teso Opvallend veel spullen uit scheepswrakken bij taxatieda Toneelclub Zuid-Eierland speelt in Bethel Verkennende sessie r Slik vanger Hoppen van smoes naar uitvlucht in vlotte komedie Topstuk is twee eeuwen oude prentenath l Agenda E TEXELSE 2 COURANT Luchtvaartmuseum dit weekeinde open i oud Papier texelse'^courant VOC-enveloppe Playbackshow in De Waai hawk down (aanvang 18.45 i Asterix en Obelix: mil Cleopatra (19.00 uur), Vanilla (21.30 uur) en Spy game (21 uur). Frans van Thienen John Smit) omhelst Henk van Slageren (Pathek Boersmaals die een nieuw plan bedacht heeft om John uit de problemen te houden. De spelers hadden er zelf schik in. Dat was te merken bij de voorstel ling die Toneelclub Zuid-Eierland zaterdagavond speelde in buurt huis Bethel. De vereniging stond op de planken met de komedie 'Gevangen in het net' van Ray Coonen en Koen Wassenaar, een stuk waar de zaal regelmatig om wist te lachen. Of het echte hulpeloosheid was of toch gespeelde, bleef in het midden. Duidelijk was wel dat Henk van Slag eren helemaal opging in zijn rol als Patrick Boersma. Patrick, inwonend bij taxichauffeur John Smit (Frans van Thienen), Hanme Smit (Mies Zoete lief) en hun dochter Ellen Smit (Linda van der Zwaag), moet zich continu van smoes naar smoes slepen om taxichauffeur John uit de problemen te houden. Wat is het geval? John Smit leidt een dubbelleven. Hij is ge trouwd met Hannie, maar hij is ook getrouwd met Barbara Smit (Gerrie Dubbelt) met wie hij zoon Gert (Marcel van der Sar) heeft. Op een dag leren Gert en Ellen elkaar kennen via internet. Dat ze allebei een vader hebben die John Smit heet, taxi chauffeur is en in Rotterdam woont, vinden ze wel interessant en ze ma ken een afspraak. John is wat minder geamuseerd en begint die ontmoe ting te verijdelen. Geleidelijk en bijna onopgemerkt wordt John's probleem echter een probleem van Patrick, die op het punt stond op vakantie te gaan met zijn oude vader. Niet John maar Patrick is op een gegeven moment de uit vluchten aan het bedenken om Gert en Ellen maar uit elkaar te houden. Hulpeloosheid is van het gezicht van Van Slageren te lezen Ondertussen is hij gekleed in korte broek en een zonnige blouse, want hij zou met va kantie gaan. Frans van Thienen gaat op in zijn rol als Rotterdamse taxichauffeur. Zijn accent heeft hij al mee, een zwart pak, achterover gekamd haar met een lading gel en een stevige gouden ketting om de nek doen de rest. De schnk van John voor ontmaskering is voelbaar Mooi aan het spel van bei den is dat hun gedraai en gekonkel ten opzichte van de anderen natuur lijk overkomt. De natuurlijkheid uit zich ook in het eerlijk toegeven op het podium als ze de tekst even kwijt zijn. Het publiek pikt het, sterker nog, waardeert het. 'Hij zegt het gewoon', klinkt het een paar stoelen verderop als Van Thienen even uit zijn rol valt. Telefoon In behoorlijk tempo volgen de ontwik kelingen elkaar op. Een centrale rol spelen een paar telefoons. Met zijn mobieltje probeert John vrouw Barbara te pakken te krijgen om zoon Gert thuis te houden, terwijl Barbara op haar beurt het nummer van Ellen (het andere thuisnummer van John) probeert te bellen. Patrick doet zich een paar keer als hijger of automati sche telefoonbeantwoorder voor als hij voor John de telefoon opneemt. Bijzonder aan het stuk is de illusie dat het verhaal zich in twee huiskamers afspeelt. Er is op het podium maar één huiskamer te zien met twee deu ren. De tweedeling wordt direct vanaf het begin duidelijk, doordat Hannie en Ellen en Barbara en Gert naast elkaar twee verschillende scenes spelen. Doordat Hannie daarna bijna alleen maar aan de linkerkant speelt en Barbara steevast aan de rechter kant van het huis opereert, wordt de illusie van twee huiskamers in stand gehouden. Dat is een verdienste van de toneelclub. Voor hetzelfde werkt zo'n constructie alleen maar onduidelijkheid in de hand. Legging Gerrie Dubbelt en Mies Zoetelief spe len als Hannie en Barbara twee 'volkse types'. Opgestoken haar of een opvallende strik erin, legging en een korte rok. Beide dames spelen met overtuiging. Als Hannie mag Dubbelt op een gegeven moment Van Slageren nog met een mes be dreigen als ze het helemaal gehad heeft met het gedrag van Patrick. De rol van Gert lijkt in het stuk wat min der uitgewerkt te zijn. Marcel van der Sar komt daardoor soms nog helaas te vlak over. Bijvoorbeeld als hij zijn vader aantreft in het huis van Ellen. Gert komt nauwelijks verbaasd over. De rol van Ellen Smit is de kleinste in het stuk. Linda van der Zwaag heeft echter het minst van allemaal kunnen oefenen. Zij viel na een paar weken repeteren in voor Lindy Stroo, die aanvankelijk de rol van Ellen zou spe len. Stroo schoof echter door naar de regie, omdat Riek de Ridder dat werk door privé-omstandigheden moest beëindigen. Uit de voorstelling blijkt met dat Van der Zwaag een achter stand had in te halen. Aan het einde van de rit houdt John het gedraai voor gezien. Staand voor zijn beide vrouwen biecht hij op dat hij met allebei getrouwd is. De reac tie van beiden is lauw. Even later blijkt draaien Black TESO zet vri|dag tussen 9.35 20.05 uur en zaterdag tussen 9 en 16.05 uur twee boten in em zorgt in die periode ieder half een afvaart, zowel vanuit Den I der als vanaf Texel. Automobilis moeten vri|dag rekening houi met wachttijden. Die bedragen Texel tussen 10.00 en 11.00 uur in Den Helder tussen 13.00 15.00 uur naar schatting een I uur Op vrijdag zijn de afvaar van 10,05 uur vanuit Den Heli en 13.35 uur vanaf Texel uitsl tend bestemd voor het vervoen gevaarlijke stoffen. Nadere inl matie kan worden ingewonnen tel 0222-369600 of e-n info@teso.nl. De veerdienst he ook een eigen webs www.teso.nl. Hoogwater te Oudescl Dl. 19 10.30 en 23.0S Wo. 20 11.00 en 23.3) Do. 21 11.20 en Vr. 22 0.07 en 12.01 Za. 23 1.15 en 13.31 Zo. 24 2.17 en 14.5 Ma. 25 4.40 en 17.11 Di. 26 5.55 en 18.31 Aan het strand is het ongeveer een ui der hoogwater De zon komt 22 maarti 6.37 uur en gaat onder om 18 55 u maart eerste kwartier. 24 maart dooi Naarmate het stuk vordert, wordt het ook steeds leuker. Het stuk is goed gekozen. Het is een leuk doordacht verhaal met vaart en leuke grappen. Aan misverstanden ook geen gebrek Op een gegeven moment weet zowel Ellen als Gert toch het huis van de ander te bereiken. John, die ook maar op en neer pendelt, maakt zich on herkenbaar door een lampekap op zijn hoofd te zetten of voor 'dood' op de grond neer te vallen. Scènes die heel eenvoudig flauw of clichématig kunnen overkomen. Van Thienen weet dat te voorkomen. Extra ele ment in het verhaal is pa Boersma. gespeeld door Peter Wetsteen. Pa Boersma is naar het huis gekomen waar zijn zoon woont en verkeert in de veronderstelling dat dat het hotel is waar ze met vakantie zouden gaan. dat ze het al jaren wisten. 'Want je praatte 's nachts in je slaap!!!' Eigen lijk een heel voordehand liggend eind. Het knappe van het stuk en spel is echter dat de gedachte daaraan op dat moment naar de achtergrond verdwenen is, door alle voorgaande ontwikkelingen en misverstanden. De voorstelling werd afgelopen vrij dag en zaterdag opgevoerd in Bethel. Zo'n tweehonderd mensen bezocht het stuk. De spelers begonnen begin dit jaar met repeteren. De meesten deden voor het tweede of derde jaar mee. Jannie de Ridder souffleerde, Jacqueline Bak en Jacqueline Aarts verzorgden de grime, Dick van Heer waarden deed het geluid. Tekst en foto Jeroen van Hattum 'Nogal wat Texelaars brengen hun vakantie door op Sri Lanka.' Die verrassende conclusie trok Gerrit Gerrits, één van de deskundigen op de VOC-taxatiedag, de Texelse variant van 'Tussen kunst en kitsch', die zaterdag in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild werd ge houden. Gerrits kreeg een flink aantal munten onder ogen die daadwerkelijk uit de VOC-tijd da teerden en die door de bezitters waren gekocht op Sri Lanka. 'Daar komen ze nog in behoorlijke mate voor. Maar het viel ook op dat er nogal wat munten op Texel zijn ge vonden. Als je goed zoekt en je hebt een beetje geluk, dan kun je hier nog veel moois vinden.' Niet direct met de Verenigde Oost-In dische Compagnie van doen, maar zeker zo interessant, was een bijna zeshonderd jaar oude munt met de beeltenis van de Engelse koning Edward IV, die Gerrits onder ogen kreeg. 'Een roze-nobel. Een gouden munt, weliswaar heel dun, maar net zo groot als een rijksdaalder. Er is één kleine twijfel, want die mut werd iets later met een paar kleine veranderin gen ook in Gorinchem geslagen, zo dat ze er eigen geld hadden. Voor het verhaal zou het wel zo mooi zijn als het een echte Engelse munt is, want die Edward is twee keer op Texel ge weest. Hij was afgezet in zijn land en met een scheepje op de vlucht gesla gen. Hij strandde op de Hors en is toen door de rentmeester van Texel met alle egards ontvangen. Later is hij doorgereisd naar de graven in Den Haag.' De taxatiedag, die was georgani seerd door het Maritiem en Jutters Museum, trok behalve veel belang stellenden ook ongeveer honderd bezoekers die de mening van een deskundige over een bepaald voor werp uit hun bezit wilden horen. Onontdekte Rembrandts of andere exorbitant waardevolle artikelen kwa men niet boven water, maar tot ver rassing van de specialisten trok toch nog heel wat interessants aan hun oog voorbij. Dat gold onder meer voor een pistool uit de Lutine, het schip dat in 1799 bij Terschelling ten onder ging en volgens veel bespro ken verhalen nog steeds tjokvol goud zou liggen. Het pistool werd ooit op gedoken door de overgrootvader van de huidige eigenaar. Duiker annex archeoloog Hans Eelman werd so wieso veelvuldig naar zijn mening gevraagd over opgedoken spullen. 'Het waren vooral veel kruikjes en pijpjes. De man (RC.J. Trommelen, red.) van veilinghuis De Eland vond dat heel opvallend. Bij vergelijkbare dagen elders in het land komt hij bijna nooit uit scheepswrakken opgedo ken spullen tegen', vertelt Vibeke Roeper, één van de organisatoren van de taxatiedag. Niet alledaags was ook de enorme vlag met zeetaferelen, die bijna op de kop af tweehonderd jaar oud bleek te zijn. Dergelijke dundoeken vormden een soort relatiegeschenken, die bij de bestelling van een schip cadeau werden gedaan door een werf Aan gezien de adminstratie van de betref fende werf bewaard is gebleven, kun nen de eigenaren nog veel meer bijzonders over hun vlag te weten komen, aldus Roeper. Doorlopend druk was het bij boek historicus Garrelt Verhoeven. Hij kreeg ook enkele zeventiende- eeuwse boeken onder ogen, die met zelden al lange tijd in de familie van de eigenaren waren. Roeper: 'Op zulke dagen zijn dat voor negentig procent bijbels, maar nu was dat veel minder. Ik weet niet wat voor conclu sie je daar uit moet trekken, maar opvallend was het wel.' Bijzonder waren onder meer een oude Enkhuizer kroniek, een bijbel met voorin de geschiedenis van de fami lie van de eigenaar, twee circa vier honderd jaar oude delen van een boek met gedichten van Jacob en een boek over het levei Michiel Adriaanszoon de Ruyte hoeven etaleerde veel kennis allerlei details en had bovendie] computer bij zich met veilingca van de afgelopen tien jaar. zoa direct kon melden wat een exemplaar van een bepaald bo I centelijk had opgebracht. Vol boek over De Ruyter was d; I bedrag van enkele duizende; dens. Op eigen inzicht moest t trouwen bij een tweehonderi I oude prentenatlas, met fraaie j I van Indiase monumenten en I schappen. Het boek was niet geveild, maar Verhoeven vertel: het wel erg gezocht is en d3 koper er wellicht vijftigduizend o I (ruim 22.000 euro) voor over zoi ben. De organisatoren beschouwd! taxatiedag zelf als erg geslaagd oordeel dat door verreweg de rr bezoekers werd gedeeld. Rd 'We vonden het voor herhalinl baar. Veel mensen hebben hurl gedaan iets uit de VOC-tijd rrM brengen en dat hebben we zeJ waardeerd. We hebben alle t™ derheden genoteerd en soi stukken willen we zeker gebrl voor onze tentoonstelling, lal! jaar. Voor volgend jaar willen \t soortgelijke dag organiseren, dan trekken we het iets breder, bijvoorbeeld ook meubels kt worden getaxeerd.' Wellicht dan aan te bevelen een grotere rl te gebruiken. In de kleine zaal Skiltje stonden de tafels met de| kundigen erachter zó dicht bij dat het rumoer vaak enorm wi het moeilijk was om een gesi voeren, laat staan te volgen Gerrit Gemis (links) kreeg enkele zeldzame munten onder ogen. DINSDAG 19 MAART 2002 In een oud pak, met een wandelstok en constant voorovergebogen met een hand op zijn heup sjokt hij tus sen de scènes door. Leuk is het mo ment dat John Smit een onmogelijk en met te volgen plan voorlegt aan Patrick. 'Snap je het', vraagt hij, waarop de oude pa meteen onge vraagd 'ja' roept. 'En het is geniaal!' Het Luchtvaartmuseum gaat komend weekeinde weer open. Elke zaterdag en zondag kunnen mensen er terecht tussen 11.00 en 17.00 uur De ten toonstelling, met een accent op de Georgische Opstand, is gevestigd in het huidige pand. Aan de nieuwbouw wordt nog gewerkt. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Bulten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al on;e ad vetentiec on traden cn aanbiedingen daartoe zijn van (oepa:>sing de Regelen voor hel Advertenltewezen van de Stichting ROTA, gevestigd Ie Amsterdam, zoals gedeponoord t»i de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regden voor het Advertontiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80.- Perjaar €59.60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. De Stichting Eerste Dag Enveloppe Enkhuizen geeft een enveloppe uit ter gelegenheid van de herdenking van 400 jaar VOC. Niet alleen vindt een gewone uitgifte plaats (nummer 68), ook wordt een zogeheten a-versie uitgegeven. Hierbij is aan de oor spronkelijke enveloppe een authen tieke VOC-duit toegevoegd. Het ont werp van de enveloppe is van de hand van Peter de Lange uit Enkhuizen, het eerste exemplaar wordt op 20 maart uitgereikt aan Ruud Spruit, directeur van het West fries museum. De winst van dit pro ject komt ten goede aan een kunst project in Enkhuizen, dat mede te maken heeft met de VOC. De gewone enveloppe kost 3 euro, de enveloppe met duit 10 euro De enveloppen zijn verkrijgbaar door overmaking van het verschuldigde bedrag op rekeningnummer 5049863, ten name van Stichting EDEE, onder vermelding van 'VOC', of 'VOC-duit'. De oplage is zeer be perkt, uitgifte geschiedt op volgorde van binnenkomst van betaling. In dorpshuis De Wielewaal In De Waal wordt vrijdag 12 april een playbackshow gehouden. De win naars mogen optreden tijdens het Broadway-festival in Den Hoorn. Deelnemen kan in drie categorieën: lagere school, OSG en volwassenen. Opgeven kan tot 7 april via telefoon nummer 315311 of 317908. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Beatrixlaan. Tegenwoordig wordt alles verken nende sessie genoemd. Of het nou om een zoekende coalitie van de partijen gaat of om namen van wethouderskandidaten of om schuttingen uitzoeken bij de Gamma. 'Het was waarlijk een ver moeiende sessie', zuchten we eens gezind Pim F. waart rond als een boze tovenaar om heel Nederland tot één grote onderzoekende sessie te maken en het gedrag van de lepelaars in het noorden duidt er eveneens op. Eén grote verken nende slobbersessiepartij. We willen Pims boek eigenlijk niet lezen, maar we lezen het toch maar om een ver kennende sessie te verrichten op zijn strijdbaar smijten van vele knup pels in allerlei soorten hoenderhok ken. We lezen het boek niet alleen, maar om verkennend te kunnen zijn kopen we het ook maar, want an ders kunnen we het nu eenmaal niet lezen, want niemand leent dat boek nog uit, aangezien iedereen het zelfde aan het verkennen is. Zo vliegt antipaars als broodje bakker de deur uit. En wat is onze minister president Kok nu aan het verken nen? Wat zou die man denken wat hij nooit zal uitspreken? Staat bij ons hele levenspatroon op dit moment gewoon een vraagte ken? Uitroeptekens zijn plotseling nergens meer te bekennen, hoewel we dachten onze minister-president met veel lof en dankwoorden uit te zwaaien en daar met gepaste aan dacht bij stil te staan. Inmiddels duiken de onderzoekers en weten schappers en schrijvers en buiten lui met bijna agressieve onderzoekingslust in de verwar rende anti-paarshagel onder, om daarin vervolgens weer een weg te zoeken. Waar staan wij eigenlijk? In wie geloven wij eigenlijk? Waarom stemden wij eigenlijk op wie? En waartoe? Het was deze dagen een martel gang van Dikke Dirk, zoveel verken-, nende sessies als ik ondergaan moest. Eerst die slag dat Duurzaam Texel voorlopig zijn activiteiten staakt, Is dat goed? Is dat beroerd? Zo'n vraag of er geld overblijft voor uitvoering, wanneer blijkt dat er zo veel geld wordt gespendeerd aan onderzoek en begeleiding. Zoiets schokt en geeft te denken. Begin maar in je eigen winkel, dacht ik. Tenslotte heb ik dat van mijn vader geleerd, eerst beginnen met zelf onderzoek op je eigen territorium, pas daarna oordelen over dat van een ander. Conclusie: te veel boe ken aangeschaft in de boekenweek, te gulzig deelgenomen aan activitei ten omtrent de boekenweek, dus te weinig gelezen. Conclusie: veel omzeilende bewegingen over niets. Waar het dus om gaat, gewoon le zen, vergeten. Vervolgens verken nende sessies omtrent effectief werken met cliënten. Conclusie: 'praten over' staat niet in verhou ding tot 'praten met'. Overleg op te veel plekken is tijdrovend en lijdt tot overbodige lunchafspraken met weliswaar verrukkelijke broodjes warme geitenkaas met honing en tijm en goeie witte wijn, edoch uit eindelijk troebele analyses, en de overrompelende vraag: hebben wij nu echt over 'de zaak' gesproken, of over 'onze' zaak? De verken nende sessie leidde tot wij praten liever over 'ons zelf' dan over 'de zaak'. En dit kan niet. Het is bescha mend. Dus voorlopig geen kwaad woord over te veel overleg en te weinig effectief..Daarna die ellen dige schuttingen en al die melan choliek makende plaatsen waar je naar zoiets moet gaan zoeken. Vruchteloos dwalend tussen steeds meer uitdijende nutteloze en wan staltige tuinvoorwerpen waartoe je wordt verplicht je een weg te banen. Tijdverslindende bezigheid met de beroerde conclusie dat nergens die schutting staat die enige allure heeft. Erger nog, dat je helemaal geen schuttingen wilt, maar dat die beroerde verkennende sessies van de gemeente leidde tot grof geweld en dus het omhakken van te veel iepen. En daar sta je dan in een machteloze kaalslag. Er zijn van die momenten waar ]e verlangt te wo nen op een neutrale hotelkamer zonder kranten en boeken, zonder tv, met uitzicht op zee. Je staart gewoon naar de deinende massa, die, zoals je weet, eb en vloed in zich draagt. Slechts dat lijkt op dit moment betrouwbaar. En dan blijkt opeens deze week dat er geen boot de haven meer Inkomt, laag water, oostenwind. Vliegensvlug verken nen wij de mogelijkheden om alles te verschuiven en toch op tijd aan te komen. Soms is het leven uitput tend en dan steekt die erotiserende lente vol schreeuwende narcissen ook weer de kop op. Rust is ver te zoeken voorlopig. Dana Rover Dinsdag 19 maart: In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt de jaarlijkse Horeca- beurs gehouden. Om 15.00 uur begint een kookwedstrijd voor leerlingen van de afdeling Horeca van het ROC. De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien All (aan vang 20.00 uur) en Spy game (20.30 uur). Woensdag 20 maart: In De Buureton (Molenstraat 2, Den Burg) begint om 14.00 uur een paasbingo voor senioren, georga niseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Deelname kost 5 euro. In De Witte Burcht in de Molen straat komt om 20.00 uur het Ka tholiek Vrouwengilde bijeen. Me vrouw Vreeburg uit Haarlem vertelt over haar reizen door China. In Cinema Texel draaien Monsters co. (aanvang 15.00 uur), Ali (20.00 uur) en Spy game (20.30 uur). Donderdag 21 maart: Om 19.30 uur begint in het spiri tueel centrum op Zevenhuizen 48 bij Oosterend een lezing maharishi transcendente meditatie door Nettie Crebolder. De toegang is gratis. De afdeling De Cocksdorp/ Eierland van de NBvPAfrouwen van Nu komt om 20.00 uur bijeen in het Eierlandsche Huis. De leden spreken over het thema 'Kiezen in de nieuwe eeuw'. De Stichting Dorpscommissie Den Hoorn houdt haar jaarlijkse verga dering in dorpshuis De Waldhoorn De bijeenkomst is openbaar en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De afdeling verzamelaars van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg bijeen voor de laatste ruilbeurs van dit seizoen. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 20.30 uur een folkconcert van de Ierse groep Tintean. Kaarten kosten 9 euro en zijn verkrijgbaar bij hotel De Linde boom en Nauta Boek. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 18.45 uur), Asterix en Obelix: missie Cleopatra (19.00 uur), Vanilla sky (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur). Vrijdag 22 maart: Het bestuur van het waterschap Hollands Kroon komt om 9.45 uur in het gemeentehuis van Den Hel der (Drs. F. Bijlweg 20) bijeen voor een openbare vergadering. Gymvereniging Gyvo uit De Koog houdt tussen 16.15 en 19.15 uur onderlinge wedstrijden in dorps huis De Hof. In Cinema Texel

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2