Strandpaviljoen voor één keer trouwzaal Tevoko-dames behalen titel Jelle Schouwstra (12) wint riodelrace-kampioenschap I Jeugdige spitsen bezorgen Texel'94 belangrijke zege TEXELSE y COURANT pannende wedstrijden in De Koninghal terrassend succes voor turner Marei Lammetjestocht voor wandelaars Fikse nederlaag G-voetballers De Koog boekt zwaarbevochten zege Onvolledig SVO strijdend naar punt Zwaluwen lijden logisch verlies Voetbalprogramma DINSDAG 26 MAART 2002 latere nummers één en twee In de 1:10 klasse, Jan Schouwstra en zijn zoon Jelle, bereiden zich voor op de wedstrijd. idel Racing Texel hield zaterdag- ond voor het eerst mpioenschapswedstrijden in de rgemeester De Koninghal in n Burg. Zevenentwintig deelne- rs namen het tegen elkaar op rerse spannende races. zaal was er speciaal voor inge- ht. Dranghekken waarachter het bliek kon staan, op de vloer rub beren matten waarmee de racebaan fias uitgezet. En rond de baan plan ken en touwen om te voorkomen dat da racewagens het publiek in zouden Hen. Er werd met door Hktromotoren aangedreven auto's mreden in twee klassen: de 1:12 en de 1 10. Bij de eerste reden de deel nemers met standaardauto's die Bchtstreeks uit de doos kwamen'. Bij de 1.10 klasse reden wagens mee waaraan wél het nodige was geknut seld. Ten overstaan van zo'n tweehonderd toeschouwers moesten de deelne mers via kwalificatiemanches een startbewijs verwerven voor een plaats in de finale. Bij de 1:12 klasse waren de onderlinge verschillen zeer klein, doordat de wagens veel op el kaar leken. Tijdens de voorrondes lag het deelnemersveld door dicht bij el kaar. Jos Smit uit Den Burg wist in de finale zijn wagen als eerste over de finish te sturen. Aart van Rijs werd tweede, Wouter van Strien behaalde de derde plaats. Bij de 1:10 klasse was volgens de organisatie een geheel ander spekta kel te zien. De bestuurders hadden door de hoge snelheden soms moeite hun wagens goed op de baan te houden. Echte topsnelheden wer den overigens niet gehaald, omdat de afmetingen van de baan te klein waren. Het leverde een scala aan buitelingen, salto's en crashes op. In de finale voerden de coureurs de spanning goed op. De 12-jarige Jelle Schouwstra uit Den Burg nam vanaf pole-position de leiding. Tot in de laatste ronde had hij geduchte tegen stand van Ard Commandeur. Ook vader Jan Schouwstra joeg met zijn wagen achter die van zijn zoon aan. Vlak voor de finish viel de wagen van Commandeur stil, waardoor hij zijn tweede plaats moest afstaan aan Jan Schouwstra. Die kwam daarna tekort om zijn zoon nog van de eindover winning af te houden. Volgens René Commandeur, één van de organisa toren, was het kampioenschap voor herhaling vatbaar. In de zomer wordt er op de kartingbaan nog een kam pioenschap gehouden. De leden kunnen dan meedoen met wagens die op benzine rijden. Albert Hoven nam zaterdagavond de presentatie van de wedstrijden voor zijn rekening. :el'94 heeft zondag een belang rijke zege geboekt. Op het veld aan de Haffelderweg werd Volendam met 3-2 geklopt. De overwinning was voor een belangrijk deel te inken aan de jeugdige spitsen ircel Spoelstra en Rudy Hof. ide nieuwkomers lijken zich filler dan mocht worden ver- cht te hebben aangepast aan it snellere en technisch betere I in de derde klasse van de IVB. zege vormde een welkome ver- rking van het zelfvertrouwen. Met log twee (thuis)wedstrijden voor de »eg, heeft Texel'94 nog steeds een peine kans degradatie te ontlopen. 3e ploeg deelt de voorlaatste plaats :t Volendam. VIOS en Zaanlandia. deze ploegen hebben 21 punten, igunstig voor de Texelaars is dat 'S nog drie keer in actie komt en ilendam zelfs vijf keer. Eén van deze iegen degradeert rechtstreeks, imen met de ploeg die onderaan idigt. Dat is zo goed als zeker 'uaven. Een derde ploeg speelt een islissmgswedstrijd tegen éen van periodekampioenen uit de vierde isse. De winnaar daarvan speelt ilgend seizoen in de derde klasse, «dan ook, het is voor Texel'94 een ogende noodzaak in de laatste strijden (tegen MFC uit ledemblik en Den Helder) punten te ikken. overwinning tegen Volendam was eerste sinds 17 februari. Vijf wed- Irgden lang werd er niet gewonnen, jn het begin van de wedstrijd ging het >el op en neer en was er van weinig achtsverschil sprake. Oud-trainer ie Post, die de club nog steeds een arm hart toedraagt en de strijd maf de zijlijn volgde, was van oor- tel dat het team een hoop ervaring iste. Toch was hij met ontevreden 'er de verrichtingen van vooral de jonge generatie, waarmee Texel'94 de toekomst ingaat. De thuisploeg moest het in de eerste helft vooral hebben van vrije schoppen en hoek schoppen. De combinaties verliepen veelal stroef en onzuiver, zodat de tegenstander uit Volendam tijdig kon ingrijpen. Op slag van rust kregen de Texelaars toch loon naar werken, toen spits Marcel Spoelstra zijn team verdiend op een voorsprong zette: 1 - 0. In het begin van de tweede helft lie ten de gastheren zich ver terugdrin gen op eigen helft. De verdediging hield evenwel goed stand. Nadat coach Gerrie Plaatsman zijn mannen vanaf de zijlijn had aangevuurd met te blijven 'hangen' maar de aanval te zoeken, kropen ze af en toe uit hun schulp. Dit resulteerde na tien minu ten warempel in een tweede treffer van spits Spoelstra. Volendam gaf zich nog niet gewon nen en vocht zich in de vijfenzestigste minuut terug inde wedstrijd door een tegentreffer te scoren. Doelpunten maker was spits Leon Bond. Daarna leek nog alles mogelijk. Met Gaime Vlaming als vervanger van Arie van der Vis moest Texel'94 nog even diep gaan om de overwinning veilig te stel len. Zelf had de ploeg ook nog enkele kleine kansjes. Afstandsschoten van Marcel Ris en Martin Koorn, die enigszins een offday had, verdwenen over en naast het doel van de tegen stander. Met nog ruim tien minuten te gaan bouwde Rudy Hof de voor sprong uit tot 3-1 en leek de strijd gestreden. Ten onrechte, want uit een strafschop scoorde Camile Schilder het tweede doelpunt voor Volendam. Op het moment van scoren was de officiële speeltijd echter al verstreken en kort erop besloot scheidsrechter De Hoog uit Heerhugowaard dat hij ook genoeg blessuretijd had bij getrokken, waardoor de eindstand 3- 2 werd. ijdens de tweede voorwedstrijd an turndistrict 1 heeft Marlon 'arci van Gymnastiekvereniging exel een verrassende tweede laats behaald. 'a trainingen van de afgelopen we an waren vooral bedoeld om de nvolkomenheden vlak te strijken die an het licht kwamen tijdens de eer- te voorwedstrijd in Zwijndrecht, 'aar de Texelaar nog zesde werd. 'Ie specifieke voorbereiding was uccesvolzo bleek zaterdag in Den e|der. Bij de jeugd tot tien jaar eiste 'arci de tweede plaats voor zich op, waardoor hij zich als vierde plaatste voor de eerste plaatsingswedstrijd, die in Hoofddorp wordt gehouden. Slaagt Marei erin hier bij de beste vier te eindigen, dan plaatst hij zich recht streeks voor de Nederlandse kam pioenschappen In de C-lijn. Kansen voor verbetering zijn er overigens nog volop, oordeelt trainer Nico Stoter. De oefeningen op de vloer en de brug zijn nog voor verbetering vatbaar. Op de andere toestellen is alleen met zeer kleine stapjes vooruitgang mo gelijk De beste onderdelen van Marei waren zaterdag voltige (met een puntentotaal van 9,6), sprong (9,6) en rek (9,0). Den Burg en het gebied rond de Hogeberg vormen maandag 1 april (tweede paasdag) het parcours van de jaarlijkse Lammetjeswandeltocht, georganiseerd door wandelsport vereniging Het Gouden Boltje. Het decor bestaat uit lammetjes en weidevogels, dé Texelse lentebodes bij uitstek. Schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan is het start- en finishlokaal, van waaruit ver trokken kan worden voor wandelin gen over diverse afstanden. Wie 5,10 of 15 kilometer wil lopen, kan starten tussen 9.00 en 14.00 uur. Wie voor 25 kilometer kiest, kan starten tussen 9.00 en 11.00 uur. En wie zich waagt aan de langste afstand, 40 kilometer, moet op weg tussen 9.00 en 10.00 uur. Deelname kost €2,30 voor leden van Het Gouden Boltje en €3,- voor met-leden. Zij krijgen voor dat bedrag tevens een herinnering Wie daar geen prijs op stelt, betaalt respectie velijk €1,15 en€1,85. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 313386, 313740 en 313087. De volgende tocht is de Vogel wandeltocht, die wordt gelopen op donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag). Wie zich vóór 20 april opgeeft bij Hennie van Heerwaarden (tel. 313087) loopt mee tegen geredu ceerd tarief. Geteisterd door afzeggingen heb ben de G-voetballers van Texel'94 zaterdag een fikse nederlaag moe ten incasseren. In Bovenkarspel werd het 7-1 voor KBG, dat zich na deze overwinning de nieuwe kop loper mag noemen. Door ziekte, blessures en (familie)verplichtingen was de nood zó hoog gestegen dat de inmiddels gestopte Martijn Verbeeke zijn voetbalschoenen weer aan moest trekken om een team op de been te kunnen brengen. Verbeeke werd op doel geposteerd, terwijl reserve keeper Frans Bos de positie van cen trale verdediger voor zijn rekening nam. Eerste keeper Chris Zijm is nog steeds niet helemaal hersteld van een hardnekkige polsblessure. In de dugout zaten alleen nog spelers vrouwen Femmie en Paola, die de coaching verzorgden. Volgens verwachting werd het een moeilijke middag voor de Texelaars. De thuisploeg kwam door een verdedigingsfout al snel op voor sprong en bouwde die geleidelijk ver der uit. In de eerste helft kon Texel'94 daar alleen een schot van Theo Franchimon op de lat tegenover stel len, terwijl Jimmy Poniah alleen op de Het tweede damesteam van volleybalvereniging Tevoko is za terdag kampioen geworden in de eerste klasse. Dankzij een 4-0 zege op hekkensluiter HCSC werd de ploeg onbereikbaar voor naaste concurrent Wieringermeer. Het eerste damesteam deed van zich spreken door het sterke Zaanstad 5 in Zaandam met 0-4 te verslaan. In een met veel inzet technisch goed gespeelde wedstrijd maak ten de Texelse dames de tweede plaats op de ranglijst volledig waar. De spanning van een mogelijk kam pioenschap speelde met name in de eerste set tussen Tevoko 2 en HCSC een grote rol. Aanvoerster Onnolme van Helden en haar teamgenoten hadden het verre van gemakkelijk, ook omdat de Helderse ploeg erop gebrand was om enkele punten te scoren, om zodoende degradatie te ontlopen. De beslissende smash van Ans Timmer, die de stand op 25-23 bracht en daarmee de eerste set binnensleepte, was een goede basis voor de grootst mogelijke overwin ning. De beker en medailles waren een terechte beloning voor een volleybalseizoen met degelijk en aan vallend spel. Het eerste damesteam, dat vorige week sterk speelde tegen De Schulp en won met 0-4, ontmoette naaste concurrent Zaanstad 5 in Zaandam. Gehandicapt door ziekte beperkte de selectie zich tot zes speelsters, die echter zeer gemotiveerd waren voor een revanche op de 1-3 thuis nederlaag. Zaanstad toonde zich aanvankelijk niet geïmponeerd en startte met een 8-2 voorsprong. Een sluitend blok en scorende services van Bianca van der Berg zorgden echter snel voor de aansluiting en een Texelse voorsprong. Deze werd niet meer uit handen gegeven, al moest de sterk blokkerende Céline de Graaf er aan te pas komen om voor de beslissende punten te zor gen (17-25) Met volledig geloof in eigen kunnen speelde het Texelse zestal de volgende sets. Zaanstad keek vol ongeloof naar de sterke verdediging en had weinig ant woord op de harde aanvallen van Marianne Boekei. In de laatste set zette Zaanstad nog eenmaal alles op alles, om in ieder geval nog éen set te winnen, maar bij de stand 28- 29 maakte Monique Leijstra aan deze aspiraties een einde. Het was de laatste smash van het seizoen van de zwangere Leijstra, die (tijde lijk) stopt. Voor een rechtstreekse promotie naar de derde divisie is het team nu afhankelijk van eventuele missers van koploper Simokos. Wordt Simokos kampioen, dan speelt Tevoko wel promotie wedstrijden Het eerste herenteam ontbeerde nu ook de geblesseerde spelverdeler Jitze Bemtema. Tegen koploper De Boemel werd hard gewerkt, maar het verschil tussen de kop en de staart in deze klasse werd duidelijk (0-4). Het tweede herenteam speelde voor de tweede keer in één week tegen The Serve In 't Zand pakte de Texelse ploeg nog drie punten mee, op Texel moesten ze zich tevreden stellen met slechts één punt. Het derde damesteam behaalde een keurige zege op De Boemel (3-1terwijl de C-jeugd z'n meerdere moest erkennen in Niedorp. De Koog heeft in de uitwedstrijd tegen Knollendam een zwaar be vochten overwinning behaald (1-2). Met nog enkele wedstrijden voor de boeg blijft de ploeg daardoor in de race om een positie in de mid denmoot. Met onder anderen Marcel Boone, Maurice de Groot en de drie gebroe ders Siebmga kon trainer Schatte- voet over een redelijk sterk team be schikken. Dat was geen overbodige luxe. want om uit de onderste regio nen te geraken moest er gewonnen worden van Knollendam, dat vier punten meer had dan De Koog. Vanaf de aftrap nam De Koog het ini tiatief Vooral de beweeglijke Pim Siebmga was een plaag voor de de fensie van Knollendam. Hij stond na een kwartier aan de basis van het eerste doelpunt. Hij brak op rechts door en waagde een schot. Hij raakte de bal niet goed, die daardoor voor doel langs dreigde te gaan. De at tente spits Vincent Kaspers kon de bal echter nog net het laatste tikje geven, waardoor de keeper van Knollendam verrast werd: 0-1 Hierna hervonden de gastheren zich en konden ze ook enkele keren ge vaarlijk uitbreken. Keeper Dennis Schouwstra toonde echter zijn kwa liteiten. Na een half uur spelen scoorde Knollendam toch de ver diende gelijkmaker, toen de rechts buiten aan de veelvuldig toegepaste buitenspelval ontsnapte en met Arjan van Benthum op z'n hielen op doel afging. Hij bleef koel en passeerde Schouwstra met een strakke schuiver in de korte hoek: 1 -1Hierna kreeg De Koog nog enkele kansen om afstand te nemen, maar het ontbrak steeds aan zuiverheid. In de tweede helft verving Joris Ellen de geblesseerde Andreas Schraag. Er ontstond een licht overwicht voor De Koog, dat fel speelde en in Pieter List, Marcel Boone en Roelf Siebmga drie belangrijke gangmakers had. Met nog een kwartier te spelen scoorde De Koog eindelijk de verlos sende tweede treffer. Een ogen schijnlijk te hard gepasste bal werd door de attente Ben Siebinga nog net voor de achterlijn onderschept en direct voorgetrokken. Tussen een wirwar van benen wist Roelf Siebinga de bal over de doellijn te glijden: 1 -2. Hiermee leek de wedstrijd beslist, maar Knollendam zette nog alles op alles en kon De Koog toch nog be hoorlijk onder druk zetten. Dit leverde diverse hoekschoppen op en enkele gevaarlijke vrije trappen op de rand van het strafschopgebied. Bij een dergelijke overtreding liep Joris Ellen een gele kaart op. Met Maurice de Groot aan de basis kon De Koog nog enkele keren gevaarlijk uitbreken. Treffers leverden al deze schermutse lingen met meer op. waardoor de gasten uiterst tevreden aan de verre terugreis konden beginnen In het paasweekend en het weekend erna is De Koog vrij. Ondanks een verre van volledige selectie heeft Oosterend tegen titelkandidaat ALC laten zien waar toe vechtlust kan leiden. De ploeg kwam op achterstand, maar knokte zich terug en kreeg zelfs kansen op méér. De mogelijkheden werden niet benut, waardoor de bijzondere aantrekkelijke wed strijd in 1-1 eindigde. Het als tweede geklasseerde ALC streek op volle oorlogssterkte neer op Sportpark Sieme Keyzer. De gasten begonnen al om tien over één, vijftig minuten voor aanvang, met hun war- ming-up, daarbij gageslagen door verbaasde Oosterenders. Om opti maal voorbereid te kunnen beginnen, had ALC zelfs het verzoek ingediend om de aftrap uit te stellen tot kwart over twee. De scheidsrechter vond dit geen goed plan en floot stipt op het oorspronkelijke tijdstip voor het begin. Coach Richard Daalder van Oosterend had flink moeten improvi seren. Ad Guldemond, Alexander Witte, Rob de Vries en Cor Vlaming waren geblesseerd, terwijl de broers Arne-|an en (keeper) Diederik Kruithof wegens familieverplichtingen verstek moésten laten gaan. Dankzij Michel Heibuurt en Fahrad, die normaal in het derde elftal spelen, en veteraan Marco Dri|ver, die het doel verde digde, stonden toch elf Oosterender voetballers op het veld. In de eerste tien minuten keek Oosterend de kat uit de boom en had ALC het meeste balbezit. De bal ging soepel rond, maar echte grote kan sen kregen de bezoekers met, al wa ren er wel hectische momenten voor het doel van keeper Drijver. Door goed optreden van de verdediging werd de bal steeds voortijdig 'opge ruimd'. Na een kwartier kregen de hard werkende Gortbuken meer greep op het spel. Ook zij speelden elkaar de bal goed toe, waardoor ALC steeds verder terug moest. Het wachten was op de eerste kans. Een kleintje was er voor Sil van Dijk, die vanaf de rand van het strafschopgebied het doel op een haar na miste. Vervolgens was het ALC dat een kans kreeg, maar de spits kopte de bal op de lat. Gaandeweg werd de wedstrijd steeds leuker. De Oosterenders vochten voor elke bal en ontzagen de tegenstanders daarbij bepaald met. Op het middenveld liepen Bob Witte en Ger Vlaming zich de longen uit het lijf. Tot genoegen van de maar liefst 150 toeschouwers golfde het spel op en neer en hing het eerste doelpunt bijna tastbaar in de lucht. ALC kreeg een vrije trap op twintig meter afstand van het doel en deze werd goed in geschoten. Keeper Drijver ging ech ter gestrekt naar de hoek en haalde keeper afging maar werd gestuit. De rust werd bereikt met een stand van 3-0. Na rust werd het iets beter, al was het eerste doelpunt voor KGB. Daarna soleerde Franchimon direct vanaf de aftrap door de hele verdediging van de thuisploeg heen, om vervolgens beheerst te scoren. Ook Paul Bakker had enkele kansen, maar hij was al lerminst gelukkig in de afronding. KGB was een stuk trefzekerder en maakte in totaal zeven doelpunten. De thuisploeg werd daarbij onbe doeld geholpen door Anton Staal, die de bal via zijn hak in het eigen doel zag gaan. Keeper Verbeeke be hoedde Texel'94 voor nog meer tegendoelpunten. de bal er nog uit. Bij rust stond het daardoor nog 0-0. In de eerste tien minuten na de rust domineerde ALC en kon SVO alleen maar verdedigen Maar net als in de eerste helft kregen de Oosterenders toch langzaam weer vat op de situa tie. Desondanks was het na twintig minuten ALC dat op voorsprong kwam. Door een misverstand tussen twee verdedigers kwam de spits al leen voor Drijver te staan. Hij bleef rustig en schoot goed in. De gasten dachten vervolgens door te drukken, maar Oosterend weigerde zich ge wonnen te geven en deed er nog een schepje bovenop. Tien minuten na de openingstreffer kwam de ploeg Oosterend alweer gelijke hoogte. Bob Witte kreeg vanaf de linkerkant een vrije trap en schoot hard op doel. De keeper kreeg de bal met onder controle en liet los, waarna de toe gesnelde Ger Vlaming zijn teen erte gen kreeg en dat was net voldoende Ook na de gelijkmaker bleef het erg spannend. Oosterend was op dat moment de betere ploeg en zette nog even alles op alles om de winst te pakken. Sil van Dijk kreeg twee goeie kansen, maar knalde de bal even zo vaak in het zijnet. Ook spits Fahrad kreeg de bal goed op zijn slof, maar gestrekt naar de hoek duikend redde de keeper op fraaie wi|ze. Ondanks de gemiste kansen waren de Oosterenders erg blij toen de scheidsrechter na negentig minuten het eindsignaal gaf en het punt bin nen was. De Gortbuken komen nog maar een maal in actie. Over enkele weken komt ZDH op bezoek voor de laatste derby van dit seizoen. ZDH heeft zondag een grote maar niet onverwachte nederlaag gele den. In Oudesluis was de koploper veel te sterk (6-0) voor de Zwalu wen, die door blessures, de lammerij en verplichtingen in de horeca een groot aantal spelers moesten missen. Het legertje afwezigen was wel erg groot. Ronald Biesboer, Henk Knol. Joop Rommets. Jan Willem Bakker en Melle Oosterhof ontbraken tegen Oudesluis. dat een paar maanden geleden in Den Hoorn nog erg diep moest gaan om de overwinning (3-4) binnen te halen. Komt nog bij dat Niels Dekker, de gevaarlijkste aanval ler van ZDH, verre van fit op de bank begon. Met oudgedienden Jos Berbée en Richard de Leeuw in de gelederen kwamen de Hoornders er in de eerste helft nauwelijks aan te pas. Oudesluis had even moeite om op gang te komen, maar nadat de eerste treffer een feit was, was het hek van de dam. Met soepele com binaties werd het doel van Chris Stolk gezocht en gevonden. De Hoornder keeper onderscheidde zich door bij een 3-0 stand een strafschop te ke ren en ook in de rebound als een kat te reageren. Bij een tweede straf schop was hij evenwel kansloos. Al counterend kwamen de gasten er een paar keer uit. maar erg dichtbij het doel van de tegenstander komen lukte met. Het bleef bij een drietal corners en een schot van afstand van Michiel Dekker, waarbij de bal net over de kruising vloog. Bij rust stond het 4-0. In de tweede helft weerde ZDH zich een stuk feller, al moet ook worden gezegd dat Oudesluis niet meer zo gretig voetbalde als voor rust. Een paar maal zetten de Hoornders een kansrijke aanval op, maar slordige en gehaaste voorzettingen stonden suc ces in de weg. Jacco Kager was nog het dichtst bij een tegentreffer. Even buiten het strafschopgebied speelde hij zijn tegenstander knap uit, maar zijn schot miste precisie. De meeste kansen waren echter voor Oudesluis, dat nog twee keer scoorde en een flink aantal kansen onbenut liet. waar door de eindstand 6-0 werd. Zaterdag 30 maart Texel'94-EVC (beker) 14.30 G-voetbal Texel'94-WSV'30 11.45 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E7-ZDH E1 9.30 Texel'94 E8-SVO E3 9.30 SVO F2-Texel'94 F2 9.30 SVO F1-SVC F1 9.30 Texel'94 F1-Texel'94 F3 9.30 Texel'94 E2-ZDH D1 10.30 SVOE1-SVCD1 10.30 De Koog D1-De Koog E1 10.30 Texel'94 E4-SVC E1 10.30 Texel'94 E3-Texel'94 E5 10.30 Texel'94 E6-SVO E2 10.30 Maandag 1 april ZDH-GSV 14.00 Woensdag 3 april WGW C1-Texel'94 C1 (beker) 18.30 Texel'94 C2-SVW'27 C2 18.30 Texel'94 E1 is vrijgeloot en geplaatst voor de vierde ronde. Bruidspaar Henk Hulzinga en Annemane van den Berg en haar twee kinderen Nina en Inga voor het strandpaviljoen waar het tweetal elkaar even later het jawoord zou geven. (foto Gemm rimm«nnn) Duinen, strand en zee vormden vrij dag het decor voor het huwelijk van Annemarie van den Berg en Henk Hulzinga uit het Brabantse Uden. Ten overstaan van ambtenaar van de bur gerlijke stand Francita Bruin en onder toeziend oog van gemeentebode Piet Roeper gaven ze elkaar het jawoord in strandpaviljoen Paal 9. Een bijzon dere gebeurtenis, temeer deze plaats met op het lijstje van alternatieve trouwlocaties voorkomt. Maar het paar had bij de gemeente een ver zoek ingediend om in het strand paviljoen te trouwen. Met name de bruid, die in het verleden enkele nare ervaringen te verduren heeft gehad, koestert een sterke emotionele band met het strand en het paviljoen, een gevoel dat was overgeslagen op haar kersverse echtgenoot. Een emotio neel verhaal, waarvoorde raadsleden die over de aanvraag moesten beslis sen begrip konden opbrengen. On der voorwaarde dat het een eenma lige uitzondering betreft, ging de raad akkoord. De plechtigheid voltrok zich in de serre van het strandpaviljoen.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7