanent asielzoekerscentrum Goede verhouding doel en middelen Aanbesteding toetsen aan Eur. nor men Aanbestedingen vertevoren op inter net Aanstellen subsidiecoördinator Toeristenbelasting als nodig omhoog Subsidies overheden benutten Subsidies hogere overheden benut ten Kritisch zijn op kosten onderzoeken Aanpassing toeristenbelasting toet sen Lokale lasten zo laag mogelijk hou den Effectief besteden belastinggeld Geen hogere belastingdruk

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9