Rob van Beurden loopt marathon door Sahara Sok om schoen en speciale bril moeten zand weghouden 2 Medische zorg .TEXELSE COURANT' Voorspeeluur muziekschool TEXELSE^COURANT Radio Texel 1QO Schotse zanger Wright geeft extra folkconcert Lepelaar deskundigen bezoeken Texel Waalder dorpshuis FNV Vrouwen oud Papier Hoorzitting Oudeschild Texel en Kuurne verbroederen dankzij 'ezels' Kerkdiensten VRIJDAG 19 APRIL 2002 Hij dronk onderweg 86 liter water, had een afsluitbare bril nodig tegen de zandstormen en één keer moest hij in het aardedonker op zijn kompas lopen. Rob van Beur den uit Oudeschild deed in Ma rokko mee aan de Marathon des Sables. Een week lang hardlopen door de Sahara. Hij toont het T-shirt dat hij gedragen heeft Zandbrum en verfrommeld- 'Toen ik begon met lopen, was het een wit shirt', vertelt hij. In totaal 223 kilometer iiep Van Beurden door de Sahara. Hij was één van de bijna zes honderd deelnemers aan de Mara thon des Sables die jaarlijks in Ma rokko wordt gehouden. Van Beurden deed er voor het eerst aan mee De afstand was opgedeeld in zes etappes. De kortste daarvan was twintig kilometer, de langste 71'Bij die etappe begonnen we 's morgens om negen uur. Om half elf 's avonds was ik binnen.' Terug op de sport school in Oudeschild oogt hij wat vermoeid uit, maar dat komt meer van de nachtelijke terugreis. Dinsdagochtend arriveerde hij in alle vroegte op het eiland. Dinsdag middag was hij alweer aan het werk in zijn sportschool. Vijftig graden Van Beurden liep in temperaturen van bijna vijftig graden. 'Veel last hebben we daar gelukkig niet van gehad, omdat er veel wind stond. Die veroor zaakte wel zandstormen.' Met een speciaal brilletje moest hij het zand tijdens het lopen uit de ogen houden. Zijn schoenen voorzag hij van zoge heten gaiters, een soort omhulsel rond het mstapgedeelte van de schoen, om te voorkomen dat het zand naar binnen kwam. Om zijn schoenen zelf trok hij nog eens sok ken, omdat die het zand ook buiten hielden. 'Ik had iets van zeven paar sokken bij me en daar is één paar van teruggekomen.' Tijdens het lopen moest hij goed op letten waar hij zijn voeten zette. De len van de route bestonden uit moei lijk gebied met puin en stenen, hoge zandduinen of rivierbeddingen. 'Ik heb mensen gezien met wonden of breuken doordat ze gevallen waren. En er was ook veel oogletsel door de zandstormen.' Zelf wist hij de schade beperkt te houden tot een paar bla ren die hij zelf behandelde. 'In die Franse artsen had ik niet zo veel vet- rouwen.' De omgeving maakte veel indruk. 'Er waren prachtige bergen, ik heb veel kleuren zand gezien en soms kwam je plotseling een stel palmbomen tegen. Stond er opeens een dadelkwekerij in de middle of nowhere.' Twee keer kwam hij door een kasbah, waar de plaatselijke be volking de lopers stonden aan te moedigen en éen keer kreeg hij een bui regen op zijn hoofd. Voelde vol gens hem ook vreemd aan in de woestijn. 's Nachts sliepen de lopers in bedoeïenententen. De slaapzak moesten ze tijdens het hardlopen zelf meenemen in hun bagage. Het wa ter werd om de zoveel kilometer uit gedeeld bij posten langs de route. De 'bezemwagens' bestonden uit Ber bers op kamelen, omdat de ongeveer Met een kameel werd Rob van Beurden dinsdag ludiek welkom geheten bi/ de sportschool in Oudeschild. Het dier moest hem nog even herinneren aan zijn verblljt in de Sahara. vijftig begeleidende Landrovers niet overal konden komen. Voordat hij mee mocht doen, moest Van Beur den een medische test ondergaan waarbij gekeken werd of het verant woord was te lopen. Ook was hij ver plicht onder meer een slangenbeet- set, isoleerdeken en vuurpijlen mee te nemen, voor het geval hij in de woes tijn in de problemen zou geraken. Gemiddelde Zijn gemiddelde lag op 6,9 kilometer per uur. Op het eerste gezicht niet veel voor een loper, zegt Van Beur den. maar gezien de omstandighe den in de woestijn was het hoog. Veel last van spierpijn had hij naar eigen zeggen niet. Anderhalfjaar voorberei ding op de duurloop bleek loon naar moeite uit te keren. 'Ik had met mijn trainsterToos Koevoets een schema opgezet waarbij ik meerdere lange afstanden in korte tijd achter elkaar liep. Daardoor was het in de woestijn makkelijker vol te houden. Er waren deelnemers bij die twee dagen lang voluit gingen en daarna zag je steeds verder terugzakken. Ik had van tevo ren ook meegedaan aan diverse wedstrijden om wedstrijdervarmg op te doen. Ik kon wel voor mezelf gaan lopen, maar ik moest volgens mijn trainster ook wennen aan bijvoor beeld het starten op een bepaalde tijd. Dat heeft ook wel geholpen.' Van Beurden trainde onder meer op de Hors en in de duinen. 'Ik heb regel matig dat stukje tussen de Hors en paal 24 gelopen.' De zwaarste afstand was de etappe van 71 kilometer. Van Beurden moest daarbij een stuk door het donker met behulp van zijn kompas. 'Er was wel een wagen met daarop een grote laserstraal waardoor mensen in het donker konden zien in welke richting ze moesten lopen, maar dat licht werd pas aangezet op het moment dat ik net die wagen voorbij was ge lopen.' Hij was blij dat hij 's avonds al binnen was, zodat hij voldoende kon rusten voor de nog volgende af standen De dag na de 71 kilometer werd er nog met gelopen. De deelne mers hadden daardoor tot het eind van die dag de tijd om binnen te ko men van de 71 kilometer. 'Er was ie mand die er bijna 35 uur over deed. Maar dan heb je nauwelijks tijd om jezelf weer voor te bereiden op de volgende afstand.' De avonden en nachten werden voor namelijk gevuld met slapen. 'Na het eten gaat vanzelf het licht wel bij je uit. En er is ook niet zoveel te doen Ik was blij dat ik een dun matje had meegenomen om op te slapen. An deren sliepen op kartonnen dozen waar de waterflessen in hadden ge zeten, maar dat lag toch minder com fortabel. Zeker op grond waar veel dende Van Beurden reageert zeer verbaasd als hij vanuit een raam het dier op het parkeerterrein van de sportschool ziet rondlopen Na enig aarzelen komt hij naar beneden om vrienden en de kameel te begroeten. 'Dat is leuk dat ze dat doen', zegt hij later als kameel en bezoekers weer vertrokken zijn Op de vraag waarom hij meedeed, blijft het even stil. 'Ik heb graag een doel voor ogen om naar toe werken', vertelt hij. Van Beurden doet sinds twee jaar aan hardlopen. Daarvoor richtte hij zich op andere sporten, totdat hij zijn sleutelbeen brak. Daarna verlegde hij zijn energie naar sporten waarbij hij zijn bovenlichaam niet veel meer hoeft te gebruiken. Hij hoorde van de Marathon des Sables via uitzendingen op Eurosport. Voor zichzelf weet hij al dat hij er nog een keer aan mee gaat doen. 'Want ik weet nu dat ik hem harder kan lo pen.' Voor een eerste keer zette Van Beurden overigens een goede tijd neer. Met optel van straftijd had hij een eindtijd van 36.14 uur. Hij werd daarmee 287ste van de 565 deelne mers die de eindstreep haalden In zijn eigen klassement, veteranen bo ven de veertig, behaalde hij de 69ste plaats. Een nog extremere loop ziet hij ook wel zitten als een volgend doel om naar toe werken. 'Bijvoorbeeld in de Himalaya's of de Trans-Azieloop', denkt hij hardop. Voor die tijd wacht eerst nog de marathon van Rotter dam. Die wordt komende zondag gehouden. 'Daar doen we met vijf Texelaars aan mee, onder wie een paar voor de eerste keerZelf zal hij de 42 kilometer niet helemaal hoentjesfris meer lopen, maar hij is er wel klaar voor. Jeroen van Hattum Deelnemers aan de Marathon des Sables, vlak voor de start. stenen lagen.' Hij besteedde zijn tijd ook aan het lezen van de vele mail- tjes die hij tijdens het evenement kreeg toegestuurd. 'Die werden alle maal netjes voor je uitgeprint. Het was prettig om te merken dat er el ders met je wordt meegeleefd.' Kameel In Oudeschild werd dinsdag opnieuw met Van Beurden meegeleefd. Een groep vrienden heeft aan het eind van de middag kameel Fatima van de fa milie Boon uit De Cocksdorp laten overkomen om hem ludiek welkom thuis te heten. Een nietsvermoe- inde woestijn Muziek- en Dansschool Texel houdt maandag een voorspeeluur. Leerlin gen zullen iets van hun vorderingen op keyboard, harp, blokfluit en piano laten horen. Belangstellenden zijn welkom. De presentatie wordt ge houden in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg en begint om 19.00 uur. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op aJ onze adverlentieconVacfen en aanbiedingen daartoe zijn van toepaszJng de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bl| de Kamer van Koophandel en Fabneken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half |aar 29,80,- Per jaar 59,60,- Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12 00u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek. Van daag wordt begonnen met een nieuw boek 'Hanna uit de Gorzen' van Gerda van Wagenmgen. 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: VOC' De kok van het Indone sisch restaurant vertelt over Indonesisch koken en kruiden. De vraag van de week wel of geen nieuw raadhuis. 18 00u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18 00u. Symphomca (klassiek) 19 00u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geesteli)k pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland Een folkconcert op de zaterdaga vond, dat op zich is al bijzonder. Maar ook het optreden zelf belooft een memorabele gebeurtenis te worden. Als een soort toetje na een winterse folkserie die opnieuw meer bezoekers trok, komt de ra zend populaire zanger John Wright zaterdag opnieuw naar discotheek Question Plaza in Den Burg. Het concert begint om 21.00 uur. On dertussen heeft de organisatie het programma voor volgend jaar klaar. Wat maakt Wright zo speciaal? Is het zijn charisma, de muziekkeus of zijn mooie stem? Feit is dat de optredens op het eiland altijd veel fans van de overkant trekken. Dat ook het Texelse publiek nog met op hem is uitgeke ken. bewijst het grote aantal kaartjes dat nu al, zonder officiële voor verkoop, over de toonbank is ge gaan Folk doet het dus nog steeds goed op Texel. En hoewel het publiek grotendeels uit veertigers en vijftigers bestaat, weten ook steeds meer jon geren de Keltische muziek te waarde ren. Eén van de Texelse hoogtepun ten is al jaren een optreden van zanger John Wright. Dus toen de or ganisatie verleden jaar hoorde dat de Schot een extra serie concerten in Nederland aan het plannen was, werd meteen actie ondernomen. De zanger komt dus voor de tweede maal met zijn 'vriendenhand' naar Texel. Steve Lawrence speelt gitaar, Wendy Weatherby cello en Angus Lyon keyboard. Dit drietal verzorgde ook de begeleiding op Wrights in 2000 verschenen solo-cd. De band wordt voor deze gelegenheid uitge breid met citerspeler Tony Gibbons. Intussen heeft de organisatie van de serie 'Folk-On-The-lsland' met stilge zeten. Het nieuwe programma - dat loopt van komende herfst tot het voorjaar van 2003 - ligt klaar. Voor 26 september staan The Hanna Sisters uit Ierland gepland, 'vier mooie mei den die ook nog eens heel mooie muziek maken'. Beggars Row ver zorgt een Schots feestje, met 'No rules' als uitgangspunt. 'Ofwel: veilig heidsgordels vast en alle remmen Ongeveer veertig Europese deskun digen op het gebied van lepelaars en het beheer van hun broed- en voedselgebieden komen dit weekend op Texel bij elkaar om kennis en er varingen uit te wisselen. De bijeen komst is georganiseerd door Natuur monumenten en Staatsbosbeheer, die Texel als locatie hebben gekozen omdat beide organisaties hier terrei nen beheren waar lepelaars broeden. Daarnaast is op het eiland ervaring met een verscheidenheid aan beheersmaatregelen, rustgebieden, vispassages en piasbermen. Boven dien broedt ongeveer twintig procent van de Nederlandse populatie aan lepelaars op Texel (197 paren in 2001). Het internationale gezelschap be zoekt de Texelse broedgebieden en spreekt over onderwerpen als de tijdsduur van de tussenstop tijdens de trek in relatie tot de vistechniek; de lange termijnverandering in broed- en foerageergebieden, hevelvis- passages, en het belang van rust gebieden tijdens de trek. De lepelaar is een voorbeeld van de noodzaak tot samenwerking op het gebied van natuurbescherming In Europa, maar ook in Noord-Afrika. Een goed natuurreservaat is van wei nig belang zonder goede foerageergebieden in Frankrijk en Spanje of overwinteringsgebieden in Noord-Afrika. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint maandag 22 april om 20.00 uur de jaarvergadering van de gelijk namige stichting. Op de agenda staan onder meer het financieel jaar verslag en de verkiezing van nieuwe bestuursleden. Na de pauze vertelt Dirk Haker over één van zijn verre fietsreizen. De Texelse leden van de FNV Vrouwenbond sluiten het seizoen woensdag af met een avond in Ci nema Texel. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87. Den Burg, tel 312016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via éen van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086,314727,314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie' op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp. Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voorafspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223 671552 Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen me HIV of AIDS; Voor aanmelding, info matie of voorlichting: Humamtas De Helder; Binnenhaven 76-77; te 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand e voor spoedeisend ambulanceve; voer bellen 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open vai 9 00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900 8844. In spoedeisende gevallen: 1 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesor* laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voorhufc bij problemen met alcohol, drugs <r andere verslavingen: bel tijdens karv tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Brar Guiljam, tel. 318581, 327970 Stichting Welzijn Ouderen Texel Warme maaltijdvoorziening alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9 00 tot 10.00 u. en var 14.00 tot 16.00 u De Buureton Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696. Kustwacht: Voor meldingen var schepen en zwemmers in nood. t 316270. Chemicaliën op het strand: Bd de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95. Der Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buk ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen los.' John Wright komt op 14 novem ber zijn nieuwe vaste begeleiders voorstellen en de groep Providence speelt op 22 december de meer tra ditionele folk. Kenny Speirs en Joe Wrigh zijn bekend als de oud-bege- leiders van John Wright. Dit tweetal heeft inmiddels versterking gekregen van Judy Dining, zangeres van Lucky Bags. Deze formatie staat gepland voor 30 januari 2003. Dining zingt en speelt ook mee in de band van Jez Lowe. Deze 'oude rot in het vak' is gestrikt voor 27 februari. Op 27 maart staan op veler verzoek de Schotse McCalmans weer eens in Question Plaza. Ook volgend jaar wordt een aparte uitsmijter bereid. Op eerste paasdag laten de in Schotse kilt ge hulde heren van de Buschbury's zich van hun beste kant zien. Maar zover is het dus nog niet. Voor het concert van John Wright gaat Question Plaza om 20.00 uur open. De toegang bedraagt 9 euro. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek en Hotel de Lindeboom. Ook zaterdag aan de zaal worden kaartjes verkocht. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit voor 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Graven straat (geen bedrijven), Warmoes straat, Schilderend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. In het tijdelijke onderkomen van gemeentewerken, op het terrein van aannemersbedrijf Tatenhove aan de IJsdijk bij Oudeschild, vind maandag 22 april een openbare hoorzitting plaats ten behoeve van het ontwerp bestemmingsplan 'Oudeschild bedrijventerrein 'de Hamster' en omgeving'. De hoor zitting begint om 19.30 uur. Het concept-ontwerp bestemmings plan 'Oudeschild bedrijventerrein' heeft in juni twee weken ter visie ge legen. In die tijd zijn twee inspraak reacties ingediend. Voorts hebben verschillende instanties de mogelijk heid gekregen te reageren, wat vijf reacties heeft opgeleverd. Tijdens de hoorzitting van maandag kunnen deze reacties mondeling worden toe gelicht. Aan de hand van deze reac ties wordt een nieuw concept ge maakt, dat vervolgens een maand ter inzage zal liggen. Het genoemde plan heeft betrekking op de gronden tussen de Laagwaal- derweg en de IJsdijk. Aanleiding was het te vormen beleid ten aanzien van dienstwoningen op bedrijven terreinen. Tevens is een aantal verou derde bestemmingen en voorschrif ten aangepast aan de huidige situatie. Voor de rest komt dit con cept-ontwerp in grote lijnen overeen met het bestemmingsplan 'Oude schild bedrijventerrein' uit 1989 Een circa 35 leden tellende delega tie uit het Belgische Kuurne be zoekt komend weekeinde Texel. De Kuurnse Orde van de Ezel on derhoudt warme contacten met de Texelse Ezelvereniging, maar dit maal wordt het bezoek in een bre der verband geplaatst. Het thema van het bezoek is 'verbroedering tussen Texel en Kuurne'. Om die reden fungeert het gemeentebe stuur van Texel als gastheer tijdens de officiële ontvangst, die zaterdag in EcoMare plaatsvindt. Uiteindelijk is het de bedoeling om een uitwisseling tussen beide ge meenten tot stand te brengen op het gebied van sport, religie, muziek en cultuur. Daarom ook wordt de bijeen komst in EcoMare opgeluisterd door tal van Texelse verenigingen en orga nisaties. Zo wordt onder meer acte de presence gegeven door vertegen woordigers van de Welzijnsstichting, Zondag 21 april 2002 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u. ds P.A. de Braanker. De Waal: 10.00 u. dhr. M.D Km per. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19 00 u. dhr. M.D. Ku per. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. d Nederlanden, bevestiging ambf dragers, na de dienst koffie in 't G bouwtje GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. H.D. va Zessen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraac Oosterend: 10.00 en 16.00 u (fe T.M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te De" Burg: tot nader order geen diens op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u.ds A Hoekema BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u ev. Joh. Drogt uit Drachten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u., uitz. vü De Lichtboei; zon. 10.45 u. De Cocksdorp: vrij. 19 30 rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 Wachttorenstudie, 11.20 u. de Sportraad, de Stichting Welzi Ouderen Texel en muztë verenigingen KTF, DEK en Excels^ Deze openbare bijeenkomst begf om 15.30 uur - nadat de 'ezels' Kuurne een rondleiding da EcoMare hebben gekregen - en b? staat behalve uit toespraken eno overhandiging van cadeaus ooki een informeler samenzijn. De afvaardiging uit Kuurne besta naast leden van de orde van de Ez uit burgemeester Carl Vereeckee wethouders Eric Lemey en And' Vandenbogaerde. Het viel met mt om zo'n groot gezelschap op Te« onder te brengen, maar manager Heijenk van Euroase bracht uitkorns De Belgen slapen in chalets va Kustpark Texel. Na de officiële ontvangst in EcoMa' zullen de Belgen en de Texelaars zie vermaken tijdens verbroederingsfeest in paviljoen Pai 9. Dit feestje is alleen bedoeld v$ genodigden. Op zondag begint het program"1 met een bijzondere oecumeniscl* kerkdienst in de hervormde kerk va De Koog. Een Texelse predikant t samen met diaken Rudy Raes Kuurne de dienst leiden. Andereg* lovigen en belangstellenden zijnw* kom. De dienst begint om 10.00 ut' 's Middags maakt het gezelschap# vaartocht over de Wadden# waarna de uitwisseling wordt af£ sloten in eetcafé Sjans in De Koog

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2