a 'Swamink is onafhankelijk en staat boven de partijen' Tc Groenewegje wordt weer paardenpad Markante Nic Witte maakte er wat van TVO blij met nieuwkomer als voorzitter .TEXELSE 0 COURANT" TEXELSE^COURANT Drie parkeervakken langs Lancasterdijk Vlaming zoekt rabarberrassen Bridge "t? Kerkdiensten Website Meimaand Me(^'sche zorg Welkoopwinkel in de telefonie oud Papier Radio Texel Vliegoefeningen VRIJDAG 8 MAART 2002 Nic Witte, die vanmiddag op de RK begraafplaats in Den Burg is be graven, was een markante figuur met originele opvattingen en een groot gevoel voor betrekkelijkheid en humor. Die eigenschappen liet hij gelden als koetsier van de Jan Plezier, het beroep dat hij 's zo mers meer dan veertig jaar uitoe fende en waarmee hij tot ver bui ten Texel bekendheid verwierf. Nicolaas Johannes Witte was éen van de twaalf kinderen van Marretje Bakker en Jan Witte van hoeve 'Bloemwi|k'. Hi| werkte aanvankelijk op de boerderi|, waar het geen vet pot was. zodat hi] open stond voor andere verdiensten en zich mocht rekenen tot de echte jutters. Het idee om met een Jan Plezier te gaan rijden ontstond in 1931, toen hij met paard en wagen naar de gestrande 'Astrid' reed. Mensen die met hem mee liftten, drukten hem na afloop een rijksdaalder in de hand. Dat smaakte naar meer. Witte was al snel een be kend Jan Pleziervaarder. in een tijd dat er meer Texelaars waren die deze vorm van recreatie aan de gasten aanboden Aanvankelijk deed hij dat bij Kikkert Kikkert, later begon hij voor zichzelf, 's Zomers ging hij da gelijks met badgasten op pad voor een gevarieerde tocht door bos. duin en over het strand 's Winters werkte hij bij de LTB of zat hij in de aardap pels. Bekend was hij daarnaast als leverancier van leghennen en inci denteel ook als veilingmeester bij publieke verkopingen, in het bijzon der boelhuizen. Wie meeging met de Jan Plezier was verzekerd van een onvergetelijke be levenis, vooral door de wijze waarop Witte wist te vertellen over land, volk en natuur van Texel. Het was een mengeling van ernst en humor. Een geïnteresseerde die wilde weten hoe veel passagiers de Jan Plezier kon meenemen, kreeg te horen: 'Twintig Nederlanders of zestien Duitsers'. Ook kon het gebeuren dat Witte er gens in de duinen stopte voor een aanschouwelijke biologieles, bijvoor beeld door te laten zien wat het ver schil is tussen dophei, kraaihei en struikhei Om enkele minuten later een handstandje uit te voeren op een gammele plank boven de sloot in De Nederlanden, het vaste ritueel tijdens elke tocht door de Slufter. Wie be wees dat hij dat waagstuk ook kon uithalen, kreeg een rijksdaalder Witte maakte van elke tocht een avontuur. Bij het bestijgen van het duin bij het badhotel moesten de jongeren uit stappen om te duwen en daardoor de paarden te helpen Op het strand liet hij soms zo aanstekelijk zien hoe jut ten in zijn werk ging, dat de passa giers zich in het zweet werkten om hout in te laden dat Witte goed kon gebruiken. 1971: Witte op de Jan Plezier. (Foto archil Tex«ts* Couranl). Recente foto van Nic Witte. Er ging ook wel eens wat mis. Ooit zakten de paarden weg in drijfzand. Ze moesten ijlings worden losge maakt en slaagden er op het nipper tje in om zich weer naar boven te werken. Ook nadat hij zijn bedrijf aan de kant had gedaan, bleef Witte kleur geven aan de samenleving. Velen kwamen hem vaak tegen en dat be tekende altijd een leuk praatje met een uitwisseling van lokaal getinte plagerijen en wijsheden. Nic Witte bleef tot op 92-jarige leef tijd kerngezond. Van het 'kmppertje' dat hem medio februari trof, leek hij snel te herstellen, maar maandag ging het ineens helemaal fout. Een dochter noteerde zijn laatste woor den: 'Kinderen, maak er wat van. Het leven is zó om'. Iemand met veel bestuurservaring, die onafhankelijk is, geen zakelijke belangen heeft op Texel en daar door makkelijk wordt geaccep teerd door leden én de gespreks partners van buiten de organisatie. Dat zijn de belangrijkste eigen schappen van Ries Swamink (51) uit Eierland, de nieuwe voorzitter van het Texels Verbond van Onder nemers (TVO). Swamink past uitstekend in de profielschets die door TVO voor de nieuwe voorzitter is gemaakt, zo ver telde secretaris en vice-voorzitter Jan Jacob Rab gisteren tijdens de pre sentatie van de nieuwe man. Het ver bond heeft na een proefperiode van twee jaar sinds eind november een geheel nieuwe structuur. De belang- njkste verandenng is dat het dagelijks bestuur een veel minder zwaar stem pel op de organisatie drukt dan vroe ger. De vijf secties (bouw en installa tie, diensten algemeen, detailhandel, ambachten en toeristische dienstver lening) waarin TVO is opgesplitst, opereren tamelijk zelfstandig, met ieder een eigen bestuur, waarvan veel initiatieven worden verwacht. De be langrijkste rol in het dagelijks bestuur is weggelegd voor de voorzitter, de enige die geen 'dubbelfunctie' be kleedt. Zijn collegabestuursleden zijn allemaal voorzitter van één van de secties. De voorzitter is tevens be stuurslid van de VW en vertegen woordigt TVO daarnaast tijdens ge sprekken met de gemeente en andere externe organisaties. 'Juist doordat hij zelf geen bedrijf heeft op het eiland, kan hij niet in botsing ko men met andere, eigen belangen. Hij staat echt boven de partijen', be toogde Rab. Swamink woont sinds anderhalf jaar op Texel. Hij is 25 jaar werkzaam geweeest als schade-expert in de verzekeringsbranche. Geruime tijd was hij directeur van Schadecentrum Nederland, een bedrijf met negentig medewerkers. Sinds vijf jaar is hij zelfstandig ondernemer. Bij zijn be drijf in IJsselstein zijn veertien men sen in dienst. Swamink: 'Het was een langgekoesterde wens van mij en mijn vrouw ons op Texel te vestigen. We komen hier al achttien jaar op vakantie. Nu ik niet meer dagelijks op mijn bedrijf hoef te zijn, deed die mogelijkheid zich voor' Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontroclon en aanbiedingen daartoe zijn van loepassing de Regelen voor hel Advertonliewozen van de Stichling ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd b'i de Kamer van Koophandel en Fabneken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hot Advertentie-wezen wordt op uw vórzook kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80,- Per jaar 59,60.- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Ries Swamink werd 'plezierig verrast' door de sfeer binnen TVO. (Foto joop Rommeisi Het contact met TVO ontstond min of meer bij toeval, juist op een moment dat Swamink de tijd vond gekomen om wat actiever te worden in het Texelse maatschappelijk leven. Dat gebeurde toen hij tijdens een kopje koffie met een oude kennis, Cor de Boer, in contact kwam met diens zus, Joke. De Boer wist als beheerder van het secretariaat - uiteraard - dat het bestuur van TVO al een paar maan den vrijwel compleet was, maar dat nog werd gezocht naar een nieuwe voorzitter. Tijdens een erop volgend gesprek met De Boer en Rab werden de mogelijkheden besproken. Swamink vroeg twee maanden de tijd om zich te verdiepen in het ondernemersverbond en z'n activitei ten. 'Ik heb me intensief ingelezen en ingeleefd, kennis gemaakt met de voorzitters en vergaderingen bijge woond, om proefondervindelijk mee te maken hoe TVO precies in elkaar steekt. Ik ben op een goede manier verrast door de intensiteit waarop ze actief zijn. Het is een zeer gemoti veerde club, met een enthousiast en ook gezellig bestuur.' Nadat alle be trokkenen gecharmeerd van elkaar bleken, werd afgelopen week de sa menwerking bezegeld. 'Hij is precies de juiste man voor ons', meent Rab. Er is voldoende te doen voor de nieuwe voorzitter, verwacht hij zelf. 'De komende tijd wil ik gaan ontdek ken wat er precies leeft in de secties. Met inachtneming van de onafhanke lijkheid van de secties, want die staat voorop. Ook op ander terrein hoef ik me niet te vervelen, gezien alle ge meentelijke plannen waarmee we als ondernemers te maken hebben, zo als de Structuurvisie 2020.' Swaminks benoeming is ook goed gevallen in kringen van de toeris tische ondernemers, liet voorzitter Harry Wuis van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers gisteren we ten. 'Het ging al goed bij TVO, maar het moet goed blijven gaan. De komst van de nieuwe voorzitter komt de continuïteit ten goede', aldus Wuis, die wees op de gezamenlijke belangen van de leden van TVO en TVL. 'We worden als ondernemers door de overheid steeds meer verant woordelijk geacht voor wat er op Texel gebeurt. Dat is goed, want daar hebben we zelf om gevraagd. Maar je moet die verantwoordelijkheid wel kunnen waarmaken. Daar ligt een gezamenlijke taak voor ons.' Op drie plekken langs de Lancasterdijk zullen nog vóór half april verharde parkeer- gelegenheden worden gemaakt. Mensen die naar vogels van het Wagejot willen kijken, kunnen hier hun wagen neerzetten. Zóveel vogelaars hebben de afgelo pen jaren hun auto in de berm gezet, dat deze plaatselijk kapot is gereden. In natte perioden ontstaat daardoor een modderboel en zetten de men sen hun auto op de weg, wat tot verkeersgevaarlijke toestanden leidt. De Stichting Natuurexcursies Texel heeft dan ook gepleit voor verhar ding, en wel van het hele 900 meter lange gedeelte dat langs het Wagejot loopt. Gekozen is echter voor drie parkeervakken van elk 35 x 3 meter, te maken van grasbetontegels, zodat een 'groene' aanblik behouden blijft. De gemeente trekt voor de drie vak ken 10.890 euro uit en Uitwaterende Sluizen (eigenaar van de ondergrond) en Natuurmonumenten (beheerder van het natuurgebied Wagejot) geven daarnaast elk een bijdrage van 3630 euro. Jaap Vlaming brengt in kaart welke rabarberrassen op Texel voorkomen. Het raadslid zou graag in contact tre den met Texelaars die een rabarber- plant hebben waarvan ze weten dat het de 'nakomeling' is van een plant die lang geleden al in de familie was Ook wil hij stekkies ruilen. Vlaming heeft ongeveer zeventig rassen, de helft van het aantal dat (voor zover bekend) bestaat. De verzamelaar is bereikbaar via tel. 315321 of e-mail skouer@texel.org. Corry van Zevenhoven en Frits Hoge- wind zijn in de derde periode van bridgeclub Groot Slem als winnaar uit de bus gekomen Zij behaalden 337,80 punten in de A-lijn. Winnaar van de B-lijn werden Toon Wessels en Jan Hoogerheide met 376,42 punten, periodewinnaar in de C-lijn werd het duo Marie-Louise Wiesman en Her man Hagenouw met 346,40. Zoals na elke periode promoveren de boven ste drie paren naar een hogere lijn en degraderen de onderste drie paren. Naar de A-lijn promoveren Toon Wessels en Jan Hbogerheide, Riet en Kees van Heerwaarden (326,54) en Corry van de Heuvel en Harry van de Wetering (313,70). Naar de B-lijn pro moveren Marie-Loulse Wiesman en Herman Hagenouw, Peter Witte en Dirk Kalverboer (326,10) en Jo Cnossen en Piet van der Molen (323,80). In totaal worden vier perio des van ieder zes wedstrijden ge speeld. Zondag 10 maart 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J. Vlasblom De Koog: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Den Hoorn: 11.00 u. ds PA. den Braanker. SOW-GEMEENTE: Oosterend: 9.30 u. ds. E.J. Vledder; 19.00 u. ds. J. Vlasblom. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. E.J. Vledder, in 'Het Gebouwtje'. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roepers, doopdienst. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk; woe. 13/03 15.00 en 19.30 u. Biddag. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. G. Iwema uit Sappermeer. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00u. ev. Eric Wegman uit Almere; 19.00 u. ds. G. Sipkema, Wel- komstdienst, mmv Congolese zanggroep 'Les messagers du Christ'. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. heren koor, woord-communieviering dekenaat, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. dameskoor, woord- communieviering dekenaat. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Zekerheid vinden in een gevaarlijke wereld; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Behoort u tot degenen die door God worden bemind? Eind van deze maand verschijnt het 'Meimaand Natuurmaandmagazine', met alle activiteiten voor dit jaar erin. Wie daar niet op wil wachten, kan nu al op het internet terecht op het adres www.natuurmaandtexel.nl. Deze website biedt tal van wetens waardigheden over de evenementen. Ook is het mogelijk om via deze site in te schrijven voor deelname aan de Texelfair, die 18 en 19 mei op het- recreatieterrein aan de Ploegelander- weg in de Dennen wordt gehouden. Uit reacties blijkt overigens dat som mige belangstellenden denken dat de inschrijving al is gesloten. Dat is niet het geval, er zijn nog plaatsen be schikbaar. Inschrijven kost tot 31 maart 25 euro, daarna wordt het ta rief verhoogd naar 50 euro. Spoedig zal worden begonnen met het opknappen van het Groene wegje tussen het Hogereind en de Laagwaalderweg in De Waal, zodat dit weer het karakter van een ouderwets paardenpad krijgt. Het college heeft er 27.227 euro voor uitgetrokken. Daarmee wordt een verzoek van de dorpscommissie ingewilligd. Het paardenpad (een strook klinkers van ongeveer eén meter met ter weerszijden karrensporen die met fijn puin zijn verhard) is grotendeels nog aanwezig maar overgroeid met gras. Door het verwijderen van het gras en het repareren van enkele gaten wordt het doel al grotendeels bereikt. Heel anders is de situatie op het 65 meter lange gedeelte tussen het Hogereind en de opslagschuur van het wagen museum. Sinds het ingraven van ka bels en leidingen is hier alleen nog maar een puinpad. In overleg met dorpscommissie en omwonenden is nu afgesproken dat dit weggedeelte geheel zal worden bestraat met klin kers zoals die ook op het Hogereind zijn gebruikt. Het Groenewegje zal in gerestau reerde staat alleen nog toegankelijk zijn voor niet gemotoriseerd verkeer, dus voetgangers en fietsers. Alleen bestemmingsverkeer wordt toegela ten. Gehoopt wordt dat het wegge tje daardoor zo aantrekkelijk wordt voor fietsers en voetgangers dat het niet meer zo snel wordt overgroeid. Mocht dat laatste toch gebeuren, dan zal het gras regelmatig (mechanisch) moeten worden verwijderd. Alvorens het startsein te geven voor de werkzaamheden, wil het college eerst weten wanneer de opslag schuur van het Wagenmuseum ver dwijnt. Dit kan beter als eerste ge beuren, anders zou het net herstelde Groenewegje schade kunnen op lopen. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van vrijdag 17.00 tot zondag 17.00 u. Dokter J. Dros/ J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg', telefoon 0222-321123. Aanvragen visites s.v.p. vóór 10.30 uur. Spreekuur van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder af spraak. van zondag 17.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter K. Eissen, Maricoweg 5a, Den Burg, telefoon 0222-320005. Aanvragen visites graag vóór 10.30 uur. Inloopspreekuur van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086;314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel: 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het week einde: Centraal Meldpunt 0223- 650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord- singel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Spreekuur elke werk dag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na polikliniscl bevalling: Kraamcentrum Noord- hollands Noorden Den Helder, té 0223-540088 (24 uur bereikbaaij Indicatie: Indicatie voor thuis zorg en voor opname in verpleeg-l en verzorgingshuis: Stichting Rlq Texel Wiermgen. Opvragen via te' (0223) 671552. Opname geschi, op advies van huisarts of special list. Buddyproject: Voor mensen me HIV of AIDS; Voor aanmelding, in formatie of voorlichting: Humani- tas Den Helder, Binnenhaven 7& 77; tel. 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand er voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Der Burg Het bureau is dagelijks oper van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon 0900-8844 In spoedeisend! gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de poli tie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bei tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huis houdelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buure- ton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen var|er schepen en zwemmers in nood tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Be de brandweer, 072- 5644444 Apotheek: Weverstraat 95, Der, Burg; tel. 312112. Maandag t/rr j^a vrijdag 8.00-18.30 u.; zaterdac]er 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u. zondag 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Ie: oni Agrifitm, exploitant van de Wel koopwinkel, is een overeenkomst aangegaan met KPN. Op basis hiervan verkoopt het bedrijf aan de Waalderstraat in Den Burg allerlei artikelen op het gebied van (mo biele) telefonie. Aanleiding voor het partnerschap is het vertrek van de Primafoonwinkel uit de Parkstraat, waardoor klanten van KPN niet meer op Texel terecht- konden. 'Als agrarisch toeleverancier merkten we dat landbouwers en vee houders dit zeer onpraktisch vonden. Het zijn mensen die doorgaans wei nig tijd hebben en zeker met voor een kapotte mobiele telefoon naar Den Helder gaan', aldus Gert Jan de Vreugt van Agrifirm. Hij benadrukt dat Weikoop geen Primafoonvestiging is gestart. 'Mensen kunnen hier bijvoor beeld niet terecht voor een adres wijziging voor de huistelefoon. Maar wel voor gewone telefoons, mobiel tjes, telefoonkaarten, abonnementen en noem maar op.' Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Radio Noordholland 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma Vandaag: Zwemles. Moeten alleen de k? deren van groep vier, vijf en zes van basisschool zwemles krijgen? Ook. d manege 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u. Kerkdienst vanuit baptisteng* meente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandste lig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inte views) 18 00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burc met solozang van Saron Ramaker. Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 15.30 u. Raadsvergadering (rechtstreek! vanuit het gemeentehuis) De laatste vel gadermg van de gemeenteraad in de out? samenstelling. 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Raadsvergadering (rechtstreek! vanuit het gemeentehuis). Met het all scheid van de raadsleden aansluitend. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pre gramma, met vanaf 19 00 uur verzoet- platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.30 u.Raadsvergadering (rechtstreek! vanuit het gemeentehuis) Beëdiging va de nieuwe raadsleden, aansluitend Radio Noordholland Nc Wl Het Groenewegje btj De Waal zal straks een stuk minder groen zijn. Tot en met vrijdag 15 maart wore? vanaf de luchtmachtbal Leeuwarden vliegoefeningen gehejj den boven het oefentertt Marnewaard. Dit gebeurt in het ka# van de oefening 'Basic windmill'.' verband houdt met de opleiding/ militairen tot 'Forward Air Controls Dit zijn militairen die vanaf de gro; aanwijzingen geven aan ja» bommenwerpers over de lokatievt de aan te vallen doelen. De deelr mende vliegtuigen vliegen op l$ hoogte boven en rondom Marnewaard. Binnen een straal vijftien kilometer mag tot e minimumhoogte van 75 meter W den gevlogen, met uitzondering z boven het Waddengebied. Ten oo ten van het oefengebied, boven e denkbeeldige lijn van Zuidhorn aan Delfzijl, mag gevlogen wordeni een minimum hoogte van 150 mek Tijdens deze oefening wordt ook I) iFoioHmywGm.il ven de Vliehorsrange gevlogen.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2