teünie Oudeschild i m TEXELAARTJE 3 II i Makelaardij Texel Vastgoed b.v. O RVT X Borrel drinken bij brandende wasmachine •TEXELSE COURANT' rse pubsferen in Question Plaza Opstopping voor ransuil Studiedag over 'beelddenken' Bedrijvig heid Nostalgie uit grootmoeders tijd in nieuwe winkel Aris heeft er lans op aewachf, vandaas heeft hij zijn laatste post rondsebracht. rJexelaartjes Ukunt onsv kleur zien op. GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I I I I jaande foto w^rd gemaakt tijdens generale repetitie van een leliuifavond in 'Het Eigen Gebouw' in itsl deschild in april 1956. Op de foto in an Jozien (Eelman-)Schagen, Ina ml kker-)Westdorp, Alie (Zegel)-van Schans, Ellie (Kortenhoeven- hagen, Annelies (Lakeman-)Blom, he rga (Keiiser-)Bakker, Wil (Erne- er, Jaap Zuidewind, Gerda (de ig)-Sleutel. Wellicht zien zij elkaar ir tijdens de reünie die deze zomer Dudeschild wordt gehouden ter iCl >r het één-na-laatste (concert strijkt donderdag de se groep Tintean neer in estion Plaza. De naam van de ld is afgeleid van een oud Ierse Ie, dat zoveel betekent als jen haard is goud waard'. Het is i credo dat geheel van toepas- lig is op de vier leden, die trouw «houden aan hun roots en het bliek trakteren op aloude verha- met thema's die uiteenlopen i de worsteling om het bestaan Ide uiteindelijke triomf. 'Itean werd opgericht in 1986. De 'I iep bestaat uit zanger, gitarist en c npomst Michael Morris, Joe J iney (zang, banjo en gitaar), Val rke (accordeon) en de in 1990 toe reden Fergus O'Sullivan (bas, gi- ir zang, banjo en keyboard). Hun iziek is puur Iers, vooral gezellig, en et sterk denken aan The Dubliners. j I weten er alles van hoe ie een echt I bsfeertje moet bouwen. Tintean is ïigen land erg populair en kent in- ddels alle Ierse pubs en festivals van binnen en van buiten. Hoogte punt van hun succes was de titel 'Meest populaire groep', die ze in 1990 tijdens het Ierse Rose of Tralee Festival kregen toebedeeld. Later dat jaar reisde de groep voor de eerste keer naar Duitsland, waar onder meer werd opgetreden tijdens het Irish Festival in München. Ook hier werd Tintean uitgeroepen tot populairste band. Twee jaar later werd Amerika voor het eerst bezocht en opnieuw was er succes. Zoveel zelfs dat de muzikanten tijdens de erop volgende Saint Patrick Day (de nationale Ierse feestdag) konden kiezen uit diverse interessante optredens. Niet alleen organisatoren Miami en Orlando stonden te dringen, er was zelfs een uitnodiging uit Indonesië. Het concert van Tintean begint don derdag om 20.30 uur. Kaartjes kos ten 9 euro en zijn te koop bij Nauta Boek en hotel De Lindeboom. Op dezelfde adressen kunnen ook kaart jes worden aangeschaft voor het extra concert dat John Wright op za terdag 20 april geeft. j dens een patrouille door de Wever- ,v aat In Den Burg trof de politie za- rdag rond 21.30 uur vier mensen I n die een borrel dronken terwijl ze :u nd een wasmachinetrommel zaten DINSDAG 19 MAART 2002 gelegenheid van de viering van het 400-jarig bestaan van het dorp. Op geven voor deze reünie kan door overmaking van 10 euro op rekening nummer 332514420, ten name van S. Dros, Oudeschild. Tijdens deze reü nie wordt een tentoonstelling gehou den van deze en dergelijke foto's, waarvoor iedereen wordt verzocht materiaal mee te brengen. Foto's kunnen ter plekke worden gerepro duceerd. Een oplettende vogelliefhebber zorgde zondag even na het mid daguur voor een kleine opstopping bij hoeve Veldheim, op de kruising Schorrenweg-Zwinweg. Vanuit de auto zag zij in de vijftien meter van de weg gelegen bosjes een rans uil, waarna ze het voertuig midden op de weg achterliet om de vogel nader te aanschouwen. De ransuil is geen erg zeldzame vo gel, maar wordt toch met vaak ge zien. Het is een nachtjager, die over dag ergens in een boom 'pleistert' In samenwerking met het Instituut 'Kind in Beeld' verzorgt Bureau Be zem uit Den Helder op zaterdag 1 |um in hotel Den Burg een studiedag over 'beelddenken' bij kinderen. Beeld denkers denken in beelden en ge beurtenissen, waar anderen in woor den en begrippen denken. De studiedag is bedoeld voor leerkrach ten, remedial teachers, intern bege leiders en logopedisten, maar ook interessant voor andere belang stellenden. Er wordt geprobeerd ant woord te geven op vragen als 'hoe herken ik een beelddenker', 'welke problemen komt een beelddenker tegen', en 'hoe bied ik hulp bij leer problemen die door beelddenken kunnen ontstaan'. Voor inlichtingen en opgave. Bureau Bezem, tel. 0223- 660950. Een ransuil is te herkennen aan zijn opvallend lange oorpluimen, die ove rigens mets met zijn gehoor van doen hebben. Zijn verenkleed is 'vuilgeel', met lichte vlekjes en donkere strepen. Hij jaagt op kleine vogeltjes, ratten en muizen. Apart is zijn baltsvlucht. Door met een klap zijn vleugels dicht te slaan, springt hij als het ware om hoog. Zijn lage, klagende gekras is één van de meest onheilspellende geluiden van het nachtelijk bos. Kenmerkend is ook dat hij met zelf nestelt, maar gebruik maakt van een oud ekster- of kraaiennest Op Texel komen zo'n tien a twaalf broedparen voor. In goede jaren zijn het er zelfs wel eens dertig geweest. De paartjes zijn te vinden in de Westermient en Kogermient en ook wel in de duinen of rond boerderijen. Mogelijk dat dit exemplaar op Texel broedt, maar het kan ook dat de vogel op doorreis was naar Noorwegen om déar eieren te leggen. Dank u wel voor uw steun! Mensen in Nood helpt slachtoffers van oorlogen natuurrampen en armoede Overal ter wereld Zonder onderscheid naar ras. geslacht of geloof Dat kan alleen dankzij de steun aan mensen zoals u Daarvoor heel hartelijk dank! sAr Mensen in Nood Oc menscn.de inzet, de kracht Giro 667 Den Haag Marijke en Ton Vromen uit het Limburgse Landgraaf hebben re cent een nieuw winkeltje geopend in het pand Burgwal 2 in Den Burg. 'Elckerlijc' is de naam. Er worden allerlei soorten curiosa verkocht. Aardewerk, geëmailleerde spullen of bakelieten voorwerpen. Oude elpees uit de jaren zestig en zeventig of reli gieuze literatuur. Het is aanwezig in de winkel. 'Het zijn allemaal nostal- gischë spulletjes uit grootmoeders tijd', zegt Marijke Vromen. 'Antiek verkoop ik met.' Tien jaar lang stond ze met een kraam op de markt in Maastricht om de snuisterijen te ver kopen. Van jongsafaan is ze al bezig met het verzamelen ervan. Het echtpaar waagde de overstap naar het eiland, nadat ze een paar keer hadden meegedraaid met een kraam op zomermarkten in Den Hoorn en De Koog en op de kerst markt die in december in Den Burg werd gehouden. Ze richten zich zo wel op toeristen als op Texelaar. De voorkeur voor Texel kwam voort uit vakanties. 'We komen al vijftien jaar op Texel. Dat werd steeds vaker. De laatste jaren kwamen we hier zes, zeven keer per jaar. Vandaar dat we ons erop zijn gaan oriënteren om het hier te proberen.' De winkel is inge richt in de voorkamer van het pand, het echtpaar is er zelf boven gaan wonen. Vromen heeft er vertrouwen in dat de winkel goed gaat lopen. waarin een vuurtje brandde. De agen ten konden het bijzondere tafereel niet waarderen en trakteerden het viertal op een bekeuring wegens het maken van een open vuur en het drin ken van alcohol op de openbare weg. De vlammen werden op verzoek van de politie gedoofd. Marijke Vromen in de nieuwe winkel Elckerlijc aan Burgwal 2. (Foto Jeroen van Hattum) Soms zou ik willen dat gisteren nooit voorbij ging omdat vandaag alles zo anders is. Heel verdrietig, maar vol goede herinneringen, leien wij u mee dat is overleden onze lieve Brechtha Héléna Koppen Texel, 16-6-1907 t Texel, 17-3-2002 Lem en Martien de Vries Rob en Patricia Tony, Jamie-Lee Martme Jeannette Moeder is in haar appartement no. 6 van Verzorgingshuis Gollards, de Zes 12 te Den Burg. Woensdag 20 maart is er van 19.00 tot 19.30 uur gelegenheid tot condoleren in „De Carrousel" in bovengenoemd tehuis. De begrafenis vindt plaats in besloten kring. Correspondentie-adres: H. de Vries-Brouwer, [Trompstraat 56, 1792 BL Oudeschild. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Strijd... Altijd maar strijd... met jezelf... om je heen... Rust... Nu is er rust... voor jezelf... voor iedereen... Na 3 weken liefdevolle verzorging in het Verpleeg huis, is toch nog vrij onverwacht van ons heen gegaan onze moeder, schoonmoeder, oma en mijn vriendin Johanna van Dijk weduwe van A. Huizinga Wzn. <r Vlaardingen, 3-12-1923 t Den Burg, 15-3-2002 Biddinghuizen: H. de Waard-Huizinga M. de Waard Robert IJsselstijn: L. Hunter-de Waard I. Hunter Den Burg: W. Huizinga Den Burg: M. Huizinga K. Huizinga-Verschoor Mara, Dionne Oudeschild: C.J de Porto De begrafenis vindt plaats in besloten kring. Correspondentie-adres: M Huizinga, Korfbaeck 311791 TE Den Burg. Voor uw warme belangstelling tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa HENRICUS J. LEBER zeggen wij u hartelijk dank. Deze blijken van medeleven zijn ons tot steun en helpen om de lege plaats die hij in ons leven achter laat te aanvaarden. C.A.M. Leber-Hoogenbosch Kinderen en kleinkinderen Texel, maart 2002. Op zaterdag 16 maart 2002 is van ons heen gegaan onze lieve Marcelis Deege Kapitein ter Zee KM b.d, geboren op 6 juli 1923 te Amsterdam De Koog - Texel: Tieneke Gerda Deege-Brommersma Prinsenbeek: Jan Willem Duit Marie Thérèse Bekkers Maud, Bram Amsterdam- Christel Petra Duit Winterswijk. Petra Edy de Vries-Duit Vincent de Vries Emma, Sara, Hanna Putten: Stans Ligtvoet-Deege Garderen: Anke Ligtvoet Delft: Marijke Ligtvoet Correspondentie-adres: Ruijslaan 27, 1796 AC De Koog. Max ligt thuis opgebaard. De begrafenisplechtigheid zal plaatsvinden op zaterdag 23 maart te Den Burg, aanvang 14.00 uur. Na een dienst in de Doopsgezinde Verma ning, Kogerstraat 17a, brengen wij Max naar zijn laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de ter aardebe- stelling in het uitvaartcentrum, Bernhardlaan 174, Den Burg. Puck Juliet Zij is geboren op 15 maart 2002 en weegt 3700 gram. Dochter en zusje van Olaf, Elles Jens Witte Beatrixlaan 94, 1791 GE Den Burg Tel. 0222-322143. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,50 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.50 (incl. btw). Kern Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Service Center Texel, 311777 Kunst hoeft geen vermo gen te kosten. In de collec tie van Hans van der Klift vindt u prachtige mond- geblazen glazen objecten voor aantrekkelijke prijzen. Waar vind u Texel zoals Texel vroeger was9 Strandpaviljoen „Paal 33". Burgwal 37 is vrijdag 22 maart en zaterdag 23 maart gesloten. JVC dealer. Stiehl radio/ tv. 311 777. Een strandpaviljoen, maar net even anders. „Paal 33". Van Gijsbert van Aemstel tot hedendaags cabaret. Een spetterende jonge renproductie „Willen alle figuranten instappen" op zondag 24 maart in Klif 12. Aanvang 15.30 uur en 19.30 uur Entree €4,50. Kaarten verkrijgbaar bij Nauto Boek, Welzijns- stichting en Klif 12. Gevraagd caravan voor tijdelijke huisvesting Tel. 310981 De koopsite: www.Service CenterTexel.nl Gevr oudere Shetl. pony voor gezelsch. dito pony prima kosth. Tel. 311254. Ford Siërra, '86. €225.- Tel. 315384. ONROERENDE GOEDEREN - TAXATIES HYPOTHEKEN ASSURANTIËN Onze woninggids wordt u op aanvraag toegezonden TE KOOP in DEN BURG Marelstraat 14 In een rustige woonstraat gelegen, op loopaf stand van het dorpscentrum een sfeervolle vnjstaande bungalow met garage en beschutte tuin. Perceelsgrootte: S76 m2 eigen grond, de bungalow is uit robuust hout opgetrokken ("Fins model") INDELING: hal/entree met toilet, woonkamer met schuifpui naar veranda, keuken. 3 slaap kamers, moderne badkamer met toilet, douche en wastafelmeubel Voorzien van aardgas cv wordt het geheel u aangeboden. Aanvaarding kan per direct geschieden Echt iets voor de liefhebber Ljjijjoaa/jbod ook in Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Aangesloten bij TE KOOP in DEN BURG Noordwester 37 In een in de jaren '70 gerealiseerde woonwijk gelegen (alles ruim opgezet), royale midden woning met garage en schuurtje, voor- en achtertuin. Perceelsgrootte 232 m2 eigen grond INDELING" hal/entree met trapopgang. Z-vormi- ge woonkamer met schuifpui en laminaatvloer Keuken, bijkeuken met toilet. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toi let Yaste trap naar 2e verdieping: 4e en Se slaapkamer. De tuin is goed bezond. Voorzien van aardgas cv en isolatieglas wordt dit keung nette geheel U aangeboden. Aanvaarding kan in overleg geschieden. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten. Brief onder nummer €1,13 extra. Inleveren maandag vóór 10 00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 4,50 6,00 7,50 9,00 €10,50 €12,00 €13,50 €15.00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 19% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam Postcode/plaats: j Advertentie Handtekening l Adres .plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3