egen spelbreker tijdens geslaagd Texelweekend Zwemjeugd opent Molenkoog in VOC-stijl Bedden Deuce 1 kansloos tegen Schoor! Texel D1 kampioen KGB te sterk voor G-team Jan Witte wint Piet Graafbokaal Programma zaalvoetbal .TEXELSE COURANT' 18 veehouders sparen milieu met klavergras Collecte sport gehandicapten Golfers slaan zich naar Schotland Open huis golfbaan Driemaal goud voor zwemster Simone de Wit Leerlingen OSG doen mee aan verkiezingen Pech bij start competitie modelracers Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Kampioensteam VERVOLG VAN PAGINA 1 ijercoogh aan de gemeente ver- ocht. Volgens Hercules is de PvdA iet van plan om zich straks tegen de ieuwe jeugdherberg te keren. 'We ebben al ingestemd met het samen- een van Panorama en de (ercoogh, maar dit compliceert het rel.' Verkoop ie twintig bedden bli|ven achter in anorama, zodat de nieuwe eigenaar iet pand in de toekomst ook weer bed kan verkopen. Dat laten Anne en der Velde (manager NJHC) en lany Wuis desgevraagd weten. 'Het 'as verstandiger om die bedden er e behouden', zegt Van der Velde. Het verkoopt later makkeli|ker met ledden dan zonder.' Wuis zegt nog leen plannen te hebben met de bed- ten. 'Dat is nog helemaal open.' Hij '"Ist erop dat het behoud van de 'edden een advies van de makelaar "as. Wuis en de NJHC hebben het 'oopcontract van Panorama inmid dels getekend. Mocht de NJHC geen bestemming krijgen van de ge beente voor de bouw van de nieuwe Lgdherberg. dan wordt het contract 'ntbonden. De heren van Deuce 1 hebben zater dag geen overwinning kunnen beha len. De tegenstander uit Schoorl bleek met 5-1 te sterk. Door deze nederlaag staat Deuce nu in de on derste regionen van de derde klasse. Hoop op een betere klassering aan het eind van de competitie is er ech ter wel, omdat Deuce inmiddels te gen de sterkste teams heeft ge speeld. De gelederen werden zaterdag ver sterkt door Mark Röpke. Met zijn B- status moest hij spelen tegen de sterkste man van Schoorl. Ondanks dat het Röpkes eerste partij van het jaar was, speelde hij vanaf het begin heel verdienstelijk. Maar hij kon met voorkomen dat hij 6-3 en 6-2 verloor. Simon Brand, weer terug na een blessure, speelde de tweede single. De verraderlijke wind, de zachte bal len en het gravel speelden hem par ten, waardoor hij met 6-4 en 6-3 in het stof moest bijten. Ook Albert Scholl, die de derde single voor zijn rekening nam, werd in twee sets ver slagen. Hans Geus wist het enige punt voor Deuce te behalen, door zijn tegenstander in twee sets (6-3, 6-3) de baas te zijn. Ook de dubbels leverden geen pun ten op. Röpke en Brand verloren van het sterke team van Schoorl en ook Geus en Scholl bleken niet in staat een dubbel te winnen. Achteraf was de nederlaag van 5-1 nog niet zo slecht, aangezien Schoorl alle voor gaande wedstrijden met 6-0 heeft gewonnen. Deze week wordt niet voor de com petitie gespeeld. Zaterdag 11 mei speelt Deuce thuis tegen Barsingerhorn 1Deze wedstrijd be gint om 13:30 uur. Meer informatie op http://kraai.enmeer.nl. Na het kampioenschap van het zesde team en het kampioenschap van de C1-junioren, zijn ook de D1-junioren van Texel '94 kampioen zaalvoetbal geworden. Het team, dat geen enkele nederlaag leed, was verreweg het sterkste in zijn klasse. Twee gelijke spelen vormde dit seizoen het enige verliespunt. De lunioren stelden het kampioenschap veilig in de wedstrijd tegen Klif D1Al na vijf minuten was de uitkomst duidelijk. Het team be staat uit Hidde Struick, Dennis Yejakumar, Leon van Sambeek, Den nis Witte, Pieter Cupido, Michael Noorlander en Jonas Leenhouts. Het G-team van Texel'94 werkte zaterdag hard, maar ging tegen KGB uit Bovenkarspel toch onder uit. De ploeg verloor met 4-1. De Texelaars moesten het zonder Chiel Dreessens. Daan Mosk en Frans Bos. De voormalige doelman van KGB haalde al snel uit, een schot waarop doelman Chris Zijm niet goed vat kreeg en waarbij hij met bal en al het doel in gleed. Texel'94 ant woordde met een tegenoffensief. Jan Frans Haveman passte goed op Robert Eelman, die op een haar na Biljartvereniging DVO, die speelt in De Witte Burcht, kan terugzien op een sportief seizoen. Vooral de avonden waarop libre wordt ge speeld, zijn goed bezet. Voor het driebanden, op dinsdagavond, kan de club nog wat versterking ge bruiken. Vrijdagavond werden de winnaars gehuldigd. Bij het maandagavond libre werd Cees Bonne winnaar, gevolgd door Ton Arnout en Caecilia Roeper. Bij het donderdagavond libre was de eerste plaats voor Ruud Beers, de tweede plaats voor Frits Androg en derde werd Kees van Lenten. Club kampioen libre werd Wim Gouwens. Hij bleek de sterkste in de finales van het poulespel. Bij het driebanden ging de hoogste eer naar Ab-Jan Witte, de tweede plaats ging naar Jan Witte en derde werd Cor Bakker. De Piet Graaf Bokaal werd een prooi voor Jan Witte, die in de finalepartij Kees van Lenten versloeg. Woensdag 1 mei 17.45 De Koog E1-SVO E1 De Koog 18.30 Krim C1-Texel C2 Hoogendijk 19.20 Klif C1 -De Knm C2 Hoogendijk 20.10 ZDH 3-De Krim 4 ZDH 21.00 Texel 6-ZDH 2 Franchimon Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 2 mei 18.30 Klif C1-Texel C1 Klif 19.20 Jelleboog 3-SVO 4 Jelleboog 20.10 De Krim 5-De Krim 3 De Krim 21.00 Klif 5-SVO 5 Klif Oosterend heeft zaaldienst. Vrijdag 3 mei 16.45 Texel D2-Klif D2m Texel 17.30 De Krim C1 -De KrimC2 Krim 18.15 Klif 4-Texel 5 Meedendorp 19.05 Mantje 3-Mantje 2 Van Beek 19.55 Jelleboog 1 -Texel 2 Molanus 20.45 De Koog 1-Texel 1 Sangers 21.35 SVO 2-Casino 1 Hoogendijk 22.25 Texel 4-De Koog 4 Kuipers RAB heeft zaaldienst, 0e op zondag geplande parade in de winnaars moest wegens de irre weersomstandigheden wor- afgelast. Toch is het xelweekend, dat afgelopen ekend door L.R. de Wadden liters en PC. de Kleppertjes werd organiseerd, ondanks de regen, n succes geworden. Verschil- t lende Texelse deelnemers boekten jcces tijdens het tweedaagse lernooi. erenveertig verenigingen uit heel «derland kwamen naar Texel om iel te nemen aan drie verschillende iderdelen: de dressuur- en spring- >dstri|den en de kür op muziek. Dit beurde 'in uiteenlopende catego- iën. Zowel jonge deelnemers op >ny's, als professionele ruiters die et meerdere paarden aan verschil- ide discipline's meedoen kwamen in hun trekken. Voor allen gold ech- r dat de regen spelbreker was. Op iterdag hadden sommigen pech ndat tijdens de proef ineens een bui sbarstte. Deelnemers die dit over- vam mochten opnieuw starten, aar daar werd weinig gebruik van maakt. et Texelweekend is één van de eer- Je grote buitenwedstrijden in de apische spiort. 's Winters worden dstrijden vooral binnen gereden, inaf april dient dit buiten te gebeu- Om deze reden moesten veel iters even wennen aan de omstan- gheden bij wedstrijden in de open cht. Deelnemers die door elkaar en ri|den, wind en regen maakten it er niet makkelijker op. Veel paar- m werden onrustig en zondag wa- n glijdende en stijgende dieren en in berijder in de modder geen uit- mdering. Door de aanhoudende gen besloot de organisatie de pa- ide dan ook af te gelasten. De prij- in werden uitgereikt door oud- ixelaar en erelid van de Wadden liters Jaap Schoorl. jor Texelse deelnemers is het iedere Jitie van het Texelweekend weer jannend om te zien of zij zich kun- Tljdens het Texelweekend werden hindernissen in stijl genomen. nen meten met de verenigingen van de overkant. De verschillen bleken reuze mee te vallen. Bij bijna elke prijsuitreiking mocht een Texelaar aantreden. In de dressuur presteerde Frida Tuitman namens ponyclub Nieuw Bornrif goed in de B-klasse van de pony's. Zij viel bij drie dressuurproeven drie keer in de prij zen en behaalde totaal drie winstpun ten. waardoor zij de volgende wed strijd in de L1-klasse gaat starten. In deze klasse viel Maren Kuiper van de Kleppertjes twee keer in de prijzen. Ook zij behaalde drie winstpunten. Ook andere Texelse deelnemers in de dressuur sprokkelden winstpunten bij elkaar. Uitslagen Bij het springen wist Sylvia Eelman van de Kleppertjes zowel zaterdag als zondag in de B-klasse bij de B- pony's te winnen. Leome van Schalk, eveneens van de Kleppertjes, won in de L-klasse bij de E-pony's. Mariska Witte presteerde namens de Kleppertjes hetzelfde in de M-klasse bij de E-pony's. Bij de paarden was de concurrentie groter dan bij de pony's. Wel werd daar door sommige Texelse deelnemers goed gepres teerd, waaronder Dennis Kuiper. Zon dag werd bij het springen de hoogte van de hindernissen naar beneden bijgesteld en werd de tijdlimiet wat verzet, vanwege de slechte weers omstandigheden. Aan het onderdeel kur op muziek deden Ria Bakker, Eva van der Linde (beiden rijden voor de Waddenruiters) en Marjolijn Smidt (de Kleppertjes) mee. Geen van allen viel in de prijzen. De Rabotalenten- rubrieken, waaraan dit keer de deel nemers in de leeftijd van 12 tot en met 25 jaar in de Z1 -klasse van de pony's en M1 -klasse van de paarden moch ten deelnemen, gingen dit jaar naar Jolande Appelman en Turry Schroder, leden van de Wiermgermeerruiters. Zij kunnen gaan deelnemen aan de selectiedagen de Rabobank organi seert om uiteindelijk bij de landelijke top te kunnen belanden. Dat het Texelweekend een succes was bleek wel uit de vele positieve geluiden uit het deelnemersveld van ruim 600 ruiters. 'Het is allemaal prima'voor elkaar, we krijgen er zelfs nog een waterig zonnetje bij', oor deelde een springruiter uit Bolsward zaterdag. Die avond was er in de binnenmanege een barbecue met een aansluitend feest en een loterij. Doordat Teso het begin van de halfuursdlenst op zondag vervroegde werden de deelnemers met hun paar den vlot van het eiland geholpen. (Tekst en foto Michml Dekker) Boeren zijn in de regel geen gelukszoekers. Toch gaan ze zich de komende tijd verdiepen in kla vers. Achttien Texelse veehouders gaan hun grasland ermee inzaaien. Klaver is in staat via wortel bacteriën zelf stikstof uit de lucht te binden. Boeren hoeven daar door minder kunstmest te strooien, wat gunstig is voor het milieu. Om het zaaien van klaver te stimule ren heeft de provincie het project 'Klaver in de praktijk' in het leven geroepen. Veehouders die minder kunstmest op hun boerenbedrijf wil len aanvoeren krijgen daarmee een steuntje in de rug. Stikstof, fosfaat en kali zijn belangrijke voedingsstoffen voor planten. Met name een over schot aan stikstof is slecht voor het milieu. Niet alle klaverplanten die in de natuur voorkomen zijn geschikt voor op de boerderij Witte en rode klavers leveren de hoogste bijdrage. Ze kunnen tot 200 kilogram stikstof per hectare binden. Maar het beheer is met eenvoudig en bovendien pro duceert klaver minder voedsel per hectare dan gras. Voldoende reden voor de achttien veehouders om in twee studiegroepen ervaring op te doen met klavers. Er worden op het eiland twee demonstratievelden aan gelegd De studiegroepen worden begeleid door gras-klaver deskundigen van de Dienst Landbouwvoorlichting. De collecte van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft €3.644,49 opgebracht. Het geld werd' opgehaald door vrijwilligers van het Texelse G-team, dat een deel van de opbrengst voor de eigen sport activiteiten mag gebruiken. DINSDAG 30 APRIL 2002 Ondanks storm en regen sloegen deze golfers een balletje. De nummers één, twee en drie hebben wat te vieren. Een plaatsje in de halve en mis schien de finale in St. Andrews in Schotland. Om die eer streden dit weekend 28 geoefende golfers, allen met een handicap onder de 20. Ze troffen elkaar onder zware omstandigheden: storm en regen. De wedstrijd was onderdeel van de 'Telegraaf Dunhill Links Challenge', een bijzondere voorronde van het Nederlands Kampioenschap Golf op Dumbanen. Slechts zes duinbanen in Nederland, waaronder de Texelse, komen hiervoor in aanmerking. In de categorie 0-10 was Reymer de Graaft met 80 slagen netto over 18 holes de beste, gevolgd door Jaap Duin, met 82 slagen netto. Beide spe lers gaan door naar de halve finale. Derde werd Jan Winnubst. met 87 slagen netto. Bij spelers met een handicap van 10 tot 20 werd Vernon Hughes met 67 slagen netto eerste, gevolgd door Arnold Weselman met 72 slagen netto. Ook zij mogen naar de halve finale. Derde werd Paul Kuip met 77 slagen netto. miste. Ook KGB bestookte het vijan delijke doel, maar tijdens de reste rende eerste helft gingen de schoten allemaal naast of over. Een doel poging van Theo Franchimon werd door de keeper onderschept. Na rust kwam Texel'94 op gelijke hoogte. Uit een goede pass van Paul Bakker schoot Robert Eelman hard en laag in de rechterhoek. KGB pro fiteerde van de feestelijke roes waann de tegenpartij verkeerde en scoorde direct 2-1. Vervolgens viel de derde tegentreffer en kort daarop de vierde, die van dichtbij werd ingeschoten Chris Zijm raakte de bal nog wel aan, maar was verder kansloos. Paul Bak ker gaf zijn ploeg weer hoop door zijn ploeg naar 2-4 te schieten. Het was Theo Franchimon die de bal panklaar legde. De nederlaag zou zeker groter zijn geweest als de Texelse doelman niet zo'n goede wedstrijd had ge speeld. Zaterdag om 11.45 uur speelt het G-team de laatste thuiswedstrijd tegen WSV'30. De ploeg staat met 10 punten uit 9 wedstrijden op de vierde plaats. De Texelse golfbaan nabij De Cocksdorp houdt zondag 5 mei van 12.00 tot 17.00 uur open huis. Naast golfclinics op de driving-range (van 13.00 tot 14.00 en van 15.00 tot 16.00 uur) staan verschillende de monstraties en presentatie op het programma, onder andere van de machines waarmee de baan wordt onderhouden Van 14.00 tot 15.00 uur wordt een rondleiding over de baan gegeven. Zwemster Simone de Wit heeft tij dens de limietwedstrijd in Hoorn drie gouden medailles veroverd. De 100 meter rugcrawl legde ze af in 1.12.89 minuut, goed voor een persoonlijk record en een eerste plaats. Goud won ze ook op de 50 meter vrije slag. De Texelse finishte in een tijd van 30.30 seconden. Winnaar werd ze ook op de 50 meter rugcrawl, die ze aflegde in een tijd van 34.75. Leerlingen van OSG De Hogeberg doen maandag 13 mei, twee dagen voor de Tweede Kamer verkiezingen, mee aan landelijke scholierenverkiezingen. Deze wor den gehouden via internet. Dit ge beurt in samenwerking met het In stituut voor Publiek en Politiek. Omstreeks 150.000 deelnemers zul len via internet hun stem uitbrengen op één van de kandidaten die twee dagen later op de officiële kieslijst staan. De OSG doet mee met 200 leerlingen uit VMBO, HAVO en VWO. Het digitale stemlokaal is geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Een stem bureau, bestaande uit leerlingen en docenten maatschappijleer, ziet toe op een eerlijk verloop van de verkie zingen. De uitslag wordt dezelfde dag in perscentrum Nieuwspoort bekend gemaakt. Tevens zijn de uitslagen op te vragen via internet. Met deze inter netverkiezingen wil het Instituut voor Publiek en Politiek de aandacht ves tigen op de mogelijkheden die het internet voor de verkiezingen heeft te bieden. Hooggespannen waren de ver wachtingen rond de eerste com petitieavond van Model Racing Texel, zaterdag op de kartingbaan. Maar op het modelcircuit gooide pech roet in het eten van veel cou reurs. Winnaars werden Ruben Verkaart (elektroklasse), Patrick Bakker (brandstofauto's) en Jeroen Huizinga (stockcars). In de elektroklasse verschenen acht deelnemers aan de start. Ruben Ver- kaart was hier oppermachtig. Hij trok alle drie de manches naar zich toe. Goede tweede was Ard Comman deur en de derde plaats was voor Zaterdag 27 april Opperdoes A1 -Texel'94 A2 3-4 Vrone C1 -Texel'94 C1 0-2 Winkel C1 -Texel'94 C2 0-3 Texel'94 C3-BKC C3 3-1 Oosterend C1-Geelzwart'30 C2 5-1 VIOSWD1-Texel'94 D1 4-3 Texel '94 D3-W'meer D2 10-2 Texel'94 D4-DWOW D2 1 -0 Oosterend D1-VZV D2 4-5 Texel'94 G1 - KGB G1 2-4 Texelse pupillencompetitie De Koog E2-Texel'94 E7 1-5 Texel'94 E3-Texel'94 E5 6-0 SVC E1 -Texel'94 E6 4-0 Texel'94 E2-De Koog D1 4-6 Zondag 28 april Oosterend-ALC 2-3 Texel'94 4 - Spartanen 4 3-2 MOC A1 - Texel'91 A1 3-1 BKC 5-Oosterend 2 afgelast Callantsoog 5-Oosterend 3 5-1 Recreatievoetbal Oosterend-Texelse Boys 3-3 De Cocksdorp-De Waal 0-1 Zaterdag 4 mei Sint Boys D1 - Oosterend D1 11.30 Oosterend C1 - Nieuwe Niedorp 13.45 Succes B1-De Koog B1 12.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E7 - Texel'94 E8 9:30 SVO E3 - De Koog E2 9:30 De Koog D1 - Texel'94 E2 10.30 Texel'94 E5 - Texel'94 E6 10.30 SVOE2-SVCE1 10.30 De voetbalwedstrijd Berdos C1 - Texel C1 die donderdag 9 mei zou worden gespeeld, is afgelast. Zondag 5 mei Vesdo 1 - Oosterend 1 14.00 GeelZwart 5 - Oosterend 3 12.00 Recreatievoetbal De Cocksdorp - De Koog 10.30 De Waal - Oosterend 10.30 Danny Plaatsman. Zij waren tevens de enige drie die de volledige race- tijd wisten vol te maken. De andere deelnemers werden in één of meer dere manche door pech achtervolgd. In de categorie brandstof auto's was Carlos Huysman al na zes rondjes in de eerste manche de pineut Zijn auto wilde niet verder. Ook Arie Koopman zat het niet mee Hij had problemen met zijn motor. Mare Schuijl reed een complete wielophanging aan splin ters. Toch werd hij nog derde. Tweede was Elmar Huysman en de eerste plaats was voor Patrick Bakker. Spanning en sensatie deed zich voor tijdens de stockcar-klasse. In de oval streden zes man om de eerste plaats Het publiek genoot van brandstof- dampen, motorgeluid en knap stuur- werk. Ook hier was het pechduiveltje alom aanwezig. Al in de eerste manche reden Wouter van Strien en Rick Smit een koppeling stuk, schade die die avond niet meer was te her stellen. In de volgende manches ging de strijd tussen vier man. Ondanks dat André van Strien ook de nodige pech op zijn weg vond volbracht hij de drie manches en werd vierde. De derde plaats was voor Jos Smit. Met vier ronden verschil wist Gerrit van Strien de tweede plaats naar zich toe te trekken. Winnaar was Jeroen Huizinga die in zijn eerste stock carrace de concurrentie achter zich liet. De volgende competitieavond op de kartingbaan is op 18 mei om 19.00uur. Toeschouwers zijn welkom, ook tijdens de wekelijkse club avonden iedere zaterdag. Meer info staat op www.modelracingtexel.nl De F2-pupillen van Texel '94 zijn kampioen in hun klasse geworden. Van de tien wedstrijden werden er negen gewonnen, één werd gelijk gespeeld. Op de foto het kampioensteam. Staand v.l.n.rMax van Benthum, Guido boogaard. Den nis van Heerwaarden, Glenn Vlaming, Casper Dros. Zittend v.l.n.r.: trainer Biem Trap, Jesper Arkenbout, Duco Trap, Damél Eelman, Sven Backer, Martijn Roeper, trainer Gerard Arken bout. de regen vertrok zaterdagmiddag ai bonte stoet VOC-boten met be aming van de Groeneplaats naar vembad Molenkoog. De Texelse ugd trok zich niets aan van het re- snachtige weer en vormde met zelf- smaakte VOC-schepen een ware mada, Hiermee werd gehoor gege- m aan de oproep van het zwembad m het seizoen in VOC-stijl te ope- in. Volledig omgebouwde fietsen, alters en bolderkarren toonden de eativiteit van de zwemmers. De vloot werd voorgegaan door een betjak - een Indonesische fietstaxi - met als passagier de Australiër Graeme Cocks van de Duyfken. Aan gekomen bij de Molenkoog beoor deelde hij met wethouder Corrie Heijne en Alfred Hollenberg van zwemclub TX'71 de verschillende schepen. In de tussentijd trokken de liefheb bers vlug hun zwemkleding aan, om ondanks het weer, toch een duik te nemen. Op het startschot van Cocks waagden tientallen kinderen en een enkele volwassene zich in het water. Na een week van voorbereidingen is zwembad Molenkoog klaar voor het nieuwe zwemseizoen. Uitslagen: 1: Ester Moerbeek, Sarah Zevenbergen en Lucie Dijksterhuis. 2. Marleen Broekstra en David Hoogenbosch en Paul ter Steege. 3 Rick Westerlaken, Erik van Opstal en Etienne de Vries en Kimberly Maas (Foto Michiel Dekker) reame Cocks van de Duyfken jureert tijdens de opening van zwembad Molenkoog de mooiste boot.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5