Culinair blad lovend jver Texelse asperges TEXELAARTJE We moeten niet bang zijn voor vluchtelingen, maar voor vluchtelingenhaat Opduin Aspergerestaurant Nederland 2002 ttvJawt F amilieberichten X .TEXELSE COURANT mm 50 jaar getrouwd Van harte gefeliciteerd Familieberichten 'xKhistd Coitfin Texelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS I VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 [aam van de asperges van de ilie Keijser in Ongeren blijft niet erkt tot het eiland. 'Asperges Texel??? Jazeker, en nog wel de allerbeste kwaliteit die we proefden', schrijft het lente- imer van het gerenommeerde naire blad Saisonnier. Daarin uitgebreide reportage over de else kwekerij, die aan - onder er - Grand Hotel Opduin in De >g een goede klant heeft. Deze is door het blad tot ergerestaurant Nederland 2 wordt gekroond. ser wordt in Saisonnier opge- ■d als hofleverancier van Opduin egt uit waarom de asperges op il zo bijzonder zijn. 'In de onder- ïd zit het zoute water dichtbij en rigeeft een speciaal karakter aan sperge.' Ook de afwezigheid van raatzuchtige aspergevlieg is gun- voor de teelt. 'De Limburgers zijn irs op onze zuivere kwaliteit en de smaak.' Keijser omschrijft de :rges ook als een product dat 'de mensen dichter bij de boer kan bren gen Agro-toerisme speelt op dit ei land een grote rol.' In het rijk geïllustreerde artikel ook een bloemlezing over asperge gerechten, bereid door Aart Wijker, chefkok van Opduin en Ami Saisonnier. 'Laat u een weekje onder dompelen in de spreekwoordelijke luxe van het Grand Hotel, geniet even van het strand, de duinen, de bossen, de vogels en de rust', adviseert de schrijver. Voor de aspergestekers is het dage lijkse oogstwerk dit jaar een stuk min der zwaar geworden. Om de asper ges te kunnen oogsten, moesten ze tot voor kort eerst het zwarte plastic aan de kant schuiven, vervolgens de aspergebak op de grond zetten, waarna ze de delicatesse konden steken. Een slim bedacht karretje maakt de eerste twee handelingen overbodig. Het plastic wordt automa tisch opgetild en de oogstkist rijdt vanzelf mee met het wagentje, dat elektrisch wordt aangedreven 'Een hele verbetering', vinden de stekers, die sinds kort elke ochtend om 7.00 uur aan de slag gaan. Dankzij het re delijk fraaie voorjaarsweer zijn de asperges vroeg. Doordat ze regelma tig kunnen doorgroeien, zijn ze vol gens de mannen bovendien van goede kwaliteit In de tien jaar dat er bij Keijser asper ges worden geoogst, heeft deze tak in het 135 hectare grote akkerbouw bedrijf zich sterk ontwikkeld. Het zwarte folie zorgt dat de aspergebedden goed doorwarmen en dat de toppen van 'het witte goud' eenmaal doorgebroken niet groen kleuren onder invloed van de zon. 'Zonder dit folie zouden we twee keer per dag moeten oogsten, nu kunnen we het in één keer af', vertelt Keijser. Als het te heet wordt, wordt het folie omgekeerd en komt de witte kant boven, waardoor de aspergerug met te warm wordt. Om de oogst te sprei den, worden verschillende rassen gebruikt, vroege en late. Het steken gaat door tot 21 juni, de langste dag Keijser voorziet veel Texelse hotels en restaurants van asperges en na de DINSDAG 30 APRIL 2002 Meina Keijser in de vernieuwde aspergewinkel publicatie in Saisonnier is de kans groot dat ook overkantse zaken inte resse zullen tonen. 'De eerste reac ties zijn al binnen', zegt Meina Keijser, terwijl ze voor enkele Duitse gasten een maaltje asperges inpakt. 'De meeste asperges verkopen we hier aan de boerderij.' Tot dusver hadden ze daarvoor een hoekje in de schuur ingeruimd, maar de winter is benut om een sfeervolle winkel in te richten, waarin de asperges goed kunnen worden gepresenteerd. Omdat een wit wijntje met misstaat bij een maal tijd, verkoopt Keijser ook 'Sauvignon Blanc', en wel onder eigen etiket. Hypermodern en van roestvrij staal is de nieuwe was- en sorteerinrichting, waarin het vers gestoken product wordt verwerkt. Om de asperges goed te bewaren heeft het bedrijf geïnvesteerd in een royale koelcel. (Foio Gerard Timmerman) Uw droomkeuken... JA, ik kies voor mijn medemens. Ik wil graag meer informatie over Vluchtelingenwerk Nederland voorletters/naam: adres: vindt u in onze showroom. lij Keukencentrum Texel Maricoweg 6 Den Burg a 0222 31 24 47 postcode- plaats: ledereen heeft een mening over vluchtelingen. Maar wie luistert er echt? Wie kent de persoonlijke verhalen over geweld, angst en uitzichtloosheid? Vluchtelingenwerk Nederland geeft deze mensen een stem. Daar hebben we uw steun hard bij nodig. Kies voor menselijkheid. Steun Vluchtelingenwerk Nederland. stort uw gift op Giro 123488 www.vluchtelingenwerk.nl Tel. (020) 346 72 07 info(avluchtelingenwerk.nl telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Vluchtelingenwerk Nederland, Antwoordnummer 10096,1000 PA Amsterdam Vluchtelingenwerk i ■rfUT"' werk van de aspergestekers verloopt dankzij een handig aspergewagentje een stuk prettiger. (Foto Gerard Timmerman) a een waardevolle tijd op zijn fijne eiland ïxel is heden overleden onze lieve vader en I pa Herman Teisman weduwnaar van Fenny Swart 1 de leeftijd van 79 jaar. Emmem Hanneke en Kees Hubregtse Eemnes: Jos en Annette Teisman Mark, Bas De Cocksdorp: Rob Teisman en Corrie de Jager exel, 26 april 2002 >e afscheidsplechtigheid vindt plaats op roensdag 1 mei om 13 00 uur in de aula van Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg Ite Schagen. la afloop Is er gelegenheid tot condoleren in Ie ontvangkamer van het crematorium. 'Orrespondentie-adres: Rob Teisman, 'ostweg 224-226, 1795 JT De Cocksdorp. n dankbare herinnering aan de fijne tijd bij ons, s onverwachts van ons heengegaan onze buur- Herman Teisman Ne wensen de nabestaanden veel sterkte toe om iet verlies te dragen. De buren: E. Pansier, A Kap- Overtoom, fam. Drenth, Z. Veeger, M. Kuip- Taverne, E. van Weerlee, R. de Zwart, M de Jong, B. Bakker, A. Zijm-Snik. Intens verdrietig en veel te snel moeten wij mis sen onze lieve zus, schoonzus en tante Aaltje van Tatenhove-Hiemstra Alkmaar: Arend en Renate Sabine t Sneek: Haije en Akke Yvonne en Frank Erik IJlst: Wietske en Gerne Sonja en Jouke Anouck Marcel en Dianrje Texel, 26 april 2002 Verslagen zijn wij door het overlijden van tante Aaltje Jouke en Sonja Anouck Marcel en Dianne Veel te vroeg moesten wij afscheid nemen van onze lieve schoonzuster Alie van Tatenhove-Hiemstra Wij zullen haar heel erg missen J.J. Krugers-van Tatenhove J. van Egmond-van Tatenhove D.P. van Egmond Altijd vrolijk en vol belangstelling. Dag lieve tante Alie De herinnering blijft. Paul en Elisabeth Caroline en Jacco Marja Pieter en Sylvia Jimmy Lieve tante Aal Altijd vrolijk, lief en voor ons klaar gestaan. We zullen u missen. Bedankt voor alles. Ellis en Egbert Marcel en Anousjka Dijanne en Ruben en de kinderen Wij, de neven en nichten uit Canada zijn erg bedroefd door het overlijden van onze tante Alie van Tatenhove-Hiemstra Wij hebben hele goede herinneringen aan tante Alie toen zij met ome Klaas in Canada was. Het was heel fijn dat zij in ons leven is geweest. Johanna Vlaming-van Tatenhove t Ronald en Joanna Vlaming Dorothy Vlaming Brian en Ruth Vlaming Linda en Richard Hoekstra Jeff Vlaming en Linda Christine en Henry Barrett en onze kinderen Dag lieve Alie Dag oma van Owen ommie en oppa Dros Na een kortstondig ziektebed is overleden Alie van Tatenhove-Hiemstra Als trouwe medewerkster heeft ze altijd veel voor onze vereniging betekend. We wensen de familie erg veel sterkte toe met dit grote verlies. Bestuur SV De Koog Op 24 april 2002 hebben wi| afscheid moeten nemen van onze geliefde buurman Wilner Hij zal altijd in onze gedachten blijven. Marion en Rob Kim en Maik Jacob Pieter en Anita Martha en Cees Op 3 mei is dit stel De kinderen en kleinkinderen Willem Jan Is de naam van onze zoon die op 25 april 2002 is geb oren. Zijn trotee oudere zijn: Diana en Walter Witvliet Heemskerckstraat 19 1792 AA Oudeschild iOlé! Ole heeft een broertje en hij heet Nando Geboren op 25 april 2002 Arno Witte en Marjon Heidens Hammarskjöldstraat 149 2131 VD Hoofddorp Tel. 023-5658315 E-mail: nando@anx>mar)on.myweb.nl Héél veel dagen en héél veel nachten heb ik de wereld op mijn komst laten wachten. Alleen ik wist wanneer ik zou komen, mijn ouders kon den er alleen van dromen. Maar nu ik ben geboren, zult u van papa en mama vast nog veel over mij horen Hier ben ik dan! Mijn namen zijn: OóisteC Ik ben geboren op 27 april 2002 om 1.15 uur en mijn gewicht is 3500 gram. Mijn dolgelukkige ouders zijn: Arie Bruin en Karin Bruin-Kramer Postweg 85 1795 JL De Cocksdorp Tel.. 0222-311300 Wilt u beschuit met muisjes komen eten, laat het ons dan even weten INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,50 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.50 (incl. btw). FOTO-TE XELAARTJE: plaatsing foto 12,00,- excl. tekst, alleen voor particulie ren die iets te koop aanbie den. Een Texels schilderij van Blok van der Velden en enkele antieke snuisterijen (alles uit de collectie van Hans van der Klift). Ver volmaken de authentieke sfeer in huis Rebellion deze week ver schijnt bij Het Open Boek een Engelstalige editie van het boek over de Russen- oorlog: The Georgian Rebellion on Texel. U kunt het bestellen in de winkel, per telefoon (313657) of via www.hetopenboek.nl Langs Pagga's paadje komende week verschijnt bij Het Open Boek een mooie uitgave over de laat ste bewoners van een plaggenhut op Texel U kunt het bestellen in de winkel. per telefoon (313657) of via internet www.hetopenboek.nl Wij repareren alle merken ktv, video, dvd, radio, cd, satelliet, camera, etc. met 3 maanden garantie - Ser vice Center Texel - 311 777. Leuk verwenidee voor moederdag. Complete manicurebehandeling plus verrassing. Artynails Co- lette, 318709. Stiehl radio/tv satelliet installatie reparatie/ver koop - 311 777. Al vele eeuwen heffen we het glas om het feest varken toe te drinken Hedentendage koopt men zijn glazen bij Hans van der Klift. Een vuurplaats in steen eindelijk het vijfde deel van Jean Auels 'Aard kinderen'. Vanaf woens dag is het te koop in Het Open Boek (tel. 313657). Wij leveren alle merken ktv, video, dvd, radio, cd. satelliet, camera Service Center Texel - 311 777 www.Stiehl-Audio Video.nl de koopsite Voor al uw computer repa raties, ongeacht herkomst van de pc, belt u TC A 318489. Polyester koepeltent, 3 persoons met voorstuk. 1 weekend gebruikt, vraag prijs €35.-. telefoon: 0222- 314687. Te koop: katoenen (bij zet) tent Roden 3, 3 persoons met grondzeil voor leefruimte Gekocht voor €258,- incl. grondzeil 5 weken gebruikt Vraag prijs €175,- Telefoon: (0222) 314687. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333 Haarstudio Binnenburg werkt het liefst op af spraak. Tel. 315224. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken €18,90, 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk. Rabbit Habit. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. baconnugget, kipstick, bamibal, kip- nugget, partybal, nasibal, kaas- soufflé, hai fongbal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890. Eigen domeinnaam? Ei gen webserver? www. nlwebservice.com Tel. 030 2718849. Paal 9, alle dagen open. Daklekkage? Wegrodak bellen! Voor deskundig aanbrengen en advies van dakkapel tot bedrijfshal. Scherpe prijzen en 10 jaar garantie. Tel 0228-593885 06-53135629. „De Tegelboet" voor al uw tegels en sanitair. Open maandag t/m vrijdag 14.00 -17.30 uur, zaterdag 10 00 - 12.30 uur. Vliegwiel 4. Oudeschild, tel. 310455. Doe-het-zelver, voor al uw tegels en materialen, ook in kleine hoeveelhe den, gaat u naar 'De Tegelboet', Vliegwiel 4, Oudeschild. TCA vanaf juli in Den Burg Paal 9, alle dagen gezel lig! Auto Service Centrum, Maricoweg 3. tel. 315588. Bloemisterij Tessel Flo wer bezorgt uw bestelling voor €2,- over heel Texel. Verder zijn wij gespeciali seerd in alle soorten bloemwerk Tel. 321999. De leukste kinderverjaar dag vier je bij „De Mient" Funfarm' Arrangement €6,-. Rommelpot 11 Den Hoorn Tel. 319296. Voor tuintimmerwerk: Timmerbedr Piet Laan, tel. 322100. Te koop: nieuw chalet met mooie huurplek op chaletpark Dennenlust. 06- 20142804. Schapenscheren, vak kundig en snel J. Koks, Callantsoog, Tel. 0224- 582125 Emma werkschoenen. Oersterk en lopen als Ecco.s Mantje Schoe nen. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aardap pels bij u thuis Bezorgd na 16.00 uur. Texelse kaas Wezenspyk. Honda Power Products: generatoren. gazon maaiers. tuinfrezen, wa terpompen, bosmaaiers. carriers en buitenboord motoren. Duinker Motor service, Oudeschild. Auto Service Centrum. Banden, uitlaten, accu's Tel. 315588. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmakerij Sleutelservice Van Osch, Weverstraat 88. Den Burg, tel 313901. www.texelsites.nl Corina en Kitty Bakker. Bel voor informatie tel 318683 of bezoek onze website Maatkeukens, kasten, ta fels: Timmerbedr. Piet Laan, tel. 322100 5 mei NK races Mini bikes. 4 mei trainingen in combinatie met huurkarts. Circuitpark Karting Texel DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden 1 Contant geld bijsluiten. Brief onder nummer €1,13 extra. Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 4,50 6,00 7,50 9,00 €10,50 €12,00 €13,50 €15.00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 19%btw Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje I Naam j Adres Postcode/plaats: Advertentie plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3