Agenda 1 ip San Keijser Kampeercentrum ■xcursies ClA-agenten Redford en Pitt teso Agatha Christie of John Lanting? 2 1000 m2 .TEXELSE g COURANT' aterdag 9 maart: ondag 10 maart: /oensdag 13 maart: Jonderdag 14 maart: Volleybal Texelse bands in Question Plaza Open dag bij EcoMare Leerhuis Filmnieuws Afrikaanse zang in Eben Haezer Vrijdag 8 maart: Zaterdag 9 maart: Zondag 10 maart: Bescherming weidevogels Afrikaans trommelen Maandag 11 maart: Dinsdag 12 maart: 54 Hoogwater te Oudeschild oCUITP., KART1NG TEXEL - rettawrcLHt Vb Kooms-CLOY VIll'All DEN BURG 2 x LIVE in Question Plaza zaterdag 9 maart FLUX Biem Vlaming Garnalenvissen en zeehonden zien! „Emmie TX10" :e/aar en toerist VRIJDAG 8 MAART 2002 e Texelse Bierbrouwerij is open in 14.00 tot 18 00 uur. jndleidingen gaan van start om i.OO en 16.00 uur de Slufter gaat bij voldoende elangstelling om 11.00 uur de ccursie 'Door het zout van de zee' in start, georganiseerd door taatsbosbeheer. Het dragen van arzen is noodzakelijk, olwassenen betalen £5,-, kinderen >t en met 12 jaar €3,-. Opgave en dichtingen bij EcoMare, tel. 17741 de Geul gaat bij voldoende >elangstelling om 14.00 uur de ►xcursie 'Sporen van mens en zee' an start, georganiseerd door taatsbosbeheer Volwassenen beta- en €5,-, kinderen tot en met 12 jaar 3,-. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. )e Texelse Bierbrouwerij is open fan 14.00 tot 18.00 uur. Rondleidingen gaan van start om 5.00 en 16 00 uur n de Muy gaat bij voldoende jelangstelling om 14.00 uur de ïxcursie 'De wereld van de Muy' van tart, georganiseerd door itaatsbosbeheer. Volwassenen beta- en €5,-, kinderen tot en met 12 jaar 3,-. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. n sporthal Ons Genoegen komen :aterdag vijf teams van 'olleybalverenigmg Tevoko in actie )e D-jeugd, de C-jeugd en het weede herenteam bijten om 13.30 ur het spits af tegen respectievelijk 5V55, VCJ'94 3 en LOS'82 2. Het erste herenteam en het derde damesteam spelen vanaf 15 00 uur egen respectievelijk LOS'82 en Harpoen. Discotheek Question Plaza in Den Burg beleeft zaterdag een aflevering van '2 x live', een minifes- tival met twee Texelse bands. Opgetreden wordt door de punkband 'Flux' en 'De Laatste x', een groep rond Biem Vlaming die eigenlijk niet meer zou optreden maar zich heeft laten overhalen nog één keer de bühne te betreden. Het eerste concert begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. Schaterlachen tot je bijna van je stoel valt of al knagend op je vingernagels de koude kriebels krijgen, de liefhebbers van toneel kunnen volgende week kiezen. Toneelclub Zuid-Eierland speelt vrijdag 15 en zaterdag 16 maart 'Gevangen in het net', een klucht in de beste traditie van John Lantings 'Theater van de Lach'. Op dezelfde dagen brengt De Vriendenkring in Den Hoorn een bloedstollende thril ler, met de veelzeggende naam 'Debuut voor een dode'. In 'Gevangen in het net' van Ray Cooney houdt een man er twee gezinnen op na. Geen gemakkelijke opgave, want hoe voorkom je dat beide echtgenotes argwaan krijgen? Logischerwijs moet je je wel eens razendsnel uit de voeten maken om ontdekking te voorkomen en niet altijd lukt het dan om netjes door de voordeur te gaan. Gelukkig krijgt de man in kwestie hulp van zijn huurder, die in feite een soort broeder in het kwaad is. 'Het is een échte klucht, met deuren die achter elkaar open en dicht gaan, met veel verwarring en heel veel drukte op het toneel', vertelt regisseuse Lindy Stroo. Ze noemt zichzelf geen groot liefheb ber van het genre. 'Maar ik werd pas bij de vierde repetitie gevraagd Eigenlijk zou eerst iemand anders het doen.' Spijt dat ze 'ja' heeft gezegd, heeft ze echter niet. 'Het is een moeilijk te regisseren stuk met al die bewegingen. En de twee hoofdrolspelers hebben het helemaal zwaar. Die staan bijna van de eerste tot de laatste bladzijde uit het boekje op het toneel. Maar het wordt wel erg leuk, denk ik.' De spelers zijn Frans van Thienen (als John, de overspelige man), Henk van Slageren (huurder Patrick), Mies Zoetelief (Hannie, één van de echtgenotes), Gerrie Dubbelt (de andere echtgenote), Marcel van der Sar (zoon Gert), Linda van der Zw^ag (dochter Ellen) en Peter Wetsteen (opa). Lindy Stroo voert de regie, Janny de Ridder is souffleuse. Het stuk wordt opgevoerd in buurthuis Bethel en begint op beide avonden om 20.15 uur. Kaarten zijn te bestellen via tel. 311433 en 311773. EcoMare houdt zondag open dag. Het centrum voor wadden en Noordzee is tussen 9.00 en 17.00 uur gratis toegankelijk en er worden allerlei speciale activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Aanleiding voor deze open dag is dat EcoMare de afgelopen jaar totaal vernieuwd is. Na de permanente tentoonstellingen in de waterzaal en 'Zicht op zee' zijn nu ook de entreehal, de winkel en de expositie 'Leven op een eiland' gereed. De meeste activiteiten vin den plaatsen tussen 11.00 en 16.00 uur. Voor kinderen zijn er poppen kastvoorstellingen en een speurtocht door het gebouw. Ook kunnen ze buttons maken en worden geschminkt. Een dierverzorgster voert op wisselende tijden de vissen in de waterzaal. Daarnaast zijn er diverse rondleidin gen 'achter de schermen' van de opvang en door het Duinpark en het museum, Tijdens één van die rondleidingen, die om 13 00 uur van start gaat, is er speciale aandacht voor de technische aspecten van het houden van zeehonden, vogels en vissen. Zo wordt vertelt over de con ditie en de behandeling van het water. In veldwerkcentrum De Slinger zijn educatieve activiteiten voor kinderen en volwassenen en in de filmzaal worden historische film pjes gedraaid. De zeehonden worden, net als anders, om 11.00 en 15.00 uur gevoerd. Steracteurs Robert Redford en Brad Pitt spelen de hoofdrol in 'Spy game', een spionagefilm vol actie die sinds gisteren in Cinema Texel draait. Redford speelt een CIA-agent die op het punt staat met pensioen te gaan. Op zijn laatste werkdag krijgt hij echter nog een belangrijke opdracht. Hij moet een jonge collega (Pitt) bevrijden, die tijdens een persoonlijke missie in handen is gevallen van criminele Chinezen Maar dan beginnen de problemen. Geprolongeerd is 'Black hawk down', voor de liefhebbers van actie en drama. De film speelt in 1993 en is het aangrijpende en waar gebeurde verhaal van een missie in Mogadishu, Somalié. Een groep Amerikaanse elitesol- daten krijgt in het kader van een operatie van de Verenigde Naties de opdracht om verschillende topofficieren van een Somalische krijgsheer te ontvoeren De bedoeling is een eind te maken aan de burgeroorlog die het land verscheurt. 'Black hawk down' is genomineerd voor vier Oscars, waaronder die voor de beste regie (die is in handen van Ridley Scott) Van heel andere aard is de romantische komedie 'Kate Leopold', met Meg Ryan en Hugh Jackman in de hoofdrollen Centraal staan twee personen. Kate McKay is een moderne manager, echt een ver tegenwoordiger van de 21ste eeuw, die er alles aan gelegen is om succes te hebben in de zakenwereld. Leopold, de derde graaf van Albany, is een charmante vrijgezel in de 19de eeuw. Beiden zijn het wachten op de ware liefde beu. Maar in een dramatische ruzie belandt de graaf in het New Vork van vandaag en moeten Kate en Leopold een liefdesaffaire waar meer dan honderd jaar tussen zit tot een goed einde brengen. George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon en Andy Garcia zijn enkele van de sterren die schitteren in 'Ocean's Eleven', die deze week geprolongeerd is. De film gaat over Danny Ocean Hij is een man van actie. Minder dan 24 uur nadat hij voorwaardelijk is vrijgelaten uit de gevangenis in New Jersey is de charismatische boef alweer bezig met een nieuw plan. Hij volgt daarbij drie regels: doe nie mand pijn, steel niet van iemand die dat niet verdient en speel het spel alsof je niets te verliezen hebt. Danny's nieuwste plan is om samen met elf door hemzelf gekozen handlangers in één nacht de drie grootste en modernste casino's uit de wijde omgeving te beroven. Deze zijn alle eigendom van Terry Benedict, een meedogenloze man, die het toevallig ook nog eens heeft aangelegd met de ex van Danny, 'Monsters co.' is een Nederlands gesproken animatie film van Walt Disney over monsters en de vraag waarom zij ons aan het schrikken willen maken 'Minoes' is gebaseerd op het beroemde boek van Annie M G. Schmidt, over een dame die de taal der poezen spreekt. Hoewel van een 'familiefilm' wordt gesproken, raadt de film keuring aan om kinderen van 6 jaar en jonger alleen te laten kij ken onder begeleiding van een volwassene. Wie zich graag laat verrassen, kan maandag wederom terecht voor een 'sneak preview', van een film die nog niet officieel uit is. 'Jakob en zijn zonen' is de titel van de lezing die L. Evers maandag ver zorgt voor Het Leerhuis. Spreker is rector geweest van het Maimonides Lyceum in Amsterdam. Nadat hij afscheid had genomen van het onderwijs, zette hij zich in voor de ontmoeting van Joden en Christenen. Hij was onder meer vice- voorzitter van het Overlegorgaan van Joden en Christenen. Evers heeft verschillende publicaties over het Jodendom op zijn naam staan, waaronder 'Jodendom voor begin ners' en 'Over mitzes, matzes en mezoezes'. Hij is medewerker van de encyclopedie Winkler Prins en lid van het Nederlands Israëlitisch Kerkgenootschap. De lezing wordt gehouden in de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur De toegang is vrij. De Kongolese zanggroep 'Les Messagers du Christ' treedt zondag op in een speciale Welkomstdienst van de Texelse baptistengemeente. Het gezelschap bestaat uit tien leden, die a capella zingen in het Lingala, Kikongo, Fransen Engels. Het bijzondere stemgeluid van de zangers, in combinatie met bijzon dere effecten en swingende dansen, zorgt ongetwijfeld voor een leven dig concert. Dominee G.J. Sipkema In Cinema Texel draaien Kate Leopold (aanvang 18.45 uur). Ocean's eleven (19.00 uur), Black hawk down (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur). In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een veiling. De opbrengst is bestemd voor de hervormde en de katholie ke kerk van het dorp. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur het Winterconcert van de Christelijke muziekvereniging Excelsior. De toe gang is vrij. Het begin van het door De Vriendenkring gespeelde 'Debuut van een dode' is klassiek en doet denken aan de bekende stukken van Agathie Christie, de grote meester van de misdaadromans. In een Italiaanse villa is een groep mensen neergestreken die elkaar niet kennen. Plotseling wordt één van hen dood aangetroffen De ver warring is groot: wat is er gebeurd, is er sprake van moord, wie is de dader, wat moeten we doen? Terwijl iedereen in vertwijfeling bij een is, wordt een tweede lijk gevonden en breekt grote paniek uit Maar dan neemt het stuk een verrassende wending... De spelers in deze bloedstollende thriller zijn Marco Bakker, Antoon Goes, Gitta Witte, Janny Schuijl, debutante Anneke Kikkert-Hordijk en routinier Lia Coutinho, die voor de eerste keer de gelederen van De Vriendenkring versterkt. De regie is in handen van Hans Oosterhaven. Beide uitvoeringen worden gegeven in dorpshuis De Waldhoorn en beginnen om 20.15 uur. Kaarten zijn te bestellen via tel. 319260. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 14 30 uur), Monsters co. (15.00 uur), Kate Leopold (18 45 uur), Ocean's eleven (19.00 uur), Black hawk down (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur). EcoMare houdt de hele dag open huis. Bezoekers zijn tussen 9.00 en 17.00 uur gratis welkom voor aller lei activiteiten. Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan De Vogelwerkgroep Texel houdt maandag 11 maarteen 'opstartavond' voor vrijwillige wei devogelbescherming. Nieuwe vrijwilligers zijn welkom. Indien nodig kunnen ze met een ervaren zoeker het veld in om de kunst van het nesten zoeken te leren. Voor de benodigde materialen - zoals markeerstokjes - wordt maandag gezorgd. Afgelopen jaar werd er niet door vrijwilligers gespeurd. Als gevolg van de mkz-crisis mocht alleen de gebruiker zelf het land op. De avond wordt gehouden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en begint om 20.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Giel Witte, tel. 313895. Wie overweegt een cursus Afrikaans trommelen te volgen, kan dinsdag tijdens een open les ontdekken of dit echt iets voor hem of haar is. Docent Sacha de Herder verzorgt twee lessen in het gebouw van de Scouting aan de Bernhardlaan in Den Burg Deze duren van 16.15 tot 17 15 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. Voor trommels wordt gezorgd. Wie de smaak te pakken heeft, kan zich inschrijven voor een nieuwe cursus, die een week later van start gaat. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Paul van Mierlo (tel. 319678) en de docent (tel. 0227-512321). verzorgt twee korte overdenkingen, met als thema: 'Zoekt u vrede in uw hart?' Ook is er samenzang. De dienst wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer (Julianastraat 11 in Den Burg) en begint om 19.00 uur. Na afloop wordt gezamenlijk koffie gedronken. introductielessen golf gegeven. Deelname kost €11,50 De Kongolese zanggroep 'Les Messagers du Christ' treedt op in een speciale Welkomstdienst van de Texelse baptistengemeente. De dienst wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer (Julianastraat 11, Den Burg) en begint om 19 00 uur. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 14.30 uur), Monsters co. (15.00 uur), Kate Leopold (18.45 uur). Ocean's eleven (19.00 uur), Black hawk down (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur) In De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg) begint om 14 30 uur een informerende bijeenkomst over de cursus 'Vrouwen van 55+ leren klus sen', georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen. L. Evers, voormalig vice-voorzitter van het OJEC (het Overlegorgaan van Joden en Christenen), houdt een lezing voor Het Leerhuis met de titel 'Jakob en zijn zonen'. Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur De Vogelwerkgroep Texel houdt een avond over vrijwillige weidevo gelbescherming in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Aanvang 20 00 uur. Voor meer informatie: Giel Witte, tel. 313895. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In het gemeentehuis begint om 15.30 uur(!) de laatste vergadering van de 'oude' gemeenteraad. Na de reguliere agenda volgt om 21.00 uur het afscheid van de raadsleden die niet herkozen zijn. Tussen 17.30 en 19 00 uur wordt gepauzeerd. Van 19.00 tot circa 19.30 uur wordt gesproken over het voorstel van de jeugdraad om het basketbalveld bij de Burgemeester de Koninghal te renoveren. De vergadering wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel (106.1 FM). Sacha de Herder verzorgt twee open lessen Afrikaans trommelen in het gebouw van de Scouting aan de Bernhardlaan in Den Burg. Belangstellenden zijn welkom van 16.15-17.15 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. De FNV Vrouwenbond houdt een praatavond in De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg), waarbij over diverse onderwerpen wordt gediscussieerd. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). TESO verzorgt dit weekend geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere infor matie kan worden ingewonnen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr 8 2.20 en 14.34 u Za. 9 3.17 en 15.45 u Zo. 10 5.44 en 18.16 u Ma. 11 7.06 en 19.04 u Di. 12 7.45 en 19.54 u Wo. 13 8.34 en 20.34 u Do. 14 8.55 en 21.04 u Vr. 15 9.20 en 21 34 u &/m mn V DE ZKESTKJt MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week zaterdag-, zondag en woensdagmiddag 14.00 uur.garnalen-sleepnetvissen en_. naar de zeehonden. Plaatskaarten aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 (aar) Circuttbaan (vanaf 8 (aar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Ttotttt verzorgen. wij uw. duw, barbecue, bruiloft ofkoffietafel. Qrtwuj tot ziens bü Ronald ui Jokt Breudamzi Qrensweg 3S6, tel. 0222-322.084, nabij Den Bwj. "GreeiTParks Sluftervallei Krimweg 104. De Cocksdorp, lel 316819 I/) ui U KINDERFEESTJE?! bowlen - speurtocht - midgetgolf - snoeken 12.00- 18.00 uur €7,95 p.?. Ook hét odres voor feesten partijen recepties etc. Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) DISCO itesLUuv DAAR GEBEURT HET! en de laatste keer Zaal open 22.00 uur. Gratis toegang M i. H 4 v-l|V.. TX 10 Emmie vaart op woensdag zaterdag 's middags van 14.00 tot 16.00 uur Volw. €7.-/kind. 3-10 jr. €5,- Haven Oudeschild Telefonisch reserveren: 0222 313639 of 06 51498614 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 12 maart op om 7.00 uur en gaat onder om 18.38 uur; 14 maart nieu we maan; 8 maart doodtij. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur het mini- festival '2 x live', met deelname van de Texelse bands 'Flux' en 'De Laatste x' De toegang is vrij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9