We zitten hartstikke in de penarie!' 'reugde en verdriet bij schoolvoetbal Motorcrosser Van Maldegem derde in Brabant uit het Cabaret-café .TEXELSE ^7COURANT' Vlooienmarkt |.™,'94 6 zaalvoetbalkampioen Leerhuis Week van de Zee Turners komen net iets tekort Nachtwandeling door de Dennen Eilandcompetitie volleybal Kager kampioen Voorjaar VRIJDAG 19 APRIL 2002 kampioensteam van de Jozefschool, winnaar bij de elftallen jongens. spanning liep op de velden van el '94 woensdagmiddag hoog op. ;peeld werd het jaarlijkse school- tbaltoernooi. Op uiteenlopende en hadden de verschillende scho- er naartoe geleefd. Voetballers die zijn van een club gaven op de celijkse trainingen wat extra's, minder geroutineerden werden onder leiding van een enthousiaste vader op woensdagmiddagen bijgepraat over de beginselen van het spel. Met uitzondering dan van de leerlingen van de Wereldschool in De Waal, die niet over een geschikt trapveld be schikten. Toch was de povere voor- Het gemengde team van De Wereld veroverde het kampioenschap. bereiding met af te zien aan de pres taties van de ploeg. In de categorie gemengde teams speelde de ploeg bij vlagen de sterren van de hemel Dat kwam ondermeer door de aan wezigheid van voetbaltalentje Edib Nuric, afkomstig uit Joegoslavië. Langs de lijn werd zelfs gefluisterd dat de Oosterender was geselecteerd voor een voetbalschool. maar door dat hij (nog) geen vluchtelingenstatus heeft, hiervoor met in aanmerking komt. Hoe dan ook, samen met Den nis Agovic en enkele flinke meiden, legde het ventje leuke combinaties op de mat en gaf de Strender jeugd van de Daalderschool het nakijken. 'O jee, we zitten hartstikke in de pe narie!'. uitte een teamgenoot zijn zor gen over een tegendoelpunt. Vreugde en verdriet lagen dicht bij elkaar toen de scheidsrechter het eindsignaal blies. Coach Werner Dros van de Daalderschool hinkte op twee ge dachten. 'De jongens hebben gedaan wat ze konden. Ze trokken fel van leer, maar De Wereldschool was net effe beter. Ik gun het ze graag. Ze wonen vlakbij me en zeggen me al lemaal keurig gedag.' Niet minder dan 42 teams maakten hun opwachting op het school- voetbaltoernooi, waarvoor in totaal 107 wedstrijden werden gespeeld. Mede dankzij de zon die in de namid dag doorbrak kan 2002 als een fraaie editie worden geboekstaafd. Ge speeld werd in vijf categorieën, om elke school, groot of klein, een eer lijke kans te geven. Zo trad de Kompasschool bijvoorbeeld aan met drie teams, en de Jozefschool met acht. Het kampioensgevecht speelde zich af tussen de jongenselftal van de Fontein en de Jozefschool, dat dank zij een 2-0 overwinning met de beker aan de haal ging. Het jongenselftal moet op woensdag 8 mei de Texelse eer verdedigen op het Noordhollands kampioenschap schoolvoetbal in Den Helder. Dat geldt ook voor de meiden van De Akker, die voor de tweede keer in successie de kampioenstitel veroverden. Dubbel feest was het in De Cocksdorp, waar het jongens- en het meidenteam van Durperhonk beiden een eerste plaats veroverden. Res pect is er voor organisatoren Piet Schneider, die de standen bijhield, en Martin Landt. Uitslagen: Poule A: elftallen jongens: 1Jozefschool, 2. Fontein, 3. De Ak ker, 4. Lubertischool, 5. Thijsseschool 1. Poule B miniteams meisjes: 1De Akker 12. De Fontein, 3. Jozef school, 4. Bruinvis 15 Thijsseschool, 6. Bruinvis 2. Poule C: miniteams jongens: 1Durperhonk, 2. Jozefschool 5, 3. Bruinvis 2, 4. Bruinvis 1, 5. Vrije De meisjes van Durperhonk, winnaar bij de miniteams Het winnende miniteam meisjes van De Akker. School, 6 Kompas 1, 7. Drijverschool, 8. Kompasschool 19. Jozefschool 4,10. Jozefschool 3,11 De jongens van Durperhonk, winnaar bij de miniteams. Thijsseschool 2, 12. De Akker 2, 13. Fontein 2, 14. Jozefschool 2. Poule D overige miniteams meisjes: 1. Durperhonk, 2. De Akker 2, 3. Drijverschool, 4. Lubertischool, 5. Jozefschool 2, 6. Thijsseschool 2, 7. Vrije School, 8. Jozefschool 3. Poule E: gemengde teams: 1De Wereld, 2, Daalderschool 13. Strijbosschool, 4. Daaldeschool 2,5. Daalderschool 3,6. Drijversschool, 7. Strijbosschool 2,8. Fontein 19. Fon tein 2. Organisator Nico Ooijevaar heeft voor de vlooienmarkt die op tweede pinksterdag 20 mei wordt gehouden nog plaats over. Deelnemers betalen vijf euro per drie vierkante meter en voor elke meter meer één euro. De 16-jarige Arjan van Maldegem Bondag bij een motorcross in het Bordbrabantse Overloon als Jerde geëindigd. Een bijzondere Rstatie, want door materiaalpech had hij geen goede startpositie roor de finale kunnen afdwingen, h,totaal verschenen 42 motorrij ders aan de start. Drie Texelse motorcrossers waren flstidag naar Noord-Brabant afge- leisd om mee te rijden in de 125 cc ■iorenklasse van deze wedstrijd, Sfe was georganiseerd door de Mo- JOrganisatie Nederland. Omdat het ital inschrijvingen erg groot was, Irden eerst seriewedstrijden ge iden. Alleen de snelste zestien [alificeerden zich voor de finale. |nne Klein Woolthuis werd inge- Id in de eerste serie. Ondanks een ine valpartij wist hij toch een vierde its af te dwingen. John Boeiien en m van Maldegem deden mee in [tweede serie, waarin zij respectie- als vijfde en zestiende eindig- Voor Maldegem zat een betere sering er niet in, aangezien hij met een gebroken koppelingshandel zijn rondes moest maken. Klein Woolthuis en Boeijen mochten dankzij hun goede kwalificatierace als één der eersten een plek achter het starthek opzoeken. De start positie van Van Maldegem was verre van ideaal, maar na het vallen van het hek kwam hij als een duveltje uit een doosje naar voren en dook als vierde rijder de eerste bocht in, net voor Klein Woolthuis, die in de loop van de ronde echter toch een plaatsje op schoof. Maar terwijl Van Maldegem rustig maar vastbesloten het par cours bleef ronden en de derde prijs veroverde, zakte Klein Woolthuis mede als gevolg van twee valpartijen terug. In de laatste ronde werd hij nog voorbij gestreefd door Boeijen, die vanaf de zeventiende plaats aan een inhaalrace was begonnen en met een zevende plaats een beloning voor zijn inspanningen kreeg. Klein Woolthuis eindigde als achtste. De volgende wedstrijd van de MON wordt over twee weken verreden op circuit de Ruijsheuvel te Oss. Iele Texelse zaalvoetbalcompetitie woensdag de eerste kampioen ftroond. FHet zesde team van ;el'94 was oppermachtig in de feede klasse. Met nog drie wedstrij- ?n 'e gaan, is de concurrentie al op joverbrugbare achterstand gezet. Nonge ploeg moest één nederlaag eén gelijkspel toestaan en won de Benge wedstrijden met ruim ver schil. Volgend jaar maken de jongens hun opwachting in de eerste klasse. Voor de traditionele kampioensfoto poseerden Gor Hakobjan, Pieter Jan Eelman, Robbin Knol, Jan van Wijk, Gor Khatikyan, Daniël Stuurman, Peter Koorn en Daniël Oosterhof. Peter Eelman, Dimitri Verseput en Tristan Ellen waren afwezig. Dr. B. Evers-Emden houdt maandag 22 april een lezing voor Het Leerhuis met de titel 'De bruiloft volgens Joodsê traditie'. Mevrouw Evers is een voormalig onderduikkind, dat de oorlog heel bewust heeft meege maakt. Tegenwoordig is ze als ontwikkelingspsychologe werkzaam aan de Universiteit van Amsterdam. Ze is schrijfster van onder meer 'Onderduikouders en hun Joodse kinderen' (Utrecht, 1988) en 'Ge leende kinderen' (Kampen. 1994). Ze is een drijvende kracht aan de syna goge West en verder actief op het gebied van vrouwenemancipatie in de Orthodoxe gemeente in Amster dam Ze houdt haar lezing voor Het Leerhuis in de Vermaning (Kogerstraat 18) in Den Burg; aan vang 20.00 uur Van 1-6 tot en met 26 mei wordt langs de hele kust en in een gedeelte van het binnenland de Week van de Zee gehouden, een initiatief van Kust en Zee, een samenwerkingsverband van Stichting De Noordzee, Stichting Duinbehoud, de kustvereniging EUCC en EcoMare. Naast activiteiten op het gebied van natuur en milieu is er deze week veel aandacht voor de zee als inspiratiebron voor film, boe ken en kunst, en voor de rol van de zee in wetenschap en techniek. Alle informatie over het evenement is te vinden op website www.week- vandezee.nl, of in de Zeekrant die begin mei verschijnt en gratis is af te halen bij de ANWB, bibliotheken, VW's en gemeentehuizen langs de kust. De turners en turnsters van GVT kwamen zaterdag net iets tekort om zich rechtstreeks te plaatsen voor het Nederlands kampioen schap. Wel wist Marlon Marei zich een plaats te veroveren in de play- offwedstrijden die in Borne worden gehouden. Naar verwachting zal hij zich daar alsnog moeiteloos plaat sen voor het NK. Jeugdturnster Barbara Damstra wist het wel heel spannend te maken. Zij kwam uit eindelijk slechts ééntiende punt tekort om zich van een finaleplaats te verzekeren. Marlon Marei wist in Hoofddorp met bij de eerste vier turners te eindigen. Door een mislukte brugoefening vroeg in de wedstrijd stond hij na twee toestellen op ruime achter stand. Bij rek werd verzuimd de ach terstand te verkleinen, waarna het bijna een onmogelijke opgave werd om zich rechtstreeks te kwalificeren. Toch flakkerde de hoop na de voltige weer op. Marei behaalde de enorme score van 9,7 punten en was daar mee de beste jeugdturner op dit toe stel. Na een goed uitgevoerde ring- oefening was de achterstand op nummer vier 0,3 punten en resteerde niet meer dan een zesde plaats. Deze plaats geeft nog wel recht op deel name in de play-offwedstrijden in Borne. Bij de dames-junioren in Heerenveen had GVT drie turnsters in de stri|d. Nienke Daalder, Marijke Blok en Cintha Sijtsma turnden alle drie naar beste kunnen, maar dat was lang met voldoende om in aanmerking te ko men voor een plaatsje op de NK. Dat de dames in topvorm waren, was te zien aan hun brugoefening en aan de goede sprong van Marijke Blok. Nienke Daalder eindigde op een ge deelde 14de plaats. Marijke Blok werd 23ste en Cintha Sijtsma 32ste. Het jonge talent Barbara Damstra maakte het wel heel spannend. Ge richt op een nieuw persoonlijk record van 34 punten wist zij de coach te verbazen door 35,55 punten te sco ren. De hele wedstrijd verliep dan ook vrijwel vlekkeloos. Met een gemid delde score van 8,9 eindigde ze op de achtste plaats en kwam daarmee slechts 0,1 punt tekort voor plaatsing voor de nationale eindstrijd. Omdat het bijna twintig jaar geleden is dat een Texelse turnsters de finale heeft bereikt, had zij met 0,1 punt meer (Texelse) geschiedenis geschreven. Leden van de IVN en de Vogel werkgroep maken maandag een nachtwandeling. Deze gaat om 21.30 uur van start bij het adres Ploeg- elanderweg 5 in de Dennen. Op dit tijdstip van de avond worden waar schijnlijk houtsnippen en vleermuizen gezien, zo verwacht de organise rende IVN-Texel. De excursie staat Programma dinsdag 23 april Veld A, heren 18.30 OSG-CVI Teso 19,15 Slock-Teso Maarcobouw 20.00 Maarcobouw-Autocentr. Slock 20.45 DGM-Tatenhove 1 Autocentr. 21 30 Sportshop 2-Kobeko Cocky 22,15 Cocky-Paal 28 Sportshop 2 Veld B, gemengd/heren 18.30 Bocksberg-Lindeboom Dros 19.15 Nokanto-Dros Zandbank 20.00 De Wit-Zandbank LenR 20.45 LenR-Rabo Tatenhove 2 21.30 Beverdam-Tatenhove 2 Rabo 22.15 Super-Balcken Beverdam Veld C, dames 18.30 De Krim-De Rival Westerlaken 19 15 Klif 12-Westerlaken Eierl. Huis 20.00 Eierl. Huis-Durper Drup Klif 12 20.45 NBC-Milly's Durper Drup 21.30 Wiersma-Salon Martine Milly's 22.15 Haarstudio-lepe de BoerWiersma Wedstrijdleiding Gertha en Mary (tel. 322434 320686) Uitslagen 16 april Westerlaken-Sportshop Texel 1-2; Wessels Ontwerpt!-Keur Slagerij Dros 3-0: Nokanto-Sla- gerij lepe de Boer 0-3; Wessels Onwerpt!- Timmers Bakkenj 1-2; Klif 12-Jozefschool 1-2, Haarstudio-Durper Drup 0-3, Slagen) Bever- dam-Kevermuseum De Bocksberg 3-0; Nioz- Fitt 3-0; De Wit Installatietechniek-De Linde boom 1-2; Kevermuseum De Bocksberg-Zandbank 1-2; DGM-OSG 2-1; Grooten Slock-Twaalf Balcken 1-2; Bar Spor- tief-Spar Goènga 0-3; Milly's-B&B v/d Vis Den Boer 0-3; Smash'68-Piranha 0-3, NBC Eelman Partners-De Rival 1-2; Natuurwmkel- Wiersma Meubelen 3-0; De Krim-Salon Martme/De Oorzaak 1-2. Met een totaalscore van 75 punten eindigde het bowlingteam van Kraan verhuur Kager dinsdag als kampioen in de bedrijvenleague. Het team, be staande uit Dennis Saai en Pietje Kager, stond al vanaf eind november op een eerste plaats, soms met slechts één punt verschil op de num mer twee. De laatste weken wisten de spelers het verschil op vijf punten te houden en waren zij vrijwel zeker van de eindoverwinning. Het team van Vliegveldrestaurant kwam met 70 punten op een tweede plaats, de derde plaats was voor het team van Duinrestaurant Juliana (67). Op deze speelavond wist jeugdspeler P.P. Kooiman zijn hoogste game te verhogen naar 162 pinval. Ook Ste ven van Beek brak met 186 pinval zijn eigen record. De jeugd speelt vol gende week de laatste wedstrijden. Uitslagen: Appartementenverhuur Land en Zeezicht - Architectenbureau Honingh 1-4; TCA Ooster end - Vliegveldrestaurant Texel 1-4; Verhuur bedrijf H Bruming - Cinema Texel 1-4; Primera Mets - Loonbedrijf Plaatsman 4-1 Duinrestaurant Juliana - Kraanverhuur Kager 1 - 4; Swirl's IJssalon - Op de Steeneplaats 1-4; Jeugd. Hordifood - Taxi Grootjen 4-0; Het Speelkwar tier - De Killers 2-2; De Ducky's - Steakhouse Eiland 1,5-2,5. onder leiding van Edwin van Egmond. Meer informatie is verkrijg baar via tel. 313582. 'Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws1 Het is weer lente. Dat stond pas nog in de krant. Met een grote foto erbij, dus het zal wel waar zijn. Moeders fietsen met hun kinderen over het nieuwe fietspad langs de Westerweg. de narcissen komen weer boven de grond en uit hun knopjes om vervol gens te worden gesneden en gekopt, de boeren ploegen voort en de lam metjes liggen weer bij de slager. De paasos is alweer geslacht, de grote schoonmaak is begonnen en de stnjd om het behoud van de meierblis is in volle gang. We zijn als een kudde schapen naar de stembus geweest en er zit een nieuw gemeentebestuur op het zachte pluche in de ivoren to ren van het raadhuis. Hoewel, zo'n hechte kudde waren we niet, want meer dan een kwart van de stemmers vond het de moeite niet waard. Of vond niemand om op te stemmen. Of dacht dat het lood om oud ijzer was. Want het maakt tenslotte met uit of je door de kat of door de hond wordt gebeten, en het is allemaal ver van mijn bed. Pas als het dichterbij komt, raken we in vervoering. Daarom lag de opkomst bij de verkiezing van een nieuwe ondernemingsraad bij de ge meente een stuk hoger. Maar de zon schijnt weer, de lamme tjes dartelen in de wei en krokusjes en narcissen kleuren het eiland in lentetooi. De door de wol geverfde Nel Eelman werd loco-burgemeester, en de schapenfokdag mag doorgaan En dat is goed, want schapen horen bij het Texels landschap als een bol hoed bij een Engelsman Of als een gele jas bij een Duitser. Een beetje ouderwets, maar wel lekker. Zoiets als een warm bad. Ook de schapen boeten verdienen alle aandacht, want zulke eigenaardige halve boerderijen blijven een cultuurhistorische bijzon derheid, net als jutters, tuinwallen en illegale schuurtjes. Het schapen stamboek kiest een andere aanpak, maar uiteindelijk blijft het erop neer komen dat alleen met de beste scha pen wordt doorgefokt. En als je dan zo door de Hemmer scootert, en je ziet de lammetjes inde wei, dan valt je op dat we nog heel wat van de schapen kunnen leren. Zo heb je, net als bij een kudde schapen, ook in elke groep mensen wel een zwart schaap. Zo'n schaap dat altijd overal doorheen loopt te blèren, maar uiteindelijk niet aan het geheel bij draagt. Zo'n schaap van veel ge schreeuw en weinig wol. Zo'n schaap dat tijdens een verkiezingsavond of een lijsttrekkersdebat, een interes sant verhaal of een raadsvergadering alleen naar zichzelf luistert. En zelfs niet zijn mond houdt als een ander aan het woord is. Jammer, want juist van naar elkaar luisteren schijn je iets te kunnen opsteken. Maar ja, altijd nog beter een zwart schaap dan een wolf in schaapskleren Of die zich onder onze nieuwe raadsleden be vindt, wachten we in spanning af. En je kunt de vergelijking tussen raadsleden en schapen nog veel ver der doortrekken. Zo zijn de weilanden nu vol lieve, zachte wollige lamme tjes, waar we onze ogen met vanaf kunnen houden. Ze spelen en sprin gen, en lijken haast te dansen. Ze hebben duidelijk plezier in hun nieuwe leven en genieten van de len tezon. Het is haast pijnlijk om te we ten dat ze binnenkort net zo zullen zijn als het ouderschaap leder lam metje dat de zomer overleeft, is ge doemd een groot, sullig schaap te worden, dat mets anders te doen staat dan achter de kudde aan te lo pen. En mee te huilen met de wolven in het bos. En het is nog maar de vraag of het duale stelsel van de commissie Elzinga daar verandenng in kan brengen.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7