ANBO-eer voor Laan Texel niet enige 'groene' eiland F amilieberichten lIJ Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Spannende remise tennissers Deuce Postabonnees Koninginneloop in Oosterend TEXELSE J C0(JRANT Peter van der Voort en Barbara Kok Wij gaan verhuizen! iSAnrn Daniël Witte kraai 40 Texelaartjes Sieraden maliën je maai... DE óüRZ RZAAk. WAPpe. /2,4,5 EN 6 A*t.?GENMASTtt\x> op vooftf^ ie 90-jarige heer C. P. Laan is be- oemd tot Lid van Verdienste van e Algemene Nederlandse Bond an Ouderen (ANBO). 'Meester' aan kreeg dit ereblijk door zijn ispannmgen voor de ouderen, lil was tien jaar bestuurslid en ertegenwoordigde de ANBO in liverse lokale organisaties waar ij zijn stem in het belang van de iuderen liet horen. Ook als dich- sr is Laan vermaardDiverse fes- viteiten luisterde hij op met een erfialend vers, waarmee hij her- ;enbare gevoelens onder woor- len bracht. let bestuur van de afdeling Den iurg had Laan voor het lidmaat- ichap van verdienste voorgedra- ien bi| het hoofdbestuur van de INBO in Utrecht De eraan ver- londen speld en oorkonde wer- len woensdagmiddag uitgereikt jdens de voorjaarsvergadering lande afdeling in hotel Den Burg, foor de voorzitter van het gewest tod-Holland, mevrouw Adri de legt uit Spaarndam (foto), ifdelingsvoorzitter Wil de Vries- 'anthus zette Laan daarop in de iloemetjes. Ook was er een boe- iet van voorzitter J. van Duimen 'an de ANBO Den Helder. (Foto Harry de Graal) Vluchtelingenwerk Texel is niet het enige eiland waar windenergie weerstand oproept. Op het Deense eiland Samso, on geveer net zo groot als Texel maar met 4.400 inwoners minder dicht bevolkt, gooide lokaal verzet roet in het eten van ambitieuze plannen om het eiland in 2007 volledig van duurzame energie te voorzien. Dat blijkt uit een artikel in Het Parool. Vijf jaar geleden ging op Samso een groen project van start om het eiland volledig van zonne-, biologische- en windenergie 'e voorzien. In dne groe pen, twee van drie en een van vijf, staan de windturbines op het eiland De windmolens kwamen toen het ei land in 1997 een Deens wedstrijd won om voor honderd procent groen energie-eiland te worden De vorige regering strooide grif met subsidie, maar de nieuwe rechtse regering is minder scheutig Een ambitieus plan om zeventien dorpen via een energielus te verbinden, werd slechts deels gerealiseerd. Alleen de huis houdens in twee dorpen draaien op groene stroom. Vooral oudere men sen weigerden te investeren in groene stroom. Anderen investeer den zelf in zonne-energie Gebrek kige communicatie met de bevolking was c 3bet aan het mislukken van het project. Nu de contacten worden ver beterd. wordt er alsnog naar ge streefd om tien dorpen van alterna tieve energie te voorzien. Een plan om tien windmolens in zee te plaat sen, oept heftige weerstand op, voorai onder vogelbeschermers. Ook bestond er een plan om de helft van de auto's op Samso te vervangen door elektrische wagentjes. Maar er rijden er nog maar vijf. toch eindigt het artikel positief. 'Ofschoon met alle doelstellingen van het project over vijf jaar zullen zijn gehaald, speelt groene energie inmiddels wel een hoofdrol op Samso.' Het eerste herenteam van tennis vereniging Deuce heeft zaterdag in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen een gelijkspel afgedwon gen tegen Oudorp. Het was een zwaarbevochten remise, want in bijna alle partijen viel de beslis sing pas in de derde set. iabonnees die de Texelse Courant fer post ontvangen, krijgen de krant plgende week een dag later. Van- ge Koninginnedag bezorgt de PTT i dinsdagkrant met op woensdag, Jaar op donderdag. I oor de straten van Oosterend wordt I nsdag de jaarlijkse Koninginneloop ihouden. Om 18.00 uur start de ugd van 10 tot en met 12 jaar voor et Cafeetje in de Kerkstraat voor ■en rondje van 1060 meter: Peper- I raat. Ankerstraat, Achtertune, Kerk- I iraat. Om één minuut over zes start 1 e ieugd tot en met 9 jaar. De prijs- I itreiking volgt direct na de finish, I adat de jeugd niets hoeft te missen 1 an de Meierblis. I lm ongeveer 18.20 uur starten de I verige deelnemers. De jeugd van 13 I 'm 16 jaar en de recreanten kunnen «zen uit een of twee ronden van 1710 meter: Kerkstraat, Kerkplein, lesterstraat, Vliestraat, Mulderstraat, liienkorfweg, Peperstraat, Anker- Laat, Achtertune, Kerkstraat. De lames veteranen lopen deze ronde We keer (is 5130 meter), de heren leteranen vijf keer (is 8550 meter), "schrijven voor de wedstrijd kan ranaf 17.00 uur bij het Jeugdgebouw de Oranjestraat. We moeten niet bang zijn voor vluchtelingen, maar voor vluchtelingenhaat stort uw gift op Giro 123488 www.vluchtelingenwerk.nl info@vluchtelingenwerk.nl Tel. (020) 346 72 0? Deuce werd zaterdag bijgestaan do<y Theo van Maanen, die de nog steeds geblesseerde Simon Brand verving. Van Maanen speelde een prima eerste partij. Hij won de eer ste set, maar zijn tegenstander kwam daarna steeds beter in z'n spe! en vond een antwoord op het netspel van de Texelaar. De speler van Oudorp won de erop volgende sets, waardoor Deuce op achter stand kwam. Albert Scholl speelde op de baan er naast en gezien het spelverloop in de eerste anderhalve set bestond er weinig hoop op een positief resul taat. Bij een achterstand van 6-2 en 4-3 knokte Scholl echter knap terug en pakte hij de tweede set met 7-5, om zijn tegenstander daarna verbijs terd achter te laten en ook in de derde set te zegevieren (6-2). Hierna was het de beurt aan Ewoud Bakker Ook in deze wedstrijd moes ten er drie sets worden gespeeld al vorens een winnaar kon worden aan gewezen. Bakker verloor kansloos de eerste set, maar won vervolgens sterk de tweede en de derde set (6-3 en 6-4), waardoor hij Deuce aan de leiding bracht De laatste enkelpartij nam de meeste tijd en games in beslag. Hans Geus speelde tegen de eerste man van Oudorp. Deze wedstrijd kon alle kan ten op, want de tegenstanders waren volkomen aan elkaar gewaagd Geus won de eerste set met 7-5, maar moest de tweede daarna met de zelfde cijfers inleveren. De derde set bood weinig hoop op een zege voor Geus, nadat hij op een 5-2 achter stand was gezet Met aanmoedigin gen van de kant haalde hij er echter een tiebreak uit, om daarin na drie uur, op het tweede matchpoint, toe te slaan. Deuce ging dus met een 3-1 voor sprong de dubbelspelen in, maar daarin bleken zowel Bakker en Van Maanen als Geus en Scholl niet tegen hun tegenstanders opgewassen. Werd in het verleden in de dubbels nog menig punt veroverd, dit jaar wil het nog met lukken. Zodoende ein digde de wedstrijd in een 3-3 gelijk spel Zaterdag speelt Deuce een uit wedstrijd, in en tegen Schoorl. Herinner mij Maar niet in sombere dagen Herinner mij met een zee En een stralende zon Herinner mij hoe ik was Toen ik alles nog kon Na een kortstondig ziekbed is vanochtend vredig ingeslapen Alie van Tatenhove-Hiemstra Mijn lieve en zorgzame echtgenote, moeder, schoonmoeder en oma. 68 jaar is ze geworden De Koog: Klaas van Tatenhove Amsterdam: Carla van Tatenhove Lennon Alkmaar: Jeanette van Tatenhove Willem Vinke De Waal: Marina Dros-van Tatenhove Romein Dros Owen De Koog, vrijdag 26 april 2002 Wintergroen 30, 1796 BL Gelegenheid tot condoleren: maandag 29 april 2002 van 19.30 - 20.30 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 1 mei 2002. Na een kort samenzijn vanaf 14 00 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat. Geen bezoek aan huis. VRIJDAG 26 APRIL 2002 Heden overleed toch nog onverwacht onze lieve vader, opa en maatje Hendrik de Jong weduwnaar van Anna Petronella Dernlson op de leeftijd van 86 jaar Wiebe de Jong Famke Maso Tjarco, Jelle Wim de Jong Anja van der Neut Lofty de Jong Henk Schurink Fred Jan de Jong Martin, Kim, Olga Jannie Rijk-Zijm' Texel, 25 april 2002 „Gollards", Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 29 april om 13.00 uur in cremato rium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren. Correspondentie-adres: W.J. de Jong, Muurmos 37, 3069 AN Rotterdam. RECTIFICATIE En toch telkens weer zullen wij je tegenkomen. Zeg nooit: het is voorbij. Slechts je lichaam werd ons ontnomen, met wie je was en ook niet wat je zei. lep de Bruijn-Veenstra Zus en Arie Enk Manus Cor en Gerrit Riet t Aly Martje en Arie neven en nichten Texel, 18 april 2002 Na een liefdevolle verzorging in de „Gollards" is in de hoge ouderdom van 101 jaren overleden Willem Wilner 21 januari 1901 24 april 2002 Namens allen: D. Bonewit-Plomp Texel, 24 april 2002 „Gollards" De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden. Correspondentie-adres: D. Bonewit-Plomp, Herenstraat 58, 1797 AJ Den Hoorn. Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden, je hebt het met veel moed gedaan. Wie kan begnjpen wat je hebt geleden? En wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Bedroefd geven wij u kennis dat, na een huwe lijk van bijna 60 jaar, van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader Johannes Willem Rijk A Den Helder, 10-7-1918 t Texel, 24-4-2002 Den Burg: Den Burg: Vijlen: A.C. Rijk-van Hamelsveld Anneke en Henk Mirjam en Peter Yasmin Donja en Mark Joyce, Mike Sjon en Tiny Natasja en Peter Mariska Gauw: Wil en Abe Christian en Carla Jurre Esther en Bob Manon, Lisa Tirza en Maarten IJsselstein: Ed en Ria Peter en Esther Sandra Dennie Richard en Corrie Monique Allard De Cocksdorp: Vroonlant 15, 1791 WK Den Burg. Texel. Vader is opgebaard in Afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg. De avondwake wordt gehouden op zondag 28 april om 19.30 uur in de H. Johannes de Doper- kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. De uitvaarmis wordt gehouden op maandag 29 april om 13.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Na afloop is er gelegenheid tot samenzijn in „De Witte Burcht", Molenstraat 19. Vandaag overleed onverwacht Cor Timmer a Texel, 13-9-1925 t Texel, 24-4-2002 Verdrietig zijn we en tegelijk heel dankbaar. We hebben veel van hem gekregen en veel van hem gehouden. Door Timmer-Blooker Olga en Simon Neehma Komal en Fred, Lisa Likhit Anita en Anton Mattanja en Tom Eva Robin t Caroline en Peter Sarah Icarus Texel, Peperstraat 11 1794 AH Oosterend. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 27 april van 19 00 tot 19.30 uur in „Het Kerkelijk Centrum", Peperstraat 9 te Oosterend. Maandag 29 april nemen we om 10.30 uur af scheid van hem in de Doopsgezinde kerk. Peper straat 26, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune zal plaatsvin den. Plotseling uit ons clubmidden weggenomen ons trouw lid Cor Timmer Leegte laat je achter, herinneringen blijven. Wij wensen zijn familie veel sterkte toe bij dit verlies. De Jeu de Boules vnenden van Oosterend We zijn bedroefd om het zo plotseling overlijden van onze broer, zwager en oom Cor Timmer Veel sterkte voor allen P. Timmer S. Timmer-Oostdijck Kees en Elise Arie en Loes Janneke en Hans en kleinkinderen Oosterend, 24 april 2002 Een lóópie, een praatte, een weetje, een raadje... buurman Cor Timmer is er niet meer. Wij wensen Door en de kinderen alle sterkte bij het verwerken van dit onverwachte verlies Gerrit en Elizabeth Rob en Meta Henk Bart en Shirley Gerard en Marlies Rob en Saskia Gosse en Jannie Kees en Grietha Manfred en Marieke Annelies Jan Richard en Manëlle Ad en de buurtkinderen Voor de warme blijken van belangstelling getoond na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma A. HUIZINGA-VAN DIJK zeggen wij u hartelijk dank. Onze speciale dank gaat uit naar Liesbeth Roeper die in deze dagen een grote steun was. Namens allen: M. Huizinga Texel, april 2002 gaan trouwen op 10 mei 2002 om 13.30 uur te Oen Ourg. U bent van harte uitgenodigd op onze receptie. Oeze zal plaatsvinden in Restaurant 't Oikkelement, Kikkertstraat 19, 1795 AA De Cocksdorp van 15 30 tot 20.30 uur. Cadeautip- E Per 1 mei 2002 is ons nieuwe adres: De Ruyterstraat 107 1792 AN Oudeschild Willem Anton Sigrid Schagen Uuruiwrul is oris IlinJ iyburcn! rWe rwcmen huur VOucnscluy 2j\ opril 2002, 212g uur [)un-Hiein en LPuulien Ud ZPontvxy ig Tjgj 6VJV Den Dioorn ld. 0222 - J20I60 (2e.y\ wonder in een wiegje zo onvoofstelboof klein Êen wonder in een wiegje te mooi om wooi* te zijn keet onze zoon en bfoeHje, die op 23 april 2002 om 18,00 uiav is geboren. ■Hij weegt 4200 gram bloot en is 52 cm groot. 3°kn, A4arta en "Patrijk /Slieboer Sckilpbanclc 44 1791 W3 Pen Burg Tel. 0222 - 315217 Bezoek vinden we fijn, maar mag kef dan in de l<raa mtijd zijn? Deze wordt zondag (IM Texelaartje) Wekelijks nieuwe sieraden Wenkbrauw piercing GIOVANNI lor live Koninginnedag geopend A C lp- - b oet'iek - Weverstraat 42 Den Burg tel. 322293 A.s. zaterdag 12 00 uur Wereldwinkel: luister naar het koffielied en proef gra tis de (h)eerlijke koffie receptenwedstnjd! Dubbele roze tulpen €1,60 per bos bij Veeger, Grensweg 5. tel. 312229. Voordeelland Oudeschild zondag geopend, 322398. 5 mei NK races Mini bikes. 4 mei trainingen in combinatie met huurkarts. Circuitpark Karting Texel. Hotel Tatenhove zoekt en thousiaste medewerkers om ons team te komen versterken, voor 20-30 uur, vraag naar Maria, tel. 317274 Texas Buil jeans €15,- p st. Waarom duur doen als het goedkoop kan!? De Kolonist. „Salsa-aerobics" vanaf di. 7 mei. 20.30 uur. Info: Sportschool Texel. 315421 Het is weer asperge-tijd. Bij rest Bosch en Zee kunt u ze al eten. Stiehl radio/tv/satelliet- mstallatie Reparatie/ver koop - 311 777. Voor reparatie van alle merken televisie, stereo, dvd, video enz., kunt u terecht bij Voordeelland Oudeschild. 322398. Vanaf dinsdag 30 april weer onze jaarlijkse gera nium-markt. Fa. Scher- mer-Schuyl, waar??? Bij Gamma natuurlijk. Voor al uw timmerwerk. Timmerbedr. Piet Laan, tel 322100. Gebruikte fietsen, 24* en 26" kinderfietsen, jeugd- mountainbike, volw. fiet sen. Vermeulen Bikes. Tel. 319213. Voor een zeer uitgebreid sortiment geraniums gaat u naar de geraniummarkt van Schermer-Schuylü! Te koop: Game-boy color 4 spelletjes €70,-. Tel. 322398. Texas Buil jeans €15,- p/ st. Waarom duur doen als het goedkoop kan!? De Kolonist. Hotel Tatenhove zoekt en thousiaste medewerkers om ons team te komen versterken, voor 20-30 uur, vraag naar Maria. tel. 317274 Voordeelland Oudeschild zondag geopend. 322398. 5 mei NK races Mini bikes. 4 mei trainingen in combinatie met huurkarts Circuitpark Karting Texel. Denk eraan! Morgen nog 1 dag schuurverkoop op de Muyweg 33. Voor elk wat wils! De hele meivakantie (26 april - 11 mei) video aktie bij Music Store Texel. 3 films 7 dagen €7,50; 5 films 7 dagen €10,00 (geldt met voor dagfilms). A.s. zaterdag 12.00 uur Wereldwinkel: luister naar het koffielied en proef gra tis de (h)eerlijke koffie recepten wedstrijd! Dubbele roze tulpen €1.60 per bos bij Veeger. Grensweg 5, tel. 312229. „Salsa-aerobics" vanaf di. 7 mei, 20.30 uur. Info- Sportschool Texel, 315421. Het is weer asperge-tijd. Bij rest Bosch en Zee kunt u ze al eten www.ServiceCenterT exel de koopsite. Groot-, breed- en klein- beeldtelevisies Sony, Grundig, JVC. Philips enz. bij Voordeelland Oude schild. Gratis bezorgd en geïnstalleerd, 322398. Denk eraan! Morgen nog 1 dag schuurverkoop op de Muyweg 33 Voor elk wat wils! De hele meivakantie (26 april - 11 mei) video aktie bij Music Store Texel. 3 films 7 dagen €7,50; 5 films 7 dagen €10,00 (geldt met voor dagfilms). (IM Texelaartje) JU C Spinbaan 7, Den Burg - Q 0222-312356

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3